iHportesië VS: troepen kunnen nog lang blijven Ruim 80 doden in Panama Bush verdedigt sturen gezanten VS naar China Studenten mogen zich vrij vestigen in Europa Pinochet wil baas blijven leger Chili Levenslang voor Lockerbie-verdachte Panamakanaal is onhoudbaar machtssymbool VS DIA-PRESENTATIE VRIJDAG 22 DECEMBER 1989 BUITENLAND WASHINGTON/PANAMA-STAD (GPD/AP) - De Ameri kaanse militaire bezetting van Panama kan volgens de Ver enigde Staten nog wel aanzienlijke tijd duren, hoewel som mige troepen misschien met de Kerst al huiswaarts kunnen keren. Panamese soldaten die de afgezette sterke man Ma nuel Antonio Noriega trouw zijp gebleven, zoeken een goed heenkomen in de dichtbeboste grensstreken nu ze voor een groot deel uit het centrum van het land zijn verdreven. De strijd heeft tot nu toe aan zeker 82 mensen het leven gekost. Volgens de chef van de Costaricaari- se douane bij de grensovergang Pa so Canoas stromen Noriega-getrou- wen toe in de grensstreek met Costa Rica. Het gebied staat geheel onder controle van de zogeheten "batal jons van de waardigheid", burger milities door Noriega opgezet om verzet tegen zijn bewind in de kiem te smoren; President Bush zei gisteren dat Amerikaanse troepen in Panama blijven zolang als nodig is om Norie ga in handen te krijgen. Defensie minister Cheney vulde later aan dat wellicht over enkele weken alle mi litairen die dinsdag en woensdag als extra versterking naar Panama wer den gestuurd, weer terug kunnen zijn. Maar de 13.000 vast in Panama verblijvende Amerikaanse soldaten zullen dan een veiligheidstaak blij ven behouden. "Er zijn geen limie ten aan onze zoektocht naar Nórie- ga", zo zei hij. De opmerkingen over een moge lijk langdurig verblijf van Ameri kaanse troepen in Panama leidden direct tot hints van Congresleden dat zoiets tot vermindering van de nu algemene steun aan president Bush zou kunnen leiden. De door de regering van Guiller- mo Endara benoemde afgevaardig- Militairen Suriname verdacht van cocaïnesmokkel PARAMARIBO/DEN HAAG (ANP) - Onder de twaalf Surinaam se verdachten van smokkel van 330 kilo cocaïne naar Nederland blijkt zich een militair in actieve dienst te bevinden. Eerder was al bekendge maakt dat er ook twee ex-militairen bij de cocaïnesmokkel betrokken zijn. De verdachten zijn gisteren voor geleid bij de officier van justitie in Paramaribo. Vier verdachten, allen burgers, zijn in Vrijheid gesteld. De chef van de narcoticabrigade van de Surinaamse politie heeft dit giste ren in Paramaribo verklaard. Volgens deze woordvoerder zou er dit jaar minstens 10.000 kilo co caïne vanuit Suriname naar Europa zijn gebracht, waarbij Nederland de belangrijkste doorvoerhaven is. Hij baseert deze schatting niet alleen op de recente vondst van 330 kilo in Rotterdam en de vondst in april in Suriname van 200 kilo, maar ook op gegevens van de luchthaven in Cayenne, Frans-Guyana, en van Schiphol. Buitenland kort Brazilië De conservatieve Fernando Collor de Mello kreeg zondag bij de presi dentsverkiezingen in Brazilië 42,75 procent (ruim 35 miljoen stemmen) van de keizers achter zich. Zijn link se rivaal, Luis Ignacio 'Lula' da Sil- va, behaalde 37,86 procent (ruim 31 miljoen) van de stemmen. Die offi ciële einduitslag heeft het hoogste Braziliaanse kiescollege (TSE) gis teren bekendgemaakt. Hulp EG Portugal, Spanje, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk krijgen elk 300.000 Ecu (bijna 700.000 gulden) van de Europese Gemeenschap. Dat geld is bestemd voor het geven vart hulp aan de slachtoffers van de storm en de hevige slagregens in de voorbije dagen. Het noodweer dat van 3 tot 5 december Portugal teis terde en de storm die op 16 en 17 de cember in de andere drie landen woedde heeft een tiental mensen het leven gekost. Beschoten Een 15-jarig meisje is gisteren ge wond geraakt toen een Britse