NIEUWJAARSAANBIEDING HEMCAR LEIDEN B.V Veel kwaliteiten in moderne Renault 21 DE NIEUWE MITSUBISHI GALANT SEDAN: .0l0EssV00mEEL fietplezJei_ AUTO-ALLERLEI Lincoln geen stadsautootje Nieuwe autofabriek in Rusland Zuidkoreaanse Kadett-motoren Van de 1.7 benzinemotor tot en met de 2.1 turbo-diesel. De beide licht ste benzine-versies zijn overdwars voorin gemonteerd. Alle andere in de lengterichting. De geteste TXE heeft 110 pk of 79 kW tot z'n be schikking. Bruto, netto is er natuur lijk een verlies. Met de paarde- krachten die aan de wielen afgege ven worden accelereert de auto van 0 tot 80 in 7 sec. Van 80 tot 100 in krap 4 sec. En om de 120 km grens te bereiken komen daar nog 4.4 sec. bij. Met handschakeling kan het een fractie sneller zijn, maar dat scheelt geen seconden. Het gemiddelde verbruikt lag rond 9 a 10 liter onge lode benzine op 100 km. Niet on gunstig voor een dergelijke auto. De automaat met vier 'schakelin gen' voorwaarts is de meest recente uitvoering. Het opwaarts schakelen verloopt goed. Wanneer de vierde trap van de automaat in functie is en men wil snel optrekken, dan scha kelt de bak vrij direct terug. Is de derde trap bij het aandrijven be trokken dan duurt het langer voor dat bij gas geven teruggeschakeld wordt naar de tweede. Het uiterlijk van de 21 heeft wijzi gingen ondergaan. Frontaal, maar ook de achterklep die een opstaan de spoilerrand heèft gekregen en nieuwe'achterlichten. De fastback met vijfde deurfunctie is 7 cm kor ter en maakt de bereikbaarheid van het interieur groter. Bij beide is veel kofferruimte voorhanden. Veel ruimte Het interieur van de 21 is ruim en keurig aangekleed. De beide voor- stoelen zijn op een monorail beves tigd. Achterin brengt dat meer beenruimte met zich mee, vandaar dat drie personen goed zitten op de bank. De voorstoelen, de rechter uitvoeringen in de 21- Renault TXE is met de vijfde deur heeft een kanterl-constructie, het geen een comfortabel instellen mo gelijk maakt. De linker kan ruim in de lengte versteld worden en het in de hoogte verstelbare stuur maakt een optimale zit/stuurpositie moge- C§roenen^, lijk. Een auto om in alle- opzichten ontspannen mee te rijden. De instrumenten zijn duidelijk en goed afleesbaar. De toerenteller ontbrak niet. Verwarming en venti latie hebben ruim voldoende capa citeit. Uitzicht rondom voortreffe lijk, mede vanwege het grote glas oppervlak. Een auto die op heel veel punten heel goed scoort; die daar door nog meer aandacht verdient dan tot nu toe het geval was, die voor kilometer-vreters geen min punten kent en die met de retou ches aan het uiterlijk en het ver schijnen van de fastback in het au to-modebeeld anno 1990 heel goed mee kan. De prijzen beginnen bij 27.950 (21 TL) en lopen op tot 46.300 voor de Nevada (stationcar) Turbo die sel. De geteste TXE met automaat staat in de prijscourant voor ƒ44.100. Daartussen een groot aan tal uitvoeringen, waarvan we de GTS met 1.7 liter motor en 95 pk voor 32.750 en de GTX met 2.2 liter motoren 110 pk voor 37.850 willen Amphoraweg 2-4, 2332 HF, l eiden, 071 - 70 02 20 PAGINA 15 De Renault 21 is vanaf de introduc tie in 1986 uitsluitend als vierdeurs sedan geproduceerd. Een auto waarin vier, maar ook vijf mensen een uitstekende zitpositie hebben met daarbij het voordeel van een grote kofferbak. Een gezinsauto in optima forma. Na enkele jaren wordt een model echter op facetten veranderd, zodat de fabrikant in zijn enthousiasme van een nieuw model gaat spreken. Dat is natuur lijk niet waar of er dient zoveel ge corrigeerd te zijn dat het uiterlijk opvallend anders is. Bij de 21 is er het nodige aan ge daan, maar wél nieuw is de 21 met vijfde deur. Die wijziging geeft een geheel andere dimensie aan de auto en feitelijk is Renault daarmee te rug op het concept van de 16. Deze grote(re) Renault was een trendset ter in de ware zin van het woord. De meeste verdwenen naar de schroot hoop, alhoewel liefhebbers nu op zoek gaan naar een 'zestien' en de auto waar nodig restaureren. De geteste 21 was een sedan, voorzien van een 2.2 liter motor met 110 pk en de nieuwe 4-traps automa tische versnellingsbak. Om bij de