Koffie met een ander smaakje "IJs en Sorbet' boek om van te watertanden Computer: Oranje al vroeg naar huis Milan bijna op oorlogssterkte Brazilië met 'buitenlanders Robson wil Roy Wegerle '8 VER DE GRENZEN' iÉ=i:i=UB»];n:in=*: Nederland blijft een land van stevige koffiedrinkers. Per hoofd van de bevolking wordt er jaarlijks 8,1 kilogram omgezet. En als er eenmaal koffie van is gezet, dan gaat het om een hoeveelheid van 203 liter per jaar, ofwel 4,5 koppen per dag. Na de Finnen, Zweden, Denen en Noren behoren wij tot de vijf grootste koffiedrinkers ter wereld. Lange tijd nam de Nederlandse consument genoegen met een gewoon bakje koffie, maar ook dat is veranderd. Het is nu tijd voor de andere koffie: espresso, cafeïnevrij, milder, maar ook weer pittiger. Voorlopig sluitstuk is Cafinesse of Aroma; koffie met een ander smaakje. Egberts na te denken over 'de ande re koffie'. Er kwam een ommekeer in de marktbenadering. Vanaf 1984 gold bij DE de afspraak dat men nooit meer zo gebonden wilde zijn aan Roodmerk. De grootste koffieproducent be gon een ontdekkingstocht naar de behoeften van de Nederlandse con sument. Cafeïnevrij De consument begon zich al in 1984 te wagen aan de 'andere koffie'. Hag had bij voorbeeld succes met cafeï nevrije koffie. Dat appelleerde aan het bewustzijn van de Nederlandse koffiedrinker wat gezonder te le- Douwe Egberts hield deze soort toentertijd angstvallig op de achter grond. maar is inmiddels marktlei der. Van de Nederlandse koffie-af- zet bestaat al 9,5 procent uit cafeïne vrije koffie en DE heeft daarvan 60 procent in handen. Levensgenieters Lange tijd bleef de Nederlandse consument trouw aan het gewone kopje koffie. "Maar de mensen gaan nu voor speciale momenten specia le koffie in huis halen", zegt Marcel Rijkenberg, hoofd marketing koffie en thee van DE. "Neem nu Mocca Royal, je zou kunnen zeggen Rood- merkkoffie in het kwadraat. Dat is typisch voor een groep consumen ten, die van het leven geniet". Met Select en Excellent richt Douwe Egberts zich weer op een an dere markt. Het karakter van de drinker van Select en Excellent is echter moeilijk te omschrijven. Ex cellent, het vroegere Goudmerk. is het paradepaardje van DE. "De Ex- cellentdrinkers zijn de mensen die graag geld uitgeven voor de duurde re dingen. Zij zullen deze koffie als visitekaartje gebruiken. Het zijn. ook de mensen die koffie in de beste entourage willen zien. Status of het streven naar status zal hier alles mee te maken hebben", zo licht Rij kenberg toe. Tussen Roodmerk en Excellent zit Select, waartoe zich de groep voelt aangetrokken wat wel als 'wolmerktypes' is aangeduid. "Het zijn de mensen die voor net iets be ters kiezen, een wat verfijnder, wat milder kopje koffie. Bij hen is alles goed georganiseerd, men wil zeker heid." Rosta In vroeger jaren had de Jouster kof- besteed wordt, is al veel van de kwaliteit af te lezen. Of een mango rijp is, kan ge voeld worden, maar daar is de groenteman niet blij mee. Het vruchtvlees moet bij een lichte vingerdruk meegeven. Een rijpe mango geurt ook pittig en dat is een simpeler aanwijzing. Leg de vrucht op een fruit schaal overigens niet naast een ander sterk geurend fruit. De mango neemt gemakkelijk an dere geuren op en dat is later sterk te proeven. Het vruchtvlees van de man go zit vrij stevig aan de pit. De mango kan geschild worden als een sinaasappel, waarna het vruchtvlees in partjes van de pit gesneden kan worden. Ook kan de vrucht rechtopgezet worden, waarna met een scherp mes de vrucht tot aan de pit doormid den gesneden wordt. Er ont staan dan