Royale cheque helpt GSV De Sleutels uit geldzorgen 'Het is zo onwerkelijk' AZC als weldoener voor Polar Bears Feyenoord lonkt naar eerste divisie Squashteam Dekker gunt Marquetsers geen game Olympus: 105 zeges in successie Bouvier wint reuze-slalom -ZATLKDAU EDE Hoewel AZC Alphen gisteravond in Ede beslist niet voor Sinterklaas wenste te spelen, kwam het heerlijke avondje voor Polar Bears toch vroeger dan gepland. De wa- terpoloformatie van Hans Frankenmolen bleek voor het eerst onder het derdejaars bewind van de coach tegen hete vuren bestand en pakte ijskoud met 12-8 de geroutineerde Alphense ploeg in. "AZC heeft een kwalitatief hoog staande ploeg. Wij proberen stap voor stap dichterbij te komen, maar hebben nog lang die uitstraling niet. Maar dat we nu over AZC heen zijn gegaan is natuurlijk genieten", nam Frankenmolen de surprise dank baar in ontvangst. Met name in de tweede helft van de topper toonde 1 de thuisploeg zich beduidend scherper dan het goede gestartte, maar gaandeweg het enerverende duel steeds verder wegzakkende AZC. "Je kon het zien aankomen. Polar Bears moest na de nederlaag tegen Het Ravijn winnen, anders zouden we al vier punten voorgekomen zijn. Als we dan een strafworp mis sen en de discipline voor het spelen met een man meer niet hebben, dan weet je dat het er deze keer niet in zit. Het komt je nu duur te staan. Maar je weet ook dat het een keer gebeurt. Je hebt mij nooit horen zeggen dat we hier zouden gaan winnen. We hebben op het normale Nederlandse niveau gespeeld. Dat wil zeggen matig tot slecht. Dat is niet erg, want we krijgen ook de wedstrijden in Alphen nog. We moeten we proberen de balans tus sen Polar Bears en ons in evenwicht zien te houden. Dus thuis winnen en tegen zwakke ploegen geen pun ten verspelen. Dan kan dit best een keertje," wilde AZC-coach George Geurtsen de nederlaag niet al te zwaar opnemen. Verwachting Maar dat de Doorwerthenaar van bepaalde spelers meer verwacht had, werd duidelijk toen hij Jansen en Pielstroom in de slotfase naar de kant haalde en met name Jansen met een afkeurenswaardige blik naar de bank begeleidde. Een dom me fout van de Alphenaar had Polar Bears via een man meer zojuist op een beslissende 10-6 voorsprong ge bracht. En Pielstroom had in de der de fase op een cruciaal moment - Polar Bears was van 4-5 op 6-6 geko men en dreigde over AZC heen te gaan - een strafworp gemist, waarna de schutter niet meer in het stuk voorkwam. "De oudere spelers - Jansen is toch een topinternational - hebben de jongere spelers niet het goede voorbeeld gegeven. Dat mag je ze best kwalijk nemen," verklaar de Geurtsen zijn bestraffende wis selbeleid. Daar toonde hij zich toch een meester in. Toen doelman Eric Bibo ('niet slecht, maar ook niet bijzon der') een in zijn ogen houdbare bal van Havekotte (8-6) niet kon stop pen, stuurde de coach de jonge Wim Vermeulen onder dqjat. Het mocht allemaal niet bate/». Polar Baers raakte op drift en liet het met meer spelintelligentie uitgeruste AZC niet meer in het uitgekiende spel van de eerste tweede perioden ko men. Door aanvallend maximaal gebruik te maken van de 35- MAASTRICHT (GPD) De paar honderd supporters van Feye noord zongen gisteravond in de Geusselt massaal „we gaan met z'n allen naar Cambuur". Een tikkeltje balorig, maar het duurt niet lang meer of dergelijke teksten moeten bloedserieus worden ge nomen. Na de puntendeling tegen MVV (1-1) staat de Rotterdamse club immers nog altijd onder de rode streep. De kans bestaat zelfs dat Feyenoord schopgebied niet uit de voeten, na dit