Rob van lint verlaat de Leidse gemeentepolitiek Celstraf geëist voor 'verbouwen' Smoezer Overeenstemming over bebonwing HCG-terrein Hotel in Noordwijkse villa is omwonenden een doorn in het oog VRIJDAG 24 NOVEMBER 1989 LEIDEN/REGIO ~H Informatieavond milieuvriendelijk woonproject LEIDEN - De in oprichting zijnde projectgroep 'Milieuvriendelijk Wo nen' houdt woensdag 29 november om 20.00 uur een tweede informa tieavond in de projectruimte van het Centraal- Wonencomplex aan de Gerestraat 20. De informatie avonden zijn de aanloopfase tot de werkelijke projectgroep. Milieuvriendelijk bouwen is vol gens woordvoerder Sjaak van Rijn een verzamelnaam voor 'Biologisch bouwen', 'Bouwen met natuurlijke materialen', 'Ecologisch bouwen' en dergelijke. Milieuvriendelijk slaat volgens hem zowel op het cre ëren van een gezond woonmilieu voer de bewoners zelf, als op het woongedrag, zoals energie-zuinig en afvalbewust. Bekend zijn de bio logische woningen in DenBosch met gras op het dak. Verandering buslijnen Stevenshof LEIDEN - Met de officiële opening vanmiddag van de Stevensbrug, veranderen verschillende buslijnen van en naar de Stevenshof. Zo wor den de lijnen 15 en 16 definitief naar de Stevenshof doorgetrokken. Bei de lijnen eindigen bij het station De Vink. Om deze uitbreiding te vieren kan het publiek morgen gedurende de winkeltijden gratis meerijden op deze lijnen. Een andere verandering betreft lijn 30. die altijd van Oegstgeest via De Vink naar Katwijk reed en na 25 november wordt gesplitst. De nieu- we lijn 30 rijdt van Oegstgeest naar station De Vink en weer terug. Daarnaast komt er lijn 33 die vanuit het centrum van Katwijk naar het centrum van Leiden gaat. Beide lij nen blijven gehandhaafd tot het spoorviaduct bij de Stevenshof in 1994 gereed is. Concordia Sjoelers en kaarters zijn zaterdag 25 no vember welkom in het verenigingsge bouw van de muziek- en showband Con cordia aan de Langegracht 61Aanvang 20.00 uur. LEIDEN - Rob van Lint, fractie voorzittervan Groen Links, ver laat de gemeentepolitiek. Van Lint stelt zich niet verkiesbaar voor de gemeenteraadsverkie zingen die in maart volgend jaar worden gehouden. Door zijn vertrek maakt Van Lint plaats op de lijst voor vrouwelijke kandidaten. Het raadslid benadrukt dat zijn ver trek niet is ingegeven door de wens vrouwelijke kandidaten een ver kiesbare plaats op de Groen-Links- lijst te geven. Hij vertrekt omdat het raadslidmaatschap een 'enorm be slag legt op de beschikbare vrije tijd', omdat hij langer wil gaan wer ken op het ministerie van milieube heer en omdat hij al twee jaar in de raad zit. "Als deze drie redenen er niet wa ren geweest, zou ik niet zomaar een stapje terug doen. Dan zou ik de strijd om een verkiesbare plaats met Hans de la Mar en Jan Laurier zeker zijn aangegaan". Van Lint vindt dat er bij de eerste zes kandi daten zeker drie vrouwen moeten staan. Groen Links rekent op zes ze tels na de verkiezingen. In een brief aan de afdelingsbe sturen van Groen Links, de PPR en de kandidatencommissie maakt Van Lint zijn besluit bekend. "Na zeven jaar intensief in een kleine fractie raadslid te zijn geweest be kruipt mij de laatste tijd steeds meer het gevoel dat ik de verschil lende discussies al eerder heb mee gemaakt. Dat is ook ongetwijfeld het geval", zo schrijft hij. "Continu ering van mijn raadswerk vanuit de zelfde positie gedurende nog een derde periode dreigt dan ook steeds van de politie en de te stellen priori teiten in het politiewerk. Wellicht in de commissie geen uitvoerige pre sentatie en behandeling van de pre cieze inrichting van de Breestraat - komt het trottoir links of rechts, ko men er al