Katwijk onderschat Iisse Rijnsburg overleeft in de hel van Werkendam Sparta 'schenkt' Noord wijk punt Alphense Boys te sterk voor Altior Oegstgeest houdt het hoofd koel Kustbewoners in blessuretijd naar 2-2 FC Lisse wint alsnog bij DOSR QB verliest oefenduel MAANDAG 11 DECEMBER 1989 SPORT PAGINA 17 WERKENDAM Het spookte zaterdag weer eens ouderwets op het sportpark van Kozakken Boys. Toen de kruitdampen wa ren opgetrokken bleek Rijns- burgse Boys de meer dan enerve rende partij met 3-2 gewonnen te hebben en scheidsrechter Takacs met de schrik vrij te zijn geko men. De arbiter uit Rotterdam, die later onder politie-escorte de kleedkamer zou verlaten, had het helemaal gedaan in de ogen van de Werkendamse aanhang. Hij had verzorger Lemmers het wer ken belet, trainer De Hoop achter de afrastering gestuurd en boven dien de pech dat de Rijnsburgers in blessuretijd de winnende goal maakten. Rijnsburgse Boys had het de man in het zwarte pak ongetwij feld een stuk makkelijker ge maakt als het in het eerste half uur wat minder slordig met de mogelijkheden was omgespron gen. Achtereenvolgens Leon Vonk, Ron Carli, Hans Zwaan en Wim Hooymans kregen schitte rende scoringskansen, maar hiel pen ze stuk voor stuk om zeep. Tot overmaat van ramp voor de volgelingen van trainer Kurver verzilverde de thuisclub haar eer ste mogelijkheid wel. Na precies dertig minuten mocht Philip den Haan een vrije trap nemen, die door doelman Jan Blankespoor in eerste instantie werd gekeerd. In de rebound evenwel was de Rijnsburgse goalie kansloos op een inzet van Jaco van Oord. Hoe onrechtvaardig de negatie ve score ook was, Rijnsburgse Boys had de achterstand aan zich zelf te danken. Het maken van Arbiter onder escorte afgevoerd goals immers behoort tot de es- sentieelste onderdelen van het voetbalvak. In het laatste kwar tier van het eerste speldeel zou den Martin de Louw, Nico Ooster- lee en Zwaan de onmacht op dit punt nog eens onderstrepen. "Ik was blij dat de eerste helft was af gelopen", bekende De Hoop later. "Die zijn we met veel geluk zon der kleerscheuren doorgeko men". Ook Kurver had zo zijn ge dachten. "Ik heb mijn ploeg aan het verstand proberen te brengen dat deze wedstrijd koste wat het kost gewonnen moest worden", verduidelijkte hij. Quick Boys "Als je in de buurt van Quick Boys wilt blijven moet dit soort wedstrijden in winst worden om gezet. Ik heb de spelers gezegd dat ik, indien er verloren zou wor den, het roer volledig zou omgooi en. Dan maar zes nieuwe jongens erin en werken aan een nieuw Rijnsburgse Boys. Ik heb zat jon ge spelers achter de hand die zo inzetbaar zijn. Maar met slecht voetbal hebben we het in de twee de helft nog gered. Zal je altijd zien. Voor rust spelen we goed voetbal en maken de goals niet. Alvorens Rijnsburgse Boys op gelucht adem kon halen gebeur de er nog het een en ander aan de rand van de Biesbpsch. Om te be ginnen kwamen de Rijnsburgers vier keer op rij goed weg. Na een fout van Fred Bodaan verscheen Martin Clerkx oog in oog met Blankespoor. Maar evenals later Mario Schoon en Cees Spaan ver zuimde hij de score naar 2-0 te til len. Nadat Clerkx nogmaals had voorgedaan hoe het niet moet werd de tweede Werkendamse goal alsnog een feit. Rijnsburgse Boys, dat pressie trachtte uit te oefenen maar voetbalde als een kip zonder kop, liep tegen een snelle tegenstoot aan, waarbij op nieuw Van