AC restaurants wil flink uitbreiden in Leiderdorp Samenwerking Groen links en PvdA onzeker geworden Voorschoten kiest in januari tussen lokale radio-omroepen Hamburgertent met loket voor automobilisten 'Vies wollig speelgoed, vuile vloeren en kleden' Tarieven bad Zoeterwoude niet verhoogd Weinig begrip voor man die inreed op agent en ontsnapte op vrije dag Meldpunt discriminatie stopt met tweewekelijks spreekuur FGENDA PAGINA 14 REGIO LEIDEN WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 LEIDERDORP - AC restau rants wil de vestiging in Lei die, naar Amerikaans voor beeld, een bestelling kunnen derdorp fors uitbreiden. De plaatsen bij een praatpaal en onderneming heeft een vervolgens het eten door het bouwvergunning aange- portierraampje in ontvangst vraagd voor een zogeheten kunnen nemen. fastfood-restaurant aan de noordkant van de parkeer plaats, waar vroeger een benzinepomp stond. Het res taurant moet ruimte bieden aan 110 tot 150 mensen. Naast de keuken komt een vestiging loket voor automobilisten 60 kamers en vergaderruimte met een oppervlak van circa 200 vier kante meter. Volgens het bestemmingsplan moet de bebouwing 100 meter uit het hart van de achterliggende rijks weg A4 blijven en 40 meter uit het hart van de Persant Snoepweg. De hotel/vergaderaccommodatie ligt voor een groot deel binnen die bezwaar te hebben tegèn de komst Z van het 700 vierkante meter ernte AC meegedeeld dat het bedrijf bin- de bebouwmgsgrenzen moet het 700 vierkante meter grote gebouw in AC-stijl. Bezwaren zijn wel tegen het plan om tussen de de Persant Snoepweg motel te bouwen met ongeveer Felle kritiek op Voorschotens kinderdagverblijf lijke belangenvereniging zoekt op het moment /aarden dagverblijven moeten VOORSCHOTEN - 'Vies wollig speelgoed, vuile vloeren en boxkle den'. Dat schrijft mevrouw Y. Hout- zager-Olivier over het kinderdag verblijf de Bibelebon in Voorscho ten in een brief aan de gemeente. Verpleegster Houtzager is in sep tember moeder geworden en zoekt nu een kinderdagverblijf waar ze haar kind naar toe kan brengen als ze naar haar werk moet. Ze wil haar kind niet naar de Bi belebon aan de Van Hogendorpweg brengen omdat ze het daar onhygië nisch vindt en omdat er te grote groepen zijn met te weinig leidsters. Volgens Houtzager is hierdoor de kans op ziekten en ongevallen te groot. Over het andere dagverblijf in Voorschoten, de Hummelhof aan de professor Van der Waalslaan, is ze wel tevreden: 'Helaas is daar op dit moment slechts plaats voor an derhalve dag in de week'. "Ik ben er met mijn man gaan kij ken in de Bibelebon", vertelt Hout zager, "maar ik durf mijn kind daar niet heen te brengen. Het rook er vies en de leidsters liepen met hun schoenen over de kleden waar de baby's op kruipen. In de Bibelebon verschoont men de bedjes een keer per week terwijl dat in de Hummel hof een keer per dag gebeurt". H. Neijsen, voorzitter van het be stuur van de Bibelebon, noemt de brief van Houtzager 'ongenuan ceerd' en vindt het jammer dat de moeder niet met het dagverblijf heeft gesproken voordat ze de brief schreef. "We zijn het met de moeder eens dat de situatie in het dagver blijf niet ideaal is: we zitten in een noodschool en we hebben redelijk grote groepen kinderen. Maar on verantwoord, zoals Houtzager het voorstelt, is het zeker niet. Over an derhalf jaar betrekken we een nieuw gebouw en dat werkt natuur lijk beter". Overigens