Oranje laat unieke kans liggen Handbalteam niet kansloos' GuJlit moet opnieuw geopereerd worden SpoorptTV Dekeling waakt voor overmoed Volleybalteam ZVH wacht op Sovjet-visum AC Milan verlengt contract voorlopig niet Comaneci: Ik kies de vrijheid' Italiaanse basketballers ontsnappen aan historische nederlaag Robertson met gemak in finale Belgen zonder moeite langs zwakke Polen DAS heeft nog elf dagen tijd DONDERDAG 30-NOVEMBER 1989 ARNHEM Handbalinternational Ursula Dekeling heeft de laatste dagen nagedacht over de prestatiecurve van het nationale vrouwenteam. En ze is tot de ontdekking gekomen dat er iets niet klopt. De lijn die jarenlang meer neerwaarts dan opwaarts ging, is in enkele weken met een duizelingwekkende snelheid de hoogte in gegaan. Op het verdachte af. „Ik ben zo bang dat we het niveau van de voorbije weken niet tijdens het WK-kwalificatietoernooi kunnen vasthouden. Het kan toch niet goed zijn als je vlak voor een belangrijk toernooi zo piekt?". De 26-jarige cirkelspeelster hoopt van harte dat ze de komende weken in Denemarken ongelijk krijgt. Ze heeft moeite een verklaring te vin den voor de plotselinge ommekeer in de nationale ploeg. „Natuurlijk ga je in een paar maanden niet op eens zoveel beter spelen dat je van Roemenië en Westduitsland wint, terwijl je tegen de DDR gelijk speelt. Toch hebben we dat gepres teerd. Vriendschappelijke duels, maar toch. Ik denk dat het vooral een mentale kwestie is. Binnen de groep is een sfeer ontstaan die ik nog nooit heb meegemaakt. Als we het veld opkomen, ontstaat er bij ons een soort gevoel van onover winnelijkheid. Terwijl we voorheen als lammetjes werden afgeslacht. Daarbij is deze groep hechter dan voorgaande jaren. Er is geen club vorming binnen de selectie, de speelsters zijn gekozen uit vele ver enigingen. Er zijn ook geen absolu te vedetten". Privileges Dat laatste zegt ze vooral om zelf on der die status uit te komen. Met 132 'caps' geldt Dekeling in elk geval wel als een routinier in de Neder landse ploeg, waar ze met Monique Geitz (in Spanje actief) de enige 'buitenlander' is. Cirkelloopsters kunnen volgens haar moeilijk uit groeien tot vedettes. „Soms speel je hele perioden zonder dat je een bal hebt beroerd. Je kunt een ploeg op die positie moeilijk op sleeptouw nemen. Dan ben je volgens mij ook geen vedette". DEN HAAG (ANP) - ZVH uit Zevenhuizen mag de Sovjetunie niet in. De volleyballers en hun aanhang wilden vandaag vertrek ken naar Moskou, maar ze heb ben tot nog toe geen visa ontvan gen. Zaterdag moet ZVH in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup II tegen Dina- mo Moskou spelen. Manager Cees Nobel is ten ein de raad. „De Muur breken ze af en wij mogen het Oostblok niet in." De clubleiding kreeg te horen, dat de ambassade op zijn vroegst morgen de vereiste visa afgeeft. Volgens Nobel is dat, zeker voor de supporters, te laat. Zij hebben een hoop geld neergeteld en ver heugden zich op een dagje Rode Plein. Nobel is ervan overtuigd, dat de fout niet bij de club ligt. Pasfoto's en formulieren zijn keurig op tijd ingeleverd. Daarnaast heeft ZVH al de nodige Russische ervaring. Vorig jaar speelde de ploeg tegen Leningrad. „Vandaag kunnen we echt niet weg, want dan is de am bassade niet open", verzucht de manager. „Bovendien zou een aantal van ons al 's morgens vroeg moeten vliegen." ZVH put zich momenteel uit in het sturen van faxen. Naar de Ne derlandse en de Russische bond. In de hoop dat