Oranje maakt zich belachelijk 'Maar dat shirt zit wel in de tas' -$<zn de yjLljn SPOoTTV KNVB maakt zich belachelijk Timman deelt prijs met Short PSV maakt afspraken Supporters staan in de kou Maradona: 'Loting was vooraf geregeld' Slechte avond KV Mechelen Van Rooy hoopt op een nieuwe kans DONDERDAG 21 DECEMBER 1989 SPORT PAGINA 17 ROTTERDAM (GPD/ANP) Geen Marco van Basten. Geen Frank Rijkaard. Geen Ruud Gullit. Geen Erwin Koeman. Geen Graeme Rutjes. Geen John Bosman. Ronald Koeman één helft. Jan Wouters 69 minuten. Vijf wissels aan Nederlandse zijde; vier aan Braziliaanse kant. Ofwel: hoe help je een jubileum wedstrijd om zeep en maak je je als voetbalbond volstrekt belachelijk? En ook: Hoe plezierig is het te debuteren in een Nederlands elftal dat geen Neder lands elftal was? De Arnhemmers Edward Sturing, Bart Latuheru en Martin Laamers en de Volendammer Frank Berg huis viel die twijfelachtige eer gis teravond te beurt. Stuk voor stuk waren ze blij met hun eerste 'cap', al hadden ze zich hun eerste optreden in Oranje wel anders voorgesteld. „Maar het shirt zit wel in de tas, dat nemen ze me niet meer af', aldus Latuheru, die vorig seizoen met Ex celsior nog oud papier verzamelde, maar nu, inmiddels bij Vitesse, in eens tot de beste voetballers van het land wordt gerekend. Latuheru zei te hopen op een nieuwe kans. „Dat hangt af van mijn spel bij Vitesse. De bonds coach heeft me gezegd dat hij me in de gaten houdt. Dat is een stimulans om straks bij Vitesse op de ingesla gen weg door te gaan". De rech terspits, die de negentig minuten vol mocht maken, stelde „niet echt tevreden" over zijn spel te zijn. „Maar in een slecht draaiende ploeg is het natuurlijk ook extra moeilijk goed te functioneren. Ik ben weinig aan de bal geweest, veel minder dan ik bij Vitesse gewend was. Dat vind ik toch wel teleurstellend". Niks bijzonders Ook Frank Berghuis was ontevre den over zijn debuut. „Ik merkte vooral dat ik kracht tekort kom. Daar moet ik hard aan gaan werken. Ik liep voortdurend van hot naar her, want op het middenveld kwa men wij steeds een mannetje tekort. Het niveau van de wedstrijd vond ik vrij hoog liggen; hoger in ieder ge val dan ik gewend ben". Edward Sturing was nog de beste debutant, al kwam ook hij veel te kort. „Je debuteert natuurlijk ge makkelijker in een goed draaiend team. Ik had me er wat meer van voorgesteld, al ben ik blij dat ik de hele wedstrijd heb mogen spelen. Het is nu zaak bij Vitesse de boel weer op te pakken". Martin Laamers, die in de tweede helft in het veld kwam, zei te hopen op een volgende kans. Het klonk al lesbehalve overtuigend. Griepje Libregts liet al eens eerder vier spe lers gelijktijdig hun debuut maken in Oranje. Dat gebeurde op 16 no vember van het vorig jaar in Rome, in een oefeninterland tegen Italië. In de met 1-0 verloren wedstrijd ren destij d Boehum), Rene Eijkelkamp (FC Groningen) en Pieter Huistra de Sovjetunie, iedereen bereid is te komen en te voetballen. Zoals van avond is waardeloos." Van Breuke- len hecht niet veel waarde aan duels als tegen Brazilië. „Het is hooguit zinvol om een debutant te testen. Maar natuurlijk niet om er zes te ge lijk te laten spelen. Voorbereiding op de eindronde? Ook dat gaat niet op. „Italië" begint pas te leven op het moment dat we in trainings kamp gaan. Niet eerder." Jan Timman kwam in zijn slotpartij tegen Nigel Short r door gelijk: 3-3. ROTTERDAM (GPD) - PSV- manager Kees Ploegsma en een afvaardiging van de Braziliaan se voetbalbond hebben voor de ontmoeting tussen Nederland en Brazilië een gesprek gehad over de beschikbaarheid van Romario de Souza Faria. Zoals bekend dient de Braziliaanse in ternational zich 42 dagen voor het begin van de wereldkam pioenschappen in zijn vader land te vervoegen bij de nationa le selectie van bondscoach La- „We hebben een bijzonder constructief onderhoud gehad", aldus Ploegsma. „Er is