Hans Vonk eist vertrek directeur van der Meer Oek de Jong en het doek Crisis in Residentie Orkest NDT kiest voor minimale dans KIJKUIT Exposities Concerten Theaters VRIJDAG 24 NOVEMBER 1989 PAGINA 27 Oostduitse film opnieuw vertoond OOST-BERLIJN (AP) - In de Oostberlijnse bioscoop Internatio nal is gisteren de film 'Spur der Steine' (Spoor der Stenen) van de Oostduitse regisseur Frank Beyer voor de tweede maal in première ge gaan. Toen de film in 1966 na enkele en thousiast ontvangen voorvertonin gen voor het eerst in dezelfde bio scoop werd uitgebracht, werd de vertoning verstoord door van ho gerhand opgetrommelde herrie schoppers. Enkele dagen later werd Spur der Steine door het Politburo van de Oostduitse communistische partij verboden verklaard. Maker bod opgeleid om speemtas™ ma- HM- van den Brink (links) in gesprek met schrijver Oek de Jong. ken. <,oto Henk Bl DEN HAAG - Het Residentie Orkest in Den Haag is gewik keld in een ernstig conflict. Chef dirigent Hans Vonk eist het vertrek van RO-directeur mr. Ben van der Meer omdat sa menwerking met hem onmoge lijk is. Het bestuur van het or kest, dat vorige maand nog de eis van Vonk wilde inwilligen, heeft de dirigent woensdag ech ter laten weten dat twee leden van dat bestuur, onder wie voorzitter mr. M. D. van Wolfe-, ren, inmiddels teruggekomen zijn op hun standpunt. Hans Vonk is woedend over het te rugkrabbelen van het RO-bestuur. Het gaat volgens hem beter dan ooit met het orkest en "trouwens ook met mij sinds ik in april van dit jaar hersteld ben van een ernstige ziek te", aldus de chef dirigent, die graag aan het RO verbonden blijft. "Zwart op wit is mij verzekerd dat er een andere directeur zou worden aange zocht. Van der Meer had dan met pracht en praal kunnen vertrekken en er was niets aan de hand ge weest. Nu is op een verschrikkelijke manier de pleuris uitgebroken en daar bewijs je het orkest alleen maar een slechte dienst mee". Het scenario dat met het bestuur was afgesproken, hield in - aldus Vonk - dat de opvolging zo geruis loos mogelijk zou verlopen. "Er zou niet over de problemen worden ge sproken, waardoor zo min mogelijk schade aan het orkest zou worden berokkend. Inderdaad, we hadden ons een collectieve zwijgplicht op gelegd, maar die is nu kennelijk doorbroken". Voor Hans Vonk is dat een reden om niet langer zijn mond te houden over de crisis in zijn orkest. "Dit is niet goed voor het orkest, maar als iemand zijn mond voorbij praat, dan voel ik mij ook niet meer ge bonden", zegt Vonk, die eind 1990 zijn verbintenis met de Staatskapel- le van Dresden verbreekt om zich, onder meer, beter te kunnen con centreren op het RO. Vonk vindt dat het bestuur van het RO "op een ongelooflijke manier" heeft gefaald door terug te komen op zijn eerdere belofte. Ultimatum Hans Vonk legt er nog eens de na druk op dat hij bij het RO wil blij ven. „Maar ik kan niet functioneren zolang Van der Meer aanblijft. Ik ben géén hystericus, maar samen werking met hém is voor mij niet doenlijk". Niettemin weigert hij in te gaan op de redenen waarom Van der Meer naar zijn mening moet op stappen. "Morgen vertrek ik weer naar de Verenigde Staten. God zijdank kan ik me weer drie weken door Peter Huysman achtereen met muziek bezighou