Ingreep in akkoord blijft toch mogelijk XTRA Tn Volendam leef je in een glazen huisje Veel corruptie met ontwikkelingsgeld DRIE SCHRIJVERS GRIJPEN IN DE BIJENKORF NAAR DE PEN. m Einde aan 15 jaar strijd rond comapatiënte %4 ilDSCH DAGBLAD Budget specialisten bevroren Drie jaar cel voor 'geintje' Aardgas niet duurder VRIJDAG 15 DECEMBER 1989 DO/ST PAGINA 3 DEN HAAG (GPD/ANP) Minister De Vries (sociale zaken) wil de eerstkomende drie jaar de mogelijkheid houden in te grijpen in het inkomen van medisch specialisten. Alle betrokken partijen sloten recent onder leiding van oud-minister Van Aardenne een ak koord over de inkomens van de specialisten. In dat akkoord zitten echter nog te veel risi co's, aldus de minister. De Vries gaf zijn mening gisteren in de Tweede Kamer tijdens een kort debat over de zaak. De Vries wees erop dat het onder Van Aardenne gesloten akkoord, een akkoord tus sen onderhandelaars is. De achter bannen van de diverse deelnemers moeten er begin volgend jaar nog mee instemmen. Pas daarna kan het kabinet een besluit nemen en moe ten er nog richtlijnen voor de nieu we tarieven worden opgesteld, die voor het merendeel op 1 juli 1990 moeten ingaan. Het akkoord voorziet in een be vriezing van het budget voor de spe cialisten voor een periode van drie jaar op het niveau van 1989. Van de organisaties die er mee moeten in stemmen is in elk geval de Landelij ke Specialisten Vereniging tevre den. LSV-voorzitter C. Piasmans noemde het akkoord gisteren "een goed alternatief voor uitermate slechte maatregelen" van de over heid. De onderhandelaars van de orga nisaties van ziekenfondsen en ver zekeraars (VNZ, KLOZ, KPZ) ver wachten bij hun achterbannen geen problemen, terwijl voorzitter M. Schreurs van de sectie ziekenhui zen van de NZR het enorm belang rijk noemde dat er een punt wordt gezet achter het al jaren slepende conflict over de honoraria van de specialisten. De volksgezondheidsspecialisten de regeringspartijen stellen loo (PvdA) vreest dat het door het matig werken te bevorderen zullen de bestaande verwijs- en herha- vervangen kabinet voor 1990 vastgestelde bud get voor de specialisten, dat reke- lingskaarten worden ning hield met tariefsverlagingen, door 'jaarkaarten', zal worden overschreden. Over schrijdingen in 1990 mogen volgens Van Otterloo niet ten koste gaan van de uitgaven voor langdurige zorg. Ook het Kamerlid Lansink (CDA) zei dat hij pas enthousiast wordt als blijkt dat het akkoord echt gaat werken. De WD-er Nij- huis liet zich aanzienlijk positiever uit. Een van de punten uit de overeen komst is, naast bevriezing van de kosten voor specialistische hulp, het dichter bij elkaar brengen van de omzetten (inkomen plus kosten) in de diverse specialismen. Zo gaan hart-longchirurgen er in drie etap pes 30 procent op achteruit, cardio logen 12,5 procent en cardio-anes- thesisten, radiologen, medisch microbiologen en patholoog-anato men 15 procent. Voor psychiaters komt de afspraak neer op een ver hoging met 25 procent en voor kin derartsen met 10 procent. Het akkoord omvat verder afspra ken om de buitensporige werktij den van assistent-geneeskundigen terug te dringen en maatregelen om meer jonge specialisten aan het werk te helpen. Ook zullen de indi viduele specialisten weer overeen komsten sluiten met de ziekenfond sen, zodat hun patiënten niet langer VOLENDAM (GPD) - Het plan om leden van het Volendamse politie korps desnoods te dwingen naar een andere