Volleybalcoach Pang moet harder worden Revolutie treft ook Roemeens voetbal Thriller in Haarlem Noren morren over Winterspelen 1994 Feyenoord wacht op Tsjech Griga DONDERDAG 28 DECEMBER 1989 SPORT, PAGINA 15 APELDOORN (ANP) - De muur van Chinese vriendelijkheid, opgetrokken door bondscoach Pang Wuqiang van het Nederlandse vrouwen volleybalteam, vertoont nog altijd scheuren. Vooral aan voerster Ingrid Piersma ventileerde de kritiek, die ondanks de winst van 3-0 op Polen tijdens de ope ningsdag van het Centraal Beheer/Dynamo toernooi in Apeldoorn recht overeind bleef. Piersma sprak na het toernooi in Bremen volgende derlands en heeft de trainingen maand voor zichzelf opmaakt. De gepast. Immers, hij heeft een 27-jarige Friezin het bronzen EK-: meemaakte: „Het zit nog niet hele maal goed met de begeleiding. Aan Nederland kan het zich eigenlijk stoppen heb ik nog niet gedacht, niet permitteren onenigheid binnen --ar voor mezelf geef ik Pang dit de groep te hebben. Op 10 (uit) en 31 het volgende toernooi de moge- (thuis) januari kan tegen Finland een plaats in het veld van het B-WK bereikt worden. Voor dat doel hééft lijkheid om te werken. Na afloo] zullen we de situatie met de speel sters bespreken. Op dezelfde voet de hoofdsponsor van de bood kan ik niet verder. Je stopt veel tijd extra duit van enkele tonnen de sport, dan wil je er ook iets uit- zak gedaan. „Het loofd. Hij doet zijn best op het Ne- strijd te missen door ondermeer een nederlaag tegen Polen. Het huidige Poolse team, overigens lang niet hetzelfde als toen, was nu kansloos. De prestaties van de Nederlandse vrouwen zijn belangrijk voor het welslagen van het evenement. Wil lem van de Ven, voor de eerste keer in functie als hoofdorganisator, werd bijna moedeloos van alle af zeggingen, vooral bij de Revanche n, of Pang e halen." In feite gaat het voldoende krijgt dat hij na een gesprek met de wen in het Westduitse Bottrop mee kreeg. Zo diende hij zijn „Neder lands", in feite een mengsel van Chinees, Engels en Nederlands, bij te schaven. Bovendien moest hij harder worden, meer wedstrijdele menten in hardere trainingen ver pakken en een assistent naast zich krijgen. In de persoon van de Itali aan Mariani is voorlopig alleen aan de laatste eis onvoorwaardelijk vol daan. Karakter Piersma heeft haar twijfels over de rest: „Zijn karakter kan niet veran deren", verwacht ze. „Hij zal er nooit hard ingaan. Pang is een rus tig type, hij uit zich niet gemakke lijk. Hij zal nooit iemand uitschel den." De voormalige speelster van Olympus geeft toe, dat de huidige generatie internationals wel de techniek, maar nog niet de mentale hardheid van de vorige bezit om de laatste stap naar de top te zetten. De bronzen ploeg was desnoods bereid de planken uit de vloer te slaan. Met de huidige is het zover (nog) niet. Een „harde" voor de groep zou het proces kunnen versnellen, zo is de gedachtengang. Het is niet toevallig dat de kritiek vooral van het Martinus-blok in de selectie komt. In Amstelveen is de Argentijnse trainer Edelstein met zeer ambitieuze plannen, gestoeld op keiharde