bij af Feyenoord is weer terug Halsteren kegelt NAC uit de beker Ajax wankelend naar eindstreep I rffe Philidor werkt zich in de nesten met nederlaag Vitesse blijft op 1-1 steken Raas praat met Ampler OPVALLEND AANWEZIG Verlies bij Volendam: 2-0 Winst voor Whittle en Toal MAANDAG 11 DECEMBER 1989 PAGINA 15 Klaas Vink 'held' van Wageningen DEN HAAG (ANP) - De wedstrijden in de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker zijn in het weekeinde niet zonder ver rassingen verlopen. Voor een kunststukje zorgde Halsteren, door NAC in Breda uit te schakelen. Venray hield Roda JC 59 minuten lang op 0-0. Toen werd het duel gestaakt wegens mist. De presta ties van Wageningen en Emmen waren eveneens opmerkelijk. Wa- geningen, laatste in de eerste divisie, versloeg op de Berg FC Utrecht. Emmen versloeg, eveneens thuis, RKC. ARNHEM (GPD) Wankelend naar het einde. Ajax mocht met het 1-1 gelijke spel spel bij Vitesse niet mopperen. Eerder dit sei zoen maakten PSV en Roda JC op pijnlijke wijze kennis met de Arnhemse revelatie van de eredivisie (nederlagen van resp. 0-1 en 0-2), gisteren werd ook Ajax flink over de kling gejaagd. De Am sterdammers bleven in de mistige atmosfeer van stadion Monni kenhuizen echter overeind. Sören Lerby (rechts) kapt Veendammer Ernst Söllner uit en bereidt daarmee het tweede PSV-doelpwit van Kieft Halsteren heeft NAC, de winnaar van de derde periode in de eerste di visie, tijdelijk van zijn voetstuk ge haald. De Bredase ploeg liet zich door de hoofdklasser in de derde ronde van de strijd om de KNVB- beker verrassen. Hoewel de amateurs waren aan gewezen als thuisclub, werd het du el om veiligheidsredenen in Breda gespeeld. Desondanks won Halste ren met 2-1. Voor NAC was er mede daarom sprake van een vernedering. Moge lijk was de ploeg in gedachten bezig met de topwedstrijd tegen SW, die volgende week in de Rotterdamse Kuip wordt gespeeld. Weliswaar hadden de semi-profs voortdurend een overwicht, maar echte proble men waren er niet voor doelman De Frek. Halsteren liet zich, mede door de inbreng van enkele oud betaald voetballers, niet overbluffen. De ploeg bleef rustig voetballen en werd daarvoor beloond. Moerkens maakte na 71 minuten de openings treffer, na een blunder van doelman Karelse. De 3000 toeschouwers za gen Saaman gelijkmaken. In de ver lening werd Voorbraak de held van de dag door de amateurs in de vol gende ronde te schieten. Wageningen Wageningen denkt op de goede weg te zijn. De nummer laatst van de eerste divisie heeft door het aan trekken van enkele sponsors meer speelruimte gekregen. Het eerste slachtoffer werd FC Utrecht, dat op de Berg in de derde ronde van de strijd om de KNVB-beker verloor, 1-0. Door de verruimde Financiële mo gelijkheden zag Wageningen vorige week kans Robin van der Laan van SW over te nemen. Deze speler bracht meer vaart in het aanvalsspel van de thuisclub. Utrecht werd ver rast. Bovendien maakte de ploeg uit de eredivisie de fout de tegenstan der te onderschatten. Klaas Vink, ex-Excelsior en ex- Noordwijk, werd na een uur match- winner. De Noordwijker maakte het enige doelpunt. Utrecht viel daarna sterk aan, maar kreeg weinig kansen tegen het geconcentreerd verdedigende Wageningen. Doel man Knoop en routinier Oosterhuis blonken uit bij de thuisclub. Emmen Emmen plaatste zich voor de vol gende ronde van de strijd om de KNVB-beker