Geen fietstunnel tussen Leiden en Voorschoten 'Aanleg is straks onbetaalbaar' Oegstgeest wil minder villa's bouwen op terrein Endegeest' Gemeenteraad wil nadere uitleg over plannen voor De Coebel Niet veel gebeld, maar toch een hoge telefoonrekening van PTT 'Bezwaren van winkeliers Diefsteeg ongegrond' VRIJDAG 1 DECEMBER 1989 VOORSCHOTEN/LEIDEN - Tussen de Stevenshof en de de Voorschotense wijk Noord- Hofland komt geen Weddetun- nel. Met de kleinst mogelijke raadsmeerderheid in Voorscho ten heeft gisteravond het colle gevoorstel voor een bijdrage van 750.000 gulden voor de bouw van de Weddetunnel on der de spoorbaan afgewezen. De tunnel onder de spoorlijn zou de twee dichtbevolkte wij ken met elkaar verbinden. Bo vendien zou hierdoor een aan eengesloten recreatieve fiets- /wandelroute ontstaan. Leiden is hevig teleurgesteld over de gang van zaken. Verwacht wordt dat de tunnel er nooit meer zal ko men, omdat de aanleg hiervan na de verbreding van spoorlijn onbetaal baar wordt. Nu kan het nog voor een relatief laag bedrag. Het was het B en W van Voorschoten die drie jaar geleden Leiden aanspoorde om de tunnel aan te leggen. Nadien is er politiek overleg Voormalig wethouder Peters van ruimtelijke ordening haalde twee jaar geleden al woedend uit naar de Voorschotense raadsleden. Hij maakte ze uit voor 'boekhouders', omdat ze toen al de aanleg van de tunnel te duur vonden. Vorig jaar leek de raad alsnog in de bouw te willen toestemmen omdat de pro vincie wilde meebetalen. Daarna is nog een onderzoek uitgevoerd om te zien hoe de onderdoorgang goed koper kon worden gemaakt. De Voorschotense wethouder J. Visser van openbare werken en ver keer probeerde gisteravond op alle mogelijke manieren om een raads meerderheid ertoe te bewegen in te stemmen met de toekenning van 750.000 gulden. Leiden zou 1.050.000 gulden moeten betalen en de provincie 200.000 gulden voor de tunnel die ter hoogte van zwembad 't Wedde zou komen. Maar de tegenstanders vonden de tunnel onnodig, omdat de doorgang bij het station De Vink slechts enke le honderden meters van de Wedde tunnel is verwijderd. "Via de Vink- tunnel kan je ook mooi naar de Vlietlanden fietsen", stelde CDA- fractievoorzitter F.J.M. ten Have vast. D66, CDA en CDA-wethouder L.L. Marselis waren tegen de aanleg van de tunnel. PvdA en WD stem den voor. Maar het WD-raadslid mevrouw J.B.M. Boezeman bracht de beslissende stem uit door tegen de aanleg van de tunnel te stem- Dit kan ertoe leiden dat de bijdra ge van Voorschoten voor de onder doorgang bij station De Vink hoger zal worden. Deze tunnel wordt voor een groot deel door Leiden betaald en Voorschoten betaalt een klein gedeelte voor het voetpad. "Leve ren we geen wanprestatie tegenover Leiden als we de Weddetunnel af wijzen? Moeten we dan niet meer voor de andere tunnel betalen?", vroeg G.P Both zich af. Slotmanifestatie actie voor Wenchi LEIDEN - In het Volkshuis wordt op zaterdag 2 december de slotma nifestatie van de actie Leiden voor Wenchi gehouden. Tijdens de slot dag is het gebouw aan de Apothe- kersdijk de hele dag geopend voor verschillende activiteiten. Hoogte punt van de dag vormt het optreden van de afro-Antilaanse band Kawi- na Band Draverboys. De opbrengst van de dag is bestemd voor medi sche projecten in het district Wen chi in Ghana. Vanaf 10.00 uur is de tentoonstel ling over het Wenchi-project in de grote zaal te zien. Dit laat onder meer zien wat Leiden in voorgaan de jaren in dit gebied tot stand heeft gebracht. In die zaal zijn tevens stands van onder andere de Wereld winkel en Horizon Holland. Van 14.00 tot 18.00 uur zijn er lezingen, films en muziek met betrekking tot het werk in Ghana. Om 18.00 uur