standplaats uit te zien, is bij de Nederlandse Politiebond (NPB) slecht gevallen. Met de maat regel is gedreigd vanwege de slech te sfeer binnen het korps, die mede te wijten zou zijn aan de (te) nauwe band tussen sommige agenten en de plaatselijke bevolking. NPB- voorzitter Leen van der Linden, schamper: "Steeds hoor je dat het beleid er op gericht moet zijn dat de politieman dicht bij de bevolking staat. In Volendam moet het kenne lijk andersom". Van der Linden vindt dat de voor gestelde maatregel de integriteit van de politiemensen in twijfel trekt. "Dat kan natuurlijk niet. En als blijkt dat de districtsleiding deze plannen toch door wil drukken, stap ik eventueel naar het ministe rie van justitie in Den Haag. Als een agent te veel bij een zaak betrokken raakt, vraagt hij toch of een collega het overneemt. Ik denk dat het, juist in zo'n aparte gemeentschap die Vo lendam toch is, goed is als politie- mensen een nauwe band hebben juist om die reden zijn werk n; met de bevolking". horen. "Het is hier echt geen Toch plaatst een Volendamse jongens-krentebrood. Zit je agent vraagtekens bij die door Van keerd, dan ga je wel op de bon, ook der Linden geprezen verweven- al ben je familie of zit je in de ken heid. "Als je in Volendam woont, nissenkring. Want als politiemen leef je in een glazen huisje. Ook in je sen dat zouden doen, dat kun je hel w __o vrije tijd word je in de gaten gehou- hier wel schudden. Iedereen weet jangS ujt een onderzoek de korpsleiding op hen druk uitoe fent elders te gaan solliciteren. "Het argument dat ze te vertrouwelijk met de bevolking omgaan, lijkt me sterk overtrokken. Ik denk dat het te maken heeft met de aanpak van de drugshandel deze zomer. Die zou veel te slap zijn geweest. De politie op straat krijgt in zo'n geval alles op zijn bordje. Die had moeten zien dat die reden zijn werk naar be- er jn dje rommel werd gehandeld. Maar met al die bezuinigingen kun je toch moeilijk op elke hoek van de straat een agent posten. Het is onte- de ken- recht daarvoor een paar agenten te laten opdraaien". Volgens Van der Linden den. Mensen kijken hoe je thuis- alles van elkaar. Als je bij de een iets komt. Wat je, en vooral hoeveel je door te vingers ziet, dan zal de vol- drinkt in de kroeg. Als je dan ook gende je daar aan wel helpen herin- nog met een Volendamse getrouwd neren. De politiemensen die hier in zou zijn, wordt het nog moeilijker, het dorp wonen, zijn echt niet zo Dan wordt de sociale controle al- stom^ dat ze uitzonderingen ma- leen maar groter. En of dat nu zo be- ken." vorderlijk is voor het goed functio neren van een agent, vraag ik me Hoewel Koning niet uitsluit dat af'. sommige politiemensen in het dorp Volgens Ton Koning, bestuurslid wel eens conflicten met bekenden van de lokale middenstandsvereni- uit de weg gaan, moet er volgens ging, doet de Volendamse agent hem een andere reden zijn waarom het functioneren van het Volendamse korps gebleken dat er niets aan de hand is. "Wij hebben sterke twijfels over de argumenten van de dis trictsleiding. De bond zal dan ook scherp in de gaten houden of er geen ongewenste druk op de korpsleden wordt uitgeoefend. Er kan geen sprake zijn van gedwon gen sollicitaties naar elders. Het gaat tenslotte om mensen die thuis een gezin hebben. Met of zonder Vo lendamse vrouw". zich terughoudender op. Van Otter- zelf de rekening krijgen. Om doel AMSTERDAM (ANP) - De Amster damse rechtbank heeft gisteren