Novo oogst bij Armixtos: 3-1 Prima herstel van Zijl/LGB Duindigt-cross voor Versteeg Kostbare nederlaag Leiden Scylla met klein verschil langs Bartok PAGINA 18 DO/ST MAANDAG 11 DECEMBER 1989 LEIDEN De volleybalploegen uit de Leidse regio kenden een bijzonder goed weekeinde. Leython versloeg VVM met gemak (3- 1). terwijl Novo en Gemini Kangeroes oogstten tegen Armixtos en Valboval. Bij de vrouwen sleepte Gemini een punt in de wacht te gen Delta Lloyd (3-2), maar verloor Leython bij VS Haag met 3-0. Een perfecte start leverde Leython direct al een 15-4 overwinning op in de eerste set. De Leiderdorpers had den vorig seizoen hun lesje geleerde en kozen voor een gevarieerde aan- valsopzet. WM kreeg in de tweede set meer greep op het spel, maar Leython pakte nog wel de punten (15-12). Daarna werd het allemaal wat chaotisch en slordig. Leython moest de geblesseerde Rik Uiter- wijk vervangen en zijn medespelers hielden vervolgens hun hoofd niet bij de les, met een 8-15 setverlies als gevolg. Toen de rust in de Leider- dorpse gelederen terugkeerde werd de wedstrijd snel beslist: 15-8 (3-1). Novo verloor door slechte passes de eerste set van Armixtos (15-10), maar in het vervolg werd de stand snel rechtgetrokken (8-15). De der de set was de spannendste. Novo stond steeds enkele punten voor, maar de Noordwijkers hadden veel tijd nodig om de periode uit te ma ken: 15-17. Eigenlijk liep het daarna pas echt goed bij de kustbewoners. Jan Pley op mid was goed op dreef en de 5-15 setstand was een prima afspiegeling van de krachtsverhou dingen. Gemini kreeg te maken met een zwakke tegenstander, al viel dat aan de cijfers van de eerste set niet te af te lezen: 15-13. Toch hadden de Voorschotenaren een 13-4 voor sprong genomen, maar slordig af maken bracht Valboval nog gevaar lijk dichtbij. In de rest van de strijd bleek het nievau-verschil erg groot. Gemini kon zich zelf veroorloven om in de derde set vier reserves in te zetten: 15-6 en 15-5 (3-0). Leython 2 deed het aanvankelijk helemaal niet slecht tegen Tone- gido. De Leiderdorpers liepen uit naar 12-4, maar een aantal foute stops bracht de ommekeer en deed Leython via 14-13 met 14-16 verlie zen. Ook de tweede set ging verlo ren en pas in de derde periode was er sprake van enig herstel (15-11). Die krachtsinspanning bleek echter te veel voor de Leython reserves, die er in de laatste set niet meer aan te pas kwamen (6-15). Aantrekkelijk De vrouwen van Gemini Kange roes speelden tegen Delta Lloyd drie sets heel aantrekkelijk en goed. Het resulteerde in een 1-2 voor sprong (13-15, 15-10 en 10-15). Lang zamerhand kreeg de iets betere ver dediging en aanval van de Amstel- veense vrouwen de overhand en toen Gemini de tegenstander een maal in zijn spel liet komen was het snel gebeurd. In de vierde set kwa men de Voorschotense volleybal- sters met 5-0 achter en dat beteken de dat de hoofden omlaag gingen. DL kreeg vrij baan en speelde de wedstrijd probleemloos uit: 15-4 en 15-9 (3-2). Leython kwam in de eerste set niet aan aanvallen toe tegen VS Haag (15-5). Sneller en venijniger Volleybalsters op zoek naar geldscliieter DEN HAAG (ANP) - De volley balsters van Longa '59 uit Lichtenvoorde zoeken geld. Bij na tot hun ontzettting zijn ze in het toernooi om de Europa Cup 3 doorgedrongen tot de kwartfi nales, waarin ze vrijwel zeker gekoppeld zijn aan Orbita Zaporozje, dat