leger patrouille in Noord-Ierland l?et vuür opende op een auto. De scho ten vielen nadat de auto waarin zij zat, had geweigerd te stoppen, zo heeft de politie meegedeeld. Haar toestand is volgens de politie sta biel. Hongarije Gyula Thürmer is gisteren tot voor zitter gekozen van de Hongaarse communistische partij (PSOH). De oude PSOH was in oktober opgehe ven en had plaats gemaakt voor een socialistische partij (PSH), maar een aantal prtohodoxe communis ten besloot de partij opnieuw op te richten. de van Panama bij de Verenigde Naties zei gisteren dat Noriega, als hij wordt gepakt, in eigen land te recht zou moeten staan en niet in de Verenigde Staten. Hij zei ook dat Endara en zijn medestanders niet hadden gevraagd om het Ameri kaanse ingrijpen, maar er wel mee instemden. Amerikaanse troepen trokken gisteren samen rond de Cubaanse en Nicaraguaanse ambassade in Pa nama na geruchten dat Noriega daar naar toe is gevlucht. Als reactie werd in Nicaragua met groot ver toon de Amerikaanse ambassade omsingeld met onder meer vijftien zware tanks. President Daniel Orte ga zei niet te zullen tolereren dat Amerikaanse soldaten de ambassa de in Panama binnendringen en dat het ambassadepersoneel instructies heeft om het gebouw "tot de laatste centimeter" te verdedigen. De Amerikaanse troepenmacht hield zich gisteren vooral bezig met het opruimen van de laatste verzets- haarden. Met name in oude wijken van Panama-Stad wordt nog fel ge vochten. De door Noriega opgerich te 'Waardigheidsbataljons' schoten de sloten op rolluiken voor winkels stuk. Daarna sloeg de Panamese be volking "op grote schaal aan het plunderen, ondanks de avondklok die Enderra had ingesteld. Endara bevindt zich intussen in het parle mentsgebouw en heeft kolonel Eduardo Herrera, leider van een groep anti-Noriega militairen, be noemd tot minister van defensie. In een radio-uitzending riep een man die voorgaf Noriega te zijn het Panamese volk op tot het einde door te vechten. De zendmast van het station werd kort daarop door de Amerikanen kapot geschoten. WASHINGTON (AP) - Volgens de Amerikaanse president Bush zijn de geheime bezoeken van rege ringsgezanten eerder dit jaar aan China geen schending van de sanc ties die de Verenigde Staten tegen dat land hebben afgekondigd. Bush verdedigde zijn beleid jegens China gisteren fel en zei: "Als Amerikanen het daarmee niet eens zijn dan denk ik dat ze iemand anders moeten kie zen om mijn baan over te nemen". Na het bloedbad op het Tianan- menplein in juni, waarbij het Chine se leger de democratiseringsbewe ging in Peking met geweld smoor de, heeft Bush 'uitwisselingen op hoog niveau' met China verboden. Vorige week werd echter bekend dat een functionaris van het minis terie van buitenlandse zaken al in juli een bezoek bracht aan de Chine se regering. Maandag onthulde het televisie-station CNN dat ook velig- heidsadviseur Brent Scowcroft die maand een gesprek heeft gehad met de Chinese leiders. Volgens Bush waren deze bezoe ken echter niet zozeer 'uitwisselin gen' als wel 'contacten'. Verder ver geleek Bush zijn besluit om vlak na het bloedbad tot tweemaal toe afge vaardigden naar dat land te sturen, met de beslissing uit 1972 van de toenmalige president Nixon om zijn adviseur Henry Kissinger naar Chi na te sturen. "De hele opening naar China zou er niet gekomen zijn als Kissinger die missie niet had onder nomen. Dus trekt u zelf uw conclu sies", zei Bush. Nederlandse artsen vast in Sudan foto boven: Een erewacht het Ameri kaans leger draagt het stof felijk overschot gesneu velde soldaat dat gisteren uit Panama arri veerde. foto links: de bevol king is massaal het plunde- geslagen in Panama-stad, digheidsbatal- jons" gisteren de sloten van de winkels stuk schoten. (foto's AP) KHARTUM (GPD) - Twee Neder landse medewerkers van Artsen zonder Grenzen worden al