een 26-jarige man veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf voor twee vrij heidsberovingen, bedreigingen met misdrijven tegen het leven gericht en mishandeling. De officier van justitie eiste twee weken geleden vier jaar cel tegen de enigzins ver minderd toerekeningsvatbare man. De Amsterdammer beroofde met een 24-jarige mededader, die tot twintig maanden celstraf werd ver oordeeld, twee mannen enige tijd van hun vrijheid. De mannen ver klaarden op de zitting met één van hen op 25 februari van dit jaar "een geintje te willen uithalen". Het 'geintje' ontaardde in een Binnenland kort Bever dood Een van de veertien bevers die in oktober uit Oostduitsland in de Biesbosch zijn uitgezet, is dood. Het dier, juist het exemplaar dat door prins Bernhard in vrijheid was ge steld, is vorige week dood gevon den. Sectie heeft uitgewezen dat de bever, een wijfje van vier jaar oud, aan een ontstoken lever is bezwe ken. Nader onderzoek moet aan het licht brengen hoe het dier deze kwaal heeft opgelopen. Alcohol in verkeer Misbruik van alcohol in hét verkeer zal komend jaar harder worden aan gepakt. Notoire drinkers zal het rij bewijs worden afgenomen. Dat maakte minister Maij Weggen (ver keer) gisteren bekend. Jaarlijks wordt vijf tot tien procent van het aantal dodelijke ongevallen veroor zaakt door medicijngebruik. Zo'n 25 procent van de ongelukken met fatale afloop, zo'n 400 gevallen, is te wijten aan overmatig alcoholge bruik. Fraude Ardanta De strafzaak tegen de zwerftocht per auto door Nederland waarbij het slachtoffer werd gesla gen, geschopt en bedreigd. Verder werd er een revolver op zijn hoofd gericht waarmee Russisch roulette werd gespeeld. Het tweede slacht- nomen, tiet is nffor mot «mq tu/ootal "nnu ppn Amsterdamse offer met wie het tweetal "nog t appeltje te schillen had" werd in een verlaten gebied geboeid aan een hek achtergelaten ontdaan van schoenen en bezittingen. Volgens officier van justitie W, Franken van Bloemendaal gaat het in deze zaak tussen criminelen die wat met el kaar te verhapstukken hadden". Volgens de rechtbank heeft het tweetal "op ingrijpende wijze over de slachtoffers beschikt". DEN HAAG - Premier Lubbers heeft gisteren als eerste het boek 'Vo ice of the Children' in ontvangst ge- Het is samengesteld door de stichting 'For the future of the world's children' en is bedoeld voor regeringsleiders en DEN HAAG (ANP/GPD) - De ver- grote industriëlen. In het boek ho van accijns huisbrand- schrijven 22 kinderen uit vijftien Qiie en petroleum gaat niet door. De landen en 31 Nobelprijswinnaars daaraan gekoppelde gasprijsverho- over het milieu. De stichting wü in voor kleinverbruikers met 1,3 juni 1990 in Noordwijk een congres cent 1 juli 1990 is nu van de baan. j—organiseren, waar kinderen ttiilieu zullen praten met twintig van de 52 Nobelprijswinnaars die zich bij de stichting hebben aange sloten. Onder hén is de Nederlander Jan Tinbergen (rechts achter). (foto ANP) Dat heeft het de ministeraad van morgen besloten. De Tweede Ka mer heeft gisteren ingestemd met een verhoging van de dieselaccijns (met 10,6 cent per 1 januari) en van de LPG-toeslag. Het kabinet ziet af van het voor stel de accijnzen op huisbrandolie en petroleum te verhogen omdat de Kamer aandrong op een oplossing waarbij de kleinverbruikers meer worden ontzien. Gekozen wordt nu algehele verhoging van de geld op duistere wijze verdween. DEN HAAG (ANP) - De Tweede- Kamerfractie