'Niet meer in schoonheid sterven' 'Kunstsneeuw niet de oorzaak van valpartijen' Timman verliest voorsprong Gisbers lijkt strijd om Ampler te winnen Konijnenberg krijgt eindelijk een toptrainer De Jonge kost Emmeri fortuin Braziliaanse bondscoach Lazaroni kiest voor zakelijk voetbal Frank Berghuis vervangt Van Rooy in selectie Minsk maakt deelnemersveld Lisse compleet Van der Hulst weg bij Swift DINSDAG 19 DECEMBER 1989 SPORT PAGINA 17 DEN HAAG (GPD) De bijna noodlottige valpartij van de Itali aanse skiër Giorgio Piantanida zaterdag in Val Gardena is niet te wijten aan het gebruik van kunstsneeuw. Dat althans is de mening van de Nederlandse Ski Vereniging en de afdeling alpine van de ANWB. Door de extreem hoge temperatu ren in Val Gardena, had de organi satie van de eerste wereldbeker-af daling van dit seizoen besloten de pistes met kunstsneeuw onder te spuiten. De talloze buitelingen die daarop volgden, maakten een storm van kritiek los. Zeker nadat bekend werd dat het hart van Piantanida tij dens zijn val secondenlang had stil gestaan en hartmassage zijn leven ternauwernood had gered. Inmid dels is de Italiaan opgenomen op de afdeling intensive care van het zie kenhuis in Bolzano en is zijn toe stand volgens de artsen niet verbe- sneeuw wordt gekenmerkt door de grove zachte vlokken, kunstsneeuw dwarrelt als een wolk van fijne ijs kristallen op de piste neer. Chemi caliën worden, in tegenstelling tot vroeger jaren, absoluut niet meer gebruikt. Het gevolg is een erg com pacte laag sneeuw, die veel langer blijft liggen dan de natuurlijke. Een laag van dertig centimeter mecha nisch opgewekte sneeuw staat bij voorbeeld gelijk aan anderhalve meter echte Kunstsneeuw", aldus De Looij, iets stugger, en werkt bij de juis- terd. De schrik onder de vedetten te temperaturen afremmend. De van het internationale ski-circuit - kritiek die in Val Gardena is geuit Piantanida brak bovendien zijn was juist dat de piste te snel werd. schouder en drie ribben - zit er goed Probleem daar waren de omstan- Onder aanvoering delijke winnaar Pirmin Zurbriggen tig uur. Overdag liepen de tempera- de Joegoslavische wereldkam- turen fors op, 's avonds daalden ze De Italiaanse skiër Giorgio Piantanida is gisteren opnieuw in de afdeling intensieve verzorging van een zieken huis in Bolzano opgenomen, nadat hij zaterdag zwaar gewond raakte bij een val op de piste van Val Gardena. Gistermorgen mocht de Italiaan wel bezoek ontvangen. (foto ad kunstsneeuw had het echt niets te laten komen. „De temperatuurver- onder het vriespunt. pioene slalom, Mateja Svet, werd de weer tot organisatie gekapitteld. 'Organisa toren maken zich niet druk om de "et gevolg was dat de pistes kei gezondheid van de skiërs. Ze willen hard werden, sneller en dus gevaar- slechts spektakel en maken de pis- }^er. Zurbriggen speelde daarop tes daarom steeds sneller en gevaar- 'n- verklaarde na afloop dat-ie lijker. De toepassing van kunst- zich in had gehouden op sommige sneeuw dient daarbij als extra hulp- stukken. Anderen knalden keihard middel'. Structuur „Indianenverhalen", oordeelt Hans de Looij, wintertoeristisch specia list van de ANWB. „Het verschil tussen echte sneeuw en kunst sneeuw is minimaal. Het woord kunstsneeuw is ook niet van toepas sing. Beide typen sneeuw bestaan uit bevroren water en lucht. Bij de normale sneeuw gaat de natuur zijn gang, bij 'kunstsneeuw' wordt de combinatie kunstmatig opgewekt. Maar dë samenstelling blijft hetzelf-v. de". En mocht er dan sprake van ver schillen zijn, dan is dat puur de structuur van de sneeuw. 