PORT Milan: in naam van Ruud Gullit Leo Beenhakker vindt het wel best Romario niet zo snel tevreden. SPOoTTV Bult haakt echt af Laamers in de selectie van Oranje Haldan lonkt naar Avanti MAANDAG 18 DECEMBER 1989 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 Krakkemikkige 3-0 zege van Ajax AMSTERDAM - Leo Beenhakker wilde de stilte voor de Kerst niet verstoren door een ouderwetse, amusante scheldkannonade. „De dagen zijn al donker genoeg. Laten we, met de vakantie in het vooruitzicht, maar niks overhoop halen", meende de trainer van de, oh verrassing, lijstaan voerder van de vaderlandse competitie. Jammer, want Beenhakker had gistermiddag na de krakkemikkige 3-0 tri omf alle reden om Ajax eens flink de oren te wassen. Ajax meende tegen NEC alvast een voorschot te kunnen nemen op het kerstreces en joeg het laatste uur tranen in de ogen van de aanhangers. Beenhakker wist er echter, wijzend op de kille cijfers, nog een glimlach uit te persen. De eerste plaats op de lijst en het gegeven dat Ajax sinds 10 september niet meer verloor, moet kennelijk alle kritiek bij voor baat de kop indrukken. Beenhak ker was wel zo eerlijk de oorzaak van de Amsterdamse coupe in de eredivisie in Eindhoven te zoeken. „Bij de op papier beste ploeg, PSV dus, is ook het een en ander misge- helft geen enkele moeite met de conclusie dat twaalf verliespunten wat te veel van het goede is voor een club als Ajax. Zeperds als de thuisnederlaag te gen Sparta (1-2) en de gelijke spelen tegen RKC (0-0) en Feyenoord (1-1) in eigen huis, zitten hem ook nu nog dwars. „Slechts bij vlagen heeft dit elftal laten zien dat het kan voetbal len. Te weinig vlagen eigenlijk". Onnodig puntverlies hier en daar PSV verslikt zich bijna in kruimel EINDHOVEN (GPD) Terwijl PSV de grote brok die het vorige week vrijdag tijdens de EC-loting geserveerd kreeg nog psychisch verwerkte, had het daags erna machtig veel moeite zich niet in een kruimel te verslikken. Een uur lang bleek het anti-voetbal van degradatiekandidaat Haarlem een onverteerbare zaak voor de Eindhovense 'voetbalmulti- national'. Haarlem was lastig, negatief en bovendien niet zo maar bereid de wereld van voetbalverschil in cijfers tot uit drukking te laten komen. gaan. Alleen daarom staan we er zo verbleekt bij de wijze waarop Ajax aardig vor". op 27 september uit het Europa Aardig is een relatief begrip. De Cup-toernooi werd geslingerd. De man die dit seizoen vooral met de dreun van de staaf werkte binnen jongste lichting in de clinch lag en en buiten het veld lang door en is moeite had met de omschakeling nog steeds niet verstomd. Het idee van het op en top professionele van een seizoen zonder Europese milieu in Madrid naar de Amster- uitstapjes beukte de spelersgroep damse leerschool, erkent dat. Been- murw en het bestuur moest de am- hakker had bij het opmaken van de bitities in de ijskast stoppen. De balans van de eerste competitie- rechtszaken met ex-trainer Linder en Roy in de hoofdrol, plus de nog altijd niet geposte, gepeperde reke ning van de FIOD, maakten het le ven er voor de Ajacieden niet vrolij ker op. Dank zij, vooral, de slipper tjes van PSV, valt er echter toch nog wat te lachen. Bestuur en technische staf zullen in Lissabon, waar Ajax (en PSV) vanaf 2 januari op verhaal kunnen komen, de eerste competitiehelft evalueren. Een tijdrovende klusje, d lijkt het, al werd de zaak-Roy gis- ARNHEM (ANP) - Bondscoach termiddag eindelijk