Goede kaars mag niet ruiken spetteren, walmen of roeten T>U I VENTI L O Liesdek ontkent vuistslag RW loopt na simpele ovenvinning verder uit Kopers klagen veel meer over milieureclame Gezin meer geld kwijt aan vlees Tandartsverzekering meestal te duur DINSDAG 19 DECEMBER 1989 De Reclame Code Commissie heeft de afgelopen maanden meer klach ten dan ooit gekregen over verkoop campagnes met milieu-aspecten. Het gaat daarbij om bedrijven die hun produkten of diensten grotere milieukwaliteiten toedichten dan zij kunnen waarmaken. Volgens mr. P.E.C. Ancion-Kors, de directeur van het bureau Stich ting Reclame Code, werden dit jaar tot nu toe 14 van dit,soort klachten behandeld tegen 4 vorig jaar. Zij ziet hierin een duidelijke aanwijziging dat de mensen op het gebied van de reclame milieubewuster worden. De klachten komen niet alleen van natuurbeschermers. Ook parti culieren reageren tegen de reclame- uitingen die zij onjuist achten. In hoever deze mensen betrokken zijn bij milieugroepen is niet te achter halen. Een van de klachten die mr. Ancion-Kors noemt betreft een re clameboodschap van de spoorwe gen. De leuze: 'De rail als de schoon ste manier van transport' gaat voor bij aan het feit dat er ook nog een binnenvaart is, aldus de klager. DSM kwam met een verfgrondstof die veilig zou zijn voor het milieu en kreeg onmiddellijk tegengas van een kritische consument die op merkte dat de verf wel degelijk milieubelastend is. Grieven tegen een verkoopbood- schap van Shell Nederland Chemie waren volgens de Reclame Code Commissie maar voor een deel te recht. Het betrof het insecten-be strijdingsmiddel Vydate, waarvan gezegd werd dat het 'volkomen vei lig' was. Dat is door toedoen van de commissie veranderd in 'volkomen veilig voor het gewas'. De adverten tie was in het Blad voor de Bloemis terij geplaatst, bestemd voor des kundigen en niet voor de gewone consument. Dat was voor de com missie reden om Shell in hoger be roep op een aantal punten gelijk te geven. Opvallend In het algemeen worden weinig klachten terzijde gelegd. De over grote meerderheid is zodanig dat in elk geval een behandeling door de voltallige codecommissie gerecht vaardigd is. Mr. Ancion-Kors raamt het aantal klachten dat de commis sie per maand behandelt op 35 tot 40. Vorige maand werden er 6 be sproken die gericht waren tegen STER-spots. Opvallend vindt zij de vermindering van de grieven tegen de zogenaamde sweepstakes prij zenfestivals an de postorderbedrij ven. Vorige maand werden er nog 3 behandeld, deze maand staat geen enkele klacht hierover op de agen da. Dat houdt vermoedelijk ver band met de nieuwe eisen die de bij de Postorderbond aangesloten be drijven zich hebben opgelegd. Met de sigaretten- en shagindu- strie heeft de Stichting Reclame Co de een akkoord bereikt over een vernieuwde code voor de verkoop- boodschappen. Deze gaat volgend jaar in. Daarin is een aantal wijzigin gen overeengekomen, waardoor on der meer op affiches in advertenties en in bioscoopreclame voor sigaret ten en shag de door de overheid vastgestelde waarschuwingstekst wordt vermeld. In reclame-uitingen mag geen re latie meer worden gelegd tussen ro ken en ongeveer 50 sporten. In bla den die deze sport tot onderwerp hebben zal niet worden geadver teerd, er mogen geen mensen jon ger dan 25 jaar worden afgebeeld, er