Warmond kan tegenvallers opvangen bij restauraties PRIJS VOOR MOOISTE TUIN Rijnlands Lyceum Oegstgeest legt zich neer bij komst school SBB1ISSS Praatgroep Meer democratie, een eigen vredesbeleid en een beter milieubeleid Tarieven voor minimarkt Winkelhof flink omhoog Kamerlid wil werkzaamheden stortplaats De Does stopzetten Meevaller bij fonds stads- en dorpsvernieuwing VRIJDAG 24 NOVEMBER 1989 WARMOND - De gemeente Warmond heeft dit jaar 75.000 gulden overgehouden uit het fonds voor de stads en dorpsvernieuwing. Met dit geld kan de gemeente te genvallers bij de restauratie van het Oude Raadhuis, het pand Dorpsstraat 38 en de Buurthuis wil skateboardbaan in Voorschoten VOORSCHOTEN - Het Voorscho- tense buurthuis Arsenaal wil een skateboardbaan aanleggen langs de velden van de honk- en softbalvere- niging Adegeest aan de Admiraal de Ruytersingel. Rond die velden komt een fiets/voetpad en tussen pad en sloot zou de baan kunnen komen. Vorige maand hebben buurtvere niging en gemeente verschillende locaties rond zwembad Het Wedde bekeken, variërend van het niet-ge- bruikte midgetgolf-terrein tot de parkeerplaats. Zou het duur zijn om het midgetgolf-veldje te egaliseren, de parkeerplaats viel alom in de smaak. Wat later rezen ook daar be zwaren tegen en nu houdt het Arse naal vast aan de locatie langs de sin gel. In de brief aan het gemeentebe stuur wordt wethouder Marselis herinnerd aan zijn toezegging dat het terreintje geasfalteerd en bete geld zal worden. Om vernielingen te voorkomen wil het buurthuis ver lichting aanbregen. Een zitbankje en een hekje om fietsen tegen te plaatsen, moeten de baan complete ren. Een woordvoerder van de ge meente is niets bekend van de toe zegging en verklaart dat de gemeen ste twee buurtverenigingen skateboardbaan gunt: Arsenaal in Noord-Hofland en Vlietwijk in de wijk Vlietwijk. Beide verenigingen kunnen 4.500 gulden krijgen, het geen niet voldoende zal zijn om alle kosten te dekken. Heeft Arsenaal een plan ingediend, van Vlietwijk hebben de gemeentebestuurders niets meer gehoord. W assenaarders mogen bij Groen Linies klagen over gemeente WASSENAAR - De Wassenaarse af deling van Groen Links (in oprich ting) heeft een groot aantal plaatse lijke instellingen en organisaties een brief gestuurd. De aangeschreven instanties wor den door de politieke partij uitgeno digd hun wensen of klachten over gemeentelijke instellingen en/of ge meentepolitiek kenbaar te maken. "Indien deze wensen of klachten passen binnen de grondgedachte van de partij, zullen wij uw belan gen trachten te verwerken in het verkiezingsprogramma', zo schrijft het partijbestuur. Na de gemeenteraadsverkiezin gen van maart 1990 wil Groen Links een 'ombudsfunctie' vervullen tus sen burgers en instellingen ener zijds en gemeentebestuur en ge meentelijke diensten anderzijds. Momenteel is Groen Links niet ver tegenwoordigd in de Wassenaarse raad. bouw van de nieuwe peuter speelzaal opvangen. Ook is ongeveer 40.000 gulden be schikbaar voor de restaura tie van monumentale muren bij de Vroenhof en de kerk hof rond de Oude Toren. Omdat geld dat niet wordt gebruikt terugvloeit in de Rijkskas, gingen de leden van de commissie financi ën gisteravond zonder veel moeite akkoord met de nieuwe bestem ming van de gelden. In maart werd nog gedacht dat er 50.000 gulden no dig zou zijn voor de verbetering van woningen van