standaard test-procedure te blijven, eerst over de wegligging. De 21 heeft een fors gewicht op de voor wielen. De motor staat in de lengte richting helemaal voor de vooras. Vandaar dat de 'overbouw' van de l de voorkant groot is. Veel gewicht op één plaats heeft consequenties. Concluderend zou de 21 flink onderstuurd dienen te zijn. Dat is echter niet het geval. Je kunt rustig spreken van een vrij neutrale wegligging, die bij te veel gas geven in een snelle bocht in lichte mate onderstuur oplevert. Even van het gas af en de auto koerst neutraal verder. De stabili- teit in rechte lijn is uitstekend en zij wind heeft nauwelijks invloed op het rechtuit rijden. Veercomfort Daarbij is het veercomfort prima, zonder te veel of te hard te zijn. De door ons bereden uitvoering was voorzien van een bekrachtiging op het sturen. Tegenwoordig zijn die 'assistentes' vaji een perfectie dat er geen kritische noot bij gemaakt kan worden. Goed helpend wanneer de auto geparkeerd wordt, weinig aan wezig op de weg wanneer de snel heid toeneemt. Voor Mc/Pherson- ophaging, achter eveneens onaf hankelijk met torsievering. De rem men voor hebben geventileerde schijven, achter frommels. Be krachtigd en met een begrenzer in het systeem naar achteren. Motorisch zijn er acht varianten. ADVERTENTIE DONDERDAG 4 JANUARI 1990 Het topmerk van Ford heet Lincoln en het type Town Car is de duurste toe voeging aan de hier al verkrijgbare modellen Mark VII en Continental, Lincoln introduceert met deze nieuwste creatie een uiterst luxueuze 6-per- soons auto voor de prijs van 127.031,-. Voor dat aanzienlijke bedrag staat er de op een na langste auto ter beschikking. Met een lengte van 5,58 meter slaat hij met gemak een Rolls Röyce, maar hij komt net 3 centimeter te kort om de enig vergelijkbare concurrent, de Cadillac Brougham, te verslaan. In de Lincoln Town Car staat een V8 motor met een inhoud van 4942 cc en een vermogen van 162 pk. De 1825 kg wegende auto draait moeiteloos en langdurig hoge snelheden van rond de 160 km/u. Bijzonder in het interi eur zijn de twee air-bags voorin, die de bestuurder en de persoon die daar naast zit, bij een frontale aanrijding moeten beschermen. Deze voorziening is standaard, net als het complete pakket andere comfortabele zaken. Zo wat alles is elektrisch te verstellen. Er zit ondermeer een airco in, ABS, 'een 4-traps automaat, een variabele stuurbekrachtiging en lederen bekleding. Het enige extra dat is te bestellen is een schuif-kanteldak. Hoewel de Engelse naam doet vermoeden dat het hier om een 'stads autootje' gaat, is intussen wel duidelijk dat de Lincoln Town Car dat nu juist niet is. Met 1 meter beenruimte voor alle inzittenden en gezeten in lek kere lederen fauteuils is het natuurlijk heerlijk reizen. De zakelijke bespre kingen zijn zo op 'royal class' niveau in een luxe mobiele ambiance te voe ren. Het blijft nog even afwachten wie de strijd in die topklasse overleven. Na de komst van de Japanse modellen als de Lexus en Infiniti in deze sec tor, zijn ze in 'Motown' Detroit wel een tikje nerveus geworden. Na de Lada 1200, die in Nederland sinds kort uit het programma is ge haald, kennen we geen 'Russische Fiat' meer. Maar onlangs hebben de Russen weer aansluiting gezocht bij Fiat en is er een contract getekend tussen het ministerie voor de auto industrie in de Sowjet-Unie en het Fiatconcern om samen een autofa briek in de stad Elabuga te bouwen. Het staatsbedrijf Elaz en Fiat wil len een kleine auto - codenaam A93 - gaan fabriceren die wordt uitgerust met een lichte 1.0 of 1.1 liter motor, die de Italianen vermoedelijk gaan leveren. De geplande produktieca- paciteit ligt rond 300.000 auto's per jaar, te beginnen in 1994. Een jaar later willen de partners ook een middenklasse-auto uit brengen en al tot een totaalproduk- tie van 1 miljoen auto's op jaarbasis komen. Het hele project kost ruim 3 miljard, waaraan Fiat voor een derde deelneemt. Wij willen de jaren '90 inluiden met een unieke aanbieding. Oudshoorn B.V. heeft van de Mitsubishi importeur een aantal auto's gekocht, welke wij door directe afname extra scherp kunnen aanbieden. Nieuwe