heel diep in de Oekraine speelt. Een hachelijke onderneming voor een club zon der hoofdsponsor. Manager Zuidema van Longa, dat voor het eerst tot de laatste acht doordrong: „Via kleine sponsors halen we steeds geld bij elkaar voor onze Europa Cup-reizen. Bovendien is het een probleem dat de kwartfina les voor woensdag staan ge pland. Onze speelsters moeten dan werken of naar school." Zuidema hoopt te regelen, dat Longa twee keer thuis kan spe len of woensdag thuis en in het weekeinde uit. Nederland heeft alleen nog vrouwen in de Europese strijd, die voor de derde ronde alle maal naar het Oostblok trekken. Landskampioen Avero Olym pus uit Sneek, dat thuis eenvou dig won van Post Wien (3-0), ont moet Sverdlovsk uit de Oeral. Delta Lloyd AMVJ uit Amstel veen, dat bij de bekerwinnaars Philathilitikos Thessaloniki uit Griekenland zonder moeite ver sloeg, speelt waarschijnlijk te gen Traktor uit de Oostduitse stad Schwerin. Bij de mannen werden alle clubs uitgeschakeld. Drama tisch was het verlies van Normis Orion uit Doetinchem in en te gen Grenoble. Orion had thuis verrassend met 3-0 gewonnen en slechts 29 punten weggege ven. Grenoble sloeg via 15-9 16- 14 15-5 terug. Orion haalde dus 28 punten. Bij de landskampioe nen verloor AMVJ in Amstel veen met 1-3 van Modena uit Ita lië. Rentokil verloor in Zeven huizen. met 0-3 van Dinamo Moskou. gaf in de tweede set een 3-8 voorsprong te zien. Een service beurt van de Haagse ploeg was vol doende om beide ploegen weer op gelijke hoogte te brengen (10-10). Leython bleef tot 13-13 gelijk, daar- na drukte Haag door naar 15-13. In de derde set was Haag duidelijk be ter: 15-10 (3-0). In de promotieklassen was Gra- ficon/Donar niet overtuigend tegen Punch, want het moest elke set wel een achterstand wegwerken. De Leidenaars misten Cees de Bock waardoor Rolf Groen weer eens ging spelverdelen. Dat pakte goed uit. Donar won met 15-13, 15-11 en 17-16. Gemini 2 had niet veel vetrou- wen in het resultaat tegen koploper Thor 2. Daarom was men na de ge wonnen eerste set (17-16) al erg te vreden. In de volgende set zakte Ge- mini al snel weg, om de derde set een dieptepunt te bereiken met 2-15 setverlies. In de vierde periode werd weer wat tegenstand geboden, maar verder dan een beperking van het verlies (8-15) kwamen de Voor schotenaren niet. Leython 3 speelde slecht tegen Acco/Dos 3 en de eerste set was dan ook snel voorbij: 5-15. Ook de twee de set ging verloren (14-16 na een 12- Gemini (links van het net) walste over het zwakke Valboval heen. Ook hier heeft de verdediging geen antwoord op de aanval van de Voorschotenaren. (foto Loek zuyderduin) 6 voorsprong). DOS veroorloofde aan en de buitenaanval had moeite in staat veelvuldig te 'scoren, waar- zich daarna een aantal wissels, dat door het goede blok en de verdedi- door Haag 2 er na de gewonnen eer- Leython de kans gaf de volgende ging van de tegenstander heen te ste set (15-10) niet meer aan te pas breken (15-8,15-17 en 15-13). De stu denten verkeren door de nederlaag nu zelf in degradatiezorgen. Bij Novo 2 ontbrak Kees Vink. Moeizaam VCS behaalde een moeizame over winning op PVC/Blokkeer 3. Waar schijnlijk lag dat aan onderschat ting van de tegenstander. Pas in de vijfde set wisten de Sassenheimers door hun veel grotere aanvals- kracht de zege veilig te stellen (2-3). LUSV was kansloos tegen het punt loze Spanning. De