Mijn leven is weinig opwindend El Rotterdam decor voor internationale tv -serie Commerciële VTM nu al populairste tv-zender in België Taylor Dayne en haar stormachtige carrière als zangeres I N G E N BRT scoort alleen met journaal nog BRUSSEL - VTM, de Vlaamse Wat de winst is, wil men niet zeg- commerciële televisiemaatschap- gen. „Maar we maken in het eer pij, is nog niet eens een jaar oud ste jaar al winst, en dat was niet en is nu al verreweg de populair- verwacht", zei VTM-oprichter en ste televisie-zender van België, tijdschrift-uitgever Jan Merckx. De omzet van VTM bedroeg dit De kijkcijfers overtreffen zelfs de eerste jaar 165 miljoen gulden, meest optimistische verwachtin gen. Gemiddeld kijken bijna vier op de tien Vlamingen elke dag naar de programma's van de Vlaamse Televisiemaatschappij, die overigens niet in Nederland te ontvangen zijn. Bij de start van VTM, in februari, rekende men op hooguit 20 procent. Naar het 'pret-net', dat VTM is, kijken nu meer Vlamingen dan naar de twee BRT-zenders sa men. Dat ging vooral ten koste van het kijken naar de Neder landse programma's. Daar kijkt nog maar 15 procent van de Vla mingen naar. De BRT scoort alleen nog hoog met het dagelijks journaal om half acht. Op de lijst van meestbe- keken programma's in Vlaande ren van de maand november stond slechts een BRT-prograrn- ma. De rest werd gevormd door de VTM-shows en -spelletjes. Vorige week zondag zond VTM de eerste 'Wedden Dat...'uit, com pleet met Jos Brink en Neder landse gasten, en geproduceerd door Joop van den Ende. Een op de twee Vlamingen keek ernaar, een ongekend hoqg kijkcijfer. Hitzangeres en idool van vele jongeren Taylor Dayne is niet echt de meest gezellige persoon om mee te praten. Sterallures of verlegenheid? In ieder geval geeft de zan geres wel netjes antwoord op de gestelde vragen, maar tot een goed gesprek wil het deze middag in het Amster damse hotel American niet komen. Eigenlijk vindt Tay lor Dayne interviews maar een overbodige zaak. „Ik ben een zangeres en geen praatjesmaker. Mijn leven is verder weinig opwindend. Ik heb niet zoveel te vertellen.." den op feestjes, van huis uit werd dat ook gestimuleerd. Mijn ou ders namen me altijd mee naar popconcerten. Het meeste in druk heeft echter de Woodstock- film op me gemaakt. Ik hoorde Sly Stone het liedje Higher zin gen en was daar zo van onder de indruk. Zo goed wilde ik ook worden. Verder ben ik enorm be ïnvloed door Neil Young en Joni Mitchell. Mijn oudofs gingen er mee akkoord dat ik naast mijn middelbare school ook een klas sieke zangtraining nam. Ik heb daar veel aan gehad. Die klassie ke training zorgt ervoor dat je veel technieken gaat beheersen. Ik heb nooit carrière willen ma ken in klassieke muziek, maar bewonder wel de technieken van de klassieke zangeressen." door Frederike Contant Taylor Dayne vertelt dat haar le ven in het teken van muziek staat. Al op heel jonge leeftijd wist ze zeker dat ze zangeres wil de worden. „Ik zong als kind van acht jaar al voor familie en vrien- VPRO herhaalt Roverssymphonie HILVERSUM (GPD) - De VPRO gaat zondagavond de speelfilm ,De Roverssymphonie' van regisseur Friedrich Feher opnieuw via Nederland 2 uitzen den. Afgelopen zondagavond werd de vertoning van de uit 1936 stammende film door de VPRO halverwege gestaakt, na dat was gebleken dat delen van de film verkeerd waren gemon teerd. „Hoe het precies gegaan is, moeten we nog uitzoeken, maar vast staat dat de film in verschil lende delen in verschillende do zen is aangeleverd. Bij de monta ge moet de volgorde zijn gewis seld. We betreuren dat buitenge woon", aldus Cherry Duyns. De VPRO gaat proberen de film