trainingsarbeid en veel gepraat met de groep, bezig het al vijf jaar onneembare bastion van Olympus uit Sneek te nemen. Uit de Friese stad komt de rest van de in ternationals. Volgens Pang, de verpersoonlij king van de vriendelijkheid, zijn de problemen de wereld uit. „Ze heb ben stomme dingen gezegd", zegt hij over zijn critici. „Maar ze hebben zich inmiddels verontschuldigd." Pang, die tijdens wedstrijden als een wassen beeld de verrichtingen van zijn pupillen volgt, erkent de kritiek wel en heeft verbetering be- Dannie de Bie ramp als we niet plaatsen", gaf Pang toe. Met die mogelijkheid wordt het huiswerk, gens geen rekening gehouden. „Er veej meer betalen De belangrijkste was die van de Nederlandse mannen, die in decem ber vakantie vieren. Ook Cuba ont breekt. Bovendien moet de organi satie vanwege nieuwe reglementen de FIVB. Van r; tweede pri|s: I winnaar. 300.000,00 bruto; derde prijs: 89 win naars, 2.497,20 bruto; vierde prijs: 4.347 win naars, 51,10; vijfde prijs: 67.813 winnaars, 5,00. Cijferspel 51: eerste prijs: geen winnaar. Toto 51: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs; II winnaars, 1 219,50 bruto; derde prijs: 130 win naars, 257,90. Toto-Gelijk 51: eerste en tweede prijs: geen winnaars; derde prijs: 3 winnaars, 555,10; vierde prijs: 251 winnaars. 10,20. BUITENL. VOETBAL TURKUE Zeytinburnuspor - Besiktas 0-2, Trabzonspor - Samsunspor 2-0, Galatasaray - Boluspor 2-0, Sak- aryaspor - Ankaragucu 1-2, Sanyer - Bursaspor 1 - 2. Konyaspor - Adanaspor 2-1Genclerbirligi - Al- tay 0-2, A.demirspor - Malatyaspor 1-0 Besiktas 14-30 Galatasaray Trabzonspor 14-29 Ankaragucu Fenerbahce 13-25 Adanaspor 4-24 Werel jongens, niet over gepraat", aldus team- de Ven heeft nu, als het gaat om pu- manager Joost Veeger. In ieder geval haalde Nederland gen gisteren zijn revanche op Polen. In 45 minuten werd het 3-0, via 15-6 15- bliekstrekkers, hoge verwachtin- bijvoorbeeld de Cubaanse en de mannen van Fiat Mi- uit Brazilië, die al bij hun spec- 5 en 15-2. Een halfjaar geleden haal- taculaire warming-up het publiek de Nederland zich een hoop ellende voor zich wonnen. „Want", weet op de hals, door in La Coruna de Van de Ven, „het voortbestaan van kwalificatie voor de Europese titel- het toernooi is in gevaar." Klein, kleiner, kleinst. Dat gold gisteren in de Leidse Drie Octoberhal, waar v.v. Leiden het Ad Dussée zaalvoet baltoernooi voor f-junioren organiseerde. De aanvoerder van de f2 van de organiserende vereniging haalt in de wedstrijd tegen ASC verwoestend uit. (foto Henk Bouwman) Jeugdzaalvoetbaltoemooi Lugdunum weer in trek LEIDEN - C-en D-junioren van 24 oordhallen in Leiden geheel in het Verstraaten reikt om 17.15 uur de verenigingen uit Leiden en omstre- teken van het negentiende jeugd- prijzen uit. Bij de C-jongens verde ken voetballen om de In Memoriam zaalvoetbaltoernooi van digt Rijnsburgse Boys de trofee, bij J. Erades Wisseltrofee. Morgenoch- Lugdunum. De finales worden om de D-jongens Quick Boys. tend vanaf tien uur staan De Groen- 16.40 uur afgewerkt. Voorzitter Phil HEERLEN/ZWIJNDRECHT (GPD) - Nu de rust