LZ 1886 blijft op nul staan Leython nadert koploper tot één punt Huub Pragt slaat pas in slotfase toe Ylietwijk lijdt eerste nederlaag Nieuw kringrecord voor Fleur Bakker AZPC achterhaalt De Zijl/LGB Winst en verlies voor Stephen Toal PAGINA 16 DO/ST sport MAANDAG 18 DECEMBER 1389 LEIDEN - De mannen van Ley thon hebben in eigen huis VCW gedecideerd met 1-3 verslagen en zijn de koploper genaderd tot één punt. In het kielzog van het eerste - sleepte ook de steeds beter draai ende reserves de zege uit het vuur bij Inter Amicos (2-3) in de derde divisie. Ook NOVO bleef bij; het versloeg de nummer 4, US 2, met 3-0. Alleen Gemini stelde teleur. Het verloor van koploper Thor- nax won met 3-1. Bij de vrouwen trok Gemini de goede lijn van vo rige week door en won van Bro- ther/M 3 met 3-2. Leython verloor dit keer van koploper ZVH (0-3). volleybal De ontmoeting tussen het on geslagen VCW en Leython, de runner up, trok honderden toe schouwers in Wormerveer, waar de tribunes uitpuilden. Wilde Leython meespelen om de eerste plaats dan moest het winnen. De Leiderdorpers vertrokken over donderend en overspeelden in de eerste set VCW volkomen. Pas bij 4-15 waren zij uitgeraasd. In de volgende periode ging het wat minder, maar de weer in sublieme vorm verkerende spelverdeler Rob Mudde bediende zijn aanval op maat. Vooral Robert Maassen was niet te stuiten en scoorde zo wel aan het net als vanachter de driemeterlijn veelvuldig. Nu werd het 11-15. Op 11-14 in de der de set leek de strijd beslist, maar VCW veerde nog één keer op en bracht het tot 16-14, waarmee de spanning even terug was. In de vierde 'set sloeg Leython weer hard toe en via een 6-15 was het in deze wedstrijd veel te sterk voor een ontgoocheld VCW. Trainer- /coach John Groen sprak na af loop over een wereldpartij. Precies als tegen Rijnmond stelde Gemini ook teleur tegen Thornax. Het toonde faalangst, speelde daardoor onrustig, en be naderde zijn normale vorm niet. De eerste set ging verloren met 15-8. Daarna herstelden de Voor schotenaren zich enigzins. Ze drukten zelfs door naar 13-15. Daarbij bleef het, want in de vol gende sets kwam Gemini er ei genlijk niet meer aan te pas en met 15-4 en 15-9 verstevigde Thor nax zijn positie tot zes punten voorsprong. Leython 2 kampte met een enorm tekort aan spelers en moest daarom een beroep doen op de lagere teams om een vol waardig team op de been te bren gen. Desondanks draaide het aan vankelijk prima en pakte het de eerste set met 6-15. Daarna liep het wat moeizamer. Door onenig heid in het team verloor Leython zelfs met 16-14. Dit verval zette zich voort in de derde set en op 11- 4 trok speler Hans Broere aan de noodrem. Een donderspeech bracht de ploeg weer op het rech te spoor. Nog net ging de set ver loren (15-13), maar de volgende twee reeksen waren voor Ley thon (11-15, 13-15 en 2-3). NOVO deed het prima tegen US 2. Collectief sterk opererend, met een gesloten blok en een hechte veldverdediging werd aan de Amsterdamse studenten wei nig speelruimte gegeven en zowel de eerste als tweede set eindigde in 15-8 winst. Enige onachtzaam heid gaf US de mogelijkheid in de tweede reeks terug te komen, maar kans maakte US niet (17-15 en 3-0). Vrouwen Bij de vrouwen moest Gemini eerst met 0-2 achter komen (10-15 en 2-15), voor het hard terug sloeg. Gemini was ondere andere gehandicapt door het niet mee spelen van de geblesseerde mi- daanvalster Linda Gommans. Daarom moest coach Ronald van Nierop zoeken naar de juiste op stelling, wat pas in de derde set lukte. Gemini gooide er een schepje bovenop, knokte hard te rug