S W struikelt voor derde keer Liverpool neemt koppositie over ■ma Roda JC verliest aansluiting met PSV Marco van Basten een natuurtalent Meerburg helpt ongewild Teylingen Platini voert lijst nog aan Aberdeen op eigen veld onderuit: 1-2 Silas terug bij Sporting WOENSDAG 27 DECEMBER 1989 PAGINA 21 ALMELO (GPD) Als het aan SW-trainer Dick Advocaat ligt, zal scheidsrechter Overkleeft de komende tijd geen wedstrijden van zijn elftal leiden. „Ik hoop", sprak hij zaterdagavond na de 2-1 nederlaag in Almelo een vernietigend oordeel uit over de warrig fluitende fluitist, „dat de KNVB in het vervolg iets meer kwaliteit op ons afstuurt. Zoals vanavond moeten spelen tegen Heracles en zo iemand, is gewoon iets te veel van het goede". Vincent Beuling van Teylingen grijpt dekt hem in de rug. Romario 1-0 (strafschop). 57. Kieft 2-0. CIJFERS EN FEITEN Scheidsrechter: Bakker. Toeschou- wers 24.900 FC Twente - Willem II 2-0 (2-0) 23. Tempelman 1-0. 32. Nielsen 2-0. Scheidsrechter: Van der Ende. Toe schouwers: 3500.,Gele kaart: Ten Hag en Ruttan (FC Twente), Dijkstra (Wil lem II) MW - BW Den Bosch 3-0 (0-0) 61. Driessen 1-0, 64. Vincent 2-0, 80. Driessen 3-0. Scheidsrechter: Luinge. Linden (Den Bosch) RKC - Haarlem 1-0 (0-0) 73. De Wijs 1-0. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 2500 Sparta - Roda JC 3-1 (1-0) 23. Prins Polley 1-0, 52. Hout man 2-0, 85. Van Loen (strafschop) 2-1, 88. Libregts (strafschop) 3-1. Scheids rechter: Van Vliet. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Luyten, Snoei (bei den Sparta), Hofman, Hanssen (beiden Roda JC). Rode kaart: Van Loen (Roda JC, wegens duwen scheidsrechter) FC Den Haag - NEC 2-2 (1-0) 27. Van der Laan 1-0,63. Schellevis 2-0, 70. Arts 2-1, 72. Geurts 2-2. Scheidsrech ter: Van Swieten. Toeschouwers: 6500. FC Utrecht - Fortuna Sittard 0-1 (0- 0) 59. Duut 0-1 (strafschop). Scheids rechter: Blankenstein. Toeschouwers. 5000. Gele kaart: Moore, Boogers (FC Utrecht), Clayton, Custers en Lies deck (Fortuna). Meerhurgers gevaarlijk kunnen worden. Dirk van den Nouland Broeder 1-0, 58. Johan Molenaar 1-1, 73. Oosterhuis 2-1. Scheidsrechter: Meyer. Toeschouwers: 1700. Gele kaart: Van Gastel (RBC) Heerenveen - Telstar 2-? (2-21 14 Advocaat had in zijn kritiek niet ge heel ongelijk. De manier waarop Overkleeft zich voor 5.100 toe schouwers manifesteerde was in derdaad schrijnend, maar feit was wel dat hij zijn blunders „eerlijk" over beide teams verdeelde. Daar waar hij SW in de eerste helft een duidelijk strafschop ont hield, deed hij Heracles na rust te kort toen hij een glaszuiver doel punt van Michel Mossel wegens vermeend buitenbspel afkeurde. De televisiebeelden gaven na afloop nog eens aan dat Overkleeft ten on rechte het vlagsignaal van zijn grensrechter overnam. „Maar hij", zo verdedigde Overkleeft zich, „was er honderd procent van overtuigd dat die aanvaller van Heracles op het moment van spelen buitenspel stond. Wie ben ik dan om dat in twij fel tc trekken". Dat SW voor de derde keer dit seizoen tegen een nederlaag opliep lag echter voor het belangrijkste deel aan de spelers zelf. Tegen het veel agressievere Heracles liepen de Schiedammers twintig minuten Bax in Rome op vierde plek LEIDEN De zaalvoetballers van Bax zijn in Rome bij het of ficieus Europees