Den Bosch vloert nu ook Kiev Voüeybalsters in de fout Prince Polley wil liefst altijd scoren Dinamo wacht (liskwalificatie Europa Cup II Ravenna veel gevarieerder dan Oranje Opnieuw zege over Russische ploeg Timman derde op ELO-lijst (van onze correspondent Loet van Schellebeek) ROTTERDAM - Twee treffers tegen FC Groningen en een glans rol tegen Roda JC haalden Spartaan Prince Polley uit de anonimi teit, waarin zijn Nederlandse carrière zich tot dan toe had afge speeld. Anderhalf jaar geleden kwam de twintigjarige Ghanees {vanuit zijn vaderland naar Rotterdam om zich bij zijn ouders en broertjes te voegen, maar eerst en vooral toch om zich tot een nóg «betere voetballer te ontwikkelen dan hij volgens de lokale kranten fel was. ^Soccer Prince' noemden ze de ster- aanvaller van Kotoko, het PSV van Ghana, en alom werd hem een grote toekomst voorspeld. Maar bij Spar ta, waar zijn vader hem trots intro duceerde en zijn kwaliteiten dra jwerden herkend, stokte zijn ont wikkeling. Door problemen met de aanpassing vanzelfsprekend, maar niet in de laatste plaats ook vanwe ge een hardnekkige spierblessure. Daarvan deze zomer afgeholpen tijdens zijn vakantie in Kumasi („Nee, niet door een medicijnman", lacht zijn vader die bijna voortdu rend het woord voert voor Prince, „maar door een natuurgenezer, een homeopaat zouden we in Neder land zeggen, met kruiden, bladeren, boomschors en zo") veroverde hij zich snel een plaats in de selectie van Rob Baan. Met een contract op Zak inmiddels, „een sterk lichaam, goeie mentaliteit en 'n neusje voor goals". Aldus zijn coach, die van collega Jan Nijman bijval krijgt als hij zegt „eigenlijk al niet meer om hem heen te kunnen" wel of geen René van der Gijp. Paplepel Of het nou met een omhaal is, met z'n hak of met z'n punt, Prince Pol ley wil altijd scoren. Vader Carlos benadrukt uitvoerig, dat zoonlief in Ghana met de paplepel kreeg inge goten dat het belang van het team steeds voorop dient te staan. De video staat aan. Op het scherm trekken beverige beelden voorbij van de return in de kwartfinales om de African Cup. We schrijven 1987, Prince kan dan hooguit zeventien zijn, maar stort zich, met rugnum- BELGRADO (Rtr) - De Roemeense club Dinamo Bukarest zal naar wordt verwacht gediskwalificeerd worden in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. In dat geval komt Partizan Belgrado zonder te spelen in de halve finales. Vice-voorzitter Freddy Rumo van de Europese Voetbal Unie (UEFA) Zei gisteren vernomen te hebben dat Dinamo wegens de banden met de gehate Roemeense veiligheids politie Securitate ontmanteld zou Worden en onder een nieuwe naam terug zou keren. Dinamo werd in J947 opgericht en veroverde twaalf keer de landstitel. „In dat geval kan Dinamo op 7 tnaart in Bukarest volgens de regle menten niet tegen Partizan spelen en zijn de Joegoslaven automatisch geplaatst voor de halve finales", al dus Rumo in een vraaggesprek met het dagblad Vecernje Novosti. Bij Partizan is men overigens niet zo erg gelukkig met de gang van za ken. „We rekenden op een hoge re cette in het treffen met Dinamo", al- Sus secretaris Zarko Zecevic. Wel ftioest de wedstrijd in een 'vreemd' Stadion worden gespeeld als straf voor ongeregeldheden tijdens het heffen met FC Groningen in no- yember. „Nu zullen we misschien de eerste wedstrijd voor de halve fi nales buiten ons stadion moeten spelen. En dat is