huiseigenaren en 35.000 gulden voor het midden- en kleinbedrijf. Sociale en culturele in stellingen zouden kunnen rekenen op een bedrag van ongeveer 23.500 gulden. Maar de huiseigenaren die in aan merking komen voor subsidie voor de verbouwing van hun woning, hebben dit jaar minder vaak een be roep op het potje gedaan dan in an dere jaren. Zij hadden slechts een kleine 10.000 gulden nodig. De pot voor het midden- en kleinbedrijf werd helemaal niet gebruikt. Enige raadsleden vroegen zich gisteravond af of de gemeente een 'stimuleringsbeleid' moet voeren om mensen te wijzen op de premie voor woningverbetering. Wethou der C.A. van Schagen wees dit af. De gemeente zou al een actief beleid voeren. C. Neefjes, hoofd van de af deling financiën, sprak van 'een ra re daling'. In voorgaande jaren had den huiseigenaren juist een veel Tegenvallers Als de raad het collegevoorstel steunt, kunnen tegenvallers wor den opgevangen met het overblij vende geld. Zo zijn de restauratie van het Oude Raadhuis en het pand aan de Dorpsstraat 38 ongeveer 26.500 gulden duurder uitgevallen dan verwacht. De bouw van de peu terspeelzaal kost Warmond bijna 32.000 gulden meer. Het resterende bedrag wil het col lege bestemmen voor een gedeelte lijke restauratie van monumentale muren rond de Vroenhof en het kerkhof bij de Oude Toren. De eer ste muur scheidt de tuin van het Vroenhof van de parkeerplaatsen aan de Weiden. Restauratie kost 25.000 gulden. B en W willen de ene helft betalen, de eigenaar betaalt de andere helft. Verder willen B en W 80 procent van het 'noodherstel' van het ach terste deel van de muur rond de Ou de Toren betalen. Kerkhof en muur zijn eigendom van de Hervormde Kerk terwijl de Oude Toren en de ruïne gemeentebezit zijn. De muur is een monument en kan het verzak ken van de grond waarop de toren staat tegenhouden. Daarom vindt de gemeente het belangrijk dat het zwakste, achterste deel van de muur wordt gerestaureerd. Het col lege wil een bedrag van 27.700 gul den betalen. Op langere termijn wenst ze via de Stichting tot Be houd van de Oude Toren rijkssubsi die te krijgen voor het onderhoud van muur, toren en ruïne. WARMOND - De oorlogsbunkers achter de muur rond het kerkhof bij de Oude Toren, in Warmond worden wellicht op korte ter mijn gesloopt. Wethouder C.A. van Schagen liet dat gister avond tijdensde vergadering van de commissie financiën doorschemeren. Wanneer er een voetpad ach ter Marïenhaven komtzijn de bunkers een storend element in het landschap, maakte hij dui delijk. De gemeente heeft al een gesprek met de grondeigenaar gehad. De sloop kost 25.000 gul den. (foto Jan Holvast) Toestemming voor technologielokaal OEGSTGEEST - Het bestuur van het Rijnlands Lyceum Oegstgeest heeft besloten om geen juridische stappen te ondernemen tegen de komst van een Noordwijkse depen dance van de Louise de Coligny scholengemeenschap. De voormalige staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen, mevrouw Ginjaar-Maas, heeft het bestuur van het Rijnlands Lyceum toegezegd dat de school een nieuw technologie-lokaal mag bouwen. Voor rector A.J.M. Vaessen is die toezegging een belangrijke reden om af te zien van een juridische pro cedure. Het Rijnlands Lyceum protes teerde samen met het Leeuwen horst College uit Noordwijkerhout vinden, met of zonder en het Rijnlands Lyceum uit Sas- school in Noordwijk" Zoeterwoude