geeft hij toe dat de Bibelebon de bedjes, uitzon deringen daargelaten, eens per week verschoont. Schuld Volgens Neijsen is de gemeente schuldig aan de situatie in het op vangcentrum voor 0 tot 12-jarigen. waar vooral kinderen onder de 4 jaar verblijven: "We krijgen te wei nig subsidie om ons werk goed te OEGSTGEEST - De leerlingen van kunnen doen en hebben daarom de openbare basisschool'De Spring- voor volgend jaar om meer subsidie plank' uit Oegstgeest kwamen van- gevraagd zodat we meer leidsters ochtend voor de laatste keer samen kunnen aannemen. Neijsen vindt in het schoolgebouw aan de Frans de vergelijking met de Hummelhof Halslaan. Vanuit het oude gebouw blijven. Volgens woordvoerder R.J.C. Ha- gens heeft zijn bedrijf, dat in Neder land 16 vestigingen heeft, het motel oriënterend ter sprake gebracht. Concrete plannen ontbreken. Eerst bekijken marktonderzoekers waar in Nederland de motels het best tot hun recht zullen komen en vervol gens moeten financiële experts zich uitspreken over de haalbaarheid. De keten, die in België al motels heeft, streeft ernaar om volgend jaar enpriP kwali- in Nederland het eerste motel te rea- rviaatQpn" liseren. Voor de Leiderdorpse situa tie wordt onder meer onderzocht of voldoende profijt zou zijn van de Schiphol. meer kinderen of teit met onvoldoende plaatsen De gemeente is nog in overleg over de subsidie voor de Bibelebon overloopfunctie voor volgend jaar. Zeker is dat ze volgend voorjaar de voorschriften voor kinderdagverblijven van de lVLlQClen vereniging Nederlandse Gemeen- Motels van AC richten zich op de ten (VNG) overneemt. Deze lande- weggebruiker en gaan 'in het mid- onder- den van de markt zitten', zoals de welke woordvoerder dat noemt. Prijzen kamers zijn vergelijkbaar met voldoen wat betreft groepsgrootte, die van Van der Valkkamers zodat aantal groepsleidsters en hygiëne, de woordvoerder zich kan voorstel- Eventueel vult de gemeente de len dat het nabijgelegen Ibis-hotel voorwaarden De vestiging van AC restaurants tussen de Leiderdorpse Persant Snoepweg'e van de parkeerplaats moet eenfastfood-restaurant komen met uitgifteloket. veel vierkante meter het motel in beslag zal nemen, valt nog niet te zeggen. Duidelijk is wel dat dit deel, anders dan het fastfood-restaurant, moet worden vastgebouwd aan het bestaande deel. De receptie kan dan een 'gecombineerde functie' krij gen. Het nieuwe restaurant richt zich op jonge gezinnen en weggebrui kers die weinig tijd hebben om uit gebreid te gaan eten. Als de bouw- aanvraag snel wordt verleend, kan het bedrijf binnen drie maanden VOORSCHOTEN aan de slag. Het gebouw is dan klaar seizoen begint. Tafeltje dek je bij Swetterhage ZOETERWOUDE - De maaltijden voor 'Tafeltje dek je' worden na de jaarwisseling bereid in het Zoeter- woudse verpleeghuis Swetterhage. De raadscommissie welzijn stelde gisteravond 2850 gulden beschik baar voor de aanschaf van extra keukenmateriaal. 