een grote handi cap. We sympathiseren met het Roemeense volk, maar voor ons is deze hele gang van zaken ongeluk kig", aldus Zecevic. Oud-internationals spelen voortaan met koffiereclame ftAARLEM (GPD) - Het Haarlem se reclamebureau Vos, Wiegel en Olgers heeft een uniek contract af gesloten met de internationale voedselgigant Nestlé. De overeen komst houdt in dat de oud-interna tionals voortaan kleding gaan dra gen voorzien van het merk Nescafé. De shirtjes moeten nog worden bedrukt voordat de oud-internatio nals op Nieuwjaarsdag in Haarlem de traditionele wedstrijd tegen HFC gaan spelen onder aanvoering van Willy van de Kerkhof. Volgens Hans Vos van het recla mebureau vertrekken de oud-inter- natonals op 8 januari naar Brazilië om daar diverse wedstrijden te spe len. De voetballers, die overal ter wereld bekendheid genieten en re gelmatig uitnodigingen ontvangen, gaan in 1990 ook naar de Verenigde Staten. Alle wedstrijden zullen door de multinational Nestlé worden ge sponsord, aldus Vos. Erwin Koeman nog een jaar langer bij KV Mechelen MECHELEN (ANP) - Erwin Koem an blijft nog minimaal één seizoen bij KV Mechelen. De Nederlandse international, die in de belangstel ling staat bij PSV, bereikte gisteren met de Belgische topclub overeen stemming over verlenging van zijn contract tot juni 1991. Manager Paul Courant van KV Mechelen heeft dit bevestigd. mer 4, onvervaard in het gedrang voor het doel van het Egyptische Zamalek. Halverwege leidt Asante Kotoko met 3—1 en heeft de benja min van het team al twee keer raak geschoten. Geen fraaie goals, maar ze tellen. Pa Polley zoekt lang naar de juiste omschrijving van die ei genschap. 'Killerinstinct' vindt hij, komt nog het dichtst in de buurt. En in derdaad, de beelden tonen aan dat Kotoko zich combinerend een weg naar het doel van de tegenstander baant. Pas bij 5—1 denkt een enke ling meer aan zichzelf dan aan het elftal en gaat op jacht naar een per soonlijk succesje. Prince is dan vei ligheidshalve al naar de kant ge haald. „De president wilde eigenlijk lie ver niet dat-ie meedeed", herinnert senior zich, „hij vond hem te jong voor zo'n belangrijke wedstrijd. Toen duidelijk werd dat Kotoko zich voor de halve finale zou plaat sen, kreeg de trainer opdracht hem te wisselen". Ze zijn zuinig in Ghana op hun choco-Prince, Sparta ondervond het vorig jaar aan den lijve. Toen men op Het Kasteel contact zocht met Kotoko, zijn club, had hij, vol gens Jan Nijman, „opeens 25 eige naars. Het kostte enorm veel moeite z'n vrijgave los te krijgen. Hij was min of meer staatseigendom. Nou, je weet, ze hebben daar zo ongeveer elke week een andere president, en dan ook nog allerlei stammen, dus je kunt wel nagaan..." „Hij wil per se slagen", is Rob Baan opgevallen. „Hij is nog volop in ontwikkeling, maar enorm leer gierig. Naarmate hij zich meer op z'n gemak voelt, gaat hij beter func tioneren. Hij is altijd aanspeelbaar, snel en bijna niet van de bal te krij gen. Ik heb begrepen, dat hij van de zomer z'n meisje gaat halen en ik denk, dat dat alleen maar gunstig is, ook voor Sparta". Hoogste tijd om het onderwerp zelf aan het woord te laten, maar dat is nu juist het probleem. Ofschoon de voertaal in Ghana Engels is, drukt Prince zich daar slechts moei zaam in uit. „Maar dat doet-ie ook in het Twi, de taal van de Asante-stam waartoe wij behoren", legt zijn va der uit. „Prince is gewoon een