Krajicek ontpopt zich als 'Chang van Apeldoorn' Eb w Veldkamp vestigt aandacht op zich Bestuursbeleid KNLTB valt goed bij achterban MAANDAG 11 DECEMBER 1989 PAGINA 21 APELDOORN (ANP) Stanley Franker vergeleek de sensationele triomftocht van Richard Kraji cek op de nationale Masters in Apeldoorn gisteren met de zege van de Amerikaan Chang in Parijs. "Ik heb me al lang afgevraagd waarom zoiets in Nederland niet gebeurde. Nu is het een keer zover", aldus de directeur sportief van de KNLTB na de zege van de 18-jarige Krajicek in de finale op de veel hoger geschatte Paul Haarhuis (4-8 7-6 6-4). Het rijtje overwinningen van de no- keer uitgestelde reis naar de Vere- tabene als reserve opgeroepen Kra- nigde Staten (voor de Sunshine Cup jicek in de volle sporthal De Maten en de Orange Bowl) nu helemaal indrukwekkend (Davids, Scha- laat lopen, dacht eerst een extra zak centje te kunnen verdienen. "Een nederlaag in de eerste ronde was nog 750 gulden", zei hij woensdag nog hoopvol. Dat werd uiteindelijk het voor hem ongekende bedrag van 9.000 gulden. De van tennisdreumes tot 1,91 meter lange bonestaak uitgegroeide Krajicek, schreef zijn opvallende succes voor een groot deel toe aan de ontspannen manier waarop hij het toernooi had benaderd. "Ik was al blij dat ik mee mocht doen. Wat had ik te verliezen? De overwinning op Schapers leek wel science fic tion, zo perfect liep alles. Tegen pers, Nijssen i Haarhuis). "Dit supermaand voor me", zei de geen moment uitbundi ge Krajicek nadat hij voor de behan deling van een opspelende buik spier bij de toernooi-arts was ge weest. "Eerst krijg ik te horen dat ik ben afgekeurd voor militaire dienst. Dan word ik toegelaten voor de Masters, ik ben jarig en win het toer nooi ook nog. Ik denk dat ik Menno Oosting, aan wie ik mijn toelating te danken heb, maar een bloemetje stuur." Krajicek, die vanwege de ontsta ne lichte spierblessure de al drie BUSSUM (GPD) - Ruurd de Boer heeft zijn schip in rustiger vaarwa ter gebracht. De oud-marineman volgde vorig jaar december Koen Hehenkamp op als voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) en kon zich meteen verdiepen in een meeijaren- beleidsplan en een contributiever hoging. Twaalf maanden later kan de 52-jarige Wassenaarder met te vredenheid terugkijken op het ver- Driebanders Centraal rijp voor degradatie LEIDEN Hoewel de biljartcom petitie nog maar halverwege is, kunnen de driebanders van Cen traal degradatie uit de eerste divisie landelijk groot nauwelijks meer ontlopen. In Leimuiden deed De* Vergulde Vos zaterdag de laatste plaats aan de ploeg uit Oegstgeest over. Hein Jan Salman zorgde met een overwinning op Herman van Daalen voor de enige punten voor Centraal: 2-6. Nico de Ridder (tegen Jaap van Velzen), Rob Hilgeman (tegen Ed Strijk) en Wil l'Ecluse (te gen Jan van Loon) leden nederla gen met lage tot zeer lage moyen- richte werk. De algemene ledenver gadering keurde zaterdag in Bus- sum zowel de contributieverhoging als het concept-beleidsplan 'Tennis 2001' goed. De Boer, die tevens voor een nieu we ambtstermijn van twee jaar werd gekozen, gaf na afloop te ken nen "zeer blij te zijn met de gang van zaken. Het zal nog een aardige klus worden om het een en ander fi nancieel rond te krijgen, maar we kunnen nu in elk geval met een meeijaren-budget gaan werken. Daardoor zijn we in staat om zaken op langere termijn te plannen", al dus de KNLTB-praeses. Met behulp van een marketing- analyse van de Nationale Sport Aca demie heeft het bestuur van de ten- nisbond in de nota