weekeinde zakt naar de op Wlody Smolarek voelde zich niet een na laatste plaats in de eredivisie, lekker in zijn rol dicht achter de als Rinus Israel er met Den Bosch aanval en Regi Blinker was op de toevallig in slaagt FC Den Haag te linkerflank andermaal niet op verslaan. dreef. De enige die een aantal goede Behalve de aanhang vraagt ook acties in huis had, was Joszef het demissionaire bestuur zich Kiprich die gedurende het eerste langzamerhand af waar de vrije val halfuur de ene na de andere fraaie van de Rotterdammers zal eindigen voorzet gaf, maar daarna volledig wordt niet langer sceptisch gere- wegzakte. ageerd op eventuele uitbreiding van de technische staf. Nol de Rui ter is opnieuw in beeld bij Feye noord, al is het de vraag of hij in staat is meer uit het huidige elftal te Pas na de pauze resulteerde de dadendrang van Feyenoord in een aantal goede mogelijkheden. Piet Keur knalde na een voorzet van halen"daiTpim VerbMk'die "dóÖÏ ^PJ*h. van dichtb« naast de paal blessures en schorsingen) teïnau- Sleutels-voorzitter Bob Smits toont trots de enveloppe met inhouddie hij i (links) in handen gedrukt heeft gekregen. Zelfs Sint Nicolaas staat te kijken va i marathonloper Tjeerd Scheffer O veel gulheid, (foto Henk Bouwman) wernood een fatsoenlijk gezelschap op de been kon brengen burg. Moedeloosheid Verbeek wordt door drs. Joop van der Reijden, de tijdelijke 'God- father' van Feyenoord, nergens over ingelicht en moet alles via de media vernemen. „Ik doe mijn ui terste best en vind dat ik mijzelf niets kan verwijten. Als men vindt dat het met een andere trainer beter gaat, moeten ze een ander nemen. Maar als De Ruiter volgende week werkelijk in dienst komt, zien ze mij niet meer terug. Dan ga ik met mijn ïkte tien minuten later bij rije trap van Ton Lokhoff met het Lirm hoofd net over. „Feyenoord had macht dan wij", moest Sef Vergoossen, trainer van MW, later erkennen. „We stonden onder geweldige druk en verloren elk du el". Een kwartier voor het einde kreeg Feyenoord echter pas loon naar werken. Piet Keur. niet bepaald de meest actieve van de drie spitsen maar de laatste weken nuttig als aanspeelpunt in de lucht, legde na een dieptepass van Paul Nortan als vanouds de bal met het hoofd klaar voor de naar voren opgerukte Mar tin van Geel. De Brabander tekende drie kinderen'iets "leuks Eet van dichtbij met zijn linker- LEIDERDORP - GSV De Sleutels is voorlopig uit de geldzorgen. Gis teravond kreeg Bob Smits, de voor zitter van de Leidse gehandicapten sportvereniging, in Leiderdorp een oenveloppe met 43.950,95 uitge- den-regel (Noordegraaf scoorde reikt. Dat bedrag heeft de 3M-groep twee keer op het randje, WVW) verdedigend sluw te spelen, hadden de Alphenaren toen steeds het voor touw gehad. Persoonlijkheid Frankenmolen: "AZC heeft ook me* subsidies meer persoonlijkheid en het heeft lang geduurd voor mijn team de met hun succesvolle deelname de marathon in New York aan spon sorgeld bij elkaar gelopen. Genoeg voor De Sleutels om de begroting voor dit jaar rond te krijgen en om de komende jaren wat kwistiger te springen. tributie bewust laag wordt gehou den; de drempel om lid te worden is toch al vaak hoog. Maar één ding wist ik zeker toen ik de voorzitters hamer ter hand nam: De Sleutels is geen failliete boedel. De vereniging kan het alleen niet stellen zonder ac ties. Met de opbrengst daarvan Daarom moeten de tafeltennissers nog maar even lid van De Sleutels blijven. Met betrekking tot de con tributie kunnen we dan wel een re geling treffen". Integratie Dat kon Smits gisteravond