van de WD wil we ten of het waar is dat corruptie de helft van het ontwikkelingsgeld op slokt. Het kamerlid Terpstra heft minister Pronk (ontwikkelingssa menwerking) schriftelijk gevraagd welke concrete maatregelen hij gaat treffen om de corruptie bij de beste ding terug te dringen. Van ambtelijke zijde wordt ge schat dat corruptie met ontwikke lingsgelden op 10 tot 50 procent ligt, aldus Terpstra. Daarbij refereert zij aan uitspraken van ambtenaren van het ministerie van buitenlandse za ken. Volgens het hoofd van de di rectie criminaliteitspreventie bij het ministerie van justitie dr. J. van Dijk zou vooral bij de aanbesteding van grote projecten zoals de aanleg van wegen en havens veel geld ver loren gaan. Van Dijk zei dit tijdens een verga dering van misdaadbestrijders in Den Haag, waar deze functionaris sen uit dertig landen vergaderen over de bestrijding van corruptie bij de overheid. Deskundigen bereiden er onder auspicién van de Verenig de Naties een internationale ge dragscode voor ambtenaren en poli tici voor die de fraude zoveel moge lijk moet terugdringen. •Veel ontwikkelingsgeld ver dwijnt in de zakken van fraudeurs en andere mensen die zwart geld willen zien om in beweging te ko men. Van Dijk: "Preciese cijfers daarover zijn niet te geven, maar we hebben hier voorbeelden gehoord van grote ontwikkelingsprojecten waarbij zeventig procent voor brandstofheffing in het kader de Wet algemene bepalingen mil ieuhygiëne. Grootverbruikers beta- len door grote projecten te begelei- van fraudebestrijding is volgens Van Dijk het gebrek aan internatio nale afspraken en regels. "Zo moet het mogelijk worden om het geld dat gevluchte dictators meenemen toch in beslag te nemen of verbeurd te verklaren. Met name de vertegen woordigers uit de Filipijnen en Uganda hebben daarop aangedron gen". Fraudebestrijding ligt momen teel volgens Van Dijk goed in de markt. "Tien jaar geleden zou het onmogelijk zijn geweest om een dergelijk seminar met deze deelne mers te organiseren. Nu doen lan den als Polen, de Sovjet-Unie. Uganda, Singapore en Hongkong mee". Volgens Van Dijk is dat het gevolg van omwentelingen in deze landen waarna de nieuwe macht hebbers op het gebied van fraude schoon schip willen maken. "Die landen kunnen veel leren van de aanpak in Singapore en Hongkong. Met name Singapore was vroeger het Mekka van steek penningen en fraude. Daar zijn ze jaren geleden begonnen met het op zetten van een soort ombudsman met vergaande bevoegdheden. Die ombudsman heeft het publiek er van doordrongen dat ze aangifte kan doen en heeft verder een poli tieapparaat ter beschikking dat on derzoek kon doen". Kamer wil meer vluchtelingen uit Vietnam toelaten Renate Oorrestein, Yvonne Kroonenberg en Midas Dekkers signeren a.s. zaterdag o.a. hun boeken Vóór alles een dame', 'Alles went, behalve een vent' en 'De krekel en andere beesten' in de Bijenkorf Den Haag. De plaats: de Bijenkorf Boekhandel. De tijd: van 13.00 tot 16.00 uur. ELKE DAG EEN ANDERE BIJENKORF. Mogelijk kunnen de Verenigde Na- ties op dit gebied een rol gaan spe- DEN HAAG (GPD) - Een meerder- a u i-uvi j j i e ^eg®lei" heid in de Tweede Kamer wil dat den. Het blijkt dat de kosten dan Nederland extra Vietnamese vluch- met de helft omlaag kunnen telingen tot ons land toelaat. De ka- Corruptie en fraude komt niet merfracties van PvdA. WD, D66, De opbrengst (170 miljoen gulden) slechts in verre ontwikkelingslan- Groen Links en klein