drie we ken vastgehouden in het zuiden van Sudan. Vier Franse collega's kwa men gisteren om het leven toen hun vliegtuigje boven dit gebied werd neergeschoten. De organisatie heeft in Sudan 28 medewerkers, van wie 20 Nederlanders. "Het is eigenlijk de druppel die de emmer doet overlopen", aldus Juul Pieters, de logistieke coördinator in de hoofdstad Khartum. "De radio van de twee Nederlanders is in be slag genomen en we kunnen niets over hun toestand zeggen omdat we al wekenlang geen verbinding met ze hebben. Het is heel triest". Het vliegtuig van de vier Fransen werd kort na het opstijgen bij het plaatsje Aweil in de staart geraakt en viel een kilometer verderop neer. Geen van de inzittenden, een piloot, een arts, een verpleegster en een ad ministrateur, hebben de crash over leefd. Onduidelijk is nog wie ver antwoordelijk is voor het neerschie ten van het toestel. SANTIAGO (AP/IPS) - President Pinochet van Chili weigert het op perbevel over het leger op te geven, als zijn ambtstermijn volgend jaar maart afloopt. Aylwin, die vorige week bij de verkiezingen als zijn op volger werd gekozen, had dit Pino chet verzocht bij een gesprek dat beiden gisteren hadden. Desondanks noemde Aylwin de eerste ontmoeting met generaal, die in 1973 na een bloedige staatsgreep aan de macht kwam, "positief en wederzijds respectvol". De komen de man Aylwin die de eerste demo cratische gekozen president van Chili sinds 1973 wordt, moet de ko mende maanden nog veel met Pino chet overleggen over verschillende omstreden kwesties. KOPENHAGEN - Twee Palestij- nen zijn gisteren door de rechtbank in het Zweedse Uppsala tot levens lange gevangenisstraffen veroor deeld wegens het plegen van een reeks bomaanslagen in West-Euro pa. door John Versieyen De rechtbank in Uppsala achtte bewezen dat de 35-jarige Moham med Abu Talb samen met zijn neef Marten Imunei vier aanslagen in Amsterdam, Kopenhagen en Stock holm hebben gepland en gedeelte lijk. Abu Talb wordt er door de Schotse politie van verdacht be trokken te zijn bij de aanslag op het Pan Am-vliegtuig dat precies een jaar geleden explodeerde boven het Schotse Lockerbie. Levenslang is in Zweden doorgaans twaalf jaar. Twee andere Palestijnen kregen respectievelijk zes jaar en één jaar voor medeplichtigheid in de aansla gen. De Lockerbie-aanslag kostte des tijds aan 270 mensen het het leven. De Britse recherche ontdekte dat de tijdbom, verstopt in een bandrecor der, vanaf Malta was verstuurd. De bom was gewikkeld in kleren die in de Maltese stad Sliema waren ge kocht. Bij een huiszoeking in de Zweedse woning van Abu Talb, die in oktober en november 1988 het ei land bezocht, trof het recherche team-uit het Schotse Dumfries ook kleren aan die van Malta afkomstig zijn. Momenteel vergelijken specia listen deze kledingstukken met stofresten die in de bomkoffer zijn aangetroffen. Dit warme spoor in de Lockerbie- zaak heeft tot grote voorzichtigheid geleid bij de Zweedse justitie. Vori ge week bestempelde de leider van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina (PFLP-GC), Ahmed Jibril, Zweden als een "onbe schaafd land" vanwege het proces tegen de vier Palestijnen. Gelijktij dig dreigde Jibril rond kerst een vliegtuig van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS op te blazen. Dit dreigement wordt door de Zweedse autoriteiten, die de bewa king van de Stockholmse luchtha ven extra hebben verscherpt, bij zonder serieus genomen. Jibril wordt door internationale veilig heidsexperts beschouwd als het brein achter Lockerbie. De PFLP- GC-leider zou van Iran tien miljoen dollar hebben ontvangen om de aanslag uit te voeren. Volgens ano nieme kringen binnen de Zweedse justitie beschikt de Britse politie in tussen over bewijzen die Abu Talb in verbinding brengen met Jibril. Op grond van deze bewijzen te gen Abu Talb zou de Zweedse