den, want daar gaat het toch om. Als ik terug ben, zie ik wel weer". Hij ontkent met kracht dat hij een ultimatum heeft gesteld waarin hij zijn vertrek aankondigt als op 1 de cember a.s. Van der Meer niet is ver- Ook Ronald Karten, voorzitter van de ondernemingsraad van het RO, zegt niets te weten over een ul timatum. Hij geeft wel toe dat er al enige tijd onenigheid is binnen de leiding van het orkest en dat er ge ruchten gaan dat Vonk vertrekt als Van der Meer zou aanblijven. Kar ten: "Ik heb gehoord dat Vonk om redenen, die ik niet ken, zou willen opstappen. Van een ultimatum weet ik niets, evenmin als van de datum 1 december. Ik weet wel dat het bestuur van het RO deze week een gesprek met Vonk heeft ge voerd. Wij als ondernemingsraad spreken voormoedelijk komende week met bestuur en directie". Artistiek directeur van het RO, Theo Muller, voelt zich niet gerech tigd iets over de zaak té zeggen. Hij wil het bestaan van het conflict noch bevestigen, noch ontkennen. "De kwestie is hangende en mo menteel bijzonder ondoorzichtig", wil Karten alleen maar kwijt. Be stuursvoorzitter Van Wolferen en RO-directeur Van der Meer waren voor commentaar niet bereikbaar. Tien beste Hans Vonk, internationaal ver maard, is al sinds het seizoen 1980- '81 als chef dirigent verbonden aan het Residentie Orkest in Den Haag. De afgelopen vier seizoen leidde hij tevens de Staatskapelle van Dres den. Die laatste activiteit beëindigt hij zoals gezegd in 1990. Tot april van dit jaar was hij gedurende zes maanden geveld door een ernstige aandoening (syndroom van Guil- lain en Barré). Nadat hij was gene zen, deed het RO een beroep op hem meer tijd voor het Haagse or kest uit te trekken. In een interview dat deze krant in april met Vonk had, zegt hij daar over: "Ik vind het een heel vleiende conclusie dat men (het RO, red.) na negen jaar vindt dat ik er niet ge noeg ben. Laat ik er maar meteen bij zeggen dat ik het Residentie Or kest onvoorwaardelijk reken tot de beste tien orkesten van Europa en ik bedoel dit allerminst chauvinis tisch. Als ik moet, kan ik het bewij zen. Alleen het moet dan wel mee zitten. De omstandigheden moeten optimaal zijn. Dan kunnen ze goed spelen en met goed bedoel ik dan uitmuntend". Verderop in datzelfde vraagge sprek geeft hij er blijk van niet te willen vertrekken bij het RO: "In zo'n situatie is het RO absoluut een toporkest en ik wil in de komende jaren naar beste vermogen probe ren de omstandigheden zo te ma ken, dat die topkwaliteit een con stante wordt". recteur zou worden aangezocht'. Nederlands Dans Theater met 'Falling An gels' van Jiri Kylian/Steve Reich; 'Shaker Loops' van Hans van Manen/John Adams; 'Raptus' van Nacho Duato/Ri- chard Wagner. Gezien op 23 november in het A T T Danstheater in Den Haag, nog tot en met 9 december. DEN HAAG - Hij zegt: als je succes hebt met iets breek dat procédé dan onmiddellijk af. Sla een andere richting in, an ders loop je vast op een weg die steeds smaller wordt". Aan het woord is dan de artistiek leider van het Nederlands Dans Thea ter, Jiri Kylian. Met zijn nieuwe choreografie 'Falling Angels' op de slagwerkmuziek van compo nist Steve Reich, maakt hij die uitspraak volledig waar. Het grappige en paradoxale is ech ter dat