Hogere heffingen riolering en reiniging aanvaardbaar' S0SIIS0S Leiderdorp wil duidelijkheid over bodemverontreiniging Shell-station langs rijksweg Op Dreef bij toernooien iets later gesloten Vrachtauto zorgt voor ravage op Rijksstraatweg Wassenaar Voorschoten geeft indruk van nieuwe wijk bij Vliet 'Lange Voort afsluiten voor doorgaand verkeer' Wassenaar wil Polencomité op valreep steunen Inbrekers bekennen diefstal videorecorders uit scholen Wassenaar lijsttrekker CDA Warmond Onder invloed op elkaar DINSDAG 12 DECEMBER 1989 Bedrijf zou in gebreke zijn gebleven LEIDERDORP - Shell moet de gemeente Leiderdorp in zicht geven in de ernst van de bodemverontreiniging bij het plaatselijke benzinestation aan de rijksweg A4. Ook moet de maatschapij onmiddellijk maatregelen nemen om de vervuiling ongedaan te maken. Dat eist het college van B en W in Leiderdorp van het bedrijf. DEN HAAG/LEIDERDORP - Sportzaal Op Dreef in Leiderdorp mag in het vervolg ten hoogste vier dagen per jaar tot kwart voor één 's nachts open zijn. De laatste drie kwartier mag geen muziek ten ge hore worden gebracht. Op doorde weekse dagen mag de sportzaal zijn geopend van 8.15 uur tot midder nacht, op zaterdagen en zon- en feestdagen van 9.00 uur tot midder nacht. Die tijden zijn door de voorzitter van de Afdeling geschillen van be stuur van de Raad van State vastge steld. De gemeente Leiderdorp had in een procedure tegen Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland geëist de sportzaal aan het Van Alphen- plein op alle dagen tot 00.45 uur open te mogen houden. Omwonen den hebben daar steeds bezwaar te gen gemaakt wegens de overlast door vertrekkende bezoekers. In een eerdere procedure is Lei derdorp Veroordeeld' Op Dreef om twaalf uur 's nachts te sluiten. Dat heeft volgens de gemeente nadelige gen de tijd consequenties, vooral wanneer toernooien worden gehouden. Vol gens de gemeente is daar zo'n vier keer per jaar sprake van. Voor zulke dagen heeft de Raad van State nu een uitzondering gemaakt De eve nementen waarvoor een later slui tingsuur moet gelden, moeten tijdig bij het provinciebestuur worden aangemeld. De verontreiniging kwam eind ok tober aan het licht toen een mede werker van de rijkspolitie een laagje olie op een nabijgelegen slootje zag drijven. Ook groeide er geen gras meer in de buurt van een van de olie, vet- en slibafscheiders. Hij waarschuwde de gemeentellijke milieu-afdeling, die nadere stappen ondernam. Er volgden gesprekken met de beheerder van het station, een woordvoerder van Shell en de firma Kaspers, die het onderhoud van de afscheiders verzorgt. Uit het ge sprek met deze firma kwam naar vo ren dat de vervuiling vermoedelijk is veroorzaakt, doordat een van de olie-afscheiders is overgelopen. De Shell-woordvoerder beloofde tij dens een gesprek nadere actie te on dernemen, maar het bedrijf bleef hierin volgens de gemeente in ge breke. Na herhaald aandringen van de gemeente stuurde de maatschappij een historische schets van de geno men maatregelen naar aanleiding van een verontreiniging uit 1982. De maatschappij ging echter niet in op de recent opgetreden verontreini ging onder de olie-afscheiders. Ook het gevraagde actieplan om de ver vuiling aan te pakken ontbrak. Wanneer de gemeenteraad het voorstel goedkeurt, zal de gemeente het bedrijf een aangetekende brief sturen. Shell krijgt dan nog 14 da- alle eisen te vol doen. V VOORSCHOTEN - Geboren: Rogier D. zv P.A.W.G.A. Vijverberg en M.P.M. Magielse, Michiel zv B.L. den Boer en H. Hacquebard, Verldezingsprogramma WD Oegstgeest WASSENAAR - Een 27-jarige man uit Leiden zorgde gistermorgen voor een