Van Marle tempert feestvreugde SW maakt voorlopig einde aan spanning in eerste divisie Hoek achterhaalt Katwijk na rust Vitesse tikt Utrecht van het veld: 5-1 Torriani haalt Gavia uit de Giro Udo Ampler ligt goed in de markt Gehandicapt Leiden pain de volle winst 'Ons voetbal mag niet terugzakken naar het grauwe midden' Landelijke jeugd Noordwijk laat Ajax 2 met lege handen Geen opvolger van Georges MAANDAG 18 DECEMBER 1989 SPORT PAGINA 15 ROTTERDAM (GPD) SW heeft het heroptreden in de Kuip, na twintig jaar, extra glans gegeven door zijn enige serieuze achtervolger beentje te lichten. De competitie van de eerste divisie werd daarmee beroofd van een boeiend vervolg. Hoewel de herkansing in Breda al voor de eerste zaterdag van januari op de rol staat, moet het wel heel raar lopen, wil NAC de lijstaanvoerder nog onttronen. SVV sloeg een kloof van vier pun ten, die zelfs vertekend is, omdat het achterstallige karwei bij AZ nog niet is ingecalculeerd. "We kunnen weer iets meer adem halen, maar we zijn er lang niet", bleef trainer Dick Advocaat nuchter. Het siert z'n collega Hans Verèl, dat hij zich zaterdagavond niet in al lerlei bochten wrong om verzach tende omstandigheden voor de on dergang (2-0) aan te dragen. De oe- fenmeester ("Terecht verloren") repte met geen woord over de ab sentie van bijtertje Gerard den Haan, de lichamelijke mankemen ten van Hans van den Dungen en het gebrekkige wedstrijdritme van John Smit. Natuurlijk waren die as pecten van invloed, maar in elk ge val niet van doorslaggevende bete kenis. SW had gewoon meer kwa liteit in zijn bagage en bevestigde de indruk van de laatste weken, dat NAC's machine slijtageverschijnse- len vertoont. De nummer twee van de rang schikking verdiende een compli mentje, dat het zich na de rust niet massaal terugtrok om de nul te con solideren. Libero Dennis van der MILAAN (ANP/AFP) - Vicenzo Torriani heeft besloten de deelne mers aan de 73ste editie van de Giro d'Italia de beklimming van de Pas- so di Gavia te besparen. De mon sterlijke berg, waar de renners twee jaar geleden onder erbarmelijke weersomstandigheden overheen moesten en die dit jaar door de sneeuw onbegaanbaar was, is uit het parcours gehaald. De Gavia is al jaren een omstre den berg in de Ronde van Italië. Twee jaar geleden protesteerden de renners massaal tegen de ontberin gen die ze op de 2621 meter hoog ge legen top moesten ondergaan. Ze dreigden met een staking, die uit eindelijk voorkomen werd. Het peloton maakt komend jaar ook een uitstapje naar Oostenrijk. Op 31 mei wordt een criterium in Klagenfurt gereden. De dag erna vertrekt men vanuit Velden weer naar Italië. De tijdrit-specialisten komen in 1990 minder aan hun trek ken. Torriani heeft slechts twee ra ces tegen de klok op het programma gezet. De eerste, op 27 mei, telt 68 ki lometer. De tweede en laatste meet 39 kilometer en wordt op de voor laatste dag verreden. In de laatste editie werd er totaal nog bijna 140 kilometer tegen de chrono gereden. René Guyt heeft vorm te pakken LEIDEN De Katwijkse veldrij der René Guyt heeft een maand voor de Nederlandse kampioen schappen de goede vorm te pakken. Na een rustige periode sloeg hij dit weekeinde duidelijk toe. In een na tionale veldrit zaterdag in Ermelo was hij heer en meester en liet hij in de finale zijn medevluchter Ton der Kinderen (Schijndel) twintig secon den achter zich. Jo Martens (3), Edward Kuyper (4) en Frank Groe- nendaal (5), eveneens titelkandida ten begin januari bij het NK in Maarn, kwamen op grotere achter stand binnen. Gisteren deed Guyt het ook uit stekend in een internationale wed strijd in Frankfurt. Samen met de Tsjech Pecj ging de Katwijker aan de haal maar hij werd halverwege de wedstrijd getroffen door een lek ke band. Pecj won nu gemakkelijk voor Guyt die verrassend oud-we reldkampioen Simunek voorbleef. Gijp kreeg in de pauze zelfs de op dracht mee zich met het opbouw werk te bemoeien. "Door achterin één tegen één te spelen, bouw je het risico in, dat je problemen krijgt met de snelheid van jongens als Luhukay en Cooke", wist Hans Ver èl. Die tactische ingreep werd prompt afgestraft, want NAC noch een andere eerste-divisieploeg kan zich strategische avontuurtjes ver oorloven tegen SW dat professio neel genoeg is om de schaarse mo gelijkheden te benutten. De koplo per had na Brabantse slippertjes halverwege het tweede bedrijf slechts negentig seconden nodig voor de executie, waarvoor Jack Koumans ongewild de munitie aan droeg op momenten, dat de NAC- verdediging was ontregeld. Het zou niet reëel zijn om hem die eerste bijdrage aan te rekenen. Hans van den Dungen had net zo goed schuld aan de openingsgoal door het passje van Jerry Cooke richting Dean Gorré te sturen, wiens mislukte schot via Koumans' been voor de voeten van Peter van Velzen 'klutste'. Die greep dat kans je aan om zijn negentiende competi tietreffer te registeren. "Typisch Van Velzen. Hij zat niet lekker in de wedstrijd, maar stond toch weer op de goede plek", glimlachte aanvoer der Ed Ridderhof. De huldigingsfestiviteiten waren amper voltooid of de bal lag alweer achter John Karelse, toen Jack Koummans zich bij het uitverdedi gen kinderlijk verslikte in Jerry Co oke die zelf zijn vrije doortocht ver zilverde. Een opmerkelijke gebeur tenis. Sinds Cooke op de loonlijst van SW staat, had hij zijn naam nog niet eenmaal aan een competi tietreffer verbonden en boekte hij het enige persoonlijke succesje in een bekerduel met Heerjansdam. Glunderend: "Ik ben voor het voor bereidende werk aangetrokken. Ik scoor nooit veel doelpunten. Maar als'ik het doe, gebeurt het meestal op belangrijke ogenblikken". Scheidsrechter Hans Reygwart slingerde SW'er Ton Rietbroek plus Hans van den Dungen en Jack Koumans op de bon. Die laatste be keuring berustte op een arbitrale beoordelingsfout, omdat niet Kou mans maar Dennis van der Gijp de aanslag op de enkel van Marcel van der Net op zijn geweten had. De consequentie was een vroegtijdige aftocht van Van der Net, voor wie Chris Verkaik binnen de lijnen ver scheen om Wanny van Gils te scha duwen. Na de prille fase hield NAC de za ken redelijk onder controle, beheer ste zich gaandeweg beter en be stookte Carlo l'Ami zowaar enkele malen na counters over rechts (Van den Dungen, Remie). SW maakte de fout door Van Velzen met hoge ballen inplaats van over de grond te bedienen. De centrumspits trof het niet dat de lange Danny Schrijvers hem in de lucht de baas was en ont beerde in zijn nabijheid de steun van de geblesseerde Zier Tebben- hoff. EINDHOVEN (ANP) - Ook PDM aast op de Oostduitse wie- leramateur Uwe Ampler. In het afgelopen weekeinde had ploeg leider Jan Gisbers in de DDR een gesprek met de 26-jarige Oostduitser, die onder meer drie keer de Vredeskoers en een we reldtitel op de weg, in 1986, op zijn erelijst heeft staan. Tien dagen geleden onder handelde Jan Raas al met Ampler