krijgt geld provincie voor fietspad Noord Aa ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude krijgt 300.000 gulden van de provincie voor de aanleg van een eenvoudig fietspad tussen de Zuidbuurtseweg en de Uiterdijk. Het pad gaat langs het Korte Kerke- pad lopen, krijgt een recreatieve functie en moet de dijk in 1990 met de weg verbinden. Het Korte Kerkepad verbindt de Uiterdijk met de Zuidbuurtseweg. De Uiterdijk loopt langs het ooste lijke deel van de Noord Aa, in de buurt van het gelijknamige recrea tiegebied. De Zuidbuurtseweg ver bindt dorp en Zuidbuurt met de westelijke uitloper van het recrea tiegebied, niet ver van Zoetermeer. Jazz De South Jazz Band treedt zaterdag avond op in de Wassenaarse Jazz Club. Schoolstraat 8 te Wassenaar. Het optre den in het Dorpscentrum begint om ne gen uur. Laurentius De Voorschotense muziekvereniging Laurentius verzorgt zaterdagavond om acht uur een promotieconcert in het cul tureel centrum aan de plaatselijke Prin ses Margrietlaan. Na afloop kunnen aan wezigen een dansje wagen op 'ever greens'. •Popfestival In de Sjelter aan de Leiderdorpse Heem raadlaan treden zaterdagavond drie Lei derdorpse en een Leidse popband cp. De leden van de Leiderdorpse bands zijn afkomstig van Streekmuziekschool Rijn akkoord en hebben nog nooit een live optreden verzorgd in groepsverband. Het concert begint om negen uur. Popconcert Popgroep Brick Box uit Ter Aar speelt za- senheim tegen de komst van een terdagavond in het Zoeterwoudse café nieuwe openbare school in Noord- Landzicht aan de Verlaatweg. Vanal half wijk Dg drie scholen vreesden leer- tien brengen de streekgenoten swingen- lingenverlies. Vaessen: "Ondanks ^e, s^v'9e P°P ,en gehore, het feit dat we geconfronteerd wor den met een naar onze mening on juist besluit van het departement, vinden we het belangrijker de toekomst te kijken. De'kracht van het Rijnlands Lyceum is altijd geweest dat we konden inspelen op de behoeften van modern, eigen tijds onderwijs. We hebben nu de toezegging binnen om een splinter nieuw technologie-lokaal te bou wen. Dat is winst. Ik ben er van ertuigd dat ouders Groen Links Oegstgeest: B en W Leiderdorp willen tarieven gelijktrekken LEIDERDORP - De kooplieden van de minimarkt bij de Winkelhof in Leiderdorp moeten veel meer gaan betalen voor hun standplaat sen. Burgemeester en wethouders willen de tarieven verhogen omdat Wassenaar geconfronteerd met duur staartje oude jaarwisseling WASSENAAR - Kort voor de nieuwe jaarwisseling moet Wassenaar alsnog opdraaien voor schade van de oude jaarwisseling. Verzekeraars weigeren gesprongen ruiten te vergoeden omdat de gemeente ver zuimd had een eind te maken aan het vreugdevuur dat die ruiten deed knappen. Op het plein in de Rozensteinstraat was in de nacht van 31 december 1988 op 1 januari 1989 een vreugdevuur gestookt door Wassenaarse jon geren. Door de hitte sprongen de nodige ruiten van de woningen Ro zensteinstraat 48 en 50 en Broekweg 4. De woningen zijn eigendom van de Woningbouwvereniging St. Willibrordus en deze vereniging meld de het voorval bij haar verzekeraar, Nationale Nederlanden. Nationale Nederlanden vergoedde de schade aan St. Willibrordus en stelde vervolgens de gemeente aansprakelijk voor 5.357 gulden. De ge meente deed aangifte bij haar verzekeringsmaatschappij, Schlencker, maar kreeg nul op het rekest. De maatschappij weigerde