Leiderdorp: fusie twee openbare basisscholen Tekort zwembad door misrekening ingenieursbureau Warmond kiest voor linden langs de doorgaande route Wassenaar kiest uiteindelijk voor vandalisme-bestendige bushokjes BOUW APPARTEMENTENCOMPLEX LEIDERDORP Prins Willem Alexander en Springschans Tegenvaller Doescomplex 120.000 gulden LEIDERDORP - De tegenval lende energiekosten van het Leiderdorpse sportcomplex De Does zijn volgens wethouder G.H.J. Keijzers te wijten aan foute berekeningen van het In genieursbureau DHV. Voor vol gend jaar verwacht zijn ge meente een tekort van ruim zes ton, 120.000 gulden meer dan is begroot. De raadscommissie fi nanciën drong gisteravond aan op een onderzoek naar de oor zaak van die kapitale misreke ning. Hoe heeft het zo ver kunnen ko men?. vroegen commissieleden zich af. De energiekosten van het zwembad blijken het dubbele te Theeschenkerij park Clingendaal mag uitbreiden WASSENAAR - De theeschen kerij in het Wassenaarse park Clingendaal verhuist van een veranda naar een serre met een oppervlakte van 70 vier kante meter. De gemeente raad heeft daar gisteravond mee ingestemd. Voor het uit breiden van de woning Clin gendaal 6 met een serre was een wijziging van het bestem mingsplan Landelijk Gebied nodig. Tegen het bouwplan voor een serre van 100 meter werd bezwaar gemaakt door de Haagse wijkvereniging Be noordenhout. Overleg leverde een compromis op. Er komt een serre van 70 vierkante me ter en een berging van 20 vier kante meter. De bouwhoogte blijft beperkt tot 3.10 meter. zijn van wat DHV de gemeente heeft voorgerekend. De commissie concludeerde dat DHV en bureau Scheper, die cijfers van DHV heeft gecontroleerd, er totaal naast heb ben gezeten. PvdA-wethouder Keijzers van fi nanciën zegde een onderzoek toe naar de juistheid van de berekenin gen van beide bureaus. Hebben DHV en Scheper zich inderdaad vergist dan overwegen B en W een schadeclaim in te dienen wegens wanprestatie. B en W willen eveneens onderzoe ken hoe bezuinigd kan worden op de energiekosten van De Does. De directeur van het sportcomplex, Th. van Houdt, vroeg zich gisteravond af waarom de gemeente hier niet eerder aan gedacht heeft. Een van de ingenieursbureaus heeft name lijk enige tijd geleden een offerte voor energiebesparende maatrege len ingediend. Van Houdt maakt zich geen zor gen over de toekomst van het sport complex. Het aantal bezoekers vol doet namelijk wel aan de verwach tingen. De beheerder van het sport complex denkt dat het groeiende aantal zwembadbezoekers de ex ploitatie op de langere termijn gun stig zal beïnvloeden. Het vernieuwde sportcomplex aan de Hoogmadeseweg is sinds ja nuari van dit jaar in gebruik. De di rectie verwacht het beoogde aantal zwemmers van 170.000 per jaar al in 1989 te halen. VUURWERK - Een telefooncel aan de Oegstgeester Hofdijk is gister avond gedeeltelijk opgeblazen door vuurwerk. Een getuige zag om on geveer negen uur twee jongens op een bromfiets passeren. Één jongen stapte af en gooide vuurwerk in de cel. Door de klap die volgde spron gen drie van de vier ruiten uit de sponningen. Later vond de politie in de gehavende telefooncel resten van strijkers. De daders zijn voort vluchtig. WASSENAAR - Wassenaar krijgt 20 luxe bushokjes, 30 gewone bushok jes en 15 nieuwe informatieborden. Het bedrijf dat de vandalisme-be stendige bouwsels plaatst en onder houdt mag één zijde van de infor matieborden beplakken en de ge meente de andere. Het zal hierbij vooral gaan om plattegronden en actieposters. Een meerderheid van de gemeenteraad heeft gisteravond ingestemd met het meest recente bod van de firma Publex (PSM) en maakte daarmee een eind aan maanden kibbelen. Aanvankelijk bestond er vooral weerstand tegen het percentage re clame voor alcohol en tabak, wat la ter sprak de grote WD haar af schuw uit over de plaatsing van gro te reclameborden in het mooie Was senaar. Tot het laatst toe bleef on duidelijk of de fractie