De dreigbrieven en scheldkanonnades stromen weer binnen Tineke voelt uitstel TV10 als dieptepunt Rob van Hulst alias dokter Eric Koning: Neil Youiig komt ook in Ahoy' Van den Ende en Versluys naar buitenland I N G E N i5 uermMvmidK mm ek m mme m iwö J HILVERSUM (GPD) - Tineke de Nooy, die voor TV10 een dagelijk se middagshow zou gaan maken, is kwaad op de regering. „Het is te gek voor woorden dat commerciële televisie nu weer een aantal maanden wordt uitgesteld. Ik heb het nieuws gisteren echt als een dieptepunt, een grote klap, beleefd." Tineke de Nooy zegt zich nu toch wel werkloos te voelen. „Ik ga maar weer eens vakantie houden. Tot nu toe kon ik me bezig hou den met het voorbereiden van dagelijkse uitzendingen, proef-opna- mes en dergelijke. Nu valt er niets meer te repeteren." De ex- Veronica presentatrice zegt zichzelf wel te kunnen redden in de komende maanden. „Ik heb een eigen bedrijfje en kan op drachten genoeg krijgen. Ik denk dat ik meer ga schrijven. Voor al die journalisten die meewerken aan mijn TV10 programma is het helemaal verschrikkelijk dat de zaak nu weer maanden stilligt. Journalisten kunnen niet buiten hun werk, zij voelen zich nu echt werkloos." De Nooy begrijpt niet dat de politiek commerciële televisie in Ne derland nu weer op de lange baan heeft geschoven. „Je denkt toch zeker niet dat de buitenlandse stations als TF1 zich daar iets van aantrekt. Dat station gaat echt binnenkort toeslaan in Nederland. Buitenlanders hebben niets te maken met de Nederlandse politiek. Het is zo onrechtvaardig dat wij nu weer moeten wachten. Ik ben benieuwd of TV10 de onderhandelingen met TF1 weer oppakt. Je weet maar nooit..." HILVERSUM - „Eigen lijk was ik wel blij dat 'Me disch Centrum West' een tijdlang niet op de Neder landse televisie is ge weest. Maar nu is het weer raak. Scheldkannonades op mijn telefoon-beant- woorder. dreigbrieven en .Neil Young «i ROTTERDAM (GPD) Neil Young geeft op woensdag 13 december een concert in Ahoy'. De Canadese zanger, wiens optreden in de Am sterdamse Stopera op 10 de cember in een mum van tijd was uitverkocht, zal ook in het Rotterdamse sportpaleis in zijn eentje een selectie uit zijn omvangrijke repertoire ten gehore brengen. 23 (24) 24 (32) 6 (12) 7 (10) 8 8) 9 (20) 10 (17) 11 (19) 12 (18) 13 6) Lily was here - David Stewart Candy Dulfer - RCA Another day in para dise - Phil Collins - WEA Records Girl I'm gonna miss you - Milli Vanilli - Ariola Streef Tuff - Double Trouble - Polydor That's what I like - Ji ve Bunny The Mas- tenmixers - Indisc Listen to your heart - Roxette - Emi Bovema When I looked at him - Expose - Ariola Sweet surrender - Wet Wet Wet - Phonogram Get Busy - mr. Lee - Zomba All around the world - Lisa Stansfield - Ario la Homely girl - UB 40- Virgin Leave a light on - Bel inda Carlisle - Virgin If only I could - Syd ney Youngblood - Vir- 14 (14) 15 9) 16 7) Bust a move - Young MC - Ariola You are my hero - An- Schilder - CNR Right here waiting - Richard Marx - Emi Bovema 17 (16) Scandal - Queen - Emi Bovema 34 (35) 35 (21) 36 (25) 37 (31) 38 (28) 39 (34) 40 (27) Take care of yourself - Level 42 - Polydor Dancando Lambada - Kaoma - CBS The message is love - Arthür Baker Al Green - Polydor Eye know - De la Soul - Indisc The arms of orion - Prince Sheena Eas- ton - WEA Records Let love rule - Lenny Kravitz - Virgin Don't know much - Linda Ronstadt Aaron Neville - WEA Records Lambada - Kaoma - CBS Steamy windows - Ti na Tuner - Emi Bove- Adieu sweet Bahnhof (live) - The Nits - CBS Laat je gaan - Petra Co - Dureco i Rhythm nation - Ja net Jackson - Polydor i Comment te dire adieu - Jimmy Som- merville - Phonogram I Glamour Boys (re mix) - Living Colour - CBS Woman in Chains - Tears for Fears Pho nogram Yellow moon - The Ne ville Brothers - Poly dor Don't push it - Ruth Joy - WEA Records Knockin' on heaven's door Randy Craw ford - WEA Records A bit of- Kiss AMC - Emi Bovema Oye Mi Canto (Hear my voice) - Gloria Es- tefan - CBS Call it love - Poco - RCA I'm still missing your love - SOS Band -CBS Fine brown frame - Lou Rawls