verkeersopstopping op de Rijksstraatweg in Wassenaar, toen hij met zijn vrachtwagen de wegafscheiding tussen beide rijstroken vernielde. De bestuurder raakte in een flauwe bocht na de Eikenhorstlaan de verhoogde bermkant, waarna hij de macht over het stuur verloor. Ver volgens reed hij tegen een verkeerspaal en een lichtmast. Daarna schoof de wagen naar het midden van de weg en raakte de ijzeren weg afscheiding. De politie moest beide rijstroken ih de richting van Leiden enkele uren afzetten. Het verkeer werd omgeleid. De bestuurder raakte niet gewond, maar zijn vrachtwagen was zwaar beschadigd. OEGSTGEEST - Ook in de ko mende raadsperiode wil de Oegstgeester VVD de belastin gen niet meer dan 'trendmatig' verhogen, zo blijkt uit het giste ren gepresenteerde verkie zingsprogramma. Alleen hoge re heffingen voor reiniging en riolering zijn voor de liberalen bespreekbaar. Omdat Oegst geest in de afgelopen periode met een flinke inkomstenver mindering werd geconfron teerd, moet de gemeente haar fi nanciële positie versterken. de WD. Bezuinigingen op het ge- groot. Daaronder bevinden zich bied van cultuur achten de liberalen veel schoolgaande kinderen. r alles en nog wat subsidies zijn tehuis i den. De gemeente moet op cultureel park. De WD heeft eerder voorge- VVD aan het gezamenlijk aanschaf- het terrein Om de veiligheid van fietsers e De gemeente moet meer bou wen. voor jonge Oegstgeestenaren. Bij winkelcentra wil de WD meer woonruimte voor ouderen, zodat zij voetgangers te verhogen moeten langer zelfstandig kunnen extra verkeersmaatregelen worden In de Morsebelpolder, ten noorden genomen op de Lange Voort, van Haaswijk, dienen woningen te OEGSTGEEST - Het 'groene kerkje' in het midden van de luchtfoto lijkt te worden opges lokt door de Oegstgeester nieuw bouwwijk Haaswijk. In de toe komst wordt de wijk echter uit gebreid in een andere richting, op het terrein van de Morsebel polder. De WD wil hier wonin gen bouwen voor alle inkomens groepen, 'aansluitend aan het beeld van de rest. van Oegstgeest' De weilanden van deze polder liggen op de foto ten noorden van de huidige bebouwing» Op het perceel dat in het midden ligt tussen, links, het MEOB-complex en, rechts, het noord-oostelijke deel van Haaswijk, is het grond werk al begonnen. De nieuwbouw gaat grenzen aan de Haarlemmertrekvaart, die aan de bovenzijde van de fo to nog net te zien is. Het water daarachter is het recreatiege bied in wording, De Klinkenber gerpias. Aan de onderzijde van de foto is nog net te zien hoe rijksweg A44 het Oegstgeester Kanaal kruist. Aan de linker kant van het water het 'oude' deel van Oegstgeest met enkele kassen, de Dorpsstraat en een jachthaven. (luchtfoto Frans VOORSCHOTEN - Voorschotenaren die een indruk willen krijgen van de toekomstige woonwijk Starrenburg kunnen van 20 december tot 8 janu ari de expositie in de hal van het ge meentehuis aan de Leidseweg bekij ken. De expositie biedt een overzicht van de verschillende typen wonin gen, de daarbij behorende platte gronden, het stratenplan en de groen- en parkeervoorzieningen. Komend voorjaar wordt de grond bouwrijp gemaakt in het eerste deel van de wijk. Dit deel ligt tussen het Roucooppark, de tuin van Huize Bijdorp en het kassencomplex van de firma Hendriks achter de Rouw kooplaan. Met de bouw wordt om streeks januari 1991 bego: oplevering van de eerste v is gepland voor de zomer van 1991 Begonnen wordt 'met de bouw var twee projecten van in totaal 224 ningen. Ook komt plaats voor negen w< tweede kampje van Voorschoten gepland tussen de ontsluitingsweg naar Bijdorp en De Vliet, naast de Bijdorptuin. OEGSTGEEST - Burgemeester Sj.H. Scheenstra van Oegst geest krijgt geen politiek gevoe lige zaken in zijn portefeuille. Na de raadsverkiezingen van volgend voorjaar vallen deze kwartaal verantwoordelijkheid onder van gekozen bestuurders. De °e6stgeest. Terweeweg, de Lange Voort en de Almondeweg worden afge sloten voor doorgaand verkeer en in het winkelcentrum Lange Voort komt een milieukiosk. Dat zijn enkele opvallende pun ten uit het ontwerp-verkie- zingsprogramma van de PvdA- Oegstgeest. recente ontwikkelingen Een tekening van de houtskeletbouwwoningen, te wijk Starrenburg. sie gedeelte van Starrenburg werkt de 'gemeente Voorschoten samen dé eeratewoningen met de projectontwikkelaars Kom- mesto en Vastcon bv. Komnesto is verantwoordelijk voor de bouw van in totaal 162 huur- en koopwonin- stand- ®en- projectontwikkelaar zal 14 "agens Het gestapelde woningwetwoningen en 24 huurwoningen met een huur van 750 tot 900 gulden per maand bou wen. Verder bouwt Komnesto 43 gestapelde premiekoop-apparte menten, 13 vrije-sector woningen Het bestemmingsplan Starren- met eenmalige bijdrage (premie C), 40 vrije sectorwoningen in de prijs- ning zal volgend jaar enkele voor- klasse van 215.000 tot ruim 400.000 stellen doen aan het college en de gulden. gemeenteraad. Naar verwachting De straatnamen zijn nog niet be- zullen de straatnamen in het najaar kend. De afdeling ruimtelijke orde- worden bekendgemaakt. die het ontwerppro gramma samenstelde doet een groot aantal concrete suggesties, waarin zij duidelijk aangeeft wat de partij de komende vier jaar te doen staat. Enkele belangrijke punten zijn: gingen, wegreconstructies en der gelijke aan de orde zijn, houden B en W inspraakavonden in de buur- De gemeente verspreidt elk huis-aan-huis blad Op sociaal-economisch terrein wil de PvdA gemeentelijke steun voor een bedrijfsverzamelgebouw voor startende ondernemers, ge meentelijke werkervaringsplaatsen voor jongeren en vestiging van een doe-het-zelf zaak in de nieuwbouw wijk Haaswijk. Bij de oprit naar de rijksweg A44, langs de Rijnzichtweg, wordt een gecombineerde carpoolplaats en opstaphalte (met fietskluizen) voor de snelbussen naar Den Haag ingericht. WASSENAAR - B en W van Wasse naar willen 10.000 gulden geven aan het comité Wassenaar helpt Polen. Van het geld worden medicamen ten gekocht en een machine voor het maken van kledimg. De spullen gaan, samen met andere waar, op Tweede Kerstdag richting zuid-Po len. Begin oktober stelde het CDA voor om, gezien de ontwikkelingen in het Oost-Europese land, 7.500 gulden beschikbaar te stellen aan het plaatselijke comité. PvdA en D66 reageerden welwillend, de WD-fractie moest zich eerst bera den. Sindsdien is de kwestie niet aan de orde geweest in commissies en kort geleden diende het comité een officieel subsidieverzoek in. B en W hebben de verschillende partijen geconsulteerd en alleen de VVD maakte een voorzichtig voor behoud. In de vergadering van vol gende week maandag moet de ge meenteraad de knoop doorhakken. Volgens B en W gaat het om een eenmalige subsidie, betreft het geen ontwikkelingssamenwerking en kan de bijdrage worden be schouwd als een blijk van waarde ring voor het vele werk dat door het comité in acht jaar heeft is verricht. In die jaren zouden de acties steeds breder worden gesteund door bevolking en bedrijfsleven van Wassenaar. 