'Echte' maken". Waarschuwing Van Looij beschouwt het om die re den ook als 'overdreven' een extra waarschuwing uit te laten gaan naar de mensen, die de kerstdagen bin nenkort in de wintersportgebieden zullen doorbrengen. Echte sneeuw is er bijna nog niet gevallen, van daar dat veel dorpen de sneeuwma- chines in werking zullen stellen om de toerist alsnog aan zijn trekken te schillen in Val Gardena varieerden extreem. Dat zal niet voorkomen in de bekende wintersportplaatsen in Oostenrijk, Frankrijk en Zwitser land. Daar schommelt het meestal kalf verdronken heeft, gealarmeerd door de gebeur tenissen in Val Gardena en het aan houdende zachte weer, de drie nog resterende wedstrijden in decem ber verplaatst naar januari. „Als het rond het vriespunt. Ideaal voor kunstsneeuw, dat tot vijf graden bo ven nul het beste tot zijn recht komt. Er kan iedere avond een nieu we laag worden aangebracht. De wintersporter kan in plaatsen die over de machines beschikken zon der angst de latten onderbinden". De Internationale Ski Federatie aldus een woordvoerder van de Nederlandse Ski Vereniging. „De wedstrijd in Val Gardena had nooit mogen door gaan onder deze omstandigheden. Je kon duidelijk zien dat er nog nau welijks sneeuw lag. De ondergrond was keihard. Zurbriggen c.s. had den gelijk. Het was linke boel in Val Gardena". GRONINGEN (GPD) - In het ge vecht om de Oostduitse topwielren- ner Uwe Ampler lijkt PDM aan de winnende hand te zijn. Morgen rei zen manager Manfred Krikke en ploegleider Jan Gisbers naar Oost- Berlijn in de hoop tot een akkoord te komen met de oud-wereldkam pioen der amateurs (1986) en win de laatst verreden Vredes- koers, voor wie ook Jan Raas (Buckler) hevige interesse heeft ge toond. De Zeeuwse ploegleider zegt dat het wel goed zit tussen PDM en Ampler. Raas: „Die jongen heeft me gebeld met de mededeling dat hij PDM gaat. Jammer, want ik had hem er graag bij willen hebben. Ik ben echter niet van plan kapita- hem uit te trekken. Dat strookt niet met mijn principes. Het is een goeie amateur, maar als prof moet-ie het allemaal nog bewijzen." Volgens Krikke zijn er echter ook nog andere ploegen in het geding. Lukt het Gisbers om Ampler vast te leggen, dan krijgt de ploeg er nog topper van DDR-makelij erbij, Uwe Raab. Hij is de wereldkam pioen van 1983 (Altenrhein). Volgens manager Krikke moeten er nog wel wat plooien worden glad gestreken voordat het Oostduitse het voorgelegde contract gaat on dertekenen. Krikke: „Jan Gisbers en Jacques Blink (directeur - red.) zijn afgelopen weekeinde bij Ampler geweest en dat heeft tot een goed gesprek geleid. De financiële voorstellen die wij hebben gedaan, zijn positief ontvangen. Globaal ziet het er allemaal goed uit, maar ik wil niet zover gaan om te zeggen dat er alleen nog maar wat puntjes op de hoeven te worden gezet. Er moet nog heel wat besproken worden. Je moet in dit soort zaken voorzichtig zijn. Zei Raas onlangs ook niet dat SANKT-MORITZ (ANP) - Voor Gerrit-Jan Konijnenberg ging giste ren een vurige wens eindelijk in ver vulling. De 26-jarige skispringer uit Arnhem tekende in Sankt-Moritz een contract met een gerenommeer de trainer. Tot aan het einde van het seizoen zal de Zwitser Odilo Delcurto (58) als privé-coach van Konijnenberg fungeren. Het (pittige) salaris van de voormalige trainer van de natio nale Zwitserse ploeg komt voor re kening van de Nederlandse Ski Ver eniging (NSV) en het ski-merk Fi scher. Onlangs presenteerde de NSV een topsportplan, waarin met het oog op de Olympische Spelen van Albertville in 1992 financiële steun werd toegezegd aan individu ele ski-talenten. „Voor mij betekent het contract met Delcurto een grote doorbraak", liet de gelukkige Konijnenberg uit Zwitserland weten. „Een privé-trai- ner heb ik altijd al graag gewild. Het lijkt me heerlijk samen met hem de piste op te gaan. Eindelijk heb ik ie mand, die me de goede en slechte dingen meteen kan vertellen." Delcurto zal zijn nieuwe baan combineren met zijn functies als technisch gedelegeerde en jurylid van de Internationale Skifederatie (FIS). Konijnenberg neemt dit sei zoen deel aan veertien wedstrijden, waarvan dertien meetellen voor de Europese titelstrijd. De Nederlandse kampioen zal te vens bij een internationale wed