door veerkrachtig te zijn, Tegen het een divisie hoger spelende RKC schrok de ploeg van trainer Hendriks niet van een snelle achterstand. Na de 2-2 benutte de thuisploeg de strafschoppen beter (4-3). RKC kwam door een treffer van Moniz al in de eerste minuut op voorsprong. De eerste divisie-club herstelde echter sneller dan ver wacht. Slechts enkele minuten later zorgde Schaap voor de gelijkmaker. Ook de tweede voorsprong, door een doelpunt van De Wijs. was aan RKC niet besteed. De Jong zorgde ervoor, dat de thuisclub alsnog aan spraak kon maken op een verlen ging, 2-2. De extra speeltijd verliep spektakulair, maar zonder doelpun ten. Strafschoppen werden noodzake lijk. RKC miste er twee, Emmen slechts één. Hoekstra zorgde voor de beslissing, door als tweede Waal- wijder te missen. Een 2—0 nederlaag, twee gebles seerde spelers (van wie één, Smola- rek, ernstig), een rode kaart voor Martin van Geel en nog eens twee gele kaarten voor Ton Lokhoff en Dwight Blackson. Dat was de scha de, die de Scandinaviër namens Feyenoord na een uitstapje aan dé boorden van het IJsselmeer kon no teren in zijn dubbeldikke aanteke ningenboek, dat hij sinds de con frontatie tegen PSV met zich mee draagt. „De emmer met ellende is blijk baar nog niet leeg," mopperde Pim Verbeek, naar wie alle verslagge vers na afloop werden doorverwe zen. Bengtsson wenste zich niet over het dramatische verloop van de wedstrijd tegen de nieuwe (me- de-)koploper uit het palingdorp uit te laten. Zijn eerste optreden na zijn officieuze aanstelling de werk vergunning is immers nog niet bin nen beperkte zich tot een vluch tig bezoek aan de kleedkamer, waar hij met een aantal spelers een praat je maakte. Bengtsson had zich bewust afzij dig gehouden van de hele voorbe reiding op het duel in Volendam. Met Pim Verbeek voerde hij zater dag urenlange gesprekken over de ontwikkelingen van de laatste maanden in de Kuip, over de kwali teiten van het elftal en over mogelij ke versterkingen. Met de opstelling wenste hij zich (nog) niet te bemoei en en met eigen auto was hij naar Volendam gereden. Koude Dat de 9000 toeschouwers gister middag heel even dachten dat de Rotterdamse club in nood toch al op de Zweedse tour was gegaan, had te maken met de wijze waarop het gros van de Feyenoorders zich te gen de koude had ingepakt. Het eni ge dat bij Johnny Metgod ontbrak was een bontmuts op zijn kale hoofd. Voor het overige ontbrak het hem aan niets: ski-handschoenen, een dikke maillot en dubbele bekle ding hielden hem warm. Zolang 'Big Johnny' speelt zoals hij gisteren deed, moet Pim Ver beek hebben gedacht, mag hij aan trekken wat hij wil. Metgod stak net als een week eerder tegen PSV in een geweldige vorm, was niet alleen de regisseur op het middenveld maar ook de belangrijkste schakel tussen aanval en verdediging. Overwicht Vooral daardoor bouwde Feye noord in de eerste helft een groot overwicht op, dat evenwel niet in cijfers werd uitgedrukt. Piet Keur schopte en kopte elke bal in het strafschopgebied langs de verkeer de kant van de paal en Wlody Smo- larek had de pech dat achtereenvol gens een kopbal en een omhaal van de lijn werden gehaald. Dat de Stadionclub dit seizoen in PSV PSV is de afstraffing van vorig weekeinde in de Kuip tegen Feye noord nog niet te boven. De beker winst van zaterdag op Veendam (3- 0, rust 1-0) hield niet in dat PSV