begint het optreden van de TT-boys. Daarna kunnen liefhebbers Ghanees komen eten, LEIDEN - Voormalig hoofdagent Kortekaas heeft de karabijn in de aanslag tijdens de jaarlijkse schietwedstrij- waarvoor voor 15.00 uur moet wor den. Deze wedstrijden worden voor oud-agenten gehouden in het burbau aan de Langegracht. De ouderen konden den ingeschreven. De avond wordt gisteravond op verschillende gebieden wederom een proeve van bekwaamheid in het schieten afleggen. Samen afgesloten met het optreden met zijn oud-collega's Van der Mooren en Handgraaf viel Kortekaas in de prijzen. (foto Henk Bouwman) Amsterdamse groep Draverboys. de LEIDEN - De raadscommissie v de Prins Willem-Alexander-n ruimtelijke ordening en verkeer eist verwachten veel overlast LEIDEN/OEGSTGEEST - De Oegstgeester raad wil dat het aantal te bouwen villa's op het terrein van Endegeest wordt verminderd. De gemeente Leiden die eigenaresse is van de grond, moet hierover overleg voeren met bouwbedrijf IBB kon- dor. De Leidse wethouder Kuijers heeft echter al eerder laten weten hiervoor niets te voelen, omdat dan het ingewikkelde contract dat Lei den met IBB Kondor heeft afgeslo ten weer op de helling moet. De raad moest een besluit nemen over het contract, ook wel 'deal van de eeuw' genoemd, dat vorig jaar tussen Leiden en het bouwbedrijf werd afgesloten. Hierbij zou IBB Kondor het bouwvallige kasteel Endegeest restaureren en de Jel- gersmakliniek opknappen. In ruil daarvoor mocht de bouwer op de grond van Endegeest 37 villa's neer zetten. In de Oegstgeester gemeenteraad leidde de kwestie tot diepgaande meningsverschillen. Unaniem is nu gekozen voor het verminderen van het aantal villa's. Onlangs stelde het ministerie van wvc een subsidie van 1,8 miljoen gulden beschikbaar voor de restauratie van het kasteel. Wethouder Kohlbeck van ruimte lijk ordening liet de raad kiezen uit drie mogelijkheden om dit bedrag te besteden. Bij de eerste mogelijkheid wordt de totale toegekende subsidie toe gevoegd aan het restauratiebudget dat de gemeente Leiden heeft voor het kasteel. De tweede mogelijk heid was om het bedrag 'te betrek ken bij' de tussen de gemeenten Leiden en Oegstgeest gemaakte af spraken. Hierbij heeft Oegstgeest afgezien van een vergoeding voor achterstallig onderhoud van het bos. De raad koos ten slotte eenstem mig voor de derde optie, waarin wordt voorgesteld nader overleg te voeren met de gemeente Leiden en de firma IBB kondor. Daarbij moet vooral gekeken worden of het aan tal te bouwen woningen niet om laag kan worden gebracht. Kohl beck deed een beroep op de ge meente Leiden om optie drie ten minste in overweging te nemen. De gemeenteraad van Oegstgeest wil de zaak snel afgerond hebben. In januari verwacht de raad een rap portage van B en W. Wethouder Ko hlbeck zegde toe 'zijn uiterste best' te doen aan deze termijn te voldoen. wethouder Van der Molen dere uitleg over een aantal onderde len van het bestemmingsplan Coe bel. De vaststelling van het bestem- nieuwe weg. Voor de schoolleiding is het onbegrijpelijk dat de gemeen te de invalsweg naar de nieuwe woonwijk juist naast de school INSTITUUT BURGERRAADSLIEDEN BREESTRAAT 92 2311 CV LEIDEN TELEFOON 071-254142 mingsplan is gisteravond door de heeft geprojecteerd. commissie uitgesteld. Wethouder Van der Molen denkt Projectontwikkelaar Eurowonin- dat het met de overlast wel meevalt gaf gisteravond toch al toe dat de de weg alleen voor alarmverkeer en toegankelijk zal gen heeft een plan gemaakt bouw van circa 460 woningen Coebel, het gebied dat ligt achter de Haag weg en Churchilllaan. Tegen zijn. De wethouder is geen het bestemmingsplan zijn 43 be- stander van een andere plek zwaarschriften