'Tafeltje dek je' verwacht hiermee de gebruikelijke 130 maaltijden per week bij bejaar den thuis te kunnen brengen. Tot nu toe werd gekookt in de keuken van bejaardenhuis Emmaus. Bij de voorgenomen nieuwbouw van dit Zoeterwoudse verzorgingshuis wordt de capaciteit verminderd. De maaltijdvoorzie ning van 'Tafeltje dek je' zou hier door gevaar lopen. De suggestie van Emmaus om de gemeente voor 50.000 gulden per jaar een extra keukenhulp te laten subsidiëren, werd door het Zoeter woudse gemeentebestuur afgewe zen. Emmaus reageerde vervolgens negatief op een aanbod van 'Tafeltje dek je' om vrijwilligers in de keu ken in te zetten. Het bestuur van Swetterhage rea geerde van het begin aan af positief op het verzorgen van maaltijden. Om de kwaliteit van het gebodene te waarborgen moeten enkele extra voorzieningen worden getroffen. de rijksweg A4. Aan deze kant Momenteel bereidt Swetterhage da larchieffoto) gelijks 380 maaltijden. Voorschotense partijen oneens over kandidatenlijst Groen dat te ver. In het concept-verkie- Links wil in Voorschoten pas zingsprogramma, dat vanavond samenwerken met de PvdA :™rdt besproken, staat slechts dat wanneer de 'grote broer' een verkiesbare plaats biedt op de "'"r °n mo Q" ™'ri1 on ,,an kandidatenlijst. Het aanbod, een vijfde plaats op de kandida tenlijst, is gisteravond afgewe zen door de ledenvergadering van Groen Links. Vanavond worden met het autovrij maken het stukje Schoolstraat tussen Raadhuislaan en Treubplein. Ook op andere gebieden kwamen ver schillen aan het licht. PPR en PvdA hebben in Voor schoten acht jaar samengewerkt. In vergadert de PvdA over de de raadsperioden daarvoor kende vertrokken om negen uur de 280 leerlingen in een feestelijke optocht naar de nieuwe behuizing aan de Jan Wolkerslaan in de nieuwbouw wijk Haaswijk. Begeleid door leerlingen uit de hoogste groepen verhuisden de kleu ters hun eigen spelmateriaal als hoepels en schepjes. Aanvankelijk was het de bedoeling dat iedere leer ling een meubelstuk zou helpen ver huizen, maar vanwege het slechte weer werd vanochtend toch maar een verhuiswagen opgetrommeld. Aangekomen in het nieuwe ge bouw, stond er een enorme taart klaar. Het welkomstcadeautje bleek afkomstig van de ouderraad, die de taart alvast in 280 stukjes had ver deeld. ({oto jan Holvast) NIEUW PAD - De gemeente Zoeter- woude is van plan een nieuw pad aan te leggen langs de Klaverhal, dat via een nog te bouwen brug langs de zijkant van Huize Emmaus se zwembad Haasbroek gaan niet leidt naar de Emmaushof. Deze rou- omhoog. De raadscommissie wel- te wordt speciaal aangelegd voor zijn voelde gisteravond niets voor kinderen die nu hun school via de duurdere kaartjes, ondanks het feit Hondsdrafwëg moeten bereiken. te makkelijk. "De Hummelhof maar een klein dagverblijf en dat is natuurlijk veel makkelijker te on derhouden. De Bibelebon vangt da gelijks veertig kinderen op. Weke lijks gaat het om een kleine hon derd". Ook Houtzager legt de schuld bij de gemeente en niet bij het dagver blijf. De moeder: "De gemeente dwingt de dagverblijven een keus te maken: of een te lage kwaliteit voor DEN HAAG/LEIDERDORP Tot tweemaal toe was hij ver- den i oordeeld tot achttien maanden cel door de Haagse rechtbank omdat hij vorig jaar in Leider- dorp twee keer fors over de raa/'niet? anders september te worden aangehou- kwestie, maar G. Both, PPR lid in de PvdA/PPR-fractie, ver wacht weinig goeds. Volgens hem heeft het PvdA-be- stuur zich, na gesprekken met de le den, onbuigzaam opgesteld. Wan neer er toch een verkiesbare plaats voor Groen Links uitrolt, wil Both snel om de tafel gaan zitten met de PvdA om sluitende afspraken te maken over een gezamenlijke lijst. Wanneer dat niet gebeurt, moet zijn partij na de kerst beslissen of ze zelfstandig meedoet aan de verkie zingen of een stemadvies uitbrengt. Hij vreest dat de partij te weinig draagvlak