TOP steeds vaster op onderste plaats Leiden maakt tactische fout C'fiè Beschamend verlies voor BV Lisse U Blunder Olympia'72 Venema in jeugdselectie Madjoe niet opgewassen tegen scherper Velocitas DIOK geeft wervelende rugbyshow MAANDAG 11 DECEMBER 1989 PAGINA 19 LEIDEN Een onvergeeflijke tactische blunder heeft Luba Lei den zaterdagavond in de kolkende Vijf Meihal de overwinning ge kost tegen koploper Gunco Rotterdam (82-83). Gebrekkige com municatie tussen de spelersbank en Peter ter Haak leidde ertoe dat de stevige Leidse forward de tegenstander de winst onbedoeld in de schoot wierp. Peter ter Haak kreeg na afloop van alle kanten de zwarte piet toebe deeld. Niet ten onrechte, want Ter Haak had in de beslissende fase eerst moeten confereren met zijn coach alvorens een besluit te nemen over de te voeren strategie. Goede raad bleef echter uit, althans werd in het veld niet gehoord. Ter Haak kon met nog 23 secon den te spelen en een minimale ach terstand op het scorebord voor kie zen tussen de bal aan de zijkant uit nemen of één voor één vrije worpen te nemen. Gezien de tijd op het sco rebord was er eigenlijk geen sprake van een keuze. Of Ter Haak nu zou scoren of niet, Gunco zou nog vol doende tijd overhebben om een te genaanval op te zetten. De bal uitne men was de logische keuze geweest, maar Ter Haak dacht niet door en werd ook niet teruggefloten door zijn teamgenoten. „Ik maak die ballen altijd." stelde Ter Haak zelfverzekerd, maar dit keer miste hij. Paul van Solm ont fermde zich over de rebound en daarmee was de strijd beslist. In de resterende tijd maakte Leiden nog drie p's in een poging de bal te be machtigen, maar Gunco had zijn les beter geleerd en koos keer op keer voor zijkant. Hoewel Van Solm nog bijna een fout had kunnen krijgen door Anthony van Eijck omver te lopen, bleef Leiden op verlies staan: 82-83. Ter Haak („Ik zal die vrije worp vannacht in gedachten nog heel wat keren nemen") speelde een onge lukkige hoofdrol in het Leidse dra ma, want kort voor de tactische fout miste de in Amsterdam studerende Hillegommer een vrij simpele inleg ger en passte hij de bal in handen van Van Waaijenburg. Die intercep tie was de basis voor de winnende score van Gunco. Aan de andere kant was het juist het gespierde en doortastende aan- valsspeï van Ter Haak dat Leiden na een hopeloos lijkende achterstand terug in de wedstrijd bracht. In de eerste helft dicteerde de debutant lange tijd het spel (30-20), maar toen individuele 'oplossingen' het won nen van gestructureerd teamspel kon Gunco onder aanvoering van de lepe 'sluipschutter' Todd Chris tian (24) en Paul van Solm (14) de stand ombuigen naar 42-46 bij rust. Leiden volhardde in het solisti sche en chaotische spel. Tom Gus- sen kwam nog altijd niet uit de verf en dat brak zijn ploeg juist tegen de brede en goed bezette selectie van Gunco op. 56-71. Opeens sloeg de vonk echter toch over. Ter Haak bleef zijn rebounds (10) pakken en voedde de bal-aan de prima spelen de Van Weeren (25 pnt) en De Jong (20, 14 reb) en bij 80-75 was Lei den weer meester over de situatie. Op dat moment echter bleek het ge brek aan ervaring en sterke leiding. „We hebben geluk gehad," wist Paul van Solm, die grijnzend de niet meer verwachte winst incasseerde. HANS JACOBS Luba-speler Peter ter Haak oog in oog met de Rotterdamse Amerikaan Todd Christian (11). Beiden speelden zater dag een opval lende rol in het door Leiden nipt verloren basketbalduel. (futo