Milieujaar maakte geesten burgers rijp Bewoners doorgaande route Voorschoten zijn verkeer beu Wassenaar vangt weer kinderen op uit Armenië PvdA Voorschoten niet samen met Groen Links Veel geluidsoverlast en en weinig mogelijldieden om te keren VOORSCHOTEN - Het comité Veurseweg-bewoners heeft een klaagbrief aan de gemeente Voorschoten geschreven over het vele verkeer dat de door gaande route neemt. De bewo ners ondervinden veel hinder van het verkeer: elke ochtend en avond staan er tussen het centrum en Leidschendam lan ge files. Volgens het comité is het gedurende die uren bijna WASSENAAR - Ook in 1990 haalt Pax Christi Kinderhulp zestig Armeense kinderen naar Nederland. De helft van de kin deren gaat naar Wassenaarse gastouders, de andere helft wordt ondergebracht in Pijnac- ker en Berkel en Rodenrijs. De kinderen, in leeftijd variërend van 8 tot 14 jaar, blijven van 28 juni tot 19 juli. onmogelijk om te keren, in te voegen of over te steken. Maar ook buiten de spits hebben omwonenden last van het verkeer. De hoeveelheid auto's neemt dan weliswaar af, maar bussen en vrachtwagens rijden veel te hard door de straat. Daardoor is de situa tie volgens de bewoners onveilig voor overstekende kinderen, oude ren en fietsers. Bovendien veroor zaakt het verkeer veel geluidshin der. De gemeente erkent de overlast en heeft al enkele keren met het co mité gesproken over een mogelijke oplossing. De bewoners van de Veurseweg willen dat de weg wordt versmald, zodat er minder hard wordt gereden. "De weg is breed en saai. Dat nodigt gewoon uit tot hard rijden. Soms rijden automobilisten wel honderd kilometer per uur en dat terwijl het een weg door een woonwijk is", aldus E. de Kleijn van het comité Veurseweg-bewoners. De Kleijn denkt dat het verkeer minder hard zal rijden wanneer de gemeente meer groen langs de weg plaatst. "Door middenbermen aan te leggen en een bomenrij te plan ten, lijkt de weg smaller", zegt De Kleijn. "Bovendien neemt het een groot deel van de geluidshinder weg". Oplossingen De gemeente zoekt nog naar een op lossing: "Al in de verkeersnota 1978 stond dat er iets aan de Veurse weg moet worden gedaan. Pro bleem is dat de meeste oplossingen ontzettend veel geld kosten", aldus T.H.A Dijksman, chef weg- en wa terbouw van de gemeente. "De weg is negen meter breed, waardoor we makkelijk in het midden van de weg middenbermen en dergelijke kunnen plaatsen, zodat er twee weghelften ontstaan. Maar het kost vele tonnen om zo'n stuk asfalt weg te breken. Een bomenrij aanplan ten, zoals het comité voorstelt, is volgens Dijksman niet mogelijk: "De berm is maar een kleine meter breed en daar kunnen geen bomen groeien". Het comité wil bovendien dat de gemeente aanwijzingen op de ver keersborden wijzigt. "Door het dorp rijdt veel sluipverkeer dat een alternatief zoekt voor de files op de rijksweg A4 bij Leiderdorp en de Rijksstraatweg door Wassenaar. Misschien zou er minder sluipver keer rijden als de borden werden veranderd". veronderstelt De Kleijn. Dijksman denkt niet dat het ver keer hierdoor een andere route zal kiezen. "Sluipverkeer hou je toch niet tegen", meent hij."Mensen kennen die kleine weggetjes alle maal uit hun hoofd. Gelukkig is Rijkswaterstaat bezig met een ver breding van de A4 zodat dat sluip verkeer in elk geval niet meer door het dorp zal rijden". VOORSCHOTEN - Medewerkers van de PTT zijn begonnen het kabelnet in de Voorschotense wijk Adegeest ge heel te vernieuwen. Het aantal storingen in de wijk is al jaren erg hoog. De vervanging van kleine stukjes kabel bleek in de afgelopen jaren nauwelijks te helpen, zodat de PTT uiteindelijk besloot het gehele, 14 kilometer lange net in de wijk te vernieuwen. Het hele karwei gaat minstens één jaar duren. Volgens een PTT-medewerker reageren de buurtbewoners