in het Smits 2 i nog regelmatig terug te schroom van zich afwierp. Hoewel denken aan de dag in augustus niet echt draaiden zijn we toch waarop Tjeerd Scheffer, gangmaker LEIDEN - De vrouwen van Dek ker Squash hebben Dominique Fleur weer in de gelederen en dat heeft de degradatiekandidaat Mar quetsers moeten bekopen met een kansloze nederlaag, 0-4. Alle wedstrijden waren binnen een uur afgewerkt. Marquetsers kon niet alleen geen game winnen maar kwam in geen van de wedstrij den boven een puntentotaal van tien uit. In de sterkste samenstel ling, met Liz Weare, Mary Gillies, Dominique Fleur en Jacqueline van der Poel of Viviane Aalders moet de Warmondse ex- eredivisioniste in staat zijn het ene puntje achterstand op koploopster Kampong 2 teniet te doen. Zelfs in de uitwedstrijd. Kampong 2 liet er overigens te gen de tweede degradatiekandi daat, het Leidse LSRC, ook weinig twijfel over bestaan dat het kam pioenschap fel zal worden betwist. LSRC verloor eveneens met 0-4, maar een winstpunt van de dappere Leidse ploeg heeft lang in de lucht gehangen. De twee nummers één, Thesy van der Meerendonk en Clai re Freling van LSRC, hielden elkaar vijf games lang aan de bak: 9-7, 9-1, 5-9, 0-9 en 9-1 voor Thesy van der Meerendonk. Een moment van con centratieverlies van Claire Freling in de vijfde game werd haar nood lottig. De mannen van Dekker Squash waren zichtbaar voldaan na hun uit wedstrijd in de eerste divisie tegen ASRC. Alle wedstrijden werden in winst omgezet. Allard van der Weerd was niet alleen conditioneel sterker. Hij speelde ook met veel meer overleg en had in de beslissen de fase een goed oog voor de kan- Brielle van der Poel veegde de 48 marathonlopers, hem lichtte over de plannen van de ogroep. De 60-jarige voorzitter van de de aanval tegen zone 30 Jaar oude vereniging was uiter- ns pnpH" aard verheugd over de keuze van het goede doel: GSV De Sleutels. "Maar toen ik een project moest noemen waaraan dat geld zou kun nen worden besteed", herinnerde Smits zich, "stond ik aanvankelijk met een mond vol tanden. Wij zijn al t.w werd daar verdiend blij dat we de eindjes steeds aan el- beloond. Waardoor de rivalen haar kunnen knopen. Sommige za- wedstrijden gezamenlijk de hen, zoals geweren voor onze schut- de spanning ters en materialen voor de goalbal- lers, zijn hard aan vervanging toe. Die kosten ook handenvol geld. deel van het in dé wedstrijd gekomen toen na de tweede periode de opdrachten con sequent goed werden uitgevoerd. Met na werkte En daar lag dan ook de winst voor Polar Bears, dat de man meer per fect beheerste. Het verschil tussen beide ploegen op dat onderdeel be paalde in feite de voor AZC nadeli ge marge. Polar Bears toonde discipline moeten tekorten worden wegge- gebouw van de Zijlbedrijve werkt. Daarnaast kunnen we door makkelijk zeggen, met het door bloed, zweet en tranen verworven sponsorgeld van de marathonlopers achter de hand. Eén van de New York-gangers, de bij het nationaal overlegorgaan sociale werkvoorzie ning werkzame Albert de Klerk, sprak gisteravond de wens uit dat veruit de popu- het bijeen gelopen geld de integra- WÈ 'an gehandicapten ten goede komen. Smits liet weten het wed- niet bij de aanschaf van materialen te laten. Uitzending van sporters naar (inter)nationale evenementen zal voortaan gemakkelijker te ver hen ge- wezenlijken zijn. Van gedwongen goalbal- krenterigheid hoeft geen sprake te zijn. Op proef Hoewel de goalballers met jaarlijk se (integratie) toernooien de naam van de vereniging het meest uitdra gen, i S ZW lairste tak van sport bij