aanstaande zondagavond tussen half zes en zeven uur op een juiste manier te laten zien. Ervaring Op achttienjarige leeftijd verliet Taylor Dayne de middelbare school en gaf zich op als student aan de theater-academie waar ze zang-, dans- en theaterlessen nam.s Avonds speelde ze in een pop new waveband. „Ver moeiend, maar wel van onschat bare waarde voor mijn ervaring met publiek. Bovendien verdien de ik met die optredens ook wat geld. Ik heb in diverse bands ge zongen." De laatste groep was The Next en daarmee boekte Taylor aardig succes. Als haar wordt gevraagd waarom ze destijds toch de keu ze maakte om solo verder te gaan lijkt ze wat los te komen. Haar er varingen met bands zijn niet echt positief. Op luide toon zegt Tay lor Dayne:,, Ik voelde me een in- Taylor Dayne: de straat niet strument van de jongens met wie ik speelde. Ik telde als persoon lijkheid niet mee. Ik speelde met vijf jongens en ze hadden alle maal een mening. Er werd om het hardst gediscussieerd, maar ROTTERDAM - „We hebben voor deze internationale tv-serie bewust niet geko zen voor de mooie plaatjes van Amster dam, maar voor het realistische decor van Rotterdam", zegt Anton Smit, hoofd afdeling Fictie van de VARA-tv. „Boven dien is Rotterdam natuurlijk ook de grootste internationale haven van de we reld". Op 10 januari worden onder lei ding van de ervaren BBC-regisseur Ken Hannam (57) in de Maasstad de eerste op namen gemaakt voor de politie-serie 'Flying Kicks.' De VARA hoopt de serie, die in het En gels en Nederlands wordt opgenomen, aan tv-stations in de hele wereld te ver kopen. In april zhl de eerste aflevering op de internationale televisiebeurs MIP in Cannes te koop worden aangeboden. In het seizoen 1991-'92 hopen VARA en BRT (mede-producent) de eerste zes tot acht afleveringen op de Nederlandse en Belgische schermen te tonen. "Zonder de mogelijkheid er een echt Nederlandse en een internationale versie van te maken, was ik er niet aan begon nen", vertelde gisteren Chiem van Hou- weninge, schrijver van de serie: „In de Nederlandse versie kun je typisch Hol landse facetten beter uitdiepen". Van Houweninge (onder meer al jaren mede-auteur van 'Zeg 'ns AAA', auteur van afleveringen van de Westduitse serie 'Derrick' en afleveringen van Engelse se ries) is 2 1/2 jaar geleden met het idee voor 'Flying Kicks' bij de VARA komen aanlopen. Superheld "Ik had geen serie met een politie-super- held in het hoofd, maar meer een serie, waarin de maatschappelijke criminali teit in het centrum staat", aldus Van Houweninge: „In 'Flying kicks' staat een Rotterdams politieteam centraal. Het wordt dus meer in de richting van 'Hill Street Blues' dan van 'Derrick.' Het poli tieteam zal niet alleen in Rotterdam, maar ook in bijvoorbeeld Berlijn of Lon den of Parijs gaan opereren. Rotterdam trekt als internationale wereldhaven jon geren uit de hele wereld aan. Ook zijn hier problemen met de tweede generatie gastarbeiders". De serie gaat per aflevering tussen de drie en vijf ton kosten. Dat is met het uur bedrag van de Hilversumse tv dus nooit op te brengen. Bovendien moeten inter nationale acteurs en actrices worden aangetrokken. „Voor de rolbezetting heb ik sinds oktober al honderden mensen aan me voorbij zien trekken", aldus re gisseur Hannam. Lukt de verkoop van de serie in Cannes dan zullen komende herfst nog eens zes tot acht afleveringen worden opgenomen. op mijn mening werd geen prijs gesteld. Ik werd het zat om steeds met vijf klootzakken te werken. Bovendien wist ik zeker dat ik het alleen ook wel zou red den. Dat is dus de reden geweest - dat ik solo ben gegaan en ik heb er geen dag spijt van gehad." Lichaam