ingediend. B en W stellen voor de meeste bezwaar schriften ongegrond te verklaren gen maar de commissie wil, voor men zich daarover uitspreekt, eerst hel- j-j derheid over een aantal zaken. Het PvdA-raadslid Van Rij is er nog niet zo zeker van of de plek die het gemeentebestuur heeft aange wezen voor de aanleg van een ont- sluitingsweg (in het verlengde van de Sweelincklaan) wel de beste plek is. Omwonenden en de leiding van LEIDEN - De eigenaar van een pand op de hoek Langebrug/Dief- steeg mag de winkelruimte op de begane grond verbouwen tot drie kamerwoning. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening besloot gisteravond de eigenaar niets in de weg te zullen leggen. Tegen het bouwplan zijn 9 be zwaarschriften ingediend door win keliers uit de Diefsteeg die vrezen dat de aantrekkingskracht van de steeg op het winkelend publiek ach teruit zal gaan. De gemeente is voor stander van de huidige afwisseling van winkels eri woningen in de Diefsteeg en denkt dat de komst van één nieuwe woning daar niet veel aan veranderd. De politiek bleek het daar gisteravond mee eens en verklaarde de bezwaren daarom ongegrond. Het zal je maar gebeuren: altijd De Haagwegbewoners vinden een telefoonrekening met onge- verder dat Eurowoningen zich moet veer 60 gulden gesprekskosten houden aan de toezegging dat over en dan plotseling een rekening een sloot, achter hun womngen. een van 350 guiden... Dat overkwam n nflninuhIp ,Z°' mevrouw Arnoldus. Ze begreep nmgen zou die toezegging niet ge- stand willen doen omdat het brug- er niets van- Ze had de telefoon getje teveel geld kost. Het gemeen- niet vaker gebruikt dan anders tebestuur heeft zich daarover be- en was ook niet van plan zo- gripvol getoond maar de commissie maar meer te gaan betalen, vindt dat wethouder Van der Molen de projectontwikkelaar aan zijn Iedereen die een telefoonaanslui woord moet houden. ting heeft, heeft De raadscommissie floot de wet- met PTT Telecom bv (verder kort- houder gisteravond ook terug met heidshalve PTT). Op deze overeen- betrekking tot de bouw van één komst zijn zogenaamde Algemene nieuwe woning aan de Haagweg. Voorwaarden van toepassing. Be- Bewoners van de naastgelegen hui- gin 1989 heeft de PTT haar abon- zen vrezen dat de nieuwbouw licht nees een verkorte versie van deze en zon zal wegnemen. De wethou- Algemene Voorwaarden gestuurd, der kon de leden van de raadscom- een groene brochure met de titel missie niet van het tegendeel over- 'Alles wat u moet weten over uw te- tuigen en moet nu eerst een zogehe- lefoonaansluiting'. De onverkorte ten 'bezonningsplaatje' maken versie kunt u aanvragen bij het tele- waaruit zal blijken of de bezwaar- foondistrict, tel. 004 of 06-0402 (gra makers al of niet gelijk hebben. Pas van de aansluiting tot stand ge brachte verbindingen; 2. als de contractant meent dat het in rekening gebrachte bedrag on juist is, dient hij zijn bezwaren vóór de vervaldatum van de nota aan de PTT kenbaar te maken; 3. de contractant heeft alleen recht de betaling van de nota geheel of gedeeltelijk uit te stellen als de PTT daarvoor schriftelijke toestem ming heeft verleend; 4. voor de bepaling van de ver- oVëreênkomst schuldigde bedragen zijn uiteinde lijk de gegevens van de PTT beslis send. als daarover duidelijkheid bestaat wil de raadscommissie een beslis sing nemen over de aanvraag van de bouwvergunning. De PTT heeft per 1 november 1988 een landelijke klachtbehande lingsprocedure vastgesteld. Het blijft echter nodig om als abonnee in de gaten te houden dat die proce dure correct wordt gevolgd. U draait immers voor de telefoonkos ten op... Procedure Klachten over te hoge telefoonno- De Algemene Voorwaarden melden over