Oord doelpuntte. Via de onderkant van de lat stuitte de bal volgens referee Takacs achter de doellijn. De Rijnsburgers hadden het uiter aard anders gezien, maar de Rot terdammer reageerde niet op hun protesten. Het fanatieke thuispu bliek had de man voor deze geste in de armen moeten sluiten, maar deed dat niet. Takacs had Kozak ken Boys-verzorger Lemmers al enkele keren te verstaan gegeven dat hij pas het veld in mocht als hij daartoe een teken had gekre gen. De ruzie tussen de twee zou uiteindelijk zo hoog oplaaien dat de arbiter de verzorger verbood zijn werk nog verder uit te oefe nen. Dat kwam slecht uit, want door een onbesuisde actie van De Louw, net als Bodaan en de Ko zak Jan Kosman in de eerste helft en Dick Heemskerk in de tweede geboekt, raakte Arjan de Vries ge blesseerd. Minuten lang bleef de ongeluk kige Werkendammer op het gras liggen zonder dat hij verzorgd mocht worden. Pas nadat de Rijnsburgse collega van Lem mers de getroffene bekeken had, werd duidelijk dat verder spelen onmogelijk was. Kurver verving veiligheidshalve direct De Louw, overigens veruit de gevaarlijkste Rijnsburger, en bracht Hilmar de Groot binnen de lijnen. Even later mocht Wim Driebergen zijn op wachting maken de vierde spits. Hij nam de plaats in van Fred Ar royo. Prompt bracht Vonk de spanning terug door na enig ge draai de stand naar 2-1 te tillen. Ondertussen had Takacs zijn kre diet geheel verspeeld bij de Ko zakken-aanhang. Dat werd nog erger toen hij een buitenspelgoal van Zwaan goed keurde. Dat gebeurde in de 82ste minuut. Wie gedacht had dat hier mee de zaak bekeken was, had verkeerd gedacht. Takacs telde elf minuten speeltijd bij en zal wel even geslikt hebben toen Hennie Koet daarin voor 2-3 zorg de, De Hoop was toen al vanwege het herhaaldelijk betreden van de grasmat achter de afrastering ver wezen. Na het laatste fluitsignaal moest de arbiter door bestuursle den van de thuisclub in bescher ming worden genomen tegen di verse heethoofden die op zijn scalp uit waren. Slechts met de grootste moeite kon hij zijn kleed kamer bereiken. CHRIS HARTMAN NOORDWIJK Kampioen word je door op de kleintjes te letten. Als deze Voetbalwet' klopt, kan Noordwijk de titel in de eerste klasse B dit jaar wel vergeten. Want tegen - met alle respect - dwerg Sparta Nijkerk behaalde de kampioen van de eerste periode wéér niet het volle pond. Met de laat afgedwongen remise (1-1) mocht de formatie van John Eelman zaterdag zelfs nog niet mopperen. LANGERAAR - In de strijd om de Leidsch Dagblad-cup bleek Alphense Boys in de derby tegen Altior zoals verwacht duidelijk een maatje te groot. Het werd dan ook een afgetekende 1-5 zege in het voordeel van de zondag eer steklasser. Beide ploegen maakten er een leuke wedstrijd van. Hoewel Al tior vanaf het begin achter de fei ten aan liep, probeerden de Lan- geraarders hun opponent met voetballende middelen te bestrij den. Het publiek was door deze spelopvatting de grote winnaar. Voor Alphense Boys was deze wedstrijd de ideale gelegenheid om verschillende wijzigingen binnen de basis te bewerkstelli gen. Paul Kooistra, Wim Latuma- nuwy (terug na een rugblessure) en Kees van Vliet mochten in het basisteam opdraven. De eerste helft kreeg Alphense Boys veel ruimte om de opbouw van de aanvallen goed te verzor gen. Frank Bakker opende na een kwartier de score. Zijn afstands schot belandde