strijd in Calgary (Canada) aan de start verschijnen. Konijnenberg springt het komende seizoen zowel van de 70 als van de 90 meter schans. Op 26 december komt hij in Sankt-Moritz voor de eerste keer onder begeleiding van Delcurto in actie. ZEIST (ANP) Emmen is duur uit met de aankoop van Jan de Jonge. De eerste divisieclub moet voor de aanvaller van Heerenveen 196.140 gulden betalen. De twee clubs lagen in de clinch over de transfersom. Emmen wilde niet meer dan 150.000 gulden overmaken aan Heeren veen. De Friese club nam er geen genoegen mee. Het eiste 204.000 gulden. De commissie bindend ad vies van de KNVB moest uitspraak doen. Het hoorde beide clubs op 16 november en deed gisteren uit spraak. De Jonge kost Emmen 196.140 gulden. Hokx wint op punten LEIDEN De Leidse halfzwaarge- wicht Robin Hokx heeft gisteren in Den Haag op punten gewonnen van de Hagenaar Van Ruiven. Een ande re bokser van BV Leiden, midden gewicht Luc Zirkzee, verloor bij de nieuwelingen op punten van Wie- ring uit het Groningse Amijkus. HILVERSUM (ANP) - De twee kamp tegen Nigel Short begint voor Jan Timman dramatische vormen aan te nemen. Gisteren verloor Timman voor de tweede achtereenvolgende maal, waar door de stand, na de 'vliegende start' van de Amsterdammer (hij won de eerste twee duels) weer in evenwicht is (2 1/2-2 1/2). Morgen is de slotpartij van deze achtste KRO-tweekamp, waarin de to taalstand nu ook weer gelijk is (23 1/2-23 1/2 tussen Timman en de 'rest van de wereld'). Short heeft dan wit. De ineenstorting van Timman vertoont veel gelijkenis met de in zinking van vorig jaar toen hij een voorsprong van 2-1 tegen Tal vol ledig uit handen gaf door twee achtereenvolgende nederlagen. De Sovjetrus won toen uiteinde lijk met 3 1/2-2 1/2. Timman had net als zondag moeite zich te concentreren in het vierde en vijfde speeluur. „Ik voel me niet zo best en dan is het heel moeilijk om goed te blijven spe len", zei hij. „Ik had aanvankelijk wat voordeel, maar door een ern stige fout raakte ik dat helemaal kwijt." Tot de negende zet volgden bei de spelers hun recente onderlinge partij van het toernooi in Belgra do, die in remise eindigde. Tim man week met Le2 af. De eerste twaalf zetten waren nog bekend van het duel Anand - Van der Wiel van het Hoogovenstoernooi van dit jaar. Nu was het Short, die met de opstoot h5, later gevolgd door h4, een andere weg bewandelde. De Tsjechoslowaak Vlastimil Hort was al snel somber gestemd over de positie van wit. „Het be valt me niet, het bevalt me niet", zei hij herhaaldelijk tegen het pu bliek. Zijn pessimisme groeide al- ïeen maar na 18. f4 („b4 bood veel meer kansen") en nadat Short met zijn 23e zet een toren krachtig op e2 posteerde kreunde Hort met zijn gevoel voor theater: „Als secondant van Timman kan ik hier niet gelukkig mee zijn. Het zou me verbazen als hij zich hier nog uit weet te redden. Het maakt me heel verdrietig." Timman slaagde er inderdaad niet meer in het gevaar af te wen den en er remise uit te slepen. Met 34. Tg7 versnelde hij zijn onder gang, die na 36 zetten definitief werd. Kasparov Gari Kasparov zal zijn wereldtitel schaken verdedigen in Lyon en de Verenigde Staten. De twee kamp tegen de winnaar van de match tussen Timman en Karpov zal op 7 oktober 1990 in de Franse metropool beginnen. Na twaalf van de vierentwintig partijen ste ken beide grootmeesters de oce aan over naar de Verenigde Sta ten. Het congres van de GMA, grootmeestersvakbond, ging in Palma de Mallorca in meerder heid akkoord met dit voorstel van Kasparov. De wereldkampioen kreeg het fiat van 96 leden, 14 stemden tegen, 2 onthielden zich van stemming en 1 stem was on geldig. Timman en Karpov, die op 7 maart in Kuala Lumpur begin nen met hun twaalf partijen om vattende strijd om het recht van uitdaging, waren niet aanwezig op de algemene ledenvergade ring. Volgens voorzitter Bessel Kok waren beiden wel op de hoogte van