tegen het voorstel zou stemmen. Gisteravond bleek dat vijf van de acht WD- raadsleden principieel tegen de re clameborden zijn. Zij vinden dat het plaatsen en onderhouden van bushaltes een gemeentelijke taak is en niet betaald moet worden uit re clame-opbrengsten. De drie andere WD-raadsleden waren 'niet razend enthousiast' over de vele reclame, maar vonden het al heel wat dat het aantal recla mezuilen (mupi's genoemd) in de onderhandelingen is teruggebracht van 35 tot 15. Na het tellen van de te genstemmen achtte WD-wethou- der C.P.M. Barning het noodzake lijk de vergadering vijf minuten te schorsen. Reclame Toen vervolgens een keus moest worden gemaakt tussen Publex en concurrent CLS, koos één van de principiëlen voor Publex en won deze favoriet van het college met 11 tegen 8. Onder de tegenstemmers bevonden zich de raadsleden van PvdA en D66 en PvdA-wethouder J.C.M. Greep van volksgezondheid. Het linkse blok koos voor concur rent CLS omdat die firma minder reclame wil maken voor alcohol en tabak. Wil Publex die reclame-uitingen afbouwen tot maximaal 35 procent per jaar, CLS belooft een percenta ge van maximaal 25 procent. Toen WD-wethouder A.F. Cocheret de la Morinière een vraagteken zette bij de invloed die reclame heeft op het gedrag van mensen, vond hij de PvdA tegenover zich en liet fractie leider H.J. Goulooze weten dat der gelijke overwegingen niet passen binnen het alcoholmatigingsbeleid van de gemeente. Burgemeester P.H. Schoute nam zijn wethouder in becherming door te verklaren dat het de bestuurder niet ging om de invloed op zich, maar om de invloed van een beetje meer of minder recla me voor alcohol en tabak. De gemeente moet 42.000 gulden betalen aan Publex. Ze schrijft dat bedrag in drie jaar af zodat ze toe kan met de 16.000 gulden die ze jaar lijks reserveert voor het herstel van schade door vandalisme. WARMOND - Linden en meilinden gaan het beeld van de doorgaande route in Warmond in de toekomst bepalen. Het college onderschrijft het rapport van het onderzoeksbu reau Oranjewoud. Dat bureau kiest voor linden, omdat die bomen beter tegen ongunstige groeiomstandig- heden kunnen dan beuken, typisch Hollands ogen en makkelijk te snoeien zijn. Dat bleek gisteravond tijdens de commissie openbare wer ken. De commissieleden en vertegen woordigers van het aanwezige ac tiecomité Warmonds Groen waren enthousiast over de plannen. Ze hadden wel enkele vragen en op merkingen. Raadslid mevrouw Van Egmond-van Leeuwen (PW) vrees de een besmettelijke ziekte omdat straks één type boom langs de route overheerst. Deskundige Hopijer was daar niet bang voor. Volgens hem blijven op verschillende plaat sen langs de route andere bomen staan. Ook de angst voor overvloedig kappen deelde hij niet. Volgens de deskundige zijn alleen enkele in slechte staat verkerende bomen verwijderd. "Maar er is nauwelijks verschil tussen wat er weg gaat en wat er terugkomt", voegde wethou der De Vos hieraan toe. Overigens worden de bomen die straks het straatbeeld zullen bepalen een stuk kleiner dan dan de huidige beeldbe- palers. Overleg Voorzitter Bonjer van het actieco mité Warmonds Groen drong er op aan dat het college de burgers goede informatie zal verstrekken zodra ge detailleerde plannen over de aan plant van de nieuwe bomen gereed zijn. De wethouder zegde dat toe. Daarnaast vroeg Bonjer om een 'overlegmogelijkheid' tussen ge meente en eigenaars van particulier groen. "De laatste tijd zijn er veel bomen op particulier terrein aan de Oranje Nassaulaan verdwenen", zei hij. "Daarom is dringend behoefte aan dit overleg". Hoewel kaplustige particulieren een kapvergunning nodig hebben en er meestal een her- plantingsplicht binnen de gemeen te geldt, voelde De Vos wel iets voor dit idee. Hij beloofde Bonjer het voorstel mee te nemen. LEIDERDORP - De Leider- dorpse wethouder J. den Boeft heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor een complex van 26 