of niet bomen? - maar een discussie over hoe de verkeerscir- culatie in de binnenstad verder vorm kan worden gegeven". VTL In het clubgebouw van voetbalvereniging VTL aan de Voorschoterweg wordt vrij- routinematig karakter te dag 24 november een klaverjasavond (kraken) gehouden voor koppels. Er kan r mijn Verdachten betaald voor gooien molotov-cocktails hiervoor had benaderd. Over het motief wil hij echter niets zeg gen, zo deelde de officier op de zit ting mee. Via-via werden een 29-ja- rige Rotterdammer en een 19-jarige en 33-jarige plaatsgenoot benaderd. Zij kregen tussen de drie- en vijf honderd gulden aangeboden, Noordwijk begrepen te heb- gegooid. Hij weigerde dat leen een steen door de ruit hebben geworpen. De 33-jarige bekende dat hij de motolov-cocktails had ge maakt. Hij had drie flessen gedeeltelijk verduidelijkt, met motorolie gevuld en in Noord- De officier NOORDWIJK - Tegen drie Rotterdammers is gisteren bij de rechtbank in Den Haag drie jaar gevangenisstraf geëist we gens brandstichting in bar De Smoezer in Noordwijk. Op 25 augustus werden hier drie mo lotov-cocktails naar binnen ge gooid als gevolg waarvan de in boedel in as werd gelegd. De to tale schade bedroeg 175.000 gul den. De mannen zouden de brandbom men in opdracht naar binnen heb ben gegooid. Zij zouden geld krij gen, wanneer De Smoezer werd vernielen. Op 25 augustus ging het merkte rechtbank-presidente, drietal nogmaals naar Noordwijk. krijgen. Dat is niet goed motivatie, maar ook niet creativiteit en inspiratie werk van de Groen-Linksfractie. En daarmee niet goed voor de Leidse politiek". Van Lint houdt in zijn brief een uitgebreid pleidooi voor een andere werkwijze van de gemeenteraad, die zich volgens hem veel te veel met details bezighoudt en daardoor enorm veel tijd vergt. "Gemeente raad en commissie dienen het ge- ben dat er bommen zouden worden brandstichting pleegde, verkeerde Op het moment dat hij de meentelijk beleid op hoofdlijnen te de 33-jarige in labiele toestand. "Heel Crooswijk wist dat ik onvast deel in mijn schoenen stond". In die situ- delijk atie zou hij tot allerlei gekke dingen sturen. Dat gebeurt veel te weinig'', meent Van Lint. Volgens hem is een de raadsleden verantwoor- or de detaildiscussies. Van Lint adviseert hun 'hun particuliere de tevens worden gejokerd. Aanvang 20.00 Volksdans De volksdansvereniging Krici Krici Ticek houdt zaterdag 25 november de jaarlijk se instuif. Er wordt onder deskundige be geleiding een aantal buitenlandse dan sen geoefend. De avond duurt van 20.00 tot 23.30 uur. Deelname kost 6 gulden. Er wordt gedanst in een gebouw op het terrein van het Jeugddorp, bij de kruising vdfn de Churchilllaan met de Voorscho terweg. staat zijn geweest, werd gisteren hobby's elders uit te leven r voor zouden zorgen, dat wijk verder met benzine afgevuld. De Smoezer moest sluiten. Op 22 augustus reden zij n Noordwijk. Echter, toen kwam n niet verder dan het ingooien i r ruiten, terwijl de opdracht zorgen zich laten inhuren voor het ple- aandacht meer worden besteed a ijsheid over de bommen had de Rotterdammer uit een oorlogsfilm, waarin het Franse verzet branden. De gen van dit soort feiten. Het meest verbouwd'. Volgens officier justitie i Noordwijker, die eveneens tief is in de horeca, het plan opgevat dat De Smoezer maar moest sluiten. Deze man heeft, na aanvankelijke i den Broek had De 29-jarige verklaarde dat hij pas laat in de gaten had gehad dat brand zou worden gesticht. Hij zou alleen de auto hebben ge- E. Timmermans, op. De man moest dat beamen blij te zijn dat er geen persoonlijke ongelukken zijn gebeurd. Boven de zaak lag de eigenaar te slapen. Hij