Nieuwj aarsviering verloopt vrij rustig Recordvangsten aan drugs in 1989 Chauffeur schreef verhaal van zijn leven in Roemenië Regering baart politie Rotterdam grote zorgen FNV moet lanidenier 7 ton schade vergoeden Doden door gladheid I' BINNENLAND - PAGINA 3 In Den Haag man zwaar gewond door politiekogel GELDERMALSEN (GPD) - Als een held is vrachtwagenchauffeur Wiebe van de Kuinder (70) op oude- jaarsochtend in Geldermalsen inge haald. Na een gedwongen verblijf van twaalf dagen in Roemenië reed hij in konvooi de laatste kilometers van Kesteren naar de Geldermals- kenhuis worden vervoerd. Hoewel die fietser naast me slingeren en het transportonderneming Jan de de autoriteiten Van de Kuinder eerste instantie de verzekering ga- dat hij geen schuld had aan het kant c bij het Betuwse plaatsje op. Een ongeval, kreeg hij een stempel in Want volgende moment lag hij op de grond. Ik zette mijn wagen escorte van de rijkspolitie op de tor maakte de weg vrij. door Jan Jaap Berkhout Op het moment dat Van de Kuin- DEN HAAG (GPD/ANP) - Op enkele inci denten na, waarbij in Den Haag onder meer een man zwaar gewond raakte, is de viering van het nieuwe jaar rustig verlopen. Dat is tenminste de indruk van de verschillende politiekorpsen in het land, die soms zelfs spreken van een saaie nieuwjaarsnacht. Desondanks moest de politie in Amster dam, Groningen en Den Haag verscheide ne malen ingrijpen om de feestgangers in toom te houden die ruiten ingooiden en al te kwistig vuurwerk rondstrooiden. In Den Haag verrichtte de politie zelfs meer dan 43 arrestaties, terwijl de de Mobiele Eenheid twee keer uitrukte om met charges te rust te herstellen. Van de Kuinder vertelt op depar- keerplaats in Geldermalsen in een snel tempo en op smeuiige wijze van zijn Roemeense avontuur. Op de avond van 17 december begon pen, voor de in Tiel woonachtige chauf feur in de Roemeense plaats Satul- zijn paspoort en mocht hij het stadje niet verlaten Van de Kuinder: "Ik kwam in de der op de plaats kwam nacht van zaterdag op zondag 17 de cember met goede bedoelingen aan de Roemeense grens. Ik had een la ding stoffen bij me en moest een partij kleding mee terugnemen. Ik wilde voor de kerst terug zijn en dat had best gekund. Maar het begon er al mee dat ik 's nachts de grens niet over mocht, 's Nachts moet je sla- de douanebeambte en ik kon zo mijn cabine toen ben ik begonnen met een ooeK te schrijven over mijn leven. Verve lend was wel dat mijn kachel uit viel, terwijl het daar aardig koud be gon te worden". De chauffeur kreeg te verstaan dat hij zeker tien dagen in Satul- Mare moest blijven. Hij moest voortdurend ter beschikking blij ven van de politie. Zijn vrachtwa gen werd enige keren onderzocht en duidelijk werd dat alles in het werk wordt gesteld om Van de Kuinder voor de schuld te laten op draaien. Een periode van keihard slachtoffer moest liggen, bleek deze on£erihandellen brak auto te zijn gelegd weg Jan de Lely, Van de Kuinders iekenhuis" Van de werkgever, zag het vonge week nog Kuinder moest mee bureau. Bloedproe' monsters werden hem het politie- somber in. Het zou weken. pn urine- schien zelfs maanden en tiendui- •olgens zenden guldens gaan kosten c Op zondagochtend kon Van de huis Mare het angstigste avontuur uit Kuinder zijn reis voortzetten. "Ik het ziekenhuis afgenomen. Van chauffeur weer in Nederland terug de Kuinder bleek lichamelijk ge- te krijgen. Uiteindelijk werd op heel in orde. Het verkeersslachtof- donderdag 28 december de afkoop verwondingen en som bepaald op 13.000 Roemeense hetzelfde zieken- lei. ongeveer drieduizend gulden. Als extra premie werd een kilo kof- op wees dat Van en een sl°f sigaretten 'betaald'. heb in Oravita gelost, toen heb ik mijn vrouw nog gebeld en werd al Hoewel alles er i de Kuinder geen schuld had aan het incident, werd hij gedwongen de Kuinder vindt dat het Rode Kruis Vier mensen liepen tijdens de jaar- Van dat bedrag was bijna 200.000 wisseling in Den Haag