RM Er is behoefte aan gespierde types' Top 1000 helemaal op radio Sterrenj achtwinnaar Bob van Niekerk is liever niet te gretig Ex-Beatle George Harrison: 'Er komt geen reünie' r INGEN DONDERDAG 30 NOVEMBER 19£ l Veronica's Sterrenjacht: nuchter ROTTERDAM (GPD) - Het liefst had Bob van Niekerk het al van af zaterdagavond vanaf de da ken geschreeuwd. Op dat mo ment wist de 21-jarige Rotter dammer zich al de dolgelukkige winnaar van de tweede editie van Veronica's Sterrenjacht'. Omdat de televisie-uitzending met zijn verrassende triomf pas gisteravond plaatsvondmoest hij evenwel vier lange dagen zijn kiezen stijf op elkaar houden. Over de verdere toekomst wil Bob van Niekerk zich de komen de weken nog even ernstig bera den, samen met zijn acht jaar ou dere broer James, die hem zake lijk begeleidt. De 'Sterrenj acht'- zege heeft hem sowieso een werk vakantie naar,Curacao en een platencontract opgeleverd. Aan het Antiliaanse avontuur heeft Veronica een uitgebreide televi- siespecial vastgekoppeld, waar van de uitzending reeds voor de maand maart staat gepland. Over de invulling van het an dere deel van zijn hoofdprijs heb ben de gebroeders Van Niekerk de afgelopen dagen in 't Gooi di verse oriënterende gesprekken gevoerd, maar niet meer dan dat. laat Bob in alle nuchterheid we ten. „Je kan immers wel proberen het ijzer te smeden als het heet is, maar je moet toch ook oppassen niet te gretig te zijn. Anders zitje straks met brokken, waar je over tien jaar nog spijt van hebt". LOS ANGELES (Reuter) - On danks toespelingen in die rich ting van Paul McCartney heeft ander voormalig lid van de Beatles gisteren uitgesloten dat de resterende drie leden van de band ooit weer bijeen komen. „Wat mij betreft komt er geen reünie van de Beatles, zo lang John Lennon dood is", al dus een verklaring van Har rison, die door zijn platenmaat schappij werd vrijgegeven. De 46-jarige Harrison noem de de toekomst belangrijker dan het verleden. Hij is betrok ken geraakt bij de Britse film industrie en brengt begin vol gend jaar een film uit, genaamd 'Nuns on the Run'. Paul McCartney zei maandag in Los Angeles waar hij een concert gaf: „Misschien kunnen wij, na al deze tijd, toch nog een keer samen optreden". Paul die voor het eerst in 12 jaar op toer- nee is in de Verenigde Staten zei dat een van de belangrijk ste struikelblokken voor een dergelijke hereniging onlangs is opgeruimd. Hij wees op het akkoord dat na jarenlange processen was bereikt tussen de Beatles en hun voormalige platenmaat schappij, alsmede de rechtza ken tussen hem en George Har rison, Ringo Starr en Yoko Ono, de weduwe van de in 1980 ver moorde John Lennon. De Beat les gingen in 1969 uiteen en in de daaropvolgende jaren gaf een aaneenschakeling van pro- De uitlatingen van Harrison wijzen er echter op dat het nog altijd geen koek en ei is tussen de drie overgebleven leden van de legendarische popgroep. Een hereniging op korte ter mijn zit er blijkbaar voorals nog niet in. Sportschoolhouder veel gevraagd als acteur HENGELO/HOEVELAKEN Een kop als Kojak, een lijf als Sylvester Stallone, een uitstraling als Jeroen Krab bé. De populariteit van Rolf Leenders stijgt als een ko meet. Hij studeerde Engelse taal- en letterkunde, raakte verslingerd aan body buil ding, richtte negen fitness clubs op en werd bij toeval ontdekt als filmacteur. Na bijrollen in de speelfilms 'Ge broken Spiegels' en 'Zoeken naar Eileen' heeft hij nu een belangrijke rol in de televi sieserie 'Laat maar zitten', waarin hij als bajesklant Ronnie de Beuker komische avonturen beleeft met zijn gabber Johnny Kraaykamp. door Anne Velthausz „Veel beroeps zitten te springen om werk. Bij