rege ring al intern een uitlevering aan Schotland hebben goedgekeurd. Een van die kwesties is een door Pinochet ingediende wet die de strijdkrachten ook onder een bur gerregering vrijwel volledig de vrije hand geeft. De wet verbiedt de nieu we regering bijvoorbeeld te bezui nigen op de defensiebegroting, en legt de zeggenschap over promoties en militaire aankopen geheel bij het leger. Aylwin zei dat Pinochet hem had uitgenodigd zijn bezwaren tegen de wet en andere omstreden voorstel len op papier te zetten. "Dan kun nen onze mensen en mensen van de regering praten over de menings verschillen en redelijke oplossin gen bedenken", zei Aylwin. Tegen de wil van het democratisch geko zen parlement benoemde de gene raal deze week vier hoge militairen tot senator, waartoe hij volgens de huidige, omstreden grondwet het recht heet. Pinochet en Aylwin be sloten donderdag wel tot het instel len van een aantal commissies op de gebieden van de wetgeving, de eco nomie en het landsbestuur. Gifwolk Zwitsers-Frans gebied BASEL (AP) - Ten gevolge van een lek in een opslagtank van het che miebedrijf Ciba-Geigy, bij Basel, is gisteren een grote gifwolk onstaan boven het grensgebied tussen Zwit serland en Frankrijk. Rond half werden de den via de radio ba-Geigy gewaarschuwd de ramen te sluiten en binnen te blijven. Een sigaarvormige gifwolk, die een lengte had van ongeveer een kilo meter, bewoog zich toen langzaam in de richting van de Franse grens. Het alarm werd na 67 minuten opge heven. Het ongeluk bij Ciba-Geigy, het grootste chemieconcern van Zwit serland, werd veroorzaakt door een mankement in een veiligheidssys teem van een opslagtank voor chloorsulfonzuur. Het gas ontsnap te bij het vullen van de tank. Chloor- sulfoonzuur wordt gebruikt bij het vervaardigen van verf. Een werkne mer van Giba-Geigy en enkele om wonenden moesten wegens lichte irritaties aan ogen en ademhalings wegen-worden behandeld. BRUSSEL (ANP)- Studenten, ge pensioneerden en renteniers zullen zich na 1 juli 1992 overal in Europa vrij mogen vestigen. Die principe afspraak is gisteren in de Europese ministerraad in Brussel gemaakt. Dit zogeheten Europees verblijfs recht is ondergebracht in drie Eu ropese richtlijnen waarover het Eu ropees Parlement nog zijn oordeel moet geven. Aan het verblijfsrecht is wel een aantal voorwaarden verbonden. Zo moet iemand kunnen aantonen dat hij of zij over voldoende bestaans middelen beschikt. Ook moeten de Europeanen die zich in een ander EG-land dan hun vaderland vesti gen, voldoende tegen ziektekosten verzekerd zijn. Het algemene prin cipe van de drie EG-richtlijnen is dat het "gastland" niet de rekening gepresenteerd krijgt voor de finan ciële problemen waarmee denmen sen die het prettig vinden om zich daar te vestigen eventueel worden geconfronteerd. Het verblijfsrecht voor de studen ten wordt in principe gelimiteerd tot de duur van de studie. De ver blijfsvergunning voor gepensio neerden en andere "economisch niet actieve personenn" kan wor den beperkt tot vijf jaar. Maar de geldigheid van zo'n verblijfsver gunning kan na die vijf jaar wel worden verlengd. Op de drie richtlijnen is een aan tal uitzonderingen gemaakt. Zo geldt er bijvoorbeeld geen verblijfs recht voor het Griekse eiland Athos waar de daar gevestigde monniken geen vrouwen toelaten. Verder wil len de Britten niet dat het verblijfs recht geldt voor Gibraltar omdat de beperkte ruimte op die rots, de be volkingsdichtheid, de woning-, schaarste en de al zwaar belaste ge zondheidszorg naar hun mening niet verdragen dat iedere EG-bur- ger die dat wenst zich daar vrij gaat vestigen. De Europese staats- en regerings leiders hebben in het verleden tij dens hun halfjaarlijkse bijeenkom sten al verscheidene malen aange drongen op het regelen van het ver blijfsrecht. Die aandrang kwam voort uit het besef dat van de grote open Europese markt, die op 1 janu ari 1993 gerealiseerd moet zijn, ook de Europese burger iets moet kun nen merken. 