uit te betalen omdat de schade was ontstaan 'door goedvinden aan de kant van de verzekerde'. Simpel gezegd: de gemeente had maar moeten blussen of ingrijpen. Juridisch was daar geen speld tussen te krijgen en op 18 de cember moet de gemeenteraad zich uitspreken. Overigens is de 'nieuwe' schade slechts een fractie van de schade aan straat en straatmeubilair, ontstaan door het vreugdevuur. Openbare werken heeft die schade kort na de jaarwisseling hersteld. ze veel lager zijn dan de 'gewone' marktgelden. De standplaatshouders bij de Winkelhof betalen 8 gulden per vierkante meter per jaar. De ge meente wil dat bedrag verhogen tot 60 gulden per vierkante meter per jaar. Het tarief wordt daarmee ge lijkgesteld met de marktgelden die de handelaars op de weekmarkt in de Hoofdstraat betalen. Het is nog niet duidelijk of alle standplaatshouders in de gemeente meer moeten gaan betalen. Behalve bij de Winkelhof staan ook kramen bij winkelcentrum de Santhorst, de Oranjegalerij, de Splinterlaan en de Muzenhof. B en W overwegen ech ter om alleen de tarieven voor standplaatsen bij de Winkelhof te verhogen. Op deze plaats is de aan loop van klanten het grootst. Er zijn twaalf standplaatsen ver spreid over de gemeente. Vooral de marktkramen bij de Winkelhof zijn diverse malen onderwerp geweest van uitgebreide discussies. De on dernemers in de Winkelhof waren niet blij met de komst van de marktkramen vlakbij het winkel centrum. Door de lage tarieven zou er sprake zijn van oneerlijke con currentie. Een verzoek om de marktvergunningen te schrapppen werd echter door de Raad van State verworpen. LEIDERDORP - Mevrouw H.L.M. Düyvesteijn (links op foto) uit de Van der Marckstraat heeft de mooi ste voortuin van Leiderdorp. De wisselbeker van de tuinkeurings- commissie 'Mooi Leiderdorp' is haar gisteravond in het cultureel centrum Muzenhof overhandigd door burgemeester A.J.A.L. Brugge- De tuinkeuringscommissie heeft dit jaar aan 87 tuinbezitters een di ploma uitgereikt. Het was de twin tigste keer dat er een wedstrijd werd georganiseerd. In het voor- en najaar gaan leden van de tuinkeuringscommissie on der leiding van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plant kunde op pad om voortuinen in Lei derdorp te keuren. De diploma-uitreiking werd voor af gegaan door een lezing van me vrouw R. van der Zalm uit Noord- wijkerhout over het toepassen van bolgewassen in de tuin. (toto Eiien Rijkspolitie laat Leiderdorper lopen na scheermesdiefstal LEIDERDORP - Een 23-jarige in woner van Leiderdorp is gistermid dag betrapt op winkeldiefstal in een supermarkt in de Winkelhof. De Leiderdorper bleek twee pakjes scheermesjes ter waarde van zeven gulden te hebben gestolen. De poli tie maakte rapport op en liet de man weer gaan. Pas als voor meer dan 25 gulden is gestolen, of als er sprake is van herhaling, maakt de politie pro ces-verbaal op. OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest moet een eigen vre desbeleid ontwikkelen, burgers betere mogelijkheden voor in- „- - T snraak hierienen rie heqtaanrie tentelefoonnummer openen. In de spraak oieaen en ae bestaande gemeenteraad moet ook het nodige Met verbazing lazen wij, de Stich- ting Welzijn Ouderen Oegstgeest, basis- Wrange ontboezeming van Ma- schoolleerlingen hun weg naar het Jella Frissen. Onze Stichting wordt Rijnlands Lyceum zullen weten te door haar in een