Diana Reeves - Emi Bovema vervelende reacties op straat." door Frederike Contant Rob van Hulst is de acteur die de rol van de ambitieuze en door trapte assistent-arts Eric Koning speelt in de TROS-serie 'Medisch Centrum West'. Dat doet hij blijkbaar zo goed dat het publiek hem helemaal identificeert met dat karakter. „Natuurlijk is het ook een compliment dat de kij kers mij voor een etter houden, maar soms gaan de bedreigingen wel erg ver," zo stelt Van Hulst. Sinds enkele weken is het wel en wee van artsen en patiënten in het ziekenhuis weer op de buis. Het eerste seizoen was een regel rechte klapper. Miljoenen kij kers zaten wekelijks voor de tele visie en de serie, geregisseerd door Nico Knapper, was vaak on derwerp van gesprek op feestjes en familiebijeenkomsten. Rob van Hulst denkt dat de tweede serie zeker zoveel succes zal boe ken. „We waren er als acteurs ei genlijk niet goed op voorbereid dat de serie zo zou aanslaan. Na een paar weken kon je de straat niet meer op. Vooral mijn karak ter in de serie roept veel agressie op bij het publiek. Ik ben er van overtuigd dat we dat nu weer gaan krijgen". Van Hulst vertelt dat hij, afge zien van de dreigtelefoontjes, wel geniet van het succes. „Na tuurlijk is het heel leuk te mer ken datje met iets bezig bent dat gewaardeerd wordt. Ik ben ech ter niet zo ijdel dat ik denk dat het succes van de serie alleen aan de acteurs te danken is. Zij stra len natuurlijk het meeste, maar de meeste eer komt toch wel toe achter de scher- Climax Op dit moment kunnen de kij kers nog elf weken lang genieten van de intriges en romances in het ziekenhuis. De derde serie opnamen zijn echter ook al klaar, maar die worden pas in het win terseizoen van 1990 uitgezonden. De TROS en uitvoerend produ cent John de Mol zijn tot over eenstemming gekomen dat er in ieder geval nog een vierde serie wordt gedraaid en waarschijnlijk ook een vijfde. Regisseur Nico Knapper zal daarbij niet meer van de partij zijn. Hij was van mening dat het succes niet tot op de laatste minuut moest worden uitgebuit, maar dat in een vierde serie opnamen naar een climax moest worden toegewerkt om daarna met een heel nieuwe dra- maproduktie te beginnen. Rob van Hulst is het daar niet mee eens. "Ik denk dat zo lang een serie goed loopt er geen en kele reden is om te stoppen. Vol gens mij zijn de belevenissen in een ziekenhuis bijna onuitputte lijk voor de schrijver". Gemenerik Vindt Rob van Hulst het soms niet jammer dat hij als dokter Eric de gemenerik moet spelen met alle consequenties van dien? „Wat ik je zei. Ik ben in eerste in stantie geschrokken van het feit dat kijkers ook denken dat je in werkelijkheid net zo slecht bent als de figuur die je speelt, maar nu lach ik erom. Ik moet wel toe geven dat ik me tijdens de opna me-periode wel laat meeslepen door het karakter van Eric. Je neemt die rol toch een beetje mee naar huis. Ik ben tijdens die maanden ook veel cynischer dan ik normaal ben. Dat kan ook haast niet anders, wantje leeft je toch behoorlijk in." De Wallen Heeft Van Hulst altijd van een carrière als acteur gedroomd? „Nee, helemaal niet. Ik moet ook bekennen dat acteren beslist niet mijn grootste ambitie is. Het is leuk om te doen, maar niet om je hele leven mee te vullen. In mijn vrije maanden geef ik aan groe pen mensen rondleidingen op de Wallen in Amsterdam. Dat is echt leuk om te doen. Je staat dan in het volle leven, hebt direct contact met allerlei soorten men sen. Het gekke is dat ik voor zo'n rondleiding vaak veel zenuwach tiger ben dan voor de opnamen van 'Medisch Centrum West'. Tij dens zo'n rondleiding gebeurt en van alles en sta je in direct con tact met je 'publiek'. Je kunt niet even iets overdoen als het niet lekker loopt. Dat maakt het wel erg spannend. Ik heb dan ook de vreemdste dingen meegemaakt die ik binnenkort in boekvorm hoop uit te geven." AALSMEER (ANP) - Het produktiebedrijf van Joop van den Ende gaat samen met de filmprodu cent Gijs Versluys de internationale markt op. Het is de bedoeling dat een gezamenlijke onder neming van de twee, JE