enkele beleids voornemens geformuleerd. Zo wil de KNLTB, die er niet naar streeft om "de grootste maar wel de best georganiseerde bond van Neder land te worden", onder anderen het service-aanbod voor recreanten en het competitie-aanbod vergroten, de opleiding van kaderleden verbe teren en de aanpak van topsport verder bevorderen. Daarbij is uitge gaan van een korte (tot 1994) en een lange termijn (tot na de eeuwwisse ling). Nijssen en Haarhuis ging het wat minder goed, maar mijn vechtlust heeft me gered." Na zijn drie-sets zege op Nijssen in de halve finales besloot Krajicek zijn hotelkamer in Ugchelen te ver ruilen voor zijn eigen bed in het Haagse Bezuidenhout. "Zo werd ik niet afgeleid en kon ik me lekker in mijn vertrouwde omgeving voorbe reiden". Mentaliteit Krajicek, drie jaar na de Praagse lente in Rotterdam uit Tsjechoslo- waakse ouders geboren, liet tegen de favoriete Haarhuis (zeker na diens indrukwekkende 6-0, 6-1 op Koevermans in de halve finales) zien behalve over een hoogstaande techniek ook over een goede menta- liteit te beschikken. Hij liet zich niet uit het veld slaan door het verlies van de eerste set (4-6 na een door braak in de openingsgame). Met als wapens een razendsnelle volley, die vaak zo maar uit de losse pols gesla gen leek te worden, uitgekiend po- sitiegevoel en een gedegen service (ook de tweede), werd Haarhuis ge dwongen voortdurend attent te blij ven. Het bleek echter niet genoeg voor de in vorm zijnde Eindhove naar. Hij gaf zelfs in de derde set op 4-5 twee breekpunten uit handen. Haarhuis hield zich groot na de ongetwijfeld diepe teleurstelling. "Het jaar blijft heel goed voor me, al zou de Masters een mooie bekro ning zijn geweest", zei hij. Uiteraard had hij veel bewondering voor Kra jicek, die zaterdag van stijfheid na de partij haast niet kon lopen. "Als hij zo blijft spelen kan hij van veel mensen winnen. Zijn balgevoel bij het volleren is overigens niet uniek. Sander Groen heeft dat ook, alleen staat die niet zo sterk te serveren. Ik heb veel vooruitgang geboekt door hard te werken. Ik ga nu nog harder aan de slag en zoveel mogelijk Grand Prix-toernooien spelen. Daar heb ik nog steeds niet zo veel erva ring in." Krajicek, die rustig en haast ver legen bleef, liet zich het hoofd niet op hol brengen. "Ik zie dit als een uitschieter, maar wel een hele leu ke. Het voordeel is, dat ik weet dat ik iets kan bereiken. Dat is mooi meegenomen in mijn streven om hoog te klauteren." De stemmen van degenen die meenden dat Krajicek nu ook in aanmerking komt voor de Davis- 11 "IL 11 1 V IJzersterke 5000 meter in Skiën De 18-jarige Richard Krajicek tijdens de nationale Masters in Apeldoorn waar hij met de Nederlandse tennis-elite de vloer aanveegde. (foto anp> cup-ploeg (in februari voor de hoofdgroep tegen de Bondsrepu bliek), wuifde Franker resoluut weg. "Dat zijn indianenverhalen", zei hij. "Daar komt nog wel wat meer voor kijken. Als Oosting ge woon was gekomen speelt Krajicek zelfs helemaal niet hier." Diepte De bondscoach verheelde niet dat hij zeer content is met de ontwikke lingen. "De Nederlandse tennistop krijgt steeds meer diepte. Over groei in de breedte spreek ik liever niet. Dat vind ik te slap uitgedrukt. Ik kan natuurlijk voor de toekomst geen profeet zijn. Maar ik hoop dat er over drie jaar een speler bij de eerste twintig van de wereld staat. En zes vrouwen bij de eerste hon derd, met twee bij de beste vijftig. Als de mensen dan nog niet bij de kassa's vechten om kaartjes weet ik het niet meer." Dat met de