Henk RIJSWIJK De handbalsters van HVS wonnen met 13-16 van Hercu les en omdat de concurrent West- land ia faalde tegen Snelwiek (11-13) staat HVS nu alleen op kop van de ranglijst van de tweede divisie C. Olympia wonnvan Treffers, maar verspeelde punten door een niet ge rechtigde speelster op het wed strijdformulier te vermelden. ZAALHANDBAL HVS ging zo flitsend uit de start blokken dat Hercules binnen tien minuten tegen een 1-5 achterstand aankeek. Als de Stompwijkse hand balsters toen vooral defensief attent waren gebleven, hadden zij de wed strijd al in de eerste helft kunnen beslissen. Maar Hercules kreeg ruimte in de hoeken en maakte daar goed gebruik van. De achterstand werd geheel weggewerkt en met de rust was de score 8-8. HVS opende de tweede helft precies zo als de eer ste helft. Met een collectieve brea kout werd Hercules weer op achter stand gezet, 9-12. En nu pasten de Stompwijkse handbalsters beter op hun voorsprong. Hercules kreeg geen kans meer om de achterstand weg te werken, 13-16. De mannen van Saturnus kon den tegen de oude rivaal uit Pa- pendrecht, DES'72, libero Wim van Leeuwen niet voor de hele wed strijd inzetten. Maar de Leidse ploeg had de voorsprong van 15-12 in de tweede helft toch moeten kun nen vasthouden. Feit is dat Satur nus zo'n slordige zeven volledig KATWIJK - De vrouwen van Grasshoppers gaven afgelopen za terdag het puntloze PSV geen schijn van kans: 77-44. Bij Lisse kon het vrouwenteam het in de promo tiedivisie net niet bolwerken tegen Akrides (76-70) en leden de mannen een beschamende nederlaag tegen de hekkesluiter van de eerste divi sie Springfield (69-75). Na de nederlaag vorig weekeinde tegen Den Helder en het pak slaag in de bekerwedstrijd tegen Luba RZ (61-35), betekende de ruime overwinning op PSV (77-44) een be langrijke opsteker voor Grasshop pers. De Eindhovense ploeg had dit seizoen weliswaar nog niets gewon nen, maar met zulke ruime cijfers was het zelden ingepakt. Coach Han Wallaart:„We hebben de afgelopen week toch twee klappen moeten in casseren en deze ruime overwin ning is een teken dat we die goed te boven zijn gekomen". De Katwijkse ploeg kende eigen lijk maar één korte zwakke periode. Dat was begin eerste helft toen de tegenstander de 12-6 voorsprong van Grasshoppers omboog in een 12-18 achterstand. Daarna was het afgelopen met PSV en via een 35-23 ruststand liep de ploeg van coach Wallaart in de tweede helft steeds verder uit. Marja van Duyn was weer terug na een schorsing en was met 14 punten een van de vier speel sters in de dubbele cijfers. Esther van de Bosch en Margreet Visscher waren samen topscoorster met bei den 16 punten. Anja Kuyt scoorde 12 punten. In de promotiedivisie miste Lisse door de nederlaag tegen Akrides de kans zich steviger in de top van de promotiedivisie te nestelen: 76-70. Toch was coach Peter Lapidaire niet ontevreden over het resultaat. Lapidaire:„We speelden eigenlijk maar met zeven meiden en stonden toch het grootste deel van de wed strijd voor. Dat is niet slecht tegen een ploeg als Akrides". Lisse leidde inderdaad tot halverwege de twee de helft de dans (44-49), maar toen vond Akrides-speelster Helen Zwa nenburg het wel welletjes. Binnen drie minuten scoorde zij drie drie punters en velde zo het vonnis over Lisse. De 'alles of niets poging' bij een 73-70 achterstand resulteerde in het laatste: 76-70. Joke van de Heu vel scoorde 17 punten. MSV behaalde in Delft een be langrijke