twee helften. Het vruchtvlees kan nu van het ve zelige velletje losgesneden of geschraapt worden. De smaak van de mango is een combinatie van abrikoos en per- züc. Er is met de koffiedrinkende Nederlanders iets speciaals aan de hand. Koffiedrinken heeft het imago gekregen van gezel ligheid, knusheid. De grootste Nederlandse koffieproducent Douwe Egberts heeft decennia - vooral na de invoering van de televisiereclame - gewerkt aan de totstandkoming van dat beeld. Een ieder kent de recla me, die telkens weer uitmondt in: "En dan is er koffie", als on derbreking van de dagelijkse werkzaamheden. door Bert de Jong fieproducent ook nog Paarsmerk in het assortiment om het gat beneden Roodmerk op te vullen. Enkele ja ren geleden kwam daarvoor Rosta in de plaats. Tot grote verrassing van Douwe Egberts beoordeelde de consument Rosta echter als hoger dan Roodmerk. Men werd alleen in verwarring gebracht door de lagere prijs en dus liep Rosta niet, zoals de marketingmensenm wel hadden ge wild. Rosta krijgt nu een nieuwe plaats in de markt. Rosta gaat nu door het leven als 'de energieke kof fie'. De reclame met de Marlboro- achtige sfeer van stoere jongens heeft plaats gemaakt voor een waar de dynamische wereld van een ver keerstoren centraal staat. Rosta is nu de extra pittige koffie, die hier de zaak gaande houdt. "Een vrij man is iemand die met zijn handen werkt. Zijn vrijheid wordt vergroot door de perfektie". Dit is de lijfspreuk van de Belgische ban ketbakker Jef Damme, lid van Re lais Dessert International, een orga nisatie die alleen het topje van de vakwereld in het kringetje haalt". Enige tijd geleden was de Gente naar in Amsterdam om zijn boek 'IJs en Sorbet' te presenteren, de weerslag van dertig jaar meesterd- schap. Het lijkt een werkje voor broe ders in desertkunst als je het woord vooraf leest. En bij het zien van de foto's bij het hoofdstuk bombes en ijstaarten slaat de schrik eens huis- tuin-en-keuken-kok om het hart. De boomstammen, daar geloof je nog- wel in, maar de noga-kelk en het Zwitserse chalet? Het boek is dan ook een combina tie. Vakmensen zullen het met ge noegen bekijken en er veel ideeën uit opdoen, voor goede amateurs is het een uitdaging om bijvoorbeeld eens een sneeuwwolkje te maken en de serieuze beginners heeft aan het boek een gedegen basis. Alles wat maar bij ijs en sorbets te pas kan komen, als basisgrondstof of als versiering, is door Jef Damme duidelijk beschreven. Het is een wennen aan de Vlaamse en vak technische uitdrukkingen maar een beetje liefhebber komt daar wel uit. Het leuke is ook datje als beginner direct een aardig resultaat kunt boe ken, als je maar niet teveel ineens wilt. Zo is een sorbet op basis van vruchtensap (dat tegenwoordig vaak ingevroren te koop is) vrij een voudig en zonder al te veel hulp middelen te maken. Voor het ma ken van een sapsorbet is eigenlijk alleen een ijsmachine en refacto- of beaymémeter (om de zoetheids- graad te meten) nodig. En wie een maal de smaak te pakken heeft en is gewend aan de Vlaamse uitdruk kingen, zal het boek bij de hand houden. IJs en sorbet, auteur Jef Damme, uitgegeven bij Lannoo NV, TIelt, ISBN 9020917390. Prijs f79.50. Er is een tijd geweest dat ze niet mochten Ontbreken op het verlang lijstje van de jonge bruid: de graten- bakjes. Dat was in de jaren dat de visstick nog niet was uitgevonden en wij er zelfs niet tegen op zagen om wijting op het menu te zetten. Tegen woordig, nu eten niet alleen een voe dingssysteem inhoudt, maar voor velen zelfs een creatieve hobby is ge worden. durven wij weer meer met vis. En