de kosten: 1. de contractant moet alle kosten Hert adres ^rndt'u betalen voor de met gebruikmaking foongids. Voor Leiden der kunt u zelf de printergegevens opvragen en dan nakijken of de tele foonnummers etc. u bekend zijn. Na afloop van het onderzoek wordt u schriftelijk meegedeeld of uw telefoonnota wordt gewijzigd. Uitslag onderzoek Als u binnen de gestelde termijn geen reactie hebt gekregen of het niet eens bent met de beslissing, kunt u bezwaar aantekenen bij de algemeen directeur van PTT Tele com bv, Postbus 30150; 2500 GD 's- Gravenhage. U moet dat binnen 30 dagen doen, dus: óf binnen 30 da gen nadat de behandelingstermijn ongebruikt is verstreken, óf binnen 30 dagen nadat u de brief van de di recteur van het telecommunicatie- district heeft ontvangen. De algemeen directeur van PTT Telecom bv moet zich aan dezelfde termijnen houden als de directeur het telecommunicatiedistrict. ta's moet u indienen bij de directeur niet tijdig of niet bevredigend het: REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Lekkere trek I Nederland wordt steeds meer een snoepland. Het eten van koek, ge bak, chocolade en drop is de afge lopen jaren spectaculair toegeno men. Uit een vorige week gepu bliceerd onderzoek bleek dat per hoofd van de bevolking ongeveer 30 kilo zoetwaren per jaar wordt genuttigd. Daarnaast neemt ook het nuttigen van een hartige hap (kaas, worst, patat en frikadellen) hand over hand toe. Wij waren weieens benieuwd naar de lekkere trek van de Leide- naar en gingen zelf op onderzoek uit. Uiteraard begonnen we onze zoektocht naar Leidse lekkerbek ken in de snoepwinkel van me vrouw Cathrina Brandt-Veen (Ca- to voor vrienden en bekenden) op de hoek van de Oude Varkens- markt. Of er meer gesnoept wordt? "Nou en of', reageert me vrouw Brandt-Veen terwijl ze ons een kaneelbrok toestopt. "Sparen is er niet meer bij tegenwoordig. Als je een kind vijf gulden geeft gaat het meteen op. Vooral aan drop. Dat is de hoofdzaak. Als ik tien klanten krijg komen er acht om drop. Hollanders zijn echte dropeters, hè". "Er wordt niet alleen maar méér gesnoept maar ook verstan diger", weet mevrouw Brandt- Veen. "Kruidnootjes doen het goed in deze tijd. Dat is helemaal niet slecht", zegt ze met een ge zicht van 'ben je gek'. "En kauw gom zonder suiker wordt ook veel gevraagd. Vaak komen studenten hier binnen met een appel in de hand. Ze eten echt niet alleen slechte dingen. En roken doen ze bijna ook niet meer. Dat is toch mooi, want je kunt beter een snoepje nemen dan een sigaret". Ouderen hebben een ander snoepgedrag dan jongeren, ver telt de snoepmevrouw van de Ou de Varkenmarkt. "Die vragen va ker om Wilhelmientjes (peper munt), polkabrokken -hier proef maar eens- of haverstroop, da's goed tegen de verkoudheid. Aspi rines moet je' niet nemen. Dat is allemaal rotzooi". Mevrouw Cato houdt zelf ook nog wel van een snoepje. "Als ik 's avonds televisie kijk neem ik een puntzakje op schoot. En soms Snoepverkoopster Cato Brandt-Veen: "Een snoepje is be ter dan een sigaret", (archieffoto Lekkere trek 2 Restaurateur Jean le Grand gaat zich tussen de exquise gerechten door ook weieens te buiten aan tussendoortjes. Een zakje friet?, vragen wij niet zonder schroom. "Ja hoor, als ik onderweg ben en geen tijd heb om te lunchen. Dan is een patatje best wel lekker". Een bonbonnetje of een stukje chocola vindt Le Grand ook niet te versmaden. "Ik heb het altijd in de zaak staan. Dus dan pakje het makkelijker dan wanneer je het moet gaan kopen". De klanten van Le Grand stellen een schaal tje bonbons bij de koffie ook zeer op prijs. "Als ik dat vergeet, dan vragen ze er gewoon om". PvdA-wethouder Van der Mo len houdt niet van zoet maar