en verzette met werkvolley- bal de bakens. Bovendien had het de steun van een fel meelevend publiek, dat als zevende man te genstander Brother/M volledig uit balans bracht. Een betere ser vice en een goed blok hielpen Ge- mini driemaal op rij aan de winst (15-13, 16-14 en 15-7 en 3-2). Leython werd de eerste set weggespeeld door lijstaanvoer der ZVH (4-15). Langzamerhand kwam er meer tegenspel en in valster Arine van Vliet kwam di verse malen goed door. Tot 9-9 bleef het gelijk. Daarna drukte ZVH door naar 9-15. In de derde set pikte Leython de draad weer op, liep uit naar 13-7, maar kon door een stokkende aanval niet doordrukken (13-15 en 0-3). Het surplus aan aanvalskracht bij ZVH was doorslaggevend. In de promotieklasse deden de teams van Gemini het uitstekend. Het tweede pakte in een aantrek kelijke wedstrijd koploper Rid- derveld. De twee waren aan el kaar gewaagd, maar Gemini 2 had Winnifred Paauw op mid staan en dat gaf de doorslag, want nadat Gemini eerst met 1-2 had achter gestaan (15-13, 6-15 9-15) was haar aandeel voldoende voor de winst: 15-9, 15-9 (3-2). Ook het derde bracht het tot een 2-3 winst. Slachtoffer was AV'40. dat in Delft een 2-0 voorsprong nam door goed blokkeren, maar door vermoeidheid terugviel. Pas in de vijfde set werd de strijd met 17-15 ten gunste van Gemini 3 beslist. Het onder NOVO staande PVC- /Blokkeer wist toch twee punten te halen uit de rechtstreekse con frontatie. NOVO was absoluut niet op dreef en' mocht blij zijn nog een punt over te houden (3-2). Een incompleet WW redde het niet tegen PVC-Blokkeer. In een rommelige partij deed het alleen in de laatste set wat terug (4-15, 2- 15 en 11-15: 0-3) Bij de mannen was VCS in de promotieklasse erg gemotiveerd tegen Donar. Eerder deze week had het de strijd tegen Punch -ge- wpnnen met 3-2- door een protest moeten overspelen, verloren met 1-3. Het wilde een sportieve re vanche op zichzelf nemen. De eer ste set was de spannendste. Tot 12-12 ging het gelijk op, voor de sterkere VCS-aanval het afmaak te: 15-13. Daarna was van tegen stand geen sprake meer. VCS won de sets met 15-8 en 15-9 (3-0). LUSV kreeg te maken met het sterke VOY. Op voorhand had LUSV dan ook de nodige schroom, die achteraf te veel van invloed was op het tegenspel, want de studenten verloren met 1-3 (13-15,9-15,15-10,12-15). Voor al de routine en de constante vorm van VOY waren beslissend. In de streekderby NOVO 2 te gen Leython 3 kwam NOVO heel zwak voor de dag. De pass was slecht, waardoor de aanval te wei nig in stelling kon worden ge bracht. Bij Leython was de jeug dige aanval goed op dreef. Vooral Rogier Schalkwijk was aan de buitenkant niet te stuiten op aan geven van de spil van het team, Philip van Vianen, die de lijnen goed uitzette (10-15,15-8, 11-15 en 4-15). Badminton Voor Lisse lijkt degradatie onaf wendbaar door het 10-1 verlies te gen Velsen. Niettemin was het en kelspel van Ron Koolmus een prachtig staaltje badminton-promo- tie: pas na drie sets met drie verlen gingen moest hij de winst aan de te genstander laten. Dennis Versteegh en Christine van Santen redden de eer in het eerste gemengddubbel. In de tweede klasse speelde Lei den gelijk tegen Eridos 2. In de en kelpartijen was alleen Suzanne Dieudonne succesvol. Winst in de mannen- en vrouwendubbels bracht Leiden weer op gelijke hoog te. Puntendeling in de gemengd- dubbels resulteerde in de 4-4 eind stand. Rivaal Vlietwijk verloor in de uitwedstrijd tegen Delft 2 voor de eerste keer van dit seizoen. Het team startte de wedstrijd voortva rend met winst in beide mannenen- kels. De