'Polen zal de hulp nog harder nodig hebben dan in voorgaande jaren, gelet op de aan gekondigde noodzakelijk ingrepen in de Poolse economie', schrijven B en W in hun voorstel aan de ge meenteraad. Grootaarts eerste man D66 Leiderdorp LEIDERDORP - E. Grootaarts is de nieuwe lijsttrekker van D66 in Lei derdorp. Hij volgt R.D. Stam op die na twaalf jaar raadslidmaatschap nu op de elfde plaats als lijstduwer de gemeenteraadsverkiezingingen van maart ingaat. Grootaarts is voorzitter van D66 in Leiderdorp. Hij heeft sinds 1978 diverse functies binnen de partij ge had op landelijk, provinciaal en ge meentelijk niveau. Hij is nu lid van de raadscommissie ruimtelijke or dening, verkeer en milieu. Veiligheid De Warmondse bond van ouderen en de Stichting Welzijn Ouderen houden don derdag een thema-middag over veilig heid. In het plaatselijke oord Mariëngaer- de worden een film en een diaserie ver toond over verkeersveiligheid. Aanvang 14.30 uur. Toneel Leerlingen van het Rijnlands Lyceum Oegstgeest spelen dinsdag 12 decem ber de toneelprodukties 'Black comedy' en 'Pitten;. De voorstelling is ook te zien op 15 en 19 december. Kaarten zijn tele fonisch te bestellen tussen 15.00 en 16.00 uur op nummer 071-155640. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur, behalve op 15 december. Dan is de aan vang 19.30 uur. Lezing Elisabeth Stranders geeft dinsdag 12 de cember in het Rijnlands Lyceum in Was senaar (Backershagenlaan 5) een lezing over het werk van Carry van Bruggen. Josepha Mendels en Renate Rubinstein. De oud-docente van het Rijnlands Lyce um zal vooral de-nadruk leggen op de op vattingen die de drie schrijfsters in hun werk geven over het huwelijk. Aanvang 20.00 uur. Dialoog De Wassenaarse Toneelcombinatie Dia loog speelt op vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 december de komedie 'Des duivels'. Het stuk is gebaseerd op een novelle van Machiavelli. De voorstellin gen worden gegeven in cultureel cen trum Warenar, Kerkstraat 75 in Wasse- burg, dat onlangs door de Kroon goedgekeurd, voorziet van in totaal 900 woningen in het open gebied tussen de wijk Bijdorp en de Veurseweg. Voorschoten kan in deze nieuwe wijk tot het jaar 2000 woningen bouwen. Daarna heeft de gemeente geen grote bouwlocaties meer binnen de gemeentegrenzen. Projectontwikkelaars Voor de ontwikkeling van het eer- 45 vrije-sector koopwoningen de bouw 190 000 tot 400.000 gulden en 12 vrije-sector appartementen. Vastcon bv is belast met het Zweedse houtskeletbouwproject. De gemeenten Soest en Voorscho ten zijn 'uitverkoren' voor dit expe riment. In totaal worden er 62 houtskeletbouwwoningen in Voor- stond, was erg blij met de steun schoten gebouwd. Dit zijn allemaal de ledenvergadering. "Het is een eengezinswoningen, bestaande uit goede en evenwichtige lijst. We 15 premiekoopwoningen (premie hebben een afspiegeling van onze A), zeven vrije sectorwoningen en kiezers kunnen samenstellen, waar- WASSENAAR - De politie van Wassenaar heeft drie jongens van 17, 18 en 19 jaar uit Wassenaar aangehouden, die eind oktober hebben ingebroken bij twee scholen in hun woonplaats. Beide keren namen ze een videorecor der mee. Tijdens het verhoor bleek dat de jongens al een keer eerder in een wo- jongere generatie", aldus Wasse- vende, E.A. Rosa, burgerlid van de ning in Wassenaar hebben ingebroken. Verder kwam naar voren dat ze eer- naar gisteravond. Uit de definitieve commissie algemene bestuurlijke der een fiets hebben gestolen en twee maal een tasjesroof hebben ge- WARMOND - J.C.M. Wassenaar is bij is gelet op kwaliteit en de verte- bij de raadsverkiezingen volgend genwoordiging jaar lijsttrekker van het CDA in Warmond. De vorige lijstaanvoer der, C.A. van Schagen, keert op ei gen verzoek niet meer terug in de kandidaten raad. Van Schagen is 12 jaar wet- wen, de houder geweest en vindt het nu wel- staan op t letjes. Gisteravond stelden de leden de