toch nog een op lossing wordt gevonden. Nobel: „Stel je voor, dat we deze wed strijd om de Europa Cup niet kunnen spelen. Dat zal maar wei nig sportploegen overkomen." De volleybalfamilie van ZVH uit Zevenhuizen was van plan vandaag met drie vliegtuigen naar Moskou te reizen. Een groep je met de spelers rechtstreeks, de andere via Helsinki of Kopenha gen. Met 61 zouden ze zaterdag bij de wedstrijd tegen Dinamo Mos kou aanwezig zijn. Bij ATV Basel, waar ze sinds mei van dit jaar vertoeft, heeft ze ook geen vedette-rol, vindt ze. Toch is ze bij de Zwitserse topploeg de enige speelster met privileges. Ze wordt niet betaald door de club, maar heeft wel een auto ter beschikking. Dekeling geniet aanzien in de Zwit serse competitie. Ze verblijft inmiddels al driejaar in het buitenland. Voordat ze voor Basel koos, handbalde ze twee sei zoenen bij de Westduitse topclub Lützellinden. Als full-prof. Mede door de scoringsdrift van Dekeling behaalde de club uit Giessen twee titels. Het Duitse avontuur heeft haar gesterkt en gehard. Maar ook is ze aan het twijfelen gebracht. „Het was een hele stap van Niloc en Hel las in Nederland naar Westduits land. Het waren twee hele leerzame jaren, maar het ging op den duur toch ook wel vervelen. Je was nooit vrij. Als ik een keer geen wedstrijd had in een weekeinde dacht ik: lek ker eens een keer niks doen en even naar Holland. Dan kreeg ik op vrij dagavond een belletje dat ik op za terdag en zondag present moest zijn, omdat de sponsor weer een of andere festiviteit had. De speelsters moesten daar verplicht verschijnen. Dat werd ik een beetje zat". Afstompen Ze leerde een vriend uit Zwitser land kennen en verkaste naar Basel. Terug naar een niveau, te vergelij ken met het Nederlandse. „Dat be sefte ik, maar ik voel me nu geluk kig. Ik werk in een praktijk als the rapeutisch bewegingslerares. Het handballen is weer hobby, zou je kunnen zeggen. Ik merk dat het toch prettiger is zo. De hele dag handballen stompt af'. Er zijn weinig dingen meer die haar binden aan haar vaderland, buiten haar familie dan. En Oranje. „Ja, maar die vijf keer dat we met de nationale ploeg op stap zijn, zijn on voldoende om 365 dagen in Neder land door te brengen". Ze heeft af stand genomen van Nederland en weet zelfs amper welke professio nele ontwikkelingen er gaande zijn MILAAN (GPD) Ruud Gullit gaat morgen voor de derde keer binnen negen maanden onder het mes. Ditmaal zal een kraakbeenoperatie aan Gullits rechterknie worden uitge voerd door de Brusselse chirurg Marc Martens, die zeer sceptisch is over het herstel: ..Het kan vier maanden duren, maar bij Ruud ook een jaar. Deze blessure is niet zeldzaam, maar wel de meest gevreesde voor topsporters". binnen het Nederlands Handbal Verbond. Dat enige mannelijke in ternationals de tijdelijke profstatus is verleend, vindt ze in principe een goede zaak. De vrouwen blijven voorlopig nog even achter bij deze nieuwe trend. „Sorry, maar ik moet er toch een beetje om lachen. Het is natuurlijk prima dat ze een andere weg in slaan. Maar ik weet wat professio neel handbal inhoudt. Dit heeft alle maal nog niets te betekenen in ver gelijking met de Oostbloklanden. Het is niettemin een goede ontwik keling". Positief Dekeling stelt zich positief op te genover de nationale ploeg en kan zich ook altijd vrijmaken vanuit Zwitserland. „Ik speel graag voor Nederland en zeker op dit moment breken er leuke tijden aan. Bonds coach Ton van Linder is