de motie van Kaspar ov en daarmee akkoord gegaan. De vakbond ging ook akkoord met het compromis dat de GMA kortgeleden in Belgrado sloot met de FIDE, de wereldschaak bond. Daarin werd bepaald dat de GMA voortaan de voornaamste rol zal spelen in de organisatie van de strijd om de wereldtitel. Van de leden waren 89 voor, 22 te gen, bij 3 onthoudingen en 2 on geldige stemmmen. SPIJKENISSE (GPD) De Braziliaanse bondscoach Sebastiao Lazaroni aanvaarde an derhalve maand geleden met genoegen de uitnodiging van de KNVB voor de jubileumin terland van morgen. In Brazilië wordt het duel als een prestigestrijd gezien tussen de kam pioen van Europa en die van Zuid-Amerika, maar Lazaroni is vooral verheugd om weer eens een paar dagen over zijn sterspelers te kunnen beschikken. spelers van Benfica (Ricardo, Al- slechts twee tegengoals ten bewijze dair en Valdo) tijdelijk moet i Vasco da Gama succesvol i plaats te r Gisteravond druppelde de vedetten een hotel in Spijkenisse binnen. La zaroni kan morgen zowaar experi menteren met de eerste keus en misschien laat hij daarom Romario op de bank. Op het laatste moment werd de zojuist met zijn club Vasco da Gama kampioen geworden Be- beto aan de selectie toegevoegd. De ze speler was de ster van het Brazi liaanse voetbaljaar en zal geen ge noegen nemen met een plaats op de reservebank. Op de Copa America, die door Brazilië werd gewonnen, was hij zelfs de animator ploeg. Hij moet s het spitsenduo vormen tijdens het WK. Romario valt dan waarschijn lijk buiten de boot, omdat hij de openingswedstrijd (tegen Zweden) vanwege een schorsing .moet mis sen. Indirect lijkt Romario het slacht offer te worden van de houding van de PSV-leiding, die vandaag zoete broodjes probeert te bakken met de Braziliaanse bobo's. Romario moet zich contractueel op 23 april in het Chili. Opmerkelijk is dat Lazaroni trainingskamp van Teresopolis zeer veel zekerheden in het spel van melden om zich voor te bereiden op zijn ploeg heeft ingebouwd. Brazilië het WK. PSV wil van de Braziliaan- speelt volgens het 5-3-2-systeem, se bond tenminste de zekerheid waarbij in het centrum van de ver hebben over de speler te beschik- dediging drie spelers (één ausput- ken, indien het de Europa Cup I-fi- zer achter twee mandekkers) staan, nale speelt. Als het aan Lazaroni ligt De twee vleugelverdedigers moeten wordt daar straks niet lastig over ge- bij balbezit doorschuiven naar het daan, onder het mom dat hij liever middenveld. Doelman Taffarel in- 5 van PSV dan drie basis- casseerde in de laatste twaalf duels van het succes van deze taktiek. In Brazilië wordt al gesproken van een voetbalrevolutie. Volksheld Lazaroni is in een paar maanden tijd LarGCB uitgegroeid tot een volksheld. Dat is „Flauwekul", vindt de coach zelf. opmerkelijk omdat het volk nog „De ploeg speelt efficiënter dan in geen half jaar geleden zijn ontslag de voorgaande jaren, doelgerichter, eiste. De trainer, die bij Flamengo Schematisch ziet het er defensief ik bestrijd dat. Trouwens kwam uit de Arabische woestijn wat heeft dat zogenaamde Brazi- op de nationale schopstoel liaanse voetbal ons in de laatste ja- Zijn eerste trip in ren opgeleverd? Niks. Ik vind het Europa werd een flop en toen zijn verantwoord c met Careca team ook op de in eigen land gehou- veranderen. Ik ga uit 1 den Copa America niet goed van start ging, leek het leed al geleden. Maar als in een sprookje boekte de keerd. De enige speler die ik plaats garandeer is Careca. Hij i werd na veertig jaar de continentale leider. De rest moet zijn plaats in de hoofdprijs opgeëist. In de beslissen- komende maanden afdwingen. Ik de wedstrijd tegen Uruguay zorgde heb Romario voor de overwinning: 1-0. Daarna volgde een hectische bepaalde plaatsen ver- ZEIST (ANP) Bondscoach Thijs Libregts heeft gisteren Frank Berg huis aan de sterk gehavende selectie van het Nederlands elftal toege voegd. De 22-jarige vleugelspits