kampioen schap op de vierde plaats geëin digd. De Voorhouters verloren donderdag de sleutelwedstrijd tegen de thuisploeg AS Roma met 1-3. Vrijdag was de Belgi sche titelhouder Hasselt met 6-8 te sterk. Het was de vierde keer in kor te tijd dat de Nederlandse kam- pioensploeg de degens kruiste met de Limburgers. Eerder in het toernooi had Bax nog van de Belgen gewonnen, maar nu bleek de motivatie ver te zoeken en zonder de tegen Rome ge blesseerde doelman Ed Zuid hoek viel er voor de ploeg van coach Jan Schoen geen eer meer te behalen. AS Roma won het toernooi door in de finale met 2-1 te win nen van het Spaanse Garrincha. lang op een ongelooflijke manier te stuntelen. Eerst speelde Errol Refos de bal al na vier minuten verkeerd terug op L'Ami, waar Brilhuis dankbaar van profiteerde. Exact tien minuten minuten meende Ver- kaik het voorbeeld van Refos te moeten volgen. Hij kopte de bal veel te zacht terug op zijn doelman, waarna Folkert Velten met zijn ne gende competitietreffer Heracles op een 2-0 voorsprong bracht. Het buigen-of-barsten-voetbal van de ex-bondscoach, die door het inbrengen van Bogarde en Jimmy Simons zelfs even met vijf spitsen speelde, leverde uiteindelijk niet meer op dan de twintigste competi tietreffer van Peter van Velzen. „Na zo'n zeperd had ik liefst gezien dat we helemaal geen winterstop had den", aldus Advocaat. Fritz Korbach is de opvolger van Ab Gritter als trainer bij de eerste divisie-vereniging Heerenveen. Gritter kreeg zaterdag van het be stuur van de Friese club te horen dat zijn verbintenis van een jaar niet zal worden verlengd. Als reden voor het niet verlengen van de overeen komst werd opgegeven dat Heeren veen drie trainers heeft die zich met de semi-profs bezighouden: buiten Gritter ook De Haan en een loop trainer. DEN HAAG (ANP) - Niemand had het anders verwacht; PSV is winter kampioen van het seizoen '89-'90. Het officieuze feestje werd zaterdag gevierd na een overwinning van 2-0 op FC Groningen. Het verschil van drie verliespunten met Ajax doet na de winterstop een spannende twee de competitiehelft vermoeden. Roda JC verzuimde met hetzelfde punten-aantal, maar een duel meer gespeeld, als PSV met kerstvakan tie te gaan. De Limburgers traden op Spangen Sparta met misplaatste hooghartigheid tegemoet en móes ten die houding bekopen met een nederlaag van 1-3. Roda's aanvoer der Van Loen kreeg de rode kaart toen hij scheidsrechter Van Vliet duwde. Sparta won door doelpun ten van uitblinker Prince Polley, Houtman en een strafschop van Li- LEIDEN Teylingen heeft zich al vast geplaatst voor de derde ronde in het toernooi om de Leidsch Dag blad Cup. De Sassenheimse afde lingsclub versloeg zondag op eigen terrein Meerburg met 2-1. De mees te andere wedstrijden uit de tweede ronde staan pas voor het weekeinde van 6/7 januari op het programma. De gasten uit Zoeterwoude-Rijn- bregts, Van Loen scoorde bij de stand 2-0 uit een strafschop tegen. FC Twente handhaafde zich in de kopgroep door Willem II met 2-0 te verslaan. Tempelman en Nielsen maakten de doelpunten in een wed strijd, waarin de Tilburgers mini maal gelijkwaardig waren. Zij wis ten geen raad met de kansen. Fred Rutten is zes tot acht weken uitgeschakeld. De verdediger van FC Twente heeft al sinds januari spierklachten in