rechts drin- wordt besteed aan energiebespa- den voor. "In bijvoorbeeld Polen, gen daarop aan bij minister Van den rende maatregelen bij grote indus- Rusland, Italië en de Verenigde Sta- Broek (buitenlandse Zaken) len dan automatisch meer en de las ten worden evenwichtiger gespreid, volg ten weten ze er ook aardig mee om staatssecretaris Kosto (justitie) i— te gaan, als je de deskundigen uit Groot-Brittannië Vietnamezen uit de dieselac- die landen hier hoort. Volgens de Hong Kong terugstuurt naar hun VS-deskundige is m dat land cor- m0ederland. Het CDA heeft de ka- ruptie vanaf haar oprichting nauw mervragen niet ondertekend. trieën. Bij de verhoging cijns met 10,6 cent zit inbegrepen VS-deskundige i verhoging van 2,3 cent als ge- akkoord dat minister verweven met het politieke bedrijf. j^e kamerleden willen dat Van De opbrengst van de verhoging van de dieselaccijns wordt besteed aan een subsidieregeling voor schone en stille vrachtwagens en bussen. Mogelijk kan er ook een onderzoek naar schone dieselmotoren uit wor den betaald. geschrifte en belastingfraude verdachte ex-directeur van Ardanta Uitvaartverzorging uit Haaksber gen is uitgesteld tot 8 en 9 maart van het volgend jaar. Dan wordt ook de strafzaak tegen een medeverdachte behandeld. De twee zouden de be drijfsvereniging, de fiscus, Ardanta zelf en toekomstige uitkeringsge rechtigden voor zo'n acht miljoen gulden hebben benadeeld. Waterbodems Het eventueel schoonmaken van de bodems van regionale wateren gaat de komende tien jaar zeker 585 mil joen gulden kosten. In de regionale wateren DEN HAAG - Na ruim vijftien jaar strijd is er nu een einde gekomen aan het juridische en ethische steekspel tussen Gerard Stinissen en justitie en verpleegtehuis Het Wiedenbroek. Ineke Stinissen (47), die al sinds eind maart 1974 in een valsheid uitzichtloos coma ligt, mag delijk sterven. door Robin Uitham/ANP Ineke Stinissen raakt in 1974 door een narcosefout tijdens een kei zersnede-bevalling in het zieken huis De Stadsmaten te Enschede in coma. Na een aantal maanden wordt ze overgebracht naar het ver pleegtehuis Het Wiedenbroek in Haaksbergen, waar ze door toedie ning van vocht en kunstmatige voe- ongeveer negen miljoen ding in leven wordt gehouden. Ge- veroordeeld tot een schrikwekken- vrouw. Stinissen gaat niet r de vorm van gevangenschap tussen bezoek, hemel en aarde, en leven en dood. Wel gaat hij Alle gegevens wijzen er volgens hem op dat de medische behande ling zinloos is. Ook vraagt de raadsman of Stinis sen de toestemming tot verpleging van zijn vrouw kan intrekken. De advocaat van het verpleeghuis, dat een confessionele achtergrond heeft, vindt echter dat afgezien van het feit of de toediening van vocht medisch zinloos zou zijn, deze han delingen behoren tot de verzorging. De rechtbank verwerpt het ver zoek van Stinissen. Stopzetting van de kunstmatige voeding betekent euthanasie en die kan volgens justi tie alleen worden toegepast als de betrokken persoon daar uitdrukke lijk om vraagt. Een patient in coma kan dat niet. De rechtbank laat zich r op beroep tegen de uitspraak van de Almelose recht bank bij het gerechtshof in Arn hem. Ruim twee jaar later, oktober 1989, wijst het hof zijn appèl af. De heersende rechtsopvattingen laten geen ruimte voor een actieve vorm van levensbeëindiging anders dan op uitdrukkelijk en ernstig verlan gen van de patieiite, aldus het hof. Ook het hof laat zich niet uit over de vraag of