'Ik liep vast in Medisch Centrum West' B Toch tv-actie voor Etiopië Jacketti in Rusland JOHN LENNON 'GROOTS' HER DACHT Mare Klein Essink wil vleugels ook in het buitenland uitslaan INGEN 1&M0 PP liïPRUK PAP PIG acm m JÜUIP AJ/ÉT Ausen ...mtVAP WLUf \6Tó Ufól mPftOPHCP nwm! Mocrumw 18 (27) 20 (12) 21 (35) 24 (33) 11 (15) 12 (16) 13 (26) 14 (19) 15 (11) 16 9) 17 (18) Lily was here - David a Stewart Candy Dulfer - RCA Another day in para dise - Phil Collins - WEA Records All around the world - Lisa Stansfield - Ario- la i Listen to your heart - Roxette - Emi Bovema i Get busy - Mr. Lee - Zomba i Homely girl - UB 40- Virgin Dancando lambada - Kaoma - CBS The message is love - Arthur Baker Al Graan - Polydor When 1 looked at him Expose - Ariola Girl I'm gonna miss you - Milli Vanilli - Ariola Rhythm nation - Ja net Jackson - Polydor Don't know much - Linda Ronstadt Aaron Neville - WEA Records Sit and wait - Sydney Youngblood - Virgin Woman in chains - Tears for fears - Pho nogram Leave a light on - Bel inda Carlisle - Virgin Street Tuff - Double trouble - Polydor Steamy windows - Ti na Turner - EMI Bo- 25 (14) 26 (20) 27 (31) 28 (17) 29 (36) 31 32 (29) 35 (23) 36 (34) 37 38 (28) 39 (24) 40 (32) Rome we komen - De Havenzangers - CNR Laat je gaan - Petra co - Dureco That's what 1 like - Ji ve Bunny the Mas- termixers - Indisc Love shack - The b- 52'2 - WEA Records Here we are - Gloria Estefan - CBS Angelia - Richard Marx - EMI Bovema Pretending - Eric Clapton - WEA Re cords Sweet surrender - Wet Wet Wet - Phonogram Eye know - De la soul - Indisc Rock and a hard pla ce - Rolling Stones - CBS Bust a move - Young Mc - Ariola Never too late - Kylie Minogue - PWL Re cords He komaan - Dimitri van Toren Flairck - Masters Records Leningrad - Billy Joel -CBS Lambada - Kaoma - CBS 33 (22) Scandal Queen - EMI Bovema Right here waiting - Richard Marx - EMI Bovema You are my hero - An- ny Schilder - CNR Comment te dire adieu - Jimmy Som- merville - Phonogram Talk it over - Grayson Hugh - RCA Let ove rule - Lenny Kravitz - Virgin If only I could - Syd ney Youngblood - Vir gin HILVERSUM (GPD) De Nederlandse televisie zal de derde week van januari in het teken staan van hulpacties voor Etiopië. Dat zijn hulporganisaties en omroepen gistermiddag overeengekomen. De omroepen wilden een tv-hulpactie aanvankelijk niet voor februari houden, omdat anders lopende inzamelingsacties (Telebingo) doorkruist zouden worden. De uitzending van Telebingo van maandag 15 januari zal geheel in het teken staan van Ethiopië. Verder zullen die week in alle actualiteitenrubrieken beelden uit Ethiopië worden getoond of wervende spotjes voor de actie worden uitgezonden. De hulporganisaties vinden eigenlijk dat een televisie-actie al eerder zou moeten worden gehouden, maar dit bleek technisch niet mogelijk. De gezamenlijke omroepen willen eerst een camerateam naar het door hongersnood bedreigde gebied sturen en tv-beelden zouden niet vóór midden januari ons land kunnen bereiken. De omroepen willen eigen beelden presenteren 'omdat je de mensen toch iets moet laten zien voordatje met een inzamelingsactie kunt beginnen'. De hulporganisaties zijn zelf al begonnen met het inzamelen van geld. Tot dusverre is er 700.000 gulden binnengekomen op gironummer 555. HILVERSUM - De Neder landse zanger Erik van der Hoff, beter bekend als