definitieve lijst vast. Wassenaar, die vorige keer op een vijfde plaats de vijftien ijn. Twee vrou- twee en vier, verkiesbare plaats. In de plaatsen twee tot vier is ten opzichte van de vorige Bruijnzeel, keer niets veranderd. Lijsttrekker Th.L.M. G.E. den Ouden-de Mooij bezet aangelegenheden, bezet e plaats. De plaatsen negen tot en met veertien worden achtereenvolgens bezet door H. van Dongen, J.A. met Does, D. Koudijs, C. Knottnerus- R.Th. Brokking, en Rijn. G.W. Vergeer, burgerlid ruimtelijke ordening, derom een tweede plaats, J.J. Bon- met zijn vijftiende plaats lijstduwer, net is derde en mevrouw C.A.M. van Gisteravond werd ook het con- Schie staat vierde. A.J. Lemmers, cept-verkiezingsprogramma be- die al eerder op de lijst stond, staat sproken. VOORSCHOTEN - Twee Voorschotense automobilisten van 25 en 42 jaar, die beiden onder invloed van alcohol verkeerden, veroorzaakten gisteren een aanrijding op de plaatselijke Raadhuislaan. De ene man reed over de Raadhuislaan en week uit voor een auto die uit een zijstraat kwam. Daarbij raakte hij een tegemoetkomende auto waar de andere Voorschotenaar in zat, en reed daarna tegen een geparkeerde wa gen. DINSDAG 12 DECEMBER Alphen spreekuur Belangenvereniging n 20.00 tot 21.00 Leiden spreekbeurt 'Op zoek naar pla neet X', door W. Nobel, aanvang 20.00 uur m de Sterrenwacht, Kaï- serstteat. Theosofisch Genootschap houdt een voordracht over weder geboorte en karma. Pieterskerk, Kloksleeg 16, aanvang 20.00 uur. Leidse Schouwburg, voorpre mière, Paul de Leeuw met 'Beste Maatjes', aanvang 20.15 uur. Oegstgeest leerlingen en docenten van het Rijnlands Lyceum spelen 'Black Comedy' van Peter Shaffer en 'Pitten' van Alfred Pleiter, in de au la van de school aan de Apol- lolaan 1aanvang 20.00 uur. Wassenaar bijeenkomst met Edo sprong over Karma. Vrije Wil door Evolu tionaire hand-analyse en Trans persoonlijke Psychologie bij Ri tam, Groot Haesebroekseweg 10 aanvang 19.00 uur. lezing van Drs. Elisabeth Stran ders, over vrouwen in hur ken, Rijnlands Lyceum, Backers hagenlaan 5, aanvang 20.00 WOENSDAG 13 DECEMBER Afphen informatiedag suikertziekte. van 9.00-12.00 uur en van 14.00- 17.00 uur in de Meditheek. kerstzang met Alphens Man nenkoor, aanvang 20.00 uur. Op- standingskerk. 10.00 tot 12.00 u 19.00 tot 21.00 uur voor mensen die moeite hebben met het invul len van de nieuwe loonbelasting verklaring, voor informatie tel: 130775. concert door LESKO in het Lak-theater. aanvang 20.30 uur. Kapelzaal K&O, Nico de Rooy piano met werken van Schumann en Chopin. Leidse Schouwburg. Paul de Leeuw met 'Beste maatjes', aan vang 20.15 uur. Oegstgeest bridgen bij DDS. aanvang 19.45 uur in hotel Het Witte Huis. het Cultureel Centrum, 14.30 u DONDERDAG 14 DECEMBER AJphen informatiedag suikerziekte, van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur in de Meditheek. kerstzangavond met Abhens Mannenkoor in dienstencentrum Westerhove, aanvang 19.30 uur. discussieavond homohuwelijk, aanvang 20.00 uur in De Bron. Hazerswoude kerstzangavond in de Gerefor meerde Kerk, aanvang 20.00 uur. lezing over 'relaties', door prof.dr. René Diekstra (Denkwij- zer), 20.00 Uur in het Inloophuis Psychiatrie, Rapenburg 48. Leiderdorp kla> njosaon uij De Buitenge- Frerikshof, aanvang 20.00 klaverjassen bij Tamarco, Splinterlaan, aanvang 20.00 uur Noordwijk kerstwijding Nederlandse Christen Vrouwenbond, mmv koor 'Blijde Stemmen', aanvang 20.00 uur in het Buurthuis, Hoofdstraat. Oegstgeest CARA olv een fysiotherapeute, van 13.30 tot 14.15 uur en van 14.15 tot 15.00 uur in zwembad Poelmeer.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16