Ejnzmaa Meidengroep Frizzle Sizzle houdt er definitief mee op René Froger maakt vier shows voor de AVRO Buitenlandse kinderen gek op tv Club Veronica viert eerste lustrum DECEMBER 198S Op het voorterrein van het Londense Wembley-conferen- tiecentrum werd gisteren een voorproefje gegeven van de gro te kerstshow van het circus van Gerry Cottle. De olifanten Susy, Janie en Sarah maakten even een hoogstandje en kregen daarbij de assistentie van het clownsduo Harry en Always Hazzard. (foto AP) Klokken terug Overal in de wereld zullen de atoomklokken vlak voor het be gin van het nieuwe jaar een se conde teruggezet moeten wor den. Moderne atoomklokken, die een internationale tijd aanhou den en tot op een miljoenste van een seconde nauwkeurig zijn, moeten van tijd tot worden aan gepast aan de minieme verschil len in de duur van de draaiing van de aarde om de zon. Het Koninklijke Observatori um van Greenwich bij Londen verklaarde dat de extra seconde op .oudejaarsavond om midder nacht aangegeven zal worden met met een extra piep bij de gebrui kelijke zes. John Pilkington van het obser vatorium zei dat de bijstelling van belang was voor sterrekundigen en elektronische systemen die af hankelijk zijn van klokken die exact dezelfde tijd aangeven. De schrikkelseconde van dit jaar is de 15de sinds het bijstellingssys teem in 1972 werd ingevoerd. Kaas als gift De Franse organisatie „Restau rants du Coeur" heeft gisteren 5000 kilo kaas cadeau gekregen uit Edam, Alkmaar en Gouda. Dit ter gelegenheid van het over schrijden van de magische grens van 50.000 ton kaas, die Neder land dit jaar naar Frankrijk heeft geëxporteerd. De „Restaurants du Coeur" gingen vandaag voor de vierde achtereenvolgende winter open. De eethuizen zijn opgericht door de bij een motorongeluk omgeko men cabaretier-komiek Coluche en hebben vorige winter 25 mil joen maaltijden verschaft aan be- hoeftigen in heel Frankrijk. De weduwe van Coluche, me vrouw Véronique Colucci, was naar het Parijse stadhuis geko men om samen met burgemees ter Jacques Chirac de kazen in ontvangst te nemen uit handen van de burgemeesters Pop, Wes tendorp en Boone van achtereen volgens Alkmaar, Edam en Gouda. „De geste die u hier maakt, dient een goede zaak. De Fransen zijn aan die zaak gehecht en zijn u er dus erg dankbaar voor", aldus Chirac nadat zes Hollandse kaas- dragers enkele van de kazen het stadhuis op traditionele wijze hadden binnengeloodst. Alle gif ten zijn welkom, aldus Chirac, en iedereen spant zich daarvoor in. Het is goed wat anders te gaan doen HILVERSUM (GPD) - Dc zanger René Froger heeft een contract getekend met de Avro-televisie voor vier Z/£ZO' ££N MOO/£ A/£P-H£/NZ VAM WAT D£££N£ EN Ml/ VEESTOP/MMl ACH- T£E P£ PEUR EN ALS Hoesfoto HILVERSUM (GPD) - Marokkaanse, Molukse, Su-• Voor Surinaamse en Molukse kinderen is Radio 3 rinaamse en Turkse kinderen kijken veel meer naar de favoriete radiozender. Marokkaanse kinderen de televisie dan Nederlandse kinderen. In de leef- hebben een grotere voorkeur voor de Radio 5-pro- tijdsgroep van 8 tot 12 jaar behoort negentig pro- gramma's. cent van de Marokkaansse kinderen tot de zoge- De huidige radioprogramma's voor etnische naamde 'zware kijkers'. Bij Nederlandse kinderen groepen worden de meeste kinderen als 'een beetje is dat percentage 41. saai' omschreven. Vooral MCirokkaanse, en in iets Dat blijkt uit een onderzoek naar het kijk- en luis- mindere mate Turkse, kinderen zouden het heel erg tergedrag van allochtone kinderen dat in opdracht op prijs stellen als er nieuwe programma's voor van de NOS werd uitgevoerd door het Bureau Veld- jongeren, speciaal voor hun, taalgroep, op de radio kamp. Ook blijkt dat buitenlandse kinderen meer zouden komen. Nederlandstalige programma's zouden willen zien De meeste kinderen zien het liefst Nederlandstali- gericht op hun eigen groep. ge programma's met ondertitels in hun moedertaal. OPSTAAN.LmA/<// HILVERSUM Aan het bestaan van de formatie Frizzle Sizzle komt volgende week een einde. Woensdag geven de vier zelfverzekerde jongedames hun allerlaatste con cert in de Flint in Amersfoort. ,,Ik heb een verzadigd ge voel wat Frizzle Sizzle betreft. We hebben vijfjaar be staan, waarvan we ruim drie jaar in de openbaarheid hebben opgetreden," aldus Karin Vlasblom (22), de oud ste van het Gooise viertal. een film gespeeld," zegt Marjon Keiler (20) lachend. Marjon, de jongste van de meisjes, studeert sinds kort Nederlands en Engels in Amsterdam en zal begin vol gend jaar bovendien samen met Nada van Nie een talkshow bij de TROS presenteren. Karin geeft momenteel aerobi- clessen in de dansstudio van haar Songfestival-voorgangster Bernadette. Daarnaast is ze we kelijks te zien als een van de pre sentatrices van Veronica's Take Five. Tijdens dat zelfde program ma is Frizzle Sizzle overigens op 30 december voor het laatst op televisie