verwondin- gulden bestemd voor de organisatie gen op door vuurwerk, twee ervan van de inmiddels traditionale zijn zwaargewond in een ziekenhuis buurtfeesten en vreugdevuren, opgenomen. Een 24-jarige Hage- In de dagen voor oud en nieuw naar raakte gewond door twee poli- werden enige tientallen notoire rel- tiekogels en is inmiddels buiten le- schoppers aangehouden. Zij brach- vensgevaar. Het slachtoffer be- ten de jaarwisseling in de cel door. dreigde eerst een Hagenaar met een In totaal moest de Haagse brand- mes, waarna hij zich tot een agent in weer vijftig keer uitrukken. Het Cir- burger keerde. Na een waarschu- custheater in Scheveningen werd wingsschot vuurde de politieman lange tijd nat gehouden omdat over- twee schoten af. De rijksrecherche verhitting van het gebouw dreigde stelt een onderzoek in. door een brand vlakbij het theater. De Haagse politie is overigens te- vreden over de viering van oud en HUinhOOp nieuw in de stad, die traditioneel de In Amsterdam-West was het vol- grootste problemen heeft om de wat gens de politie 'een puinhoop' en al te uitbundige vieringen zoals moest de politie diverse keren in- brandstichting in de perken te hou- grijpen, omdat jongeren containers den. Verwacht wordt dat de totale en auto's in brand staken en ver- schade nu een miljoen gulden zal keerspaaltjes vernielden. Volgens bedragen. Twee jaar gelden be- een woordvoerder van de hoofdste- droeg de schade die tijdens oud en delijke politie hebben politie en nieuw in Den Haag werd aangericht brandweer het de hele nacht gigan- nog vier miljoen gulden. Vorig jaar tisch druk gehad, maar deden zich opstand kwam tegen de dictatuur duidelijk dat ik voor donker Sutal- kerstweek in zijn cabine te bivakke- de schade moet betalen die hij heeft van Ceausescu en zijn trawanten. Mare niet meer kon halen. Er was Jv.,..r rw reed een dronken fietser tegen de verschrikkelijk veel volk langs de wagen van Van de Kuinder aan. De weg en de laatste twintig kilotiieter man moest met zware verwondin- kon ik niet harder dan veertig rij gen en buiten kennis naar het zie- den. En opeens gebeurde het. Ik zag scnop. Eerder op de avond had zich in hetzelfde café al een steekpartij voorgedaan, waarbij een man met een ambulance naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. r'Nu vind ik dat helemaal niet erg, want dat is mijn woning. Ik ben maar gaan lezen en slapen. Maar op een bepaald moment raak je een keer uitgelezen en uitgeslapen en geleden gedurende zijn verblijf. Dat zou dan moeten gebeuren uit de miljoenen guldens hulp die het Ro de Kruis voor Roemenie heeft ont vangen. miljoen gulden. "De ongeregeldheden waren goed beheersbaar. Vorig jaar was het veel onrustiger", aldus een woordvoerster. De rustige jaarwis seling is volgens een woordvoerder van de gemeente Den Haag voor i belangrijk deel te danken geen grote calamiteiten voor. Wel werd Amsterdam geteisterd door een groot aantal vernielingen, brandjes en vechtpartijtjes. In de stad Groningen schoot de politie twee keer een groep krakers te hulp. Zij werden in een kraak pand belaagd door ongeveer 60 jon- activiteiten die de gemeente organi- geren die waarschijnlijk behoren seerde om de jeugdigen te tot de supportersschare ren. Daarvoor stelde de gemeente Groningen. De krakers verdedig den zich met stokken en katapults. De Groningse politie arresteerde in totaal vijftien mensen. Bij enkele winkeliers werden de ruiten inge gooid en in de vroege oudejaars avond werd een restauratie van een stationsgebouw geplunderd. Rotterdam beleefde ook een be trekkelijk rustige nieuwjaarsnacht. Forse incidenten deden zich niet voor, de brandweer kreeg alleen een fors aantal brandmeldingen binnen. Twee étages aan de Chopinlaan brandden volledig uit, persoonlijke ongelukken vonden daarbij niet plaats. De jaarwisseling is in Utrecht 'op- Landingslichten militaire vliegbasis doelwit van actie EINDHOVEN (ANP) - Onbeken den hebben vanochtend in alle vroegte 18 