De Sleutels. Smits: "Ongeveer veertig zestig leden zwemmen, niet strijdverband, maar louter tief. Vaak zijn dat mensen met matische aandoeningen. Alleen w ter van 33 graden is v<j M schikt. Naast schutters Iers hebben we ook nog tafeltennis sers, van wie er nu enigen op proef bij Docos trainen. Dat vergt enige aanpassing van beide kanten, maar ook vanuit een rolstoel of vanaf doen". Dat er op korte termijn iets moet gebeuren om uit het diepe dal te ko men, beseft ook Verbeek. „Ik blijf volhouden dat een goede overwin ning ons over het dode punt heen kan helpen. Door de tegenvallende resultaten en de pech die we heb- :r t< heid in het elftal Een zege behoorde in het Lim burgse zeker tot de mogelijkheden, maar door een fout van Joop Hiele liep Feyenoord al na 38 seconden achter de feiten aan. Voordat ook maar één Rotterdammer de bal had aangeraakt, lag deze al achter de tweede doelman van Oranje. Rob Delahaye rondde een voorzet van Reza Uitman (ex-Feyenoord) met het hoofd af, maar de bal rolde zo tergend langzaam naar de verre hoek dat niemand begreep Hiele niet in actie kwam. Dat de formatie van Verbeek volgens een voorbeeldige werklust been voor de gelijkmaker. Sovjet-rugbyers als trein over LEIDEN - Het Leids studenten rugbyteam heeft gistermiddag een ruime 4-58 nederlaag geleden tegen Lokomotiv Moskou. De studenten werden op alle fronten oveklast door het solide spel van de gasten en slaagden er slechts in één scha mele try te produceren. Vanaf het eerste fluitsignaal trok ken de Sovjets het initiatief naar zich toe en gaven dat de hele wed strijd niet meer uit handen. Met na me de grote en fysiek sterke derde rij van de bezoekers kreeg veel te vrijheid waardoor de drie- de dag legde en uiterst agressief kwartlijn een ongekend grote hoe de duels aanging, betekent dat de veelheid balbezit kreeg. Door koppositie volop aanwezig blijft. Polar Bears - AZC: 12-8 (1-2,3-3,4-1,4-L, Scores Polar Bears: Wyco de Vries 4, Daaraan zullen Fred Butz 3, Hans Nieuwenburg 2, Ro- geld zeker besteden' bert Havekotte 1, John Scherrenburg 1 Man meer: 87,5 (7 uit 8) Scores AZC John Jansen 3. Eric Noordegraaf 2, Gijs- bert van der Leden 1, Bc* Ewoud van Winsen 1. Man (1 uit 8) Toeschouwers: 200 Arbiters: centratiegebrek en desinteresse verzuimden de toeristen zeker een handvol goede mogelijkheden om wt. t-.j.. av.usa auiju out- te zetten in een score. Via een 4-32 balletje der door het leven gaat, alvast uit cesvol waren. Hii heeft in miin ruststand werd het uiteindelijk 4- - 58. DIOK-speler Rob Kamp redde voor de studenten de spreekwoor delijke eer. De goalballers nodigden de in middels opgeheven 3M-groep, die als Leiden Roadrunners Club Toen Smits, die tot zijn 55ste bij de luchtmacht werkte, zich na zijn der" Leden "r*Bob "Brebde*Jï: Pensioen voor De Sleutels ging in- legen de gehandicaptensport ook vaak I VAN WANROOV* om grote bedragen, terwijl de con- vlonder kun je slaan". Smits juicht het van harte toe dat gehandicapte sporters zich aanslui ten bij 'gewone' sportverenigingen, zoals de basketballers van De Sleu tels dat destijds bij BV Leiderdorp hebben gedaan. "Mijn enige zorg is dat wedstrijdsporters bij de Neder landse Invaliden Sportbond aange sloten blijven. Anders zouden zij niet aan Nederlandse kampioen- langJyebben kunnen doen" schappen kunnen deelnemen. moraal nog niet bij alle Feyenoor- ders tot het nulpunt is gezaïct. Ton Lokhoff-was zelfs overijverig, hoe wel zijn acties niet altijd t het volgende integratietoer- nooi van De Sleutels. Als blijk van dank voor de financiële injectie