wordt geen rookreclame gemaakt via beeld- en geluid in bungalow parken, tijdens popfestivals en in discotheken en er zal geen reclame voor roken in het algemeen worden gemaakt met het doel om verkoop van rookwaren te stimuleren. Kaarsen staan in deze tijd van het jaar weer bij iedereen op het boodschappenlijstje. Miljoenen kilo's stearine en parafine, goed voor twee miljard branduren agan dezer dagen over de toonbank. samenstelling Raymond Peil Ook gedurende de rest van hët jaar worden steeds meer kaarsen ge brand. In 1980 ontstaken we in Ne derland 11 miljoen kilo kaarsen. Dit jaar zal, naar schatting, 15 miljoen kilo in rook op gaan. De horecasec- tor neemt, als een echte grootver bruiker, 20 procent van de totale kaarsenproduktie voor haar reke ning. Met meer dan 1 kilo kaarsen per hoofd van de bevolking staat Nederland op de derde plaats op de Europese 'ranglijst'. Alleen in Scan dinavië en Duitsland branden de mensen meer kaarsen. De meest gebruikte grondstoffen voor kaarsen zijn parafine, stearine en bijenwas. Kaarsen van bijenwas worden op ambachtelijke wijze ge maakt door de pit met de hand door de was te rollen. Kerkkaarsen moe ten volgens de liturgische voor schriften 30 procent bijenwas be vatten. Bijen maken deze was om ho ningraten van te bouwen. Na het uitslingeren van de honing worden de raten omgesmolten om als Door de hogere vleesprijzen heb ben Nederlandse gezinnen de eer ste negen maanden van dit jaar meer geld besteed aan vlees en vleeswaren dan in de zelfde periode in 1988. De consumenten gaven drie procent meer uit aan vleeswaren en twee procent aan vlees. Dit blijkt uit een, in opdracht van het Produkt- schap voor Vee en Vlees en het Voorlichtingsbureau Vlees, uitge voerd onderzoek onder tweedui zend huishoudens. Hoewel de omzet is gestegen daalde de aangekochte hoeveelheid van alle vleessoorten. Vooral var kensvlees ging minder over de toonbank. Alleen de populariteit van panklare produkten en gehakt nam toe. Het aantal huishoudens, dat panklare produkten koopt, is gestegen van gemiddeld 76 procent in 1986 tot 81 procent in 1989. Tijdens de onderzoeksperiode lag de gemiddeld betaalde prijs voor vlees 7 procent boven het niveau van 1988, terwijl er voor vleeswaren bijna 3 procent meer betaald werd. Een verminderd aanbod van var kens in de EG en de daarmee sa mengaande hogere prijzen, vormen de hoofdoorzaak voor het feit dat de consument de afgelopen negen grondstof voor de kaarsenproduk tie te dienen. Deze bijenwaskaarsen zijn tien keer zo duur als de kaarsen van parafine. Een brandende parafi- nekaars heeft rondom de lont een kom met een ronde weke rand. De ze weke rand biedt weinig weer stand tegen druipen. Deze kaars is eerder geneigd tot krom trekken dan de stearinekaars. Zoals zoveel in Nederland wor den ook kaarsen streng gecontro leerd. Kaarsen mogen niet walmen, spetteren, roeten of druipen. Het In stituut voor Huishoudelijk Advies (IVA) in Den Haag keurt op aan vraag van de fabrikanten het kaar- senprodukt op brandduur en roet- aanslag. Bovendien controleert het IVA het verwarmend vermogen van theelichtjes, ook al wordt tachtig procent van de gekochte theelicht jes voor sfeerverlichting gebruikt en niet om theepotten te Daarnaast controleren de mede werkers van het IVA of de produkt- informatie op de verpakking