Kylian een richting in slaat die je bijna al passé zou kunnen noemen: de minimale dans. In de jaren zestig ontstond de ze abstracte vorm van dans die met een bijna wiskundige dwangmatigheid bepaalde ba- sispassen, thema's en ruimtelij ke patronen tot 'in den treure' herhaalde. Bedoeling van deze repetitieve dansvorm was de toeschouwer in een bepaalde roes te brengen. Niet iedereen werd echter geraakt door de hal lucinerende pretenties: men was of een fanatieke aanhanger of een minstens even fanatieke tegenstander. Op Kylians werk worden meestal etiketten geplakt als ly risch en expressionistisch dans theater; volkomen in tegenstel ling dus met de onderkoelde emoties van de minimale, ab stracte dans. Maar Kylian pres- teeert het om in 'Falling Angels' de paradox te overstijgen. Zijn bekende emotioneel geladen be wegingen worden op een prach tige manier in het keurslijf van de minimale ruimtelijke ver schuivingen geperst. Bijna ongemerkt, als in een kaleidoscoop, verandert de ruimte ineens van lijn en scha kering. Kylians Fingerspitzen- gefaahl voor inventieve en dit maal zeer jazzy bewegingen, brengt de herhalende en vaak synchroon uitgevoerde dans in een balans van wegdromen aan met verwondering toezien wat er nu weer allemaal gebeurt. Door keiharde lichtovergangen te maken en zo verschillende ruimtes te suggereren, waan je je het ene moment in een klein zaaltje achteraf, het andere mo ment schept het licht zo'n enor me ruimte dat je je op een im mens plein waant. Kylian vari eert minimaal en maximaal met dynamiek en gelijkmatigheid, explosie en onderkoeling, dra ma en abstractie: de gevallen en gelen van Kylian brengen je maar mooi in een dansend aards paradijs. Ook al is de minimal dance alweer twintig jaar oud: het Nederlands Dans Theater brengt iets nieuws onder de zon. En voor de liefhebbers staan er nog twee andere juweeltjes op het programma: 'Shaker Loops' van Hans van Manen en 'Raptus' van Nacho Duato die overigens volgend jaar naar zijn geboorteland terugkeert om ar tistiek leider van het Nationale Ballet in Madrid te worden. INGRID VAN FRANKEN- HUYZEN (foto GPD) Saalborn overleden AMSTERDAM (ANP) - De actrice Liana Saalborn is woensdag in haar woonplaats Amsterdam op 66-jari- ge leeftijd overleden na een ziekbed van een half jaar. Zij stond de laatste tien jaar niet zo vaak meer op de planken maar begeleidde tot voor kort nog jonge talenten en stu dententoneel. Liana Saalborn stamt uit een to neelgeslacht. Ze werd 6 januari 1923 in Amsterdam geboren, ging er naar het gymnasium en de toneelschool en debuteerde in 1943 bij het Ge meentelijk Theaterbedrijf in 'Noah' van Vondel. Tot 1959 stond ze regel matig op de planken, daarna min der vaak. Ze bleef wel regelmatig ra dio- en televiewerk doen, vertaalde toneelstukken en schoolde jonge ren. Ze trouwde in 1949 met Lo van Hensbergen die in februari 1987 is overleden. LEIDEN - Men neme de grote zaal van De Burcht, de vaste bezoekers, NRC Handelsblad-redacteur H.M. van den Brink en schrijver Oek de Jong. Men voegt daar aan toe een groot aantal leerlingen uit de hoog ste klassen van het Stedelijk Gym nasium. Deze combinatie, bedacht door docente Nederlands aan het Stedelijk èn organisatrice Obbema, bood gisteravond een