het linkerboven been. Dit seizoen verergerde de blessure. De laatste tijd deed Rut ten alleen mee aan de looptraining, maar speelde wel. Onderzoek op het KNVB-centrum in Zeist wees uit, dat de spierkracht in rechter- en lin kerbeen aanmerkelijk verschilt. Rutten, die zaterdag zijn derde gele kaart kreeg en de bekerwedstrijd te- Cameroun gelijk tegen Duitse jeugd DUALA (DPA) - Het elftal van Cameroun, de tegenstander van Argentinië in de openingswed strijd van de eindronde van de wereldtitelstrijd in Italië, heeft zaterdag gelijk gespeeld tegen het Westduitse jeugdelftal. De ploeg met spelers onder 21 jaar van Berti Vogts, na het WK de opvolger van Franz Becken- bauer, nam in Duala in de derde minuut de leiding door Bierhoff van Borussia Mönchenglad- bach. dijk betraden het goed bespeelbare veld aanvankelijk met slechts tien spelers. Desondanks bezorgde Ger van der Werf zijn team een voor sprong (0-1). Toen Meerburg met de inderhaast opgetrommelde Rinys Rijsdijk, een speler uit het derde elf tal, getalsmatig weer compleet was, sloeg Teylingen terug. Marco Vink tekende tien minuten voor rust voor gen Ajax daardoor zal missen, volgt het medische advies tot februari rust te nemen op. MW bracht Rinus Israel aan het verstand, dat degradatie voor BW Den Bosch onvermijdelijk zal zijn als de aanval niet wordt versterkt. De trainer gaat tijdens de winter stop om versterkingen vragen. Za terdagavond won MW met 3-0 door twee treffers van Driessen en een van Vincent. Voor Haarlem werd de toekomst er daags voor kerst niet rooskleuri ger op door een nederlaag in de uit wedstrijd tegen RKC. Haarlem maakte een machteloze indruk. De Waalwijkse ploeg had met grote cij fers kunnen winnen, maar het bleef bij 1-0 door een treffer van De Wijs. In het Zuiderpark deelden FC de gelijkmaker (1-1). Na de rust nam de druk van Meer burg toe. Bas van Heek en Peter van der Maat slaagden er echter niet in de scoringskansen te benutten. In de slotfase profiteerde de thuisclub van de aanvalslust van de Zoeter- woudenaren. René Zoet hielp Tey lingen drie minuten voor tijd naar de volgende ronde. Den Haag en NEC de punten: 2-2. NEC voetbalde goed toen de ploeg hopeloos achter stond. Binnen twee minuten werd de stand gelijk ge trokken. Amateur Patrick Geurts had een groot aandeel. Eerst be diende hij Arts, die 2-1 inschoot, daarna maakte hij zelf gelijk. Voor dien had FC Den Haag een over wicht met doelpunten waar een bui- tenspellucht aanhing met 2-0 de lei ding genomen door Van der Laan en Schellevis. FC Utrecht gaf eens te meer blijk in een neerwaartse spiraal te zitten. De thuiswedstrijd tegen Fortuna ging met 0-1 verloren. Sluik legde in de 59e minuut Farrington neer, waarna Duut de toegekende straf schop benutte. DEN HAAG (ANP) - Michel Plati ni is nog altijd de denkbeeldige lei der van het totaalklassement van de Gouden Bal. De Fransman werd drie keer achter elkaar gekozen tot de beste van Europa. In 1983, 1984 en 1985. Hij speelde in die tijd voor Juventus. Johan Cruijff viel de eer even vaak te beurt, maar niet achter el kaar. Als Ajacied werd hij in 1971 verkozen, als speler van Barcelona in 1973 en 1974. Beckenbauer, Di Stefano, Keegan en Rummenigge werden allen, evenals Van Basten, twee keer uitgeroepen tot Europees voetballer van