en knappe overwinning tegen DAS: 52-56. Verrassend om dat de onderaan de ranglijst bunge lende ploeg het ook in betere tijden altijd al moeilijk had in Delft. Ook nu zag het er aanvankelijk niet roos kleurig uit (12-4), maar halverwege de eerste helft nam MSV het heft in handen-(12-12) en via 14-19 kon het tevreden de kleedkamer opzoeken: 22-27. In de tweede helft ging de ploeg van coach Frans Nelissen tot de achttiende minuut (46-54) op de zelfde voet verder. De Delfste press en een scheidsrechterlijke blunder leverden toch nog een spannende slotfase op, maar de Noordwijksen hielden de wedstrijd in eigen hand. Bij 52-54 mocht Yvonne van der Put (10 punten) één voor één vrije wor pen nemen en dat deed ze foutloos: 52-56. De mannen van Lisse beleefden zaterdag tegen Springfield een dieptepunt. De spelers van coach Johan Koster liepen blijkbaar nog met het hoofd in de wolken na de knappe winst vorige week uit tegen Kimbria. Lisse bakte er helemaal niets «van en hielp Springfield aan haar derde competitie-overwin ning: 69-75. Reden voor Koster om zijn spelers na afloop in de kleedka mer eens flink de waarheid te zeg gen, hetgeen hem niet door ieder een in dank werd afgenomen. Kos ter: „Ik ben inderdaad goed kwaad geworden en daar had ik alle reden toe, vind ik. Er is de afgelopen veer tien ddgen slecht getraind. Altijd ontbraken er wel een paar. Ik be grijp dat werk of studie wel eens voor moet gaan, maar het gebeurt te gemakkelijk nu. In het begin van het seizoen, als iedereen zijn plekje nog moet verdienen, dan zijn ze er wel altijd. Ik geef mezelf voor hon derd percent en dat verwacht ik ook van de spelers. Die inzet ontbrak en dat heb ik gehekeld". In de eerste divisie A liet Leider dorp een steek vallen tegen ASVU: 88-80. De ploeg van coach Bert Samson had ditmaal vooral verde digend grote problemen. De agres sieve verdediging leverde voorna melijk persoonlijke fouten op en dat brak de ploeg in de slotfase op. Leiderdorp sloot de eerste helft vooral door sterk aanvallend spel met een 45-54 voorsprong af. In de tweede helft liep de aanval stukken minder en kwam ASVU in de vijfde minuut al langszij:57-57. Tot drie minuten voor tijd hield Leiderdorp de achterstand nog beperkt tot vier punten, maar toen ging de fouten- last zijn tol eisen. De laatste ander halve minuut stonden er nog slechts drie Leiderdorpers binnen de lijnen en werd het pleit beslecht: 88-80. Goed nieuws voor Leider dorp is de overkomst van Peter van de Wetering. Van de Wetering wil weg bij Luba Leiden waar hij wei nig speeltijd toebedeeld krijgt en te kent een dezer dagen voor over schrijving naar Leiderdorp. ANNEKE VAN BRAKEL LEIDEN TOP is er het afgelopen weekeinde niet in geslaagd de eerste winstpunten te behalen. In het belangrijke duel tegen Wordt Kwiek ging de Sassenheimse hoofdklasser met 20-17 ten onder. Fi des Pacta heeft zich door de 17-14 winst op Naas uit de eerste degradatiezorgen gewerkt. Ook voor De Danaïden ziet de rangschikking er na de 20-13 zege op De Bermen beduidend rooskleuriger uit. TOP heeft het in het cruciale treffen tegen Wordt Kwiek niet kunnen redden: 20-17. „Het grote dilemma is dat we kracht tekort kómen onder de korf', zo legde coach Wim Ker- kum de vinger op de zwakke plek. „Dan moet een man gaan afvangen en dat kost weer teveel schot kracht". De Sassenheimse vrou wen, zonder Karin Westerbeek, kwamen wat produktiviteit betrof nauwelijks in het verhaal voor. Dia ne van Nieuwkoop