0 goed zonder Spooky of hits Wat koop ik voor dat succes van toen?' NCRV-tv komt 6 tot 8 miljoen tekort LIZA MET HAAR 'BOYS' TERUG OP HET PODIUM Tot grote verbazing van een voorbijgangster slaagde de 1,75 meter lange Argentijn Hugo Zamaratte er in zich met zijn le nige lichaam in een doorzichti ge fles van 66 bij 45 centimeter te wurmen. Hij verrichtte dat staaltje in het centrum van Lon den. De Argentijn maakt deel uit van Gerry Cotte's Circus dat tijdens de kerstdagen de Britse hoofdstad aandoet. (foto ap> Belg smeert 'm Een gedetineerde in de Belgische gevangenis van Lantin, bij Luik, wist gisteren te ontsnappen dank zij de margarine die hij bij zijn ontbijt had gekregen. De man was met handboeien vastgeke tend aan een radiator in het poli tiebureau waar hij was voor ver hoor. Hij had 's morgens verkozen af te zien van zijn ontbijt om de mar garine van zijn boterhammen op zijn polsen te smeren. Na even de kamer uit te zijn geweest, vond de politie de handboeien bungelend aan de verwarming, en de gevan gene was gevlogen. Schakel mensheid De Griekse paleontoloog Giorgos Koufos zegt een fossiel te hebben ontdekt dat mogelijk de ontbre kende schakel vormt in de ont wikkeling van de mens. De vondst betreft een gedeelte van een schedel die tussen de 9 en 11 miljoen jaar oud is. Koufos gelooft dat de schedel een overgangsperiode vertegen woordigt in de ontwikkeling van de primitieve hominiden (twee benige primaat) tot de meer ont wikkelde als de australopithecus. In de afstammingsleer wordt aangenomen dat de australo pithecus een van de directe voor ouders van de mens was. Hij zou tussen de 1 en 5 miljoen jaar gele den hebben geleefd. De rama- pithecus was een aapachtig we zen met een gebitsstructuur die verschilde van die van de aapach- tigen. Koufos zei dat zijn vondst bij het dorp Xirohori, 24 kilometer van Thessaloniki, gelijkenis ver toont met een primitief soort australopithecus. Tang-paard Een 1.200 jaar oud porseleinen paard uit de periode van de Chi nese Tang-dynastie heeft gisteren op een veiling bij Sotheby's in Londen de recordprijs van 12 mil joen gulden opgebracht. Het 68 centimeter hoge beeldje werd na hevig bieden het eigen dom van de Japanse kunsthande laar Shimojo. De uiteindelijke prijs was drie keer zo hoog als het veilinghuis van te voren geschat had en het dubbele van de oude recordprijs voor een Chinees kunstwerk, zo zeiden de veiling meesters van Sotheby's. Het groen-bruine beeldje werd vorige maand door gewapende mannen gestolen tijdens een ex positie in Hongkong. Nadat er een beloning was uitgeloofd kwam het beeld weer boven wa ter. Een ontstellend gebrek aan professionaliteit heeft Sue Cha loner zelf drie jaar geleden voor het laatst aan den lijve ondervon den bij de promotie rond haar so lo-single 'Don't Try To Change Me', die was verbonden aan de speelfilm 'Mama Is Boos'. "We hadden daarbij een schitterende clip, die wel 40.000 gulden had gekost. Die werd alleen niet uit gezonden, omdat het personeel van AVRO's Toppop dan niets te doen had. Dat terwijl die omroep zelf belangen in die film had, in verband met het uitzenden later op televisie. Dergelijke kromme toestanden zul je in dit vak ner gens anders aantreffen". Lijfspreuk Aan dat jongste frustrerende pla- tenavontuur heeft Sue Chaloner in elk geval een overduidelijke lijfspreuk overgehouden. Wie met haar in zee wil, zal naar haar pijpen moeten dansen. "Produ cers, die naar mij toekomen met de mededeling dat ze mijn 'Soul Train' zo te gek vinden en me vervolgens hun kunstjes willen laten uitvoeren, die zijn er ge noeg. Maar wat schiet ik daar mee op? Ik ben een eigen rich ting ingeslagen, met zelfgeschre ven of zelf gearrangeerde num mers. Die formule slaat overal aan, dus ik ben happy en de band is dat ook. Dat daar dan nog geen mooie plaat is bijgekomen is in derdaad jammer, maar geen ramp". Haar flitsende 'trein' kan al leen maar vooruit. Een achteruit zit er niet op en ook stilstaan is onmogelijk. Daarom geen gefor ceerde revival van de 'Spooky Sue-glorie'. "Als ik daar vandaag ja tegen zeg, dan is die zaak mor gen rond. Ook omdat Spooky en ik nog steeds de dikste vrienden zijn Daarnaast is de tijd er mis schien ook wel rijp voor. Maar wat koop ik voor dat