hieropvolgende partijen werden alle door de Delftenaren ge wonnen. Delft 2 en Vlietwijk staan hierdoor gezamenlijk aan kop. In de derde klasse verloor.Lisse 2 opnieuw met 3-5 van Airsport 2. An gela Conijn. Petra van Dam, en Ma rijke van Wickeren zorgden voor de punten. Merenwiek zet de zege reeks onverminderd voort. Met de 8-0 overwinning op Heerhugowaard '69 6 onderstreepte het team het krachtsverschil met de tegenstan ders. Alleen Flair 2 lijkt Merenwiek nog van het kampioenschap te kun nen afhouden. In de vierde klasse lijkt er voor Vlietwijk 2 geen vuiltje aan de lucht: door de 0-8 overwinning op De Vliegende Shuttle blijft de ploeg ongeslagen. Irene de Vriend ver ving Sonja Groeneveld, die moest invallen in Vlietwijk. Lisse 3 staat door het verlies tegen Lotus onder aan de ranglijst. Het team slaagt er niet in om het juiste wedstrijdritme te vinden. Henno Meyerink: "We verloren de partijen die we normaal winnen en andersom". Merenwiek 2 had tot nu toe slechts één punt verspeeld: tegen Saturnus '68. Gisteren troffen beide teams el kaar opnieuw. Inzet van de wed strijd was de tot dan toe gedeelde tweede plaats. Tot en met het vrou- wendubbel ging de strijd gelijk op. maar in de gemengddubbels beslis te Saturnus het duel in zijn voor deel: 3-5. Na vier keer verlies op rij moest Spotvogels in de wedstrijd tegen Asvu hoognodig weer eens punten pakken. In het begin leek dit niet te lukken: zowel Mark Beun als Loek Noordman verloor zijn partij. De hieropvolgende partijen werden echter alle door het team uit Leiderdorp gewonnen. Met name in het mannendubbel (15-11, 18-17) en het tweede gemengddubbel (9-15, 15-9, 17-16) was de winst een dub beltje op zijn kant. Merenwiek 3 leek bij aanvang van de thuiswedstrijd tegen het sterke Shuttle '74 weinig kans te maken door afwezigheid van Ad van de Brand en Miranda de Mos. De thuisploeg zag desondanks kans de strijd in zijn voordeel te beslis sen. Corrinne Kortekaas: "Het was een zenuwslopende wedstrijd waar in vooral Jan Willem de Vreeze erg goed speelde". Leiden 2, dat zater dag gelijkspeelde tegen koploper US Amsterdam, is door het verlies van Shuttle weer in de race voor promotie. Leiden 2 lijkt met nog vijf wedstrijden te spelen (alle gewon nen in de eerste helft van de compe titie de beste kaarten in handen te hebben. Veglo zal in het nieuwe jaar nog hard moeten knokken om ook volgend seizoen weer landelijk te kunnen spelen. De thuiswedstrijd tegen Pip werd met 2-6 verloren. WATERPOLO LEIDEN - Fleur Bakker van LZ heeft tijdens limietwedstrijden in Gouda weer een kringrecord op haar naam. Internationale zwem wedstrijden, het afgelopen week einde in Uden, leverden nog meer individuele sucsessen op voor jeug dige deelnemers van LZ 1886 en de senioren van De Zijl/LGB. zwemmen Dat Fleur Bakker over een lange adem beschikt was bekend, maar dat zij het scherpe kringrecord van 9.51,6 op de 800 meter vrije slag zou verbeteren had ook zijzelf niet voor mogelijk gehouden. Met een verbe tering van haar persoonlijk record met maar liefst 24,8 seconden kwam zij uit op 9.48,7. Deze tijd leverde haar ook een startbewijs op voor de Nationale Winterkampioenschap pen (NWK). LZ voegde ook een nieuwe deel neemster aan haar NWK-deelne- merslijst toe. Andrea Hoenselaar presteerde het om in een spannend duel de ervaren Nancy Kijk in de Vegte, op de 200 meter schoolslag, bij te blijven en binnen de gestelde limiet van 2.55,0 te eindigen. Kijk in de Vegte bleef haar net voor. Met 2.52,9 werd zij de winnaar. Voor Hoenselaar was de tijd van 2.53,6 haar eerste limiet. Clubgenoot Ri chard van