afgesloten. De Thijs Libregts heeft Martin linkerspits tekende het al enige we- Laamers van Vitesse toegevoegd ken klaar liggende vieijarig con- aan de selectie van het Nederlands tract en de aanwezigen kregen te elftal voor de jubileuminterland te- horen dat hij na afloop van die pe riode voor ongeveer vier miljoen gulden mag verhuizen. Voorzitter Van Praag wil in Por tugal met Beenhakker het scenario schrijven voor deel twee van het sei zoen en, als er tijd overblijft, ook een route trachten uit te stippelen voor de langere termijn. Dat de naam van Vitesse-aanvoerder Edward Sturing, volgens geruchten in beeld bij Ajax, daarbij ter sprake zal komen, sloot Van Praag niet uit: „Maar we houden altijd veel spelers in de gaten. Dat moet een club als Ajax wel doen". Wedstrijden van NEC kunnen Am sterdamse scouts voortaan wel overslaan. De Nijmegenaren, zon der niet onbelangrijke krachten als Gemert, Woudsma, Radstaat en doelman Brookhuis, loerden zich suf op een countertje en moesten al na 3 minuten de taktiek bijstellen. De strakke, lage voorzet van Van 't Schip, later met een onschuldige voetblessure uitgevallen, werd door iedereen gemist, behalve door Wil- lems (1-0). Nog geen kwartier later bracht Wouters de overlevingskan sen van NEC tot nul terug. De aan voerder kromde de bal op soortge lijke, technisch magnifieke wijze als in het midweekse bekerduel te gen Eindhoven in de bovenhoek en liet aldus zien dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn. Nadat Pettersson, ouderwets zwoegend maar niet meer dan dat zich van dichtbij garant had ge steld voor 3-0 en Arts, verreweg de beste Nijmegenaar, uit een vrije trap de binnenkant van de paal had getroffen, was het uit met alle pret. In de laagste versnelling schonk Ajax de opponent zelfs nog een paar kansjes waarbij Storm, die de ge blesseerde Menzo wekelijks uitste kend vervangt, de kans kreeg wat op temperatuur te komen. Na de pauze trokken slechts de invallers, langs de lijn, enige aandacht en werd het duel voor de 9900 toe schouwers een ware beproeving. Beenhakker heeft zijn buik ech ter vol van rellen en hield zijn falen de manschappen, waartoe ook Vink, Witschge en Roy weer eens behoorden, opzichtig de hand bo ven het hoofd. Op PAUL ONKENHOUT AC voltooit in Tokyo de trilogie TOKYO (RTR/ANP) - In naam van Ruud Gullit en in op- gen Brazilië woensdag in de Kuip. Laamers zorgt samen met Edward Sturing en Bart Latuheru voor een flinke inbreng van Vitesse, dat dit seizoen verrassend sterk de buteert in de eredivisie. Libregts deelde gisteren na af loop van de wedstrijd tegen FC Utrecht (5-1) via Vitesse-trainer Bert Jacobs het nieuws aan Laamers mee. Libregts: „We weten wat Laamers kan. Hij heeft in Oran je gespeeld en in het bondselftal. Deze selectie ligt in het verlengde daarvan". Martin Laamers, een 22-jarige ge boren en getogen Arnhemmer, rea- ltrildtooïdaek''StaLVb0rergtdseopede dracht van Berlusconi heeft AC Milan gisteren in Tokyo tribune zat. maar ik dacht dat hij zijn trilogie voltooid. De alleseters uit Itahe versloegen m de Sturing en Latuheru nog een keer strijd om de wereldbeker National Medellin, zij het moei- wilde zien spelen. Achteraf maar ge- zaam en pas na verlenging, (1-0). In een vlaag van collegiali- vandezenmvengeenbldgèraakt"" teit besloten de spelers de derde achtereenvolgende grote Middenvelder Laamers vormt bij beker op te dragen aan de aanvoerder van het Nederlands Vitesse, samen