in bevrijd Roemenië terugkeert, wordt dui delijk dat ook de sport is getrof fen door de omwenteling. De ont wikkelingen in het land hebben vermoedelijk verregaande conse quenties voor een aantal sport clubs en Dynamo Bukarest in het bijzonder. Dynamo is de enige Roemeense voetbalclub die nog verwikkeld is in de Europacup schermutselingen. De kwartfina list in het toernooi voor bekerwin naars is uitgerekend ook de club van de Ceausescu-getrouwe Se- curitate, de geheime politie. Het is daarom onduidelijk of Dynamo Bukarest op 7 en 21 maart aanstaande daadwerkelijk in actie zal komen. Mircea Petes- i cu, oud-speler van Steaua Buka- rest en ex-trainer van Telstar, Sparta en DS'79, verwacht van wel. Ook al vindt Petescu dat de club eigenlijk geen bestaansrecht meer heeft. De naam van de club is absoluut onmogelijk gewor den. „Elke club met het voor voegsel Dynamo is gelieerd aan net ministerie van Binnenlandse Zaken, waartoe ook de elite-troe pen van Ceausescu behoorden". De spelers van de club worden betaald door het leger en/of het ministerie van Binnenlandse Za ken. Petescu stelt echter met klem dat hij het niet waarschijn lijk acht dat de voetballers zelf ac tief zijn geweest voor de Securita- te. „Zij waren slechts pionnen in een spel dat geleid werd door mensen, die wel lid waren van de geheime politie. De voetballers treft geen blaam. Zij werden uit alle delen van het land gerecru- teerd". Petescu, thans werkzaam bij het sportmarketingbureau IMAM in Nederland, beschuldigt het be stuur van Dynamo Bukarest zelfs van malversatie, omkoping en in timidatie. „Ze hebben via onge oorloofde middelen geprobeerd om Dynamo wedstrijden te laten winnen. Hen was niets te dol. De minister van Binnenlandse Za ken was niet voor niets een van de invloedrijkste mannen binnen de club." Petescu denkt dat de naam Dy namo altijd geassocieerd zal blij ven met de gehate Securitate. „De reglementen van de Uefa verbie den helaas een tussentijdse naamswijziging. Ik ben be nieuwd hoe de toekomst van de club eruit ziet. Ik kan me, gezien de emoties in Roemenië, niet voorstellen dat er in maart veel publiek op de tribunes zal plaats- Steaua Bukarest, in mei nog ver liezend finalist Europacup I tegen AC Milan en recent uitgeschakeld door PSV, is volgens Petescu een club van 'aanzien'. Maar het was tegelijkertijd ook het speelgoed van Valentin Ceausescu, de jong ste zoon van de geëxecuteerde president Nicolae Ceausescu. „In organisatorisch op?icht zal er in tal van sportclubs nogal wat gaan veranderen. In hoeverre dat con sequenties heeft voor de sport, is niet te overzien. Het is wel duide lijk dat er nieuwe leiders moeten komen. Bovendien verwacht ik dat het in de toekomst voor Roe- spelers mogelijk zal zijn om voor een buitenlandse club te spelen." Over Valentin Ceausescu gaat overigens het verhaal dat hij ooit Steaua-sluitpost Helmut Du- cadam in het been zou hebben ge schoten. Ducadam baarde in 1986 in de finale tussen Steaua en Bar celona nog opzien door in de be slissende penalty-reeks alle straf schoppen te stoppen. „Ik ken Du cadam goed en