auto's, nieuwste modellen, 3 jaar garantie. De vooraad is zeer beperkt. Nieuwprijs Aanbiedingsprijs uw voordeel Mitsubishi Galant Sedan 1800 GL 30.995,- 28.000,- 2.995,- Mitsubishi Galant Sedan 1800 GLX/E design 40.295,- 35.000,- 5.995,- Mitsubishi Galant Sedan 1800 GLS design 40.695,- 37.000,- 3.695,- Mitsubishi Galant Sedan 2000 GLSi 40.645,- 38.500,- 2.145,- Mitsubishi Galant Sedan 2000 GLSi automaat 42.945,- 39.500,- 3.445,- Mitsubishi Galant Sedan 2000 GLSi/X automaat 52.445,- 45.000,- 7.445,- Mitsubishi Galant Sedan 1800 GL turbo diesel 40.295,- 36.000,- 4.295,- Alle bovengenoemde prijzen zijn incl. BTW excl. afleveringskosten en excl. metallic lak. Auto's te leveren in verschillende kleuren zolang de voorraad strekt. Wij ruilen alle merken auto's in. MOTORS M1TSIIBISH1 GALANT/DE GESTAALDE PERFEKTLE NISSAN Wil voor een bedrag van 100 miljoen twee nieuwe high tech centra in Engeland gaan vesti gen. Verdergaande integratie bij de Europese produktie is de reden van de Japanse autofabrikant. In Am sterdam zijn verleden jaar in Nissan Europe NV de afdelingen verkoop, marketing en service geïntegreerd. TOYOTA gaat in '92 de export vanuit de VS naar Japan verdubbe len tot 40.000 auto's. Verder zal deze grootste Japanse autofabrikant vanuit de vestiging in Kentucky meer dan 10.000 auto's naar Taiwan verschepen. Ook wil men vanaf '92 ongeveer 100.000 motoren, eender de van de jaarproduktie in de VS, naar Japan gaan exporteren. Een en ander is het gevolg van een ministe rieel besluit om door de beperking van binnenlandse produktie het overschot van de betalingsbalans van f 100 miljard terug te dringen. BMW 518i is het goedkope ant woord van de importeur na het in gaan van de 'Oort-maatregelen'. Za kelijk rijden is aantrekkelijk maar de BMW 5-serie begon te hoog ge prijsd met de 520i van ruim 65 mille. De prijs van de 518i ligt op 56.900,- en de 1.8 ltr M40-motor met een top van 190 km/u haalt een gemiddeld brandstofverbuik van 1:11,4. Stan daard heeft de auto o.m. warmtewe-. rend glas, een centrale deursluiting met een diefstalalarm, een stuurbe krachtiging en een hoogteverstel ling op de voorstoelen. MASERATI brengt deze zomer een nieuw model onder de naam Sh- amal op de markt. Op basis van de Spyder is een dure tweezitter ge bouwd met een aangapaste V8 mo tor van 3.2 ltr/325 pk die een top van 260 km/u kan bereiken. De compac te sportauto van ongeveer 140 mille beschikt over een Getrag zeversnel- lingsbak en een differentieel met gelimiteerde slip. Een boordcom puter registreert in 'stereo' de twee rijen van de vier cilinders die elk be schikken over twee bovenliggende nokkenassen en 16 kleppen. U kunt kiezen uit de volgende modellen: Ook akties op de Colt '90, de Lancer '90 en de Lancer-wagon! Kom even langs, dan vertellen wij u er meer overVRIJDAG KOOPAVOND AUTOMOBIELBEDRIJF Showroom-verkoop-werkplaats-magazijn-administratie: Touwbaan 5 (hoek Rietschans) Leiderdorp Telefoon 071-410141". Telefax 071-416571. General Motors wil in samenwer king met de Zuidkoreaanse firma Daewoo de verhoogde vraag naar Opel Kadett-modellen oplossen. Vanwege de hoge afzet op de Eu ropese markt hebben de eigen GM- motorenfabfieken niet voldoende produktiecapaciteit. Om aan de ge stegen vraag te voldoen zijn de Eu ropese vestigingen al eerder voor zien van Isuzu-motoren uit japan en Australië. Daewoo, na Hyundai de tweede autofabrikant in Zuid-Korea, as sembleert voor de thuismarkt en de Verenigde Staten een op de Kadett gelijkend model met eigen moto ren. Opel krijgt voornamelij'k de voor de Kadett bedoelde 1.6 ltr mo tor om de verwachte verkoopstij ging van 30.000 stuks in 1990 aan te kunnen. Dit jaar is de bouw al gepland van een nieuwe motorenfabriek van Ge neral Motors in Europa. Binnenkort wordt beslist of dit ambitieuse pro ject met werk voor enige honderden mensen, In Engeland of Duitsland doorgaat. Over twee jaar moet de nieuwe vestiging dan operationeel zijn en de 2.5 en 3 ltr V6 motoren voor de Senator en Omega gaan af leveren. Midden jaren '90 zullen er jaarlijks 40.000 eenheden gemaakt worden.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15