appartementen in de wijk Buitenhof. De appartemen ten krijgen een plekje langs de Buitenhoflaan, niet ver van het uiteinde van de vijver. Op de luchtfoto is, naast de flats, het bord te zien waarop de flats worden aangeprezen. Tus sen de kleine bouwlocatie en de brede Dwarswatering tijn vorig jaar enkele tientallen eengezins woningen gebouwd en is een aannemer bezig met het bouwen van drie complexen huur- en koopappartementen. Links achter de locatie wor den dit jaar een kleine 100 wo ningen gebouwd, variërend van sociale huurwoningen tot vrije sectorwoningen. Het gebied tus sen het nieuwe wijkje, de Enge- lendaal (de doorgaande weg met de hoge flats), de Dwarswa tering en provinciale weg links op de foto wordt de komende ja ren volgebouwd. De gemeente denkt dat hier 600 tot 700 woningen kunnen ko men en er. als de bouwstroom constant blijft, nog 6 tot 7 jaar gebouwd kan worden. Als het ge bied vol is, het Rijk blijft subsidi ëren en er interesse blijft be staan voor woningen, kan de ge meente uitwijken naar het ge bied Bloemerd 2. Dit gebied ligt aan de andere kant van de Dwarswatering en wordt inge sloten door de twee provinciale wegen en sportpark De Bloe merd (uiterst rechts op de foto). (foto Frans Rombout) Warmondse politici twijfelen over sloop bunkers bij toren WARMOND - Voordat B en W van Warmond de bunkers bij de Oude Toren slopen, mpeten ze eerst hun oor te luisteren léggen bij het plaat selijk historisch genootschap War- melda. Dat zei CDA-raadslid me vrouw P.C. den Ouden gisteravond tijdens de vergadering van de com missie openbare werken. Den Ouden werd gesteund door Progressief Warmond-raadslid B. Schavempker. Rij luisterde op de publieke tribune mee vroeg zich af of er sprake is van een monument: "Onze vroegere burgemeester is daar doodgeschoten. Met het ver wijderen moet jfe voorzichtig om gaan". Wethouder W.A.B. de Vos maakte duidelijk dat het college de bunkers niet fraai vindt en dat ook de eigenaar af wil van de bouwsels achter de muur. Vragen Progressief Zoeterwoude over plannen Dorpsstraat ZOETERWOUDE - De raadsfractie van Progressief Zoeterwoude (PZ) stelt in de gemeenteraadsvergade ring van donderdag vragen over de plannen van B en W met het perceel Dorpsstraat 36. PZ heeft vernomen dat burge meester A.J.M. Houdijk onderhan delt over de mogelijke sloop van het pand en de aanleg van parkeerplaat sen. De grootste angst van PZ is dat de burgemeester raadsleden 'weer eens voor een voldongen feit plaatst'. PZ wil dat het 'voor de dorpskern karakteristieke gebouw' bewaard blijft. Wassenaar in actie tegen roken in de duinen, vuur en vuurwerk WASSENAAR - In de periode van 15 mei tot en met 15 september is het verboden te roken in de Wassenaarse duinen. De gemeenteraad heeft deze bepaling gisteravond opgenomen in de Algemene Plaatselijke Verorde ning. Om alert te kunnen reageren in droge perioden buiten het seizoen, hebben B en W een aanwijzingsbevoegdheid gekregen. De voorgestelde bepaling is afkomstig uit de Brandbeveiligingsverorde ning en geldt dus eigenlijk al. Gemeenteraad en B en W hopen dat de over heveling naar de APV het rookverbod meer onder de aandacht brengt en de naleving beter is gewaarborgd. Roken is nog wel toegestaan in afgeslo ten ruimten als auto's en huizen in het duingebied. Om de jaarswisseling in goede banen te leiden, heeft de gemeenteraad gisteravond besloten dat mensen geen groot vuurwerk, carbid of strijkers bij zich mogen hebben in Wassenaar. Ook het afsteken van deze soorten vuurwerk wordt verboden. Wanneer mensen materialen als autobanden verzamelen, bedoeld om daar 'vreugdevuren' mee te stoken, kan daar di rect tegen worden opgetreden. De Brandbeveiligingsverordening verbood het stoken van een vuur al langer en nu is ook dat verbod opgenomen in de 'APV. Leiderdorpse politiek ldest voor goedkoper signaalabonnement cai LEIDERDORP - Een meerderheid van de Leiderdorpse gemeenteraad wil het tarief van het