succes? Niets. Ik ken dat. Het stelt niets voor, want die muziek komt bij mij niet van binnenuit. Destijds ook al niet, maar toen wist ik niet beter. Het ene moment nam ik een plaatje op en een paar weken later zag iedereen een fantasti sche popster in mij. Ik vond dat wel leuk en verdiende plotseling reusachtig. Niet wetende dat het echte grote geld in Hilversum binnenstroomde. Dat daar ver mogens werden binnengehaald door lui die zelf geen flikker uit voerden, behalve dat ze ons zes dagen per week tot vijf uur 's nachts van discotheek naar Idolen Origineel zijn, dat is haar enige streven nu. Op haar eigen wijze hetzelfde bereiken als haar ei gentijdse idolen Koot Bie, Freek de Jonge en Jules Deelder op hun vlak. "Ik ga door. Het liefst met mensen, die ook al lang hebben geconstateerd dat Hil versum liever echt inruilt voor namaak, omdat dat lekker ge makkelijk is. Die groep van ei- genzinnigen zie ik om me heen steeds groter worden, daar voel ik me thuis. Niet meer in het Gooise party-circuit, waar alles wordt bekonkeld onder het mot to Als jij dit voor mij regelt, dan ritsel ik dat wel voor jou'. HILVERSUM (GPD) De tv-dienst van de NCRV kampt met grote tekorten. Een geheim memorandum spreekt over een tekort van 6 tot 8 miljoen gulden. Het tekort heeft geleid tot maatregelen binnen de de sector gevarieerde programma's. Het aantal afleveringen van het praatprogramma „Bol is de naam"is terugge bracht van zeven naar zes. Ook een programma als „Ja Natuurlijk" ontkomt niet aan de bezuinigingen, al wordt nog niet gesproken over schrappen van afleveringen. In ieder geval wordt bezuinigd op opnamedagen en dure technische faciliteiten. Gevraagd naar een reactie verwijst hoofd gevarieerde programma's Jan van Dalen naar de persdienst. „Er wordt niets geschrapt, het heeft alleen geleid tot bezuini gingen," erkent hij het bestaan van het tekort. NEW YORK - Glunderend poseert Liza Minelli met de Britse Pet Shop Boys, Chris Lowe (links) en Neil Tennant. Minelli heeft alle reden om te lachen. De wereldberoemde zangeres had nog nooit een echte hit gehad - totdat ze in navolging van Dusty Springfield met de Pet Shop Boys in zee ging. Nu is het door het Britse duo geproduceerde album van Liza Minelli goud in Enge land... (foto AP) NEW YORK-Paul McCartney, de voormalige Beatle, is weer in de spotlights teruggekeerd. Hij speelt deze week vier avonden lang in Madison Square Garden in New York en uiteraard trekt de beroemde muzikant keer op keer volle zalen. McCartney kwam naar New York nadat hij Los Angeles al had gespeeld in zijn eerste tour sinds dertien jaar. ZAANDAM Als de helft van het duo 'Spooky Sue' trok ze met ongecompliceerde discohits als 'Swinging On A Star' en 'You Talk Too Much' de halve wereld over. Het vrolijke koppel werd nu alweer tien jaar geleden ont bonden en Sue Chaloner verdween in het niets, althans voor de buitenwacht. Afgeknapt, hard toe aan een fikse bezinning. Maar ze is weer uit de as herre zen. Sue Chaloner heeft inmid dels haar eigen band, Soul Train. Een prettig platencontract heeft de vanuit Zaandam opererende Sue nog altijd niet, maar dat ver hindert niet dat haar agenda goed gevuld is. En dat ze onlangs zelfs een uitnodiging kreeg om het voorprogramma van het con cert van Ray Charles in ons land. Deze eervolle invitatie heeft de pas 36-jarige zangeres niet echt verrast. De faam van haar Soul Train is namelijk gestaag groei ende - daarmee worden ook de aanbiedingen voor optredens steeds rianter, aldus de zelfbe wuste Sue, die al bijna twintig jaar in ons land woont. Sinds de hoogtijdagen van de baanbre kende hippie-musical 'Hair', waarin ze meer dan 600 voorstel lingen meespeelde, om precies te zijn. Ideaal Een ideaal land om in te wonen, vindt ze Holland, al van af de dag dat ze als argeloos Londens thea tertalentje in dynamisch Amster dam neerstreek. Vandaar dat Sue Chaloner, die letterlijk op de planken van West End opgroei de, altijd is gebleven. Als werk terrein daarentegen is het hier maar al te vaak behelpen. "Dat heeft wel het voordeel datje op je tenen moet blijven lopen. Ver slappen is er niet bij, dan ben je weg. Dat komt omdat men in Ne derland geen sterren kent, wil

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 26