heb hem ook naar de bewuste jachtpartij gevraagd. Hij heeft tegen mij alle beschuldi gingen ontkend, maar nu begin ik te denken dat hij het mij nooit heeft durven te vertellen." Gisteren kreeg Mircea Petescu te horen dat niemand van de voet ballers slachtoffer is geworden van de Roemeense guerilla. „Al leen een topspeler uit de rugby- ploeg is gesneuveld. De voetbal lers waren bijna allemaal op va kantie. Zij beginnen in januari ook weer gewoon aan de voorbe reiding op de competitie. Het le ven gaat door, Roemenië moet verder". Petescu stapt vandaag zelf in de auto om naar Roemenië te rijden. „Ik ga naar Arad, naar mijn fami lie. Daarna reis ik door naar Bu karest om te helpen met de we deropbouw. De voetbalbond heeft me bovendien gevraagd om te helpen bij de voorbereiding op de wereldkampioenschappen in Italië. Roemenië mag daar niet verstek laten gaan. Dat zou eeu wig zonde zijn. Maar een en ander is uiteraard ook afhankelijk van de ontwikkeling bij Dynamo Bu karest. De WK-selectie bestaat immers grotendeels uit spelers (negen, red.) van Dynamo". Roemenië is voor het WK inge deeld in Groep B met wereldkam pioen Argentinië, de Sovjetunie, Cameroun. De kans is groot dat wedstrijden van de nationale ploeg voor het eerst in de Roe- meense geschiedenis op de televi- I sie te zien zullen zijn. Kosten voor het onderdak zullen de Roeme- nen niet hebben. Een hotel in Te- lese, een plaatsje ten noorden van Napels, heeft gratis kamers ter beschikking gesteld. Den Helder in slotseconde langs Amerikanen ui oppermachtig Cross der Azen HAARLEM (ANP) - De ren-je-rot show is aan een tweede leven begonnen. Het fenomeen werd gisteren van stal gehaald op de tweede dag van dé Haarlem Basketbal Week. In een soms knettergekke, altijd buitengewoon opwindende thriller renden de spelers van de WBL All Stars en Den Helder zich in de Kennemer-sporthal de longen uit het lijf. Het ver- LOENHOUT (ANP) De Belgi- rukkelijke duel kreeg voor de 2300 uitzinnige toeschouwers de apotheose die het verdien- sche veldrijder Dannie de Bie, dit de. In het eindsignaal schoot Van Rootselaar met een onwaarschijnlijke driepunter Den seizoen de toonaangevende renner, Helder naar de zege (107-106). Overijse ook de Cross der^Azen op WBL is in de Verenigde Staten hun tekort aan lengte door snelheid, andermaal zijn naam geschreven. De Bie was de league voor de 'kleine jongens', een hyperagressieve verdediging en gisteren in Loenhout oppermach- De spelers mogen niet langer zijn een akelig zuiver afstandsschot. Die tig. Hij reed van begin af aan op kop dan 6-5 feet, 1 meter 96. Basketbal wapens bleken voldoende in Oos- en vergrootte zijn voorsprong op de voor normale mensen, luidt de wer- tende, waar de Amerikanen de eind- concurrenten met vijf seconden per vonde slogan, met een knipoog naar zege grepen. Den Helder bezat de ronde. de twee meter plus reuzen in de individuele klasse om de Amerika- De Bie ging ruim een minuut eer- NBA, het echte profmilieu. nen met open vizier tegemoet te tre- der over de streep dan Reinier Groe- De WBL startte drie Jaar geleden den. Zo ontstond