'Grootscheeps gifgaskonvooi Bondsrepubliek' BONN (AFP) - De Verenigde Staten halen volgend jaar 7000 ton gifgas weg uit de Bondsrepubliek. Daar toe is een plan opgesteld dat om re denen van veiligheid strikt geheim had moeten blijven, zo meldt het Westduitse weekblad Der Spiegel in zijn editie van volgende week. Gedurende vijf weken in de maanden juni, juli en augustus zul len de chemische wapens per trein en vrachtauto vanuit alle hoeken van de Bondsrepubliek worden overgebracht naar de Noordduitse havenstad Nordenham. Van daaruit zullen de dodelijke strijdgassen worden vervoerd naar het atol Johnston, 700 mijl ten zuidwesten van Hawaii. Daar zullen de chemi sche wapens, die zijn gevuld met mosterdgas en VX, worden ver brand. Uit angst voor aanslagen van ter roristen hebben de Westduitse au toriteiten steeds geweigerd de be volking over de transporten te in formeren, aldus Der Spiegel. Voor het weghalen van de strijdgassen zijn ten minste 25 konvooien nodig van ieder 80 vrachtauto's. Per kon vooi zullen niet meer dan 20 vracht wagens de gevaarlijke gifgassen vervoeren. Voor de beveiliging van ieder konvooi zullen 1000 politie agenten worden ingezet. Viervoudige moord Franiïjk BALBOA HEIGHTS - Het Panama kanaal is een belangrijke motor ge weest voor de wereldhandel. Maar het kanaal, het symbool van de Amerikaanse staatsmacht bij uit stek, heeft zijn langste tijd als Ame rikaans eigendom gehad. Het verdrag waarmee het kanaal en de zestien kilometer brede oever zone tot Amerikaans gebied werden verklaard, werd indertijd zelfs door de toenmalige Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken John Hay, die de onderhandelingen voer de, betiteld als niet bepaald recht vaardig. door Eloy O. Aguilar/AP Zijn oordeel had echter een stra tegische opzet, waarmee hij wist te bereiken dat het Amerikaanse Con gres, dat aanvankelijk weinig van het project moest hebben, alsnog geld beschikbaar stelde; "Het kanaal heeft voor ons goede en slechte kanten gehad", zegt de Panamese historicus Carlos Bolivar Pedreschi. "Het heeft ons geholpen onafhankelijk te worden en heeft een klasse van efficiënte bestuur ders gecreëerd. Maar aan de andere kant schiepen de Verenigde Staten met het oog op de bescherming van het kanaal ook een klasse van Pana mese militairen die de democratie onderdrukken". Een groot deel van die militairen heeft zich nu tegen hun Amerikaanse voogd gekeerd. Door de gevechten moest het ka naal voor het eerst in lange tijd wor den gesloten. Dat was al eens eerder gebeurd als gevolg van een landver schuiving bij de engte van Gailliard Cut, genoemd naar de Amerikaanse hoofdarchitect die het kanaal groef. De Kanaalcommissie, die zetelt in Balboa Heights bij het zuideinde van de waterweg en verantwoorde lijk is voor het bestuur over het ka naal, kent sinds dit jaar een Pana mese meerderheid: vier Amerika nen tegen vijf Panamezen. Failliet President Theodore Roosevelt zorg de er in 1903 voor dat Panama zich van Colombia afscheidde, toen hij het met dat land niet eens kon wor den over de voorwaarden rond de aanleg van het kanaal in de landeng te, die tot het Colombiaanse grond gebied hoorde. De Franse onderne ming die onder leiding van diplo maat en financier Ferdinand de Lesseps in 1881 met het kostbare en zeer moeizaam verlopende graaf werk was begonnen, ging failliet en werd door Roosevelt uitgekocht voor een bedrag van 40 miljoen dol lar. In 1907 zetten de VS het werk voort, en in 1914 voer het eerste schip door het kanaal. De hele wa terweg, inclusief de vaargeul door het al bestaande Gatunmeer, is 81,6 kilometer lang. Daarvan is 13 kilo meter door het Panamese vasteland gegraven. Het duurde echter tot 1920 voor de