afgespro ken dat Romario bij calamitei ten terug zal keren naar Eindho ven. Concreet houdt dat in dat we bij het bereiken van de Euro pa-Cupfinale een beroep op hem kunnen doen. Hetzelfde geldt voor de landstitel. Ook als die nog niet zeker is, blijft Ro mario bij PSV". HILVERSUM (GPD) - Voor het Nederlandse schaakpubliek valt te hopen dat Jan Timman over tweë- enhalve maand in Kuala Lumpur, als de Amsterdammer in het kader van de finale van de kandidaten matches de ring in moet met Anato li Karpov, wat evenwichtiger speelt dan in de gisteren beëindigde KRO- tweekamp. Aanvankelijk leëk Tim man de Britse nummer drie van de wereld, Nigel Short, lelijk toe te ta kelen. Halverwege de strijd in Hil versum was de stand 2,5-0,5. Maar na een teleurstellende tweede tur- nus moest de winst worden ge deeld. Timman ontkende gisteren direct na afloop van de match dat een overwinning op Short hem een por tie extra zelfvertrouwen zou heb ben gegeven voor de 7 maart star tende eindstrijd in Maleisië. „Dat kun je volgens mij nooit zeggen. Twee jaar geleden versloeg ik hier Ljubojevic met flink verschil en dacht iedereen dat de grote vorm voor de tweekamp tegen Salov aan wezig was. In Saint John ging het toen erg moeizaam. Ik zie dit ge woon als een goede training voor mijn ontmoeting met Karpov. Meer niet". De beste schaker van Nederland had wel een verklaring voor de te rugval na de voortvarende start te gen Short. „Tijdens de match ben ik ziek geworden en dat heeft mijn prestaties zeker beïnvloed. In- de twee partijen die ik achter elkaar verloor, hetgeen me in het hele jaar niet is overkomen, heb ik onver klaarbare fouten gemaakt. In de eindfases van die partijen vertroe belde de blik en raakte ik het over zicht volkomen kwijt. Het valt in derdaad te hopen dat dit soort te genslag me in Kuala Lumpur be spaard blijft." Congres Gisteren voelde Timman zich deels hersteld van de griepaanval. Hij had in ieder geval goed geslapen. Short, een zeer aimabel mens, probeerde niettemin fanatiek om de ongedeel de hoofdprijs binnen te halen. Hij kreeg een prettige stelling, maar Timman verdedigde zich met verve en incasseerde even voor vijf uur het halfje dat de tweekamp in even wicht hield. Daarmee kwam een einde aan een heel boeiende con frontatie van zes partijen, beide spelers er twee wonnen. Tegelijk met de KRO-match er in het zuiden van Europa een congres van de Grand Masters As sociation dat wel eens verstrekken de gevolgen zal kunnen hebben voor het mondiale schaken. Tim man en Bessel Kok, GMA-bestuurs- leden, hadden enige maanden gele den een compromis bereikt met FI- DE-voorzitter Florencio Campoma- nes over de organisatie van de toe komstig te houden wereldkam pioenschappen. De grootmeesters zouden zelf het grootste gedeelte van de WK-strijd in eigen handen houden, maar de FIDE hield de bé kende vinger in de pap. In Palma de Mallorca zijn de plan nen aangescherpt. Gari Kasparov, de regerend wereldkampioen, heeft zijn invloed aangewend om de FI DE (lees Campomanes) volledig buitenspel te zetten. Het is zeer aan nemelijk dat Campomanes het op zetje van Kasparov van tafel veegt. Dan dreigt een definitieve scheu ring en gaat het schaken de boks- sport achterna. Daar wordt ook al jaren gewerkt met verschillende bonden en dito wereldkampioenen. Het gevolg, een onoverzichtelijk ge heel, laat zich raden. De schaak sport is met een dergelijke tweede ling natuurlijk niet gediend. LIESBLESSURE EPIDEMIE DEN HAAG (GPD) - Et lijkt er in het betaalde voetbal een liesr blessure-epidemie te zijn uitge broken. Frans van Rooy heeft in verband met liesklachten voor het Nederlands elftal moeten bedan ken en is inmiddels geopereerd. Het lijstje kan worden aangevuld met Pieter Huistra van FC Twen te en met de Roda-spelers John van Loen, Henk FraserEric van de Luer en René Trost. De liespro blemen bij Roda lijken trainer Jan Reker danig parten te