mij komen de rol len aanwaaien. Maar een natuur talent, nee dat ben ik zeker niet. Het is mijn impact. Ik ben onbe kommerd als ik voor de camera sta en dat spreekt de regisseurs aan. En ja, natuurljk speelt mijn gespierde uiterlijk ook mee. Al die rollen van schurk, die krijg ik niet voor niets". Met zijn 'boeventronie' poseert hij deze middag ongedwongen voor de fotograaf in het Hengelo se fitnesscentrum Better Bodies. Het is één van de negen clubs die hij in het hele land heeft. Het da gelijkse wérk laat hij maar over aan de bedrijfsleiders. Want zijn tijd wordt steeds meer opgeslokt door zijn werk vooi Rolf Leenders: van sportschoolhouder tot acteur... iemand van een casting-bureau. Of ik zin had om een screentest te doen". Screentest Het begon allemaal met een op treden in het Veronica-program- ma Tineke, zo'n vier jaar gele den. „Ik hield een verhaal over fitness. Na de uitzending belde Het resulteerde in een klein rolletje in 'Gebroken spiegels' van Marleen Goris. Hij speelde de portier van het bordeel, waar in de film zich afspeelde. Daarna volgde de ene aanbieding na de andere. Hij had bijrollen in 'Zeg 'ns AA', de Duitse serie 'Auf Ach- se'. 'Zoeken naar Eileen', hij was te zien in 'De Wandelaar' van Kees Brusse en was figurant in talrijke commercials. „Aan types zoals ik, net een ge spierd uiterlijk, bestaat kenne lijk behoefte. Ik zorg voor het contrast. De gemene boef met Rolf Leenders is het prototype van een body builder en daar is hij trots op. „Ik heb er heel wat voor moeten doen. Tien jaar gele den zag ik eruit als een etalage pop. Dun en slap, ik woog nog geen zeventig kilo. Nu weeg ik 103 kilo. zonder een grammetje vet. En daar ben ik best trots op. Mijn ideaal is om er op mijn vijf tigste nog net zo'n platte buik'te hebben als een jongen van acht tien die geen patat eet. Het gaat mij om de strijd met de gewich ten. Met een zware stang op mijn nek door de knieën buigen, dat geeft mij een kick. Ik leef er hele- ;r zo uit te zien j doe. Ik eet en drink heel ber. Twee liter spa rood per dag, veel groente. En ik zorg natuur lijk dat ik geen cholesterol bin nenkrijg. Dat is dé sluipmoorde naar van deze tijd". Natuurtalent Zijn leukste ervaring als acteur is het spelen met Johnny Kraay kamp. „Die man is wat je noemt een natuurtalent. En hij blaast absoluut niet van de toren. Is eer der bescheiden. Zijn teksten leert hij nauwelijks uit zijn hoofd. Hij gooit er regelmatig spontaan een opmerking door heen, en dan ligt de hele set plat". HILVERSUM - Het i 'La Danse de Zorba' staat nummer één in de Top 1000 die de Stichting Top 40 dezer dagen uitbrengt. Opvallend aan deze nummer één is dat er drie artiesten voor 'La Danse de Zorba' tekenen. Het num mer bestaat in de uitvoering van het Trio Hellenique, van het Duo Acropolis en van Mi- kis Theodorakis. nique te horen op vrijdagmid dag 8 december. De Top 1000 wordt in z'n geheel via Radio 10 uitgezonden - een karwei dat de nodige uurtjes in be slag neemt. Men begint er aan staande zondag, 3 december, om acht uur mee. Nummer 1000 is dan aan de beurt en dat gaat.dan door tot acht uur 's avonds plus alle daarop vol gende dagen totdat op vrijdag 8 december rond drie uur alle duizend populairste platen aan de beurt zijn geweest. In totaal is voor de uitzending van de Top 1000 zo'n 66 uur nodig. Vaderlandse artiesten zijn trouwens niet slecht verte genwoordigd in die lijst: Cor- ry en haar Rekels bijvoorbeeld prijken op nummer 7 met Huilen is voor jouw te laat'. 