mo menteel lekker draait. Integendeel, het ontbreekt de landskampioen vooral aan creatief vermogen. Trainer Hiddink verwacht daarin de komende weken geen verbete ring. „Tot de winterstop zullen we met hard werken de punten moeten pakken. Daarna, met Vanenburg er weer bij, moet het creatiëve gedeel te weer op de rails staan." Voor het publiek leverde het duel tegen Veendam een vervelend kijk spel op. Alleen technicus Romario en Boerebach met enkele schoten op doel, zorgden soms voor wat op leving. Een pass van de kleine Bra ziliaan stelde Kieft kort voor rust in staat te scoren. Opnieuw Kieft zorg de een kwartier voor tijd met een kopbal voor 2-0, na een voorzet van Lerby. Het aardigst om te zien waren de duels en vooral het contrast tussen de sierlijke Romario en diens bewa ker Henk de Haan. Vooral tegen het einde deed Romario met De Haan wat hij wilde en was hij slechts met overtredingen af te stoppen. In de allerlaatste minuut haalde Romario zijn gram: 3-0 voor PSV. de hoek zit waar de klappen vallen, bleek in de 33e minuut eens te meer. Na alle pech voor het doel van Jaap Schilder kreeg Feyenoord zijn grootste tegenslag te verwerken, toen scheidsrechter Roelof Luinge een onschuldige overtreding van Martin van Geel met een tweede ge le kaart (dus rood) bestrafte. Impulsief Volgens Pim Verbeek liep Feye noord vanaf dat moment achter de feiten aan. ook al hield het zich won derbaarlijk goed staande. „Ik durf mijn handen ervoor in het vuur te steken, dat die overtreding geen ge le kaart waard was. Ik heb vanmid dag dingen gezien, die veel erger waren. Verschrikkelijk zo'n man", ergerde Verbeek zich groen en geel aan het impulsieve optreden van Luinge. „Deze man," vervolgde hij, heeft zijn pondje paling wel verdiend hier." Waarop Volendam-trainer Leo Steegman de zaak probeerde te sussen door uit te roepen dat Roelof Luinge het vorig weekeinde nog tot scheidsrechter van de week was ge kozen. Verbeek, schamper: „Ik was vorige week ook trainer van de week. Dat zegt, zoals je deze week hebt kunnen constateren, ook niets. Mij kunnen ze wegsturen, maar hem (Luinge, red.) niet. Die krijgt morgen weer een FIFA-badge opge speld..." LEIDEN - Terwijl Volmac-Rotter- dam in een vooruitgespeelde wed strijd reeds had afgerekend met laatst overgebleven rivaal Gronin gen (2 1/2 - 7 1/2) werkte Philidor zich tijdens de vierde ronde van de landelijke schaakcompetitie in de problemen. De Leidenaren gingen in de hoofdklasse met 4 1/2 -5 1/2 de boot in tegen Amstelveen. Een voorbeeld dat werd gevolgd door een groot deel van de concurrentie, die net als de Amstelveners cruciale punten binnensprokkelde. Meest opmerkelijke winst was daarbij die van Volmac 2 bij de nummer drie SMB: 2 1/2-7 1/2. Slechts Utrecht liep met een neder laag tegen HSG deze 'degradatie- express' mis. Gevolg is dat Philidor de hete adem van talrijke rivalen weer m de nek voelt. SCHAKEN Philidor-captain Joop Piket bleef bij het vernemen van de resultaten Fortuna Ook Fortuna had het, op eigen veld nog wel, moeilijk tegen een ploeg van een mindere categorie. Heeren veen schopte het tot strafschoppen. Het duel was zondag na 120 minu ten in 1-1 geëindigd. De eredivisie club was beter in het nemen van strafschoppen. BW Den Bosch schudde met moeite VW van zich af. Het enige doelpunt in de wedstrijd tussen ere- en eerste divisieclub werd gemaakt door