achter doelman Robert-Jan Poelwijk. Ex-Altior- speler Peter Ouwerkerk vergroot te de voorsprong. Na een knappe actie tekende de linksbenige spe ler met rechts 0-2 aan. Twee i nuten voor rust bediende Kees van Vliet vanaf de rechterkant Paul Kooistra, die voor de 0-3 ruststand zorgde. Na de pauze kwam er meer weerstand van Altior, dat tactisch beter ging spelen. De Langeraar- ders konden echter niet verhinde ren dat Marco Parinussa de vi de treffer produceerde. Bij de stand van 0-4 mocht Altior wat te rug doen. Een goede aanval over links door Ronald Otto stelde Edwin Sassen in staat de eer te redden. De eindstand werd tien minuten voor tijd bereikt. Peter Ouwerkerk faalde niet vanaf de elf-meter: 1-5. (foto Loek Zuydei Een Lisse-speler kan niet verhinderen dat Katwijker Arie van Beele (rechts) voorzet. Dat deed de Haarlemmer tijdens en na de schamele vertoning aan de Duinwetering uiteraard wel. "Wij speelden een steriel spelletje", vond Eelman. "Vooral de vleugels wer den slecht benut. Ik weet niet hoe veel spelers op dit ogenblik naar hun vorm lopen te zoeken. Op de in zet van de jongens op de training heb ik niets aan te merken, maar als het erom gaat voetballen ze niet met hun hele ziel en zaligheid. Als je een kampioensploeg aan het werk wilt zien moet je momenteel niet hier zijn. Dan kun je beter naar Quick Boys gaan kijken". Daarmee manoeuvreerde Eelman zijn manschappen weer in de gelief de underdog-positie, die Noordwijk gezien het spel van de laatste weken volledig verdient. Om zijn ploeg wat meer vaart mee te geven bracht Eel man vlak na de pauze Leonard van Utrecht in het veld. De enigszins 'omhooggevallen' rechterspits, die zelfs volgens veel Noordwijkers ten onrechte voor het Nederlands ama teurelftal in aanmerking ,kwam, kreeg vanwege zijn grilligheid geen basisplaats van Eelman. Maar bij een 1-0 achterstand, Sparta-spits Jur van der Beek mocht na twintig minuten ongestoord bedenken hoe hard hij de bal langs doelman Dick Dortmundt zou knallen, tellen prin cipes minder. De volledig falende Ruud Ort mocht na een uur plaats maken voor de achter de hand ge houden Van Utrecht. Luesken Dankzij of misschien ook wel on danks de inbreng van de jonge rech tervleugelaanvaller ging de tot dan toe onzichtbare Fred Luesken zich aan de linkerkant vaker roeren. Dat leverde meer mogelijkheden op dan de grote kans die Timo Gerlof in de eerste helft kreeg, toen hij al na ze ven minuten de bal voor het inglij den had. Op nog geen drie meter van het Sparta-doel vergat de be weeglijke middenvelder echter te scoren. In het tweede speldeel wil de het bij Geert Jan Bakker en Pe ter Ruigrok ook niet lukken. Omdat de Nijkerkers ondertussen ver zuimden de vastgeroeste thuisclub definitief te vloeren, had Noordwijk aan één vloeiende aanval genoeg voor een punt. Uit een voorzet van ROELOFARENDSVEEN - Giste ren hebben DOSR en Lisse de over gebleven drie kwartier uitgespeeld van de twee weken geleden ge staakte wedstrijd. Door een blessu re van arbiter Claassens kon de par tij toen na rust niet vervolgd wor den. Voor DOSR was dit niet erg ge lukkig, want zorgde Leslie van Es er veertien dagen geleden nog voor dan de stand 1-0 in het voordeel van DOSR was, nu werden de zaken omgekeerd. Lisse boog de achter stand om in een 1-3 overwinning. Voordat de partij begon zat DOSR al in de problemen. Op het laatste moment