is wel een dropliefhebber. Tijdens vergaderingen van de raadscom missie ruimtelijke ordening zien wij menig pondje door haar mondje verdwijnen. "Ik ben er aan verslaafd", bekent de wet houder. "Nou ja, verslaafd is een groot woord, maar ik koop wel re gelmatig een grote zak drop. En een zakje friet op z'n tijd sla ik ook niet af'. Onderzoek heeft uitgewezen dat onder de mensen die van zoe te tussendoortjes houden veel aanhangers voorkomen van de PvdA en het CDA. De wethouder heeft er aanvankelijk geen weet van hoe dat komt. Maar, na een paar minuten bedenktijd weet de politica toch een verklaring voor dit verschijnsel op te dissen. Het katholieke volksdeel van bene den de grote rivieren, met hun Bourgondische inslag (Limburg se vlaaien en zo), dat moet er de bet aan zijn. En voor de zoetekau wen onder het calvinistische volksdeel is snoepen natuurlijk een reactie op het korthouden tij dens de opvoeding. "Dat geldt ook een beetje als je uit zo'n streng sociaal-democratisch nest komt als ik", filosofeert de wet houder. Mirjam van der Hulst van het CDA-Vrouwenberaad Leiden geeft geen cent voor de filosofie van de wethouder. "Mijn indruk is niet dat mensen veel snoepen om de schade van vroeger in te halen. Ik zie om mij heen hele- Restaurateur Jean le Grand: "Een patatje is ook best lekker". maal niet dat er overdreven ge snoept wordt. Verre van dat zelfs. De meeste vrouwen nemen niet eens een koekje bij de koffie". Lekkere trek (3) Uit het vorige week gepresenteer de onderzoek blijkt ook dat het geijkte eetpatroon van ontbijt- lunch-diner steeds meer wordt verlaten. In plaats daarvan ne men steeds meer mensen, met na me zelfstandig wonende jonge ren, hun toevlucht tot het uit de Verenigde Staten overgewaaide 'grazing'. Van de 'grazers' eten de mannen meer frites, frikadellen en andere warme snacks terwijl de vrouwen zich eerder vergrij pen aan drop en chocolade. Een bewoner van een studen- tenpand aan de Hooigracht zegt: "Als ik om mij heen kijk zijn er al tijd mensen die eten. Er zijn geen vaste tijdstippen voor het ontbijt of de lunch. Men eet wanneer men zin heeft. En er wonen er hier twee die hebben altijd zin. Die eten de hele dag door". Secretaris A. Prevo van de Leidse afdeling van de Neder landse Vereniging van Voedings- en Keukendeskundigen ziet de decemberdagen met enige zorg tegemoet. "Mensen eten en drin ken veel te veel. Het belangrijkste advies dat ik kan geven is: haal niet teveel lekkers in huis, dan kun je het ook niet opeten. Ik weet dat het moeilijk is, want ik hou zelf ook wel van chocola en banket. Als er dan toch gesnoept moet worden koop dan suiker- vrije- of light-produkten en alco holvrije dranken. Tenslotte: nog één bekende Leidenaar over zijn lekkere trek: burgemeester Goekoop. "Ik eet weieens een dropje, maar geen zoete snoep", reageert de burge meester. "Door mijn werk kom ik wel in situaties waarin het soms onbeleefd is om een taartje te wei geren. Maar, ik probeer zo matig mogelijk te zijn". En de hartige hap? Toegege ven: een burgemeester met een stuk Hema-worst of een zak friet op straat, dat lijkt nergens op. Maar, zelfs een burgervader kan weieens in een gulzige bui verke ren. Goekoop kan zich de tijd niet heugen waarin hij zich voor het laatst aan dit soort lekkernijen heeft bezondigd. Maar toch: "Éen zakje friet op straat, ik wil niet zeggen dat dat uitgesloten is". Postbus 30207, 2500 GE 's-Graven- hage. U ontvangt binnen vijf dagen een bericht van ontvangst van de klacht, waarbij u wordt meegedeeld binnen welke termijn de klacht wordt afgehandeld. Uw telefoonaansluiting wordt tij- wordt gereageerd op uw klacht, kunt u zich tenslotte weer binnen 30 dagen wenden tot de