in Oost-Berlijn over een mogelijk contract bij de Buckler-ploeg. Gisbers was gisteravond nog niet terug van zijn missie. Mana ger Manfred Krikkke van de PDM-ploeg bevestigde de be langstelling voor Ampler. "We hadden hem al een tijdje op het oog. Door de belangstelling van Raas moeten we proberen snel tot de zaken te komen. Ik wacht af wat het geprek tussen Gisbers en Ampler heeft opgeleverd. Ik verwacht vandaag uitsluitsel te geven", aldus Krikke. Ook Jan Raas denkt vandaag te horen voor welke ploeg Ampler kiest. "Vorige week schatte ik de kans dat hij naar mijn ploeg zou komen op 99 pro cent. Dat is nu minder. Het is door de nieuwe ontwikkeling moeilijk in percentages uit te drukken, want ik heb geen idee hoeveel en wat Gisbers hem te bieden heeft", aldus de Zeeuw gisteravond. LEIDEN Katwijk is dit seizoen als debutant al heel tevreden met een gelijkspel. Zaterdag werd in en tegen Hoek het tiende ge lijkspel van het seizoen geboekt. Na 45 minuten leken de Hoekse en kabeljauwse twisten nog in het voordeel van de Katwijkers uit te vallen. Immers, de gasten koesterden in de rust een comfortabe le voorsprong (0-2). Een herboren Hoek kwam na rust alsnog op gelijke hoogte (2-2). DEN HAAG (ANP) Hoewel Vitesses rechterflank, opgeroepen voor Oranje tegen Brazilië, gisteren tegen FC Utrecht niet optimaal functio neerde, werd de tegenstander gemakkelijk van het veld getikt: 5-1. Hilgers, Koolhof, Vermeulen en Van den Brom (2x) maakten de doelpunten. Wil- laarts redde de eer. Uitgerekend Roda JC'er Van der Waart bracht FC Den Haag met twee puntgave doelpunten een nederlaag van 1-3 toe. De vleugelspits werd door de huidige trainer van FC Den Haag, Adriaanse, enkele jaren geleden uit het slop gehaald bij FC Utrecht. Adriaanse gaf Van der Waart bij PEC het zelfvertrouwen terug. De spits stapte over naar Roda JC, dat dankzij zijn inbreng in het Zuiderpark won. Volendam werd door Fortuna Sittard gestuit in zijn zegereeks. In de tur bulente slotfase maakte Clayton, die na zes maanden zijn come-back maakte, in blessuretijd de gelijkmaker, 2-2. Twente behield aansluiting de top van het klassement. Na de nederlaag van 0-5 tegen FC Groningen werd in Enschede BW Den Bosch met 4-1 verslagen. De openingsfase verliep moeizaam omdat Van Duren de Bra banders op voorsprong bracht. Zwijnenberg, uitblinker Rutten, Tempel man en Dikken maakten de problemen voor Den Bosch nog groter dan ze al waren. FC Groningen lijkt zijn draai te hebben gevonden. Na de overwinning van 5-0 op FC Twente, werd zaterdag MW in Maastricht verslagen, 1-3. Sparta en Willem II deelden in Rotterdam de punten: 1-1. Sparta had ei genlijk hiets verdiend, maar één goede actie van Van der Gijp en het doel punt van Houtman bespaarde de Rotterdammers de verdiende nederlaag. Voor Willem II had Godee in de eerste helft gescoord. Het elftal van trainer Arie Lagen dijk speelde geen slechte wedstrijd, op detwintig minuten na waarin de twee Hoekse doelpunten vielen. De tevredenheid van Katwijk gold voornamelijk het feit dat het eerste competitiehelft met 14 punten uit 13 wedstrijden (slechts één neder laag tegen Spakenburg) goed af sloot. "Een denderende wedstrijd was het niet, daarvoor waren de om standigheden te moeilijk. We speel den op een erg zwaar veld", aldus Lagendijk. "Bovendien hebben we te maken met een aantal halffitte spelers". Het was de bedoeling dat Kat wijk, evenals FC Lisse eerder dit seizoen, al op