er sprake is van zinloos me disch handelen. Maar zelfs als dat zo zou zijn, dan nog moet het verzoek van Stinissen worden afgewezen. "Immers, bij een comateuze patient die auto noom ademt, kan levensbeëindi ging slechts plaatsvinden door mid del van het onthouden van voedsel vocht. Dat leidt tot een proces dood intreedt. Het hof vindt deze kubieke meter specie ernstig rard Stinissen besluit dat hij ervoor ontreinigd. Minister Maij-Weggen moet zorgen dat e einde komt (verkeer en waterstaat) heeft dit de Tweede Kamer meegedeeld. Waar schijnlijk is de verontreiniging van de bodems tfan de regionale wate ren nog groter. Het onderzoek hier naar is nog niet afgerond. Wethouders i het lijden van zijn vrouw. In de beginperiode heeft hij con tact met een aantal huisartsen die zich bereid verklaren het leven van Ineke te beëindigen, maar alleen met een verklaring dat ze een na tuurlijke dood zou zijn gestorven. Gerard vindt dat het langs een lega- niet uit over de principiële vraag of waarbij pas na^enkele weken de er sprake is van medisch zinloos x S| TT Ji handelen. Wel mag Stinissen vol gens de rechtbank de behande lingsovereenkomst met het ver pleegtehuis opzeggen. Dat betekent dat Stinissen zijn vrouw naar een te huis met andere opvattingen zou ■kunnen brengen. Maij-Weggen (verkeer) heeft geslo- Hij heeft zelfs meegemaakt dat zijn den Broek, in navolging van de ten met de werkgeversorganisaties eigen minister, Meese, om die reden Amerikaanse president Bush, bij de 1 Arx x"arr moest aftreden". Britse regering protesteert tegen de Alleen in Noord-Europa komen uitzetting van afgewezen Vietna- deze praktijken op overheidsniveau mese asjelzoekers in Hong Kong. weinig voor. Dat heeft volgens Van Bovendien wordt de minister ge- Dijk te maken met de ambtelijke vraagd „het probleem van deze structuur waarbij het traditie is dat asielzoekers, die in een onmenselij- politiek en ambtenarij behoorlijk situatie terecht zijn gekomen" in van elkaar gescheiden zijn. de EG en de Verenigde Naties aan "Dir*tatnr<3 de orde te stellen. Van den Broek reageerde onlangs Het grote probleem bij de aanpak afwijzend op verzoeken vanuit de Kamer om meer Vietnamese vluch telingen op te nemen. De minister wees er toen op dat Groot-Brittan nië de Vietnamezen beschouwt als vluchtelingen en niet als asielzoe kers. ben als Stinissen zijn vrouw in een Nadat de lichtpuntjes in de zaak Telefoondokters ander verpleeghuis wil laten ster- vorige week toch weer zyn gedoofd Dagbladen moeten medische 06-ad- ven. Directeur E. Nij Bijvank zegt omdat het overleg tussen de partij- vertenties niet langer plaatsen, echter niet mee te werken als Stinis- en opnieuw vastloopt, zegt Stinis- Eerst moeten deze telefonische ad- sen zijn echtgenote thuis wil laten sen afgelopen maandag het verzor- viezen op hun kwaliteit worden be- overlijden. gingscontract met Het Wieden- oordeeld. Dat zegt voorzitter Veld- Het Wiedenbróek wil Ineke al- broek op. Hij stelt het verpleegte- huyzen van de KAMA een belan- leen laten gaan als het de garantie huis een ultimatum tot vrijdag. "Of genorganisatie die is opgericht door krijgt dat de behandeling wordt ik laat me afslachten of ik krijg m'n de STER, de Dagblad Unie, de art- voortgezet onder toezicht van een vrouw mee", aldus Stinissen maan- senorganisatie KNMG en de phar- arts. Zo wil het verpleeghuis voor- dag nog. Het werd dat laatste. maceutische industrie, komen dat ze medeplichtig wordt