Taylor Dayne schrijft zelf geen teksten voor haar albums. Ook daarover is ze heel resoluut. „Ik kan het niet. Componeren, tekst schrijven, dat is een vak apart. Ik ben zangeres en heb mijn han den vol aan het trainen van mijn stem en mijn lichaam om in top conditie te blijven. Ik heb werke lijk geen tijd om me ook nog eens te bekwamen in een-ander vak. Misschien komt dat later nog wel eens, maar ik zit er ook niet op te wachten. Er zijn 'fantastische songwriters waar ik een beroep op kan doen. Ik weet wel altijd meteen welk nummer wel of niet voor me geschikt is. Daar heb ik echt een oor voor. Dat is min stens zo belangrijk als goed kun- GPD) zingen. Weet je, al heb je nog zo'n goed nummer en nog zo'n mooie stem, als de combinatie niks is, wordt het nooit goed. Dat is het geheim van een hit. De combinatie moet perfect zijn. Ik kies heel zorgvuldig materiaal. Voor mijn nieuwste album heb ik veel gebruik gemaakt van tek sten van Diana Warren. Zij is fan tastisch. Ze heeft veel gewerkt voor Bon Jovi en Heart." Stormachtig Dayne's carrière verloopt storm achtig. Na Tell it to mu heart is Taylor een echte 'popstar' gewor den. „Dat was in het begin wel even wennen. Ik kon de straat niet meer op zonder hordes fans achter me aan te krijgen. Natuur lijk genoot ik daar van. tenslotte doe je het allemaal voor de er kenning van het grote publiek. De laatste tijd heb ik daar niet zo'n last meer van. Ik heb mijn image veranderd en ben ook vrij lang uit de publiciteit geweest omdat ik wilde dat mijn tweede album net zo goed zou worden als het eerste." Vondsten Nabij het tracé van de geplande rijksweg 73 van Boxmeer naar Venlo zijn in 'de omgeving van Venray over een afstand van bijna 20 kilometer belangrijke archeo logische ontdekkingen gedaan. Medewerkers van de stichting Regionaal Archeologisch Archi- verings Project (RAAP) hebben in de bossen ten zuidoosten van Venray onder meer resten van een nederzetting van vóór het be gin van de jaartelling ontdekt. De ze nederzetting is eeuwen later door een stuifzandpakket met een dikte van 7 meter bedekt en daardoor, zo verwacht RAAP, zullen de sporen nog wel in goede staat verkeren. Voorts zijn twee historische woonplaatsen uit de brons- en ijzertijd gevonden van circa 1500 jaar vóór Christus tot het begin van de jaartelling, in de omgeving van Venray en Grubbenvorst. Mogelijk ook nog een prehisto risch akkercomplex en een ne derzetting met begraafplaats uit de Romeinse tijd, te dateren op de eerste drie eeuwen na Christus in de bossen van Hoogriebroek bij Venray. De vondsten zullen via opgra vingen nader worden onderzocht. Daarmee zal in het voorjaar van 1990 worden begonnen mits de toestemming van de betrokken grondeigenaren spoedig wordt verkregen. Kerst-tragedie Vier mensen om het leven geko men, toen ze zich met honderden anderen stortten op kerstcadeau tjes, die de burgemeester van Quayaquil in Ecuador vanaf het w"* r* -J-'* balkon van het gemeentehuis naar beneden had gegooid. De vier kwamen om door ver: stikking. Televisiebeelden lieten zien hoe mensen die mond-op- mondbeademing op de slachtof fers probeerden toe te passen on der de voet werden gelopen. De burgemeester was van verschil lende kanten gewaarschuwd voor het gevaar van zijn actie. De 2-jarige Zack McWade uit Medford in de Amerikaanse staat Massachusetts zette het op een huilen toen de fotograaf hem iets te vaak naar zijn zin vroeg om te willen poseren met meer dan 2000 teddybeertjes. De beertjes werd door een bank in Boston ter beschikking ge steld van zieke kinderen in plaatselijke ziekenhuizen. (foto AP)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 33