beet weliswaar in de score het spits af, maar kreeg slechts van haar mannelijke ploeg genoten navolging. Na de 3-2 van Frank Nijenhuis verloor TOP feite lijk al de grip op de wedstrijd. Het achttal uit Jubbega bouwde een 6-2 voorsprong op en de formatie van Kerkum kon pas in de slotfase nog tot op twee punten naderen. Het verschil was na tien minuten in de tweede helft (rust 13-9) maxi maal: 17-11. In de resterende tijd slaagde TOP er door treffers van on der andere de topscorers Gerco Langelaan (5x) en Ron van der Wil- lik (4x) in nog iets van de achter stand af te knabbelen. De eerste winstpunten liet Wordt Kwiek zich echter niet meer ontglippen. „De bezieling is er nog steeds", zo bleef Kerkum ondanks de puntloze posi tie op de ranglijst optimistisch. „Als we straks compleet zijn, wil ik het nog wel eens zien". Pernix leek na een sterke eerste helft op de tweede zege van dit sei zoen af te stevenen. KVS wenste zich echter niet voortijdig bij de ne- maal scorend vanaf de strafworps- derlaag neer te leggen en pakte in tip. Eric Kromhout en Eric Peters de laatste minuut alsnog de volle tilden de stand van 3-3 naar 8-4. De winst. In de eerste dertig minuten Bermen slaagde er in het vervolg lukte alles voor de Leidenaars, die v'an de strijd niet meer in dat ver- aantraden met Heieen Zuurmond schil te overbruggen. (ex-KVS) voor de geblesseerde Eri- Uiteindelijk wist De Danaïden r___ zelfs een zeer ruime winst leidende rol zetten. Paul Huesken nam in een rust een 7-11 soepel draaiend eerste aanvalsvak het scoren over van Kromhout en in verdedigend het andere vak droegen Sandra het tweede gedeelte de Slingerland en Nelleke Peters hun ka Velders. Met Carla Kuipers Janneke Mulder ii bouwde de gasten voorsprong op. Een agressiever KVS deed deur op slot voor de Leidse schut- steentje bij. De Bermen kon niet tip- ters. Pernix verzuimde vervolgens ook nog vanaf de strafworpstip de stand op 8-12 te brengen. Peter Kui pers was wel drie maal trefzeker vanaf tweèeneenhalve meter en een gelijkspel leek nog alleszins haal baar voor de ploeg 1 LEIDEN Perry Venema is doorgedrongen tot de selectie van het Nederlands junioren team. Op 30 december speelt de junior van De Algemene in Zeist nog een laatste toernooi om het basisachttal samen te stellen. De Nederlandse juniorenploeg speelt op 17 februari in Belgie de traditionele zaalinterland tegen de zuiderburen. pen aan de produktiviteit van de op ponent en mocht blij zijn dat de lij densweg bij 20-13 ten einde was. „Een troosteloze wedstrijd", zo kwalificeerde coach Kees Zuur mond het 18-7 verlies van Fiks te- coach Daan gen Achilles. Zonder Sandra van Vreeken. In de slotminuut door- Gelderen en Nico van Weizen wis- boorde KVS echter voor de laatste ten de Oegstgeestenaars zich al na en beslissende maal de korf: 16-15. vijftien minuten geklopt. De nadeli- Het duel om handhaving tussen ge marge van vijf punten werd ge- Fides Pacta en Naas viel in het durende de rest van het duel alleen voordeel van de Leidenaars uit. Na nog maar groter. Voor rust (8-3) von- een spannende strijd zegevierde het den alleen Diederik van Veen, twee team van coach John Tims met 17- strafworpen, en Rob Coli het gat 14. De vrouwen van Fides hadden van de mand. een beslissend aandeel in de wed- Achilles voegde in het eerste strijd. Bettina Sommeling en Wilma kwartier na de hervatting negen Neuteboom zetten de thuisploeg op treffers aan het totaal toe om vervol een vlotte 