vrijdagmiddag zou af reizen naar Zeeuws-Vlaanderen. De weersvoorspellingen waren derma te slecht dat de Katwijkers besloten om pas op zaterdagochtend te ver trekken. Drie kwartier voor de af trap kwam Katwijk, gesteund door een veertigtal supporters, in Hoek aan. De beruchte brug bij Sluiskil, met een minimale wachttijd van twintig minuten stond weer eens open, zodat er geen tijd restte voor een goede voorbereiding. Niettemin ging Katwijk voortva rend van start. Na een kwartier spe len kopte Arie van Beele een hoek schop van Marco van der Plas door, waarna Piet van Duyn simpel kon scoren. Een blunder van doelman Patrick Vonk, die de geblesseerde Knol verving, hielp Katwijk aan 0-2. Vonk liet een afstandsschot van Leon Meys los en Kees Kraaijen- oord was er als de kippen bij om dit buitenkansje te verzilveren. Er leek geen vuiltje aan de lucht voor Katwijk. Hoek had niets in te brengen tegen de bezoekers die de gehele eerste helft controleerden. Spelmaker Milan Ruzie werd door de sterk spelende Henri Pouw aan banden gelegd. Zonder de langdu rig geblesseerde steunpilaren Nieu- wenhuyse en De Kunder leek er ook geen verandering in het spel te ko men van de Zeeuwen, die nog ver woede pogingen zullen onderne men om spits Eddy Voordeckers na de winterstop aan het eigen publiek te presenteren. Maar na rust kwam een ander Hoek uit de kleedkamer, dat binnen vier minuten tot scoren te komen. Een vrije trap bij de linkerhoekvlag viel gelukkig voor de voeten van Gerard Dellaert, die deze kans zon der aarzelen tot doelpunt promo veerde: 1-2. Katwijk kreeg via Kees Kraaijenoord en Piet van Duyn uit gelezen mogelijkheden om de wed strijd te beslissen, maar de spitsen schoten net tekort. Patrick Devisscher, net in het veld gekomen voor Marcel Meyer, trok halverwege de tweede helft de stand gelijk (2-2) en mag zich nu met twee doelpunten topscorer van Hoek noemen. Een slecht uitverde digde bal kwam via de kluts voor de voeten van Devisscher, die op het randje van buitenspel zijn hoek mocht uitkiezen. Na de gelijkmaker kregen beide elftallen volop kansen op de overwinning. Voor Katwijk was Marco van der Plas, via de counter, nog gevaarlijk. Zijn scho ten misten echter de juiste richting. ZEIST (GPD) Jo van Marle stond zaterdag op het KNVB Sportcentrum in Zeist in het middelpunt van de belangstel ling. In de ochtenduren, tijdens de rimpelloos verlopen bondsvergadering, vestigde de voorzitter van de voetbal bond de aandacht op zich met een aantal ferme uitspraken. Later op de dag, tijdens de receptie van de 100-jarige KN VB, zette WVC-minister Hedy d'Ancona de Zwollenaar in de schijnwerpers. Onder een ovationeel applaus van de 1500 gasten werd Van Marle benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Die onderscheiding vormde het onbe twiste hoogtepunt van" de nationale receptie, waarop de KNVB van alle kanten lof werd toegezwaaid. Interessanter voor de toekomst van voor, "dat ons voetbal na een perio- het Nederlandse voetbal was de toe spraak van Van Marle bij het begin van de bondsvergadering. Precies een week na de WK-loting in Rome de van opgang weer terugzakt naar een plaats in het grauwe midden". De voorzitter doelde daarmee op de forse nederlagen van het UEFA-elf- temperde de KNVB-voorzitter de tal (spelers tot 18 jaar) tegen Noor- feestvreugde in de Zeister bossen en toonde hij zich uitermate be zorgd over het perspectief van het Nederlands elftal. Van Marle noem de de