Levende knuffelberen en bumperboats V Europarlement wil isolatie van Rode Khmer Thee in de pastorie, diner bij Schotten Skiën op lopende band Ritzen wil rust in onderwijs Interim-kabinet in Griekenland beëdigd Che Guevara 'Tsjechen moeten snel hervormen^ VRIJDAG 24 NOVEMBER 1989 Bezoekers betrokken bij het leven in het Eifelpark De Eifel in Duitsland is een toeristengebied bij uitstek. Eén van de grootste attracties in het zuidelijk gedeelte is het wild- en vrijetijdspark Eifelpark bij Gondorf. Dit park bestrijkt een gebied van 300 hectare en vormt de leefomgeving van dertien wildsoorten. Het Eifelpark ligt in het vakantiegebied Bitburgerland aan de grens met Luxemburg. Het park viert dit jaar het 25-jarig bestaan. Een rondgang langs jonge beren, levende teddy's, ranke herten, Murmeltieren en de mascotte van het park: de Eifelpetz. maat. Duizenden bezoekers passe ren jaarlijks de toegangshekken. Onder hen veel Nederlanders. Biotoop In het park zijn dieren samenge bracht die ooit in de Europese wou den in het wild voorkwamen. Be halve de eerder genoemde herten, gemzen en beren bewonen ook ui len, Alpensteenbokken en lynxen het park. De dieren genieten een grote vrijheid. De gebieden die zij bewonen zijn zo groot dat zij zich rustig kunnen terugtrekken in de bossen. De dieren zijn dan ook niet schuw. Ze kunnen zelf bepalen of zij zich aan het talrijke publiek wil len tonen. Nu, 25 jaar na de opening, kent het park twee facetten: het vrije- tijdsgedeelte en het wildgedeelte. Dat is bewust gescheiden. Parklei der Gerhard Gehendges: "Bij de in gang hebben we de toeristische at tracties zoals de rutschbaan, de glij banen, schommels, de 'bumper boats' en dergelijke opgesteld. De meeste bezoekers hebben er uren in Onverschillig zakt de bruine beer de auto opzitten en willen zich eerst door Annemarie Zevenbergen door,zijn poten en gaat op zijn ach- i 'uitleven'. Zeker de kinderen terwerk zitten. Met zijn voorpoten hebben dat nodig. Zij kunnen hier pakt hij zijn achterpoten vast, zoekt dan hun energie kwijt. Na dit pret- Parkleider Gerhard Gehendges stoeit met een van de jonge beren r boven park gedeelte komt het rustige ge- stelling_ ingericht met een blik van 'komt er nog wat deelte. Daar kan mi zijn evenwicht en kijkt i Behendig vangt hij de halve appel op in zijn bek. Even slikken en weg. De talrijke mensen die op hem neerkijken gunt hij geen blik de natuur. genieten a de Waldju- gend. De expositie omvat werk stukken, platen en dia's over de flo ra en fauna van het gebied. In het filmhuis zijn reportages te zien over testen met bestrijdingsmiddelen en het informatiecentrum geeft achter- de dieren Voeding l'tcE Het publiek wordt betrokken bü "n DUK het leven van de dieren in het park. Slechts de bebaarde parkwachter P.e gemzen, moeflons en damherten groncjinformatie over hit leven Gerhard Gehendges heeft zijn volle b>J™°rbeeld lopen los rond. Omdat g di h „„ndacht ni» h„Sf, mot f»et terrein niet genoeg voedsel biedt voor zijn bewoners moeten de De Eifel is, naast de Ardennen dieren worden bijgevoerd. In het geliefd toeristengebied. De bezoe- hele park staan voederautomaten kers kunnen zich 13). richting Vcrviers/St. Vith/Prüm- gcrland: Verkeersbureau Bitburger- /Bitburg(A 27/A 69/B51). Voor Bitburg land. Bedastr. 11. 