vielen linksbuiten Walter Koek en laatste man Pim van der Meer (geblesseerd tijdens de warming-up) buiten het team. Voor al het gemis van routinier Van der Meer was merkbaar. Een agressief Lisse trok de stand na vijf minuten al recht. Een terug speelbal van Rick van Heijningen werd door Lisse-speler Frans Bouckaert onderschept en tot doel punt gepromoveerd. Vervolgens was de organisatie aan DOSR-zijde ver te zoeken. Lisse profiteerde ech ter niet van deze wanorde, waarna de thuisploeg langzamerhand meer greep op de wedstrijd kreeg. De ver wachte 2-1 voorsprong voor DOSR Bakker zette de nooit versagende Ted van Bèrkel zijn voet op zo'n ma nier tegen de bal, dat de degelijke doelman Rob Hiensch vier minuten voor tijd volslagen kansloos was: 1- 1. Ijverig Als alle Noordwijkers zich zo ijverig zouden hebben getoond als de veel vuldig opkomende verdediger, zou één punt voor hen een te karige be loning zijn geweest. Nu mochten speler als Ort, de vrijwel onzichtba re Jos Smits en de verre van scher pe Andries Wendt (die bij scheids rechter Wolthuis geen goed kon doen en na zijn zoveelste overtre ding op de bon ging) hun handen dichtknijpen met het povere resul taat. In een poging om het tij te ke ren haalde Eelman behalve Ort ook de geblesseerde René Hensbergen (ten gunste van Rob Vermeer) naar de kant. Het maakte weinig uit: Noordwijk bleef voornamelijk te gen zichzelf knokken. Rest de vraag waarom het kleintje uit Nijkerk geen reuzendoder werd. Als het aan spelverdeler Jan van de Craats en zijn levensgevaarlijke va zal Ruud Stoelhorst had gelegen, hadden zij de kustbewoners, die vooral voor de rust grossierden in foutieve passes, naar een grote ne derlaag gespeeld. Maar de voor waarts gerichte Nijkerkers stonden vaak te geïsoleerd of stuitten op de routine van de achterste linie van Noordwijk. Stoelhorst zelfs letter lijk: toen de watervlugge linker spits in de eerste minuut na de pau ze alleen op Dortmundt afstormde, vloerde hij de lastpost net buiten het strafschopgebied. Dat kwam de aanvoerder van Noordwijk op een dikverdiende boeking te staan. Met dit resultaat blijft de kam pioen van de eerste periode in theo rie, met drie punten minder dan koploper Quick Boys, nog in de race om de titel. Maar de race tegen de klok is voorlopig het belangrijkst voor de Noordwijkers: hoe snel vin den zij hun vorm uit de eerste serie wedstrijden terug? Pas als dat het geval is hoeft Eelman, en met hem de uitdunnende supportersschare, niet meer bij de buren terecht om goed voetbal te zien. TIM BROUWER DE KONING bleef door het verprutsen van de kansen uit. Tegen de verhouding in tilde juist Lisse zeven minuten voor tijd de stand naar 1-2. Na een du bieuze beslissing van de scheids rechter kreeg Lisse een vrije trap toegewezen. Uit deze vrije trap be landde de bal in een wirwar van spe- LEIDEN Een aantal verenigin gen uit de regio heeft het vrije week einde, er was een inhaalprogram ma, aangegrepen om te oefenen. Quick Boys en UVS verloren hun vriendschappelijke wedstrijden, Blauw Zwart versloeg Lugdunum met 4-3. Quick Boys verloor op Nieuw- Zuid met 1-3 van zondageersteklas ser Aalsmeer. De Katwijkers speel den zonder Johan Jonker, Leen van der Plas en Fred Kanbier. Ook trai ner Raboen was afwezig. Hij be zocht het duel Vitesse Delft-ARC. Gert Aandewiel scoorde het enige doelpunt voor Quick Boys. UVS speelde tegen