signaalabonnement voor de centrale antenne inrichting (cai) per 1 janauari 1990 verlagen. Met de door B en W voorgestelde afschaf fing van het installatie-abonnement in 1994 nemen de meeste politieke partijen geen genoegen. Dit bleek gisteravond tijdens een vergadering van de raadscommissie fi nanciën. De fracties van CDA, WD, D66 en PPR/PSP gingen met dit ad vies in tegen het voorstel van B en W om het tarief voor het signaalabonne ment niet aan te passen. Alleen PvdA'er V. Molkenboer stemd in met het collegevoorstel. Geschat wordt dat het Leiderdorpse nutsbedrijf een reserve van een mil joen gulden, heeft opgebouwd uit de cai-opbrengsten. Fractievoorzitter van het CDA, A. Roest, stelde voor het signaalabonnement met 12 gulden per jaar te verlagen. VVD-raadslid W. Scheffer pleitte voor een verlaging van 24 gulden per jaar. Aansluiten woonboten Warmond op riolering verloopt voorspoedig WARMOND - De aansluiting van woonboten op de riolering in Warmond verloopt voorspoedig. Slechts twee van de 26 boten die een aansluiting zouden krijgen, zullen waarschijnlijk toch niet in aanmerking komen. Het gaat om een schip langs de Wasbeeklaan en een boot gelegen langs de Jan Steenlaan. Hoewel er geen overheidssteun meer is voor aansluiting van woningen op de riolering, zijn ook een huis aan de Wasbeeklaan en een woning aan de Jan Steenlaan aangesloten. INBRAAK - Een videorecorder was de buit van een inbraak gistermid dag in de Leiderdorpse Hendrik Andriessenstraat. De dieven wisten 's middags tussen twee uur en half zeven binnen te komen door een raam aan de tuinkant open te bre ken. De technische recherche heeft de zaak in onderzoek. E. Snell, de nieuwe directeur van de Prins Willem Alexanderschool. LEIDERDORP - De openba re basisschool Prins Willem Alexander in Leiderdorp gaat waarschijnlijk fuseren met de openbare basis school De Springschans. E. Snell, Je huidige directeur van De Springschans, is door de gemeente aange zocht als nieuwe directeur van beide scholen. De ge meente verwacht niet dat er door de samenvoeging ont slagen zullen vallen. Alexanderschool, die volgens plan gelijktijdig moet fuseren met De Springschans. De huidige directeur van De Springschans volgt J. Scherphof op, die twee maanden geleden met de vut ging. De vervulling van de vacature heeft lang geduurd omdat gemeen te en schoolbestuur het niet eens konden worden over de keuze van een kandidaat. De vrouwelijke kan didaat die door de gemeente was uitgekozen trok zich terug na nega tieve reacties van het schoolbe stuur. B en W besloten toen een tweede sollicitatieronde in te las- De medezeggenschapsraden van De Springschans en de Prins Wil lem Alexanderschool hebben vol gens wethouder G.H.J. Keijzers van onderwijs positief gereageerd op het fusieplan en de benoeming. Hun definitieve instemming is be palend voor het doorgaan van de fu sie. De gemeente had een voorkeur voor een vrouwelijke directeur en wethouder Keijzers betreurt dat het geen vrouw is geworden: "Maar ik ben zeer tevreden met Snell". Scholenplan De gemeente Leiderdorp wil voor het eind van dit jaar een uitgebreid scholenplan presenteren. Tien van de zeventien basisscholen zijn be trokken bij dit plan voor een groot scheepse herschikking van lokalen binnen de gemeente. De operatie is hard nodig omdat in de gemeente 20 lokalen leeg staan. "Met de fusie van De Spring schans zou in een klap het gedeelte van de openbare basisscholen gere geld zijn", aldus de wethouder. Be halve de fusie van De Springschans en de Prins Willem Alexanders chool is echter ook de verhuizing van de openbare basisschool De Hobbit naar nieuwbouwwijk Bui- tenhof-midden-west in het sane ringsplan opgenomen. De Prins Willem Alexanders chool telt ongeveer 200 leerlingen en heeft zeven lokalen in het school gebouw aan de Leeuwerikstraat. De Sprjngsdhans heeft zestig leerlin gen, verdeeld over vijf lokalen aan de Wilddreef. Waarnemend direc teur is mevrouw