te zien. Plakboeken Karin en Marjon blikken met veel genoegen terug op hun Frizzle Sizzle-tijd. „Het is een heel erg leuke tijd geweest en het blijft enig om alle plakboeken weer te bekijken. Maar op een ge geven moment is het goed iets heel anders te gaan doen," vin den Karin en Marjon. Afgelopen zomer verleenden de vier zangeressen hun mede werking aan TROS' Dierenbirï- go. Ze vondén het een verade ming en een grote uitdaging: „We moesten ineens heel anders werken: in een compleet andere werkomgeving met meer en an dere mensen, andere kleding. Bovendien moesten we ons een zomer lang aan een zeer strak schema houden. Ook de liedjes waren van een ander genre dan wij tot dan toe waren gewend; zo hebben we ook Franse nummers gezongen. Het was ontzettend leuk om te doen. Daar hebben we toch wel een leuke prestatie mee geleverd. Mensen waren toch wel verbaasd dat wij dat kon den," lacht Marjon trots. LONDEN Ex-Beatle Paid McCartney bijt in een viersnarige basgitaar, een kopie van het exemplaar waarmee hij in zijn Beatles-tijd speelde. Alleen: deze is van eetbaar materiaal. McCartney kreeg de gi taarcake tijdens een lunch in Londen deze week ter gelegenheid van een belangrijke onderscheiding op muziekgebied, de Performing Right Society Award. (foto ap> Hoewel de dames vooral positief terug kunnen kijken, is er een klein aantal zaken dat hen is te gengevallen. Marjon: „De moeite die je moet doen, om te zorgen dat je plaatje wordt gedraaid, daar heb ik me dood aan geër gerd! De Nederlandse mentali teit is: vindt de disc-jockey de hoesfoto en de artiest zélf leuk? Pas daarna wordt jouw liedje be luisterd. Als Nederlandse zange res moetje zoveel meer bewijzen dan alleen je zangkwaliteiten, dat vond ik echt vreselijk!". Ka rin op haar beurt was het vooral een beetje beu altijd met drie an dere meningen rekening te moe- door Simone Stevens muziekshows die vanaf be gin februari volgend jaar maandelijks zullen worden uitgezonden. Froger treedt in deze programma's op als zanger en gastheer van Ne derlandse en buitenlandse artiesten. De shows, getiteld 'De muzikale wereld van René Froger' komen vanuit theater 't Spant in Bussum. SYDNEY Een stralende Kylie Minogue was gisteravond het middelpunt van de Australische première van haar nieuwe film, 'The Delinquent'. De actrice annex popzangeres, wier ster nog al tijd rijzende is^had zich voor de gelegenheid een ultrakort kapsel aangemeten. (foto ap> Twee jaar geleden hadden de meisjes gezamenlijk nog grootse muzikale toekomstplannen. Toen waren ze nog vast van plan uit te groeien tot een professio nele popgroep, met begeleiding van een eigen band. Ze wilden op tournee - het liefst door Europa - en succes hebben. Dat gaat nu al lemaal niet meer door. „Dit na jaar werd Mandy Huydts ge vraagd om een elpee met Justin op te nemen. Dan moetje beslis sen: doorgaan met de groep óf solo. Een combinatie van beide is niet haalbaar," zegt Karin. In goed overleg werd gekozen voor het laatste. „We hebben er zeker geen spijt van. We hebben in to taal een elpee en negen singles uitgebracht. En de afgelopen ja ren hebben we toch van alles kunnen doen: trips naar het bui tenland gemaakt, veel optredens gegeven en zelfs een videoclip gehad. We hebben alleen niet in HILVERSUM (GPD) - p Zaterdag viert Club Ve ronica, de jongerenafde ling van Veronica, zijn eerste lustrum. Naar aan leiding daarvan maakten de 'clubkids' een speciaal tv-programma dat live wordt uitgezonden vanuit Amsterdam. De 'meiden' van Frizzle Sizzle: ken weer te bekijken...' ten houden: „We moesten altijd tot één mening komen. Bij vier verschillende mensen leidt dat onherroepelijk tot het doen van vele concessies. Bijvoorbeeld wat kleding betreft. Zo had ik voor de eerste uitzending van Ta ke Five de grootste moeite met het uitzoeken van mijn kleding, want ik dacht helemaal in onze „gezamenlijke" smaak. Het is 'Het blijft enig om alle plakboe- een verlichting dat ik geen reke ning meer hoef te houden met een andere mening. Ik kan nu zelf bepalen wat ik aantrek." Deze week nog komt er een verzamel-cd van Frizzle Sizzle uit. „Daarop staan oude en be kende nummers, maar ook een nieuw liedje dat nog niemand kent," besluit Karin. In de uitzending wordt de ge schiedenis van Club Veronica belicht en passeren een aantal belangrijke items uit het voor bije jaar de revue. Club Vero nica werd in 1984 opgericht om, aldus de omroep, jonge mensen beneden de achttien op televisie en radio meer kansen en invloed te geven. In de voorbije vijf jaar hebben ruim 750 jongeren een oplei dingsdag, en meer dan 100 jongeren een opleidingsweek gevolgd die door Veronica werd georganiseerd in samen werking met het instituut Santbergen. Een aantal van hen heeft, na de Club Veroni- ca-tijd 'vast emplooi gevon den in omroepland', aldus Ve-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 26