Duyvenbode mag ook op de 200 meter schoolslag in Drachten starten want zijn tijd was 2.56,4. De jaarlijkse zwemwedstrijden in Uden, die bekent staan om hun snelle tijden en een sterke bezet ting, leverden voor Natasja Sierag (LZ) twee ereplaatsen op. Me't een uitstekende tijd van 1.09,6 op de 100 meter vrije slag was zij iedereen te snel af. Op de 100 meter schoolslag behaalde zij een tweede prijs. De klokken stonden voor haar stil op 1.31,2. Een tweede plaats was er eveneens voor Tom Onderwater (LZ) op de 100 meter vrije slag in 1.13,7. Ook clubgenoot Richard van Duyvenbode zwom naar een twee de plaats. Op de 100 meter vlinder slag realiseerde hij een prima tijd van 1.12,3. De laatste ereplaats was voor Fleur Bakker op de 100 meter rugslag. Haar tijd van 1.14,9 bete kende een derde plaats. De Zijl-zwemster Yvonne de Kier legde ook beslag op een ereplaats. Zij was bij de vrouwen de op één na snelste op de 200 meter wisselslag. Met een persoonlijk record van 2.27,9 kan zij best tevreden zijn. Tijdens C-klasse wedstrijden in Leiden vielen er enkele goede resul taten te noteren. De Zijl-zwemmers Marten van der Meyden en Elena van Kampen promoveerden beiden naar de B-klasse. Van der Meyden werd op de 100 meter rugslag derde in 1.27,6, terwijl Van Kampen de 50 meter vlinderslag aflegde in 0.49,3 waarmee zij tweede werd. Een der de plaats was er nog voor haar op de 100 meter wisselslag met een tijd van 1.40,1. Aan de zijde van LZ 1886 waren er enkele deelnemers die ook een klas se hoger gaan zwemmen. Monique Chaudron won de 50 meter vlinder slag in 0.49,1, goed voor een B-li miet. Merijn Molema deed datzelfde bij de jongens met 0.48,5. Ingeborg Hoeks behaalde een A-limiet en een eerste prijs op de 100 meter wissel slag met een tijd van 1.33,5. Arjan Kamer werd tweemaal winnaar. Op zowel de 100 meter schoolslag als de 100 meter rugslag zwom hij naar twee persoonlijke records van res pectievelijk 1.31,5 en 1.23,2. Moni- que Barmentloo was de snelste op de 100 meter schooslag met 1.32,4. Haar broer Robert Barmentloo won de 100 meter rugslag in 1.25,8. NORA BAKKER Katwijk is ook toe aan de winter- pauze. De ploeg van Jan Midden dorp kon door een overwinning op MZPC een goede stap zetten rich ting bovenste vier. De Zeekanters mochten echter nog blij zijn met de 7-7. Verdedigend ging het allemaal nog wel, maar aanvallend haperde het. Katwijk blijft door dit resultaat op de vierde plaats. In de derde klasse gaat Vivax on verdroten door. Voor het eerst ech ter in deze competitie ondervond de ploeg van Frits Welling weerstand. Stormvogels maakte het Vivax lang lastig, maar verloor uiteindelijk met 10-7. Bij 8-7 in de laatste periode kregen de Zeeuwen een strafworp te nemen. De verder ook uitstekend op dreef zijnde keeper Joep Duyn- hoven keerde de viermeterworp en Vivax counterde direct naar 9-7 en had de punten in de knip. DKD verloor opnieuw. Dit maal was Barracuda met 10-5 de sterkste. Tot 3-3 ging het gelijk op. Daarna stortte DKD in. Met slechts twee punten zal er na de winterstop uit een ander vaatje getapt moeten worden in Leiderdorp. Sassenheim verloor ongelukkig van koploper RWV. Tot 6-7 diep in de derde periode leek er een stunt in te zitten. Toen ging de derde Sas- senheimer er met drie persoonlijke fouten uit en omdat maar twee wis selspelers waren meegenomen moest Sassenheim met een man minder verder. RWV kreeg zo de 12- 8 zege in de schoot geworpen. Bij de vrouwen kwam De Zijl- /LGB op kop in de tweede klasse. De topper tegen Rapido werd met 4- 1 gewonnen. Ook de Haarlemse vrouwen konden geen oplossing