Roberto Jacketti van de gelijknamige groep, zit momenteel in Mos kou. Samen met NCRV-radio- maker Jelle Koolstra maakt hij er reportages over jonge ren in de Sovjet Unie. Ze gaan onder andere praten met jon geren. die in een kerkkoor zin gen. Daarnaast wordt er een muziekles op een school bijge woond. Erik van der Hoff en Jelle Koolstra hebben onlangs ook al een single opgenomen over 'perestrojka', die mogelijk op de Russische radio te horen zal zijn. Daarnaast zal Erik van der Hoff met zijn huidige be geleidingsband 'Parade' op tredens verzorgen, onder meer voor de Russische televisie. De reportages over jongeren in Moskou worden op zater dag 30 december uitgezonden in 'Paperclip-radio', tussen 19.02 en 21.00 uur. LOS ANGELES Cynthia Lennon, de eerste vrouw van de inmiddels overleden John Lennon, en balletdanser Rudolf Nureyev poseren voor de buste die er van de ex- Beatle is vervaardigd. Het tweetal deelde de toegestroomde pers gisteren in Los Angeles mee dat er een grootscheeps herdenkingsevenement rond Lennon op komst is. Zowel de 'ex' van Lennon als de balletdanser zullen daar een bijdrage aan leveren. door Frederike Contant HILVERSUM - Mare Klein Essink is vooral bekend geworden als de hartenbrekende dokter Jan van de Woude in de TROS- serie Medisch Centrum West. Voor die tijd speelde hij wel to neelrollen, maar de doorbraak is gekomen als arts in de zieken huisserie. Toch heeft Klein Essink besloten een punt te zetten achter de rol van symphatieke dokter Van de Woude. De ko mende afleveringen is hij nog te zien in de serie en daarna ver dwijnt zijn personage. ,,De rol van Jan van de Woude was niet leuk meer om te doen. Het karakter van de man vond ik niet in teressant meer. Ik wilde graag een rol spelen met meer diepte." Die diepte vond Klein Essink, naar zijn zeggen, in een rol in de nieuwe KRO serie De Brug. Op merkelijk is dat de acteur daarin opnieuw gestalte gaat geven aan een arts. „Ja, dat is wel toevallig, maar de dokter die ik daarin speel is een totaal ander figuur. Ik speel in De Brug een dorps- arts die meer de functie heeft van sociaal werker. De medische kant speelt niet zo'n grote rol. Het was voor mij echt een uitda ging deze rol aan te nemen. Ik weet dat er verhalen gaan dat ik uit Medisch Centrum West ben gestapt omdat ik bij De Brug veel meer zou gaan verdienen. Dat is dus absoluut niet waar. Dat zou ook geen overweging ge weest zijn. Ik liep gewoon vast als acteur. Ik verlangde naar meer diepgang. Ik kon me artis tiek verbeteren en daar gaat het mij om." Ambitie Niettemin heeft Mare Klein Es sink veel plezier gehad in zijn aandeel in Medisch Centrum West. „Ja, ik heb er hele goede herinneringen aan over gehou den en bovendien was de serie een prima leerschool. Het was een fijn team om in te werken. Toch heb ik geen spijt dat ik na de tweede serie mijzelf eruit heb laten schrijven. Ik heb kunnen laten zien wat ik kan en had ge noeg aanbiedingen gekregen om een goede keuze te maken." Klein Essink blijkt een ambi tieuze man te zijn. „Ik denk in derdaad dat ik ambitieus ben. Ik hoop dan ook in de toekomst mijn carrière te verleggen naar de film, of in ieder geval meer naar het buitenland. Als je in Ne derland lang in een serie speelt zitje zo gauw vast in een bepaald hokje. We hebben in Nederland niet veel goede drama-produk- ties. Dat kan ook niet