pass kwam niet ring. Haar inzicht stelde de aanval kwam (10-19, 9-15, 13-15). Novo tegen Gemini 2 was van een bedenkelijk niveau. Bij de Noord wijkers ontbrak Peggy Zoet twee linkshandige aanvallers noeg om de zege te behalen (15-8, 11-15, 15-7, 15-8). Bij de vrouwen deed WW een gouden greep door Anneke Verhart in te zetten op de spelverdelers plaats. Dat bleek een hele verbete- 3-0 verslagen (15-7, 15-9 en 15-13). ter (8-15), maar pas in de derde pe riode draaide Novo goed (15-3). Tot 12-12 bleef Novo bij in de vierde set, toen drukte de aanval van de Gemi ni-reserves door naar 12-15 en 1-3. Ook Gemini 3 won. Orion werd met GER RENES LEIDEN - De Zijl/LGB heeft zich zaterdag prima gerevancheerd van de teleurstellende resultaat tegen Nereuè. Tegen het gerenommeerde VZC werd een verdienstelijk 7-7 ge lijkspel afgedwongen. Verdienste lijk omdat VZC in het eigen Vallei- bad maar zelden een punt afstaat. Het ambitieuze VZC zal het punt verlies met gemengde gevoelens hebben ontvangen omdat men in dit stadium van de competitie nog steeds de landstitel voor ogen houdt. In de personen van Rob Rosner, Marco Kunz en Bert Brink man zijn daar de nodige versterkin gen voor aangetrokken. De Zijl stak voorlopig een stokje voor de ambi tieuze plannen van de Veenenda- lers. Trainer Albert Spijker was hier natuurlijk best tevreden mee. Spij ker: "Mark van Belkum speelde in een wat meer terug getrokken rol. Hij verdeelde het spel en dat ging prima. Anderen konden zijn aanval lende deel goed overnemen. Het is natuurlijk een extra punt maar ei genlijk zijn de komende wedstrij den tegen AZPC en Brandenburg belangrijker". Beide ploegen bedienden zich van een zone verdediging. De Zijl leek in eerste instantie zelfs op de overwinning af te stevenen. Nog in de eerste periode verkregen de Lei denaars een 1-4 voorsprong en leek een echte verrassing er aan te ko men. Zover liet VZC het echter niet komen. Langszaam kwamen de LEIDEN In de eerste klasse heeft Lisse voor het eerst drie punten behaald. In de derde klas se is de derby Merenwiek - Lisse 2 in het voordeel van de thuisploeg beslist. Leiden 2 verspeelde in de vierde klasse kostbare punten. In de eerste klasse heeft Lisse de belangrijke wedstrijd tegen con current Hoornse gespeeld. In te genstelling tot vorige week lever den de mannenenkels van Dennis Versteegh en Ron Koolmus dit keer wel punten op (2-2). Ook bij de vrouwenenkels hielden beide teams elkaar in evenwicht (3-3). Door winst in de mannendubbels en het vrouwendubbel stelde Lis se de overwinning al veilig (6-3). Het gemengddubbel van Dennis Versteegh en Christine van San ten leverde Lisse voor het eerst ook de 'volle drie punten op: 7-4. Door deze overwinning staat Lis se met zeven punten uit acht wed- strijden gedeeld laatste met Zij- derveld 3 en Velsen. Hierboven staat Hoornse genoteerd, met acht punten uit acht wedstrijden. In de tweede klasse moest Lei den aantreden tegen Delft 2, dat de tweede positie op de ranglijst bezet. Leiden neemt met zeven punten uit zeven wedstrijden een middenpositie in. Net als in de uitwedstrijd (6-2 verlies) was het resultaat van vier enkelpartijen een 1-3 achterstand. Met uitzon dering van Paul Kooijman (15-2, 18-13) kwam het spel van Bram Segijn (1-15, 12-15), Suzanne Dieudonne (8-11,6-11), en Anne- lies Segijn (6-11, 1-11) niet uit de verf. Het agressieve, doch nauw