van Volendam, gezegend met een flu welen traptechniek, vervangt Frans van Rooy die vandaag in Antwer pen een operatie ondergaat aan zijn lies. De ingreep vindt plaats op verzoek van de clubleiding van FC Ant werp. Van Rooy had liever met de operatie gewacht tot na zijn debuut wedstrijd van het Nederlands elftal, maar zwichtte voor de druk van zijn werkgever. Eerder bedankten Ronald Koeman vanwege zijn va kantie en Henk Fraser en Pieter Huistra vanwege blessures voor de uit nodiging van Libregts. De selectie van Oranje voor de jubileuminterland tegen Brazilië, morgen in de Kuip, bestaat nu uit achttien man. Libregts gaat er nog steeds vanuit, dat Van Basten en Rijkaard in Rotterdam minimaal één helft spelen. schillende kandidaten. De onderlin ge concurrentie is groot maar dat is voor mij natuurlijk niet ongunstig. Ik zet ook veel spelers in die er in Mexico al bij waren, dus vind ik niet dat er sprake kan zijn van een nieuw Brazilië. Het enige dat is veranderd is dat we dit keer niet in schoonheid willen sterven. Dan word ik liever met zakelijk voetbal wereldkam pioen". In Rotterdam krijgen in de ach terhoede Mozer en Julio Cesar ein delijk een kans. Twee doorgewin terde spelers uit de Franse competi tie. In de nationale ploeg staan ze echter op het tweede plan achter Lazaroni's ontdekking Mauro Gal- vao, die nu afwezig is. Hij wordt de spil genoemd in het tactisch con cept. Een andere belangrijke speler is Carlos Dunga, een technisch vaardige breker op het middenveld. In Italië beschouwt men hem als een van de sterren van het komende WK. Hij is met Baggio verantwoor delijk voor de Europese opmars van Fiorentina. Europa Er zijn meer Brazilianen succesvol in Europa en dat doet de coach pijn. „Eigenlijk is het fundamenteel fout dat ik vaker hier ben dan thuis. Dat geldt ook voor Bilardo (de coach van Argentinië). Dat is een slecht te ken voor ons continent. Ik kan op die manier nooit eens rustig experi menteren. Want als ik een speler uit Europa oproep moet ik hem ook ze ker laten spelen, want anders laat hij al zo goed als rond was met Ampler? Terwijl ik nu heb begre pen, dat hij heeft afgehaakt." Raab is voorbestemd om Ampler's steun en toeverlaat te wor den in Nederlandse dienst. Krikke: „Het is bekend dat wielrenners al tijd met z'n tweëen op een kamer liggen en omdat Ampler en Raab goede vrienden zijn, lijkt het ons een goede zaak beiden te contracte ren. Dat geeft toch een beetje hou vast in een nieuwe omgeving." Frank van Bakel, de van doping be schuldigde veldrijder, heeft via de KiyWU bij de Spaanse bond aange drongen op een contra-expertise, die morgen moet plaatsvinden. Maar Frank Buddels, directeur van het bondsbureau in Woerden, zegt tot nu toe niets vernomen te hebben uit Spanje. Buddels denkt ook niet dat hij nog tijdig bericht zal krijgen en gaat er al min of meer vanuit dat de kan sen van Van Bakel gering zijn. De Brabantse crosser werd op 19 no vember in Zauritz positief bevon den op de beta-blokker Heptami- nol. Buddels: „Op 12 december 's avonds kregen wij dat van de Spaanse bond te horen. En ook dat Van Bakel een dag later, op de der tiende dus, gelegenheid had voor een contra-expertise. Maar dat was op dat moment natuurlijk nooit meer haalbaar". De KNWU heeft nu weinig ver trouwen meer in een goede afloop. Buddels: „We fungeren in deze kwestie slechts als doorgeefluik, als brievenbus. Over de juistheid van het dopingonderzoek laat ik me niet uit. Wel is het tegenwoordig zo dat alles aan de UCI-normen moet vol doen en dat renners hun handteke ning moeten zetten als ze denken dat alles in volledige overeenstem ming met de reglementen is ge beurd. Van Bakel zal die handteke ning wel gezet heben. Ik word er al tijd niet goed van dat, als renners vervolgens eenmaal positief zijn be vonden, hierop terugkomen. Dan deugt er ineens niets meer van de procedure". Bij de wielerbond gaat men er nu vanuit dat