Boere. Hij schoot in eigen doel. Groningen speelde eindelijk weer eens een goede wedstrijd. In het Zuiderpark werd FC Den Haag, dat naam heeft als cupfighter, versla- De numerieke minderheid was on danks alle woede van Verbeek niet de direkte aanleiding tot de onder gang tegen 'het andere Oranje', dat onder Leo Steegman voor het eerst de gedeelde koppositie heeft inge nomen. Beide Volendamse doel punten ontstonden na rust uit spel hervattingen. Daar moet ook met tien man op gereageerd kunnen worden. De eerste keer profiteerde Winand van Loon bij een vrije trap van de anderen met een stevige ka ter achter. Het had er immers lange tijd naar uit gezien dat het hoofd klasserschap ook voor dit seizoen middels winst op Amstelveen zou worden veilig gesteld. De zonde bokken waren ditmaal Coen Ste- houwer en in mindere mate Nico Kuijf. Stehouwer nad tegen Piet Peelen de winst aan alle kanten voor het grijpen, met zowel een voor hem technisch gewonnen positie als een voor zijn opponent vliegen de tijdnood. De Rotterdamse arts sprong echter in de klassieke fout om met zijn tegenspeler 'mee te wil len vluggeren'. De getructe Amstel- vener sloeg prompt munt uit dit op portunistische optreden. In de daar opvolgende zenuwenoorlog wist hij Stehouwer volledig van het bord te 'schwindelen'. Peelen maakte het klapstuk vervolgens compleet door zijn tegenstander als uitsmijter ook nog eens door de vlag te jagen. Ter wijl de weinig benijdenswaardige Stehouwer nog van deze complete knock-out nasuizebolde (eerder had hii ook nog eens een remise-aanbod (foto ANP) gen. Het werd 3-2 voor de ploeg van trainer Westerhof. Den Haag vocht. Groningen dacht. Het intelligentere spel van de noordelijk formatie gaf de doorslag. SW maakte zijn faam als koplo per van de eerste divisie waar, door ruim te winnen van Telstar, 5-1. NEC had weinig moeite met Excel sior, de laatste weken in de competi tie ook niet bepaald op dreef. In de Goffert werd het 1-0 voor de thuis club. FC Twente won op eigen veld moeizaam van Helmond Sport, 2-1. De eerste divisieclub stond wel eni ge tijd op voorsprong. Willem II had reeds vrijdag PEC Zwolle uitgeschakeld. van Frank Berghuis van Johnny Metgods ongelukkige manoeuvre, waardoor hij volkomen vrij voor Joop Hiele kwam te staan. Bij num mer twee reageerde de defensie van Feyenoord te laat op de door Hiele weggewerkte vrije trap van op nieuw Berghuis, waardoor Alex Pastoor van dichtbij raak kon schie ten. Leo Steegman, die met Volen- afgeslagen), 'liet Nico Kuijf in de tweede sessie een gewonnen loper eindspel tegen Van der Poel glip pen. De uiteindelijke remise maak te van de 4 1/2-5 1/2 nederlaag prompt een feit. Die uitslag vormde na de voor spoedige start een bittere pil. Piet Bakker had immers al snel Los in 25 zetten opgerold, terwijl ook kop man Peter Gelpke (ten koste van Bosboom) en Rag de Graaff (tegen Bierenbroodspot) voor vrij regel matige zeges zorg hadden gedra gen. Tussentijdse remises van Hans Kuijf (een vastgelopen eindspel te gen Van de Oudeweetering) en Han Janssen (tegen oud Philidor-man Menno Okkes) leken in die optiek ook geen kwaad te kunnen (4-1). Dat Hein-Piet van de Spek het niet te gen Geselschap kon bolwerken, had zich reeds geruime tijd afgete kend, maar het verlies van Stehou wer vormde toen de eerste serieuze domper: 4-3. Joop Piket trachtte te gen Bezemer lange