kwalijke achtte hij nog dat men had vermoed dat er iemand boven de tank zaak aanwezig was. Van den Broek ging er vanuit dat het aandeel van alle verdachten even groot was ge weest. De rechtbank doet 7 december uitspraak. allerlei ondergeschikte zaken. "Geen paginagewijze behandeling van het jaarverslag van de politie, geen discussie over het geplaatst zijn van vier paaltjes ten behoeve van huwelijksstoeten, geen discus sies over de ernst van een of andere uitslaande brand, maar richtgeven- de discussies over de organisatie reden. De 19-jarige verklaarde ook werd pas wakker van het geknetter ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen. Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Janssen, tel: 155010, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: R. van Leeuwen, tel: 218661, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- eijer.de Lange: 8 uur: G. Nering Bögel, t 124403. zo 8 uur tot 24 uur H.J. Klaassen tel: 213545, 36, tel: 174955. Prinsenstraat 5. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. zo 8 uur tot 24 uur: R. van Kalmthout, tel: 212628. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur. M. Horn, tel: 766123, Zo- cherstraat 1. zo 8 uur tot 24 uur: A.A. van Rijn, tel: 765400. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Harmsen, tel: 769563. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, tel: 123752, Noordeindeplein 4a. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: J.v.d.Beek, tel: 894539, spreekuur Hoofd straat 8; zo: F. Kemme, tel: 893139, spreekuur Florijn 10, tel: 891000, spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest 17.30 uur: D. Held, Marelaan 5 Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg t den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, tel: 125820, Burg- gravenlaan 102. zo:A. Meiman, J.W. Frisolaan 13,1 Warmond Praktijk Sleeboom/Hoornweg, Prof. Aalberse- laan 2, Voorhout, tel' 02522-11393. Wassenaar za: E. Op 't Land, tel: 13056, Middelweg 21, z M.v.d.Feen, tel: 18309, Hofcampweg 65. terwoudse huis waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst v apotheken in de regio Leiden, wordt w 071-120552; Apotheek Carlina, Boerhaaveplein 21, Oegst geest, tel: 071-176154; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor- Wassenaar, tel: 01751-12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp," tel: 071- 8980405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23, Leiden, tel: 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst- Wassenaar Alarm- en informatiekring die Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: L.A. Hamelink, C.C. van Alphen- straat 53. Leiden, tel: 314184, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel 071-414547 of 410950. 12586. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp LEIDEN - Langs de Zoeterwoudse- weg op het terrein van de HCG ko men 114 premiekoopwoningen. De eigenaar van de grond, de Katwijk- bouwer De Raad, heeft met de ge- wer. Het plan is wel ook daar be drijfsruimten te realiseren. Het is de bedoeling dat de bouw van de woningen langs de Zoeter- woudseweg halverwege volgend meente Leiden overeenstemming jaar begint. Het worden koopwo- bereikt over de bouw gen. Voor de bouw is een wijziging van het bestemmingsplan nodig. De Raad Bouwontwikkeling is al tijden in gesprek met de gemeente Leiden over de invulling van het HCG-terrein en de oude gebouwen van de groenteveiling. Op dit mo ment wordt een deel van de voor malige loodsen van de veiling ver huurd aan bedrijven. Het is de be doeling dat in de toekomst in alle Zoeterwoude: Voor dringende gevallen buiten hallen bedrijven