stille jongen. Hij houdt soms dagen ach- APELDOORN (ANP) - Bondscoach Wuqiang Pang kon de Nederlandse woorden die hij beheerst gisteren optimaal gebruiken. „Fouten maken", en „niet goed" domineerden in het praatje van de volleybal-vrouwentrainer na de kansloos verloren halve finale tegen Olimpia Ravenna (1-3) uit Italië. Vandaag ontmoet Nederland de DDR in de strijd om de derde plaats. Van de Oostduitsen werd in de groep met 3-1 gewonnen. De finale gaat tussen titelverdediger Cuba en Olimpia. tereen z'n mond. Als je hem niet kent, zou je denken dat-ie boos is of verdrietig, maar dat is niet zo. Ja, toen hij vorig seize was, had hij het slecht naai Niet, omdat hij niet kon maar gewoon, omdat-ie ten slotte gekomen was om te voetballen, en dat kon niet. Daar baalde hij van, maar vind je dat gek"? Die blessure, beweert (alweer) zijn vader, was het enige probleem dat Prince Polley tegenkwam bij zijn aanpassing aan de Nederlandse omstandigheden. „Dat zou hem zelfs zonder voetbal wel zijn gelukt, omdat hij hier ten slotte z'n familie al had. Er is voor hem niet zo bar veel veranderd- Hij slaapt, hij eet (Ghanees of iets van de Chinees) en als-ie niet traint, kijkt hij tv. wandelt hij in de stad of gaat hij bij kennis sen langs. Het weer? Ach, dat valt wel mee, al heeft-ie natuurlijk nog geen echte winter meegemaakt." Prince heeft zijn ogen even losge maakt van de gebeurtenissen op het scherm en laat via zijn vader weten. dat hij „in het begin probeerde te voetballen zoals in Ghana: tech nisch, speels. Maar toen ik erachter kwam dat ik dan aan één stuk door schoppen kreeg, en blessures, heb ik me aangepast en ben soberder gaan spelen". Prince wil graag bij Sparta blij ven, maar of dat ook gebeurt hangt af van 'the money' (want dat woord kent hij wel). Officieel was hij dan wel amateur in Ghana, maar de club gaf hem onderdak en voorzag in zijn levensonderhoud, en soms stopten supporters hem wat geld toe. „Om gerekend", weet zijn vader, die ac countant is maar momenteel zonder werk zit, „verdiende hij evenveel als hij nu bij Sparta krijgt en, eerlijk is eerlijk, daarvoor is hij natuurlijk niet naar Nederland gekomen. Prin ce voetbalt graag, maar hij doet het natuurlijk niet uit liefdadigheid". Zoonlief lacht precies op het juiste moment. „Ik in zijn plaats zou niet tevreden zijn", zegt zijn vader bij het afscheid, „maar hij is anders dan ik. Hij klaagt nooit". Nederland speelde zijn slechtste partij van het Dynamo-toernooi. Pang wilde niet een bepaald aspect van het het spel extra belichten. „De hele wedstrijd was slecht", oor deelde hij. Manager Veeger. „Het maken van fouten leek wel besmet telijk". Spelverdeelster Vera Koe nen, die aan de andere kant de feno menale Benelli tegenover zich zag: „Als één persoon slecht is, kun je die met de anderen omhoog trek ken. Als het met drie niet lukt, wordt dat moeilijk". Haar opmer king, dat ze het enthousiasme had gemist, was in feite alarmerender. „Rottig", vond ze zelf. Voor Pang, de geduldige docent met de Oosterse zelfbeheersing, is het duidelijk dat Nederland moet leren spelen tegen snelle, creatieve teams als China, Japan en Italië. „We hadden uitgebreid video's be keken en zagen wel kansen Mogelijkheden had ook tech nisch directeur Peter Murphy voor af gezien. „De vrouwen hebben goud in handen", vindt hij. „Ze heb ben het gereedschap om goed vol- Gullit traint weer MILAAN (AP) - Ruud Gullit is donderdag en gisteren begonnen met lichte oefeningen in de sport zaal van zijn club AC Milan, nadat hij eerder deze maand een derde operatie aan zijn rechterknie had ondergaan. Volgens bronnen bij AC Milan zal Gullit in elk geval de rest van de Ita liaanse competitie en het eindtoer- nooi van het wereldkampioenschap missen. De clubarts van Milan, Gio- vanBattista Monti, benadrukte dat zowel Gullit als de club deze keer geduld moeten hebben en de knie alle tijd moeten geven om te gene- Gullit speelde op 24 mei met AC Milan in de finale van de Europacup voor landskampioenen tegen Steaua Bukarest, een paar weken nadat hij een knie-operatie had on dergaan. Sindsdien bleef hij kam pen met problemen aan dezelfde knie en is hij nog twee keer geope reerd, de laatste keer door de Belgi sche chirurg Martens. Gullit verklaarde eerder dat hij er zeker van is dat hij op de velden zal terugkeren. Het contract met Milan loopt in juni af, en zou oorspronke lijk voor driejaar worden verlengd, hetgeen de club ongeveer 20 mil joen gulden zou kosten. ley bal te spelen. Het enige punt is dat het onderling moet klikken. Al le omstandigheden rond het team zijn goed. Nu moeten zij aan de slag. Olimpia is één van de sterkste teams ter wereld. Vo§r ons een vuurproef. Ze moeten met de billen bloot nu", luidde de voorbeschou wing van de technische directeur, die in 1985 als trainer Europees brons haalde. Kansloos In feite bleek Nederland kansloos, hoewel dat geen schande is. Raven na is hofleverancier van het natio nale team, heeft met Manuela Be nelli één van de beste spelverdeel- sters ter wereld en een abonnement op de Italiaanse titel. Ook Gebriele Perez del Solor, 1,94 meter lang en lid van de Peruaanse zilveren Olym pische ploeg, speelt een belangrijke rol. De aanvallen van de Italiaansen waren veel gevariëerder en sneller, met de 22-jarige Alessandra Zam- belli als uitblinkster. Benelli gaf de ballen perfect aan, waar bij Neder land de problemen al begonnen bij de opslag en de stops. Murphy: „We moeten eikaars zwakke punten op vangen. Het gaat er nu om, wat de speelsters voor elkaar over hebben. Willen ze een stapje extra doen of niet". Vrijwel geen enkele van de goede voornemens kwam uit. Binnen twaalf minuten was de openings reeks met 3-15 verloren. In de twee de richtte Nederland zich op. Bij 13- 10 smashten De Jong en Weersing de set binnen. In de derde en vierde, respectievelijk met 5-15 en 8-15 ver loren, zag Pang voldoende aanlei ding zijn reserves speeltijd te gun nen. Martinus-speelster Femke Hoekstra en Dynamo-troef Kirsten Gleis mochten zelfs voor het eerst in drie dagen uit het trainingsjasje. De strandvolleyballers van Amerika zien het leven ook in Apel doorn van de zonnige zijde. De orga nisatie van het plaatselijke Dyna mo-toernooi is danig teleurgesteld in het presteren van het UCLA- team uit Los Angeles, waarvan de leden meer vertrouwd lijken met de binnenstad dan met de speelvloer. Sponsor Centraal Beheer trok ex tra geld uit voor de komst van de voormalige studenten aan de uni versiteit van Los Angeles, die als in vallers fungeren in het toernooi- veld. Onder de teamleden is onder meer Ricci Luyties, in Seoul nog tweede spelverdeler van de gouden nationale ploeg. In de zomer brui- HAARLEM (ANP) - Nashua Den Bosch heeft op de vierde wed strijddag van de Haarlemse Basketball Week opnieuw een tegen