landingslichten op de militaire vliegbasis Eindhoven be smeurd. Dat is vermoedelijk ge beurd met schoensmeer. Een woordvoerder van de basis heeft dit bevestigd. Gevaar voor het vlieg- vallend rustig' verlopen, meldde verkeer heeft de aktie niet opgele- maandagmorgen een woordvoerder verd. Piloten die van de baan ge- van de Utrechtse politie. In het na- bruik maakten, hebben er zelfs bijgelegen Mijdrecht deden zich niets van gemerkt. wel problemen voor: 300 jongeren De verantwoordelijkheid voor de raakten indeze plaats bij een vecht- aktie is onder meer in een telefoon- partij betrokken; Een agent raakte tje aan het ANP opgeëist door vre- daarbij lichtgewond aan zijn hand. desactivisten die zeggen te protes- Ook werden de nodige vernielingen teren tegen de levering door Neder- aangericht en sneuvelde een groot land van NF-5 vliegtuigen aan Tur- aantal ruiten. kije. Volgens de aktievoerders wor- Bij een brand in Nijmegen zijn den die vliegtuigen in Turkije inge- gisteren omstreeks tien over twee in zet bij de onderdrukking van de de wijk Gildekamp zes lokalen van Koerden. een basisschool totaal verwoest. De De aktie moet ook worden be- politie vermoedt dat er sprake is ge schouwd als een uiting van solidari- weest van brandstichting. Bij een teit met de Eindhovense vredesak- vechtpartij in een café in het cen- tivistCees Koning die onlangs werd tjrum van Nijmegen brak een poli- veroordeeld tot een gevangenisstraf tie-agent een duim. De agent werd maanden wegens het richten van vernielingen op'een litair vliegveld. n- geslagen door met ROTTERDAM (ANP) De alleen over het politiebestel. Tever- korpschef van de Rotterdamse poli- geefs heb ik gezocht naar zaken die te veel verdeeld over allerlei instan- het bestrijden ties vindt Hessing, die zich tevens kent", zorgen maakt over het feit dat in het regeerakkoord geen letter is gewijd aan de bestrijding van criminaliteit. In zijn vanmiddag gehouden nieuwjaarstoespraak noemde Hes sing het een 'slechte ontwikkeling', dat de minister van justitie zeggen schap krijgt over een deel van het politie-budget. Terwijl eerder ook al het geld voor landelijke bestrijding van zware criminaliteit in handen is gesteld van een procureur-generaal. Hessing constateert dat er steeds minder sprake van een samenhan gend beleid en financiering. 'vuiligheid' De Rotterdamse korpschef is ook r7\j T/r/r/D verbaasd over het feit, dat in het re- £jlV V U Ulx. geerakkoord met geen woord wordt gerept over criminaliteitsbestrij ding. "Het regeerakkoord spreekt SCHEVENIN- - GEN/AMSTER DAM - Terwijl in delen van Den Haag vreugdevuren de al oververhit te jongeren ver warmden, waagden ande ren zich in Sche veningen aan een frisse nieuwjaarsduik (foto boven). Ondanks dat de temperatuur maar enkele graden boven nul was, hielden traditie in In Amsterdam werd het oude jaar uitgeluid met vuurwerk dat ook de Prin sengracht ver lichtte (foto hiernaast). Hessing pleit voor een veelkleuri ge politie-organisatie, waarvan ook anders opgeleide ambtenaren met specifieke taken deel uit maken. Deze ambtenaren moeten volgens hem onder verantwoordelijkheid van de korpsleiding bepaalde (deel- )taken van de politie gaan vervul len. Hij denkt daarbij aan parkeer- controleurs, milieucontroleurs, par kwachters en eventueel een soort stadswachten. Het extra geld dat voor het opzet ten van een dergelijke politie-orga nisatie nodig is, verdient zichzelf ruimschoots terug, meent Hessing. Het zal vooral ten goede komen aan het voorkomen van de verbetering van de preventieve politietaak op straat: "Het kost miljoenen, het be spaart miljarden". UTRECHT (ANP) - De Voedings bond FNV moet het kruideniers- echtpaar Kip uit Winterswijk een schadevergoeding van 700.000 gul vinden. "Na het tussenvon- ingesteld die de hoogte van het bedrag moesten bepalen. Die bondswoordvoerder heeft dat be- dat rapport naast zich neer gelegd. 