aan euthanasie, aldus Nij Bijvank midden november. Kort daarop laat mr. H. Feber, advocaat-generaal bij het gerechtshof in Den Haag, weten dat er mogelijk een verpleeghuis is te vinden dat de behandeling van Ineke wil overnemen. Advocaat Sutorius meldt 22 no vember dat er goede zicht is op een oplossing. Stinissen zegt die week in Vrij Nederland dat hij desnoods directeur Nij Bijvank van Het Wie- weg in dit geval onaanvaardbaar ge- denbroek zal laten gijzelen. Hij wil zien de opvattingen die daarover het verpleegtehuis zo eventueel bestaan by bestuur en leiding van dwingen ineke te laten gaan. Begin Het Wiedenbroek december maakt het verpleegtehuis Thuis gemeentebesturen niet le weg en in openbaarheid moet ge- Pistoolschot Stinissen doet dat niet omdat hij vindt dat zijn echtgenote in Het Wiedenbroek zou moeten overlij- toegestaan om iets extra's te doen beuren. In de jaren daarna hoopt hij den. Medisch-directeur D. Visser dat dit zal kunnen worden bereikt. De zaak gaat pas echt rollen wan- r Stinissen zich in maart 1987 tot bestuur op terug. Kort na de uit- r het pensioen van wethouders. Dat kan zelfs niet wanneer het pen sioen van deeltijd-wethouders ach terblijft bij het gebruikelijke ambte- de Almelose rechtbank wendt. Hij narenpensioen. Dit bleek gisteren verzoekt de rechtbank de behande- bij de Raad van State in'Den Haag. ling en dus de lijdensweg van zijn De Friese gemeente Menalduma- vrouw stop te zetten omdat er geen deel deed een poging om een begro- enkel uitzicht is op herstel. Zijn ad- tingspost hiervoor goedgekeurd te vocaat, mr. E. Sutorius, betoogt dan krijgen. dat de vrouw dertien jaar geleden is spraak van de Almelose rechtbank verklaart Stinissen desnoods zelf met een pistoolschot een einde te maken aan het leven van zijn vrouw. Het Wiedenbroek wil hem na dit dreigement alleen nog maar na fouillering toelaten bij zijn bekend dat het zelf een oplossing zoekt en een aantal deskundigen heeft geraadpleegd, namelijk dr. C. hoogste Spreeuwenberg, hoofdredacteur het artsenblad Medisch Con- vraagt in cassatie te gaan. Dat zou tact, en de ethicus prof. Kuitert. Bei- kunnen als de raad een uitspraak in den vinden levensbeëindiging goed de zaak van algemeen belang vindt, verdedigbaar. Zelf wil hij niet in cassatie gaan. Spreeuwenberg: „Er is geen en- Ook dreigt hij begin november Ine- kei uitzicht op herstel, geen relatie, ke weg te halen uit Het Wieden- geen communicatie en geen moge- broek en zelf euthanasie op haar te lijkheden om eigen keuzen te ma plegen. ken. Zelfs om verder te kunnen Als duidelijk wordt dat, zelkfs als vegeteren is mevrouw Stinissen het hof in cassatie gaat, een eventu- anderen afhankelijkZe ele uitspraak van De Hoge Raad door de bodem van het menselijk geen gevolgen kan hebben op prak- bestaan gegaan". Volgens de des tijk zoals hij is, laat het Wieden- kundige is de kunstmatige voeding broek er geen bezwaar tegen te heb- medisch zinloos. Morgen: Lockerbie gaat vliegramp sober herdenken Enkhuizer Almanak: al eeuwen 'n bestseller Paul van Vliet: een bouwer, geen sloper DAM JA-IK WL EEN ABONNEMENT OP DE KRANT VOOR M'N EIGEN STUK DUIl VAN NEDERLAND Ik neem het Leidsch Dagblad 7 weken op proef voor maar 27,50 Noteer mij voor een kwartaalabonnement 74,15 Voor het abonnement ingaat ontvang ik de krant twee weken gratis! (Aankruisen wat van toepassing is) Naam: Adres: Telefoon: Opsturen ii

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3