door de marathonlopers, die zich volgens woordvoerder Scheffer door de nodige faciliteiten comfor tabel konden voorbereiden op New York. "Dank zij dit sponsorbedrag Het veldov ogen zijn misstapje van afgelopen week weer goedgemaakt", haakte Pim Verbeek in op alle herrie, ver oorzaakt door een dreigende trans fer naar NAC. Druk icht dat de in degra- kan De Sleutels nu net zo comforta- datienood verkerende bezoekers bel sporten als wij dat tien maanden creëerden, leverde echter i g hebben kunnen doen". TIM BROUWER DE KONING Ook veranderingen voor Oostduitse schaatsploeg OOST-BERLIJN (GPD) Toen op 9 november de eerste bressen in de eens zo onneembare Berlijn- se Muur werden geslagen, verbleef Constanze Moser met de Oostduitse schaats-équipe voor een trai ningskamp in het Beierse Inzeil, 's Werelds snelste schaatsvrouw zette 's avonds in haar hotelkamer tje niets vermoedend de televisie aan en dacht dat ze water zag branden. Ze was verrast, verbijsterd en verbluft door de werkelijkheid, die als een sprookjesfilm tot haar kwam. d onwerkelijk. Er gebeur- Erik Neysberg in drie snelle games den Plots d'n6e" in mijn e,'l[en land' verlies, 9-5,9-4 en 9-5. Graeham die tot °P dle dag ondenkbaar wa- Smith leek tegen Ivo Katel ook snel klaar te zijn. Hij leidde met 9-4, 9-7 en stuitte toen op onverwacht hevi- i ook technisch sterke tegen- s geschokt. In Berlijn was het feest, maar wij zaten ver weg in een Beiers dorp huilend te kijken de tv-beelden. Ik was blij stand. Katel pakte de twee volgende treurig tegelijk. Blij, omdat de grens games, 3-9 en 2-9 en leek toen op zijn openging, maar treurig, omdat yor> beurt in staat om de wedstrijd snel uit te maken. Maar na een aanvan kelijk gelijkopgaande strijd was het Graeham Smith die het hoofd koel hield, 9-6. Aanvoerder Brian Wit- herden won in vier games chael van der Laan na een leuke wedstrijd waarin de aanvoerder van de Warmondse ploeg vooral tac tisch beter speelde. Casino hadden op de andere dag kennelijk niets meer deugde van mijn land We waren geëmotioneerd en wilden contact zoeken met onze familie in de DDR. Dat lukte niet, omdat de fyjj. telefoonlijnen overbezet waren". Constanze Moser keerde afgelo pen woensdag pas terug in Oost- Berlijn, waar dit weekeinde de eer ste wedstrijden om de World Cup op het programma staan. De 24-jari- de derde divisie geen enkel pro- §e sportstudente uit Erfurt, d'eJ bleem met Dekker Squash 4,4-0. Al leen Edwin Bosch kon als eerste van zijn ploeg een game winnen van de Noordwijkse kopman, Jan van Duin, 3-9, 9-7, 3-9 en 5-9. Deen was kansloos tegen van Zoelen, 2-9, 0-9 en 7-9. Schipper evenzo tegen Knij- nenburg, 6-9, 1-9 en 6-9. Lathouwers leek in de tweede game een kansje te hebben tegen gen maanden geleden in Lake Pla cid beslag legde op de wereldtitel, beseft nog steeds niet wat er gaande is in de DDR. Maar zij is niet de eni ge. „Es is nicht zu fassen", zegt ook haar schaatstrainster Gabi Fuss. Euforie Het succesvolle duo maakt na te- 'aÜerPasschier rugkeer in 'Berlin, Hauptstadt der dat was geziohtsbedrog, 2-9,7- DDR' eerder een bezorgde dan blij terug te zijn. Ik ben er geboren en heb hier mijn familie, vrienden en huis. Ik peins er niet over om voorgoed naar het Westen te ver trekken. Het doet me veel verdriet, dat anderen nu hard wegrennen. Het lijkt wel of mijn land wordt ver kocht. Het leven gaat gewoon ver der, maar ik vraag me af, of iedereen dat beseft". Imago Niet alleen de de Oostduitse com munistische partij, de SED, maar ook de sportwereld lijkt het als re clame-afdeling van de 'heilstaat' te