keurig gespeelde mannendubbel van Paul Kooijman en Stefen van Giezen (15-5, 15-12) bracht de stand terug tot 2-3. In het vrou wendubbel werd de voorsprong van Delft weer vergroot tot 2-4 door matig presteren van de Leid se combinatie. Winst in het ge mengddubbel van Stefen van Giezen en Suzanne Dieudonne inspireerde Bram en Annelies Se gijn om Leiden in de laatste partij alsnog langszij te spelen. Aanvan kelijk leek dit te gaan lukken (18- 14), maar naarmate de combinatie van Delft sneller ging spelen in de tweede (12-15) en derde (6-15) set maakte Leiden steeds meer fou ten, die uiteindelijk verlies tot ge volg hadden: 3-5. Rivaal Vlietwijk was opnieuw te sterk voor Florida: 5-3. In de derde klasse leek Lisse 2, dat na een slechte start van de competitie in de laatste drie wed strijden zes punten pakte, een goede kans te maken tegen koplo per Merenwiek. Afwezigheid van Andre Verhaar werd het team uit Lisse echter noodlottig: net als in de eerste speelweek sloot Meren wiek de confrontatie met 6-2 win nend af. Willem van Griethuyzen: "Met Andre Verhaar hadden we beslist een gelijk spel kunnen af dwingen." Merenwiek, nog onge slagen, maakt een goede kans om volgend seizoen in de tweede klasse uit te komen. In de vierde klasse lijkt Lisse 3 in de tweede helft van de compe titie een betere kans te maken dan in de bedroevende eerste helft. De thuiswedstrijd tegen De Vliegende Shuttle werd met klein verschil verloren (3-5), terwijl Lis se 3 in de uitwedstrijd volstrekt kansloos was. Vlietwijk 2 maakt goede kans ongeslagen kampioen te worden: Zijderveld 10 werd op nieuw met 5-3 verslagen. Spotvo gels, dit maal verslagen door Flair 3 (3-5), komt in degradatie-gevaar. Merenwiek 2 won zaterdag dagavond eenvoudig de wed strijd tegen Nieuw Vennep. Slechts de vrouwenenkels van Elsbeth Zwagerman en Saskia de Mos werden verloren. Het verlies in de uitwedstrijd tegen Shuttle '74 heeft de kans op het kam pioenschap voor Leiden 2 aan zienlijk verkleind. In de nieuwe speelhal van Ter Aar heeft Jan Slingerland voor het eerst in dit seizoen zijn enkelpartij verloren. Concurrent US Amsterdam heeft in de thuiswedstrijd tegen Veglo de koppositie verstevigd. Veglo, dat vorige week de eerste wedstrijd won, werd met de voor de Leidenaars kenmerkende cij fers 5-3 verslagen. Merenwiek 3 had geen moeite met hekkeslui- ter Aristo 2: 2-6. Huub Pragt op negende plaats WASSENAAR Marcel Versteeg (VLTC) heeft gisteren zeer overtuigend zijn stempel gedrukt op de Wassenaarse Internationale Duindigt-Cross. Van de Leidse cracks op cross-gebied toonde Huub Pragt (VLTC) zich de sterkste met een negende plaats. Jan Dirk Hazeleger (HRR) werd zestiende. Ook een sterke prestatie werd geleverd door Ba taaf Hans van Voorden, die 24ste werd. Bij de vrouwen liep Regina van Duyn zich naar een fraaie negende plaats. De cross deed zijn naam niet geheel eer aan, want er viel weinig interna tionaals aan te ontdekken. De enige buitenlander die er te bewonderen viel was de Belg Eddy de Pauw (DC Leuven). Hij draafde met de besten mee en eindigde uiteindelijk als zes de. Maar ondanks het ontbreken van een ruim assortiment buiten landers was het gerechtvaardigd de cross sterk bezet te noemen. Het tempo vooraan was moordend en de meesten deden er in het zicht van de haven nog een schepje bovenop. Dat ondervond ook Jan Dirk Ha zeleger, die vooraf verzekerde