met de twee andere elftal, van wie niemand weet hoe het precies met hem gaat. uitverkorenen de rechterflank. Zijn voorkeur gaat echter uit naar de lin- Bij het eerste internationale succes kermiddenveldpositie, waar bij Vi- van AC Milan sinds jaren was Gullit tesse René Eijer speelt. Volgens van de partij. Hij speelde op 24 mei Bert Jacobs, zijn trainer bij Vitesse, in Barcelona mee in de finale van is veelzijdigheid Laamers belang- het toernooi om de Europese beker rijkste eigenschap. Jacobs: „Nor- voor landskampioenen,waarin maal speelt Martin op het midden- Steaua Bukarest als een pupillen- veld, maar hij kan ook als laatste team terzijde werd gezet, 4-0. De we- man spelen en in de mandekking, reldster, toen al sukkelend met zijn Tegen PSV kwam Romario er tegen knie, maakte twee doelpunten. Een hem niet aan te pas. Daarnaast is enkel duel uitgezonderd, Finland - Martin een speler die het nooit af Nederland, deed hij sindsdien nog laat weten en die voor evenwicht in slechts van zich spreken op de ope- een elftal kan zorgen". ratietafel. Elftal Feyenoorders geblesseerd WAALWIJK (GPD) - De zestien jarige Remco Schol maakte gis termiddag in Waalwijk zijn de buut in de basis van Feyenoord. Schol, die het als rechtsback niet onverdienstelijk deed, was één van de vijf spelers onder de achttien jaar die deel uitmaakten van de selectie in Waalwijk. Pim Verbeek moest door bles sures en schorsingen een beroep doen op Schol, die evenals de rest van het kwintet dit seizoen startte in de landelijke jeugd van Feye noord. Van alle tribuneklanten zou Verbeek een heel elftal heb ben kunnen samenstellen. Doel man Ricardo de Jongh, Toni Roth, René Brochard, Paul Nor- tan, Regi Blinker, Steve Wasi man, John de Wolf (allen gebles seerd), Ruud Heus (griep), Dwight Blackson, Martin van Geel en Aijan van der Plas (allen geschorst). Bij de middelen die de ploeg van in terim-trainer Gerard van der Lem ter hand nam, kunnen vraagtekens worden geplaatst. Evenals overi gens bij de onbeholpen manier, waarop de aanstaande kampioen oplossing zocht. Uiteindelijk kwam die er toch, want de ploeg be schikt in geval van nood altijd nog Romario. Zijn hattrick, die volgde op de van richting verander de vrije trap van Jozef Chovanec, betekende hoe dan ook een 4-0 eind stand. „Een magere zege", noemde Guus Hiddink het resultaat. Daarbij doelde de technisch verantwoorde lijke man bij PSV niet op het aantal treffers, maar veel meer op de pro blematiek die de score vooraf ging. „Het tempo in de eerste helft was te laag. Vanuit de tweede en derde lijn kwamen te weinig spelers voorin. Het is vaak een kwestie van de eer ste treffer. Als die valt is het ijs ge broken. Nu werden er geen oplos singen gevonden, waardoor ook nog nonchalance in onze achterhoe de sloop". Er ging te weinig dreiging uit van de koploper. Van Sören Lerby en Michel Boerebach kwamen te wei nig goede impulsen. Wim Kieft had zichbaar moeite in de overbevolkte Haarlem-defensie en Romario had meer oog voor tegenstander Brian Tevreden dan voor de bal. „Lang hebben ze het volgehou den", complimenteerde Gerard van der Lem zijn tieners. „Ik moest een hele achterhoede vervangen. Vijf spelers in mijn elftal zijn nog geen twintig. Met zo'n blessuregolf en de VOORHOUT Handbalster Marianne Bult heeft besloten met on middellijke ingang te stoppen bij Foreholte. De vedette en voorma lige handbalinternational kondigde gistermiddag na de gewonnen