denk ik goed bezig. Voor hem maakte ik Jan Kecskémethy (nu trainer van eredi- visionist Foreholte, red.) mee. Dat was een ander verhaal. Persoonlijk vond ik de harde en kritische bena dering van Kecskémethy beter. Aan de andere kant bereikt Van Linder met een meer sociale opstelling misschien wel meer. Hij valt een speelster niet snel af. Vrouwen zijn toch gevoelig voor kritiek en zien het bepaald niet als stimulans als ze verrot worden gescholden". Oranje opent vrijdagavond het WK-kwalificatietoernooi, waarin het invalt door afzeggingen van an dere landen, met een duel tegen de DDR. Daarna volgen Hongarije en Zweden. De eerste drie uit de poule gaan over en gaan met negen andere landen uitmaken wie er in 1990 naar het WK in Seoul mag. „De favorie ten zijn opeens met Nederland reke ning gaan houden. Dat is op zich al ongekend. We zullen een flinke do sis geluk nodig hebben om plaat sing af te dwingen. Maar kansloos zijn we niet. Ik hoop alleen dat het niet slechts een tijdelijke bevlieging of piek is. Mocht straks blijken dat we zo goed presteerden omdat de rest aan een opbouwfase bezig was, dan zou dat heel frustrerend zijn". ROB VAN DER ZANDEN Bij AC Milan is gelaten gerageerd op de nieuwe tegenslag in de lij densweg van Gullit. Op verzoek van de medische staf van de Italiaanse club werd de knie gisteren door Martens opnieuw bekeken. Voorzit ter Berlusconi heeft besloten het contract met Gullit niet te verlen gen zolang de speler niet fit is. In de wandelgangen van het trainings kamp Milanello werd op fluister toon al gesproken over het einde van Gullits loopbaan, aan zijn deel name met Oranje aan het WK werd zelfs niet eens meer gedacht. Het nieuws over de nieuwe in greep aan zijn knie viel gisteren sa men met de bekendmaking dat Gul lit door het Engelse voetbalblad World Soccer voor de tweede keer tot de beste speler van de wereld werd uitgeroepen. Omdat Gullit, zoals de hoofdredacteur toelichtte 'het symbool is van het moderne voetbal en daarom meer bekend heid geniet dan welke tijdgenoot dan ook". De uitverkiezing was de speler ont gaan. Hij nam de complimenten verbaasd in ontvangst. Bij een toe vallige ontmoeting op de lijnvlucht Milaan-Amsterdam toonde de nor maal goedlachse vedette zich zeld zaam onzeker. „Ik heb geen com mentaar. Heb je als journalist dan nooit eens vrij? Wat moet jij een rot baan hebben?", en zich wendend tot de omstanders: „Zien jullie nou wat ik bedoel? Ik word zelfs in het vliegtuig niet echt met rust gela ten". Zijn ogen lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. De bange ver moedens bleken op waarheid te be rusten. Zondagavond ging in de tv- studio's van Canale 5 het gerucht dat het toch fout zat met de knie, on danks alle positieve geluiden van de afgelopen week. Maar dat soort ge ruchten in Milaan blijven meestal geruchten. Exact 400 dagen na de glorieuze intocht op de Amstel als de charis matische leider van Oranje arriveer de Gullit afgelopen dinsdag alleen op een perron van het station van Schiphol, met een kaartje eerste klas naar Rotterdam in zijn hand. Een slechter teken was niet denk baar, na pas een week weer met de BUDAPEST (Rtr/AFP) Roemeense Nadia Comaneci, wier naam nog steeds een magi sche klank heeft in de turnwe- reld, is haar land ontvlucht en in Hongarije ondergedoken. „Ik heb de vrijheid gekozen", zei ze, toen zij met zes anderen dwars door de 'groene zone' in het Hongaarse grensplaatsje Kiszombar aan kwam. Nooit