nieuwe vaarweg, die de VS indertijd totaal 427 miljoen dol lar kostte, officieel werd openge steld. Het kanaal gold toentertijd als het summum van menselijk kunnen. Maar de waterweg, waar geen sche pen van meer dan 91.000 ton door heen kunnen, is nu verouderd. In 1980 opende Panama overleg met Japan om ten westen van het huidi ge een breder en dieper kanaal te graven, dat vaartuigen tot een half miljoen ton kan hebben en de vaar- tijd van negen tot vijf uur bekort. In verband met de astronomische kos ten is het project op de lange baan geschoven. Hemel De nieuwe generatie Panamese na tionalisten, zoals Noriega en diens voorganger, de vroegere sterke man Omar Torrijos, ziet het als haar his torische opdracht het 'kleine Ame rika', dat de rijke tien-mijlszone met zijn eigen rechtbanken, politie en postzegels vormt, terug te krijgen. Door de jaren heen heeft de onbe zorgde levensstijl van de Amerika nen in de welvarende enclave al voor veel spanningen gezorgd met de minder bedeelde autochtone be volking. In 1964 ontstonden de eerste rel len waarbij vier Amerikaanse mili tairen en 22 Panamezen de dood vonden. De onrust ontstond, omdat de VS niet wilden dat bij een mid delbare school in Balboa ook de Pa namese vlag in top zou worden ge hesen. President Jimmy Carter besefte dat het oude Panama-dictaat on houdbaar was geworden en hij sloot in 1977 met Torrijos een nieuw ver drag, waarin de VS beloofden om op 31 december 1999 om 12 uur 's middags alle rechten op het kanaal en de tien-mijlszone te laten varen. Maar dat duurt Noriega en veel an dere Panamezen te lang. Volgens Noriega doen de Repu blikeinse regeringen van Bush en diens voorganger Reagan er alles aan om onder de verplichtingen die de Democraat Carter aanging uit te komen. Er zijn in de kanaalzone om vangrijke militaire installaties aan gelegd, die de Amerikanen krach tens het verdrag moeten verlaten. Bovendien is Panama nog het enige Midden-Amerikaanse land waar de VS zich een omvangrijke militaire aanwezigheid kunnen veroorloven. Veel Panamezen hebben met No riega de spreuk die prijkt op het graf van Torrijos in Fort Amador, tot de hunne gemaakt en zijn bereid daarvoor tot het uiterste te gaan: "Ik wil de hemel niet binnentreden, maar alleen de Kanaal-Zone". BORDEAUX (AP) - In Frankrijk zijn woensdag een echtpaar, hun dochter en hun 2,5 jaar oude klein kind door onbekenden vermoord. Bij alle vier de slachtoffers, die woonden op een afgelegen boerde rij bij het gehucht Castelvieil in de Gironde, werd de schedel ingesla gen. De moordpartij werd woensdag middag ontdekt, maar is waar schijnlijk 's morgens vroeg ge pleegd. De slachtoffers zijn de 61-ja- rige Mare Andouit, zijn vrouw Nico le (50), hun dochter Maryse (26), en haar 2,5 jaar oude zoontje Jeremy. De drie volwassen waren op het hoofd geslagen met zware slagvoor- werpen, mogelijk een hamer of een bijl. Van de kleuter leek de schedel te zijn ingetrapt. De beide grootou ders werden naast elkaar in de schuur aangetroffen, de dochter in de stal, en haar zoontje in zijn ka mer. Volgens de politie hebben de daders geprobeerd de indruk te wekken dat de grootvader eerst zijn familie heeft vermoord en daarna zelfmoord heeft gepleegd, want naast hem lag een ongeladen ge weer. ADVERTENTIE Voor iedereen die een Indonesië-vakantie over weegt. Een avond met veel informatie en een prachtige dia-show. Om te proeven van de sfeer en om te kiezen uit de acht tours die Van Ginkel voor u heeft voorbe reid. Aanvang 20.00 uur. De grote belangstelling voor deze avonden maakt plaatsreservering noodzakelijk. Reserveer nu bij uw eigen WO. 27 DEC. reisburo of bel: 01828-11966. Stadsgehoorzaal De enlree A f250pp inc, koffje dient aan de zaal te worden voldaan. Breestraat 60 LEIDEN TWEEDE BLOKSWEG 2742 KJ WADDINXVEEN

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5