competitiewedstrijd tegen OSC (19-15) aan dat ze geen stap stap meer wil zetten voor de Voorhoutse eredivisionist. De gebrekkige organisatie rond de trip naar Roemenië waar Foreholte in de tweede ronde van de EC II moet spelen tegen AS Terom Iasi - is voor Bult reden om er een punt achter te zetten. In haar kielzog hebben de speelsters Karin a Teuben, Conny van der Werf en Inkrit Witte er ook de brui aan gegeven. Voor de zoveelste keer staat de Voorhoutse selectie op springen. Hoewel in het verleden de meeste incidenten met een sisser aflie pen, lijkt de huidige rel voor serieuze problemen te gaan zorgen. In de eerste ronde van de Europa Cup werd Bult nog door coach Jan Kecskeméthy om disciplinaire redenen buiten de ploeg gelaten omdat ze de heenreis naar het Engelse Wakefield op eigen houtje had ondernomen. Volgens Bult is het conflict nu ernstiger dan ooit "Ik speel niet meer voor Foreholte. Dat staat voor mij nu vast". Bult beeft geweigerd om 35 gulden te betalen voor een visum, zoals De Voorhoutse clubleiding van iedere speelsters had geëist voor de reis naar Roemenië. De weigering om dat bedrag te betalen wordt nu gebruikt als hoofdreden van de commotie. In feite liggen de problemen veel dieper. Bult is het oneens met de slordige manier waarop de selectie voor Roemenië wordt samengesteld en toont zich (net als Teuben) solidair met Van der Werf en Witte. Laatstge noemde duo moest als eerste afvallen voor de buitenlandse reis en hoorde daar pas gistermiddag na de wedstrijd van. Van der Werf hield vorige week al de eer aan zichzelf door af te zeggen voor de trip. Voor Bult is de zoveelste rel de druppel die de emmer deed over lopen. "Ik heb al zoveel meegemaakt in de tijd dat ik bier was en steeds is het uitgepraat. Maar nu heb ik er genoeg van. Er is nie mand die eens een keer opstaat en de zaken fatsoenlijk regelt. Elke week is er wel iets. Nu is het afgelopen". Evani heeft de rol van de Neder lander overgenomen. Niet als grote vedette, wel als de maker van de be slissende doelpunten. Op 7 decem ber in de strijd om de Super Cup te gen Barcelona maakte hij, na de 1-1 van Nou Camp, in Milaan het enige doelpunt, door een vrije trap hard en laag in te schieten. Zondag in Tokyo deed hij precies hetzelfde, al was het dit keer pas na 118 minuten. Beide duels vertoonden overigens meer overeenkomsten. Ze waren geen van tweeën het aanzien waard. Was Gullit fit geweest, dan het Evani niet eens gespeeld. De kleine middenvelder kwam nu pas na 65 minuten in het veld, als vervanger van Fuser. Door het herstel van de meeste vedetten is de concurrentie in de ploeg van trainer Sacchi groot. Baresi, in Tokyo uitblinker, is terug. Ancelotti, de schakel tussen aanval en verdediging, eveneens. Volgens Sacchi moet de ploeg weer in staat zijn voluit te gaan. In de Japanse hoofdstad, waar 62.000 toeschou wers in het nationale stadion beide teams uitfloten, was daarvan geen sprake. Moord Nacional Medellin deed evenmin van zich spreken. De ploeg, die zijn sterkste spelers vooral achterin had staan, kon zich echter excuseren. De competitie in eigen land ligt al een maand stil, als gevolg van de moord op een scheidsrechter in no vember. Bovendien is Medellin in opspraak, wegens vermeende spon soring door plaatselijke cocaineba- zen. Hoe het land straks op de eind ronde van het toernooi om het we reldkampioenschap in Italië zal ver schijnen, is vooralsnog onduidelijk. Volgens Sacchi, de