worden gehuis- s spreekuurtijden, tel: 01720-74951 tel: 06-8212141. ningen op eigen grond. Over de koopsom kan De Waal nog niets zeggen. B en W stellen de gemeenteraad voor een voorbereidingsbesluit te nemen omdat de bouw van de wo ningen in strijd is met het geldende bestemmingsplan. Het college heeft geen bezwaar tégen de plannen. Bouw van 300 vest. Over de rest van het terrein 1 wordt nnog gesproken tussen De c1niHp*Tlt^TlTl£l'f"C Raad en de gemeente, zo vertelt OLU-U-CllLClUlrtlö woordvoerder De Waal van de bou- REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Freewave (I) 'Leiden wat een stad, zo compleet, met echt voor ie dereen wat, al die mensen die er wonen, of alleen voor de gezelligheid komen, al die bruggen en grachten, en gezellige kroegen voor lange nachten, Leiden met z'n eigen verleden, en eigentijdse aardigheden, Leiden met een eigen geluid, het springt je radio uit Freewave FM, de beste van het beste'. Gemeentebestuurders kunnen vanaf vandaag opgewekt wakker worden door bovenstaande tekst, uiteraard op muziek gezet, uit hun wekkerradio te laten schal len. De Stichting Jongerenradio Freewave heeft alle raadsleden namelijk een cassettebandje ge stuurd met een voorbeeld van een radioprogramma zoals Freewave dat wil gaan maken. De stichting heeft dit gedaan "omdat wij niet in de gelegenheid zijn om via de radio te laten horen waar wij voor staan", aldus een begeleidende brief. Nog even terug naar het casset tebandje waarop de raadsleden met een vlotte Veronica-achtige babbel wordt uitgelegd waaraan het Leiden ontbreekt: 'Leiden een bruisende stad, met de eerste universiteit van Nederland, Sleutelstad met meer dan 20 musea en vele bezienswaardighe den, zoals De Burcht, het stad huis, de Zijlpoort, de Hortus Botanicus en tal van andere schit terende monumenten, Leiden stad van Boerhaave, Rembrandt en natuurlijk de 3 ok toberfeesten, Leiden is ook een stad in op mars met z'n Merenwijk, Stevens hof en een sterk vernieuwde en gerenoveerde binnenstad, en twee eigen dagbladen, Leiden één van de bekendste steden van Nederland, zónder eigen lokale radiozen der- Het is wel duidelijk dat Freewa ve die leemte graag wil opvullen. En het cassettebandje laat horen dat men daar op zeer professione le wijze toe in staat is. De Stich ting Jongerenradio Freewave heeft daarom een aanvraag inge diend bij het Commissariaat voor de Media om voor Leiden repre sentatief te worden verklaard als lokale omroep. Daarmee heeft Leiden twee instellingen die uit zijn op een zendmachtiging. Om roep Rijnland wil namelijk dat de machtinging die hij nu bezit met vijfjaar wordt verlengd. In een brief, gericht aan wet houder Van der Nat (economi sche zaken) schrijft de Stichting Jongerenradio dat, indien Free wave als lokale omroep wordt er kend, dit niet betekent dat Om roep Rijnland als streekomroep verdwijnt. "Omroep Rijnland blijft in dat geval voor ruim 10 randgemeenten als lokale om roep fungeren. Deze uitzendin gen zullen dan te beluisteren zijn via de tweede zender die Omroep Rijnland in de regio wil plaatsen", aldus Freewave Freewave (2) Freewave heeft intussen een pro grammaraad ingesteld. Daartoe is de stichting volgens de mediawet verplicht. In die raad hebben zit ting: O. Spierenburg van de Stichting Cultuur-agenda, de jon gerenpastor J.J. Bol van het Jon gerenpastoraat, R. Bochardt van het Jongeren Advies Centrum en M. Pannekoek van de Stichting Buurtwerk Binnenstad. Bestuurslid J. Leune van Om roep Rijnland (adjunct-hoofdre dacteur van de Leidse Courant en het Binnenhof) noemde, vorige maand, het soort jongens dat ach ter Freewave zit "mensen die niet zo goed te vertrouwen