progressie van het Ne derlandse tennis ook meer geld op gebracht moet worden voor een professionele begeleiding, reali seert Franker maar al te goed. "Hoe beter hoe duurder het allemaal wordt. Het budget is nu al opgetrok ken naar 1,3 miljoen. Hopelijk blijft die tendens zich voortzetten." In het geweld bij de mannen, en de verrassende opkomst van Kraji cek, ging de vrouwenfinale volledig GEWICHTHEFFEN - Yvonne van der Stoep uit Voorschoten is tij dens de open Westduitse kam pioenschappen gewichtheffen op een eerste plaats geëindigd. De in woonster van Voorschoten kwam uit in de categorie tot 60 kilo. In de ze klasse kwamen vier deelnemers in actie. ten onder. Te meer daar de ver trouwde gezichten van Manon Bol- legraf en Brenda Schultz tegenover elkaar stonden. Schultz toonde aan na een langdurige inzinking voor zichtig de weg terug weer gevonden te hebben. Maar een derde achter eenvolgende zege in de Masters was haar toch niet vergund. In de derde set had de 18-jarige Heemsteedse het aan zichzelf te wijten. Ze liet een voorsprong van 4-1 glippen en liet zelfs een matchpoint op 5-4 onbenut (6-4 4-6 5-7). Bollegraf kreeg de hoofdprijs van 6.000 gulden, een bo nus van 7500 gulden van Audi en een jaar de beschikking over een au to. Als eindwinnaar van de nationa le Tanking' kreeg Mark Koever- mans de autosleuteltjes overhan digd en een bonus van 15.000 gul den. KNSB eert Visser AMERSFOORT (ANP) - Leo Visser heeft zaterdag de Gou den Speld van de KNSB ontvan gen. De onderscheiding werd hem uitgereikt tijdens de bondsvergadering in Amers foort. Visser werd onderschei den wegens zijn verdiensten voor de schaatssport, met name die in het vorige seizoen toen hij Europees- en wereldkampioen werd. De KNSB-plaquette, een jaar lijkse wisselprijs, ging naar de redactie van Studio Sport. Het jaar ervoor ontving sponsor Aegon de prijs, daarvoor de ANWB. De plaquette wordt uit gereikt aan die organisatie die zich het meest verdienstelijk maakte voor de schaatssport. SKIËN (ANP) Met een ijzerster- ke vijf kilometer heeft Bart Veld kamp voorlopig de aandacht afge leid. De winnende tijd van de 22-ja- rige Hagenaar tijdens de wereldbe kerwedstrijden in Skiën was de bes te op Noors ijs sinds Eric Heiden in 1979 op Bislett 6.59,15 klokte. Alle ogen waren de laatste weken gericht op Ben van der Burg, die za terdag op de 1500 meter in 2.02.44 zegevierde, maar als stayer door zijn kernploeggenoot ver werd terugge worpen. Veldkamp kwam uit op 6.59,96. Het was de tweede keer dat op Scandinavisch ijs onder de ze- ven-minutengrens werd gedoken. De vroegere marathonrijder, die vandaag van start gaat in de zes daagse, was zich ten volle bewust van het bijzondere karakter van die verrichting. De manschappen van bondscoach Ab Krook troeven el kaar af in feitenkennis over het schaatsen sinds Jaap Eden, wereld kampioen in 1893 en 1895. De marge waarmee Veldkamp de 5000 meter won, wekte verbazing en riep herin neringen op aan de genadeloosheid waarmee Leo Visser vorig seizoen tijdens de twee voornaamste toer nooien op de eerste dag een vroeg tijdige beslissing forceerde. Zette Visser de concurrentie zowel in Gothenburg (EK) als in Oslo (WK) op zes seconden, Veldkamp bleef nummer twee, de Noor Jo- hann Olav Koss, acht seconden voor. Evenals bij zijn internationale debuut in Oslo, waar Veldkamp als een duivel vertrok, moest hij in de eerste ronden worden geremd. Aan de rondjes van 32 kwam pas in de derde kilometer een einde. De Noor Geir Karlstad, daags tevoren op de 1500 meter gevallen, vorige