hoofdklasser Wilhelmus, de voormalige vereni- KATWIJK - Veel scheelde het niet, maar nog net op tijd kon Katwijk zijn abonne ment op gelijke spelen ver lengen. Door de goal in bles suretijd van Piet van Duyn, die de bal als een Pietje Pre cies langs een lineaal naar de bovenhoek stuurde, ver overden de kustbewoners zaterdag tegen FC Lisse op nieuw een punt: 2-2. Het be tekende de negende deling dit seizoen voor de mannen Iers, waarin Frans Bouckaert alert was: 1-2. Hierna moest DOSR risi co's nemen om de gelijkmaker te forceren. Vlak voor tijd counterde Lisse naar een 1-3 overwinning. Paul Pijpers speelde tegenstander Rick van Heijningen simpel uit en scoorde beheerst. ging van trainer Ruud de Groot, en ging met 2-0 ten onder. Lugdunum oefende in de Kikker polder tegen het een klasse hoger spelende Blauw Zwart. In de eerste helft liep Blauw Zwart uit naar een 0-3 voorsprong. De doelpunten wer den gescoord door Frank Voorham, Wijnand Bakker en Marcel l'Ami. Na de rust moesten de Wassenaar- ders verder met tien spelers omdat één van hun in dit vriendschappelij ke partijtje vroegtijdig de kleedka mers mocht opzoeken van de scheidsrechter. Lugdunum werd door een eigen doelpunt van Blauw Zwart op weg geholpen. Frank Voorham scoorde vervolgens 1-4. Via André Hoekstra en Cees van Tongeren kwam Lugdunum terug tot 3-4. van Arie Lagendijk die bo vendien, beker- en vriend schappelijke wedstrijden in begrepen, al zeventien keer achtereen niet verloren heb ben. Met dank aan Van Duyn dus en aan arbiter Nulle, die tijden de wed strijd allesbehalve als een Pietje Precies te werk ging. Dat deed hij alleen daarvóór. De kalklijnen wa ren naar zijn mening niet overal goed getrokken en de penaltystip pen waren niet goed zichtbaar. Werk aan de winkel dus voor de ter reinknecht. Tijdens het duel bleek de man echter heel wat minder nauwkeurig te werk te gaan. Dat warrige fluiten, leverde Kat wijk na een minuut of twintig indi rect een voorsprong op. Na een domme breedtepass van de linker middenvelder van Lisse, Aad van Roode, stuurde Pim Langeveld Marco van der Plas weg. De spits werd ruim voor het strafschopge bied onreglementair achterhaald door Edward van der Putten, alleen Nulle had het, de verse lijnen ten spijt, anders gezien: penalty. On danks hevige protesten van Lisse- spelers (Mark Ens werd opgeschre ven). Piet van Duyn bleef er rustig onder en scoorde beheerst vanaf de stip: 1-0. Daarvoor was het een en al Lisse geweest wat de klok sloeg. Niet zo zeer door creatief voetbal, als wel door een tomeloze inzet waarop Katwijk het antwoord schuldig moest blijven. Nadat Rob Vermeu len al na enkele minuten een waar schuwingschot had gelost, was het Erik Kattenberg die even later ver zuimde de bezoekers op voor sprong te zetten. De linkerspits, aan wie Leon Meijs zijn handen meer dan vol had. kapte Cees Guyt fraai uit om vervolgens hoog over te schieten. Onderschatting "Er was sprake van enige onder schatting. Dat proefde ik al op de training. Een onbewuste vorm van onderschatting wel te verstaan, we zagen Lisse echt niet als een zwakke tegenstander. Maar ik denk dat de reeks goede uitslagen die we ge maakt hebben daaraan debet is. Het is al zo lang geleden dat we hebben verloren. De prikkel raakt dan stuk je bij beetje weg. het heeft invloed op de concentratie en de scherpte. Dat zag je ook in de eerste helft waarin we