tot nu toe met gemengde gevoelens op de overlast die het graafwerk in straten en tuinenmet zich meebrengt: 'De één roept 'hè, hè, ze komen eindelijk', terwijl een ander nèt zijn tuintje heeft opgeknapt. Niemand hoeft zich echter zor gen te maken, want wij brengen alles keurig terug in de oude staat". (foto wim Dijkman) Oegstgeester wethouder Kohlbeck zet morgen een punt achter succesvol thema Ook deze zomer kwamen zestig kin deren uit het door aardbevingen ge troffen gebied naar de drie Neder landse gemeenten. Grote verschil is dat de toestemming van de Sovjet ambassade veel eerder binnen is. Bij de vorige actie kwam de toe stemming in april en moest de stich ting hals-over-kop maatregelen ne men. Nu is er meer tijd om program ma's op te stellen, gastouders te vin den en de benodigde 70.000 gulden bij elkaar te krijgen. Volgens de Wassenaarse coördi natrice, mevrouw C. van de Lang- kruis, krijgen de kinderen een 'een voudig' programma voorgescho teld. Een dagje Avifauna, een dagje op een buitenspeelplaats en een sportdag met Nederlandse school kinderen lijken ook dit jaar favoriet. Bij dergelijke activiteiten beperken de kosten zich tot vervoerskosten en entreebewijzen. Verder krijgen kinderen zakgeld en moet Pax Christi opdraaien voor de vliegreis van en naar de zuid-Russische repu bliek. Collectes De werkgroep Wassenaar en de werkgroep Pijnacker/Berkel en Ro denrijs proberen samen de beno digde gelden te vergaren met collec tes of andere acties. Wanneer dat niet lukt, springt de landelijke orga nisatie bij. De meeste gastouders van deze zomer willen ook volgend jaar hun huis openstellen voor twee jonge Armeniërs en Armeense begelei ders. Vorig jaar reisden vjjf volwas sen Armeniërs mee: iemand van de ambassade, een arts en twee leer krachten moderne talen. De leer krachten traden op als tolk, evenals vertegenwoordigers van de Ar meense culture vereniging in Ne derland. Deze vereniging had van tevoren een provisorisch woorden boekje opgesteld dat dit jaar wat wordt aangevuld. Verder zal het aankomen op handen- en voeten werk, zoals mevrouw Langkruis het noemt. Ze ziet uit naar het nieuwe bezoek en meldt dat het vorig jaar heel goed ging: "We hebben nog nooit zo'n leuke actie gehad. Kinderen waren heel erg enthousiast en er zaten geen moeilijke kinderen tussen, zoals in de groepen uit Noord-Ier- land. Er is niet echt iets fout gegaan. Hooguit hadden we wat kleine din getjes, zoals een jongetje dat zijn been openhaalde aan prikkeldraad. Ook kwam de vraag op wie het zak geld moesten krijgen: de gastou ders of de gasten?" Aanvankelijk wilde de organisa tie zich beperken tot half-wezen. Echte wezen zouden tè traumati sche ervaringen hebben ondergaan. Een psychologe bracht de organisa toren op andere gedachten met de raadgeving dat in dergelijke geval len ieder lichtpuntje positief werkt. Het bleek te kloppen. OEGSTGEEST - "We heb ben in het afgelopen jaar met de chemokar drie tot vier keer zo veel chemisch afval opgehaald als in 1988, de compostvatenactie was een groot succes, op trottoirs en wegen is niet meer met che mische middelen gespoten en in samenwerking met an dere gemeenten is een milieuactieplan opgesteld dat systematische aandacht voor het milieu in de regio moet garanderen. Maar het belangrijkste vind ik dat we dit jaar de geesten van de burgerij rijp hebben ge maakt voor milieubewuster gedrag". door Eric-Jan Weterings De Oegstgeester wethouder van openbare werken, A.J.W.F.M. Kohl beck, is duidelijk tevreden over het 'milieujaar' in zijn gemeente. Mor genmiddag sluit hij dit thema-jaar formeel af bij de opening van de nieuwe gemeentewerf aan de Haar lemmerstraatweg. Op de nieuwe werf is een tentoonstelling inge richt over huishoudelijk afval, waar inwoners van Oegstgeest kunnen zien hoe in