moeten ontgelden. De DDR heeft zijn sportlieden de laatste twintig jaar gebruikt om zijn imago te ver beteren en kende hen als pr-mensen allerlei privileges (vrij reizen, geld en voordelen bij de aanschaf van een auto) toe. In Oostduitsland gaan sinds kort stemmen op om de sport wereld zijn bevoorrechte en geld verslindende positie te ontnemen. De frustraties en irritaties over de luxe behandeling van haar medail lejagers hebben al geleid tot het spelletje 'topsportertje pesten'. de aankoop van mijn Skoda. Nor maal moet je in de DDR 15 jaar wachten en dat hoefde ik na het be halen van de wereldtitel niet. Dat is alles. Ik lees nu ook, dat een olympi sche titel 35.000 O-mark opbrengt. Daar kijk ik van op. Zoiets is mij niet bekend". De Oostduitse schaatsers wach ten met spanning op het congres van de partij, die half december wordt gehouden. Daar zal besloten worden hoe drastisch er in het sportbudget voor de komende jaren wordt gesneden. Gabi Fuss: „Het beleid zal in de toekomst meer ge richt worden op massa-sporten als ijshockey en voetbal. Bonden wor den autonomer en moeten zichzelf meer gaan bedruipen. Onze schaat sers zullen wellicht op zoek moeten naar .sponsors. Misschien zijn er in Nederland wel bedrijven geintere- seerd". 9 en 3-9. Met vier punten achter stand op Tik in de Nik staat Casino nu op de tweede plaats van de rang lijst. De mannen van LSRC verloren de derde divisie met 1-3 Squash 4. FRANK BONTE WIELRENNEN Voor het seizoen zijn bij de KNWU slechts zes nieuwe prof-licenties aange vraagd. Het is ongeveer de helft van het aantal van vorige jaren en maar een klein deel van het aantal van vijftien dat voor een wielerland als Nederland normaal geacht mag worden. Oorzaken zijn de lange aan- loopperio'de van een amatèur en het feit dat wielerploegen liever rijders met FICP-punten contracteren. opgeluchte indruk. De vreugde over de afbrokkeling van de Muur lijkt een beetje aan hen voorbij te gaan. Moser: „Het is niet alles goud wat er blinkt aan de andere kant van Dekker de Muur. In het Westen is niet alleen luxe. Daar heerst naast de rijkdom toch ook armoede, woningnood en werkeloosheid en daar moet men net als bij ons hard werken om een auto te kunnen kopen". Zo werden ondermeer de banden van de auto van Constanze Moser volgens een woordvoerder van de sportfederatie DTSB lek geprikt. Moser bestrijdt dat fel: „Ik heb het ook gelezen, maar er klopt niets van het bericht. Ik had slechts banden- pech. Ik heb er nog niets van ge merkt, dat de mensen zich tegen mij keren. Als ik de verhalen moet gelo ven, heb ik goed verdiend aan het „Ik ben zo bang dat mijn landge- schaatsen, maar ik weet van niets, noten dat in de euforie over het Ik heb me niet verrijkt aan mijn hoofd zien. Bovendien kan het niet sport. Dat de bond na al die jaren zo zijn, dat de DDR al die jaren goed hard trainen iets extra's voor me is geweest en nu ineens een rotiand doet, vind ik terecht. Ik krijg per is geworden, waar niets meer van maand een vergoeding van 600 deugt. Ikzelf ben nog steeds trots op Oostduitse marken. Maar als ik j SNEEK (GPD) - Het was perfect. Op de dag af vijfjaar geleden verloor vijfvoudig lands kampioen Avèro Olympus Sneek voor het laatst in de volleybal competitie. Thuis nota bene met 2-3 en uitgerekend van de toen al onttroonde vijfvoudig landskam pioen FBTO/DVC uit Dokkum. Gisteravond bekroonde Olympus de absolute hegemonie in het Ne derlandse vrouwenvolleybal met de 105e overwinning in successie. Van Houten VCH uit Heerlen, de kampioen van de jaren '70, onttro nend. Delta