er zijn nog altijd de graten- bakjes, die je aan de bordrand klemt. Studio Bazar in Amsterdam (tel 020-245758) importeert ze. De bakjes, die gemaakt zijn van roest vrij staal, kosten 7,50. (Foto gpi» De soorten koffiebonen die met el kaar gemixt worden, bepalen uit eindelijk de smaak. (foto gpi» Met espresso-koffie boorden de kof fieproducenten in Nederland weer een nieuwe markt aan. Bijna 8 pro cent van de Nederlanders heeft al een espresso-apparaat thuis staan. Een deel van hen maakt espres- sokoffie om de typische smaak, het andere deel doet het volgeps Rij kenberg "puur om de kick". Veel zal trouwens ook te maken hebben met de ontdekking van andere culi naire culturen en in dit geval die van Italië in het bijzonder. Espresso is de door Italianen ge perfectioneerde manier van koffie zetten, die van oorsprong uit Brazi lië afkomstig is. Heet water van 90 graden Celsius wordt onder druk langzaam door de fijngemalen kof fie geperst. Het is met espresso meer de manier van zetten, dan de koffiemelange zelf. Of toch... Voor espresso worden vooral de mildere Arabica-bonen gebruikt, terwijl voor pittiger soorten meer Robusta- bonen in de melange worden opge- EXOTISCH FRUIT Mango Douwe Egberts heeft zijn Piazza- koffie opnieuw 'aangekleed'. Het is het eerste merk dat internationaal furore moet maken. Het pak ver toont de trekken van Italiaanse vormgeving en mist het typische DE-vrouwtje. Rijkenberg: "Logisch toch, espresso komt toch niet uit Joure?" Smaakje In de winkels ligt nu koffie met een ander smaakje. Douwe Egberts met Cafinesse en Albert Heijn met Aro ma. Het is de nieuwe trend, die is overgewaaid uit de Verenigde Sta- Nederlands behoren tot de grootste koffiedrinkers ter wereld. Maar het ge wone kopje koffie heeft nu gezelschap gekregen van espresso en koffie met een menthe-smaakje. (foto gpd) ten. Cafinesse of Aroma is koffie met een ander smaakje: menthe, cappucino, amandel of butter scotch. "Eigenlijk is het een luxe ar tikel, vooral voor speciale momen ten bedoeld", zegt Rijkenberg. "Het speelt in op de behoefte aan varia tie. Mensen willen leuke dingen doen". De luxe uitstraling heeft deze 'an dere koffie' meegekregen, ook in prijs, die ongeveer een kwartje per kop bedraagt. Voor de koffieprodu cent is het echter ook een beetje prestige. Vergelijkbaar met de auto fabrikant, die vooral uit prestigieu ze overwegingen een luxe sportwa gen in zijn assortiment heeft. In een koffieland bij uitstek blijft het overigens lastig om uitbreiding van de afzet te vinden. In veel huis gezinnen en op veel kantoren prut telt bij wijze van spreken de koffie pot al gans de dag, Toch is de Neder landse koffiemarkt nog maar eens ontleed op zoek naar nieuwe moge lijkheden. "We vonden echter geen nieuwe momenten, waarop de Ne derlandse consument nog geen kof fie dronk", vertelt Rijkenberg over de bevindingen. Of toch: "Cafinesse is een gearomatiseerde koffie, die heel geschikt is voor na het eten. Bij voorbeeld in plaats van een toetje". Een van de populairste exoti sche fruitsoorten is, (na de ana nas en de banaan) ongetwijfeld de mango. Oorspronkelijk af komstig uit India, maar tegen woordig over de hele wereld in tropische en subtropische kli maten gekweekt. Op de markt worden ze in vele variëteiten aangeboden. De mango vraagt veel zorg. Voor de export worden ze ge plukt als ze nog groen zijn. Dat maakt ook het grote verschil in smaak. Narijpen tijdens het transport gaat ten korte van de smaak. In het land van oor sprong, waar ze veel rijper ge plukt worden zal de smaak altijd wat intenser zijn. Het is van