zijn". Zal je maar gezegd worden als jonge renpastor. Achtergrond van de uitlating van Leune is natuurlijk dat Free wave zaagt aan de poten van Leu- nes luie stoel. De voormalige pira tenzender knaagt aan de hegemo nie van Omroep Rijnland en daar houden de streekbobo's niet van. Freewave wil best samenwer ken met Omroep Rijnland. Een aantal keren heeft men gepro beerd via Rijnland uitzendingen Chris de Waard, Bart van Kasteel en Renévan de Berg (vlnr), bestuursleden v Freewave, staan te popelen om programma's te maken. i de Stichting Jongerenradic te verzorgen. Volgens voorzitter De Waard van Freewave moet een lokale zender veel langer in de lucht zijn. Hij wijst op Gouwe- stad-radio in Gouda en de Am sterdamse zender Extra 108, die de hele dag te beluisteren zijn. De jongerenomroep staat te popelen om de uren die Rijnland onbenut laat op te vullen met muziekpro gramma's afgewisseld met korte items waarin jongerenorganisatie hun zegje kunnen doen. Rijnland stelt zich op het standpunt een nieuwszender te zijn en geen be hoefte te hebben aan de program ma's van de jongerenzender. Nu Freewave een zendmachti ging heeft aangevraagd moet de gemeente gaan proberen een sa menwerking tussen de twee tot stand te brengen. Het gemeente bestuur heeft, om te beginnen, in de gemeente-advertentie belang hebbenden en belangstellenden opgeroepen om hun mening ken baar te maken over verlenging van de zendmachtiging voor Om roep Rijnland. Maar wat nu als belangstellenden een zendmach tiging voor Freewave willen? Die advertentie moeten we ruim zien, legt wethouder Van der Nat ons uit. "De oproep geldt ook voor mensen die hun zegje willen doen over de aanvraag van Freewave", aldus de wethouder. De wethouder geeft toe dat de advertentie wat vooruitloopt op de zaken. Nu meer dan één instel ling om een representativiteits- verklaring vraagt is de gemeente volgens de wet verplicht om, voordat over de representativiteit van Rijnland wordt beslist, het sa mengaan van die instellingen te bevorderen. Van der Nat zou het ideaal vinden als beide organisa ties samengaan en zegt graag een poging daartoe te willen onderne- Maar, wat nu als de gemeente er niet in slaagt de twee bij elkaar te brengen? Dan moet het gemeen tebestuur uitmaken of Omroep Rijnland zich de afgelopen jaren als een representatieve omroep heeft gedragen. Er zijn nog wel een paar "onbetrouwbare" lieden die daar hun zegje over te zeggen hebben. bij 'Rosenburgh' LEIDEN - Op een terrein naast het verzorgingstehuis Rosenburgh aan de Vijf Meilaan (terrein langs Trek- vliet) worden waarschijnlijk 300 studenten gehuisvest. De gemeente Leiden wil het bestemmingsplan aanpassen aan de nieuwe bestem ming. De Stichting Studentenhuisves ting maakte onlangs bekend zelf ,w een flat voor studenten te willen ter volgt de eerste ronde. Inschrijfkosten bouwen, omdat de rijkssubsidies bedragen 5 gulden per persoon en een Bingo Muziekvereniging De Burcht houdt 26 november haar tweede bingomiddag van dit seizoen. Dit gebeurt in het nieuwe ge bouw aan de J.C. de Rijpstraat 21. Aan vang 14.00 uur. Meiden Het stedelijk meidenwerk Leiden geeft zondag 26 november voorlichting over ongewenste intimiteiten. Er staan diapre sentaties, workshops en een swing-uur op het programma. Meiden zijn van 14.00 tot 18.00 uur welkom op het Ra penburg 23. Uggly Walter De zesmansformatire Uggly Walter and the Fuzz treedt zondag op in café Malle Babbe aan de Nieuwe Beestenmarkt. Het repertoire bestaat uit rock en blues, waaronder covers van Herman Brood en The Golden Earring. Aanvang 20.00 uur. Lezing J. van Dijk houdt dinsdag 28 november een lezing over vogels in de