spelen, getuige zijn uitspraak dat Roda een vaste plaats in het ziekenhuis heeft en dat ook de specialisten geen raad met deze blessures wé ten. Hij durft zelfs duizend gulden uit te loven voor de gouden tip om liesblessures te voorkomen. Bij een liesblessure is sprake van pijnklachten in de liesstreek. De klachten berusten niet op een enkele afwijking, maar er zijn verschillende afwijkingen in de liesstreek die allemaal liesklach ten kunnen veroorzaken en daar om als liesblessure worden aange duid. Bij voetbal is er meestal sprake van een beschadiging van de pezen van de aanvoerders van het bovenbeen of van kleine scheurtjes op de plaats waar de pezen op het bot aanhechten. De aanvoerders (of adducto- ren) liggen aan de binnenkant van de dij en hebben onder ande re als functie om het been zij waarts bij te trekken. Verder wor den ze intensief gebruikt bij het aanzetten tijdens een sprint. Bij het voetballen worden de aan voerders ook belast bij het schie ten met de binnenkant van de voet. Kortom, de adductoren wor den bij voetbal zeer intensief ge bruikt. Door de grote krachten die op de pezen van de adductoren komen, kunnen er gemakkelijk be schadigingen ontstaan. Als de be schadiging gering is en alleen mi croscopisch zichtbaar is, veroor zaakt dit meestal weinig klach ten. Bij voetbal gebeurt het vaak dat een felle beweging tot zichtba re scheurtjes leidt en meteen pijn klachten geeft. Het lastige van een beschadi ging aan een pees of een aanhech ting aan het bot is, dat peesweef sels in tegenstelling tot spierweef sels, langzaam herstellen. Daar bij komt dat de adductoren voort durend gebruikt worden, terwijl belasting het herstelproces juist vertraagt. Dit is dan ook een van de belangrijkste oorzaken voor het moeizame genezingsproces. Bovendien hebben de sporter en de trainer gewoonlijk geen ge duld. Ook bij geringe klachten vraagt volledige genezing min stens vier weken. Als een klein scheurtje operatief gehecht wordt zit de zaak weliswaar met hech tingen aan elkaar, doch het weef sel is zeker niet genezen. Wordt on voldoende tijd voor echt herstel van het weefsel gegund en komt er kracht op te staan, dan scheurt het opnieuw. Dit is waarschijn lijk ook bij Van Loen het geval. Er is bij dit soort blessures al tijd een spanningsveld tussen art sen en trainers. De artsen weten dat er gewoon tijd nodig is, want geen spuit, operatie of wat dan ook kan de natuur veel sneller doen helen. Helaas worden de me dische adviezen vaak onderge schikt gemaakt aan de clubbelan gen. Als een dokter rust voor schrijft, zoeken veel sporters net zo lang tot ze er een vinden die zegt een speler sneller weer op de been te krijgen. Niet zelden komt men uiteindelijk bij buitenlandse art sen terecht, die echter beslist niet beter zijn dan de specialisten in eigen land. Het is opvallend dat bepaalde clubs meer problemen hebben met deze blessure dan andere. Dit geeft al een beetje aan dat er een gemeenschappelijke oorzaak waarschijnlijk is. Dit is ook zo. Een deel van de liesblessures wordt veroorzaakt door onvol doende training- en verzorging van de adductoren. Zoals gezegd worden deze spieren bij het voet bal zwaar belast. In de training moet daarom voortdurend vol doende aandacht worden besteed aan het trainen van de adducto ren. Dit betekent in de praktijk dat er specifieke oefeningen, rek kingsoefeningen en massage moe ten worden gegeven. Op deze wij ze en alleen dan zijn de spieren voldoende voorbereid op hun taak en kan veel blessureleed worden voorkomen. HARM KUIPERS ROTTERDAM (GPD) Wat de bekroning had moeten zijn Rob Reekers '(VfL van de festiviteiten rond de eeuwviering van de KNVB "e ,E jikelktimp (FC werd de grootste afknapper van de laatste jaren. Nederland- Fre0d Rutten O^eiden FC Twente) de Brfilië M™8 een regelrechte aanfluiting, een schand- nieuwelingen. In de ook al met 1-0 vlek voor het vlaggeschip van