het jaar. Naast Cruijff en Van Basten won nog een Nederlander de Gouden Bal: Ruud Gullit, in 1987. In een apart gehouden verkiezing voor de beste speler van de laatste dertig jaar kreeg de Spanjaard Alf redo di Stefano de eerste plaats toe bedeeld. Johan Cruijff en de Frans man Michel Platini werden respec tievelijk tweede en derde. Alleen de zes spelers die tot aan dit jaar mini maal tweemaal de Ballon d'Or kre gen toegewezen, konden hieraan meedoen. Uitslag verkiezing Europese voetballer van het jaar: 1. Van Basten (AC Milan, Ned) 119 punten, 2. Baresi (AC Milan, Ita) 80,3. Rijkaard (AC Milan, Ned) 43,4. Mat- thaus (Internazionale, BrD) 24, 5. Shifton (Derby County, Eng) 22, 7. Gullit (AC Milan, Ned) 16. ROTTERDAM (GPD) - Ook Fred Blankemeijer moet bij Feyenoord het veld ruimen. Op 1 juni beëindigt hij in de Kuip zijn werkzaamheden als administratief coördinator. Blankemeijer had met het vorige stichtingsbestuur, dat onder leiding stond van Gerard Kerkum, de af spraak gemaakt dat hij tot 1 juni 1991 deze functie zou blijven ver vullen. Op verzoek van Van der Reijden, die bij Feyenoord volledig schoon schip wil maken, stapt hij een jaar eerder op. ncirinvecn - icisiar i*i. Van Duyvenbode 0-1 (strafschop), 26. Van Duyvenbode 0-2, 43. Dijk 1-2, 45. Verbeek 2-2. Scheidsrechter: Wege- reef. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Hellmga (Heerenveen) en Van der Zwaan (Telstar) WV - Excelsior 1-1 (1-1) 32. Van Buren 0-1, 39. Peters 1-1. Scheidsrech ter: Reygwart. Toeschouwers: 3425. Gele kaart: Nijssen (WV) en Wasiman (Excelsior) Emmen - DS'79 5-0 (3-0) 3. Schaap 1-0, 11. Bosch 2-0, 18. De Jonge 3-0. 63. Schaap 4-0, 85. Schaap 5-0. Scheids rechter: Modderman. Toeschouwers: 1503. Gele kaart: Bosch (Emmen) Eindhoven - Veendam 0-2 (0-1) 10. Huizingh 0-1, 90. Hindriks 0-2. Scheidsrechter: Brekelmans. Toe- PARIJS/DEN HAAG (Reu ter/ANP) De verkiezing van Marco van Basten tot Europees voetballer van het jaar is zondag officieel in Parijs bekend ge maakt. In de jaarlijkse enquete, die het weekblad France Football houdt, kreeg de spits van AC Milan 119 punten. Van Basten, die ook vorig jaar uitverkoren werd, ging in de eind stand twee clubgenoten vooraf: Franco Baresi (80) en Frank Rijk aard (43). Ook vorig jaar werden de eerste drie plaatsen ingeno men door spelers van AC Milan (Van Basten, Gullit en Rijkaard). In 1987 was Gullit Europees voet baller van het jaar. De nu al weer geruime tijd aan zijn knie gebles seerde Gullit komt nog als zeven de voor op de uitslag. Soms kan één zin op één span doek van één supporter meer zeg gen dan een boek vol mooie woor- En op de achtste dag schiep God...Marco. (fotoANP) den. De mooiste over Marco van Basten werd bedacht bij de finale van het Europese voetbaltoer nooi. München, 25 juni 1988. „En op de achtste dag schiep God Marco." 