3-0 voorsprong. Binnen gens gas te kunnen terugnemen, vier minuten was de stand echter al Fiks stelde daar door treffers van weer rechtgetrokken en tot de rust Tanja Huizing. Theo Vreeken, ging de strijd gelijk op: 7-7. Gwenny de Best en Jaap Rietdijk Na de korfwisseling leken de slechts vier doelpunten tegenover. Twenten de wedstrijd te controle- Gehuld in nieuwe kledij en on- ren. Naas liep uit naar 8-10, maar dersteund door de plaatselijke fan- Wilma Neuteboom en Mieke Selier fare triomfeerde De Algemene met toonden zich van afstand trefzeker. 12-8 over Ados. Zeker in de eerste Henny Piket moest in het eerste helft kon de thuisploeg, met Ar- aanvalsvak vervolgens plaats ma- noud Lambooy voor de licht gebles- ken voor Sander de Haas. waarmee seerde Enrico Mud. het verschil op coach Tims eigenlijk alle aanvallen- de ranglijst niet binnen de lijnen tot de troeven in handen van Bettina uitdrukking laten komen. Alfred Sommeling legde. Sommeling be- Lambooy (3x), Remco Molloy (2x) wees, door twee maal zelf te scoren en Marco Mud zorgden weliswaar en éénmaal Karin de Zeeuw vrij te voor een 6-3 voorsprong bij rust, spelen, de druk aan te kunnen. Het maar overtuigend was het aller- tweede aanvalsvak volgde door on- minst. Ados kwam zelfs vlak na de korfwisseling angstvallig dichtbij. twee strafworpen né van Vooren gewillig en Naas kon niet meer aanklampen. Opgewerkt De Danaïden heeft ziel) na de 20-13 overwinning op De Bermen opge werkt uit de onderste regionen. In het tweede gedeelte van de eerste helft legde de Leidenaars de basis voor de zege. Heiko Locher, vijf Bij 6-5 herpakte De Algemene zich en kwam na 8-5 niet meer in gevaar. Zuiderkwartier bevindt zich na de 6-10 nederlaag tegen Sporting West nog nadrukkelijker in de geva renzone. Een moeizaam spelend eerste verdedigingsvak, met Mai- kael Martens voor Theo van Leeu wen, was er debet aan dat de fusie club, onder leiding van coach Kees van Vliet, al met een 4-5 voorsprong kon gaan rusten. De ietwat arrogan te Amsterdammers konden hun koppositie niet echt waarmaken, maar kwamen door de improdukti- viteit van Zuiderkwartier niet in de problemen. Crescendo staat na een goede competitiestart nu toch op de voor laatste positie. Tegen Avanti ging de formatie van coach Wim Nijen huis met 12-5 ten onder. Vooral in de afwerking bleven de Leidenaars in gebreke. In de eerste dertig minu ten scoorde alleen Barbara van Am sterdam. Wijnand Alberts (3x) en Carolien van Noort voegden daar in het tweede gedeelte nog vier doel punten aan toe. KNS kwam er tegen Hou Stand niet aan te pas: 14-6. Een collectieve baaidag ontnam de Oegstgeeste naars de mogelijkheid op de eerste winstpunten. Na 4-4 liep de thuis ploeg uit naar 8-4 en was de strijd beslist. Peter Zitman (3x). Hans Kooien (2x) en Maarten Tiedeman namen de produktie van KNS voor rekening. Een minimale 11-12 nederlaag viel Ons Eiland tegen DKC ten deel. De Leidenaars konden nog met een 6-4 voorsprong gaan rusten. DKC kwam gelouterd uit de kleed kamers terug. Via 7-7 werd het bin nen vijf minuten 7-11 en Ons Eiland kon dat verschil niet meer geheel goedmaken. René Arnoldus en Pe tra van de Meeberg, beiden drie maal, tekenden voor het merendeel van de Leidse produktie. JETSKE GOUDSMIT vrije kansen onbenut liet. En dan verdien je ook niet te winnen. Dat gebeurde dan ook niet. 18-21 voor DES'72. In de derde divisie wonnen de vrouwen van Olympia'72 in Wasse naar met 14-13, rust 8-5, van de Tref