stander uit de Sovjetunie gevloerd. Gisteravond zegevierden de Brabanders in de Kennemersporthal voor 3100 toeschouwers met 79-78 over Boedivelnik Kiev. Volgens de coach van Den Bosch, Si- deris, had zijn ploeg de winst voornamelijk te danken aan het ka raktervol verdedigen. „Daarvoor moet ik ze complimenteren. We hebben in de defensie en in de rebounds de wedstrijd gewonnen". De Sovjetrussen raakten al vrij snel een van hun belangrijkste spelers kwijt. Na acht minuten viel Podkovjrov met een enkelblessure uit. Daarmëe was de angel uit het team verdwenen. Hoewel Sideris de spelers van Den Bosch had gewaar schuwd voor de gevaarlijke drie- puntschutters bij Boedivelnik, wa ren de eerste scores in de beginfase driepunters. Den Bosch profiteerde echter van het lengtevoordeel en bleef de hele eerste helft op voor sprong. De Sovjetrussen leden direct na de hervatting opnieuw een gevoelig verlies toen Sevtsjenko na zijn vijf de persoonlijke fout voorgoed na de kant werd gestuurd. Desondanks slaagde Den Bosch er niet in echt weg te lopen van Boedivelnik, dat zelfs twee keer op voorsprong kwam (52-50 en 57-56). LUZERN (ANP) - Jan Timman is op de nieuwe ELO-lijst, die de wereld schaakbond (FIDE) gisteren open baar heeft gemaakt, gestegen naar de derde plaats met een totaal van 2680 punten. De Amsterdammer heeft alleen nog wereldkampioen Gari Kasparov en oud-titelhouder Anatoli Karpov, zijn tegenstander in de finale van de kandidatentwee- kampen), voor zich. Kasparov heeft het recordaantal van 2800 punten, 25 punten meer dan een half jaar geleden. Karpov zakte van 2755 naar 2730 punten. Timman was op de lijst per 1 juli, waarin zijn zege in het wereldbeker toernooi van Rotterdam nog niet was verwerkt, gedeeld achtste met 2635 punten. John van der Wiel is de tweede Nederlander op de lijst. Hij is 81e met 2550 punten. Bij de vrou wen bleven de Hongaarse zusjes Jü- dit en Zsuzsa Polgar een paar apart. Judit is met grote voorsprong eerste (2550 tegen 2500 punten). De derde telg van de Polgar-familie, Sofia, is achtste met 2410 punten. De drie zusjes spelen vanaf 15 januari mee in de grootmeestergroep B van het Hoogovens toernooi. Bij de stand van 57-63 voor de Ne derlanders bracht coach Bozenar afcjn 'kleine' opstelling in het veld met onder andere'Podkovyrov die prompt twee driepunters maakte. De laatste twee minuten waren spannend, niet bloedstollend zoals Sideris achteraf beweerde. Sauls- berry en Thibeaux brachten Den Bosch op voorsprong (79-78). De Sovjetrussen kregen weliswaar in de slotseconden nog kansen te sco ren, maar dank zij goed verdedigen bleef de winst in Bosche handen. Lisse De grote verassing in het vrouwen- basketbaltoernooi van Lisse is het team van Trudovie Reservi uit de' Sovjetunie in poule A. Onder lei ding van de guard Olga Shuniytyne (een van de twee internationals van de ploeg) werd gisteren eerst Grasshoppers verslagen met 43-32, waarna eredivisionist Voorburg werd opgerold met 53-26. Het spel van de Russinnen kenmerkte zich door snel en technisch basketbal. Grasshoppers herstelde zich goed van de nederlaag door met 45-42 te winnen,van Meteor Praag. Hierdoor staat de Katwijkse ploeg op een kansrijke tweede plaats in poule A. In poule B is het een nek-aan-nek race tussen de landskampioen Me dia Rent uit Oostenrijk en Amiga Den Helder. Beide teams versloe gen BV Lisse en Bayer Leverkusen, die vandaag