Geschillen commissie Post en Telecommuni catie. Als u plotseling een voor u onver klaarbaar hoge nota heeft, is het in uw belang om zo snel mogelijk te achterhalen wat daarvan de reden is. Wij raden u daarom aan direct na ontvangst van zo'n hoge nota te be- delijk gekoppeld aan een printer, ginnen met het noteren van uw uit- die de door u gevoerde uitgaande te- gaande gesprekken (datum, tijd, ge- lefoongesprekken registreert. De kozen telefoonnummer) en bij de PTT kan het gesprek zelf niet vol- PTT schriftelijk met nadruk te vra gen, maar registreert het gekozen gen om een printerregistratie. U telefoonnummer, de datum en het kunt dan na ontvangst van de prin- tijdstip van bellen, de duur van het tergegevens controleren of er ver- gesprek en de kosten. Zo kan ge- schillen zijn met uw eigen registra- controleerd worden of de kostenbe- tie en zo misschien achterhalen wat rekening in de centrale juist is. Ver- er aan de hand is. s Halslaan 10, tel: 153747. Voorschoten za: C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel: 3032; z A. Tromp, Leidseweg 328t tel: 762159. 02522-30697. Wassenaar za: R. van Niekerk, tel: 19014, Van Polanen- park 92; zo: G. Schaepman, tel: 14561, Van Zuijlen van Nei|eveltstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten. tel. 01715-1219 of 1614, t u welke huisarts de weekenddienst en eindigt zondag Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter. Jans sen. Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: M.A. van Schie, tel: 177100, Rijnsburgerweg 163. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meijer, tel: 215510, Stok roos 1. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, tel: 126371, Minnebroersgracht 41. zo 8 uur tot 24 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel: 120226, Utrechtse Veer 17. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne, tel: 125245, Kernstraat 11. zo 8 uur tot 24 uur: E.K. Fogelberg. tel132877, nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaayer Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: D.R. van Wingerden, tel: 310047, Boshuizerkade 31. zo 8 uur tot 24 uur- F, Lahr, tel: 120347, Zoeter- woudse Singel 11 Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammersteinen A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Prince, tel: 761754, Vondellaan 58. zo 8 uur tot 24 uur: H. Wiersma, tel: 310420, Haagweg 60. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster. Haagweg 41. tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: R. van Velzen. tel: 891100; zo: O. Du Ry van Beest Holle, tel: 891100; beide dagen spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op: Vlaskamp 16, tel 891100. apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 1/12 tot vr. 8/12 door: Apotheek Kooi, Surinamestraat 7, Leiden, tel: 071-214060; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel: 071-173330; Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voor schoten, tek: 071-762877. Apotheek Langstraat, Langstraat 156, Wasse naar. tel: 01715-11350. (Leiden en omstreken): A.W. Helder, Hermelijnvlinder 336, Leiden-Me- renwijk, tel: 071-220513 Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt. R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam- dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddie Oegstgeest er. - - men door W. Kuilers. Hoge Rijndijk den. tel: 071-125216, spreekuur om 13.oó Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou' de-Rijndijk, lel. 071-414547 of 410950 st voor Leiden, Leiderdorp, Warmond wordt waargeno- Lei- Voorschoten/Wassenaar B.P Hazenberg, Santhorstlaan 39-41, 15535. tel:

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14