ons op alle fronten lieten aftroeven". De thuisploeg leed in die eerste helft echter minimale schade. Al leen Leon van der Zwet wist, zeven minuten voor rust, op een voorzet van Gerard van Rooyen, doelman Teun van Duyvenbode te passeren: 1-1. In de tweede helft herstelde Kat wijk zich enigszins zonder overi gens echt goed te spelen. De brood nodige inzet tegen het felle Lisse was nu echter wel aanwezig. Meer dan een kans voor Van Duyn, hij miste de bal rakelings met het hoofd na een scherpe voorzet van Meijs, leverde dat niet op. Het was voornamelijk arbiter Nulle die bleef opvallen tussen de twee elftallen van grijze muizen. Grove overtre dingen werden de ene keer met een boeking bestraft (Ron Kuilboer van Lisse en Meijs) om even later vrien delijk te worden weggewuifd (Kat tenberg). De voordeelregel werd nimmer toegepast. Pouw Uitgerekend Henri Pouw van Kat wijk, die zelden of nooit over de schreef gaat, werd tien minuten voor tijd het slachtoffer van het in consequente fluiten van Nulle. Na een relatief onschuldige overtre ding op Leon van der Zwet, hij pak te hem in het gevecht om de bal licht bij de schouder, werd de mid denvelder tot zijn verbazing ogen blikkelijk op de bon geslingerd. Omdat hij zijn ongenoegen uitte in wat minder vleiende woorden aan het adres van de leidsman kon hij onmiddellijk vertrekken. "Ik was kwaad over die boeking en zei klootzak tegen hem. Ik pakte die vent vrij netjes beet, geen boeking waard. Het was nota bene mijn eer ste overtreding. Er gebeurden veel ergere dingen in het veld. Maar goed, het was natuurlijk ontzettend stom. Het zal me wel drie wedstrij den kosten". Meijs ontsnapte kort daarna aan hetzelfde lot, nadat hij, met al een boeking op zak, voor de zoveelste keer Kattenberg onderuitschoffel- de. Op dat moment stond Lisse al op voorsprong door een curieus doelpunt van de verder tegenval lende Ens. Twee fouten van Kat wijk-keeper Van Duyvenbode wa ren daar voor nodig. Eerst gooide hij de bal in een black-out midden in een groepje Lisse-spelers, om di rect daarop een schot van Ens die de bal had bemachtigd door zijn be nen te laten glippen: 1-2. Van Duyn Met tien man lukte het Katwijk toch nog de gelijkmaker op het bord te krijgen. Eerst miste van Duyn nog alleen voor Veenboer die met een reflex wist te redden, drie minuten in blessuretijd was het alsnog raak. Na een doorgekopte bal recht door het centrum nam Van Duyn de bal ineens op zijn slof. Het projectiel sloeg hard in achter de vertwijfeld springende Veenboer: 2-2. "Onerva renheid. Zo'n goal mag nooit vallen in de slotfase. Van Duyn had nooit zo vrij mogen lopen. Onze ploeg is nog jong en moet nog leren", meen de Lisse-trainer Wim Eilander. Hoe wel hij vervolgens erkende dat te gen een dergelijke bevlieging geen kruid is gewassen. "Goed, hij stond wel vrij, maar hij maakte het na tuurlijk schitterend af'. HERMAN JOUSTRA Eysberg buitenspel I LEIDEN - Katwijk-trainer Arie I Lagendijk kan voorlopig niet I beschikken over zijn linksback I Fred Eysberg. De verdediger kwam in de eerste helft van de wedstrijd tegen FC Lisse onge- lukkig ten val en brak zijn sleu- I telbeen. Eysberg moet mini maal zes weken aan de kant blij- ven. HAZERSWOUDE - Na de 0-1 uit zege van Oegstgeest op Hazers- woudse Boys werd een stevig be roep gedaan op het relativerings vermogen van de Voscuyl-bewo- ners. De thuisclub had, afgemeten