week nog winnaar in Den Haag en op nieuw zwaar favoriet, legde geen ronde af in minder dan 33 seconden en kon zich dit keer niet onderschei den. Veldkamp was verbaasd over het gat en ontkende dat hij zich de laatste weken (veertiende in West- Berlijn en vierde in Den Haag) had verscholen. "Het smalle randje waarop je als topsporter beweegt, heb ik nu te pakken: goed voor het zelfvertrouwen". Veldkamp mag zich tevens verheugen in het feit dat zijn 1500 meter stabieler is dan vorig seizoen, toen hij voor het allround- schaatsen koos. Van der Burg voegde een zege toe aan de triomf, die hij in West-Berlijn op de 5000 meter behaalde. Met een score van twee overwinningen uit zes was de 21-jarige Westlander grootverdiener in het eerste gedeel te van de jaarljkse cyclus. De zege bracht hem naast de Oostduitser Peter Adeberg, die de eerste 1500 meters won. Als de wedstrijden reeks volgende maand in Davos wordt voortgezet, komt aan het licht wat het eerste gewin werkeli jk waard is. De verrichtingen van Ski- en kunnen niet meer dan een vage indicatie bieden. Het toch al smalle deelnemersveld, zonder Sovjets en Oostduitsers, werd nog magerder door de ziekte van Tomas Gustaf- son. "Als Adeberg hier was ge weest, was het veel sneller gegaan", wist Van der Burg. De kernploeg schaatsers gaan na een weekje Ne derland naar het trainingskamp in Collalbo. Krook wil bekijken of het Italiaanse schaatsoord benut kan woren in de aanloop naar het toer nooi om het wereldkampioenschap, half februari in Innsbruck. Zo plot seling als Van der Burg zijn entree in de internationale schaatselite maakte, zo snel is ook de opmars van Adne Söndraal. Jarenlang werd het zieltogende Noorse schaatsen uitsluitend gedragen door stayer Geir Karlstad. In de achttienjarige Söndraal heeft bondscoach Hans- Trygve Kristiansen een geweldig ta lent, dat zich presenteerde met een tweede plaats op de 1500 meter. Marieke Stam heeft in Haarlem de traditionele schaatswedstrijden om de Kraantje Lek-trofee gewonnen, maar was er niet blij mee. De tijden waren ook niet om opgetogen van te raken. De prestaties van de kern ploeg als geheel vielen vooral op de lange afstanden zwaar tegen. Als excuus kon de door de regen matige kwaliteit van het ijs worden aangevoerd en het griepvirus, dat de gezondheid van de Nederlandse selectie heeft aangetast. Meijer en Voetelink waren daardoor niet opti maal in vorm, Sandra Zwolle kwam door ziekte helemaal niet aan de start. De betrekkelijk gunstige uitzon dering werd gevormd door Stam en de jeugdige Van Schie, die zaterdag met 2.14,9 de 1500 meter op haar naam schreef. Stam had gisteren aan 1.27,9 al voldoende voor de zege op de 1000 meter. Haar vijfde plaats op de 3000 meter in 4.49,4 was net voldoende om Jolanda Grimber gen, die achter De Vries (4.42,4) tweede werd, in de algemene rang schikking voor te blijven. Grimber gen kwam op de 1500 meter tot 2.15,00. In de strijd om de Kraantje lek-, trofee reed Jolanda Grimbergen een goede 1500 meter. Weerkundige Hans de Jong in 'Schaats': "Een Elfstedentocht zit er niet Jack Charlton, bondscoach van Ierland, tegen een verslag gever van het ANP: "Noem mij één goede reden waarom ik bij de WK-loting aan wezig moet zijn. Ik kan hooguit ie dereen een hand geven, maar eni ge invloed op de gang van zaken heb ik niet. Het is dus tijdverspil ling," Fritz Korbach, trainer van Go Ahead Eagles, in het NRCHan- delsblad: "Met struisvogelpolitiek kun je ver komen." Ajacied Richard Witschge in 'Elf': "Onlangs werd er een verhaal over de