zich bij de eerste vijftien te zullen lopen. Het 'magische' getal vijftien werd op het conto van een atleet geschre ven die zijn neus net een seconde eerder over de meet stak dan Haze leger. De laatste beklaagde zich er over niet te kunnen sprinten. Bo vendien had hij zich tijdens de race af en toe wat vreemd gevoeld, het geen wellicht te wijten was aan ver orberde loempiaatjes op een feestje zaterdagavond ervoor. Ook Huub Pragt had moeite met de eindspurt. Pragt bevond zich in een groepje van vier, waarvan ook De Pauw deel uitmaakte. Zijn be doeling was om steeds als eerste het bos in te duiken. Ruimte om te pas seren was daar namelijk nauwe lijks. Pragt werd in de derde ronde getroffen door steken in de zij, waardoor er noodgedwongen gas moest worden terug genomen. Het laatste stuk bracht hem een ople ving, zodat hij weer kon aanzetten. Ook de overige atleten van zijn groepje maakten een opleving door, - wat hem de groepssprint deed ver liezen. Desalnietemin was Pragt te vreden over zijn tijd (31.29) over de 10 kilometer lange cross. Geldprijs Bij de vrouwen waren de internatio nale atletes helemaal ver te zoeken. Doch het totaal ontbreken van bui tenlanders deed aan een sterke be zetting niets af. Net als bij de man nen was er ook bij de vrouwen spra ke van een overtuigende eindzege. Marjan Freriks (Daventria, Deven ter) liet op een gegeven ogenblik haar concurrentes - niet de eerste de besten - het nakijken en zette een scherpe eindtijd neer van 12.07. In dit sterke veld kon Regina van Duijn dan ook zeer tevreden zijn over haar negende plaats, die haar bovendien een geldprijs opleverde. Van Duijn, die sterk in opkomst is, heeft haar top nog lang niet bereikt, getuige haar commentaar achteraf dat zij niet geheel in optima forma was. Net als haar vriend Hazeleger liet zij weten zich af en toe wat vreemd gevoeld te hebben. Haar wijzende gebaren richting darm streek deden vermoeden dat zij de avond ervoor waarschijnlijk wel op hetzelfde feestje zal hebben ver toefd... In Rotterdam werd Jaap van Dui venvoorde (Bataven) eerste tijdens de Kralingerhoutloop in een zeer goede tijd (46.55). Met hem was een heel leger Leidse atleten op de 15 ki lometer lange loop afgekomen. Di rect achter Van Duijvenvoorde ein digde Theo van der Veer (AV Hol land) op de tweede plaats met als eindtijd 47.23. Van Duijvenvoorde, die zeer goed in vorm is, liep steeds vooraan en was de duidelijke gang maker. Van der Veer volgde in zijn spoor, maar moest de laatste ronde afhaken. Een vijfde en>zesde plaats waren er voor respectievelijk Henk Ravensbergen en Sjaak van Schie. beiden Bataven-atleten. In Baarle-Nassau behaalde Rob van Schooten (AAV'36, Alphen aan den Rijn) gisteren een vierde plaats. Het betrof een veldloop over 9000 meter. Van Schooten, die het jaar ervoor won in Baarle-Nassau, was met een tijd van 30.51 precies vijf tien seconden langzamer dan win naar Jansen (Sprint Breda). ELLEN LIJZENGA Deze Haagse roadrunner heeft e prettiger... Tenslotte loopt het zonder extra ballast veel Veenendalers terug en bij het in gaan van de laatste zeven minuten stond er 5-5 op het scorebord. Toen de ploeg van de overigens geschors te coach Ben Lieshout naar 7-5 uit liep leek alles verloren. De Zijl hield het hoofd koel, ging niet afreageren op de scheidsrechters en kwam "ge woon" weer langszij. (7-7). Evenals vorige week tegen