fers uit Krimpen. Een winst die er mag zijn omdat de ploeg uit Krim pen tot dusver uitstekend voor de dag is gekomen in de competitie. Treffers werd met een 4-2 defensie aan banden gelegd en op de brea kout op achterstand gezet. Maar 4-2 verdedigen kost adem en Treffers kwam in de tweede helft terug, 13- 13. Het was Anita Bellekom die voor Olympia' 72 vanaf de linkeropbouw positie 14-13 scoorde. Alle reden dus voor een juich stemming ware het niet dat een blunder bij het invullen van het wedstrijdformulier van de wed strijd tegen Vires uit Gouda wel licht resulteert in twee strafpunten voor Olympia'72. Op het wedstrijd- formulier stond de naam van Sabn- na Seegers, die echter met handbal len is gestopt. Zij speelde uiteraard niet mee in de wedstrijd tegen Vires (11-11), maar de vermelding van haar naam op het wedstrijdformu lier betekent voor Olympia'72 dat koploopster UVG tot op een punt op de ranglijst is genaderd. Als de bond tenminste vasthoudt aan de regels en concludeert dat hier spra ke is van het laten „meedoen" van een ongerechtigde speelster. Misschien dat de reserves van Noorlander/Foreholte de Wasse- naarse ploeg de helpende hand kun nen toesteken. Door in de tweede helft van de competitie in Voorhout van UVG 2 te winnen. Gisteren wonnen zij in Voorhout met 16-14 van de reserves van DWS. De vrou wen van HW70 waren gisteren in Ridderkerk kansloos tegen Satur- nus'72, rust 5-2, eindstand 17-3. FRANK BONTE LEIDERDORP Het krachtsverschil bij Velocitas - Madjoe was overdui delijk. De Rijnsburger debutant, vorig seizoen als vierde gepromoveerd uit de afdeling Rijndelfland, was volstrekt niet opgewassen tegen Veloci tas, vorig seizoen nog tweedeklasser. Aan de 14-5 eindstand, die op de for mulieren kwam, viel dan ook niets af te dingen. Madjoe leert veel dit seizoen, maar of het leerproces ook op tijd voltooid is, is echter de cruciale vraag. „We doen keihard ons best", aldus een na vier nederlagen nog altijd optimistische coach Frits Vink. „Thuis zullen we proberen nog wat puntjes te halen. Ons grote probleem is toch dat we te snel overspeeld worden. Ook voor deze wedstrijd heb ik de ploeg weer op gedragen rustig rond te spelen. De kansen komen dan vanzelf wel. En we hebben echt wel een zuiver schot". Inderdaad was de openingstreffer na ruim tien minuten voor Madjoe's Anne Blankert. Maar dat was vooral een gevolg van de wat matte start van Velocitas, dat speelde met Bert van Osnabrugge voor Ron Goudsmit. Een maal met een tegentreffer geconfronteerd ontwaakte de thuisploeg. Jetske Goudsmit, Jeroen van Driel, Ine Goedegebuur en tweemaal Steven de Ronde brachten vervolgens de score in de juiste verhoudingen. De thuis ploeg combineerde immers aanmerkelijk gemakkelijker en was voortdu rend op meerdere fronten gevaarlijk. Dit in tegenstelling tot Madjoe, dat het voornamelijk van individuele, min of meer toevallige aanvalsacties moest hebben. Waarbij ster-aanvalster Greet Altena ditmaal door Ine Goe degebuur nadrukkelijk buiten beeld werd gehouden. Het verschil liep na rust (6-2) snel op tot 12-4. Pas in het laatste kwartier kreeg Madjoe nog enige gelegenheid wat terug te doen. Met Wilfred Blan kert en Barbel Vink voor René van de Velde en Helen Arends in het aan valsvak werd de bal langer vastgehouden en kwamen er meer kansen. Dia ne van de Bosch werd in dit vak met drie treffers topscorer voor Madjoe, terwijl Carolien van Meurs tweemaal scoorde. Steven de Ronde scoorde