klopt. Brandt de kaars echt zes uur, heeft de kaars de juiste kleur en lengte? Wanneer kaarsen de keuring goed doorstaan mag de fabrikant het keurmerk i Eén van de eisen voor gekeurde kaarsen is dat de verpakking geen pvc mag bevatten. De kaarsenfa briek in Gouda zit wat dat betreft in eenovergangsfase. "Wezijnbez maanden bij de aankoop van vlees duurder uit was. Overigens bevin den de varkensprijzen zich op dit moment weer op een aanzienlijk la- Export De belangstelling voor Nederlands vee en vlees in Oost-Europa neemt toe. Vooral rundvlees is veel ge vraagd. De eerste negen maanden van het jaar is de export naar deze landen verdrievoudigd. Tot en met september werd voor 43,5 miljoen gulden aan vee en vlees uitgevoerd naar Oostbloklanden tegen over 14 miljoen in 1988. Opvallend is de export van deze produkten naar Roemenië: werden vorig jaar nauwelijks zaken gedaan met dat land, dit jaar importeerde Roemenië voor veertien miljoen gulden aan Nederlands vee en vlees. Andere Oostbloklanden, die dit jaar aanzienlijk meer vee en vlees invoerden zijn Oost-Duitsland en de Sovjetunie. Mensen die de behandeling bij de tandarts uit eigen zak betalen, zijn meestal veel goedkoper uit dan mensen die hiervoor een particuliere tandartsverzekering hebben afgesloten. Iemand met een gezond gebit geeft nooit het bedrag uit dat voor een aanvullende tandartsverzekering betaald moet worden. Dat bedraagt gemiddeld zo'n 250 gulden per jaar. Dit schrijft de Consumentenbond in het januarinummer van de Consumentengids. Daarin worden de verschillende mogelijkheden van verzekeringen voor tandartskosten op een rij gezet. De tandarts valt meestal buiten de ziektekostenpolis. Alleen het aanmeten van beugels en tandheelkundige chirurgische ingrepen vallen eronder. De meeste particulier verzekerden hebben daarom een aanvullende verzekering voor de tandarts. Niet vergoed worden echter techniekkosten voor bruggen, kronen en complete kunstgebitten, die toch zo'n veertig procent van de tandartsrekening uitmaken. Het is dus onvoordelig om een speciale aanvullende verzekeringspremie te betalen, die lang niet alles vergoed. De Consumentenbond heeft diverse vezekeringsmaatschappijen doorgelicht, zoals de onlangs opgerichte maatschappij 'Ivory', die zich uitsluitend bezighoudt met tandartsverzekeringen. De premie die daarvoor betaald wordt, is lager dan bij andere particuliere verzekeraars, maar de consument moet wel naar speciale tandartspraktijken. Ook het tandartsabonnement 'Tandplan', van de tandartsorganisatie NMT wordt besproken. De premie die iemand hierbij betaalt, hangt af van de risicogroep waar hij in zit. Volgens de Consumentenbond is het gevaar aanwezig dat de tandarts de patient in een duurdere risicogroep indeelt dan nodig is. SITTARD (GPD) Heeft hij nu een bewuste vuistslag uitgedeeld, of niet? „Nou en of', zegt het slachtof fer, Volendam-speler Eric Stelten pool. „Nee, natuurlijk' niet", zegt Marcel Liesdek van Fortuna Sit- tard, die na de tv-beelden in Studio Sport door kijkend Nederland als 'dader' wordt beschouwd. Nadat Fortuna afgelopen zondag in de 94e minuut op gelijke hoogte met Vo- lendam was gekomen (2-2), zou Liesdek in de verwarring van de ge legenheid gebruik hebben gemaakt om in het overvolle strafschopge bied Steltenpool een kaakslag toe te dienen. Aanvankelijk