er al vlot voor de nendaal. De Nederlandse routinier een profcompetitie met acht ploe- overvolle tribunes een spektakel won de spurt om de tweede plaats 6en in de Verenigde Staten en Cana- stuk, dat de toeschouwers op de tegen de 21-jarige Belg Pascal van da- Voor uitbreiding is de league op punt van de houten bankjes bracht. Riet, die zondag de beste was in de B-cross in Overijse. Martin Hen driks eindigde als vierde net voor Wim de Vos, de vice-wereldkam- zoek buiten de eigen landsgrenzen Met de All Stars is een compleet promotieteam naa de WBL i de leiding met Wanhoopspoging Tien seconden voor het einde ging Cooper de lucht in voor de gelijk makende lay-up en de verlenging. Zijn schot werd geblokt en Den Hel der bleef in balbezit. Van Rootse laar had het laatste schot in de vin gers. Eigenlijk was alles mis aan zijn pioen bij de 'junioren. De Zwitser brengen. De ploeg doet Oostende ten voorsprong (27-14), Den Helder buitte het lengte- wanhoopspoging van ver. Twee Europageko- overwicht inde eerste helft goed uit Amerikanen^ sprongen boven_ op (rebounds: 23-9), nam dertien pun- hem, beroerden licht de bal, i Haarlem aan, gaat daarna werd ^et di°g gleed tot uitbundige vreug- Italië en Australië. Uit de Sovjetu- De 28-jarige sluipschutter uit Cal- keloos door de ring (106-107). Beat Breu kwam in het stuk, dat door de hardnekkige mist moeilijk was te volgen, niet voor. Al in de aanvangsfase liep Breu een ruime achterstand op; wel incasseerde hij fiks startgeld. Oud-wereldkam- Snelheid De 'kleine jongens' compenseren halverwege nog alles mogelijk (55-53). achterhaald door Chip Engelland, de van de toeschouwers toch vlek- kwam de toezegging dat er vol- gary had een dodelijk schot gend seizoen een ploeg zal deelne- vingers, die hij op de bank in z men aan de WBL-competitie. handschoenen verpakte. In negen Boor de overwinnign werd Den zwarte Helder zeker van een plaats bij de laatste vier. De landskampioen LILLEHAMMER (RTR) Ruim een jaar geleden dansten de van Lillehammer door'de straten toen bekend was geworden dat hun stadje uitverkoren was om de Olympische Winterspelen van 1994 te or ganiseren. Inmiddels zijn er meer mensen in Lillehammer, die het eve nement liever kwijt' dan rijk zijn. De voorbereidingen zijn nog maar nauwelijks begonnen. Pas in de cember konden werklieden met elektrische zagen waargenomen wor den op de met pijnbomen bezaaide helling, waar de afdaling alpine ski mannen moet worden gehouden. De meeste wenkbrauwen worden ge fronst vanwege de kosten, die volgens de laatste ramingen zullen oplo pen tot circa twee biljoen gulden. Dat is drie keer zo veel als de 22.000 inwoners van Lillehammer een jaar geleden werd voorgespiegeld. Veel Noren zijn van mening, dat Lillehammer zich veel geld en moei te kan besparen door gebruik te maken van bestaande faciliteiten el ders in het land in plaats van zijn zinnen te zetten op eigen, gloednieu we accommodaties. Eén van die uitwijk-mogelijkheden is de spring- schans van Holmenkollen, even buiten Oslo, 180 kilometer naar het zuiden. Ook de minister van cultuur, Eleonore