Bent u een goeie verkoopchef? Test uzelf 8 10 11 Benieuwd naar uw score? Sla dan de pagina om. 12 CHAUFFEURS GEVRAAGD RADIO - T.V. TECHNIKER enegouwen Verantwoordelijkheidsgevoel, commercieel inzicht, sociale vaardigheden, flexibiliteit, organisatietalent, ervaring... Het zijn slechts enkele van de vele factoren die bepalen of u een goeie verkoopchef (V/M) bent. Wat u waard bent op de winkelvloer? Daar komt u snel achter als u de onderstaande test invult. Stel: u bent verkoopchef in een groot waren huis. Bi] één van de kassa's ontstaat een rij. Wat doet u? fil U zet er iemand bij, om in te pakken. ffal U opent een extra kassa. fel U vraagt de klanten om begrip. Op uw afdeling kunnen dagverse maaltijden en maalti|donderdelen worden meegenomen. Onvermijdelijk is, dat soms weieens iets uitverkocht zal zijn. Maar bij welk van de volgende artikelen is dat commercieel het meest nadelig? lal Pizza. E Kip, fel Broccoli. Uw collega merkt op de zaterdag voor moeder dag dat zij - door de grote vraag naar een aantal populaire artikelen in het assortiment - op haar afdeling kampt met onderbezetting. U hebt zelf wel voldoende medewerkers. Onderneemt u iets? fa1 Ja, u meldt aan uw bedrijfsleider dat de bezetting in de winkel niet klopt. i ffcl Ja. u biedt uw collega I één van uw eigen f «.ar medewerkers aan. fel Nee, u wacht tot uw collega u om hulp vraagt. Er heerst een griep-epidemie. In de winkel heeft u te weinig mensen. Welke taak laat u als eerste vervallen? fil Bijvullen van de schappen. ffal Bediening in de winkel. fel Schoonmaken. Ee'n van uw verkoopsters presteert uitstekend. Dit komt de omzet van de afdeling duidelijk ten goede. Waarmee zou u haar belonen? 'fil Een gratificatie. ffal Een promotie. fel Een opleiding. U moet een verkoopmedewerker werven voor de afdeling Elektronica. Er zijn drie sollicitanten. Wie kiest u? fa] Een herintredende veertigjarige vrouw. ffal Een MTS'er elektrotechniek. IZ1 Een zestienjarige schoolverlater. Optimaliseren van het rendement is voor de verkoopchef een belangrijke taak. Daarbij let u vooral op fil De demografische ontwikkelingen in de omgeving. ffal Uw concurrentiepositie. fel De personeelsbezetting op de afdeling. Op uw afdeling moet u een artikel verkopen waar u persoonlijk niet achter staat. Wat onder neemt u? fal U bestelt het wel, maar stelt het aan de orde bij de inkoper. [b\ U bestelt het niet, tenslotte bent u de baas op de afdeling. fel U houdt een enquête onder de klanten om te peilen in hoeverre zij het met u eens zijn. Als u omstreeks sluitingstijd merkt dat door een geslaagde actie een aantal schappen bijna leeg is, dan fil Blijft u nog even een uurtje werken. ffal Zegt u tegen uw medewerkers dat ze de volgende dag wat eerder aanwezig moeten zijn. fel Laat u dat de volgende ochtend meteen om negen uur in orde maken. Op een donkere decemberavond valt in de winkel de stroom uit. Wat doet u? U vraagt de klanten even te wachten tot de storing voorbij is. fftl U legt het verkoopproces stil en laat de klanten één voor één vertrekken. lel Uspoort eerst de stroomstoring op om te kijken hoe ernstig de situatie is. De uiterste verkoopdatum van een voorraad koekjes is verstreken. U fü Geeft de koekjes aan het personeel mee naar huis. fftl Haalt de koekjes uit de verkoop. fel Verkoopt ze in de winkel voor de halve prijs. Ingrijpende veranderingen zijn noodzakelijk op uw afdeling. Welke strategie volgt u? fü U maakt een plan, spreekt dit door met de verkoop medewerkers en controleert o f alles goed wordt uit gevoerd. fïïl U maakt een plan samen met de verkoopmedewer kers en voert dit ook samen met hen uit. fel U maakt een plan met de bedrijfsleider en ziet er op toe dat alles goed wordt uitgevoerd. Mostert Transport Leiden B.V. vraagt voor directe indiensttreding I.b.v. rijbewijs B/C/D/E én een chauffeursdiploma. Voor groepagevervoer door heel Nederland. Heeft u interesse? Beit u dan Mostert Transport 071-412421 en vraagt u naar dhr. M.M. v.d. Bogerd of dhr. W. de Ridder. Enige ervaring is gewenst. In bezit van rijbewijs BE. Sollicitaties na telefonische afspraak Aalmarkt 12-16, Leiden, 071-121782 Donor worden, dat doe je voor elkaar. Ie of 2e KAPSTER ALS JIJ, het vak helemaal ziet zitten wilt werken in een leuke salon bel dan 01718-72137/28807 haarmode mon rêve kon. wilhelminastraat 20, katwijk telefoon 01718-72137

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 30