zogenaamde patat-gene ratie gepubliceerd. Daar stond dus doodleuk een grote foto van mij bij. Ik vind patat niet eens lek ker. Marathonschaatserwielren ner Piet Kleine in 'Schaats': "Ik ben niet zo'n prater." Gert Bloemberg, Drents kernploeglid, in 'Schaats': "Ik ben niet zo'n vlotte babbe laar." Ex-sportarts Jimmy van Rompu in De Telegraaf: Hoe labieler een topsporter is, hoe meer baat hij heeft bij de hap- tonoom." Johan Cruijff in het Alge meen Dagblad: "De pers. Laat die de spelers maar slaan. Voor mij een goede hulp." Ajacied Arnold Scholten in Voetbal International: "Ik ben het stadium van twaalf de man niet te boven gekomen." Sportjournalist Ben de Graaf in De Volkskrant: "Buitenspel is een gedrocht dat uitslagen vervalst en spelers tot razernij brengt." Barry Hughes in het VARA- radioprogramma Bal op Dak: "Ik zou met Hans Kraay bij Feyenoord, hij als manager en ik als coach, een goede combinatie hebben gevormd. Kraay heeft ech ter iedereen gebeld en toen hij uit eindelijk met mij belde, heb ik ge zegd: Je hebt met iedereen gebeld behalve met Mickey Mouse. Bekijk het maar. Ik ga naar Haarlem". Idem, op de vraag waarom hij Haarlem niet is gaan trainen: "Ik ben niet gevraagd". SW-trainer Dick Advocaat in Elf: "Ik ben destijds bewust bij Haarlem begonnen. Je leert als trainer veel bij een club waar niets kan. Je wordt ontzettend in ventief. Bij Haarlem moest ik wel eens afwegen of wij een be paalde oefenwedstrijd konden spelen. De buskosten dienden al tijd gedekt te worden en er moest een premie worden betaald. Ik heb amateurclubs regelmatig moeten afzeggen omdat de kosten te hoog waren". Basketbalcoach Ton Boot (Den Helder) in de Volkskrant: "Ik ben bang dat wat hier ge beurt slechts een incident is. Laten we met beide benen op de grond blijven staan. Het basketbal in Nederland is kut met peren". Langs de Lijn-verslaggever Jaap Bax bij Volendam-Feye- noord: "Een voorzet en... een kopbdl. Van Steur of Vermes. Wie was het eigenlijk? Nou ja, het doet er ook niet toe. Hij zit er in. Het was Pas toor zelfs". Columnist Youp van 't Hek in NRC Handelsblad: "Volleybal hoort een beetje in die sfeer van vrolijke müslivreters op van die katoenen hiep-hiep- hoerastappers. Als een volleybal ler semi-prof is dan is zijn andere baan huisman. En Jan Henny dus. Volleybal is een cam- pingsport en staat hoog op het lijstje van vakbondsleden op stu dieweekeinde in Vierhouten". Commentator Carl Huy- brechts tijdens het BRT-ver- slag van de mistwedstrijd FC Luik-Rapid Wien: "Misschien zouden we met het publiek aan de overkant kunnen afspreken dat ze niet alleen joelen om een overtreding, maar ook even de naam van de dader scan deren". Televisie-criticus Han Lips in Het Parool: "In Engeland worden bij dichte mist op de tribune kranten aange stoken om de lucht op te klaren. Als ik het me goed herinner willen ze daar nog wel eens complete tri bunes in de strijd werpen". Columnist Johan Derksen in Voetbal International: "Er moest een sterke ntan ko men boven trainer Pim Verbeek. Die man is er nu, maar buiten Ger Lagendijk had nog nooit iemand van Gunder Bengtsson gehoord. De ex-politie-agent brengt ge lukkig een flinke dosis kennis mee naar De Kuip. Hij heeft zelfs twee jaar in de Zweedse vierde divisie gevoetbald". Daar zaten de toeschouwers dan eindelijk op de nieuwe tribune van Katwijk. Na maandenlang te hebben moe ten wachten mochten ze nu dan plaatsnemen op de rode en blauw stoeltjes van kunststof. Met een stevig dak boven hun hoofd. Een fout in de fabricage van het metalen