vinden tegen de Leidse zone. Dat had afstandsschoten tot gevolg en die konden Eline Kortekaas niet verontrusten. Ook LZ 1886 zege vierde. De Dolfijn werd met 9-5 ver slagen. DIRK KLOOS LEIDEN Stephen Toal heeft zich uitstekend staande gehouden in het eerste internationale B-ranking toernooi in Leiden. Gisteren streek de Alphense snooker-speler na een zinderende partij tegen de Belg Stephen Lemmens (4-3) niet alleen de hoofdprijs van 500,-, maar ook de bonus voor de hoogste break (91) De finale, die het r tal van zeven frames besloeg, bracht beide spelers tweemaal aan de lei ding voorsprong (0-1, 2-1, 2-3, 4-3). Toal, die in feite een thuiswedstrijd speelde, schakelde de Brit Lenny Davies en Wilfred Duinstra uit. Lemmens had in Pascal Houke en Allister Litterick willige slachtof fers. De Brit Jimmy Long en de Belg Hemelzoet strandden in de kwartfinales. Een dag eerder verloor Toal in het huistoernooi van De Snookerij ver rassend met 2-1 van André Vuyck. De Alphenaar kwam eerder die dag wel tot een break van 101. - Jumbo Warmond ontving giste ren vijtien snooker-spelers uit Maarssen. Frans Wilgenburg, die ook de hoogste break (29) op zijn naam bracht, versloeg in de finale Pascal van Westerop uit Warmond met 3-0. De verliezende halve-fina- listen waren Leidenaar Peter Moen en Bas de Vos uit Maarssen. Graham Price (maarssen) rekende in de verliezersronde als laatste met Fin Gormley (Leiden) af. Elly van Hulst moet Rosa Mota laten voorgaan ZURICH (ANP) - Elly van Hulst is gisteren in de dertiende editie van dc Sylvestcrloop in Zürich als twee de geéindigd achter Rosa Mota. De Portugese, tweemaal Europees kampioene, wereldkampioene en Olympisch titelhoudster op de ma rathon, leidde van start tot finish. Mota legde de 5300 meter door de straten van de Zwitserse stad af in 16 minuten 48 seconden. Van Hulst, die afgelopen week enkele dagen met griep te bed lag, veroverde de tweede plaats in de laatste 300 meter, toen zij in een lan ge sprint de Engelse Wendy Sly pas seerde. De achterstand op Rosa Mo ta bedroeg achttien seconden. Sly verloor in de slotfase nog twee se conden op Europese- en wereld kampioene 3000 meter indoor. De wedstrijd bij de mannen werd voor de tweede keer gewonnen door de Zwitser Markus Ryffel, die zich in 1977 bij de eerste editie van de sterk bezette wedstrijd, ook al de beste had getoond. Ryffel legde 8000 meter af in 23 minuten en 5 sé conden. De Engelsman Terry Thornton finishte vier seconden la ter als tweede. ZOETERWOUDE Huub Pragt heeft Jan Dirk Hazeleger en Theo van der Veer op hun nummer gezet. De 28-jarige Leidenaar liet gisteren in de Zoeterwoudse Kerst halve marathon zijn naaste concurrenten achter zich. Katwijker Hazeleger bood tijdens de stormachtige wegwedstrijd het langst verzet en eindigde twintig seconden achter de V&LTC'er als twee de. Theo van der Veer zakte in de slotfase ver terug, maar kon Paul Barn- hoorn in de strijd om de derde plaats nog net achter zich houden. Sleurwerk De eerste die moest afhaken, was Van der Veer. Hij bleek de tem poverhoging van Hazeleger, die het nodige sleurwerk verrichtte, niet aan te kunnen. "Geen conditionele kwestie", aldus Van der Veer, "maar een pijn kwestie". Net als de vorige week bij de Kralingerhout- loop in Rotterdam speelde de pijn in de liesstreek hem parten. "Ik heb zelfs nog gewandeld". De Leider dorper besloot toen maar te wach ten op de uiteindelijke nummers vier, vijf en zes een mini Bataven- trein. Want alléén in de wind lopen, zou onbegonnen werk zijn. Nummer zes (Hans Ravensber- gen) viel al snel weg uit het groepje. In