zou ik mijn land hebben verlaten als men mij niet jarenlang een uitreisvisum had geweigerd." Roemenië is één van landen in Oost-Europa waar de liberalise ring nog steeds hard wordt onder drukt. Aan het einde van de jaar lijkse bijeenkomst van de Roe meense Communistische Partij verklaarde partijleider Ceauces- cu vorige week nog dat er van her vormingen pas sprake zal zijn als „de beuk appels en het riet bloe men zal dragen." Nadia Comaneci vestigde haar naam, toen zij als veertien-jarige bij de Olympische Spelen van Montreal 1976 als eerste gymnas- te het goud behaalde met de per fecte score van tien punten. In de vijf dagen durende competitie verscheen dat cijfer niet minder dan zevenmaal op het scorebord; een record dat pas vorig jaar bij de Spelen van Seoul werd geëve naard. Met driemaal goud, eenmaal zilver en eenmaal brons verliet het kindvrouwtje Montreal als onbetwiste koningin; de eerste van een hele generatie met inge bouwde springveren toegeruste mini-meisjes. Bij de spelen van Moskou moest zij overigens de Sovjet-turnster Elena Davidova voor laten gaan. In Roemenië zelf raakte Coma neci na haar afscheid van het tur nen in 1984 gaandeweg geïso leerd. Het eigen huis bleek leeg en groot. Aanbiedingen om zich als trainster in het westen te vesti gen, kwamen wel, maar er kon niet op worden ingegaan; de auto riteiten werkten niet mee. Het was uiteindelijk Comaneci zelf, die besloot met haar omgeving te breken. „Ik heb hier jarenlang naartoe gewerkt", zei ze toen zij en de anderen eenmaal door een Roemeen over de Hongaarse grens waren geloodst. DEN BOSCH De ster van het Nederlandse basketbal team stijgt snel aan het Europese firmament. Zo snel dat zich opeens situaties voordoen waarop de spelers blijkbaar (nog) niet zijn berekend. Gisteren in een kolkende en stam pende Maaspoort leek Oranje geschiedenis te gaan schrij ven tegen Italië, een land waar sinds 1947 niet meer van was gewonnen. Leek, want met de sleutel zeventien seconden voor tijd in handen, wist uitgerekend de uitblinker van de avond, Okke te Velde, plotseling het slot niet meer te vin den. SCHEVENINGEN (ANP) - De Australiër Chris Robertson kan vanavond fris als een hoentje begin nen aan de finale van het open toer nooi om de Nederlandse squashtitel tegen de Pakistaanse favoriet Jans her Khan. De 24-jarige Robertson hoefde in de halve eindstrijd tegen de vijf jaar oudere Bryan Beeson geen moment naar adem te happen en won in drie games. „Dat was ook de bedoeling", zei Robertson direct na afloop en zon der te hijgen. „Ik had besloten vroeg aan te dringen en weinig ener gie te verspillen. Tegen Khan wordt het nog moeilijk genoeg. Boven dien zag ik al snel dat Chris niet in goede doen was. Hij was traag." Bij de vrouwen had de Engelse Fiona Geaves, die door de vroegtij dige uitschakeling van de concur rentie in haar helft van het schema nog niet echt op de proef is gesteld, maar even langer werk met haar on geplaatste landgenote Suzanne Horner, de plaag van de Nederland se hoop Babette Hoogendoorn in de eerste ronde. Daardoor ontsnapte Italië alsnog met 83-84 aan wat in het basketbal land nummero één van Europa on getwijfeld als een blamage van de eerste orde zou zijn afgeschilderd. Nederland liet in poule B daarmee een unieke kans liggen om zich defi nitief voor het EK van 1991 te plaat sen. Nu moet Oranje het volgend jaar november, wanneer de returns op het programma staan, verder met België uitvechten wie