gedeelte, tijdens het galvaniseren, was er de oorzaak van dat de tribune met ruim 600 zitplaatsen niet eerder in gebruik kon worden genomen. Helemaal klaar is hij nog niet. Hier en daar moeten nog wat tegels worden gelegd en de radiokamer ontbreekt nog. Daarom wordt het geheel pas in februari officieel in gebruik genomen. Als het weer tenminste niet tegenzit. (fot Zuydet Rijns- Volkswoede Scheidsrechter Takacs was wedstrijd Kozakken Boys - burgse Boys bij het thuispubliek de gebeten hond. Immers, hij verbood verzorger Martin Lemmers in de tweede helft zijn werk te doen. Ook stuurde hij trainer Ton de Hoop achter de afrastering en liet hij elf minuten extra spelen. In die blessu retijd brachten de Rijnsburgers, na een 2-0 achterstand, de eindstand op 2-3. Woedende 'supporters' omzoom den na het laatste fluitsignaal het anderhalve meter brede, door dranghekken afgeschermde pad dat de arbiter van het veld naar een kooiconstructie moest leiden. Via die kooi kon hij de kleedkamer be reiken. Op het moment dat Takacs, begeleid door een aantal functiona rissen van de thuisclub, de nauwe passage wilde nemen, voerde een aantal heethoofden een charge uit. Er werd geduwd, getrokken en de hekken schoven van hun plaats. Maar uiterlijk ongedeerd bereikte Takacs de kooi en de kleedkamer. Een merkwaardig bouwwerk trouwens, die in de lengterichting parallel met de kleedaccommodatie lopende, speciaal voor de scheids rechter bestemde kooiconstructie. Niet te verwarren met de tot op het veld reikende, verrijdbare koojen die spelers en spelleiders eveneens tegen de volkswoede moeten be schermen. Kennelijk is het niet de eerste keer dat een scheidsrechter bij Kozakken Boys onheus wordt bejegend. Beek, heeft de ploeg inmiddels ver laten en speelt in de Franse tweede divisie voor een club uit Parijs. DAS gaat op zoek naar een vervanger. Beek debuteerde in Nederland bij Leiden en speelde daarna onder meer voor Merksem (Bel), Haaks bergen en Den Bosch. Rake klappen Een parkeerwacht uit Los Angeles heeft in hoger beroep 150.000 gul den smartegeld geëist van Mike Ty son. De 33-jarige Michael Devine kampioen Den Helder heeft met heeft de wereldkampioen boksen in een opmerkelijke actie eredivisie- het zwaargewicht aangeklaagd we- club DAS uit Delft van de onder- ®e.Ds mishandeling, gang gered. De in financiële moei lijkheden geraakte Delfte basket balclub dreigde zich terug te i Tyson wordt ervan beschuldigd in maart dit jaar op een parkeer plaats in Los Angeles de parkeer- tenTekkêh uit*dTêredivfsiè': Door drie k,eer in d£ maagstreek te iryect.e van '60.000 gulden bebb,en geslagen' Devine bad de houdt de Helderse sponsor DAS tot bokskampioen gesommeerd zijn deze competitie nog witte Merecedes te verplaatsen. Ty- son weigerde gehoor te geven aan het verzoek en sloeg er vervolgens op los. het einde op de been. Den Helders voorzitter Piet Meij er maakte dat zaterdagavond be kend in Den Bosch, waar de lands kampioen later stevig over de knie ging bij zijn belangrijkste concur rent (83-72). Het was de eerste com petitienederlaag voor Den Helder. Meijer, ook full-time manager Den Helder, zal zitting i Delftse bestuur en mede orde op z ken gaan stellen. In het verleden i ÏSÏÏSii Dr^ss Boukhaffa^net a"s =k Boksvereniging Leiden, kreeg zijn twaalfde Injectie Sponsor Commodore Jong geleerd De geschiedenis lijkt zich te herha len. Net als vader Chris verloor ark Lantrok zijn allereerste bokswed strijd. In Den Haag moest de 12-jari- ge Lantrok zijn meerdere erkennen Buis uit Apeldoorn. De 