tijd met een mi nus-pion door te knokken, maar dit Buitengewoon moeizaam, al mop perde Leo Beenhakker over een duidelijk puntverlies. De trainer ba seerde deze visie louter op de eerste helft waarin zijn gehavende ploeg (Menzo en Larsson ontbraken we gens blessures) inderdaad domi neerde en via de teruggekeerde Ri chard Witschge een voorsprong nam. De schoten van De Boer en Pettersson op het houtwerk illu streerden het betere spel van de Ajacieden zonder twijfel. Maar, gezien het speltakelstuk dat Vitesse in de tweede helft op voerde, kon Beenhakker zijn woor den niet meer rechtvaardigen. De Arnhemmers misten eerst een straf schop (Van den Brom), kwamen vervolgens door het pijlsnelle han- denbindertje Rick Hilgers op gelijk hoogte en zagen ook nog eens een inzet van Hilgers op de paal belan den. Waarmee Ajax, misschien wel tot zijn eigen verbazing, voorlopig nog even aan de kop van de ranglijst mag prijken. Hilgers De kleine Rick Hilgers (1.62 m) be gint onderhand de sensatie van de eredivisie te worden. Twee seizoe nen geleden voetbalde hij nog bij Hatert in de derde klasse KNVB. In korte tijd heeft trainer Bert Jacobs de dreumes getransformeerd tot een kanjer, die met zijn enorme snelheid chaos en paniek zaait in el ke verdediging. Ook gisteren was Hilgers voor de Ajax-defensie een plaaggeest van allure, zij het dat hij voor rust bij gebrek aan steun nog niet tot imponerende daden kon ko- dam zeventien punten uit negen thuiswedstrijden heeft behaald: „Ik had een bang voorgevoel dat Feye noord zijn stijgende lijn na PSV zou doorzetten. Het wegsturen van Van Geel betekende bovendien opium voor de rest van het elftal, want in het vervolg gingen er heel wat over de schreef. Maar het is hier het hele seizoen al prijs bij spelhervattingen en gelukkig leverde het nu weer ge noeg op." bleek net als het verweer van Leen van Ofwegen tegen Bosch tever- geefse moeite: 4-5. Nico Kuijf had de wedstrijd toen alsnog voor de thuisploeg kunnen redden, maar bleef dus op remise steken: 4 1/2-5 1/2. LSG 1 hield in de eerste klasse B dankzij een overtuigende 61/2-3 1/2 op het Witte Paard 2 eën laatste stro halm beet om nog een rol in de titel strijd te kunnen spelen. Dat de ploeg in deze klasse enig serieus verweer tegen de kampioensrace van Eindhoven (ditmaal 2-8 ten kos te van Sas van Gent) zal kunnen bie den, lijkt echter louter een kwestie van zichzelf zoveel mogelijk moed in te willen praten. In de volgende ronde wacht de Leidenaren name lijk het duel van de waarheid tegen Eindhoven. De generale tegen de reserves van het Witte Paard verliep ondertussen voorspoedig. Alleen invaller Dirk Sikkel moest in de met bridgers overladen Rembrandt Scholenge meenschap (Olivetti-toernooi) een. Die waren vooralsnog weggelegd voor Ajax. Beenhakker: „We slaag den er goed in om de counter er bij Vitesse uit te halen. Counteren is iets wat die ploeg het liefst wil". Via een effectvol schot van De Boer te gen lat gaf Ajax al een waarschu wingssignaal af, na 31 minuten was het raak: Richard Witschge kon een voorzet van de verder kleurloos spe lende Van 't Schip gemakkelijk afronden (0-1). Pettersson Dat Stefan Pettersson, die zijn oude niveau nog niet kon bereiken, zeven minuten voor rust slechts de paal raakte, was zonder twijfel de red ding van Vitesse. De Arnhemmers hielden immers uitzicht op een goed resultaat en wensten