aangename wisseling van gedachten. Burcht Literair bestond één jaar en deze tiende literaire conversatie liet, door een gelukkig gebrek aan af standelijkheid, een curieus mengsel van luchtigheid en zwaarwichtig heid zien. Onderwerp van gesprek was de beeldende kunst in het werk van De Jong, met name in de bestsellers Opwaaiende zomerjurken (1979) en Cirkel in het gras (1985). Oek de Jong (37) werd een gesjeesd student kunstgeschiedenis, omdat de do centen aan de Amsterdamse univer siteiten na de democratisering eer der een 'proces begeleidden' dan kennis overdroegen. Maar Oek de Jong bleef een visueel denker, deze conclusie staat na gisteravond als een paal boven water. Niet alleen vindt hij de stof voor zijn romans en verhalen in beelden die hij krijgt (hij gebruikt bijvoorbeeld eerst een plattegrond als hij een al dan niet verzonnen Italiaans huis beschrijft), maar ook zetten schilderijen hem aan tot allerlei gedachten van psy chologische en filosofische aard. Van Tsjechov had De Jong ge leerd dat je van een lezer alle zintui gen moet bespelen. Daarnaast wil hij aan alle door hem genoemde plaatsen en voorwerpen betekenis geven. Daardoor leefde de vraag welke waarde De Jong hechtte aan studies over zijn werk. "In het alge meen is mijn indruk dat er te veel achter gezocht wordt" zei hij tegen de grinnikende scholieren. "Citeer dat maar op je mondeling." Overi gens moest hij in de krant lezen dat Opwaaiende zomerjurken een Bil- dungsroman was, wat hem toch aan het denken zette. De Jong heeft, nog tevergeefs, ge probeerd een historische roman over Mondriaan op te zetten, omdat vooral het precieze moment waarop deze schilder van figuratief naar ab stract overging hem intrigeerde. H.M. van den Brink constateerde dat er volgens De Jong een moreel goed en slecht in de kunst was: het werk van de Italiaanse schilder Mo- randi en de Franse Cézanne straalde goedheid en liefde uit. Daarnaast is De Jong gefascineerd door onder anderen Caravaggio, wiens wreed heid en 'wilde' leven voor hem te verklaren zijn als angst voor de ver gankelijkheid. Maar tegelijk kan het huiselijke van de schilder Ver meer aldus verklaard worden. Over de laatste schreef De Jong onlangs in een bundel ter gelegenheid van het verbouwde Mauritshuis een essay, waaruit hij langdurig voorlas. De Jong houdt niet van generali seren, maar naar aanleiding van een zaalvraag wilde hij eventueel het zoeken naar harmonie als een the ma van zijn werk kenschetsen. "Misschien heb je pas als je vijftig bent het grondpatrooon van je schrijven in handen". Ontwapenend werd gevraagd waar De Jong, immers geen veel schrijver, zich zoal de ganse dag mee bezighield. Een echt antwoord kregen we hier niet op, al schreef hij weer verhalen. Interviewer H.M. van den Brink, die de avond in alle opzichten goed leidde, zei tenslotte dat de gymnasiasten volgende week naar het Mauritshuis, het Rijksmuseum en naar Rome moes ten reizen om alles af te ronden. Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28. dubbelexpositie: 'Revolutionair geld, Frank rijk en Europa' t/m 21/1 '90; di. za. 10-17 uur. zon- en feestd. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat, 'Opdracht Japan; Von Siebold. pio nier en verzamelaar', t/m 7/1 '90; di t/m za 10-17 uur. zo 14-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Rapenburg 28, 'Deir Alla', Nederlandse opgravingen in Jordaanse vallei, t/m 6/1in de Taffeh-zaal: 'Egypt on my mind', aquarellen en tekenin gen van Frans de Haas, t/m 21/1; di t/m za 10-17 uur. zo 12-17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal-- Oude Sin gel 28-32, achtste tentoonstelling: 'Schilde rijen zoeken sponsors' en in de serie ten toonstellingen Verzameld en getoond: 'Een halve eeuw huis houden', t/m 3/12; di t/m za 10-17 uur, zo 14-17 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen te expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/mza. 10-16 uur. Signaal, Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10, .ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur, za. 12-17 uur. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Lak Galerie - Clevermgaplaats 1schilderij- Galerie 'Coup d'Art' - Nieuwe Rijn 27, werk van Marie Louise Dekker, Marianne Benkö, Fer Hakkart, Ria Koot, Paul Versteeg en Pe ter Schipper, tot 16/12; wo. vr, za, 10-18 uur. do, 10-21 uur. Bleijenberg-lijsten - Breestraat 113, olieverf schilderijen van Anne Taytelbaum, t/m 16/12; di t/m za 9-18 uur, do tot 21 uur. Galerie Amber - Hooglandse Kerkgracht 8, Expositie Klein en Goed. Kleine schilderin gen. porselein, prenten en textiel uu China en Japan, t/m 15/12. Galerie Fenix - Botermarkt 26, Lydia Luyten mei schilderijen, aquarellen en kamerscher men, tot eind nov.; di t/m za 9-18 uur. Aemula Naturae - Pieterskerkgracht 9, n 15/12; ma t/m vr 10-16 u Onderzoekscentrumm Sturing en Samenle ving - Maresingel 3. Meta van Arkel met fo tografisch werk, t/m 23/12, dag. tijdens kan tooruren. Galerie Liga Nieuw beelden - Pres. Steijn- straat 14, werk van verscheidene kunste naars uit de periode '45-'70, tot 14/1, vr, za en zo 11-18 uur. Katwijk Galerie De Witte Duif - Koninginneweg 12a, 'Boten in soorten', olieverven en aquarellen van kleine meesters, t/m eind nov; za 11-13 en 14-17 uur. Leiderdorp ?r, grafie Woute i den Broek, Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmadese- weg 55. Aquarellen van Riemke Kouijzer, van 24/11 tot 11/1dag. 10-20 uur. Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, di t/m zo 13-17 uur. Noordwijkerhout Leeuwenhorst Congrescenter - Langelaan 3, in de hal en twee hoofdgangen, Lidy van der Spek met textiele werkvormen, tot 8/12. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen': thema tentoonstelling: Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur. za. 10-16 uur. Ter Aar 9 10-12 Voorschoten Galerie Mercedes - Voorstraat 35b, Louis Meys met landschappen en stillevens in olieverf, t/m 25/11, woe en do 13-17 uur, vr en zavan 11-17 uur. r K', t 11/12; j 14-17 u Warmond Vereniging Het Oude Raadhuis - Dorps- straat 36. Kaija Molenaar-Arvila met beeld houwwerken en Heily Bieringa met aquarel len, t/m 14/12; woe, do, en zo 14-16 uur, za 11-16 uur. Galerie De Pomp Dorpsstraat 38, Evelyn Glansdorp met dimensionaal en plastisch werk, t/m 7/12; di 19-21 uur, woe 10-12 en 14-16 uur, do, za, zo 14-16 uur. Wassenaar Cultureel Centrum Warenar - Kerkstraat, De Kulturele Kern Wassenaar, Teatral', textiel- Stichting Historisch Centrum Wassenaar - Johan de