het nog ongeslagen Italië naar het Europese kampioenschap mag vergezellen. Waarbij de papieren van Nederland onveranderd goed zijn. Per slot van rekening staat het team van bonds coach Ruud Harrewijn 16 punten „Te weinig ervaring in het spelen van dit soort wedstrijden tegen dit soort topteams". Zo keek Harrewijn terug op die hectische slotfase waarin Nederland vier schoten mocht nemen om die ook alle vier te missen. Uiteraard was de laatste daarvan ook de meest dramatische. Hoewel Harrewijn naderhand ver telde opdracht te hebben gegeven de bal naar de dicht bij het bord opererende Tico Cooper te spelen, besliste Okke te Velde anders. De topscorer van Nederland kreeg de bal na de time-out in handen, ver speelde zestien seconden met het zoeken naar de juiste (schot)positie en liet met nog één seconde op de klok uit de hoek van het veld een 'blooper' los die slechts de zijkant van het bord raakte. Oplossing Zoiets zou de veel geroutineerder Italianen ongetwijfeld niet zijn overkomen. Ongeacht de score en ongeacht de situatie is er, althans op papier, een oplossing voor handen. In de sterkste clubcompetitie van Europa, waarvoor tegenwoordig zelfs Amerikaanse kranten in hun kolommen ruimte reserveren, zijn dit type afwikkelingen aan de orde van de dag. De coaches weten er van, de spelers handelen daarnaar. Het was hun coach Allessandro Gamba trouwens evenmin ontgaan dat Nederland de laatste tijd aardig aan de weg timmert. „Ik had mijn spelers op het hart gedrukt deze te genstander niet te onderschatten, zeker niet waar het op hun schot aankomt.- Toch gaven ze te veel ruimte. Dat kostte ons bijna de wed strijd", aldus Gamba na afloop. Nederland - Italië 83-84 (44-43). Scheidsrechters: Marzin (Fra), Tochev (Bul). Toeschouwers: 2000. Scores Ne derland: Bottse 6, De Waard 3, Van Root- selaar 7, Schilp 4, Te Velde 28, Cooper 19, Pieterse 2, Kuipers 14. Italië: Pittis 4, Dell'Agnello 12, Brunamonti 8, Iacopini Inderdaad was Oranje in de met 2000 toeschouwers goed gevulde Maaspoort prima op dreef, vooral rond de perimeter waar telkens wel iemand vrijkwam. Dit ondanks de gespierde verdediging van de Italia nen. hun handelsmerk op de inter nationale velden. Maar ook in dat opzicht deed Oranje nauwelijks on der voor de nummer vier van Euro pa, die in de eerste helft nooit ver der kon uitlopen dan een punt of drie en die in de tweede rondgang steeds tegen zo'n achterstand aan keek. Subliem Het duel was derhalve niet alleen continue spannend, maar stond bo vendien op een peil dat maar zelden in Nederland is te aanschouwen. Voor elke centimer van de houten vloer werd gevochten en toen de su bliem spelende Okke te Velde Oran je met nog zes minuten te spelen met zijn derde driepunter op 71-66 bracht, hing een verrassing in de lucht. Maar dat werd het Italiaanse wonderkind Antonello Riva, die in de eerste helft door Marco de Waard op twee punten was gehouden, toch te gortig. Scheldend en tierend op zijn medespelers nam hij zelf het heft in handen en bracht Italië met nog een halve minuut te spelen voor het eerst in de tweede helft weer op voorsprong: 83-84. De Italiaanse zwaargewicht Riccardo Morandotti (links) baant zich een weg tussen Jos Kuipers en Tico Cooper. (foto anpi De toeschouwers hielden het kwam. „Onverdiend, maar daar heb toen niet meer. Beklommen mas- ik niets aan", realiseerde Harrewijn saai de banken en schreeuwden de zich meteen de gevolgen. „We had kelen schor. Helpen deed dat