daarvoor na rust tot het uiterste te gaan. De kansen kwamen snel. Al na twee minuten ging de bal op de stip na dat Van den Brom door Willems binnen de zestien meter onderuit werd gehaald. Doelman Storm pa reerde de slappe inzet van Van den Brom echter, waarna ook Koolhof in de rebound faalde. Zeven minuten later ontkwam Ajax toch niet aan een tegentreffer. Rick Hilgers, op het randje van bui tenspel, pikte een gave pass van Frans Thijssen op en scoorde ver volgens tussen de benen van Storm door (1-1). Gesteund door de uitblinkende aanvoerder Edward Sturing (hij schakelde Brian Roy uit en kreeg genoeg tijd en ruimte om zich ook aanvallend te manifesteren) draaide Vitesse Ajax de duimschroeven ste vig aan. Met kunst en vliegwerk en een portie geluk (Hilgers schoot nog eens op de paal) haalden de Ajacie den, een punt rijker, het einde. Vi- tesse-trainer Bert Jacobs, heel be scheiden: „We hebben bewezen aar dig mee te kunnen komen in de ere divisie". OOST-BERLIJN (ANP/DPA) - Jan Raas heeft in Oost-Berlijn een ge sprek gehad met de Oostduitse wie- Ieramateur Uwe Ampler. De Neder landse ploegleider heeft de 26-jarige Ampler, wereldkampioen en drie voudig winnaar van de Vredes- koers, een aanbod gedaan. De Zeeuw hoopt dat de mondelinge af spraken binnen veertien dagen schriftelijk bekrachtigd worden. Voordat Ampler een beslissing neemt wil hij eerst met zijn vrouw en zijn vader overleggen. Hij wil de overstap naar het profmetier ma ken. maar niet als knecht. „Het is een hele omschakeling. Ik ben er echter van overtuigd dat ik slaag en dat ik in het eerste jaar al voorin kan meedoen", aldus Ampler. „Het gaat mij niet aleen om het geld, ik moet ook de kans krij gen aan grote wedstrijden deel te Hoewel de overgang naar de be roepsrenners van Ampler enige aanpassing vergt, denkt Raas dat de Oostduitser de oplossing is voor de Bucklerploeg in de grote ronden. Voor de klassiekers (Nijdam) en korte etappewedstrijden (Van- deraerden) heeft Raas potentiële winnaars in huis. Voor het ronden- werk mist de Nederlander al jaren een renner die in de top van het klassement kan eindigen. „Hij is een van de beste amateurs ter wereld. Hij is een goede klimmer en tijdrijder. Een ronderenner, die in mijn ploeg ontbreekt. Je moet echter afwachten hoe hij acclimati seert bij de beroepsrenners. Als dat geen problemen oplevert is het niet uitgesloten dat hij volgend jaar al aan de Ronde van Frankrijk deel neemt," aldus Raas gisteren. overigens gepeperde, nederlaag slikken. Jan Tolenaar, Henk van Putten en Aad van Moorsel lagen middels overtuigende overwinnin gen aan de basis voor de totaalzege. Ook Annemarie Benschop nam een vol punt voor haar rekening, al had zij daarbij wel de hulp van de vlag van de tegenstander nodig. Van de vijf remise-spelers glibberde alleen Leon Konings, na aanvankelijk erg goed te hebben gestaan, langs de rand van de afgrond. Mogelijk uit respect voor de verjaardag van de LSG-er, nam Konings opponent tot ieders verbazing in een gewonnen positie genoegen met remise. De puntendeling van kopman Theun van der Vorm had daarentegen wei nig om het lijf. Peter Passenier en Folkert Geertsma trachtten tgever- geefs licht voordeel in een vol punt om te zetten en berustten in remise. Een stuk bonter maakte Adriaan Clemens het, door een trits aan dui delijke winstvarianten te laten lo pen en uiteindelijk