Bjartveit, is van mening, dat Lillehammer het best enkele takken van sport buiten de deur kan hou den. Arne Kvalheim, directeur van de 200 miljoen gulden kostende conferentiehal in Oslo met een capaciteit van 8.000 bezoekers, die in 1991 zijn poorten opent, wil het kunstrijden en het ijshockey best in huis halen. "Na de Spelen zal niemand meer gebruik maken van de du re stadions van Lillehammer", zegt hij. De organisatoren in Lilleham mer willen vooralsnog niets weten van het uitbesteden van delen van het programma omdat ze vinden, dat de aangeboden accommodaties niet van Olympisch niveau zijn. minuten mikte hij "vijf „homeruns" krijgttwee dagen rust. Zaterdag (driepunters) door de ring, zodat treedt het aan inde laatste wedstrijd voor groep A tegen Auburn Mont gomery, een niet al te sterk college team uit de Verenigde Staten. Dat bleek gisteren nog eens toen Hapoel Tel Aviv zich herstelde van het pak nuten nam de WBL voor de eerste slaag dat keer de leiding (71-72). Twee demar- Helder dag eerder door Den toegediend door de 1-22) te ragepogingen (75-80, 84-90) werden Amerikanen met 94-57 door Den Helder koelbloeding on- verslaan, gedaan gemaakt. Te Velde en Van Rootselaar waren van afstand tref zeker, Jones en Cooper van onder de borden. Drie minuten voor het einde kwam Den Helder weer gelijk (99- 99). Met 1.08 op de klok schoot En gelland zijn zevende driepunter (elf PRAAG/ROTTERDAM (GPD) pogingen) in het netje (101-104). Ze- Toestemming van de Stichting Ar- ventien seconden later was de stand beidszaken voorbehouden, speelt weer in evenwicht door Wingard na de winterstop een nieuwe Oost- (104-104). Hughes bracht de WBL europeaan in de voorhoede van Feyenoord. Wlodi Smolarek (naar FC Utrecht) maakt plaats voor de Tsjechische international Stanislav Griga, volgens-zeggen de beste aan valler in de competitie van zijn land. Griga (27) is afkomstig van Sparta Praag, de club van Feyenoords vroegere trainer Vaclav Jezek. Ger Lagendijk kwam gisteren namens Feyenoord tot overeenstemming met dr. Vladimir Tikal, de algemeen secretaris van Sparta Praag, die liet weten dat de Rotterdammers KV Mechelen net te snel af waren. Pi kant is in dit verband, dat Lagen dijk ook vaak als vertegenwoordi- die Belgische topclub op- Raymond Lagrand (links) in duel WBL-team, de Heldenaar krijgt hulp n de bal met de Amerikanen van h an ploeggenoot Ray Wingard (12). Theo Snelders onder het mes ENSCHEDE (ANP) - Theo Snel ders is gisteren in Enschede aan zijn rechterknie geopereerd door FC Twente-clubarts Vierhout. De doel man van Aberdeen liep zaterdag bij de training in Schotland een menis cusblessure op. Volgens de Twent se chirurg is het niet te voorspellen hoelang Snelders zal zijn uitgescha keld. Dat kan weken tot een paar maanden. paar treedt. Voor welke periode Griga vastgelegd, is niet bekend. Griga zal in elk geval voor zijn land uitkomen tijdens het komend wereldkam pioenschap in Italië. Na Ajacied Arnold Scholten is Griga al de tweede speler, die het in de eredivisie op de zestiende plaats bivakkerende Feyenoord aantrekt. In het trainingskamp