1 Marco van Basten, zijn meest typerende citaat stamt wellicht uit een interview met de Haag- sche Courant, kort voordat hij voor de eerste keer de Gouden Bal ontving. „Inderdaad, soms ben ik gemakzuchtig. Vraag het m'n vader maar, vraag het ook Jo han Cruijff. Maar ja, als je begaafd bent, heb je over het algemeen weinig discipline. Dat zie je ook bij kunstenaars. Dat mag ik toch wel zeggen? Of niet?" Marco de Gemakkelijke. Zijn tweede achtereenvolgende uit verkiezing tot voetballer van het jaar bevestigt zijn unieke talent, maar neemt niet alle twijfels weg. Over zijn motivatie bijvoorbeeld, over zijn instelling in „kleine" wedstrijden. Met als meest recen te voorbeeld de jubileuminter land tegen Brazilië. Rinus Israël, één van de beste Nederlandse verdedigers aller tij den, deed daarover onlangs nog een opvallende uitspraak in Voet bal International. „De kwaliteiten van Van Basten zijn ongelooflijk. Ook ik vind hem de beste. Maar als ik naga wat zijn inbreng is ge weest bij de WK kwalificatie duels, eigenlijk niets. Dat mag niet voor een man van zijn niveau. Van Basten mag het zich aantrek ken dat Gullit, met al zijn knie problemen, in de aanloop naar het WK veel meer betekenis heeft gehad." Wordt Van Basten nooit een Jo han Cruijff? Het antwoord gaf hij schouwers- 1100. Gele kaart: Kraay en Pascal Maas (Eindhoven). Hindriks (Veendam) Helmond Sport - PEC Zwolle 0-0 Scheidsrechter: Overstegen. Toe schouwers: 2000. Go Ahead Eagles - Cambuur 1-0 (0-0) 83. Raeven 1-0. Scheidsrechter- Lammers. Toeschou wers: 1200. Gele kaart: Bosvelt (GA Eagles) en Flisijn (Cambuur) Heracles - SW 2-1 (2-0) 4. Brilhuis 1-0, 14. Vel ten 2-0. 51. Van VeLzen 2-1. Scheids rechter: Overkleeft. Toeschouwers: 5100. Gele kaart: Pattinama. Dams, Van Goozen en Corte (Heracles). Co oke (SVV) NAC - AZ 1-1 (1-0) 14. Dik 1-0. 51. Roos 1-1. Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 4259. Gele kaart: Van Ophuizen (AZ) EREDIVISIE Zeven wedstrijden Aantal toeschouwers: 50.000. Na acht tien speeldagen: 1.275.993. Best be zochte wedstrijd: PSV - FC Groningen 24.900. Slechtst bezochte wedstrijd: RKC - Haarlem 2500. Rode kaart: 1 Van Loen (Roda JC). Na achttien speeldagen: 13. Gele kaarten: 14. Na achttien speeldagen: 316. Meeste gele kaarten: Utrecht - Fortuna: 5. Aantal doelpunten'. 17. Na achttien speelda gen: 470. Hoogste uitslag: Sparta - Roda JC 3-1. Eerste treffer: Prince Pol ley (Sparta) en Tempelman (Twente) 23e minuut. Topscorer van de dag: Driessen (MW) 2. Topscorer na acht tien speeldagen: Romario (PSV) 18. EERSTE DIVISIE Negen wedstrijden, De Graafschap vrij. Aantal toeschouwers: 22.087. Na negentien speeldagen: 522.194. Best bezochte wedstrijd: Heracles - SW 5100. Slechtst bezochte wedstrijd: Eindhoven - Veendam 1100. Rode kaarten: geen. Na 19 speeldagen: 15. Gele kaarten: 17. Na 19 speeldagen: 322. Meeste gele kaarten: Heracles - SW 5. Aantal doelpunten: 22. Na 19 speeldagen: 496. Hoogste uitslag: Em men - DS 5-0. Eerste treffer- Schaap (Emmen) 3e minuut. Topscorer van de dag: Schaap (Emmen) 3. Topscorer na 19 speeldagen: Van Velzen (SW) 20. TOPSCORERS 1. Romario (PSV) 18. 2. Kieft (PSV). Van der Laan (FC Den Haag) 11.4. Van den Brom (Vitesse). Houtman (Sparta) 10, 6. Hilgers (Vitesse), Berghuis (Vo- lendam), Nielsen (FC Twente) 9,9. Van Geel (Feyenoord), Hoekstra (RKC). Loggie (Willem II), Van Loen (Roda JC) 8, 13. Fischer (Ajax), Ronald de Boer (Ajax), Otto (Den Haag), Willaarts (Utrecht), Steur (Volendam) 7,18. Win ter (Ajax), Hoekman (Den Haag). De- lahaye (MW), Povlsen (PSV) 6. zelf, een jaar geleden: „Ik ben niet met Cruijff te vergelijken. Het verschil is dat hij altijd dominant aanwezig was. Iedere wedstrijd. Ik kan nog wel eens een slechte wedstrijd