ook tot remise te vervallen: 1/2-1/2. RUUD DOBBELAAR Naam: Teun van Duyvenbode Club: Katwijk Leeftijd: 26 jaar Beroep: Hovenier Het zijn de Katwijkse doel wachters die de laatste weken de aandacht trekken. Vorige week beging Quick Boys-doel man een afgrijselijke fout, afge lopen zaterdag was het publiek op sportpark De Krom getuige van een blunder van Katwijk doelman Teun van Duyvenbo de. Zijn blunder leek FC Lisse de winst op té leveren. In blessu retijd werd het nog 2-2. Het tweede doelpunt van FC Lisse. tien minuten voor tijd, moet een nachtmerrie voor je geweest zijn. Hoe kan zo iets gebeuren? "Ik kon op dat moment wel door de grond zakken. Het heeft te maken met de pijnlijke knie die ik al weken heb. Ik moet met mijn andere been uittrappen. Ik wilde op het bewuste moment snel uittrappen omdat ik zag dat onze spitsen één tegen één ston den. Ik trapte doordat ik het te snel wilde doen in de grond. De bal kwam na enig trek- en duw- werk bij een Lisse-speler te recht die tot overmaat van ramp door mijn benen schoot." Hoe heb je de laatste tien minuten staan keepen? "Ik moet zeggen dat ik er vrij gauw overheen was. Vorig jaar zat ik eens na een blunder we ken stuk. Nu maakte het hele elftal fouten, mijn fout was fa taal dat wel. Maar niemand is feilloos." De gelijkmaker van Piet van Duyn in blessuretijd moet een opluchting voor je geweest zijn. "Dat was mijn redding. Een gelijkspel was overeenkomstig het spelbeeld. Als we hadden verloren dan waren we gezakt op de ranglijst. Na afloop heb ik Piet nog bedankt". Hoe bevalt het in de eerste klasse? "Prima. Je moet er meer voor laten, meer trainen vooral. Maar wat is nou mooier dan in de eer ste klasse spelen?". Wie is je favoriete doelman? "Preud'homme van KV Mechelen. Ik vind hem een vrij complete doelman". Wat vind je van de WK-lo ting? "We hadden het slechter kun nen treffen. Als iedereen fit is moeten we makkelijk groeps winnaar kunnen worden. Voor al Gullit is belangrijk. Het is wel jammer dat we op de eilanden zitten. Verder vind ik dat de Duitsers niet mogen klagen". Is er nog iets waar je een he kel aan hebt? "In de eerste plaats blunders maken. Verder heb ik een hekel aan slecht weer en het blijft een probleem om op maandagoch tend weer mijn bed uit te ko- VOLENDAM (GPD) Met de komst van een Zweedse technisch directeur is nog geen einde gekomen aan de spor tieve malaise, waarin Feyenoord al maandenlang verkeert. Voor de ogen van Gunder Bengtsson, die samen met Ove Kindvall op de tribune had plaatsgenomen, bleef Feye noord in Volendam niets bespaard. iffl Vreugde bij Volendam. Winand (voorgrond) bejubelt zijn treffer i Feyenoord. Links de verslagen John Metgod. LEIDEN Simon Whittle was halve eindstrijd met een zege op ongenaakbaar in de snookerstrijd Stephen Toal. om de Rijnlandbokaal. In het C- De Alphenaar die een dag eer- ranking-toernooi in Warmond der het toernooi van De Snookerij bleef de Haarlemmer gisteren voor André Vuyk. Kees Monte- Willem Mol uit Rotterdam met 3-2 ban en Christine Konig op zijn de baas. naam had geschreven. Toals Whittle had in de halve fi- hoogste break was toen 74. nale Wladimir Roedoe uit Leiden, Whittle kwam in Warmond in zijn die als derde zou eindigen, met 2- eerste partij tegen Johnny Walker 1 verslagen. Mol verraste in de uit Sassenheim tot 54.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15