want Ne derland is maar een klein landje. Je bent gauw uitgekeken in mijn vak. Ik was er echt bang voor dat ik mijn leven lang als dokter Jan van de Woude bekeken zou zor- den als ik na de tweede serie niet zou stoppen." De buitenlandse aspiraties van de Woude in Medisch Centrum West: 'Die rol Mare Klein Essink zijn niet ge heel luchtkastelen. De acteur heeft inmiddels als diverse gastrollen gespeeld in Duitse se ries en nu Medisch Centrum West ook door de Duitse tv is ge kocht, wordt hij ook in dat land een bekend gezicht. Had Klein Essink ooit ver wacht dat de ziekenhuisserie zo populair zou worden in Neder land? „Nee, absoluut niet. We zijn ook allemaal erg geschrok ken van de effecten op je privé- leven. Je weet niet wat je over komt als mensen je opeens gaan herkennen en wildvreemden je aanspreken op straat. Het is wel heel leuk om mee te maken. Nu de tweede serie alweer een paar weken op de buis is ben je er op voorbereid. Ik weet nu dat de Kalverstraat en de Dam voorlo pig verboden gebied voor mij zijn. Ik kan nu echt niet meer rus tig de Bijenkorf inlopen. Dat geeft niks, want het hoort bij het vak, maar als je zoiets voor het eerst overkomt, is het moeilijk ermee om te gaan." De 61-jarige Aldo Scarozzi heeft in de voortuin van zijn huis in het Westaustralische Al bany een kopie van de scheve toren van Pisa gemaakt. Aldo is metselaar van zijn beroep en kwam op het idee nadat hij had samengewerkt met een Italiaan die hem vertelde van de toren. "Ik lijk eigenlijk wel gek", zegt Aldo, "De hele week ben ik bezig stenen te metselen en dam begin ik in mijn vrije tijd nog eens steentjes op elkaar te sta pelen". (foto AP) Toren van Pisa De echte scheve toren van Pisa wordt vlak na Kerstmis voorlopig voor publiek gesloten, zodat er een begin kan worden gemaakt met de hoognodige reparatie werkzaamheden aan het 800 jaar oude bouwwerk. De burgemees ter van het Italiaanse stadje, Gia- como Granchi maakte dat giste ren bekend. Granchi, die zich lange tijd te gen het sluiten van de toeristische atractie had geweerd, zei gisteren dat er niet meer langer kon wor den gewacht met de reparatie, die volgens deskundigen jaren kan gaan duren. Het is echter nog niet duidelijk of de burgemeester hierin het laatste woord heeft. Het departe ment voor bouw- en woningtoe zicht, het ministerie van cultuur en deskundigen hebben er maan denlang over gepraat of er werke lijk direct gevaar voor instorting bestaat. Volgens het bureau voor toeris me wordt de 54 meter hoge toren ieder jaar door zeker 800.000 men sen bezocht, waardoor de staats kas jaarlijks wordt gespekt met ongeveer 100 miljard lire (ruim 140 miljoen gulden). Wijn aangelengd De drie hoofdverdachten in een geruchtmakend proces rond het knoeien met Moezelwijn hebben gisteren van een rechtbank in Mainz straffen tot 7,5 jaar gekre gen vanwege hun aandeel in het aanlengen van miljoenen liters wijn. De officier van justitie had aan gevoerd dat de beklaagden, een 44-jarige wijnkoopman, een 45-ja- rige wijnbouwdeskundige en een 39-jarige bedrijfsleider in de pe riode van 1978 tot 1982 in totaal 49 miljoen liter wijn hadden aange lengd. De wijn had een winkel waarde van rond de 100 miljoen mark. Vier andere beklaagden kregen straffen van 1 jaar en 3 maanden tot 2 jaar. 0AJZZAJ 1/GftTGl-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22