Zaanstreek. De avond is georganiseerd door de Leid se afdeling van Nivon. Aanvang 20.00 uur in de zaal naast de Petruskerk. Volksmuziek Folkclub Horus heeft de groep Folkcorn gestrikt voor een optreden op vrijdag 24 november in het Waaggebouw aan de Aalmarkt. Deze groep brengt Neder landstalig repertoire en gebruikt zowel traditionele als moderne instrumenten. De toegangsprijs bedraagt 7,50 gulden, aanvang 21.00 uur. Vogelshow De vogelvereniging Avibus zet van 24 tot en met 26 november clubgebouw De Blauwkras aan de Voorschoterweg 1 vol met vogels. Dan staat namelijk de tradi tionele vogelshow op het programma. Er worden ruim 400 gevleugelden getoond, en er worden wedstrijden gehouden. De algeheel kampioen krijgt de legpenning in brons van de gemeente Leiden. Be langstellenden zijn vrijdag welkom van 20.00 tot 22.00 uur. zaterdag van 10.00 uur tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Op Eigen Wieken In buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad wordt zaterdag 25 november een koppelklaverjasavond gehouden, zaal is open om 19.00 u steeds geringer worden ningnood steeds groter. Met eigen geld en via financiering met ge leend kapitaal hoopt de stichting de flat te kunnen realiseren. Studenten zouden voor 250 gulden per maand een kamer kunnen krijgen. Het wordt een traditionele studenten flat met eigen kamers en gemeen schappelijke voorzieningen. De stichting is nog bezig met het uitwerken van het plan. Binnen en kele weken moet duidelijk zijn of de bouw haalbaar is. Als het pian kan worden uitgevoerd, moet de bouw halverwege volgend jaar beginnen. tientje per koppel. Skiën De Nederlandse Skivereniging houdt in samenwerking met de Nederlandse Bergsportvereniging een dialezing met Ronald Naar. Het thema van de avond is 'Skiën tussen Pool en Equator'. De loca tie is de Regenboogkerk naast winkel centrum De' Kopermolen in de Meren wijk. Het aanvangstijdstip is 20.00 uur. entreeprijs voor niet leden 7,50 gulden, leden betalen een rijksdaalder minder. Jongeren tot 17 jaar kunnen voor vier gulden naar binnen. DEN HAAG/NOORDWIJK - Het is omwonenden van een villa aan de Van Hardenbroekweg in Noord wijk nog altijd een doorn in het oog dat in deze woning een volwaardig hotel-pension wordt gedreven. Via de Raad van State proberen zij het gemeentebestuur alsnog te dwin gen actie tegen de eigenaar en zijn vrouw, de exploitante, te onderne men, omdat dergelijke activiteiten in strijd zijn met het bestemmings plan. Van een pension zoals veel Noordwijkers dat er op nahouden (logies met ontbijt, alleen in het zo merseizoen), heeft 'Schoonoord' zich volgens de omwonenden gelei delijk ontwikkeld tot een hotel-pen sion waar het hele jaar gasten ko men. De buren voelen zich in hun privacy aangetast en vrezen ook waardevermindering van hun huis. Ze nemen het de gemeente kwalijk 5 opgetreden. De gemeente zegt daarvoor niet wettelijk bevoegd te zijn. De dag dat gebruiksregels in het bestemmings plan werden vastgelegd, eind sep tember 1980, was de villa namelijk reeds in gebruik was als hotel-pen sion, waardoor een overgangsbepa ling van kracht werd. De exploitante zei gisteren bij be handeling door de Afdeling recht spraak van de Raad van State, al in '77 met de overige horeca-activitei- ten te zijn begonnen. In de villa is een bar gebouwd en er kan worden gedineerd. Als zodanig is het pen sion ook in VW-folders vermeld. Desondanks beweren de omwonen den dat tot 1983 sprake is geweest van een seizoen-pension. Ze eisen dat het gemeentebestuur die oude situatie herstelt. De uitspraak volgt in de loop van de maand januari.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16