be lang dat de mango tijdens dat transport niet onder de tien gra den Celsius komt omdat anders het rijpingsproces stopt. Boven dien levert het stoten van de vruchten bij het rijpen beurse plekken op. Aan de manier van verpakken, de zorg die daar aan Bord met zijspan Het belangrijkste merk op de Ne derlandse koffiemarkt is Roodmerk van Douwe Egberts, waarop vooral de reclame met daarin de typische Nederlandse huiselijkheid was en is gericht. Haast iedere modale Neder lander kon zich wel in dat beeld ver plaatsen. Over smaak viel toen nog niet te twisten. De koffiemelan- geurs zouden zich pas later nadruk kelijker richten op het toepassen van meer Arabica-bonen voor mil dere koffie en meer Robusta-bonen voor een pittiger koffie. In het begin van de jaren tachtig kwam de kwetsbaarheid van Rood merk aan het licht en begon Douwe RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse bondscoach Sebas- tiao Lazaroni heeft de namen van zestien spelers bekend gemaakt voor de vriendschappelijke inter land op 20 december in de Kuip tegen Nederland. De KNVB viert met die wedstrijd het honderd-ja rig bestaan. Opvallend is, dat dertien van de zestien geselecteerden in Europa hun brood verdienen. Onder hen sterren als Careca, Mozer, Alemao en Romario. Alleen de doelman nen Taffarel en Zé Carlos en nieu weling Dida van Palmeiras Sao Paulo voetballen in hun geboor teland. Lazaroni kan geen beroep doen op twee geblesseerden (André Cruz en Mauro Gelvao) en vijf spelers van Vasco da Gama en FC Sao Paulo, de clubs die op 16 en 23 december om het clubkam pioenschap van Brazilië strijden. Bebeto van Vasco is de belang rijkste. De anderen zijn: Bis marck, Acacio, Mazinho (Vasco) en Ricardo Rocha (Sao Paulo). De selectie van Lazaroni is: Doel: Taffarel (Porto Alegre) en Zé Carlos (Flamengo). Aldair en Valdo (Benfica Lissa bon), Alemao en Careca (Napoli), Dida (Palmeiras Sao Paulo), Dun- ga (Fiorentina), Geovani (Bolog na), Jorginho (Leverkusen), Julio Cesar (Montpellier), Mozer (Olympique Marseille), Romario (PSVj, Silas (momenteel zonder club), Branco (FC Porto) en Mül- ler (Torino). &ÉÉÈI liiÉÊ LONDON (Reuter) - Bondscoach Bobby Robson wil de aanvaller Roy Wegerle een kans geven in de nationale reserve-ploeg van En geland. Robson ziet in de speler van Queens Park Rangers een se rieuze kandidaat voor een plaats in de selectie bij de eindronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal, volgend jaar in Italië. Wegerle verruilde maandag Lu- ton Town voor Queens Park Ran gers. Met de overgang was een be drag van 3,5 miljoen gulden ge moeid. Tegelijkertijd maakte de speler bekend bij de wereldtitel strijd voor de Verenigde Staten te willen uitkomen. Gezien zijn ach tergrond - Amerikaanse vrouw, Schotse moeder, Westduitse va der, Engels staatsburger - kan de oorspronkelijke Zuidafrikaan vijf nationaliteiten verkrijgen. Robson weet dat de 25-jarige aanvaller kandidaat is voor de Amerikaanse ploeg. „Maar zijn toekomst ligt hier in Engeland. Ik reken er op dat zijn voorkeur er naar uitgaat in ons team te spe len." Als Wegerle eenmaal voor de Engelse B-ploeg heeft ge speeld, mag hij volgens de FIFA- regels nooit meer voor een ander land uitkomen. Robson liet daarbij alvast een kans liggen, want hij selecteerde Wegerle niet voor de vriend schappelijke wedstrijd die zijn B- team vanavond speelt tegen Joe goslavië B. Ook de A-teams van die landen ontmoeten elkaar van avond in Engeland. (GPD) - Op vrijdagavond vond in Rome, als repetitie voor de tv-uitzending van de dag erna, al een loting van het WK plaats. Opmerkelijke