was het inci dent aan ieders waaarneming ont gaan, maar na de uitzending van Studio Sport werd dit incident het gesprek van de avond. Slachtoffer Steltenpool.' die met een lichte hersenschudding per brancard werd afgevoerd, was de eerste om de versie van Jansma te bevestigen. „Die Liesdek raakte me bewust vol op m'n slaap", aldus de Volendamse voorstopper, die zegt pas in de kleedkamer vernomen te hebben wie hem zou hebben gesla gen. „Er zit een steekje los bij die Liesdek. Anders doe je dit soort din gen toch niet? Die knul spoort voor geen meter". Liesdek zelf voelt zich door de g hele affaire op een 'grove manier' in een kwaad daglicht gesteld. „Vertel me nu eens", zegt de vormalige spe ler van Haarlem en Telstar daags na het incident, „waarom zou ik die jongen in vredesnaam op z'n ge zicht slaan? Dat is toch belachelijk; echt te gek voor woorden. Wij ko men op 2-2; iedereen blij dus, ik ook. Ik steek m'n armen in de lucht bij die goal, meer niet. En eerlijk: ik heb niet eens gevoeld dat ik daarbij iemand geraakt heb. Verder is er daarvoor in de wedstrijd helemaal niets gebeurd. Ik ken die hele Steltenpool niet eens; weet ik veel wie hij is". Demanier waarop NOS-presenta- tor Jansma de zaak in de publiciteit heeft gebracht, is bij Liesdek nogal hard aangekomen. „Jansma heeft iets op gang gebracht en dat is ver volgens door iedereen klakkeloos overgenomen. Het was wel aardig geweest als hij mij in Studio Sport ook om een reactie had gevraagd. Maar dat heeft-ie kennelijk niet aan gedurfd. Als er niets te beleven valt in zo'n uitzending, dan verzint Jans ma wel wat. Hij heeft mij nu nogal wat schade berokkent. Mocht de zaak voor de tuchtcommissie ko men, dan wil ik in ieder geval een mondelinge behandeling. Ik ben namelijk ook benieuwd naar het werkelijke verhaal van Stelten pool". Jong Oranje De technische leiding van de KN VB staat ten aanzien van Jong Oran je voor een dilemma. De wereld voetbalbond (FIFA) heeft in overleg met het Internationale Olympische Comité (IOC) besloten, dat de lan den die tijdens de Europese titel strijd voor jeugdteams (spelers on der 21 jaar) in 1991 bij de eerste vier eindigen, zich rechtstreeks kwalifi ceren voor de Olympische Spelen van Barcelona in 1992. Nummer vijf krijgt een herkansing. Voor de eer ste keer in de Olympische historie zullen in de Catalaanse hoofdstad landenteams met spelers tot 23 jaar om de titel strijden. kwalificatie-regels hebben gevolgen voor de samen stelling van Jong Oranje en het Olympisch elftal. Bondscoach Jan Rab, verantwoordelijk voor beide ploegen, erkende gisteren dat het Olympisch elftal de komende jaren de hoogste prioriteit krijgt. Het is weer december en dus vliegen de sportman/vrouw van het jaar ver kiezingen, de gouden ballen en de zilveren schoenen je om de oren. Elk zich zelf respecterende organisatie of blad organiseert er wel eentje. Ditmaal was het de beurt aan het Franse persburedu AFP. Gekozen werd. voor Tour winnaar Greg Lemond als man van het jaar. Tennisser Bois Becker werd tweede, atleet Roger Kingdom derde. Verni Schneider (ski) stond als eerste vrouw op een zevende plaats. (foto anp> LEIDEN - De mannen van RW hebben in de elfde week van de regionale vol leybalcompetitie een duide lijke voorsprong genomen op de concurrentie. Zelf wonnen de Rijnsburgers simpel van VCO, 