zes- en Jeroen van Driel driemaal voor de met 14-5 winnende Leiderdorpse formatie. „Een matig ploegje", concludeerde Velocitas-coach Rien van Poelgeest na afloop fijntjes, voordat hij pijlsnel moest vertrekken om zelf een wed strijd te spelen. „De eerste helft ging het allemaal wat te slapjes. Toen we daarna wat agressiever gingen spelen, liepen we er wel heel gemakkelijk overheen". BRAM VAN GENT LEIDEN In de ereklasse van de rugbycompetitie zijn giste ren de eerste wedstrijden van de play-offs van start gegaan. Landskampioen DIOK kwam, spelend in de nieuwe outfit van clubsponsor Roadair, in de kampioenspoule in actie tegen het hoofdstedelijke AAC en won ruim met 56-4. Ondanks de afwezigheid van gerenommeerde spelers als Dick Altink, Pieter Corver, Kees Kloots en Yves Kummer legden de DIOK-spelers een bij vlagen sprankelende partij op de mat. De Leidse voorwaartsen moes ten keihard werken tegen het zware en sterke AAC-pack, maar de sterke jongens van DIOK deden dit niet vergeefs omdat uit het door hun verover de balbezit de driekwartlijn bij vlagen grandioze dingen deed. Het heeft er alle schijn van dat de Leidse driekwarters einde lijk gewend zijn aan de super snelle winger uit Trinidad, Da vid John. De donkere hardloper werd keer op keer goed aange speeld, speelde een fantastische wedstrijd en liet de AAC-verde- diging maar liefts vier keer zijn hielen zien. John had dit uiter aard voor een groot gedeelte te danken aan de rest van zijn ploeg. De voorwaartsen gingen de fysieke confrontatie met de tegenstander uit de weg en ga ven de bal zo snel mogelijk aan de aanvallers. Bovendien heer sten de Leidenaars in de line-out en was de derde rij altijd sneller bij de bal dan de Amsterdam mers, waardoor een grote score niet kon uitblijven. Al na een minuut was het raak. Na een fraaie aanval kreeg David John de bal die meteen voor de eerste keèr door de Am sterdamse defensie sprintte, 4-0. Gottfried Bos bracht uit de con- de stand op 6-0. Dezelfde, goedspelende. Bos soonlijk verantwoordelijk het uitbreiden van de score tot 18-0 door twee tries te scoren en die ook te converteren. Hierna werd het spel aanzien lijk harder. De Amsterdammers gingen regelmatig buiten hun boekje maar de Leidenaars lie ten zich niet uit hun tent lokken en bleven keihard doch fair spe len. Vooral het duel in de eerste, rij tussen DIOK-speler Gidion van der Born en AAC-interna- tional George de Vries was af en toe op het randje van het toelaat bare. Nadat gelegenheids-cap tain Mark Michelsen en Bert Wisse de stand op 26-0 hadden gebracht kon AAC op slag van rust via Gerco Stoffels iets te rugdoen, 26-4. De tweede helft werd door David John aangegrepen om het publiek (500 toeschouwers) te tracteren op een wervelende rugbyshow. Wederom goed ge steund door zijn ploeggenoten bleek hij niet af te stoppen door de Amsterdammers die al twee verdedigers op hem»hadden ge zet. Gebruik makend van zijn enorme snelheid en zijn fysieke kracht bleek hij onbespeelbaar en trok de hele trucendoos open. Versnellingen, hands off, side-steps, hij liet zien alle on derdelen van het rugbyspel te beheersen. Door het goede spel van John raakte de rest van de ploeg extra gemotiveerd waar door er voor AAC niet anders opzat dan te verdedigen. Via drie keer David John, Diederik Renardel en Marcel van Loon scoorden de Leidenaars wan neer zij wilden en werd de eind stand uiteindelijk 56-4.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19