heeft om zelfstandig goed te kunnen functioneren en vindt het zonde om het progressie ve blok te versnipperen. Bovendien zouden de program matische verschillen klein zijn. Both: "Voor 80 tot 90 procent is er overeenstemming. Van de andere kwesties zou je kunnen afspreken dat het vrije kwesties worden". Aanvankelijk leek dat ook te luk ken en op een gegeven moment spraken de partijen af dat Groen Links zich zou beperken tot het in dienen van amendementen op het PvdA-programma. Verschillen Gezien de houding van de PvdA hebben de groenen daar van afge zien. Desondanks is duidelijk waar de verschillen liggen. Zo voelt de PvdA niets voor het Groen Links- voorstel om een wijkbus in te stel len die in de piekuren forensen naar het station kan brengen en buiten de piekuren vooral voor ouderen beschikbaar is. De bus moet 'met een paar slingers door het dorp gaan rijden' en kost de gemeente jaarlijks Voorschoten een progressief blok, waar ook PSP en D66 aan deelna men. Both: "De samenwerking was goed en het is moeilijk te slikken dat de PvdA nu zegt: lever je stem men maar in". Omgerekend haalde Groen Links bij de Europese Ver kiezingen driekwart raadszetel in Voorschoten. Volgens de secretaris van de Voorschotense PvdA-afdeling be schouwen veel leden en bestuur ders Groen Links als een ongewisse factor. Er is nog teveel onduidelijk over programma en vertegenwoor digers. Officieel weet zijn partij nog niet dat Both beschikbaar is wan neer PvdA en Groen Links gaan sa menwerken. Wanneer Groen Links alleen meedoet, haakt het raadslid af. LEIDERDORP - Het Leiderdorpse Meldpunt Dicriminatie stopt met het tweewekelijkse spreekuur in wijkcentrum Zijlkwarier. Uit een tussentijdse evaluatie van het Meld punt blijkt dat er te weinig belang- digers stelling is voor het spreekuur. Het Vogels, meldpunt blijft wel klachten behan delen van i neerd zijn. Volgens mevrouw M. Vogels, co ördinatrice van het Meldpunt, bel len de meeste om starten wij binnenkort een nieu we voorlichtingscampagne om het Meldpunt meer bekendheid te ge ven. We gaan posters rondsturen en we gaan praten met vertegenwoor- doelgroep", vertelt De meeste klachten die bij de co- die gediscrimi- ördinatrice binnenkomen, gaan over werk of sociale contacten. Zij bespreekt dan met een begelei dingsgroep waar onder andere maatschappelijk werkers en juris- houdt duurt hen vaak te lang: "Wan- val is, wat het Meldpunt kan doen. r iemand ons belt, wat ongeveer Soms schakelt keer per maand gebeurt, maken afspraak. Dat.werkt gens Vogels ii spreekuur", niet vaak wordt ge- vaak liggen de klachten vol- 1 'grijs schemerge- we gewoon e beter dan ee Hoewel ei beid, denkt Vogels dat er vaker gesprekken te houden met betrok- sprake is van discriminatie. "Daar- kenen. auto die door hemzelf ongeveer anderhalve ton. gestolen. De ingeving om er vandoor te gaan, komt hem duur te staan. Gis termiddag zei de procureur-gene- te kunnen Ander geschilpunt is de toekomst van het centrum. Groen Links wil Voorstraat en Schoolstraat in één keer autovrij maken. De PvdA gaat schreef was gegaan.