resultaten van de nationale Leidenaar John Kuyvenhoven jeugdploegen op internationaal ni- won in Ermelo bij de liefhebbers. Klaas Stobbe uit De Wilp werd tweede. Gisteren moest Kuyvenho ven in Oosterhout in Dick Ariesen zijn meerdere erkennen en moest genoegen nemen met een tweede plaats. bedroevend, en kondigde op korte termijn de presentatie van een beleidsplan aan, 'waarin het compe titievoetbal in zijn totaliteit onder werp is'. "Wij mogen er niet in berusten", hield Van Marle de vergadering NOORDWIJK Het landelijke jeugdvoetbalelftal van Noord- wijk kan met een tevreden gevoel beginnen aan de winterstop. Za terdag stuurde het op eigen ter rein het sterke Ajax A2 met lege handen naar huis. Door deze overwinning heeft de ploeg van trainer Ruud Bröring de leiding van het niet spelende Elinkwijk in de eerste klasse over genomen. Het Noordwijkse publiek kreeg een aantrekkelijke wedstrijd te zien, omdat zowel Noordwijk als Ajax de aanval kozen. Nadat eerst Ajax het houtwerk had geraakt In de tweede helft nam Ajax na achttien minuten een voor sprong. Linkerspits Martin van Appelen ging op de vleugel goed door en scoorde via de binnen kant van de paal. Noordwijk raak te niet aangeslagen en kwam een kwartier voor het einde langszij. Invaller Arjan Duindam stond aan de basis van het doelpunt. Zijn slechte pass kwam toch nog bij Patrick Scheurwater en die stelde Bram Marbus in staat om te scoren (1-1). Nog hadden cfe roodbroeken niet genoeg. Een in gestudeerde hoekschop kwam via de nek van Mark Heemskerk kreeg Noordwijk een uitstekende voor de voeten van Marbus en mogelijkheid om op voorsprong weer was het raak. Met dit tweede te komen. Patrick Scheurwater werd tegen de grasmat gewerkt en Ernst Jan Schoneveld mocht het van elf meter proberen. Tot zijn grote ontzetting schoot de jonge Noordwijker de bal tegen de lat. doelpunt bracht Marbus, die in de uitwedstrijd ook al driemaal had gescoord, zijn totaal tegen Ajax op vijf. De laatste zeven minuten waren hectisch voor de thuisclub maar de nieuwe koploper bleef overeind. wegen en de Sovjetunie. De be zorgdheid is mede ingegeven om dat de KNVB zich beijvert om in Nederland een groot voetbalevene ment op poten te zetten. Samen met België probeert de KNVB bij de Eu ropese voetbalunie gedaan te krij gen, dat de twee landen in 1996 ge zamenlijk het EK mogen organise ren. De UEFA heeft haar goedkeu ring volgens Van Marle bij lange na nog niet gegeven, "maar kansloos zijn we zeker niet", voorzitter Jacques Ruts liet zich de kans niet ontnemen om de voorzet uit de lucht te plukken. In de rond vraag hield Ruts een vurig pleidooi voor de instelling van een landelijke competitie voor b-junioren met in het verlengde daarvan ook een top- competitie voor de c-jeugd. Uit het geroezemoes in de zaal, waar de amateurs sterker vertegenwoor digd waren dan de afgevaardigden uit het betaalde voetbal, mocht an dermaal worden opgemaakt hoe sterk de sectie amateurvoetbal ge kant is tegen deze wens uit het prof milieu. Van Marle zegde niettemin toe, dat een dergelijke jeugdcompe- titie onderwerp van discussie blijft en dat het eerste gesprek tussen Ri- nus Michels en het amateurvoetbal inmiddels al heeft plaatsgevonden. Een doorn in het oog van Van Marle is het grote aantal afzeggin gen voor de jubileuminterland van woensdagavond tegen Brazilië. "Deze wedstrijd is het verhaal van de tien negertjes geworden. Prac- tisch elke dag viel er wel een