feiten bij die trekking waren dat Ne derland in de groep van Italië terechtkwam (samen met Costa Rica en Colombia), dat België z'n eerste wedstrijd te gen Egypte zou spelen en dat de openingswedstrijd Argen tinië - USSR zou zijn. Een dag na de trekking liet een Itali aans computerbedrijf, op basis van de resultaten van de laatste jaren, al le wedstrijden spelen via de compu ter. De finale werd volgens het ap paraat Engeland - Brazilië. Neder land werd in de kwartfinale uitge schakeld door gastland Italië. Het werd 2-0 door twee treffers van Vial- li. Van de buitenlandse spelers in Italië spelen er zeven tenminste één 'thuiswedstrijd' in het stadion van Gil daagt AC uit ;GPD) De rijke en ambitieuze voorzitter van Atletico Madrid, Sil vio Gil, heeft AC Milan uitgedaagd om in de komende maanden twee vriendschappelijke wedstrijden te spelen met als inzet een premie van één miljoen gulden. Gil reageerde daarmee op de uit- spraók van Milan-trainer Sacchi dat diens ploeg ook recht heeft op de Spaanse landstitel, omdat het in een paar maanden tweemaal Real Ma drid en Barcelona versloeg in de Eu ropese bekertoernooien. Gil wil met zijn ploeg de Spaanse eer redden. Atletico, met de sterspelers Manoio, Futre en Baltazar, werd al in de eer ste ronde van de UEFA-Cup uitge schakeld door Fiorentina. hun eigen werkgever. Dat zijn be halve de drie Duitsers van Inter en Maradona ook de Braziliaan Müller, de Uruguayaan Gutierrez en de Tsjech Kubek. Van de Italiaanse ploeg speelt alleen Giannini de eer ste ronde in een vertrouwde omge ving. Opmerkelijk is dat Italië drie te genstanders heeft geloot waartegen het ook al in 1934 speelde, toen het in eigen land de wereldtitel won. De uitslagen waren tegen Oostenrijk 1- 0, tegen USA 7-1 en in de finale te gen Tsjechoslowakije 2-1 na verlen ging. In 1980 namen de Tsjechen daar voor revanche op het EK in Italië in de troostfinale. Er staat trouwens nóg een oude WK-finale in de eerste ronde op het programma: Brazilië - Zweden. Alleen Gullit ontbreekt in Tokyo TOKYO (Reuter) - AC Milan is gisteren fit in Tokyo gearriveerd, waar de ploeg zondag in de strijd om de Wereldbeker Nacional Medellin uit Colombia ontmoet. Na een reis van ruim twaalf uur dirigeerde trainer Sacchi zijn spelers onmiddellijk naar het trainingsveld, alvorens er in het hotel gerust kon worden. Volgens de oefenmeester hadden de voetbal lers de vermoeiende trip goed doorstaan. Sacchi verklaarde dat AC Milan de Ancelotti, die afgelopen zondag een wereldbeker serieus neemt, evenals sterke rentree maakte in de compe- eerder de Super Cup. Hij zei dat het titie. Volgens Sacchi is zijn ploeg winnen van de derde internationale daarmee op nagenoeg volle sterkte. beker van dit jaar „een hartewens" „Het ontbreken van Gullit weegt voor de club is. Naast de Super Cup zwaar, maar de selectie moet nu in veroverden de Italianen eerder al de staat worden geacht dit op te van- Europese beker voor landskam- gen. Als topvoetballers als Van Bas- pioenen. De ploeg won, in 1969, al ten, Rijkaard, Baresi en Ancelotti eens de Wereldbeker. Het Argen- ter compensatie iets harder werken, tijnse Estudiantes werd destijds moet Tokyo een Milan op zijn best verslagen. te zien kunnen krijgen" AC Milan rekent in Tokyo op Ba- Nacional Medellin arriveert van- resi, hersteld van een armbreuk, en daag pas in Tokyo. Plomp mogebjk naai' Feyenoord (GPD) Voor Gernt Plomp (26) breken waarschijnlijk op korte ter mijn betere tijden aan. De voormali ge laatste man van FC Utrecht, die aan het eind van het vorig seizoen naar VfL Bochum werd getransfe