niet. den er al kunnen zijn. Maar goed, aan de andere kant hebben we weer Tot driemaal toe liet Nederland wat geleerd. Dat is om te onthou- open kansen liggen en een anti-cli- den". max kon haast niet uitblijven. Die AD VAN KAAM CHARLEROI (ANP) - Een niet al te sterk spelende Belgische basket- balploeg heeft gisteravond in Char leroi de hard aangekomen neder laag tegen Nederland weggespoeld tegen Polen. De Oosteuropeanen konden in de kwalificatiewedstrijd voor het Europees kampioenschap de tegenstander tien minuten vol gen maar werden daarna toch naar een ruime nederlaag gestuurd. De Belgen wonnen met 96-80, na een ruststand van 46-30. Zonder topper Rik Samaey, van wie bekend werd dat hij pas in fe bruari weer mag gaan ballen, kwa men de Belgen pas na tien minuten van de tegenstander los. De jonge Poolse ploeg bleef tot 19-18 bij, maar vertoonde daarna een schrik barend gebrek aan koelbloedig heid. De eenvoudigste kansen wer den gemist, waardoor de Belgen in bij de rust een gat van zestien pun ten hadden geslagen. Het schotper centage van de Polen zakte na rust nog verder. Zes minuten voor het einde had België het grootste ver schil bewerkstelligd: 21 punten. In de slotfase werd er toch weer ingele verd. Het uiteindelijke verschil van zestien punten stak schril af bij de door Nederland en Italië tegen Po len verworven marges. „Alles hangt af van het tweede duel tegen Nederland. Dan is ver moedelijk Samaey weer van de par tij", liet de Belgische bondscoach Van den Bosch het vertrouwen op een goede afloop doorklinken. Ita lië, Nederland, Belgie en Polen zet ten de kwalificatiereeks in novem ber 1990 voort. selectie van AC Milan te hebben meegetraind. Vocht Trainer Arrigo Sacchi was die avond nog hooglijk verbaasd over Gullits bezoek aan zijn vaderland: „Ruud in Rotterdam? Je bent gek. Morgen traint hij gewoon met ons mee". Na lang aandringen volgde er toch een bekentenis: „Het leek uit stekend met hem te gaan. Hij stond weer centraal tijdens de trainingen. Maar zaterdag had hij weer last van die vervloekte knie. Zondag moest hij daardoor rust houden". Wat de trainer op dat moment nog niet wist, was dat dr. Tavana van de Italiaanse club de Brusselse prof. Martens had verzocht de knie toch weer te bekijken. Er had zich weer vocht in het gewricht opgehoopt na de eerste inspannende trainingsda- gen. Gullit meldde zich gisteren met zijn vertrouwensman Ted Troost in het universitair ziekenhuis Pellen berg nabij Leuven. De speler is daar in de afgelopen drie maanden al een paar keer geweest. Vrijdag 17 no vember had Martens nog verklaard dat de knie zó voorspoedig genas, dat Gullit de trainingsarbeid mocht hervatten. Op Milanello praatte men zelfs over een rentree in janua- Martens verklaarde vorige week in een voetbalmaandblad dat de blessure van Gullit zeer delicaat is. „Meniscussen en kruisbanden kun nen we zo aanpakken. Kraakbeen niet. Je krijgt nóóit een nieuw kraakbeen terug. Wel een surrogaat. Het gaat om de behandeling op het juiste moment. Met Ruud moeten we afwachten en zien wat de natuur voor ons kan doen. Het genezings proces is zeer variabel. Niets is on voorspelbaarder dan het menselijk lichaam en complicaties kan nie mand ter wereld vermijden. Er is dan ook geen limiet te noemen, maar ten minste vier maanden". Geen risico Gullit zou in het beste geval pas in april zijn rentree kunnen vieren. Twee maanden voor de start van het WK en één jaar nadat hij een menis cusoperatie