Ne- verdiende keeper Martin Ne- derlof in de slotseconden het punt voor zijn ploeg. Routinier Hans van Zeeland brak uit, maar De Zijl goa lie was op zijn post. Albert Spijker prees zijn keeper. "Hij zorgde er voor dat er een terechte einduitslag op het formulier kwam". Perioden- standen: 2-4, 3-5, 5-5 en 7-7. Goals: Mark van Belkum 3, Edwin Rede- geld. Alex van Belkum, Jeroen Du- vekot en Marco Kerkvliet 1 LZ heeft gisteren tegen het even eens nog puntloze ZPB verzuimd de eerste overwinning te pakken. LZ reisde zonder de zieke midvoor Jim van Es naar Papendrecht. Zijn afwezigheid heeft het gehavende team uiteindelijk de kop gekost. Aanvankelijk leek er voor de Leide naars geen vuiltje aan de lucht. Zon der moeite bleef LZ aan de goede kant van de score (3-5 en 5-7). De te smalle%basis begon LZ echter op te breken. In de vierde periode bij de stand 9-8 in het voordeel van LZ liep Michel van- der Zeeuw tegen zijn derde persoonlijke fout op. Ar jan Meierink en Ruud Muusse wa ren hem al voorgegaan. LZ was ech ter door zijn reservespelers heen. Trainer Hans Parrel maakte daarop zijn historische, maar korte, debuut in het eerste. Met zes man bleek LZ uiteinde lijk in de resterende vier minuten tegen het wel complete ZPB niet opgewassen. ZPB scoorde 20 se conden voor tijd de winnende tref fer: 10-9. Leidse doelpunten: Wilco van der Zeeuw 3x,Ruud Muusse 2x, Bas Willemsen 2x,Hans van Hees en Aarjan Meirink elk 1 maal. Katwijk stelde teleur door tegen het echt niet zo sterke SVH uit Rot terdam met 9-7 te verliezen. De start was desastreus voor Katwijk. Na de eerste periode stond middenmoter SVH al op een 6-1 voorsprong. Kat wijk schrok wakker en kwam sterk terug tot 8-7. Maar niet verder. De doelpunten: Martin Jonker 2x, Ro nald Heemrood 2x, Arco guyt, Le- endert de Jong en Hans Schaap elk 1 maal. WZK reisde naar Maastricht voor de strijd tegen MZPC. Het verliep bijzonder moeizaam voor koploper WZK. De schrik zat er zeker in toen MZPC vlak voor het verstrijken van de derde periode een gat van vier doelpunten sloeg: 9-5. In de vierde periode was het alles of niets voor de formatie uit Wassenaar. Met het inbrengen van de geblesseerde Hugo Bregman sloeg de balans al snel uit in het voordeel van WZK. De zuidelijke formatie werd dan ook uiteindelijk met 12-14 versla gen. De uitslag 0-5 doet vermoeden dat de verdediging van Vivax bijzonder goed op dreef was in het treffen te gen Hieronymus. Hoewel de aanval te wensen overliet was de defensie onder aanvoering van de uitbkin- kende Joep Duynhoven inderdaad het sterkst op dreef. Na een sterke openingsfase (0-3) beperkte koplo per Vivax zich tot consolideren. Het resultaat telde en zonder onnodig ri sico te nemen boekte men alweer de achtste overwinning. Doelpunten: Serge Dietz 2x, Dick van de Bosch, Ed Hoek en Jacq de Groot elk 1. De derby DKD-Sassenheim ein digde in een 5-5 gelijkspel. Er heeft echter veel meer ingezeten voor de ploeg uit Leiderdorp. DKD sprong namelijk nogal slordig om met de kansen. Vooral Frank Dreef maakte het bont in de slotfase. Vlak voor tijd kreeg hij een uitgelezen kans om zijn formatie naar de eerste overwinning van het seizoen te schieten. Voor open doel miste hij echter jammerlijk. Doelpunten DKD: Frank Dreef 2x, Ad van der Plas, Albert van der Plas en Sjouke Kuiper elk 1. Doelpunten Sassen- heim:Frank van Graas en Peter Bij man elk 