Wittstraat, tentoonstelling 'Brons- graftijd Wassenaar', t/m 1/2 '90. za en zo van 13-16 uur, do 20-22 uur. Art Gallery Gérard- Rijksstraatweg 358, ten toonstelling over de Impressionisten, t/m 26/11, dag 11-16.30 uur. zo 13-17 uur. Zoeterwoude Gerda van den Bosch Weipoortseweg 3, Guus Sundermeijer met schilderijen, Tessa Braat met keramiek en Gerda van den Bosch met bronzen beelden, gedurende de herfst, wo t/m za 14-17.30 uur. Klassiek De Amerikaanse pianist Steven Mayer geeft vanavond een recital in de Kapelzaal van K &0. Het programma vermeldt werken van Mozart (Rondo in a KV 511Brahms (Sona- .te in f opus 5), Ives (delen uit de Concord-- sonate) en Strawinsky (Petrouchka). Aan vang 20.15 uur. Sander van Marion bespeelt vanavond het Bëtzorgel in de Katwijkse Vredeskerk(Voor- straat). Hij zal werken vertolken van o.a. Al- binoni, Bach, Guilmant en Ruppe. Het pro gramma vermeldt ook een aantal improvisa ties. Aanvang 20.15 uur. De chr. oratoriumvereniging Con Amore geeft zaterdagavond in de Leidse Pieters kerk een uitvoering van Hëndels Messiah. Als medewerkenden treden aan de sopraan Hanneke Kaasschieter, de alt Margareth Hartog, orgel: Joop Schets. Voorts werkt mee het Randstedelijk Begeleidingsorkest. Het geheel staat onder leiding van Piet Kiel jr. Aanvang 19.30 uur. Henk Briër veertig jaar musicus. Onder dat motto wordt zondagmiddag een feestcon- cert gegeven in de Leidse Stadsgehoorzaal. Op het podium verschijnen het Jeugdka- merorkest Leiden, het Nederlands Ma drigaalkoor en het Kamerorkest Madrigales- co. Als solisten treden op de tenor Harry van Beme en de hoornist Herman Jeurissen. Ze zullen samen met Madrigalesco de Serena de voor hoorn, tenor en strijkorkest van Brit ten uitvoeren. Het orkest is voorts nog te be luisteren in de symfonie nr. 64 van Haydn. Vooraf is het Jeugdkamerorkest te beluiste ren in de Kuhnau-variaties v3n Hendrik An- driessen. Het Nederlands Madrigaalkoor zingt enkele liederen van Haydn en Schu bert, daarbij aan de piano begeleid door Henk Briër, die ook de orkesten leidt. Het concert wordt besloten met Due Madrigali van Andriessen, uit te voeren door Ma drigaalkoor en Madrigalesco. Aanvang 14.00 uur. Kapelzaal van K&O. Ze zal werken van By- rd, Couperin, Sweelinck, Bach en Scarlatti ten gehore brengen. Aanvang 20.15 uur. Het Leidse studentenmuziekgezelschap Sempre Crescendo geeft dinsdagavond zijn najaarsuitvoering in de Stadsgehoorzaal. Het programma vermeldt Due Madrigali van Hendrik Andriessen. Adagio voor viool en orkest van Wolfgang Amadeus Mozart, Ha- n Camilla Saint-Saêns. Zoo Bud- dingh', zoo van Herman Strategier en Se renade no. 1 van Johannes Brahms. De lei ding berust bij Herman Kofflard en Ernst van Thiel. Aanvang 20-15 uur. Leerlingen en koor van Thea Ekker-Van der Plas geven woensdagavond in de Kapel zaal een herhaling van het musicalprogram ma dat eerder deze maand bij K&O werd uit gevoerd. Er zullen selecties uit o.m. West Side Story, Jesus Christ Superstar en Cats ten gehore worden gebracht. Aanvang 20.15 uur. Het lunchconcert in de K&O-Kapelzaal op donderdagmiddag wordt verzorgd door de pianist Joost Boekhoven. Hij zal werken van Bach, Debussy. Van Beethoven, Rach maninoff en Strawinsky spelen. Aanvang 12 45 uur. Operette