trainer van de ploeg die hooguit verslaafd is aan het winnen van internationale be kers, was Medellin er alles aangele gen zich in Tokyo sportief te rehabi literen. Dat lukte niet. Slechts de langharige doelman Higuitae baar de opzien met gekunstelde dribbe- lings buiten zijn strafschopgebied. Cassiani, de verdediger, toonde zich met sterk spel en overzicht de even knie van Baresi. Aanvallend maak- MAANDAG 17.15-17.30 Ned 1: Schaaktweekamp: verslag van de tweekamp tussen Nigel 19.30-20.00 RTL V: Aanvallen: quiz. 20.00-22.00 EURO: IJshockey: wedstrijd 20.00-22.00 RTL V Match extra: verslag van de voetbalwedstrijd om de wereldbe ker tussen AC Milan en Colombia Nacio nal. 22.00-23.00 EURO: What a week. 23.00-00.00 EURO: Boksen: Cruz-Mc- Guigan. DINSDAG 10.00-11.00 EURO: International Motor Sport. 11.00-13.00 EURO NHL IJshockey: wed strijd van de week. wedstrijden tegen Vitesse en PSV op het programma, krab je je wel eens achter de oren". Die handeling, was zowat de enige die Brian Tevreden achterwege liet ten opzichte van Romario. De wed strijd was amper vijf minuten oud of de Haarlem-verdediger had de nieren, de milt en de lever van de Braziliaan met zijn ellebogen aan een bestendigheidstest onderwor pen. Tevergeefs maakte de topsco rer de scheids- en grensrechter at tent op het onrecht dat hem doorlo pend werd aangedaan. Omdat de lankmoedig fluitende Overkleeft niet optrad, greep Romario zelf in. Letterlijk en figuurlijk. Michel Boe rebach schoot een vrije trap rechts in het muurtje, terwijl links Tevre den kermend over de grond rolde, zijn handen om de aangeslagen edele delen vasthoudend. Romario stapte met de onschuldigste blik die hij op dat moment in voorraad had weg van de plek des onheils. Toen de onderlinge vete beslecht was, besloten beiden zich met voet bal bezig te houden. En omdat Ro mario dat beter beheerst dan Tevre den, was het lot van Haarlem snel bezegeld. Al begon de aftakeling voor de ploeg van Van der Lem nogal sneu. Jozef Chovanecs vrije trap verdween via de voet van Te vreden voorbij uitblinker Edward Metgod. Tot dan toe had de Haar lem-goalie alle PSV-mogelijkheden verijdeld. „Met de komst van Chovanec kwam er ook meer snelheid in de acties", aldus Hiddink. „Hij pene treerde goed aan de linkerkant, waardoor de verdediging van de te genstander uit zijn verband werd gehaald. Op die manier dwing je doelpunten of op zijn minst kansen af'. Romario begon zijn one-man- show een kwartier voor het eind van de wedstrijd. Koffijberg had Kieft vastgehouden en de Braziliaan mocht vanaf de stip raak schieten. De twee doelpunten die hij vervol gens uit de hoge hoed toverde wa ren van uitzonderlijke kwaliteit. Bondscoach Thijs Libregts zal, met het oog op de oefeninterland aan staande woensdag tegen Brazilië zijn voorhoofd hebben gefronst. „Als je het mij vraagt", zei PSV- hulptrainer Hans Dorjee, „dan zou ik woensdag Berry van Aerle op Ro mario laten spelen". Doijee zei dat niet alleen in het belang van Oranje. „Nee, Van Tiggelen liever niet. Ik heb Romario nog hard nodig. Van Aerle zou een goed alternatief zijn. Dan kunnen we van tevoren hier nog wat dingen doorspreken, wat de hardheid van de duels betreft". Al te veel blessures kan PSV zich niet meer permitteren. Met Ka- lusha, Povlsen en Vanenburg zijn al drie potentiële aanvallers in de lap penmand. Dorjee: „Vanenburg en Povlsen gaan goed vooruit. Zij wor den tijdens ons trainingskamp klaargestoomd