de toekomst het afval ge scheiden gaat worden. Daarna gaat het milieujaar eigenlijk gewoon door, omdat in 1989 voor een groot aantal activiteiten slechts een eerste aanzet is gegeven. Hardhout Een goed voorbeeld daarvan is het verloop van de hardhout-discussie. De meeste raadsleden wilden het regenwoud sparen door deze hout soort niet langer te gebruiken. De discussie barstte echter pas goed los toen bekend werd dat in de nieuwbouw van de Haaswijkschool wel degelijk hardhout werd ge bruikt. Kohlbeck: "Helaas is het gebruik van hardhout geen kwestie die met een simpel 'ja' of 'nee' kan worden afgedaan. Naar aanleiding van de Haaswijkschool heeft het college een voorstel voorbereid om geld te reserveren voor het herplanten van tropisch regenwoud in de derde we reld. De gemeente Oegstgeest moet natuurlijk zo veel mogelijk aanslui ting zoeken bij andere initiatieven, door er bijvoorbeeld voor te zorgen dat het geld via de Europese Ge meenschap op de plaats terecht komt waar het voor herbeplanting nodig is". Gemeentelijk directeur openbare werken, J. Hermes, geeft toe dat in tien procent van de bouwwerken die in opdracht van de gemeente verrijzen tropisch hardhout wordt verwerkt: "Helaas zijn alternatie ven in een klein aantal gevallen moeilijk te vinden. Sommige kunst stofproducten zijn zelfs zeer milieu onvriendelijk". Toch streeft Oegst geest er naar om op korte termijn in de gemeentelijke bouwverordening een bepaling op te nemen die het al le bouwers verbiedt hardhout toe te passen. Waarschijnlijkheid zal de raad daartoe in januari een 'hard hout-besluit' nemen. Milieutrein Het milieu gaat ook een belangrijke plaats innemen in de actviteiten op de nieuwe gemeentewerf, het on derkomen van de 45 ambtenaren van de dienst gemeentewerken. Oegstgeest wil hier acht soorten af val gescheiden verwerken en Her mes hoopt de komende zes maan den een begin te kunnen maken met de meeste soorten. Uiteindelijk gaat het om de afvalstoffen glas, textiel, papier, plastics, metaal en oud-ijzer, koelkasten, klein che misch afval en 'bindbaar tuinafval'. De eerste vier stoffen moeten door de 'milieutrein' worden opge haald, die volgend voorjaar in een paar wijken zal proefrijden. In de 'milieutrein' volgt een aantal andere voertuigen de 'gewone' vuilniswa gen. Zij halen afval gescheiden op. Vanzelfsprekend moeten de bur gers meewerken en hun glas, papier en andere afval gescheiden aanbie den. Voor een deel startte de ge scheiden inzameling dit jaar, met de papiercontainer en de chemocar als bekendste voorbeelden. Voor de verwerking van andere stoffen kijkt Oegstgeest liever eerst naar de erva ringen in de buurgemeenten. Zo ex perimenteert de gemeente Voor schoten met een speciale sloopin- richting voor koelkasten, waar de schadelijke koel- en isolatiestoffen apart worden verwerkt. De samenwerking van Oegst geest met de buurgemeenten moet binnenkort vorm gaan krijgen in een regionaal Milieu Uitvoerings Plan (MUP), waarbij de zes gemeen ten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Alkemade, Zoeterwoude en Voor schoten zijn aangesloten. Allereerst willen de zes de achterstand op het gebied van de hinderwetvergunnin gen inlopen. Momenteel werken zeer veel bedrijven in de regio zon der vergunning, maar in 1990 moet dat afgelopen zijn. Deze afspraak heeft volgens Ko hlbeck in een aantal gemeenten voor de nodige problemen gezorgd: "Een dorp als Alkemade, dat veel kassen heeft, zou zeven extra amb tenaren nodig hebben, terwijl we in Oegstgeest met één extra ambte naar de klus kunnen klaren". De wethouder erkent dat Oegstgeest 'vanuit een zekere luxe' kan aan dringen op voortvarendheid bij het vaststellen van de plannen. Oegstgeest is bepaald geen arm lastige gemeente en heeft burgers èn ambtenaren al voor het milieu