7 vestigd. In 1980 zette de FNV-bond direc teur L. Kip van de supermarktketen ton staat niet in verhouding tot de geleden schade". Kip had destijds een keten vai Elka onder druk om zijn bedrijf te vestigingen. Hij kreeg er bij de ver verkopen. De bond verweet de di- koop ervan aan grossier Albada Jel- recteur wanbeheer van zijn winkels gersma (Unigro) vier ton voor. "Ik en eiste dat hij opstapte. Een bezet- wilde niet verkopen, ting van de Aaltense vestiging van Elka in 1980 moest die eis kracht doen", bijzetten. Kip verkocht kort daarop Kip ontkent dat hij zijn personeel de keten en kreeg daar volgens hem slecht behandelde. ,.We hebben al- niet genoeg geld voor. tijd aan al onze verplichtingen vol- In 1984 bepaalde het Gerechtshof daan. Als de bond zich ergens mee al in een tussenvonnis dat de Voe- bemoeit, denkt iedereen dat er dan dingsbond (en ook de Diensten- wel iets mis zal zijn. Maar dat i CRI meldt ook toeneming overvallen Hulp Roemenië Het Nederlandse Rode Kruis heeft zaterdag een team naar Roemenië gestuurd dat verantwoordelijk is voor de distributie van de hulpgoe deren. Op berichten als zouden hulpgoederen van de Roemeense DEN HAAG (GPD) - De politie heeft vorig jaar recordhoeveelhe- den cocaïne en. amfetamine in be slag genomen. Ook de aantallen ze- dendelicten met minderjarigen, zusterorganisatie in de winkels te overvallen en dodelijke slachtoffers roepsmatige Het aantal overvallen steeg vorig jaar met 87 zaken naar 1428 overval len. Steeds vaker worden gewone woningen, banken en PTT-kanto- overvallen, terwijl het aantal be- bond FNV) te vroeg naar het bezet tingswapen had gegrepen. Daarna was het zaak om de hoogte van de schadevergoeding te bepalen. Kip eiste tussen de 2,5 en 3 miljoen gul den omdat hij onderhandelingen over de verkoop van zijn bedrijf heeft moeten voeren onder druk van de bezetting. In feite moet de bond nu 4 ton be- Wat de groepscriminaliteit betreft gebaseerd. Die aanklacht komt met talen, de rest is rente over de afgelo- bij c s echt niet z koop worden aangeboden, wilde de woordvoerder van het Rode Kruis in Den Haag geen commentaar ge- Wraakactie Een 47-jarige man uit Utrecht is in de nacht van zondag op maandag aangehouden in een advocatenkan toor annex woning aan de Maurits- straat in Utrecht. Hij had met bus sen verf en een bijl voor tienduizen den guldens schade aangericht aan sanitair, ruiten en computerappara tuur. De politie vermoedt dat tiet om een wraakactie ging. Hij kwam eind 1988 in het nieuws nadat hij de woning van schrijver W.F. Hermans in Parijs binnendrong en Hermans en zijn vrouw verwondde. Man vermoord Het recherchebijstandsteam Utrecht heeft 35 mensen ingezet voor het onderzoek naar de geweld dadige dood van Robert Obermeijer (26) uit Maarssen. Zijn lichaam werd zaterdagavond gevonden in een woning in Utrecht. Sectie heeft uitgewezen dat Obermeijer door verwurging om het leven is geko men. zo deelde een woordvoerder van de Utrechtse politie gisteren Doodgeschoten Een 25-jarige inwoner uit Nijmegen is vannacht in zijn auto doodge schoten op het moment dat hij van af de Paulus Potterstraat in Groes- beek wilde wegrijden. De dader schoot de dodelijke kogels dwars door het portier van de auto heen. Later in de nacht heeft een 27-jarige Nijinegenaar zich bij de rijkspolitie gemeld als de dader, zo deelde een politiewoordvoerder mee. bij schietpartijen stegen in 1989 naar ongekende hoogten. Het hoofd de Centrale Recherche Infor- allen op geld transporten juist daalt. Deze mindering is vermoedelijk het ge volg van een betere bouwtechn 'olgens de CRI sprake afname in geregistreerde zaken en' buit: 1419 zaken en een buit van 41 miljoen in 1989 tegen 1752 zaken en een buit van 46 miljoen gulden het jaar daarvoor. enige regelmaat uit het buitenland, pen jaren, aldus de bondswoord- De kinderporno die bij onderzoe- voerder. Hij kon nog niet zeggen of afgesloten. Ze zijn tot actie overge- Westervoorters sluiten vuilstort af WESTERVOORT (ANP) - Onge veer 60 inwoners van Westervoort hebben vanochtend