11-jarige verleend door rijkere ploegen armlastige broertjes. Parker Leiden zss n Punch en Rowic uit Dordrecht. lands- Een Delftse Amerikaan, .Jerry twee jaar oudere Sheik: onbeslist. NIET VAN l WIM GUYT Een tikkeltje jaloers volgt Wim Guyt (de oudere naamgenoot van de ex-aanvoerder van de hoofd macht) de verrichtingen van Kat wijk 1. Een volwaardige accom modatie, voetbal op het hoogste veel publiek.. Dat was in de actieve periode van Guyt (38) wel even anders. Toen bewoog Katwijk zich anoniem in de derde klasse, speelde tegen wei nig tot de verbeelding sprekende tegenstanders en moest de 'naam loze' oppositie ontvangen in een weinig inspirerende omgeving. Het kan verkeren in de voetballe rij. Het is wellicht een beetje zwart- —wit gesteld, maar sinds Wim Guyt drie jaar geleden de schoe nen aan de wilgen hing, is het Katwijk alleen maar voor de wind gegaan. "Was ik maar tien jaar jonger geweest, dan had ik dit moois allemaal nog kunnen meemaken", stelt Guyt met enige weemoed vast. Wim Guyt, de oudere broer van ex-prof Kees, speelde elf seizoe nen onafgebroken in het eerste van Katwijk. De eerste vier jaar acteerde Guyt nog in de tweede klasse, daarna moest hij zich te vreden stellen met het roemloze be staan in de derde klasse. "De club wilde wel, maar kon gewoon niet beter", oordeelt Guyt. "Het verlies van vertrokken toppers als mijn broer Kees en Freek Rienks kon niet worden opgevangen. We draaiden wel altijd mee in de top, maar misten net dat beetje extra om de stap te maken". Met hidp van buitenaf lukte het uiteindelijk wel. "We hoeven er niet omheen te draaien:- de jon gens die van Quick Boys zijn ge komen hebben Katwijk de nodige impulsen gegeven. Of ik daar pro blemen mee heb? Natuurlijk niet. Als je in de top wilt meedraaien, moet je wel. Kijk nou naar Quick. Boys met z'n achterban. Zonder de buitenstaanders die ze nu heb ben, hadden ze heus niet boven aan gestaan. Op ons is eigenlijk hetzelfde verhaal van toepas sing". Dat zijn club direct opstoomde naar de zaterdagtop had zelfs Guyt niet durven dromen. De oud- -voetballer vindt dat het succes voor een belangrijk deel is te dan ken aan oefenmeester Arie Lagen dijk. "Ik heb zelf niet onder hem getraind, maar ik hoor alleen maar goede geluiden over die man. Alle jongens lopen weg met GISTEREN hem. Ik hoor dat er jongens van Quick Boys graag onder hem wil len trainen". Als jeugdtrainer van de B-ju nioren heeft Guyt geregeld met Arie Lagendijk te maken. "Ty pisch Lagendijk. De meeste hoofd trainers interesseren zich nauwe lijks voor de jeugd. Arie zit er met zijn neus bovenop. Hij heeft mij geadviseerd om een trainerscur sus te volgen. Dat heb ik gedaan. Hij heeft meer oud-voetballers bij de jeugdtraining betrokken. Een goede zaak". Wim Guyt is in het bezit van het diploma oefenmeester 3. Wat hem betreft blijft het bij dat papiertje. "Ik heb geen ambities om ergens trainer te worden. De jeugd van Katwijk vind ik leuk, maar daar houdt het ook mee op. Joh, ik heb het veel te veel naar m'n zin bij de ze club". Als het even kan is Guyt langs de lijn te vinden op het gereviseer de sportpark De Krom. Als de jeugd niet speelt, sta ik er. Het is leuk om te zien. Er wordt soms be weerd dat Katwijk verdedigend speelt. Nou, daar heb ik tot nu toe niets van gemerkt. Ik zie 'onze' Kees meer op het middenveld dan achter de verdediging spelen". Net als Wim Guyt zelf vroeger deed. "Ik had nog graag meege daan. Maar mijn tijd is geweest. Helaas". ROB ONDERWATER

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21