enthousiast gemaakt. Kohlbecks grootste zorg gaat uit naar de ko mende raadsverkiezingen. "Als het MUP voor de verkiezingen klaar is en alle gemeenten zich er aan heb ben gebonden, dan moeten de be leidsprogramma's van de nieuwe colleges van B en W er op aanslui ten. Op dit moment zou het volgens de planning nèt kunnen". Endegeest Een van de weinige dompers op het milieujaar is voor veel Oegstgeeste- naren de 'kwestie Endegeest'. In de 'deal van de eeuw' kozen Oegstgees ter politici uiteindelijk voor het met villa's bebouwen van een deel van het landgoed Endegeest, tussen rijksweg A44 en het bos. "Een open liggende zenuw die voortdurend werd geprikkeld", noemt Kohlbeck de affaire. "Ik geef direct toe dat het milieujaar en deze plannen niet sa mengaan, maar ik wil er direct aan toevoegen dat de gemeente ook van tegenstanders de erkenning heeft gekregen dat wij alle varianten op zijn ecologische merites hebben on derzocht". In de laatste versie van de plan nen worden geen huizen meer in het bos gebouwd, maar dat is voor een aantal organisaties geen reden ge weest de aangekondigde bezwaar schriften in te trekken. Kohlbeck blijft overtuigd van de juistheid van het raadsbesluit: "Boom voor boom hebben we onderzocht. Bij iedere variant hebben we duidelijke keu zes gepresenteerd en een aanvanke lijke raadsmeerderheid die villa- bouw in het bos acceptabel achtte, hebben we niet benut. Steeds weer volgden aanpassingen tot bijna ie dereen akkoord ging. Bovendien vergeet iedereen dat het dorp er twee hectaren bos bij krijgt achter het parkeerterrein in Endegeest- west, op de plaats van de volkstui nen". Een belangrijk onderdeel van het milieujaar was de voorlichting. In de eerste helft van dit jaar werd ie dere maand een ander onderdeel onder de aandacht van de Oegst- geestenaren gebracht, onder andere door middel van folders en artike len in een huis-aan-huis blad. De opvallendste blikvanger aan het begin van het jaar was de intro ductie van de chemocar, waarna halverwege het jaar de compostva tenactie een groot succes bleek. De gemeenteraad moest het aanvanke lijk gereserveerde bedrag van 2700 gulden zelfs meer dan vertienvoudi gen om alle Oegstgeestenaren van een vat te voorzien. Bron Aan het einde van het jaar trok het volgens wethouder Kohlbeck 'origi neel Oegstgeester idee' van de milieutrein sterk de aandacht: "De meeste milieumaatregelen worden raadsbreed gedragen, zodat al snel de vraag opkomt wat er nog meer mogelijk is. Het scheiden van het af val aan de bron is het meest wezen lijke wat een gemeente kan doen". Halverwege het jaar deed Oegst geest er een schepje bovenop met het plan om bij de burgers 'milieu bewust aankoopgedrag' te stimule- "Daarmee ga je weer een stapje verder en kom je aan de produktie- kant. Als de consument eisen stelt aan de winkelier, zal deze op zijn beurt geen milieu-onvriendelijke producten van de grossier kopen. De producent volgt dan vanzelf'. De wethouder ontkent dat het aan prijzen van 'milieuvriendelijke' winkels door de gemeente concur rentievervalsing in de hand zou werken. "Als die actie volgend jaar van de grond komt - en we moeten er eerst uitgebreid in de gemeente lijke commissies over spreken - kunnen winkels meedoen op basis van vrijwilligheid. Ik denk zelfs dat een 'milieukeurmerk' door veel winkeliers graag wordt gebruikt". VOORSCHOTEN - Bij de Voor schotense gemeenteraadsverkie zingen komen PvdA en Groen Links niét met een gezamenlijke lijst. De PvdA heeft gisteravond, tij dens een ledenvergadering, de knoop doorgehakt. Bestuur en le den constateerden dat Groen Links geen verzoek om samenwerking had ingediend en rondden het agen dapunt zonder enige discussie af. De voorzitter van Groen Links, W.P. Wolting, verbaast zich over de afwijzing. Een avond tevoren had de