onderling moeten uit maken wie de derde plaats voor zich opeist. Het team van het organiserende Lisse bood lang tegenstand in het duel tegen Media Rent. Pas in de laatste minuten konden de Oosten rijkers uitlopen. Hetzelfde gold voor de wedstrijd tegen Amiga Den Helder. Lisse-coach Peter Lapidai re deed niet onder voor de immer fa natieke (bonds)coach Meindert van Veen van Den Helder. De Lisse- speelsters leken extra gemotiveerd door de aankondiging van Lapidai re dat hij het team volgend seizoen zal blijven coachen. Uiteindelijk werd toch verloren met 40-53. Lisse afficheert zichzelf graag als het 'vrouwelijk alternatief voor de Haarlem Basketbal Week. De eer lijkheid gebiedt te zeggen dat het voor het vrouwenbasketbal in Ne derland te hopen is dat die slogan nen h*j en anderen de benen op de Californische stranden, waar dui zenden dollars te verdienen zijn. In Apeldoorn zijn de prestaties van het gezelschap nihil. UCLA ver loor alle vier wedstrijden tot nog toe, gistermorgen zelfs van Dvna- „Hun coach heeft zijn veront schuldigingen aangeboden voor het spel", aldus organisator Van de Ven over de ploeg, die op de openings dag een waarschuwing voor het ge drag op het veld kreeg. „Onze ver wachtingen waren hoog, we zijn te leurgesteld". PKC redt het niet AMSTELVEEN (ANP) - De Am sterdam All Stars hebben gister avond het tweede Sportlife Zaal- korfbaltoernooi in Amstelveen ge- De hoofdstedelijke selectie, die eerder het Nederlands team met 13- 9 versloeg, won met 11-7 van lands kampioen PKC. Als tweede eindig de de nationale ploeg, die met 19-8 over een Antwerpse selectie zege vierde. De wedstrijden tijdens het toer nooi werden geleid door twee scheidsrechters. De landelijke scheidsrechterscommissie van het KNKV had tot dit experiment be sloten na toenemende kritiek op de arbitrage. De ervaringen van spe lers, coaches en scheidsrechters wa ren overwegend positief. Een proef neming in de competitie werd door de aanwezige hoofdbestuursleden als logisch vervolg gezien. Op papier zou Amsterdam-PKC het hoogtepunt van het toernooi moeten worden. De Papendrech- ters. bij winst nog kanshebbers voor de eindzege, kwamen echter met een sterk gehavende ploeg bin nen de lijnen. Zonder Corrie Euser, Anja Beider en Jan de Jager waren ze niet opgewassen tegen Amster dam. Via een 5-2 ruststand won de ploeg van coach Rinus Munnekes met 11-7. Peter Schallenberg was met 7 doelpunten de meest produk- tieve Amsterdammer. Hij werd ook uitgeroepen tot beste speler. LRRC strikt Bram Wassenaar als hoofdtrainer LEIDEN LRRC, de pas opgerich te Leidse Road Runners Club. heeft Bram Wassenaar als hoofdtrainer aangetrokken. De Moorschotenaar, tevens trainer van De Bataven en looptrainer van hockeyhoofdklas- ser HGC en de jeugd van Feye- noord, gaat zich hoofdzakelijk be zighouden met de ondersteuning van aanstaande looptrainers van de vereniging. LRRC beschikt nog niet over een eigen accommodatie. Er liggen ver zoeken om tijdelijk onderdak bij en kele sportverenigingen uit de Mors. Het 48 leden tellende loperscollec tief heeft voorts plannen voor een aantal parcoursen in Leiden, te be ginnen met de rondjes Stevenshof (4320 meter) en Morskwartier (5045 meter). Op de wat langere termijn (1991) denkt LRRC aan de organisa tie van een marathon in Leiden. Beeld uit de wedstrijd tussen Grasshoppers en Trudovie Re servi. Een Kat wijkse speelster zoekt naar