het Nederlandse voetbal. De verloren oefenpartij tegen Brazilië al vooraf nauwelijks serieus genomen jubileuminterland mocht Reekers gisteravond weer was een schertsvertoning, een karikatuur van een voetbal- Laamelrs'tnBerf huTs^unnen hun wedstrijd. Niets meer en niets minder. De schaars opgeko- gisteravond men Uranje-tans, toch al flink in de malmg genomen door als afgeslo- de dubieuze berichtgeving rond het Milan-duo Van Basten- Rijkaard, voelden zich gekrenkt en diep beledigd. En te- diï recht. interlandcarrière waarschijnlijk al ten beschouwen. Al weet je het voetballand, waa gevat is en een hoek loert. Jan Wouters deed loop nog _een poging alle afzeggin- zi'ch r nooit i griepje snel Met tal spel van Oranje. buitenlandse verslagge- de knieën was gegaan. AC Milan op de tribune maakte de natio- deed een half etmaal later hetzelfde, voetbaltrots zich in het halfvol- en liet de KNVB weten dat Rijkaard le Feyenoord-stadion volstrekt be- en Van Basten mochten spelen, lëchelijk. Niet alleen de reputatie 'Zeist' bedacht zich geen moment Oranje kreeg gisteravond een en maakte meteen wereldkundig ichte knauw, bovendien werd dat de trekpleisters van Oranje be- flink stuk good-will ingeleverd, schikbaar waren. Het was je reinste gen met de mantel der liefde te be dekken. „Dit is een samenloop van omstandigheden", oordeelde hij. Al geduchte"knauwT bovendien werd dat de trekpleisters flink „gebaald te hebben van het fli k t k good.will ingeleverd, srhikhaar waren. Hf De rekening daarvoor moet worden volksbedrog, omdat Rijkaard Aanvoerder Ronald Koeman, die gedeponeerd bij Johan Cruijff, AC Van Basten allang hadden laten we- Milan, Marco van Basten, Frank ten dat ze niet in de Kuip zouden op- Thijs Libregts. Uit bal- draven. Op de bondsburelen in '^et Zeist wisten ze van de 'ziekte' van za- Rijkaard, en de 'psychische en li- de' chamelijke klachten' van Van Bas- nog grotere jan- ten. Libregts had het tweetal daar- nvankelijk ook weinig trek had de Rotterdamse Kuip op te draven, Rijkaard liet naderhand geïrriteerd rond. iorigheid, uit onkunde,"of „Dit mag nooit meer gebeuren", uit onvrede met de hele gang stelde hij. Verder wilde de Gronin- ken> maakte de bondscoach ger geen woorden aan de aanflui- tweede helft ting vuil maken. boel van dan het al Hans van Breukelen was het rp1i hardst in zijn oordeel over de jubile- Trekpleisters uminterland. „Als we op deze ma- „Dit mag nooit meer gebeuren", sis- nier oefenwedstrijden moeten spe- te Ronald Koeman van ergernis. De len", oordeelde de doelman, „kun- aanvoerder ad interim draafde op nen we er beter meteen mee stop- het laatste moment toch nog óp, na pen. Dit heeft geen enkele zin. Ik dat Cruijff, zijn trainer bij Barcelo- hoop dat bij de duels tegen Italië en na, dinsdagavond onverwacht door ook niet opgenomen in de basis, die hij rond het middaguur had prijsgegeven. Rinus Michels, binnen het sectie- Iets meer begrip ondervond het Wouters, Van Aerle) die in Mün bestuur belast met de portefeuille Milan-duo bij Frits Kessel. De chen de Europese titel veroverden, technische zaken, voelde zich (te- bondsarts kon het op medische In dit geval met Edward Sturing e huis, Sturing en Latuheru niet al leen kracht tekort, maar missen zij Libregts had het team aangevuld ook de kwaliteit om serieus recht) aangesproken. Hij wil daar- gronden wel verklaren, dat de slo- met drie debutanten (Sturing, La- spraak te kunnen maken op ook geen punt zetten achter de pende heen-en-' snaar Tokio ROME (Reuter) - Diego Maradona heeft verklaard, dat met de loting voor de wereldtitelstrijd voetbal is geknoeid. Hij loopt nu de kans disci plinair gestraft te worden. De Italiaanse voetbalfederatie verwees de Argentijn met zijn klach ten naar de Wereld Voetbal Federatie FIFA. Maradona, nadat hij op Sardinië arriveerde voor de interland vanmiddag tegen Italië: „Per soonlijk denk ik dat de loting van 9 