Van Bakel, omdat het voor de eerste keer is dat hij tegen de lamp is gelopen, er af komt met een boete van 3000 Zwitserse fran cs, een terugzetting in de daguitslag en een voorwaardelijke schorsing met een proeftijd van een jaar. Van Bakel zelf bleef voor com mentaar niet bereikbaar. LISSE De basketbalploeg van Minsk maakt het deelnemersveld van het vijfde internationale vrou wentoernooi van BV Lisse com pleet. De formatie uit Witrusland, tweede in de Sovjetrussische com petitie, heeft zich zelf bij de organi satie aangemeld. Het aantal buiten landse deelnemers komt daarmee op vijf. Lisse, Grasshoppers en landskampioen Den Helder zijn de deelnemers uit eigen land. Grasshoppers krijgt volgende week vrijdag in de poule te maken met Trudovi Gorki, een Russische tweede divisieploeg, de Oostenrijk se kampioen Linz en het Tsjechi sche Meteor Praag. Lisse speelt in de poule-wedstrijkden van het tweedaagse toernooi tegen Minsk, Bayer Leverkusen (BRD) en Den Helder. LEIDEN Zoeterwoudenaar Cock van der Hulst stapt na ruim elf jaar op als voorzitter van de Leidse wie lervereniging' Swift/Casba. De ex- wielrenner kan zich niet verenigen met de regeling, dat de betere ama teurs meer voordelen hebben dan de andere renners. Van der Hulst, die wel voorzitter blijft van de omni- vereniging, neemt in februari tij dens de jaarvergadeing afscheid. Volgens Van der Hulst heeft sponsor Casba te veel in de melk te brokkelen. PR-man Wim de Blaey is het met die gedachte niet eens. "Wij be moeien ons niet met het beleid van de club. Daar is een begeleidings commissie met louter Swift-leden voor". Wie de opvolger van Cock van der Hulst wordt is nog niet be kend. De Braziliaanse voetbalcoach Sebastiao Lazaroni bij aankomst op Schiphol. De bondscocha hoopt op een daverende overwinning op het Ne derlands elftal. (foto anp» zijn club hem de volgende keer niet tweemaal tegen Nederland en ver gaan. De voorbereiding in april en loor beide keren, mei wordt daarom zeer belangrijk. Dit duel zie ik meer als een nuttig Lazaroni meent dat zijn land te- tussendoortje". recht door velen wordt beschouwd Het verbaast de coach dan ook als de belangrijkste kandidaat voor zeer dat Nederland zelf met een ver- het wereldgoud: „Mijn jongens edeld B-team aantreedt. „Het is kunnen tegen die druk, dat leren ze toch Nederland dat deze wedstrijd in Brazilië als vanzelf. Nederland is zo graag wilde spelen. Van onder- een grote concurrent voor ons, maar schatting zal echter geen sprake ik verwacht eerlijk gezegd ook veel zijn, want een land dat Europees van Ierland en Joegoslavië. Het is kampioen is, beschikt over ver- jammer voor het voetbal dat Dene- schillende toptalenten en dus zul- marken er straks niet bij is in Italië, len er achter Gullit en Van Basten Van die ploeg ben ik echt onder de nieuwe spelers klaar staan". In z'n indruk geraakt in de afgelopen zo- hart hoopt de coach op een daveren- mer toen wij daar met 4-0 verloren, de overwinning want voor het Het wordt een boeiend WK en mis- thuisfront is ook dit Nederland een schien wordt Nederland-Brazilië topteam. Voor de statistieken zal wel de finale. Maar één ding staat nu Lazaroni zelfs een belangrijk taboe al vast: we zullen nooit meer in met het oog op het WK kunnen weg- schoonheid sterven onder mijn lei- werken: Brazilië speelde slechts ding". schaats. 20.00-00.10 Super: Ultra Sport: met golf, zeilen, surfen en supercross. 21.00-22.00 EURO: Handbal: Super Cup Indoor. 21 00-22.00 TV 5: Sport. 21.30-22.00 BBC 1A Question of Sport: quiz. 22.00-23.00 EURO: Gemenebest Wieler- 23.00-00.00 EURO: Worstelen. 00.00-01.00 EURO: Paardesport: show- jumping vanuit Olympia. WOENSDAG 10.00-11 00 EURO: What a Week. 11.00-12.00 EURO' WK Polo vanuit Ber lijn. 12.00-13.00 EURO WK Taekwondo: vanuit Seoul. 12.55-17.35 Did 3 Sport 3 extra: i|Shoc- key (West Duitsland-Zweden).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17