spelen. Maar ik ben nog jong, kan nog veel leren. Ik moet dominanter worden, meer „aan wezig" zijn." Over hetzelfde the ma al in april 1987 in Vrij Neder land. „Hij is als spits begonnen, ik ook. Hij is een echt voetballende spits, ik ook. Hij is uniek. Ik niet." Marco van Basten is een na tuurtalent. Een gelukskind, met de helm geboren ën met voetbal schoenen. Zijn reeks successen is uniek, ondanks zijn nog vrij jonge leeftijd. Van Basten, Utrecht 31- 10-1964, won al bijna alles. Wat nog ontbreekt? Een wereldtitel. Zondagskind Hij debuteerde op 3 april 1982 in Ajax I. In het duel met NEC ver ving hij Johan Cruijff. Hij was zestien en maakte een doelpunt. In 173 officiële wedstrijden voor de Amsterdamse club scoorde hij 152 keer. Van 1984 tot 1987 was hij topschutter van de eredivisie, met de totalen 28 - 22 - 37 - 31. In 1986 ontving hij de Gouden Schoen, als topscorer van Euro pa. In de zomer van 1987 vertrok hij voor 2,7 miljoen gulden naar AC Milan. Toch verliep de loopbaan van het „zondagskind" niet als in een roes. Er waren tegenslagen. Twee zware enkeloperaties, de ziekte van Pfeiffer, de moeizame start in Italië. In zijn eerste jaar bij AC Milan kwam hij nauwelijks in ac tie, scoorde hij slechts drie keer in elf competitie-duels. Het jaar erna kwam hij 33 keer in het veld en maakte hij 19 doelpunten. Bij de strijd om de Europese ti tel in de Bondsrepubliek (1988) begon hij als wisselspeler. Hij ein digde als topscorer (5 doelpun ten), sleurde Nederland naar de ti tel, werd de beste speler van het toernooi. Dankte aan zijn optre den tussen Hamburg en Mün chen zijn eerste verkiezing tot Eu ropees voetballer van het jaar. In het seizoen daf volgde won hij met AC Milan de Europese beker voor landskampioenen, de Super Cup en de wereldbeker. Van Basten - 32 interlands, 13 doelpunten - heeft altijd gezegd dat de successen hem niet zullen veranderen. Hij is hooguit wat ge reserveerder, geslotencr gewor den. „Ik ben anders dan Ruud Gullit", zei hij ooit. „Die is ope ner, heeft betere contacten met de pers. Ik praat, omdat het bij m'n vak hoort. Niet omdat het voor mij zonodig hoeft." In één van zijn meest recente „grote" interviews, in Voetbal In ternational, verklaart Van Bas ten: „Het is gewoon het voorde ligst om niet te zeggen wat je denkt." In hetzelfde vraagge sprek, over zijn toekomst. „Van mij zullen de mensen op het WK evenveel verwachten als in de Duitsland. Alleen de eerste plaats telt. Daarom, als we wereldkam pioen worden, dan stop ik ermee, dan koop ik me in bij een topclub en word president." Wat is zijn idee van geluk? Van Basten in Vrij Nederland, april 1987: „Een beetje losjes. Mdoi ei landje, lekker autootje. Mooie LONDEN (Reuter) Liverpool heeft gisteren de leiding in de En gelse eerste divisie genomen. „The Reds" wonnen met 2-1 van Shef field Wednesday. Leider Arsenal verloor met 0-1 bij Southampton. Ian Rush maakte zes minuten voor tijd het winnende doelpunt voor Liverpool na een vrije trap van Staunton. De Deense ex-Ajacied Jan Mölby had twee minuten na de aftrap voor 1-0 gezorgd- Atkinson maakte vijf minuten na rust ver diend gelijk. Het was sneu dat Shef field door Rush' twaalfde doelpunt toch nog verloor. De degradatiekan didaat was de gehele wedstrijd ge lijkwaardig aan de