december vooraf was geregeld. De groep van Argentinië is de zwaarste van allemaal. De trekking was al gedaan. Dat is mijn mening, die ik zal blijven uiten". De Italiaanse bond zei dat van de uitlatingen van de aanvoerder van Napoli verslag wordt gedaan bij de FIFA. Maradona zal zich moeten verantwoorden voor zijn gedrag, dat volgens de Italiaanse bond haaks staat op de sportieve principes van eerlijkheid en fatsoen. Argentinië is ingedeeld in groep B en treft Cameroun, de Sovjetunie en Roemenië als tegenstanders. Maradona's manager Guillermo Coppola verklaarde tegen het Itali aanse persbureau ANSA: „Italië heeft het recht Maradona's uitspraken bij de FIFA te rapporteren. We zullen zien wat de FIFA doet." De Italiaanse international Roberto Donadoni, vandaag een van de tegenstanders van Argentinië: „Ik ben niet geïnteresseerd in zijn me ning, maar hij moet wel bewijzen dat de dingen zo zijn gegaan als hij zegt". Zijn AC Milan-ploeggenoot Paolo Maldini: „We zijn gewend aan Maradona. Hij zegt altijd wat hij denkt, maar ik denk niet dat in dit ge val van ons verwacht wordt dat we een antwoord geven". Juventus- doelman Stefano Tacconi weigerde commentaar. „Ik heb in het verle den al genoeg met Maradona gediscussieerd". lus een zware wedstrijd met klucht die in de afgelopen dagen werd opgevoerd. „We zijn puur het lijntje gehouden. Door AC koude kleren Milan, maar ook door Van Basten en Rijkaard. Bewijzen kun je het bekend. Libregts deed er daarom niet, maar ze hebben de schijn te- lieverhet zwijgen toe, maar kon niet gen. Je kunt het op allerlei i ren uitspelen, via de club, trainer, noem maar op. tuheru, Berghuis), r Laamers daar nog e de rust kwam plaats in de WK-selectie s bij. „Het tes- Oranje had geen middenveld en Iers", veroor- geen aanval, waarin Kieft volstrekt gaan zitten. Dat deelde Koeman de opstelling, „is geïsoleerd in de spits stond. „Er valt drie maanden geleden ook al zinvol. Als er echter een half nieuw weinig positiefs te melden", deed elftal staat, vermindert dat de waar- Libregts geen poging de lachwek- de van een testduel. Voor een debu- kende vertoning goed te praten. De veeguit tant was er vanavond nauwelijks beelden daarvan gaan echter wel de eer te behalen. Er speelden boven- hele wereld over. Tenslotte ging het niet gebruiken. Als je echter dien te veel toestanden rond deze MECHELEN (ANP) - Ruud Krol zal weinig plezier beleven aan de komende feestdagen. Zyn ploeg KV Mechelen verloor gisteravond op eigen veld met 1-3 van Lokeren, in de eerste wedstrijd van de achtste finales van het toernooi om de Bel gische voetbalbeker. Anderlecht deed het heel wat beter. De formatie van Aad de Mos won met 5-1 bij tweedeklasser Lommei. St. Truiden bleef tegen Beveren steken op 1-1. De Hongaar Meszaros had een groot aandeel in de verrassende ze ge van Lokeren. De Hongaarse aan valler maakte in de eerste en in de 46e minuut belangrijke doelpunten voor zijn ploeg. Samson scoorde het derde doelpunt. Costa Rica onder dak ROME (ANP/SID) - De armlastige voetbalbond van Costa Rica heeft zich veel uitgaven bespaard. Voor onderdak tijdens de eindronde om het wereldkampioenschap in Italië behoeft niets te worden bestaald. Het Parkhotel in Mondovi be schouwt de aanbieding als een aar dige reclame. De Algerijnse voetballer Lak- hdar Belloumi heeft gisteren in Al giers zijn afscheid als international aangekondigd. De nationale ploeg van Algerije werd onlangs voor de eindronde van dé wereldtitelstrijd uitgeschakeld door Egypte, in Italië de eerste tegenstander van Neder land. Belloumi, die uitblonk tijdens het toernooi van 1982 in Spanje, kon de uitschakeling tegen Egypte niet goed verdragen. Hij kreeg na afloop ruzie met een Egyptische arts en be werkte hem met een glas in het ge zicht. Dokter Ahmed Abdel-Hadi is nu gedeeltelijk blind. Maar als je voortdurend laat weten dat je graag zijn niet van plan het c een