3-0, terwijl Aspasia niet aan spelen toekwam omdat de arbiters voor de wedstrijd tegen SKC niet kwamen opdagen. Gra- ficon/Donar 2 is verder te- rugggevallen door een pun- tendeling met Ridderveld 2, 2-2. Bij de vrouwen gaat de strijd tussen de twee favorie ten voor het kampioen schap, RW en Leython 2, onverminderd voort. RW knalde VCO in de eerste set volkomen weg, 15-3. Die flitsende setwinst ging wel ten koste van de concentratie. En natuurlijk kwam dat tot uiting in de score. Want VCO mag dan technisch de mindere van RW zijn, knokken doet VCO altijd. In de tweede set leverde dat een 9- 10 voorsprong op en in de derde set een 10-11 voorsprong. Het was te gen de aanval van RW op geen stukken na voldoende, 15-10 en 15- 12. "Blij dat de arbiters niet kwamen opdagen", was het commentaar van Herman van Niekerk van Aspasia. "We hadden maar twee basisspe lers. De rest was door de griep ge veld. Het zou dus een hele moeilijke klus zijn geworden". DAC 3 won met 3-1 van Aarlan- derveen. De eerste en tweede set waren snel op de rekening van DAC 3 bijgeschreven, 15-7 en 15-9, maar de derde set was voor Aarlander- veen met 16-14. DAC begreep dat er moest worden gewerkt om onnodig verlies te voorkomen. Toen dat ge beurde was Aarlanderveen, dat tob de met de pass en ook defensief te kort schoot eigenlijk onmachtig om te profiteren van de fouten die DAC zich veroorloofde. Geen pass geen aanval. Geen aanval geen pressie. Geen pressie en de winst gaat i de tegenstander als die wel pressie kan uitoefenen. En dat kon DAC 3 wel. 15-12. Orion had aan Leython 4 dat hét zonder spelverdeler Johan Rem merswaal moest stellen, na de winst van de eerste set, 15-13, geen kind meer. 15-2, 15-4. De verrassing was bij de mannen de puntendeling van Graficon/Do- nar 2 tegen Ridderveld 2, 7-15, 15-8, 15-12 en 12-15. Ridderveld miste Willem Wittebol en Jos Wortman gebroken duim De wissels ston den nu permanent in het veld. Dat betekende in de eerste set zoeken naar de juiste opstelling. Toen die was gevonden leek Ridderveld in deze wedstrijd snel naar de winst te zullen gaan. Daar stak Graficon/Do- nar met hard werken en sterk blok keren een stokje voor, 12-15. Een juiste uitslag. Gemini/Kangeroes 3 verloor met 0-3 van DAC 2, 15-8, 17-15 en 15-8 voor DAC. De pass leek bij Gemini- /Kangeroes nergens naar en de aan val die daardoor toch al moeilijk liep had het nu extra zwaar tegen het lange blok van DAC i RW speelden de zwakke plek van S' 70 in het ach terveld goed uit met geplaatst ser veren. Maar de snelle overwinning dankte RW niet louter aan het slimme en goede uitspelen van die zwakke stee in de ploeg van S' 70. De Rijnsburgse kampioenspreten denten waren op alle onderdelen van het spel een klasse beter dan S'70. "Het enige echt positieve punt in deze wedstrijd was voor ons dat we onze concentratie bleven behou den". aldus Margreet Meyer van RW Concentratieverlies kostte Ley- AMICJTIA Weltergewicht (6x3): Sloof (Rotterdam) w.o.p. Cr- nokrak (Joe). Zestiende profgevecht van Sloof (30). elfde overwinning. Zwaargewicht (6x3): Gras (Den Haag) wint door interventie arbiter in vijfde ronde van Puntigam (Oos). Vierde profgevecht van Gras (22). vierde overwinning. PAARDESPORT CHIO LONDEN 1. Lampard (GBr) Bristo 36 punten - 34,2 secon den. 2 Tops (Ned) Voila T 36 - 34,3,3. Sloothaak (Brd) Argonaut 36 - 34,4, 4 Beerbaum (8rd) Ga zelle 36 - 34,6,5. Michael Whitaker (GBr) Didi 36 35,0, 6 Murphy (GBr) Jay's Way 36 35,2. EREKLASSE: Play-offs: AAC-RCH 25-20. HRC- Castricum 9-6, RRC-Eemland 24-13. Stand: HRC 2-4, DIOK 1-2, AAC 2-2', Castricum 1- TWEEKAMP Vijfde partij: Jan Timman (Ned) - Nigel Short (GBr) 0-1, Stand na vijf partijen- 2 1/2-2 1/2. Zesde en laatste partij is morgen Woensdag LANDELIJK THB Boys-SC Hoogenboom (THB Hal 20.30 uur) Alter Boys-Silva Boys INTERREGIONAAL Menken-HMSH (Northgohal 20-00 uur) thon 2 een set tegën VCO, 8-15, 15- 12, 3-15 en tenslotte zelfs bijna een winstpunt. In de vierde set leidde VCO met 13-12. Een puntendeling hing in de lucht maar VCO maakte aan alle twijfels bij Leython 2 zelf een resoluut einde door drie fouten op rij te produceren in de aanval, 13- 15. Liusna stuitte in de eerste set op de goede defensie van Inupgo. 15- 13. Prikballen, de geliefkoosde aan val van Liusna, hadden geen resul taat. Dan de harde aanval maar, be sloot Liusna, en dat werkte, vooral dankzij de perfecte smashes van Brigita Berntszen door het midden. Inupgo won de tweede set welis- met 15-10, maar daarna had Li- dat later in de wedstrijd wel succes had met prikballen geen pro bleem meer, 15-6 en 15-12. Leython 4 is sterker dan Leython 3. Niet zozeer door gebrek aan kwa liteit bij Leython 3 maar zeker wel door ervaring en teamverband. De winst kwam dus ook terecht bij Leython 4. 15-4, 6-15, 10-15 en 3-15. De service van Leython 4 werd bij voortduring op de zwakke punten in het achterveld van Leython 3 ge plaatst en alleen daarop scoorde Leython 3 vele punten. LUSV won met 3-1 van Salvo dankzij een betere aanval. Maar ge zegd dient te worden dat Salvo steeds meer tegenstand biedt in de competitie. Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) tussen 20.15 en 21.15 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54. 2300 AB Leiden. Evenementen rond de kerst dagen. zondag 24 december: fina les Luba Basketbaltoernooi (5 Meihal), dinsdag 26 december: zwemwedstrijden om de Sergio Gregorio Trofee (De Zijl), korfbal- finales om de LD Cup (5 Meihal) en een Kerstcross bij Lugdunum en Meerburg. Woensdag 27 de cember: Ad Dusee jeugdzaalvoet- baltoernooi (3 Octoberhal), Chiel Gijzenij jeugdzaalvoetbaltoer- nooi (5 Meihal), 29 december: Lugdunum jeugdzaalvoetbal- toernooi (Groenoordhallen), 29 en 30 december BV Lisse Basketbal- toernooi (Meerzicht) Gisteren tekende 3M Nederland BV in Zoeterwoude een sponsorcon tract mét de Nederlandse Jeu de Boulesbond De nieuwe golf club Kagerzoom uit Warmond groeit erg snel Marathonschaat ser Edward Hagen uit Lisse legde in het eindklassement van de Hei- neken-zesdaagse beslag op een knappe vijfde plaats. Rijnsburger Aad Grimbergen klasseerde zich als achtste. Zijn dorpsgenoot Hans van Egmond eindigde in de B-categorie als zesde. Bij de vrou wen werd Goska Tomporowska uit Sassenheim uiteindelijk ze vende Het duo Tijsterman neemt niet deel aan Parijs-Dakar. Sponsor Rucanor wil niet samen met Camel sponsoren, omdat hij vindt dat sport en tabaksreclame niet samen gaan De eerste open Alphense bowlingkampioen schappen zijn in het weekeinde van 3 en 4 februari De Leidse rugbyclub DIOK speelt thans in nieuwe shirts van sponsor Road Air De tegenwoordig in Leimui- den wonende wielerorganisator