voor de rest van de competitie. Kalusha gaat langer du ren. Hij komt begin van de week on der de scanner. Op die manier ho pen we duidelijkheid te krijgen om trent het spierprobleem in zijn bo venbeen". Duidelijkheid hopen beide trai ners ook binnenkort te krijgen over hun toekomst bij PSV. Tijdens de Portugese trainingsstage zullen de gesprekken daarover uitkomst moeten bieden. „We hebben", aldus Dorjee, „een tijd geleden afgespro ken dat de gesprekken over con tracten in januari zouden begin nen". Milan-speler Roberto Donadoni mag de wereldbeker ook even omhoog houden. Rechts naast hem aanvoerder Franco Baresi. <f0t0 ap> In 120 minuten slaagden beide ploegen er in een dozijn schoten op het doel af te vuren, meer niet. De streng bewaakte Van Basten kon zich slechts drie keer van zijn bewa ker ontdoen, maar zijn schoten mis ten de juiste richting. Toch had de Nederlandse international een aan deel in de beslissende treffer. Kort voor tijd werd hij op de rand van het strafschopgebied onderuit gehaald. Evani schoot raak uit de door de Zweedse arbiter Fredriksson toege kende vrije trap. AC Milan won de wereldbeker één keer eerder. In 1969 werd het Argentijnse Estudiantes in twee volgden nu Nacional uit Uruguay op, dat vorig jaar in dezelfde Japan se stad PSV bij het nemen van straf schoppen te slim af was. Baresi, weer helemaal terug na een armbreuk, kon het succes rela tiveren. „Aan het winnen van de Eu ropa Cup hechten we meer waarde. Al was het alleen maar omdat we daarvoor meer wedstrijden moeten spelen. Voor de wereldbeker was één overwinning voldoende". In de strijd om de Europese beker voor landskampioenen is de topploeg uit Italië alweer gevorderd tot de kwartfinales, waarin het Belgische ''''iKÉÉIttÉÉiaikMIÉiidH DEN BOSCH (GPD) Als het aan Paul Haldan ligt, speelt hij met ingang van de lentecompetitie voor het Hazerswoudse Avanti. Gis teren, tijdens het NK-tafeltennis. kondigde de tot Nederlander ge naturaliseerde Roemeen aan dat hij zich beschikbaar houdt voorde Hazerswoudse club, waarvoor hij dit seizoen al uitkwam in Europa Cup-verband. Het ETTU-reglement staat een tafeltennisser toe om in internationaal verband voor een andere club uit te komen. Hal dan is momenteel verbonden aan bet Zweedse Falkenberg, de vere niging waar ook wereldkampioen Waldner actief is. Eind januari loopt de competitie in Scandinavië ten einde. Voor Haldan reden om naar Nederland uit te wijken. Discussie De overschrijving van Haldan vormde gisteren in De Maaspoort voer voor een verhitte discussie. Volgens De Blacuwe Werelt Tempo Team is de overstap niet volgens de reglementen. Na t vergadering kwam de tafeltennisbond tot de conclusie dat de ov schrijving van Haldan gerechtigd is. De Nederlandse competitie start op 27 januari en op die datum is de Zweedse competitie ten einde. Althans, dit volgens de mening van de NTTB-notabelen, n volgens de administratie van Haldan moet er in Zweden op 30 janu ari nog een wedstrijd worden afgewerkt. Drie dagen te laat dus voor een rechtsgeldige overschrijving. Het 'slachtoffer' tast dus in het duister omtrent zijn toekomst. „In principe ga ik naar Avanti. Maar als dat niet doorgaat is er nog geen man overboord. Ik bad af gesproken met de mensen in Hazerswoude dat ik alleen de belang rijkste wedstrijden zou meedoen. Als de overstap niet doorgaat, blijf ik een maand langer in Zweden".

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13