2x eh Raymond Kerkvliet 1. De vrouwen van De Zijl/LGB handhaafden hun koppositie door HPC uit Heemstede met 3-1 te ver slaan. Doelpunten:Douce van Beu- kering, Margareth van Veen en Mar- jon Rijsbergen elk 1. De vrouwen van LZ speelden met 8-8 gelijk te gen Alliance. WIM SIERA LEIDEN Met een groot gevoel van opluchting zette Comte- st/Scylla een dikke streep onder de eerste helft van de competitie. Het eredivisie-team deed dit met een wat zielige 10-8 overwinning op 'Klein Duimpje' NMS/Bartok. Met dit resultaat eindigde het Leidse team op de voor Scylla al lang van te voren voorspelde vier de positie. Van Scylla kon niet gezegd worden dat tegen Bartok het on derste uit de kan werd gehaald. Dit kon ook bijna niet verwacht worden van een team dat week in week uit de motivatie uit het niets moest halen. Tegen de sterkste teams werd steeds weer verlies geïncasseerd, en de twee zwakste tegenstanders werden keer op keer door Scylla gemangeld. In de laatste wedstrijd tegen een "zwakke broeder" was er ech ter weinig te herkennen van de oppermachtige kracht van Scylla. Sterkste getuige hiervoor was wel de 10-8 overwinning (in de uit wedstrijd tegen hetzelfde team werd het nog 3-15!) Toch is het teleurstellende re sultaat niet alleen te wijten aan demotivatie. Allereerst stonden er voor de tegenstander nog grote belangen op het spel. Theoretisch kon de nummer zes, Odion/Gaan- deren, het team uit Buchten- Born, nog inhalen. Vandaar dat het niet verwonderlijk was dat Bartok voor een grote schare aan hangers had gezorgd. Er was dus voor Scylla nauwelijks sprake van een thuiswedstrijd. Uiteinde lijk bleek de Bartok-opwinding echter geheel onnodig. Gaande ren bleek aan het eind van de avond maar liefst met 0-18 te heb ben verloren van Avanti. Hier door degradeerde dit team direct uit de eredivisie. Daarnaast moest Scylla het we derom stellen zonder Sjoerd Meij er. Naast Martin van Rijn viel dit maal ook Lars Wittebrood in. Pe ter Paul de Vrind bleek in staat zijn motivatie ook in de laatste wedstrijd op peil te houden. Hij ging geen enkele keer in de fout. Mirjam Hooman-Kloppenburg (in een goede bui vanwege de voor haar gunstige plaatsing voor het top-12 toernooi) moest een maal haar meerdere erkennen: voor het eerst verloor zij van Wil liam Cuijpers. Bij Martin van Rijn zijn twee verhalen te vertellen. De mooie versie: hij bleek in staat tegen een eredivisie-team tweemaal te win nen (van Dullens en Cuijpers). Voorwaar een knappe prestatie. Het tweede verhaal zegt echter iets over de mentaliteit van de Scylla-speler: met een voor sprong van 17-9 in de derde game op Gert Jan van der Braek pres teerde Van Rijn het alsnog om met 21-17 te verliezen. Lars Witte brood, die momenteel zijn studie laat preveleren boven de trai- ningsarbeid, was enkele malen in de buurt van winst, maar kon het nog geen enkele maal afronden. Het tiende punt viel uiteindelijk ten prooi aan het dubbel Klop- penburg-Hooman/Wittebrood. Het spel is gespeeld en de knik kers zijn verdeeld. Tempo Team/Amsterdam werd herfst- kampioen; Gaanderen stapt terug naar de eerste divisie, en Shot- /Wageningen neemt de openge vallen plaats in de eredivisie in. De teams kunnen zich nu in een enkele weken durende rust gaan voorbereiden op een naar men hoopt wat boeiender tweede helft. WOUTER LANGEVELD

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18