speler af. Maar dat is nu eenmaal het risico van een elftal, dat in sterke mate af hankelijk is van voetballers die in het buitenland spelen". Voor Ruts was het een voorzet voor open doel. Volgens de PSV-voorzitter moet het bestuur zich niet alleen bekom meren over de premies van de spe lers bij een groot toernooi als het WK, maar ook over een passende vergoeding voor de clubs die de in ternationals afstaan. "Bij een af doende financiële regeling is de kans groter om het toptalent voor Nederland te behouden. Dat werkt bovendien inspirerend naar de jeugd toe". Het bewijs daarvoor werd geleverd in de maanden na het EK. Het aan tal leden is sinsdien met 10.000 toe genomen. Sinds lange tijd is er bo vendien een flinke groei (15.000) bij de pupillen. Volgens Van Marle is dat een rechtstreeks uitvloeisel van het EK-succes vorig jaar in West- duitsland. Tegelijk hief de bonds voorzitter echter ook de waarschu wende vinger. "Het kan en mag nimmer zo zijn", riep hij de vergade ring op, "dat één van beide secties alleen zal voortgaan, of de regle menten van de KNVB naar haar ei gen hand zet. Beide secties hebben elkaar nodig. We zijn één bond en zullen dat moeten blijven". ZEIST (ANP) Jo van Marle stelt zich niet beschikbaar voor de functie van voorzitter van de Europese Voetbal Unie. De voor zitter van de KNVB heeft dat za terdag tijdens de najaarsvergade ring van zijn bond bekend ge maakt. De West- en Zuideuropese lan den uit de UEFA, verenigd in de 'Entente van Florence', en de Oostbloklanden hadden de Zwol lenaar verzocht zich kandidaat te stellen, nu de Fransman Jacques Georges heeft besloten af te tre den tijdens de vergadering die in april op Malta wordt gehouden. Van Marle heeft afwijzend gere ageerd op het verzoek omdat hij er de voorkeur aan geeft voorzit ter van de KNVB en penning meester van de UEFA te blijven. De bondsvergadering herkoos Van Marle, zaterdag bij enkele kandidaatsstelling opnieuw tot voorzitter. Van Marle maande de topclubs in ons land tot voorzichtigheid waar het gaat om het streven tot een Eu ropese competitie. "Het neemt niet weg", voegde Van Marle er meteen aan toe, "dat ik ook van mening ben dat er wijzigingen moeten worden aangebracht in de opzet van de Eu ropese bekertoernooien". Met een verwijzing naar Ajax noemde Van Marle het daarnaast onredelijk dat een club een zware straf wordt op gelegd, zonder vooraf gehoord te zijn. "Dat past niet meer in deze tijd. De strafrechtpleging zal daarom aangepast moeten worden". Om de teruglopende inkomsten uit de toto-lotto (van 240 miljoen in 1982 tot 160 miljoen nu) op te van gen, wordt zo snel mogelijk overge gaan tot de invoering van een in stantloterij ofwel een krasloterij. WVC-minister d'Ancona sprak tij dens de receptie de verwachting uit, dat deze loterij begin volgend jaar geregeld zal zijn. De minister stak in haar toe'spraak de voetbalbond een pluim op de hoed voor de haast die de profsectie maakt met de veilig heidsnota. Hetzelfde deed zij voor de 150.000 vrijwilligers in het ama teurvoetbal. "Die sectie is de basis en de kurk waarop het voetbal in ons land drijft". LEIDEN Leiden zorgt dit seizoen steeds voor verrassingen. Op mo menten dat het één en ander van de Leidse tweedeklasser mocht wor den verwacht werd er ondermaats gespeeld en werden punten ver speeld. Zaterdag was het eens an dersom. Met een veredeld B-team versloeg Leiden de nummer drie van de ranglijst, Excelsior Pernis, in