De Leidse operettevereniging Crescendo geeft zaterdagavond in de Leidse Stadsge- hogrzaal een uitvoering van Paul Abrahams 'Viktoria und ihr Husar'. De algehele leiding berust bij dirigent Joop van Eek, die in de bak een orkest van negentien man aantreft. Vanavond is er ook een uitvoering, speciaal voor de ouderen. Aanvang 20.00 uur. Pop De Leidse band Toy Factory presenteert za terdag hun tweede elpee in het LVC. Tijdens de presentatie zullen veel nieuwe numn worden gespeeld. Aanvang 22.45 Breestraat 66, Leiden. Alphen aan den Rijn Parktheater vr 24,20.30 uur; cabaretvoorstelling: 'Beste Maatjes', met Paul de Leeuw, za 25, 20.30 uur; optreden formatie Flairck met The Emigrant'. do 30,20.30 uur; 'Een nacht ijs', Peter Faber en Olga Zuiderhoek. Wassenaar Theater Warenar Den Haag Appeltheater vr 24. za 25. wo 29. do 30,20.15 uur, zo 26, 14.30 uur; Toneelgroep De Appel: 'Antonius en Cleoptra' van Shakespeare, met Geert de Jong, Eric Schneider en het hele Appel- Hongaars Staats Volks in het zoldercafé van het LVC is vanavond een optreden van de Rotterdamse meiden band The Ramonas. Aanvang 23.30 uur, Breestraat 66, Leiden. Jazz De Willem van M?men Contra-Band '89, een formatie die bestaat uit 12 personen, geeft zaterdagavond een concert in de Waag. De composities zijn merendeels van de hand van Van Manen. De Contra-Band probeert een band te leggen tussen het traditionele big band-idioom en nieuwere muzikale vor men. Een aardigheid is, dat de twee beste Westduitse klarinettisten vast lid zijn van de Contra-Band voor de duur van de tournee. Aanvang 21.30 uur, Waaggebouw, Aal markt 21. Leiden. Leiden Leidse Schouwburg vr 24, za 25. 20.15 uur; musical: 'Cabaret', met o.a. Willem Nijholt, Alexandra van dei Marken, Guus Verstraete sr. en Lia Dorana ma 27 (voorpremière), di 28 (première) 20.15 uur; 'Purper Pistache', wo 29. do 30 (dernière). 20.15 uur; Holland se Comedie: 'Mousetrap' van Agatha Chris tie, met Elsje Scherjon. Lucas Dietens Guusje Westerman e.a. LAK-theater zo 26, 15.00 uur; kindervoorstelling Vierondmide'. door KLIM Kindertejater. wo 29. do 30. 20.30 uur; Dansproductie 'Hexa/Fysica'. AT&T Danstheater vr 24, za 25. 20.15 uur; Nederlands Dans Theater: Nieuw Ballet van Jiri Kylian, 'Sha ker Loops' van Hans van Manen en 'Raptus' van Nacho Duato. zo 26, 14.30 uur; Nieuw Ballet van Ohad Naharin, 'Passomezzo' en The Bard' van Paul Lightfoot, 'Septet Extra' van Hans van manen en 'Innostress' van Ohad Naharin. di 28,20.15 uur; Opera Forum: Katja Kaba- nova (uitgevoerd in concertvorm). Circustheater vr24, za 25,20.15 uur; Frank Boeyen Groep met: 'Een zomer aan het einde van de 20e eeuw'. zo 26, 12.15 uur; Zondagconcert: Mini Maxi en Haags jeugdorkest, presentatie: Pim Jacobs, do 30, 20.15 uur dans Ensemble. Diligentia vr 24, 20.15 uur; Doris Baaten. 'Madeion Blom kijkt niet meer om', zo 26,11.30 uur; concert reizend Muziekge zelschap Christian Bor (viool) werk van Arensky en Brahms. zo 26.14.30 uur; concert door Artis Kwartet, werken van Mozart, Bartok en Mendels- di 28. wo 29. do 30,20.15 uur; Brigitte Kaan dorp: 'Kouwe Drukte'. Dr. Anton Phillpszaal vr 24, za 25. 