^ Een keer doen dan op de zwaarst mogelijke manier met de Amsterdammer af te rekenen. "Hij is onder duidelijke voorwaarden geschorst geweest en om daar dan zomaar doorheen te fietsen... Hij heeft het er naar ge maakt dat de maatschappij hem zat Het enige alternatief is hem voor Oud-wethouder Wassenaar overleden WASSENAAR - Naar nu pas bekend is geworden, is de Wassenaarse oud-wethouder mr R.T.M. Van der Lugt woensdag 6 december over leden in de leeftijd van 75 jaar. Van der Lugt werd op 18 juli 1914 in Rotterdam geboren en woonde vanaf 1952 in Wassenaar. Zijn poli tieke loopbaan begon in 1952 als KVP-raadslid en dat bleef hij tot 1966. Van januari 1962 tot 1963 viel hij tijdelijk in als wethouder open bare werken voor dr W.F van Gunsteren die na eén verkeersongeluk geruime tijd was uitgeschakeld. Burgemeester Schoute zal volgen de week maandag voor de raadsvergadering Van der Lugt herden ken met een korte toespraak. reed hij op een agent in, in het tweede geval pleegde hij een ge welddadige overval op een win kel. En nu had hij, een 29-jarige Amsterdammer, de laatste kans vergooid om nog iets van zijn le ven te maken. De leden van het iange tijd uit de roulatie te halen", gerechtshof in Den Haag begre pen daar gisteren niets van, De verdachte had er evenmin v den 1 De Amsterdammer hoorde der halve dezelfde straf eisen als die eer der tegen hem is uitgesproken: Slechts 'ik heb gefaald', tweemaal achttien maanden geva dat andere buitenbaden meer reke nen en dit jaar een recordaantal be zoekers de loketten passeerde. Dit seizoen bezochten 34.000 mensen het bad, terwijl in 1988 slechts 12.000 zwemmers een duik kwamen nemen. Behalve aan het fraaie zomerweer kan dit resultaat ook worden toegeschreven aan het feit dat Haasbroek in 1989 zeven da gen per week open was. Deze weg ligt aan de westkant van de Klaverhal en wordt druk be reden door zandauto's die af en aan rijden van het bouwterrein van nieuwbouwwijk Bloemenweide. Via het nieuwe pad en de Benne- broekweg kunnen de kinderen vei lig hun school bereiken. Alternatie ve routes langs de Verlaatweg en de Dr. Kortmannstraat zijn volgens de gemeente niet veilig genoeg. kwam uit zijn mond. Hij herinnerde zich nog hoeveel moeite het de vori ge keer had gekost, bij een eerste behandeling in hoger beroep van de Leiderdorpse zaken, om de leden van het hof zover te krijgen hem naar een inrichting te laten gaan. Daar zou hij kunnen worden behan deld en dan zou er best nog iets a genisstraf. Zijn advocaat G. Veld huis kon weinig anders doen dan het hof eraan te herinneren dat hij zijn eerste vergrijp in Leiderdorp nooit had toegegeven. "Hij wilde van het parkeerterrein vluchten. Hij sloeg voor de agent linksaf. Had hij bewust op de man in willen rijden, dan had hij wel rechtdoor gereden" VOORSCHOTEN - De gemeente raad van Voorschoten gaat volgen de maand bekijken welke lokale omroep, De Stichting Lokale Om roep Voorschoten (SLOV> of Om roep Rijnland, voldoet aan de eisen van de Mediawet. Deze omroep krijgt dan de representativiteitsver- klaring, een soort zendmachtiging, de komende vijf jaar. Dat i gisteravond beslist in de commis- gen verzorgt. brengen aan het Commissariaat voor de Media. Als een van beide omroepen niet aan de wettelijke ei sen voor een lokale omroep voldoet, is de keus niet moeilijk. Wanneer beide omroepen wettelijk voldoen aan de mediawet, zal de gemeente eerst proberen beide omroepen on der te brengen in een overkoepelen de organisatie die dan de uitzendin- hem terecht komen. Maar de dag Tevens vroeg hij het hof of de Am- die hij vrij kreeg voor een intake-ge sprek verdween hij. Drie maanden lang wist hij zich te verschuilen, om sterdammer misschien toch nog ?n kans kan krijgen. Uitspraak 