zodamg daglicht gesteld, dat deze repliek - tot onze spijt - nodig lijkt. Mevrouw Frissen wilde ruim twee jaar geleden een praatgroep opzetten. Onze Stichting was van mening dat zulks diende te gebeu ren onder auspiciën van 'Maat schappelijk Werk' en dat de kosten (onder andere de betaling van me vrouw Frissen) niet ten laste van de deelnemers mochten komen. Me vrouw Frissen ontving van ons niet alleen een brief terzake, gedateerd 31 juli 1987, doch haar werd in een volgend contact meegedeeld dat wij van haar diensten tot onze spijt geen gebruik konden maken. Moge lijk is zij dit vergeten. Het lijkt ons wat ver gezocht dat 'wij haar nu - eind 1989 - alsnog zouden moeten inlichten dat wij de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Bol- inspraak-cóordinator lenstreek bereid hebben gevonden geschillencommis- met onze hulp een groep te starten, aarbij geen sprake is van het ge- de 'opzet' uit 1987 de partij aanstellen, sie met een ombudsfunctie in het le- oepen en een speciaal klach- bruikmaken gemeentelijke initiatieven op het terrein van milieubescher ming krachtig uitbreiden. Dat zijn enkele punten uit een deel van het concept-verkiezings programma van de gloednieu we Groen Links-afdeling. Het complete ontwerp-programma is pas over enkele weken ge reed. Frissen. In haar voorlaatste alinea krijgt eranderen: alle fracties moeten, het Algemeen Maatschappelijk ongeacht hun grootte, zelfstandig Werk (AMW) Leiden een veeg uit de moties kunnen indienen, en wet- pan. Voor de goede orde: er is nim- houders hoeven niet automatisch mer enig contact geweest over voorzitter van raadscommissies te rouwverwerking tussen AMW Lei zijn. Bij belangrijke punten wordt den en onze Stichting, zodat dt de mogelijkheid van een raadple- strekking van deze alinea ons ont gaat en de inhoud ons in feite niet gend referendum ingevoerd. Het milieu kan worden schermd door het afval zo veel gelijk gescheiden op te halen, c TT a postering te stimuleren en een Wij hopen v Het eigen vredesbeleid moet gestal- kringloopwinkel te openen. Alle begeleiden aangaat. Ditzelfde geldt i mening ook voor haar - laat ons zeg gen - scherpe toon in de laatste ali- te krijgen via het Platform Gemeen- huishoudens krijgen een milieubox toon weet te treffen telijk Vredesbeleid van de Vereni- voor klein chemjsch afvai, dat één ging Nederlandse Gemeenten, keer per maand huis-aan-huis Groen links wil dat de gemeente wordt opgehaald. Rond de jaarwis- harte dat zij bij het de juiste nsen haar geld geeft aan dit platform en deel neemt aan een aantal werkgroepen van dit platform: Er moet eindelijk raadsverkiezingen vast. serieus gewerkt worden aan een ste denband met een gemeente in het Oostblok en ook het anti-apart- heidsbeleid moet op gemeentelijk niveau worden ondersteund. Oegst geest wordt daarom lid van de LO TA, de Vereniging van Lagere Over heden Tegen Apartheid'. De gemeente mag niet zomaar voorbijgaan aan het feit dat het in 1990 50 jaar geleden is dat de Twee de Wereldoorlog begon geleden dat die oorlog eindigde. In het kader van de facisme-bestrij- ding moet de discussie over oorlog servaringen worden gestimuleerd. Groen Links denkt daarbij onder andere aan gesprekken tussen oud- verzetstrijders en jongeren. Ombudsman daarbij veel s Stichting Welzijn Ouderen Oegst geest Lij tweg 9 Oegstgeest LEIDERDORP - Het Tweede Ka- gionale Inspectie