ledenvergadering van Groen Links uitgesproken dat samenwer king met de PvdA mogelijk is wan neer die partij een verkiesbare plaats aanbiedt. Het aanbod, een vijfde plaats, was onaanvaardbaar. Ook in eerdere gesprekken zou het samenwerkingsverband van PPR, PSP, CPN, EVP dat duidelijk heb ben gemaakt. Geen 'Leidse' kerstbomen op Statendaalder LEIDEN/LEIDERDORP - De Leid- se bloem- en kerstboomverkoper J.N. Kanbier mag dit jaar geen kerstbomen verkopen op de Staten daalder in Leiderdorp. Zijn concur rent, T.L. Spiering uit Leiden, krijgt de gewilde vergunning voor het drukke plein bij winkelcentrum Winkelhof. Dat hebben B en W van Leiderdorp gisteren besloten op ad vies van de commissie beroep- en bezwaarschriften. Kanbier stond de afgelopen vier jaar steeds op het plein, maar dit jaar was zijn vroegere hulp Spiering hem voor met het aanvragen van de vergunning. Kanbier maakte be zwaar tegen het verlenen van de vergunning aan Spiering: "Ik heb die standplaats zelf ontwikkeld. Het eerste jaar liep de handel niet zo, maar nu kennen de mensen me en komen ze elk jaar terug. Ze kunnen die plaats dan toch niet zomaar over doen aan iemand anders?". De gemeente heeft Kanbier een andere standplaats aangeboden bij de Oranjegalerij in Leiderdorp, maar dit aanbod heeft hij afgewe zen. "Ik heb zelf kerstbomen ver kocht aan een kruidenier op de Oranjegalerij. Als ik daar ga staan ben ik gewoon een concurrent van mijzelf', aldus Kanbier. De kerstboomverkoper had al duizend kerstbomen ingekocht en kan die gelukkig samen met een collega slijten: "Ik was eerst bang dat ik ze»niet meer kwijt zou raken, madr tot nu toe zijn de bomen niet aan te slepen". Volgend jaar wil de gemeente via een lotingssysteem bepalen wie de standplaatsvergunning krijgt. Kan bier vindt dat 'een belachelijk be leid'. "Maar ik schrijf me gewoon twintig keer in: onder de naam van mijn vrouw, mijn broer en de rest van de familie. De gemeente dwingt mij gewoon om op een oneerlijke manier mee te doen". OEGSTGEEST/ZOETERWOUDE - Antiekwinkel 't Koetje, tot voor kort gevestigd aan de Dorpsstraat in Oegstgeest, is verhuisd naar de Hoge Rijndijk 197 in Zoeterwoude. De verhuizing was nodig omdat het pand in Oegstgeest te klein werd om de meubelen te huisvesten. Inbraken in vier winkels Oegstgeest OEGSTGEEST - In de nacht van dinsdag op woensdag hebben in brekers in vier winkels aan de Irislaan in Oegstgeest ingebroken: de stoffenzaak Markant, kinderkle dingwinkel Tweens, bakker Tijster man en slager Van der Zalm. De inbrekers kwamen de winkels in het winkelcentrum Lange Voort binnen door het slot van de voor deur te forceren. Ze namen alleen geld uit de kassa's mee. Hoeveel geld dat in totaal was, is niet be kend. Scholier verliest boeken en bureau bij kamerbrandje LEIDERDORP - Bij een brand in een slaapkamer in een wo ning aan de Leiderdorpse Mar- joleintuin zijn gisteravond schoolboeken, een bureau en een deel van het behang ver woest. De brand ontstond toen een 14-jarige jongen een kaars op zijn kamer liet branden ter wijl hij ging eten. Toen de kaars op was, begon de plastic kandelaar te branden. Doordat de slaapkamerdeur op slot was, kon het vuur zich niet verder uitbreiden. De brand weer kon het vuur in korte tijd blussen. P.Q. van den Burg, woordvoerder van de PvdA, heeft het anders be grepen en doet laconiek over het af scheid van'het PPR-lid uit de Pvd- A/PPR-fractie en het afketsen van de samenwerking met Groen Links. Van den Burg: "We hebben er het volste vertrouwen in dat we mini maal vier zetels halen^en zullen er alles aan doen door te'groeien naar vijf zetels. De bewering van Groen Links dat de vijfde plaats een onver kiesbare plaats is, vinden we nogal voorbarig". Voor G. Both, het PPR-raadslid in de PvdA/PPR-fractie, is nu het doek gevallen. Hij