naar het aantal reéle kansen, min stens een gelijkspel verdiend. Het is echter nog steeds een ijzeren wet in de sport dat degene die de meeste punten scoort recht heeft op de En daar helpt geen lieve moeder tje aan. Een beloning voor inzet al leen wordt vrijwel niet vergeven en prijzen in de sport voor schoonheid en stijl, ooit gewoon bij de Oude Grieken, zijn hedentendage alleen bij sommige Olympische sporten te verdienen. Nu kwamen beide ploe gen daar ook niet voor in aanmer king want het was tamelijk zwak wat op het zware veld werd neerge zet. Oegstgeest legde nog het mees te voetbal op de mat terwijl Hazers- woudse Boys het vooral moest heb ben van noeste arbeid. En arbeid die nog bijna adelde ook met le vensgrote kansen voor Coen War- nau en Leon Laros. In het eerste ge val schoot Warnau te snel en zag Laros, geholpen door een aarzelen de Oegstgeester defensie, zijn inzet gestuit door. de uitstekende doel man Frits Bleichrodt. Dat Hazerswoudse Boys in dit du el zoveel kansen kreeg mag enigszins bevreemding wekken, want de aanvalsopzetten waren vrij stereotiep van inhoud. Met name in de eerste periode maakte de thuis club teveel gebruik van de linker vleugel waar de gevaarlijke Warnau met handen en voeten gebonden was aan de robuuste Han Willem Kotterman. Oegstgeest leek zich eveneens te bezondigen aan eenzij digheid doordat spelmaker Gert Ouwersloot op rechts steeds weer de sterk op dreef zijnde Rein Grooters opzocht, die zijn directe tegenstander Martin van Zoest een nare middag bezorgde. Dat leverde in de eerste vijfenveertig minuten een koddig beeld op en de toe schouwer die op dit inhaalduel in de vierde klasse B (zaterdag) was afge komen moet de indruk hebben ge kregen hebben dat een pupillen- wedstrijdje werd verspeeld. Grooters zou zich kronen tot de man van de wedstrijd. Na een klein half uur speelde de Oegstgeester aanvoerder Willem Jan Pott Hofste de zijn naar links uitgeweken spits aan die leek te stuiten op Adriaan van der Linde. De Hazerswoude- naar aarzelde echter tussen het aan pakken van Grooters en het bewa ken van de onopvallende Rick Curfs. Terwijl Van der Linde nog in dubio stond tilde Grooters de bal subliem over de tevergeefs uitval lende doelman Hans van der Zwan (1-0). De uitblinkende Oegstgeeste- naar zou op eigen kracht nog enkele mogelijkheden creëren maar kwam steeds net iets tekort of hij werd in kansrijke positie na obstructie van een tegenstander door de zwak lei dende arbiter Kap het voordeel ont- Niettemin had Hazerswoudse Boys recht op meer en Oegstgeest deed ook geen moeite dat feit, na het binnenhalen van het volle pond, te verbloemen. Zeker na de hervat ting was de thuisclub de betere ploeg maar dankzij Bleichrodt en de paal (vrije trap van Laros) be hield Oegstgeest kansen op de tweede periodetitel. De terecht zeer opgeluchte trainer Wim Visser pro beerde zijn Hazerswoudse collega Cors van Bemmel nog een hart on der de riem te steken: "Hazerwoud- se Boys mist nog wat routine maar als je ze zo ziet voetballen hoeven ze niet te degraderen". Van Bemmel ziet de deur naar de afdeling echter nadrukkelijk op een kier staan. "We zitten nu op die nare rotgrens", ver zuchtte hij. "We hebben alles gege ven wat we waard waren maar als je de kansen niet afmaakt dan verdien je te verliezen". RUUD PATTIAPON

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17