reerd, gaat in de eerste week van ja nuari met Feyenoord op trainings kamp in het Spaanse Marbella. Het bestuur van Bundesligaclub heeft Plomp daarvoor toestemming gege- Aan het eind van de trainingssta ge, die van 2 t/m 8 januari duurt, be kijkt de leiding van de voormalige topclub uit Rotterdam-Zuid of het de technicus zal inlijven. Volgens trainer Pim Verbeek is die kans groot: „We moeten het inderdaad in Spanje maar eens bekijken. In prin cipe wordt daar uitsluitend ge traind. Misschien dat we alsnog een wedstrijdje kunnen organiseren. Ik heb Gerrit het vorig seizoen met FC Utrecht een aantal keren zien spe len en hij kan een versterking zijn". Naast Plomp heeft Feyenoord ook nog serieus belangstelling voor international Graeme Rutjes, die momenteel voor KV Mechelen uit komt. Werd de portemonnaie in de eerste sezioenhelft angstvallig ge sloten gehouden, nu lijken de bo men weer tot over de Maas te groei en. Verbeek: „Wie de sponsors zijn en hoeveel geld er beschikbaar komt weet ik echt niet. Maar blijk baar hebben de mensen weer ver trouwen in de club nu Van der Reij- den de zaak heeft doorgelicht" BUITENL. VOETBAL 3-0, FC Kaiserslautern - Fortuna Düsseldorf 3-1. LEIDSE BOND EERSTE KLASSE: Carambole Vriendschap 4-4, De Kroon De Pelikaan 4-4, Landzicht - Spijkerbak 2 4-4, UVS - TOP 2 4-4. Spi|kerbak - TOP 2-6 Stand: Landzicht 46-21, Carambole 42-23, De Waag 41-17, TOP 39-29, Vriendschap 38-27, TOP 2 30-35, De Pelikaan 30-36, Spijkerbak 2 28-38, De Kroon 27-39. Spi|kerbak 22-51, UVS 20-47 TWEEDE KLASSE: Katwi|k - Morskwartier 4-4, De Heul - De Sociëteit 4-4, Den Deyl - Landzicht 2 4-4. Alpha Bar - TOG 4-4, TOP 3 - De Waag 2 2-6, DGL - Stompwijk 0-11 Stand: Alpha Bar 56-21Stompwijk 53-25, Katwijk 44-29. Morskwartier 40-36, De Heul 39-34, TOG 37-39, De Sociëteit 35-42, TOP 3 34-40. De Waag 2 33-42, Landzicht 2 32-13, Den Deyl 27-48, DGL 23-54 DERDE KLASSE: Morskwartier 2 - De Pelikaan 2 6-2, TOP 4 - De Waag 4 6-2, De Waag 3 - De So- Stand: Carambole 2 75-12, Morskwartier 2 52-13, De Waag 3 41-42, De Heul 2 39-37, Carambole 3 39-43, Landzicht 3 35-37, TOP 4 37-40, De Socië teit 2 34-42, De Waag 4 33-47, Vriendschap 2 31- 44, De Pelikaan 2 30-48, DOS 22-51 VIERDE KLASSE: TOG 2 - Pinguïn 0-9, De Waag 6 - Vriendschap 3 6-2, Landzicht 4 - DOS 3, De Waag 5 - Carambole 4 2-6, DOS 2 - TOP 5 6-2 Stand: De Waag 6 53-30, Pinguïn 47-21. DOS 2 45-29, TOP 5 43-24, DOS 3 39-36, Carambole 6 36-29, TOG 2 36-30, t Wachtje 29-35, Landzicht 4 Kenya - Nederland 1-2 12. Parlevliet 0-116. Bo- velander (sc) 0-2, 28 Motharu 1-2. Scheidsrech ters. Lathouwers (Ned) en Singh (Ken). Toeschou wers 1 000 Nederland Leistra: Bennmga. Moolenburgh, Klaassen en Diepeveen (36. Veen, 62 Kooiman), Bovelander, Delissen en Kwinten: Wetermgs, Par- HEINEKEN-ZESDAAGSE Tweede dag' 1Vunderink (Raalte), 2 Kleine (Ker- kenveld), 3. Botsjkarjov (Sov), 4 Schalij (Nigte- vecht), 5. Stam (Kaatsheuvel). 6. Van der Pauw (AnkEveen), 7 Evert van Benthem (St.Janskloos- ter), 8. Cazemier (Den Hom), 9. Marreiros (Haar lem). 10. Kromkamp (Oldeholtpade). 13. Van Kempen (Nieuwveen), 14 Gnmbergen (Rijsburg) Klassement 1Vunderink 51,2 punten, 2 Van der Pauw 41, 3 Stam 38. 4 Kleine 36, 5. Kramer, Schalij 35. 7. Botsjkarjov, Van Kempen 33, 9 Ca zemier 32, 10, Grimbergen 28. Vrouwen (40 ronden): 1. Pasveer (Groningen), 2 i (Eindhoven), 3. Berkhofl (Oldebroek), dijk (Em SUPERLIGA Westdurtsland - Nederland 4-3 Fetzner - Heis ter 21-18 16-21 11-21, Rosskopf - Haldan 17-21 21-11 10-21, Nemes - Hooman-Kloppenburg 21-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19