gezelschap van Paul Barnhoorn en Sjaak van Schie legde Van der Veer de resterende kilometers af. De samenwerking werd beëindigd in het zicht van de haven, toen Van Schie al iets was teruggevallen. De laatste 100 meter sprintten Barn hoorn en Van der Veer om de derde plaats, waarbij de Holland-atleet de strijd in zijn voordeel besliste. Pragt en Hazeleger waren toen al ruim twee minuten binnen. Nadat ze Van der Veer hadden gelost, be gon de onderlinge krachtmeting. Hazeleger probeerde weg te lopen, hetgeen Pragt voorspeld had. De eerste moet het namelijk niet van een eindsprint hebben. Maar de wind besliste anders. Samenwer king bleek een 'must'. Totdat ze bij een fietspad kwamen, waar de wind hen in de rug blies. Voor Pragt, die zijn lichtgewicht postuur nu mee had, was dit een ideale gelegenheid om zijn slag te slaan. Echter, de steken in de zij en de wetenschap dat er nog een stuk par cours met tegenwind zou komen, deden hem anders besluiten. Uit eindelijk zou Pragt, aangevuurd door trainer Lex van Eek van der Sluijs, in de laatste kilometer weg lopen van Hazeleger. Het bleek een zware laatste kilometer. "Je bent bijna thuis, maar het lijkt steeds verder te worden", verzuchtte de blonde Leidenaar. Bij de vrouwen won Ciska van Velzen (Ilion) in 1.25.47. Beste regio nale vrouw was Janny Vissers (NSL) in 1.30.11, wat haar een derde plaats opleverde. Vierde werd Mar- ja Hogenboom (Bataven) in 1.33.57. Bij de mannen veteranen III (zestig jaar en ouder) werd Wim Ravens- bergen (Bataven) winnaar in 1.19.40 en nadat zijn kielzog was verdwe nen, passeerde Isaac Florijn (AV Holland) de meet in 1.32.19. De laatste verklaarde te hebben geno ten van het harde werken tegen de wind in. Een zeldzaam exemplaar dus. ELLEN LIJZENGA LEIDEN Voor de water- poloërs zit de eerste compe titiehelft er op. De caps kun nen voor ruim een maand in de kast. De beide Leidse hoofdklassers werkten het afgelopen weekeinde een dubbel af. De Zijl/LGB be haalde drie punten. ZPB werd met 13-9 verslagen en tegen AZPC werd het in Amersfoort 8-8. LZ 1886 bleef ook na tien wedstrij den op nul punten staan. AZPC was met 9-13 te sterk en HZC/de Robben had geen kind aan de Leidenaars: 18- 5. Voor De Zijl was vooral de wed strijd tegen de Amersfoorters van belang. Bij winst zouden de man nen van Albert Spijker ploeg uit de Kooi als gedeelde derde de winter stop zijn ingegaan. Winst heeft er ze ker ingezeten. Na twee perioden stond De Zijl zelfs met 1-5 voor. In het derde speldeel kwam de omme keer. De Zijl was aanvallend niet meer in staat doelman van der Bunt in moeilijkheden te brengen. Spij ker: "Dat kon ook niet, want de man in het wit floot elke aanval van ons af. Op de midvoorplaats konden wij geen goed meer doen, terwijl AZPC een periode later alles mocht". AZPC profiteerde dankbaar en krabbelde langszaam terug. Aan het einde van de derde periode was de achterstand al teruggebracht tot 4-6 en in de laatste periode kwamen de Amersfoorters langszij (8-8). Spijker was over de zaterdag ge speelde match tegen ZPB hij een stuk milder gestemd. "We hebben het met het oog op AZPC rustigaan gedaan, veel gewisseld en zijn toch geen moment in gevaar geweest. Terugkijkend op de eerste competi tiehelft ben ik met de behaalde re sultaten best in mijn sas. Alleen te gen Polar Bears waren we kansloos; de andere wedstrijden hebben we altijd op zijn minst goed meege daan". LZ LZ blijft op nul punten staan. De wedstrijd gisteren tegen HZC/de Robben was een formaliteit die ein digde in 18-5. Eigenlijk was het 17-6, maar de jury kwam tot 18-5 waarna de