de toegang tot de vuilstortplaats in deze gemeentp ken werd aangetroffen, het grootste deel bestemd voor het 'pedofielen-circuit' en van amateu ristische kwaliteit, aldus Wilzing. de bond in cassatie gaat matiedienst J. Wilzing heeft dat sche beveiliging bij de banken vanmorgen gezegd in zijn nieuw- nieuwe technieken als de 'plofkof- jaarstoespraak, waarin hij traditio- fer' bij het transport te voet, aldus neel de misdaadcijfers over het af- Wilzing, d: De CRI is bezorgd gelopen jaar op een rijtje zet, De politie nam vorig jaar 1350 kilo cocaïne in beslag, tweeëneenhalf vorig jaar 11 doden, tegen 6 keer zoveel als de 517 kilogram uit 1988. Wilzing verwacht dat de stij- geilde tendens zich ook dit jaar zal voortzetten, en riep op tot meer in ternationale samenwerking bij de bestrijding van de drugshandel. "De oorlog tegen de drugsbenden in Zuid-Amerika laat zien dat de produktie en handel in handen is van zeer efficiënt georganiseerde misdaadbedrijven", aldus Wilzing. Eén vé destijds schoten, De groeiende aandacht voor seksu- deels in bonnen wilde uitbetalen rallen op gemeentesecretarieën ele vergrijpen met minderjarigen die zij dan wel bij Elka moesten be vaar blanco paspoorten en rijbewij- wordt wel in de cijfers weerspie- steden, een beschuldiging die Kip ~en worden gestolen. De daarvan geld: het aantal verkrachtingen en zelf overigens altijd heeft ontkend, overleg aankondigde gemaakte vervalsingen spelen in aanrandingen lag vorig jaar op on- "Mijn personeel is nooit met derge- de be. Spanje, Frankrijk, Duitsland en Ita- geveer hetzelfde niveau als in 1988, lijke bonnen geconfronteerd", al- n belangrijke rol bij de inning hét aantal geregistreerde zedende- dus Kip zaterdag. Kruidenier Kip gestolen cheques. Door de lieten met minderjarigen steeg van zal 'vrijwel zeker' in cassatie gaan, gaan aangezien tiet stort, dat als ernstige bedreiging voor het milieu wordt beschouwd, niet officieel per 1 ja"Uari. is,.fesloteni A,c.tie" dat Kip zijn personeel voardars, >?eb.ben d'ï mee«edee d Fin Klftlrlrnrln iron rid mïilclArf lol i de zaken die de bonden verkeerde keelgat met banken en overheid eiliging. Bij de overvallen vielen 1988, De tioeveelheid in beslag geno men amfetamine steeg vorig jaar van 53 kilo naar 75 kilo. Het grootste deel is voor de export bedoeld. De politie rolde vijf illegale amfetami ne-laboratoria op, en een viertal la boratoria waar het verdovende mid del xtc werd gemaakt. Een dalende tendens vertonen de in beslag geno men heveelheden heroïne (van 510 kilo naar 370), hash en hennep (van 68.000 naar 30.000 kilo). Overvallen De politie ondervindt steeds meer moeite bij de infiltratie in de krin gen, waar goederen illegaal worden verhandeld. "Criminele organisa ties zijn steeds meer op hun hoede voor benadering door politiële infil tranten", aldus Wilzing. De meeste infiltratie-acties hadden betrekking op de handel in verdovende midde len, gestolen kunst en antiek, en vals geld. 'Geef journalist geld voor verslaan raadsvergadering' SPIJKENISSE (GPD) - Ver- slaggevers van regionale week en dagbladen moeten geld krij gen als zij de raads- en commis sievergaderingen van de plaat selijke politiek volgen en ver slaan. Dat zei wethouder Dick Teegelaar van Spijkenisse ligt tegen de lokale omroepstichting Spijkenisse. Teegelaar voelt wel wat voor het idee om journalisten net als raadsleden en ambtenaren pre sentiegeld te geven. Deze ont vangen namelijk een vergoe ding voor hun aanwezigheid bij vergaderingen. Met het geven van presentiegeld denkt Teege laar de plaatselijke pers meer aan de vergadering te binden, waardoor ze de inwoners van de groeigemeente optimaal kun nen informeren over politieke zaken die tijdens de raads- en commissievergaderingen aan de orde komen. steeds beter wordende fotokopieer technieken blijkt inmiddels ook het biljet van 250 gulden, 'de vuurto ren', en het nieuwe Nederlandse paspoort voor vervalsers een ge liefd object. De politie heeft ver schillende falsicaten opgespoord, maar is er nog niet in geslaagd tot de bron door te dringen, aldus Wilzing. 