Lloyd AMVJ toonde zich gisteravond in de eindelijk weer eens afgeladen WZS-hal in Sneek, waar het publiek voor 105 cent naar binnen kon, een gewil lig slachtoffer. De Amstelveense ploeg liet zich met 3-0 (15-1, 15-5 en 15-3) binnen drie kwartier weg- timmeren. Illustratief voor de ja renlange overheersing van Olym pus. Het feest na de winst en daar mee het bereiken van het record was flink opgeklopt. Bloemen, champagne, cadeaus. Een muzi kale aubade door Advendo Sneek en de onthulling van een nieuw scorebord in de WZS-hal, waar de zegereeks in cijfers door trainer- coach Hans van Wijnen op geno teerd mocht worden: 105 over winningen, 315 sets voor en slechts 29 tegen, 5059 punten voor, 2581 tegen. Het scorebord zal worden bijgehouden zo lang Olympus blijft winnen eri iedere tegenstander in Sneek op voor hand ontzag inboezemen. Dat de zegereeks eens zal eindigen, is voorspelbaar. Wanneer het zal eindigen is natuurlijk de grote vraag. Iedereen houdt er in Sneek re kening mee dat de eerste neder laag sinds jaren dit seizoen gele den kan worden. Waar DVC in de gloriejaren nog kon rekenen op echte concurrentie van VCH, Ori on, Dynamo en Voorburg, heeft Olympus het de afgelopen jaren kunnen doen zonder een echte 'Angstgegner'. Vorig seizoen doemde de eerste kampioenen- doder op. Martinus bleek zowel thuis (1-3) als uit (3-0) echter nog een maatje te klein voor Olym pus, maar zint dit seizoen op meer dan wraak. PARK CITY (DPA/AFP) - Natha lie Bouvier heeft gisteren in Park City in de Amerikaanse staat Utah verrassend de eerste reuzeslalom voor vrouwen gewonnen, die mee telt voor de strijd om de Wereldbe ker. De Francaise was over twee manches met 2.15.97 sneller dan de Amerikaanse Diane Roffe (2.17.20) en de Oostenrijkse Anita Wachter (2.17,51). Vreni Schneider, de titelverde digster, viel in de eerste manche uit. De Zwitserse, die vorige seizoen zes van de zeven reuze-slaloms won. „Ik wist van tevoren dat ik mijn prestaties van vorig jaar niet kan overtreffen." De Westduitse Michaela Gerg, die zesde werd, heeft de leiding in het totaalklassement. SCOREBORD BETAALD VOETBAL EREDIVISIE: MW - Feyenoord 1-1 (1-0). 1 De lahaye 1-0, 72. Van Geel 1-1. Scheidsrechter Ui lenberg. Toeschouwers 5000. Gele kaart Uitman (MW) en Blinker (Feyenoord). EERSTE DIVISIE: PEC Zwolle - NAC 1-2 (1-0). 30 Visscher 1-0, 57- Van der Gijp 1-1, 90 Den Haan 1-2. Scheidsrechter Kok Toeschouwers: 2500. BELGRADO Grootmeeslertoernooi: Short (GBr) - Kasparov (Sov) afgebroken, Hjartarson (IJsl) - Nikolic (Joe) 1/2-1/2, Kozul (Joe) - Joesoepov (Sov) 1-0, Ehl- vest (Sov) - Popovic (Joe) 1/2-1/2, L|ubojevic (Joe) - Damjanovic (Joe) 1 -0, Timman (Ned) - Agdestein (Noo) 1/2-1/2 Stand: 1 Kasparov 6 punten 2 al- gebroken partijen, 2. Timman 5 1/2, 3. Ehlvest en Agdestein 5, 5. Hjartarson 4 1/2+1,6 Ljuboievic en Joesoepov 4 1/2,8. Short 4 1.9. Nikohc4,10. Damjanovic. Kozul en Popovic 3. PARK CITY, UTAH Reuzeslalom, meetellend voor Wereldbeker, vrouwen: 1 Bouvier (Fra) 2.15.97 (1 08,37 1 07.60), 2 Roffe (VSt) 2.17.20 (1 09.06 1 08,14), 3 Wachter (Oos) 2.17.51 (1.09,67 1.07,84), 4 Pusmk (Joe) 2.17,65 (1 09.86 1 07.79), 5. Hass (Zw.) 2.17,86 (1 09,46 1,08,40), 6. Gerg (BrD) 2.17.93 (1.09,36 1.08,57), 7 Meier (BrD) 2.18,26 (1.09,78 1,08,48), 8 Quittet (Fra) 2.18,38 (1.09,61 1.08.77), 9. Mösenlechner (BrD) 2.18,39 (1.10,34 1.08.05), 10. Lerzian (VSt) 2.18,51 (1.10,49 1.08.02) TOERNOOI BUSSUM Kwart finales, mannen enkelspel: Schapers - 1 6-4, Dogger - Sauer 6-3 7-5, Kempers

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21