Ruymgaart. Als de gemeenteraad 18 december met de plannen instemt, mag zij adjunct directeur worden. Door de fusie van beide scholen zullen waarschijnlijk geen arbeids plaatsen verdwijnen. Wethouder Keijzers verwacht zelfs dat er 'een zekere uitbreiding' in z;it. De zoge naamde 'vier-jarigen-maatregel' wordt 1 augustüs volgend jaar afge schaft; kleuters tellen dan niet meer als halve, maar als héle leerlingen mee. Bovendien hebben beide openbare scholen veel leerlingen die recht geven op extra personeel. Hoe beide scholen in de toekomst worden gehuisvest is nog niet be kend. De Prins Willem Alexanders chool heeft geen leegstaande loka len. De gemeente overweegt de jongste leerlingen onder te brengen in het gebouw van De Spring schans. Keijzers: "Een van de mo gelijkheden is het gebouw van De Springschans voorlopig aan te hou den voor het huisvesten van de on- derbouw-leerlingen. Andere moge lijkheid is het gebruiken van leeg staande schoollokalen in de buurt van De Springschans. Dat zouden dan lokalen van de Meijehof zijn". DINSDAG 28 NOVEMBER Alphen workshop VOA, inbraak en brandbeveiliging, CI&AC, Raad huisstraat 48, aanvang 20.00 uur. bijeenkomst Leidsche Vereeni- t Postzegelverzamelaars, 1 De Zijl, Paramaribostr. >1 open vanaf 19.00 uur. ezing (Engelstalig) over de "Mary Rose', een 16e eeuws En gels oorlogsschip, door dr. Marga- reth Rule, aanvang 20.00 uur in het Rijksmuseum van Oudheden, ingang Papengracht. lezing Nivon afdeling Leiden over 'vogels in de Zaanstreek', door J. van Dijk, aanvang 20.00 uur in de Petruskerk. 1 première 'Purper Pasti che'. aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. concert Sempre Cresendo. aanvang 20.15 uur in de Stadsge hoorzaal. Leiderdorp lezing: 'Natuurgeneeskunde en Bachbloesemtherapie'. door Els van Wissen, aanvang 20.00 uur in Sjelter, Heemraadlaan. Oegstgeest lezing en film SOS-Oegstgeest over gehandicapte kinderen m Ka- libogo (Java), aanvang 20.00 uur Leiden rommelmarkt in verpleeghuis Zuydtwijck, Aaltje Noorderwier- laan, van 11.30 tot 15.00 uur. speelgoedbeurs in buurthuis 't Spoortje, Bernhardkade. speel goed inbrengen van 10.00 tot 11.00 uur, verkoop van 14.00 tot 16.00 uur. informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur bij Vereniging Centraal Wo nen, Gerestraat 20, tel: 121554. concert in de 'Vocalistenserie', musical-programma door koor en leerlingen van Thea Ekker-van K&O, Oude Vest. voorstelling The Mousetrap", van Agatha Christie, 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling 'Hexa/Fysica' door Dansproductie, aanvang 20.30 uur in het LAK-Theater. Cleve- ringaplaats. Leiderdorp bridgen in Bridgecentrum Lei derdorp, Bernhardstraat, aanvang 13.30 uur. lezing over 'psychologische as trologie' door drs. M. Zoon, aan vang 20.00 uur in de Muzenhof, Cor Gordijnsingel. finale Orgelconcours, aanvang 19.00 uur in de Scheppingskerk. zaal-voetbal (vanaf 18 jaar), van 21.30 tot 22.30 uur in Sjelter, Nieuwkoop kledinginzameling door Stich ting Inzameling Charitatieve In stellingen, vanaf 9.00 uur. Oegstgeest bridgen bij DDS. aanvang 19.45 uur in hotel Het Witte Huis. DONDERDAG 30 NOVEMBER Alphen verkoopmiddag handwerkclub dienstencentrum Westerhoven, van 14.00 tot 16.30 uur. voorstelling: 'Een nacht ijs', met Olga Zuiderhoek en Peter Faber, aanvang 20.30 uur in het Parkthe- Leiden theatervoorstelling en informa tie over Bulima Nervosa: 'Om op te vreten', aanvang 9.00 uur in het Leids Volkshuis, Apothekersdijk lunchconcert Joost van Boek hoven (piano), van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal van K&O, Ou de Vest. video-avond LWH met presen tatie 'Safe Sex Video Show', aan vang 20.00 uur, Langegracht 65. dia-lezing over 'Tibet', door Hans van As, aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O. laatste voorstelling van The Mousetrap', van Agatha Christie, door de Hollandse Comedie, aan vang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16