20.15 uur; Het Residentie-Or kest olv Aldo Ceccato, mmv Zoltan Koests (piano), Carfo Gaifa (tenor) en Die Haghe Sanghers. werken van Bartok en Liszt. Koninklijke Schouwburg wo 29, do 30, 20.15 uur; try-outvoorstelling: Het Nationale Toneel: 'Professor Bemardi'. Nederlands Congresgebouw vr 24, 20.00'uur; Jazz Spektakel: 'Now's The Time', benefietconcert voor Radio Freedom, mmv Rob van Bavel Octet. Future Shock e.a. za 25.20.15 uur; voorstelling door het Eury- thmie Ensemble. Amsterdam Carré vr 24, za 25. di 28. wo 29. 20.15 uur; Toon Hermans en Maurice Hermans, Gemma van Eek, Dick Riensira, Oeti Wijzenbeek en Mirjam Sleewe in: Theater Pittoresque'. zo 26, ma 27, do 30. 20.15 uur; Freek de Jonge: 'De Volgende'. Concertgebouw vr 24,20.15 uur, zo 26,14.15 uur Koninklijk za 25, 20.15 uur; The Netherlands Concert Jazz Band olv Henk Meutgeert, Tania Maria en groep, Bernard Berkhout, Jaap Dekker zo 26, 20.15 uur; concert Sandra Schwarz- haupt, sopraan. di 28, 20.15 uur; concert Cleo Laine, John Dankworth en het Metropole Orkest. 129. do 30.20.15 uur; Koninklijk Concert- Beethoven en Schubert. C.C. Amstelveen vr 27, za 28. 20.15 uur; 'Sweet Charity', met o.a. Simone Kleinsma. Fred Butter, Rob van de Meeberg en Diana Coolen. ma 27, 20.15 uur; cabaretprogramma Hans Liberg: 'Rolls Royce Kadett'. di 28, wo 29.20.15 uur; Robert Paul: 'Ruim tevrees'. mmv Trio Heimig van der Vegt. do 30. 20.15 uur; Introdans; 'De dood va het meisje'. Wubbe/Schubert; The light ar the sun', Wubbe/Ketting; 'Evening', Lustig- /Britten. Muziektheater zo 26, 20.15 uur; Philip Glass Ensemble: '1000 Airplanes on the roof'. do 30.20.15 uur; Nederlands Dans Theater: 'Shaker'Van Manen//Adams; 'Raptus'. Du- ato/Wagner; nieuw ballet van Kylian, mmv Nederlands Balletorkest olv Kasper de Roo. Nieuwe de la Martheater vr 24. za 25. 20.15 uur. zo 26. 14.00 uur; musical: 'Geboren vrienden', met o.a. Nelle- ke Burg, Marioes van den Heuvel. Hans de Booij. di 28, wo 29, do 30,20.15 uur; Paul Haenen en Dammie van Geest: 'Frappant'. Stadsschouwburg vr 24, za 25, 20.15 uur; Nederlands Dans Theater 2: 'Septet Extra'. Van Manen; stress' en 'Passomezzo', Naharin; The Bard', Ligl ma 27,20.15 uur; Het Zuidelijk Toneel/Blau we Maandaa Companle in: 'Zomergasten' van Maxim Gorki. Rotterdam De Doelen zo 26. 11.00 uur; Zondagochtendconcert met o.a. Eddy Christiani, Frans Poptie, The Shepherds e zo 26. 20.15 uur; Hongaars Staats Volks dans Ensemble, do 30, 20.15 uur; Rotterdams Philharmo- nisch Orkest olv Claus-Peter Flor. Luxor Theater vr 24, za 25 (finale) 20.15 uur; 'Camaretten 1989'. cabaretfestival, do 30, 20.15 uur; 'Laat je niet kisten', o.a. Joop SDoderer, Paul van Gorkum, Maya Bouma en Diana Dobbelman. Rotterdamse Schouwburg vr 24, za 25,20.15 uur. zo 26. 14.30 ui Feuerbach', door het RO-Theater me Landró. dl 28. wo 29, 20.15 uur; Het Nederlands Dans Theater: 'Shaker Loop' en 'Raptus'. mmv Nederlands Ballet Orkest, do 30, 20.15 uur; Het Muziektheater: '1000 Airplanes on the roof'. Sportpaleis 'Ahoy' vr 24, za 25. 20.00 uur; concert B.Z.N. Theater Zuidplein vr 24, za 25,20.15 uur; 'Jaloezieën', met An- net Nleuwenhuizen en Elsje de Wijn. wo 29.14.00 uur; 'Verloren vlinder en s bee', mimevoorstelling door Oceaan, wo 29. do 30.20.15 uur; 'Lost women i tarctica'. door Mimegroep Oceaan.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 27