Herman Krott is onderscheiden. Hij werd ridder in de Orde van Oranje Nassau RCL heeft al drie weken geen oefenwedstrijden meer gespeeld. Vriendschappe lijk spelen met 7 invallers heeft volgens trainer Theo de Waard weinig zin Het Olivetti Bridge- toernooi was goed bezet. Er werd gespeeld op 80 tafels Jan Dahrs (ex-trainer van RCL) stapt aan het einde van het seizoen op bij zater dag derdeklasser Purmerend Bij rugbyclub The Bassets kent men sinds kort de term recreant- lid. Zo'n lid gaat gaat ongeveer vier wedstrijden per seizoen in een lager team spelen De voet balvereniging De Sleutels houdt op zondag 28 januari een sponsor loop. De club verwacht meer dan 350 lopers Nog enkele nieuw jaarsrecepties: SVLV, De Sleu tels, Roodenburg, Watervrienden Lisse, Zuiderkwartier, Saturnus en ZLC op 1 januari, SV Voor schoten en Quick Boys (2 janua ri), Jahn (5 januari), De Danaïden en De Algemene (6 januari) én de COVS (9 januari) Het afgelaste voetbalprogramma van 3 en 4 de cember wordt pas in februari 1990 ingehaald. Het programma van afgelopen weekeinde gaat naar 10 en 11 februari ARC-jeugdspeler Dennis Krijgsman staat in de be langstelling van Feyenoord De voetbaljeugd kan weer inschrij ven voor de KNVB-voetbalkam- pen in Lisse. De D-jeugd van 30 juli tot en met 3 augustus en de C- jeugd van 6 tot 10 augustus. Het voetbalkamp is ook voor meisjes. Inlichtingen bij de KNVB afde ling Leiden, De Bloemerd 1 in Leiderdorp Pim Doesburg is met onmiddellijke ingang opge stapt als trainer van eersteklasser Neptunus. De voormalige doel man van Sparta en PSV diende zijn ontslag in, omdat hij niet was opgewassen tegen de spanning. Neptunus, eén van de tegenstan ders van UVS, verkeert momen teel in de onderste regionen van de eerste klasse Sport en Recre atie houdt in januari twee cursus sen. Op zaterdag 6 januari start op Duinrell een ski- en langlaufcur- sus en op 17 januari in zwembad De Zijl een cursus kunstzwem- men. Inlichtingen: telefoon 315601 Op de Audi-tennisrang- lijst van 10 december staat Jan Siemerink (Rijnsburg) op de 17de plaats. Bij de vrouwen is Heieen van der Berg (Noordwijkerhout) met een 15de plaats de beste uit de Leidse regio Wim Rijsbergen is door Joop Stoffelen opgeroe pen om met de oud-internationals op 1 januari te spelen tegen de Kon. HFC In Lisse heeft Nissan het sponsorcontract met eredivi sieclub FC Utrecht met nog twee seizoenen verlengd De weke lijkse koersen in Nootdorp gaan morgen om 15.00 uur van start De komende maanden houden de korfbalverenigingen Crescendo, De Danaïden, Zuiderkwartier en Fides Pacta jeugdochtenden. Op 20 januari is in de Rembrand SG de eerste korfbalvaardigheids- ochtend Ook Leiden krijgt een ATB-promotiedag. De uit de Ver enigde Staten overgewaaide fiets- mode (Mountain Bikes) wordt op 28 januari door onder andere John Kuyvenhoven en Michel Meere gedemonstreerd De stand in de interregionale zaal voetbalcompetitie is als volgt: Rovedo (13-21), JSB (13-19), Bak- kenes (13-17), Bakker Sport (12- 16). COAL (13-16), HMSH (13-16), Menken (13-15), Van Egmond (13- 14), FC Dynamite (13-11), MSV'71 (13-8), SCD (12-5), Cosy Corner (12-3), City Am. (13-3). De eerste vijf ploegen promoveren naar de landelijke hoofdklasse, de andere keren terug naar hun respectieve afdelingen

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19