wil alleen raads lid zijn van een gecombineerde frac tie. Een zelfstandig Groen Links heeft volgens hem een te klein draagvlak. Of Groen Links aan de verkiezingen meedoet, blijkt na de kerst. Botsende auto's raken wandelaar VOORSCHOTEN - Twee auto's raakten gisteravond in Voorschoten zwaar beschadigd bij een aanrijding op de kruising Zwaluwweg/Molenlaan/Pro- fessor Zeemanplantsoen/Carel Fabritiuslaan. Een van de auto's kwam uit het Zeemanplantsoen en verleende geen voorrang aan een auto die uit de Molenlaan kwam. Deze auto schoof door de botsing op het trottoir en raakte daarbij een voetganger. De wandelaar werd met onbekende verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis Lei den gebracht. DONDERDAG 14 DECEMBER Alphen kerstzangavond met Alphens Mannenkoor in dienstencentrum Westerhove. aanvang 19.30 uur. prof.dr. René Diekstra (Denkwij- zer), 20.00 uur in het Inloophuis Psychiatrie. Rapenburg 48. voorstelling van Paul de Leeuw met 'Beste Maatjes', aanvang klaverjassen bij Tamarco, Splmterlaan, aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 15 DECEMBER Alphen Leiden algemene ledenvergadering PvdA afdeling Leiden, aanvang 20.00 uur in buurthuis Aktief, Ber- lagestraat. ^t^^k 'De zon gaat zinloos onder, mor- gen moet ze toch weer op', aan- A n vang 20.15 uur in de Muzenhof. ^k eindconcert Streekmuziek- flStf srhnnl Rijnakknnrrt aanvnnq Warmond kerstbingo Kommunikatie War mond, aanvang 20.00 uur in het Meerpunt. Alphen natuurwandeling IVN over de Kruiskade, start om 10.00 uur Ooievaarsnest bij Spookverlaat en Galgweg Hazerswoude. Lelden vlooienmarkt in de Pieterskerk, van 9.30 tot 16.30 uur. avondvullend programma van discussieavond homohuwelijk, aanvang 20.00 uur in De Bron. voorstelling:'Goud', door Truus Bronkhorst. aanvang 20.30 uur in 20.15 uur in de leidse Schouw burg. voorstelling: 'Zeven deuren', door Theater aan de Werf/Wolfs- mond. aanvang 20.30 uur in hel LAK-Theater. Cleveringaplaats. informatiedag suikerziekte, van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur in de meditheek. kerstbazar speeltuin- en buurt vereniging Vreugdeoord, aan vang 19.00 uur. premièrevoorstelling van Karin Bloemen: 'Bosje Bloemen', aan vang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. avondvullend programma van muziek- en dansgroep 'Pandora', JBp 20.00 uur in de Dorpskerk. K Noordwijk BÊf 9 optreden 'All that Jazz', aan- vang 20.00 uur in Bon-Bon. Ko- n nmain Wilhelmina Boulevard. Wassenaar uitvoering van de komedie 'Des Duivels', door Toneelcombinatie Dialoog, aanvang 20.15 uur in De Warenar, Kerkstraat. kunstverkoop, van 10.00 tot 17.00 uur in Avifauna. jaarexpositie cursisten Pro Ar te, van 11.00 tot 17.00 uur, Ouds- hoornseweg 94 (tegenover aanvang 20.30 uur in het LAK- THeater, Cleveringaplaats. Leiderdorp postduivententoonstelling 'Lei- kerstzangavond in de Gerefor meerde Kerk. aanvang 20.00 uur. Leiderdorp klaverjassen bij De Buitenge rad van avontuur in Halfje Wit, aanvang 20.00 uur. optreden rockband 'One-X- aanvang 20.30 uur in het LAK- Theater, Cleveringaplaats. postduivententoonstelling Apurt M 'Steeds Sneller', opening 20.00 ZATERDAG 16 DECEMBER Alkemade blijspel door toneelvereniging uitvoering van het blijspel: 'Op blote voeten in het park', door to Lindelaan 12. vanaf 19.00 uur kerstklaverjassen en sjoelen bij Leiden lezing over 'relaties', door wonen, Frerikshof, aanvang 20.00 One' in Het Kasteel, aanvang 21.00 uur. Leiderdorp cabaret van Herman Finkers: 11 r" l\fl 1 I uur-tot 22uu uur in he' hoerhuis. W W Lil %J Daniël Noteboomstraat 5a. Maskerade, aanvang 20.00 uur in het Dorpshuis, Rijpwetermg. neelgroep Spot, aanvang 20.30 uur in het Parktheater. Con Bravura, aanvang 20.00 uur in clubhuis Beukenschans.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16