scheidsrechter op het formulier schreef dat de fout niet meer te ach terhalen was. Zaterdag in het eigen Vijf Meibad was het tegen AZPC veel spannender. LZ verloor uitein delijk met 9-13, maar zo als wel va ker dit seizoen onnodig. Vooral de man-meer-situatie was aan Leidse zijde slecht verzorgd. Hans Parrel: "Zaterdag konden we op belangrij ke momenten overtal-situaties niet kunnen benutten. Doen we dat wel dan spelen we op zijn minst gelijk". LZ had zaterdag de pech dat de van de Leidenaars afkomstige Aad van Mil er zin in had. Vooral in de aanvangsfase was hij op dreef en bracht hij zijn ploeg telkens op een voorsprong. LZ moest daardoor steeds in de achtervolging en dit kostte uiteindelijk zoveel kracht dat het in de laatste periode toch weer mis ging. Na zich van 6-9 tot 8-9 te hebben teruggevochten lieten de Leidenaars tot tweemaal toe een overtal-situatie onbenut. Toen AZPC vlak daarna 8-10 scoorde was de Leidse weerstand gebroken en konden de Amersfoorters naar 9-13 weglopen. Ondanks de nul punten uit tien wedstrijden blijft Parrel op timist. "We krijgen nog 22 wedstrij den dus alles is nog mogelijk. Vorig jaar stonden we geruime tijd zeven punten achter op Rotterdam en hebben we het uiteindelijk ook nog gered. Waarom zou dat nu niet kun nen. Als nieuwe spelers als Bas Wil- lemse en Jim van Es geacclimati seerd zijn en we kunnen het zelfver trouwen wat opschroeven leg ik het hoofd nog niet in de schoot. Ik ben en blijf een geboren optimist". Gehavend Voor WZK kwam de winterstop één week te laat. Het door blessures zwaar gehavende team leed in de negende wedstrijd het eerste punt verlies. HPC hield de Wassenaar- ders op 5-5. Zonder Hugo Bregman en Joost van der Kroft kwam WZK nog wel op voorsprong (3-1 en 5-3), maar geplaagd door een grote fou- tenlast kon WZK de winst niet vast houden. WZK blijft ondanks dit puntverlies de trotse lijstaanvoer der van de tweede klasse. Wie voor af het net gepromoveerde WZK de ze positie had toegedicht was zeker niet serieus genomen. De ploeg heeft zich overigens al definitief voor de kampioen-play offs ge plaatst. Een recordaantal lopers had zich aangemeld voor de dertiende editie van de steeds bekender wordende regionale wedstrijd. Bijna 450 atle ten verzamelden zich om elf uur on der het startdoek. Nadat het start schot gelost was, konden de atleten het gevecht met zichzelf, met de concurrentie, maar vooral met de wind beginnen. Want dit natuurver schijnsel blies, wellicht speciaal voor deze dertiende editie, krachti ger dan menig loper lief was. De voorspelling van het KNMI - elke keer weer een verrassing - was dit keer uitgekomen: windkracht 7 a 8. Huub Pragt had de invloed van de wind op het wedstrijdverloop goed getaxeerd. "De race is precies zo ge gaan als ik me van tevoren al had voorgesteld", verklaarde hij na af loop. Zijn twee grote concurrenten, Jan Dirk Hazeleger en Theo van der Veer, van het lijf nouden was het streven van de Leidenaar. Maar zover was het nog niet. De eerste zeven kilometer bleef het lopersveld vrij compact. Door de stormachtige wind haalt niemand het in zijn hoofd om er al vroeg van door te gaan. Immers, een vluchter is altijd in het nadeel, omdat de ach tervolgers elkaar om beurten uit de wind kunnen zetten, zodat hij snel wordt bijgehaald. Maar na zeVen ki lometer. bij de Vlietlanden, was de afscheiding daar: Pragt, Hazeleger en Van der Veer waren met z'n drie ën los. Bas Willemse (LZ 1886) duwt zijn tegenstander van AZPC vrijwel kopje onder. Het mocht de Leidse ploeg niet baten.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16