eigen huis met 0-1. Door deze onver wachte meevaller heeft Leiden weer enigzins lucht, gezien de voor sprong van drie punten op de degra datiekandidaten. Vooraf stond de wedstrijd tegen Pernis in het teken van blessures. De steunpilaren Rob en Rik Bink ontbraken wegens enkelblessures, Mark Duindam meldde zich af van wege een maagzweer en de door een spierblessure geplaagde Steef Pat- tiapon bleef ook buitenspel. Vlak voor het vertrek voegde Hassan Kartal zich nog bij dit kwartet, toen hij afbelde omdat zijn auto niet wil de starten. Ook trainer Hennie Bee- renfenger miste het uitstapje naar Pernis wegens ziekte. Rooskleurig zag het er voor Lei den, na een sterk begin afgezakt naar degradatiezone, dus niet uit. De meeste Leidenaars waren dan ook niet blij dat het veld van Excel sior na een zandbehandeling be speelbaar werd verklaard. Henk Landwaart wel. Landwaart mocht Beerenfenger op de bank vervan gen en wilde deze kans met beide handen aangrijpen. Afwachtend Met de A-junioren Raymond Klin kenberg en Michel van Oosten in de ploeg koos Landwaart voor een af wachtende tactiek. Excelsior had vanaf het begin een veldoverwicht maar buitte dat niet uit. Het beperk te zich tot het geven van lange bal len in de doelmond, waar de terug gekeerde Peter Selier oppermach tig was. Dit spelletje beviel Leiden prima. Gevaar had het niet te vrezen en vanuit de verdediging was ge vaarlijk counteren mogelijk. Zo ook in de veertigste minuut van dit tref fen. Een uittrap van Selier werd op gepikt door Pedro Hilliger die spits Arjan Wilting lanceerde. De tech nisch behendige lichtgewicht drib belde het zestienmetergebied in, leek te struikelen maar plaatste de bal achter zijn standbeen langs het Pernis-doel in. De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld te zien. Het risicoloze en van techniek gespeende spelletje van de thuisclub vormde weer geen probleem voor de Leidse opponent. Slechts enkele malen hield alles wat Leiden was zijn hart vast. Een af standsschot van Johan Beelstroom leek in de linkerhoek van het doel te belandden maar Selier besliste an ders. Even daarvoor haalde debu tant Klinkenberg een kopbal van John van Diggelen van de lijn. Daar bleef het bij wat betreft de thuisclub. Leiden liet in het per soon van Hilliger vlak voor tijd een droomkans liggen. In positie ge bracht door Sjaak Kamphues zette Hilliger aan voor een rush door de Excelsior-verdediging, speelde ook doelman Bram van Bergen uit, maar plaatste de bal te haastig in het zijnet. Na afloop louter vrolijke Leidse gezichten met Landwaart voorop. "Het was een verdiende overwin ning, alhoewel Excelsior voortdu rend een veldoverwicht had. Het speelde echter niet slim en wij profi teerden daarvan". De invaller voor Beerenfenger, normaal coach van het tweede elftal, vond het heerlijk om nu eens verantwoordelijk te zijn voor het eerste van Leiden. "Ik heb gewoon het elfal neergezet dat ik in mijn hoofd had. Dat zal er ongetwij feld anders hebben uitgezien dan het elftal van Beerenfenger. Iedere trainer doet het nu eenmaal anders. Ik heb steeds gezegd dat Leiden he lemaal niet in de degradatiezone thuishoort. Vanmiddag bleek dat maar weer eens". Wim Visser blijft LEIDEN Zaterdagvierdeklasser Oegstgeest heeft de verbintenis met trainer Wim Visser met één jaar ver lengd. De 39-jarige oefenmeester kwam afgelopen zomer van Mon ster naar Oegstgeest.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15