in Marbella test de stadionclub begin januari voorts libero Gerrit Plomp, die bij Van Wijk komt Unicum versterken LEIDEN Jacqueline van Wijk komt Unicum versterken. Na haar studie in de Verenigde Staten heeft zij zich voor twee jaar verbonden aan de Leidse tennisvereniging, die in de competitie uitkomt in de hoofdklasse. ronde; Koilman (Sov) - Merceron (Fra) 1 Goedemoed (Ned) - Voronitsj (Sov) 0-2, Krasn- janski (Sov) - Alas (Sov) 1-1, Tingas (Sov) - Van Dijk (Ned) 1-1, Delmotte (Fra) - Balceroviec (Pol) 2-0, Wiering (Ned) - Ensay (Bel) 2-0, Koetoe (Sur) - Sadiek (Sur) 0-2, Schmill (Pol) - Bironesi (Ita) 1 -1 Borghetti (Ita) - Boelatov (Sov) 0-2, Bubbi (Ita) Robbens (Bel) 1-1. Stand: 1. Koilman en Voronitsj 12 punten. 6. (gedeeld) Wiering 9, 9. (gedeeld) Goedemoed en Van Dijk 8. NOOTDORP Draverijen: EERSTE KOERS, 2000 m: 1 Dehoe- ve Princess (C. Immmg) 2.47 8 - 1 23 9.2. Delvin Crown. 3 Dorkas S Niet gestart Debutant S en Dimanche. Toto: winnend 1,90, plaats 1.10 1,50 1.30. koppel 7.30. tno 25.50. TWEEDE KOERS. 2380 m: 1Draver Boszorg (R. van Toor) 3.21.5 - 1.24.7,2. Cendy. 3. Dear Devil Cera. Niet gestart Duke Buitenzorg. Toto: winnend 7,20. plaats 2.60 2.40 1.40. koppel: 31.50. trio 319.70. DERDE KOERS, 2000 m: 1. Diana d'Almere (A. Mollema) 2.46.9 1.23.5. 2. Charme Troll, 3. Caret Buiten zorg. Niet gestart: Colal Pride. Toto: winnend 4,50. plaats 1,90 3,70 1,20, koppel 46,10, trio: 387,30. VIERDE KOERS, 2000 m: 1. Decennia (G. Hulle- man) 2.46.3 -1.23.2,2. Chianty Way, 3. Dulco Bo- nusan. Toto: winnend 3,80 plaats 1,70 1,70 1,70, koppel 12,00, trio: 111,10. VIJFDE KOERS, 1640 m: 1Boy B (W. van de Pijl) 2.15.2 -1.22,4,2. Con fidence. 3. Cor Riebrand. Toto: winnend 24,60, plaats 2,50 1,30 1,70, koppel 19,50, trio 633,90. ZESDE KOERS, 2000 m: 1. Count Oostland (J. van Dooyeweerd) 2.44.7 -1.22,4.2. Brahma Melo die. 3. Carthamus G. 4. Baukje Hanover. Toto: winnend 1,90. plaats 1.30 1,70 2.00. koppel 3,60. tno 27.30. kwartet 99.90. ZEVENDE KOERS. 1640 m: 1. Zilwo d'Aster (I. Kuulman) 2.12.8 - 1.21,0, 2. winnend 6,20, plaats 1,50 1,30 1,50, koppel 8.60. trio 57.50. ACHTSTE KOERS. 2000 m: 1. Uncle Tom (M. Neelen) 2.41,9 1.21.0. 2. Zombi Vitesse. 3 Amor O. Toto winnend 8.20. plaats 4,80, 6,60, koppel 33,30, trio 256,10. NE GENDE KOERS, 2750 m: 1. Binky Gerron (C. Toonen) 3 48.8 -1.23,2,2. Barry Rijnstroom. 3 At lanta. 4. Byblow Promise. Toto: winnend 5,30, plaats 1.60 1.50 2,20. koppel 15.20. trio 143.90, kwartet 2114,30. TIENDE KOERS, 2000 m: 1Yo- co Oostland (C. de Leeuw) 2.43.5 -1.21.8.2. Zieg- geraden. Oriizet zesde ronde: Brenninkmeijer (Ned) - Anand (Indj 1 -0. Azmajparasjvili (Sov) Kuijf (Ned) 1-0, Hellers (Zwe) - Spasov (Bul) 1-0, Smislov (Sov) - Piket (Ned) afg., Martinovic (Joe) - Rogers (Aus) 1/2- 1/2. Stand: 1 Brenninkmeijer, Anand en Rogers 4. 4. Azmajparasjvili 31/2.5. Smislov 3+1.6. Hellers 3. 7 Piket 2 1/2+18. Spasov 2 1/2,9. Kuijf 1 1/2. 