titelpretendent. Zaterdag was Liverpool tegen Manchester United niet verder ge komen dan de beginstand. Dit bete kende het eerste puntje voor United in vier wedstrijden. Het had meer kunnen zijn als een paar van de vele kansen waren benut. Doelman Grobbelaar redde het punt voor Li verpool. In de slotfase kreeg Mölby vrije kans om Liverpool alsnog de overwinning te helpen. Hij schoot over. Gisteren was United kansloos bij Aston Villa: 3-0 door Olney, Platt en Gaga. Daley was een voortdurende plaag voor United, dat international Robson moest missen. Robson liep tegen Liverpool een spierscheuring op. Arsenal zakte naar de tweede plaats op de ranglijst met twee pun ten achterstand. Acht minuten voor tijd maakte Wallace het winnende ABERDEEN (Reuter) Glasgow Rangers heeft de leiding in de Schotse eredivisie overgenomen van Aberdeen. De ploeg van de Ne derlanders Snelders en Gillhaus verloor gisteren verrassend op ei gen veld van Hibernian: 1-2. In de 55e minuut maakte Paul Kane het winnende doelpunt. Aberdeen kwam op twee punten afstand van Glasgow Rangers te staan. Celtic kon niet meeprofiteren. Deze ploeg bleef bij Hearts op 0-0 steken. doelpunt voor Southampton in de periode, dat Arsenal het spel volle dig bepaalde maar niet tot scoren kwam. Lineker was weer op schot voor Tottenham Hotspur. In het met 3-1 gewonnen duel tegen Millwall maakte de spits het derde doelpunt, zijn twaalfde dit seizoen. Manchester City ontsteeg de laatste plaats door Norwich met 1-0 te verslaan. Clive Allen was match- de 86e minuut. LISSABON (Reuter) Het modale Guimaraes heeft de leiding geno men in de Portugese eerste divisie. Het bescheiden clubje in het achter land van Porto versloeg Beira Mar met 2-0, terwijl de grote drie (Porto, Benfica en Sporting) de punten deelden. Guimaraes dankte de overwin ning aan doelpunten van de Brazi liaan Chiquinho en Soeiro. Porto nam door de Belgische internatio nal Demol de leiding bij Estrela Amadora. Hij benutte vijf minuten voor de rust een strafschop (0-1). Dertig minuten schoot de Brazi liaan Junior voor de thuisclub vanaf elf meter raak (1-1). Benfica ontsnapte bij middenmo ter Tirsense aan de nederlaag. Ze ven minuten voor het einde kwam het op gelijke hoogte door toedoen van aanvaller Brito. Tirsense, dat het laatste half uur met tien man speelde na de rode kaart voor Jose Maria, was op voorsprong gekomen door Abreu. Sporting Lissabon heeft al dertig jaar in Porto niet van Boavista ge wonnen. Daar kwam zaterdag geen verandering in (0-0). Beter nieuws kwam van de Braziliaanse interna tional Paulo Silas. Die heeft toch weer voor Sporting gekozen. Hij zal binnenkort zijn handtekening zet ten onder een tweejarige verbinte nis. Silas speelde vorig seizoen ook bij Sporting, maar weigerde aan het begin van de huidige competitie te rug te keren bij de selectie. De 24-ja- rige Braziliaan meende nog geld te goed te hebben en kon het evenmin eens worden over de voorwaarden voor een ni^uw contract. Tottenham Hotspur bezorgde Millwall een vervelende tweede kerstdag. De Spurs wonnen in Londen met 3-1, onder andere door een treffer van Gary Lineker. Op de foto gaan Steve Sedgley van de Spurs (links) en Steven Torpey van Millwall in duel. (foto ap>

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21