'Venus' van Shocking Blue staat op 15, De Golden Ear ring halen met 'Back Home' de 18e plaats. En Gerard Cox doet het ook niet slecht met zijn meezinger 'Het is weer Het is voor het eerst in de ge schiedenis dat er zo'n mara thon-uitzending in ons land wordt gehouden. Mensen die moeite hebben om Radio 10 op de kabel te vinden, kunnen voor de juiste frequentie in hun woonplaats het Lijn 10- draaien: 06-320-324- 10. De Top 1000 is een overzicht van de 1000 populairste pla ten uit 25 jaar Top 40 sainds 1 januari 1965. De gedrukte uit gave van de Top 1000, een boekwerkje van 32 pagina's, is onder meer verkrijgbaar bij alle platenwinkels in ons land. Trio Hellenique: bovenaan de Top 1000 met 'La Danse de Zor- Toren gesloten De beroemde scheve toren van Pisa zal voor het publiek worden gesloten. Dit is besloten door een speciale commissie van het Itali aanse ministerie van Openbare Werken. Twee maanden geleden trok de minister van Openbare Werken, Giovanni Prandini aan de bel. Hij noemde de toestand van de toren zorgwekkend, en riep een groep wetenschappers en technici bij elkaar die op korte termijn advies moesten uitbrengen. Dat advies is nu gekomen: niemand zal meer de 294 treden van de scheve wen teltrap mogen beklimmen die naar de top van de hellende toren van Pisa voert. Al decennia lang breken ex perts zich het hoofd over de vraag wanneer het 'uur U' zal aanbre ken waarop de toren zo is overge held dat hij onvermijdelijk te pletter valt. Elk jaar zakt de toren een stukje schever. De bevolking en het gemeente bestuur van Pisa zijn woedend. "De toren loopt geen enkel ge vaar", zegt een van de tientallen souvenirverkopers op het plein voor de toren. "Wij zijn aan zijn scheefte gewend. Het enige dat ons bang maakt is het sluiten van de toren. Dat betekent een cata strofe voor Pisa". Per jaar beklimmen zo'n 600 duizend toeristen de toren van Pi sa. Het entreegeld dat ze betalen levert 3,5 miljoen gulden op. De experts van de universiteit van Pisa, die de scheefgroei van de zieke toren bewaken, zijn het met de burgemeester eens. Het probleem van de toren van Pisa is echter dat niemand precies weet hoever hij nog mag overhellen voordat de wetten van de zwaar tekracht zijn ondergang beteke- Verdachte koffer De politie op het vliegveld van de Amerikaanse stad Los Angeles heeft woensdag een verdachte koffer opgeblazen die bestemd De beroemde scheve toren van Pisa is door de autoriteiten om veilig heidsredenen voor het pu bliek gesloten. (foto EPA) was voor een Colombiaans ver keersvliegtuig. Naderhand bleek de koffer niet de vermoede staven dynamiet met een tijdmechanis- me te bevatten, maar een on schuldig computerspelletje. "Het was geen bom. Het was een Nintendo-spelletje", zei poli tiewoordvoerster Helen Kidder. De Amerikaanse douane had de grote, zware koffer van de band naar het Avianca-vliegtuig gehaald toen hij bij het doorlich ten verdachte voorwerpen leek te bevatten. In Colombia heeft de drugsmafia een reeks bomaansla gen gepleegd en afgelopen maan dag ontplofte een Avianca-toestel door nog onbekende oorzaak kort na de start vanaf het vliegveld van Alle 107 inzittenden wer den daarbij gedood. Herdenkingshorloge Een horlogefabriek in Moskou heeft in verband met de ophan den zijnde topontmoeting van de supermogendheden, die gedeel telijk wordt gehouden aan boord van de Sovjet-oorlogsbodem Sla- va, een herdenkingshorloge ver vaardigd. De fabriek produceer de toevallig reeds een horloge met de merknaam Slava. Van het speciale klokje wordt een klein aantal naar Malta gezonden. Het is het plan het horloge als aanden ken te verdelen onder de deelne mers aan de topontmoeting die op 2 en 3 december plaatsheeft aan boord van Sovjet- en Ameri kaanse marineschepen. mum wmrm MTwemtMtn VmiOCHTVMW

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 24