10. Martinovic 1. Belangrijkste uitslagen open grootmeester- groep: Hansen (Den) - Vladimirov (Sov) 1/2-1/2, Khalifman (Sov) - Schlosser (Oos) 1-0, Miles (VSt) - Legki (Sov) 1-0, Kirov (Bul) - Moskalenko (Sov) 1/2-1/2. Szymczak (Pol) - Nijboer (Ned) 1-0, Mokry (Tsj) - Bosboom (Ned) 0-1, Douven (Ned) - Zage- ma (Ned) 1-0, Hoeksema (Ned) - Van der Sterren (Ned) 1-0. Stand aan kop: 1 Khalifman 5.2. Han sen, Miles. Szymczak en Vladimirov 4 1/2, 6. o.a. Bosboom, Douven en Hoeksema 4. ARNHEM EK junioren, achtste ronde: Topalov (Bul) Norri (Fin) 1-0, Hracek (Tsj) - Serper (Sov) 0-1. Drejev (Sov) - Agnos (Eng) 1-0, Stefansson (IJs) - Bosch (Ned) 1-0, Luther (DDR) - Pedzich (Pol) 1/2-1/2, Atkinson (Wal) - Fogarasi (Hon) 0-1, Markovic (Joe) - Miguel Lago (Spa) 0-1, Stangl (BrD) - De- graeve (Fra) 0-1, Kosasjvili (Isr) Van Wely (Ned) 0-1, Ruxton (Sch) - Tzermiadianos (Gri) 0-1, Menghi (Lux) Brandner (Oos) 1/2-1/2, Petrone (Ita) - Sjödahl (Zwe) 1-0, Morais (Por) - Borge (Den) 1-0. Hjelmas (Noo) - Andreasen (FaE) 1-0, Rechi (And) - Demirel (Tur) 0-1, Stafrace (Mal) - Claesen (Bel) 0-1. Stand: 1 Topalov 6 1/2,2. Drejev en Serper 6.4. Hracek 51/2,5. Degraeve. Fogarasi. Miguel Lago. 8-15 12-15), UCLA (VSt) - Polen 2-3 (9-15 1 15-11 8-15 11-15). Polen-Dynamo 3-0 (15-1015- 9 15-11). Groep B: Spanje - Tsjechoslowakije 0-3 (13-153-1510-15), Minas (Bra) - Spanje 3-0 (15-4 15-9 15-13), Tsjechoslowakije DDR 1-3 (12-15 15-716-17 8-15), DDR - Minas 1-3(15-88-158-15 7-15). Vrouwen, groep A: Frankrijk - DDR 0-3 (9-154-15 4-15), Nederland - Polen 3-0 (15-615-5 15-2), Po len - DDR 0-3 (1-15 12-15 6-15). Groep B: Tsjechoslowakije - Cuba 1-3 (15-12 11-15 4-158- 15), Olimpia Ravenna - Tsjechoslowakije 3-0 (15-8 15-11 15-7). LOENHOUT Internationale veldrit „Cross der Azen": 1. De Bie (Bel). 2. Reinier Groenendaal (Ned) op 1.15.3. Van Riet (Bel), 4. Hendriks (Ned), 5. De Vos (Ned), 6. Messelis (Bel). 7. Van Bakel (Ned), 8. Cuyper (Ned). 9 Baars (Ned). 10. Janssens (Bel), 12. Frank Groenenendaal (Ned), 16. Guyt (Ned). VfL Bochum op de bank terecht is gekomen. De Tsjechoslowaak, die in negen 120 competitiegoals scoordef geldt in Tsjechoslowakije na de PSV'er Chovanec als de belangrijkste steunpilaar van het nationale team. Zuidkorea kandidaat WK voetbal 2002 SEOUL (DPA) - Zuidkorea heeft zich kandidaat gesteld voor de orga nisatie van de eindronde om het we- reldkampioenchap voetbal in 2002. Dit heeft de Zuidkoreaanse voetbal bond bekend gemaakt. Japan toon de al eerder interesse. De FIFA wijst het toernooi overigens pas in 1996 toe. Verwacht wordt dat China en Saoudie-arabië zich ook kandi daat zullen stellen. DONDERDAG 15.00-16.00 EURO: Cricket: World Series (Weslindies-Pakistan). 16.00-17.00 EURO: American Pool: S. Mi- zerack (USA)-J. Johnson (GB). 17.00-18.00 EURO: Wielrennen: wereld beker klassiekers (Milaan-San Remo). 19.00-19.30 EURO. Motor Sport Nieuws. 19.30-20.00 EURO: Surf Magazine. 20.00-22.00 EURO: Tennis: Hopman Cup. 22.00-22.15 Super: Golf. 22.00-23.00 EURO: Het beste van 1989: de British Lions. 23.00-23.15 EURO: Autosport: Parijs- /Dakar-rally. 23.15-01.15 EURO. Calgary '88: docu mentaire over de Olympische Winterspe- 12.10-13.10 BBC 2: Great Sporting Mo-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15