ontmoeting tussen de kam pioen van Europa en die van Zuid- Amerika. s echter totaal Oranje mocht de Brazilianen geen sprake. Daarvoor was het daarom op de blote knieën danken, krachtsverschil veel te groot en dat de volgelingen van Lazaroni kant edeld bondselftal in het veld. Met maakten de Brazilianen er derhalve met dezelfde geldingsdrang aan de niet wilt, speel het dan als grote ke rels, en laat het vuile werk niet door anderen opknappen. Dat neem ik ze af, dat gaat er bij mij niet kwalijk. Ik weet nog niet precies Door de stortvloed wat we gaan ondernemen, het Nederlands elftal wilt spelen, je zegt dan op het laatste moment gen stond er gisteravond een ver- wedstrijd". Kwaliteit Van een wedstrijd v te laten gaan. Dit zal de KNVB geen daarin nog vijf spelers (VanBreuke- tweede keer gebeuren". ANTWERPEN (ANP) - Frans Rooy hoopt in 1990 op kans van Thijs Libregts in Oranje. De middenvelder van FC Ant werp meldde zich zondag af om dat hij een liesoperatie niet langer wilde uitstellen. De ingreep door de Joegoslavische arts Branco Mesovic, enkele uren voor het du el Nederland - Brazilië, verliep uitstekend. Van Rooy toonde zich verbaasd over de reacties op zijn afzeggen. Krijgt hij eindelijk een kans, trainingspartijtje van. Op dag legden als ooit Bayern Mün- len, Ronald Koeman, Van Tiggelen, dit debutantenbal kwamen Berg- c"en m de afscheidswedstrijd van Johan Cruijff. De afgang van het Nederlands elftal was er echter niet minder om. Dat werd nog erger, toen Koeman volgens afspraak er halverwege de brui aan gaf, en Kieft en Wouters dat voorbeeld al snel volgden. Brazilië vond het allemaal prima. En helemaal, toen de Züidamerikanen tien minuten na de rust aan hun verplichtingen had den voldaan. Jorginho verstuurde vanaf de zijlijn een perfecte voorzet, die door Careca ongehinderd met het hoofd werd verlengd. De Brazi lianen bepaalden ook daarna wat er op het veld gebeurde. Zij voelden er echter niets voor de feestelijke bij eenkomst helemaal te verwoesten. meldt hij zich af, waren Libregts en anderen onaangenaam verrast. „Ik heb de reacties in de kranten gelezen", aldus Van Rooy. „Ik vind het een kleinzielige bedoe ning. Ik heb de laatste weken met een hoop pijn lopen voetballen. Dacht je dat ik hier voor mijn ple zier lig? Bovendien heb ik hele maal niet gezegd dat met dit elftal weinig eer te behalen zou zijn. Dat is wel geschreven". Volgens Van Rooy was het niet mogelijk de operatie over de in terland heen te tillen. „Mesovic heeft niet elke dag de tijd. Ik wil de me per se door hem laten ope reren. Hij heeft toch grote namen als Tigana en Breitner op zijn lijst staan. Ik ben ook bij Martens ge weest, maar dan zou ik drie maan den zijn uitgeschakeld. Nu hoop ik binnen acht weken terug" te zjjn". De 26-jarige Nederlander denkt zaterdag het Antwerpse Stuyven- berg-ziekenhuis te verlaten. Over vier weken wil hij de looptraining hervatten. ALBERT GEESING DONDERDAG 16.00-19.00 EURO: IJshockey 16.25-17.00 Did 2: Pfiff: sportprogramma voor de jeugd. 19.00-19.30 EURO: Motor Sports News. 19.30-20.00 EURO: Surfer Magazine. 20.00-21.00 EURO: NHK Trofee: kunstrij den op de schaats in Kobe (Japan). 20.29-22.00 Ned 2: Sportverkiezing van het jaar: rechtstreekse uitzending waarin bekend wordt gemaakt wie de sportman, sportvrouw en de sportploeg van jaar lom mannen. 21.00-22.00 EURO: Handbal: Super Cup Indoor vanuit Westduitsland. 22.00-23.00 EURO: Wortd Cup skién: af daling mannen. 23.00-23.45 Did 1voetbal: interland Italid - Argentinië. 23.00-02.00 EURO: IJshockey VRIJDAG 10.00-10.30 EURO: Motor Sports News. 10.30-11.00 EURO: Surfer Magazine. 11.00-12.00 EURO: Autosport: voorbe schouwing op Pariis-Dakar. 12.00-13.30 EURO: Voetbal: Fife World Youth Soccer. 13.30-14.00 EURO: Tennis Legends. 14.00-15.00 EURO: NHK Trofee: kunstrij den op de schaats in Kobe (Japan).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17