22 december. sievergadering algemene zaken. Per gemeente mag ma le omroep uitzenden moet de gemeente een Tot i roepen gehoord zullen worden, wel ke omroep de representativiteits- verklaring krijgt. Omroep Rijnland zendt een uur per week een Voorschotens pro gramma uit. De SLOV wil 24 uur per dag Voorschotense radio ma ken. In de Mediawet staat dat een lokale omroep 'van nut moet zijn voor de gemeente'. De SLOV vindt dat Radio Rijnland daar niet aan i toe voelen Omroep Rijn- voldoet omdat de omroep r daarom het Commissariaat voor dé Media zendingen zijn gericht op andere g Ivies uit- na een hoorzitting waar beide c WOENSDAG 13 DECEMBER concert in de Divertementsse- DONDERDAG 14 DECEMBER Leiden mond, aanvang 20.30 uur in het Warmond Leiderdorp cabaret van Herman Finkers- mond, aanvang 20.00 uur in het kerstzang met Alphens Man nenkoor, aanvang 20.00 uur, Op- standingskerl,. ken van o.a. Schumann en Cho pin, aanvang 20.15 uur in de Ka pelzaal van K&O, Oude Vest. informatiedag suikerziekte, van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur in de Meditheek. zeman, piano, van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal van K&O, Ou de Vest. wSk Leiderdorp BD klaverjassen bij De Buitenge- Ouderen over veiligheid met o.a. brandpreventie en verkeersveilig heid, aanvang 14.30 uur in Ma- 'De zon gaat zinloos onder, mor gen moet ze toch weer op', aan vang 20.15 uur in de Muzenhof. Wassenaar uitvoering van de komedie 'Des Leiden spreekuur Leidse Rechtswin kel. van 19.00 tot 21.00 uur voor mensen die moeite hebben met Leidse Schouwburg, Paul de Leeuw met 'Beste maatjes', aan vang 20.15 uur. Oegstgeest kerstzangavoqd met Alphens Mannenkoor in dienstencentrum Westerhove, aanvang 19.30 uur. discussieavond homohuwelijk, aanvang 20.00 uur in De Bron. lezing over 'relaties', door prof.dr. René Diekstra (Denkwij- zer), aanvang 20.00 uur in het In loophuis Psychiatrie, Rapenburg 48. jxJÊ 9H klaverjassen bij Tamarco, gB Splinterlaan, aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 15 DECEMBER Leiden premièrevoorstelling van Karin Noordwijk optreden 'All that Jazz', aan vang 20.00 uur in Bon-Bon, Ko ningin Wilhelmina Boulevard. postduivententoonstelling Dialoog, aanvang 20.15 uur in De Warenar, Kerkstraat. ZATERDAG 16 DECEMBER het invullen van de nieuwe loon belastingverklaring. voor informa tie tel: 130775. concert Oosteuropese muziek door Leids Studenten Kameror kest in het Lak-theater. 20.30 uur. 19.45 uur in hotel Het Witte Huis. Warmond kerstkaarten maken met Kom- munikatie Warmond in het Meer- punt van 19.30 tot 22.00 uur. voorstelling: 'Goud', doorTruus Bronkhorst. aanvang 20.30 uur in het Parktheater. Hazerswoude kerstzangavond in de Gerefor meerde Kerk. aanvang 20.00 uur. voorstelling van Paul de Leeuw met 'Beste Maatjes', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw- burg. voorstelling: 'Zeven deuren', door Theater aan de Werf/Wolfs CARA olv een fysiotherapeute, uur in de Leidse Schouwburg. avondvullend programma van muziek- en dansgroep 'Pandora', aanvang 20.30 uur in het LAK- Theater, Clevenngaplaats. 'Steeds Sneller', opening 20.00 uur. tot 22.00 uur in het Koerhuis, Daniël Noteboomstraat 5a. Warmond kerstbingo Kommunikatie War uitvoering van het blijspel: 'Op blote voeten in het park', door to neelgroep Spot, aanvang 20.30 uur in het Parktheater.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16