Milieuhygiëne 45 jaar rnerlid p. Lankhorst (Gróen Links) moeten volgens Lankhosrt worden heeft opnieuw aan de minister van afgewacht voordat verder kan wor- wil met de inrichting van de omstre- Lankhorst wil verder den stortplaats wachten totdat de minister H. Alders weten wat de uit- i State alle beroepsproce- komst i i het bodemonderzoek dures heeft afgehandeld en nader dat de Gemeenschappelijke Vuil- den bodemonderzoek door de Re- heeft gehouden. VRIJDAG 24 NOVEMBER AJkemade uitvoering: Terug naar War schau'. door toneelvereniging St. Theodulfus, aanvang 20.00 uur in cabaretvoorstelling- 'Beste Maatjes', van Paul de Leeuw, aanvang 20.30 uur in het Parkthe- antiekbeurs in Avifauna, van 16.00 tot 21.00 uur. optreden countryzangeres Cee Cee Chapman, aanvang 20.30 uur in De Bron. film: The accidental tourist', aanvang 20.30 uur in het Parkfilm- Leiden klaverjassen in wijkgebouw De Linde, Herenstraat, aanvang 20.00 uur. swingavond met optreden van The Ramonas', aanvang 22.00 uur in het LVC, Breestraat. uitvoering van de operette 'Vic toria und ihr Husar', door Operette Vereniging Cresendo, aanvang 20.00 uur in de Stadsgehoorzaal. lezing: 'De Blinkende Morgen ster', door D. Steenhuis uit Nijver- dal, 20.00 uur in de Streekschool, Lammenschanspark. musical-show 'Cabaret', met o.a. Willem Nijholt en Alexandra van der Marken, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. concert in de 'Pianistenserie', met Steven Mayer, aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K &0, Oude Vest. optreden groep 'Folkcorn', bij Folkclub Horus, aanvang 21.00 uur in hel Waaggebouw, Aal- Leiderdorp klaverjassen supportersvereni ging RCL, aanvang 20.00 uur in de kantine, sportpark De Bloe- merd. Warmond uitvoering van de klucht: 'De onbetaalbare loodgieter', door to neelvereniging St. Matthias, aan vang 20.15 uur in 't Trefpunt. Wassenaar tentoonstelling Pluimvee en Vogelsportvereniging, in buurt centrum 'Oostdorp en Omgeving', Zonneveldweg, van 20.00 tot 22.00 uur. ZATERDAG 25 NOVEMBER Alkemade vogeltentoonstelling De Dia- mantvink, clubgebouw Wetering laan. Oude Wetering, van 10.00 tot 22.00 uur. uitvoering: Terug naar War- Alphen sportontmoeting Stichting RE- SA, tussen invaliden en validen sporters, van 10.00 tot 16.00 uur in de Rijnstreekhal. antiekbeurs in Avifauna, van 11.00 tot 17.00 uur. darttoernooi in buurthuis Wes terhaven, aanvang 20.00 uur. optreden van de formatie Flairck met The Emigrant', aan vang 20.30 uur in het Parktheater. Hip Hop Road Show in jonge rencentrum Het Kasteel, aanvang 21.30 uur. Hazerswoude optreden rockband Red Skies' in Stek, Dorpsstraat 252, aanvang 21.00 uur. vogelshow Avibus, van 10.00 tot 22.00 uur in clubgebouw De Blauwkrgs, Voorschoterweg. kaarten en sjoelen bij Concor dia, Langegracht 61, aanvang 20.00 uur. uitvoering van de operette 'Vic toria und ihr Husar', door Operette Vereniging Cresendo, aanvang 20.00 uur in de Stadsgehoorzaal. musical-show: 'Cabaret', met o.a. Willem Nijholt en Alexandra van der Marken, aanvang 20.15 uur in de Leide Schouwburg. Leiderdorp toneelavond met junioren- en semorentoneelgroep, aanvang 19.45 uur in het Zijlkwartier. bingo-avond Con Bravura, aanvang 20.00 uur in clubge bouw, Beukenschans. swingende roek-avond met li ve-optreden van vier bands, aan vang 21.00 uur in de Muzenhof.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18