een afspeelmogelijk- heid. Die wer den in het duel niet al te veel ge vonden. Grasshoppers kon niet op te gen de machtige Russinnen die tot nu toe hun beide wedstrij den wisten te niet serieus bedoeld is. Iedere ver gelijking tussen Haarlem en Lisse gaat mank, de enige overeenkomst is dat het in beide gevallen gaat om een toernooi met buitenlandse be zetting. Daar waar Haarlem een professio nele lichtinstallatie heeft laten aan rukken om de wedstrijden en om ringende show in beeld te brengen, moeten de toeschouwers in Lisse bij wijze van sperken een zaklan taarn meenemen om in de schaarse verlichte sporthal Meerzicht hun weg te vinden. Lisse werkt met een bescheiden begroting, gesteund door lokale sponsors en gedragen door enthousiaste vrijwilligers. Wil het toernooi echter nationale en in ternationale erkenning krijgen en inderdaad een alternatief zijn voor Haarlem, dan moet er veel verande- Belangrijke wedstrijden, met Eu ropese topploegen, kunnen nu een maal niet worden afgewerkt op een bijveld, met twee tegelijk en met een ingekorte speeltijd. De volgen de stap moet zijn naar volledige wedstrijden, gespeeld op het cen- tercourt en niet meer dan twee (be ter nog is een) per team per dag. Dan hoeft het publiek zich met langer op te splitsen om twee wedstrijden te gelijk te volgen, maar zo'n wijziging vergt een enorme investering en landelijke sponsors. En een spelzaal waarin ook de televisie opnamen kan maken zonder op de landings baan van Schiphol verlichting te moeten lenen. De troostfinale (om 15.00 uur) en finale (rond 16.30 uur) vanmiddag worden overigens wel op het hoofd- veld afgewerkt. En als de voorgaan de afleveringen maatgevend zijn dan staan beide wedstrijden garant voor veel spektakel. Maradona de beste MILAAN (AFP) - Diego Maradona is door het Italiaanse televisiesta tion 'Italia 1', eigendom van Silvio Berlusconi, voorzitter van AC Milan, uitgeroepen tot voetballer van het jaar in Italië. Tweede werd Franco Baresi van AC Milan voor zijn ploeggenoot Marco van Basten. Maradona zorgde de afgelopen dagen weer voor enige opwinding in het Napoli-kamp. De Argentijnse vedette liet tijdens de trainingen van woensdag en donderdag ver stek gaan. Gisteren meldde hij zich weer in het trainingskamp waar Na- poli zich voorbereidt op het compe titieduel tegen Lazio. Volgens een woordvoerder van Napoli had Maradona twee trainin gen gemist in verband met privé- omstandigheden. Zeezeiler ongedeerd KAAPSTAD (DPA/AFP/RTR) - De vermiste Franse zeezeiler Philippe Poupon is gisteren door een vlieg tuig waargenomen op 1500 mijl ten zuidwesten van Kaapstad. Volgens een melding van de piloot zat Pou pon, die ongedeerd leek, op de zij kant van zijn omgeslagen jacht Fleury Michon. Donderdag waren noodsignalen van Poupon, die op dat moment tweede lag in de non stop race om de wereld voor solozei- Iers, opgevangen. Volkov zwemt record LA REUNION (DPA) - Dimitri Volkov uit de Sovjetunie heeft gis teren op het eiland La Reunion, ge legen in de Indische oceaan, een we reldrecord op de 100 meter school slag gezwommen. Tijdens een inter nationale korte baanwedstrijd klok te hij op deze afstand 59,42 secon den. Volkov verbeterde daarmee de toptijd van de Brit Adrian Moorhouse. De winnaar van het Olympische goud in Seoul was eer der 0,33 seconde langzamer dan de uit de Sovjetunie.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19