Entertainment, films en televisieprogramma's gaat maken voor de Eu ropese en Amerikaanse markt. „We opereren beiden al op die internationale markt en samen ben je sterker", aldus een woordvoerder van Van den Ende. De leiding van JE Entertainment komt in handen van Gijs Ver sluys. Hoe groot het belang van de twee in JE En tertainment is wordt niet prijsgegeven. Het nieuwe bedrijf wordt volgens Versluys een onderdeel van de onderneming van Van den En de. Versluys eigen bedrijf, Riverside Pictures, blijft bestaan als beheerder van rechten, maar nieuwe produkties komen allemaal in JE Enter tainment terecht. Een belangrijke klant wordt het Amerikaanse station NBC, dat een optie heeft op een belang in Van den Ende Productions. Maar de enige klant wordt dat zeker niet. Volgens Versluys zijn er ve le contacten met gegadigden in de Bondsrepu bliek Duitsland, Frankrijk, Engeland en Italië. De twintig projecten die de nieuwe combinatie verwacht te maken, zullen voor het grootste deel in Aalsmaar worden geproduceerd en betekenen, aldus een verklaring van Van den Ende, „een be langrijke uitbreiding van de werkgelegenheid voor regisseurs, schrijvers, acteurs en andere medewerkers uit de televisie- en filmindustrie. Meteoren Tussen 21 en 25 december is er een verhoogde kans op meteoren, ook bekend onder de naam „val lende sterren". Het gaat om de zwermen van de ursiden en lynci- den, aldus de sterrenwacht „De Koepel" in Utrecht. Ook tussen 13 en 15 december verschijnen veel meteoren aan het hemelgewelf. Ze behoren tot de zwerm van de geminiden, om dat hun sporen wijzen naar het sterrenbeeld gemini (tweelingen). Het zal erg moeilijk zijn ze waar te nemen, omdat het maanlicht zal storen. Alleen de helderste exem plaren blijven dan zichtbaar. De winter begint dit jaar op 21 december om 22.22 uur. De zon staat dan precies recht boven de Steenbokskeerkring op 23,5 gra den zuiderbreedte. Dit is het meest zuidelijke punt dat hij be reikt. Eigenlijk is er sprake van het midden van de winter, want de zon keert vanaf dat moment weer terug naar het noorden. 'Toren-bazen' Vertegenwoordigers vaïi de hoogste bouwwerken ter wereld komen in 1991 bijeen in Rotter dam. De directie van de Euromast zal dan als gastheer optreden voor de derde bijeenkomst van inter nationale 'torenbazen'. Dat is het afgelopen weekeinde afgespro ken tijdens de oprichtingsverga dering van de World Federation of Great Towers (WFGT) in het Canadese Calgary. Ook is afge sproken voortaan op de laatste vrijdag van februari de officiële, feestelijke Tower Day te zullen vieren. Voor deze eerste 'toren dag' wordt gedacht aan een mondiale jamboree, waarbij pad vinders op de torenhoge gebou wen zullen kamperen. Tot de groep van 'grote torens' behoren onder meer de Rotter damse Euromast, de Eiffeltoren in Parijs en het Empire State Building in New York. Als het aan de Amerikaan Randall Wise ligt, dragen alle legkippen binnenkort contact lenzen. Niet omdat ze kippig zijn en beter zouden moeten kunnen zien, maar omdat ze dan rustiger worden. Bekend is dat kippen minder last hebben van de pikorde als ze de wereld bezien door een ro ze bril, of in dit geval door knal rode contactlenzen (bij de kip links). Behalve dat ze elkaar dan minder te lijf gaan en meer eieren leggen, eten ze ook min der. Volgens Wise betekent dat een jaarlijkse besparing van ze ker een gulden per kip per jaar, of 5 cent per dozijn eieren. Hij is er daarom van overtuigd dat zijn kippelenzen gretig aftrek zullen vinden. Op het ogenblik zijn in de VS al 100.000 kippen uitgerust met lenzen van Wise's bedrijf Animalens. Maar nu de experimenten goed zijn verlo pen en Wise zich op de verkoop heeft gestort, zullen dat er veel en veel meer worden, hoopt hij. (foto AP) KRHJ0T m mMóTMTIti ERI TS, BEL OOP ME, ir HEB EENOEO VANAi P/£ AVON TUREN p/£ in de la, a me t/jp MEEEEMMRT HEB/ IR BEN NU AL 'N ZWERVER 6EWEEST. /RNEB /N EEN RlOOSTEE EE ZE TEN, IR SEN RON/NO OEWEEST, EN EEN VOEELTJÉ. pan moet je peze beaujolais pp/meur eens proberen, heinz

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 23