onderging in Rome, uit gevoerd door dr. Perugia. Omdat de Europa-Cup-I-finale toen voor de deur stond, werd het genezingspro ces extra versneld. Gullit speelde sindsdien slechts drie wedstrijden, waaronder de bewuste finale, waar in hij twee doelpunten scoorde. Na de WK-interland tegen Finland een week later, waar hij de voorzet gaf voor de winnende treffer van Kieft, mocht hij van AC Milan al op vakan tie. Een maand later werd hij weer geopereerd omdat het kraakbeen toch bleek aangetast. Op 25 augus tus liet hij zich voor het eerst door Martens onderzoeken. Gullit moest zes weken rust houden en kon pas daarna zes weken licht trainen. In deze periode zei hij telkens niet te zullen zwichten onder de druk van een spoedige rentree: „Ik wil geen enkel risico meer nemen. Als ik weer speel ben ik volledig her steld". Dat is nu min of meer de eis van zijn werkgever, die driejaar geleden 17 miljoen gulden aan PSV betaalde als transfersom. Tot nu toe speelde Gullit slechts 48 competitiewed strijden en elf Europa-Cupwedstrij den voor de rood-zwarte club. En hoewel deze geringe aantallen niet zijn schuld zijn, is de clubleiding daar toch niet erg tevreden over. Gullit zou samen met Marco van Basten op 5 december zijn contract verlengen tot 1993. Maar voorzitter Berlusconi zegde gisteren na het horen van het slechte nieuws die af spraak voor Gullit af. „Het is zielig voor hem, maar ik voel er niets voor om risico's te lopen zolang er hele maal geen duidelijkheid bestaat over de genezing van zijn knie". Gullit zou de bestbetaalde voetbal ler in Italië en dus in de wereld wor den. Die eer valt nu te beurt aan Van Basten, indien hij op pakjesavond het nieuwe contract tekent. Maar Mat zal voor niemand meer een sur prise zijn. JURRIAAN VAN WESSEM DEN BOSCH - De Stichting Topbasketball DAS Delft geeft zichzelf nog elf dagen de tijd om een hoofdsponsor te vinden voor het eerste mannenteam. De stich ting heeft minstens tachtigdui zend gulden nodig om het seizoen uit te spelen. Als zich voor 11 de cember geen geldschieter aan meldt, wordt DAS teruggetrok ken uit de eredivisie. De spelers hebben dan, via de morgen geopende tussentijdse transferperiode, tot 15 december de gelegenheid een andere club te vinden. Vooralsnog hebben alle spelers, onder wie de ex-Leiden spelers Daan van Egmond en Jer ry Beck, toegezegd om in elk ge val tot 11 december DAS trouw te blijven. „Wanneer er geen spon sor gevonden wordt speelt DAS op 9 december tegen Weert zijn laatste competitie-wedstrijd," al dus het stichtingsbestuur gister avond. Het is voor stichtingsvoorzitter Marcus te hopen dat er van de kant van sponsors meer belang stelling is voor DAS dan van de kant van de pers. Bq de inder haast belegde persconferentie voor de interland kwam niemand opdagen. DONDERDAG 16.00-17.00 EURO: Skiën: Worldcupwed- strijden vanuil Waterville Valley. 17.00-17.35 BBC 2: Snooker Engelse kampioenschappen. 17.00-18.00 EURO Wielrennen samen vatting van hel WK op de baan vanuit Lyon in Frankrijk 18.50-19.20 RTL V: Sportlretten. 18.00-19.00 EURO Paardesport con cours hippique vanuil Berlijn. 19.00-19.30 EURO Motor Sports News. 19.30-20.00 EURO: Surler magazine. 20 00-22.00 EURO Golf Australian Open. 22.00-23.00 EURO: Badminton: wortd- cupwedstrijden in China 23.00-00.00 EURO Europees Basketbal. VRUDAG 10.00-10.30 EURO: Motor Sports News. I 10.30-11.00 EURO: Surfer magazin

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17