106 r 167. Hij z i reactie de 7 ton niét ge- SLOOTDORP/GRONINGEN/DEN de. drie gewonden _,De blokkade van de vuilstort leidt ertoe dat de regio Arnhem geen af val kan laten storten. Omdat de ge meenten in deze streek begrip heb ben voor de actie, slaan ze het vuil deze week zelf op. Ze hopen dat in tussen een oplossing voor de pro blemen rond de vuilverwerking in de regio Arnhem is gevonden. De firma Putman, die het stort ex ploiteert, heeft burgemeester Joh. van Osch van Westervoort inge schakeld om de toegang open te houden. Van de burgemeester mag de actie voortduren tot de Raad van State een uitspraak heeft gedaan in procedure die de gemeente BOSCH - De gladheid op de Ne- licht gewonde gevallen. De slacht- Westervoort heeft aangespannen. Kinderporno De CRI is goed te spreken over het succes van de inleveractie voor ille gale wapens. Bezitters van een ver boden wapen konden vorig jaar ge durende enige tijd hun wapen inle- derlandse wegen heeft het afgelo pen weekeinde zeker vi het leven gekost. Het door ijzel offers zaten in twee personenauto's uit tegenovergestelde richtingen de politie aanneemt door glad geworden wegdek was ook de de gladheid frontaal met elkaar oorzaak van veel auto-ongelukken botsing zijn gekomen. Door plotse- •ooral het noorden in het land. In Slootdorp kw an zondagavond om het lev zonder bestraft te worden. Al- toen hij met zijn auto op een rechte of betrokken geraakt bij les bij elkaar werden 60.923 wapens weg slipte en een boom ramde. Ver- ding. ingeleverd, waarvan 10.949 vuurwa- moedelijk reed hij te hard op een pens. Uit samenwerking met Inter- gladde weg. pol en met de Belgische politie Een 17-jarig meisje uit Groot- blijkt overigens dat Nederlanders Brittanië verdronk gisteren in het meer wapens kopen in het buiten- Groningse plaatsje Enumatil. Zij land. Bij verschillende schietpartij- zat in een auto die vermoedelijk en bleek dat ook steeds meer illega- door gladheid slipte in een bocht le import uit de VS komt. Het aantal van de weg en het Hoendiep inreed, doden bij schietpartijen is in korte De 23-jarige bestuurster van de auto tijd enorm gestegen: van 19 in 1983 nog een derde inzittende slaagden naar 68 vorig jaar. er wel in de auto levend te verlaten. Giftig metaal bij Philips gestolen de pro- Noord- enkele EINDHOVEN (ANP) - Onbeken- "i de nacht van oud op [i het plati na- Volgens Wilzing is de beschuldi ging dat in Nederland veel kinder porno wordt geproduceerd, op niets het oosten ling opkomende ijzel zijn i vincie Groningen en in |21-jarige Drenthe zondagmorgen tientallen auto's van de weg geraakt den hebben i aanrij- nieuw 600 kilogram vai achtige metaal palladit lo van het giftige goudcyanide ge- Op de brug over de Maas van de stolen uit een kluis in het complex rijksweg Nijmegen en Goch (A 77) van Philips aan de Hurksestraat in zijn zaterdagmorgen verscheidene Eindhoven. De buit is ruim een mil- auto's in de slip geraakt als gevolg joen gulden waard, aldus gisteren van het opvriezen van het wegdek, de politie. Daarbij zijn een paar mensen licht Zij waarschuwt ervoor dat ondes- gewond geraakt, zo heeft de Rijks- kundig gebruik van goudcyanide politie in Den Bosch meegedeeld, schadelijk kan zijn voor de gezond- Volgens de politie zijn 11 of 12 au- heid. Het materiaal is namelijk gif to's op de brug bij slippartijen of tig en de vrijkomende blauwzuur aanrijdingen betrokken geweest, gassen kunnen dodelijk zijn. Palla- frontale botsing op de De brug is vanaf 05.15 uur geduren- dium en goudcyanide worden ge- het Aduarderdiep tussen de enige tijd afgesloten om te voor- bruikt voor het fabriceren van weer de provin- komen dat meer ongelukken zou- standen. Philips heeft een beloning do- den gebeuren. uitbeloofd. Bij brug Aduard en Slaperstil cie Groningen zijn zondag

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3