5520 Bitburg. tel. afslag Wittlich (B50) nemen tot Dudel- 0949-6561/8934-8935. De Britten beter leren kennen Een land leer je pas echt kennen als je in aanraking komt met z'n inwoners. Een praatje in de bus, de winkels of zomaar op straat als je de weg vraagt, het is maar een vluchtig contact en toch heb je daarna het gevoel weer een stukje van het land'te hebben geabsorbeerd. In het Europese Jaar van het Toerisme (1990) spelen de Britten daar leuk op in. Je mag bij ze thuis komen en letterlijk een kijkje nemen in de keuken. In het landelijke Shropshire met z'n vele nauwe weggetjes, ideaal voor een rustige auto tocht, kan thee gedronken wor den in de pastorie. "We willen buitenlanders kennis laten ma ken met dit typisch Engels na middaggenoegen", zegt Ingrid Jones, die tot taak heeft het toe risme in Shropshire te bevorde ren. "De theevisites zijn het hele jaar mogelijk, zowel voor groe pen als voor individuele bezoe kers. Een telefoontje naar het TDAP-kantoor (Tourisme Deve lopment Action Programma) 0743 232093 is genoeg om in con tact te worden gebracht met de vrouw des huizes. Met haar kan dan een afspraak worden ge maakt over een geschikte tijd. Als tegenprestatie voor een ge zellige namiddag wordt van de gasten een donatie voor de kerk verwacht". Etentje In Schotland gaan ze onder het motto 'Schotland Thuis' nog wat verder. Buitenlanders die in de omgeving van Edinburgh, St. Andrews of Perth logeren, kun nen boeken (031-447 0380) voor een borrel en een gezellig etentje bij een Schotse familie thuis. De gasten worden door de organisatie per auto afgehaald en de rit naar het huis van het gast-echtpaar duurt gemiddeld zo'n 20 minuten. Margaret Dunlop, die de orga nisatie van 'Schotland Thuis' anderhalfjaar geleden op poten zette: "Het is een kans voor be zoekers van overzee om eens bij ons thuis te komen, te zien hoe wij leven en te horen hoe wij over allerlei zaken denken". "Al onze gastechtparen zijn bijzondere mensen. Er zitten artsen, bankiers, makelaars en onderwijzers onder maar een ding hebben ze gemeen: ze vin den het heerlijk mensen te ont moeten en een goed gesprek te voeren in een ongedwongen sfeer". aandacht. Die heeft de zak met ap pels en daar draait het om bezoekster een hele appel neden gooit laat hij de vrucht achte- lo^uifzitn bek vallen %Een kwart of °P6esteld zodat de bezoekers zelf land op velerlei terrein verpozen; de een ha ve aDDel is in één keeMe bê ook dieren kunnen voeren' De b,J- vele dorpen bieden genoeg beziens- happen, maar een hele kost te veel voeding is overigen^zuiver vegeta- waardigheden en de stad Bitburg is moeite. De beer maakt deel uit van d groep bewoners van Europa grootste berenravijn wild- en vrijetijdspark Eifelpark Gondorf. Een groot aantal exempla- rood- en damwild, moeflons, risch. Gehendges: "Het besmetting bij vegetarisch voedsel is vrij gering. Als je vlees voert heb heTDu^se je dat niet in de hand' Allerlei ziek" "Een tip ter voorbereiding op de wintersportvakantie? Korh abso luut naar ons toe." Carel Boden horst van Indoor Ski Rotterdam zegt het met een brede glimlach op het Bitburger- zjjn gezicht. Om er direct 'serieus' aan toe te voegen dat er natuurlijk ook vele andere mogelijkheden zijn voor skiërs om zich klaar te stomen sproeiinstallatie onder de banen voor de echte afdaling in de sneeuw, vochtig wordt gehouden. De ban- oorsprong zeer oude stad ligt op Carel: "Maar een gerichtere voorbe- den kunnen op verschillende snel- Voorbereiding op wintersportvakantie ook zeker een bezoek waard. Deze Teerlingen', met het zweet op het ten kunnen dan via dat voedsel den overgebracht". Een rondgang door het park toont wilde zwijnen en enkele roedels de welbekende 'gründlichkeit' park zijn de Barenschlucht waar de beschadigde glijbanen. School grote bruine beren in hun natuurlij- meisjes lopen de hele dag rond met hoogvlakte tussen J^ims Kyll. Bitburg w tijd een station nerstrasse en werd op de Romeinse kaarten als Beda Vicus aangegeven reiding dan skiën zelf is er niet. l de Romeinse datje dezelfde spieren gebruikt." de Trier-Köl- Door Roelien Dekker tot prikstokken om papier op te men en op de diverse terrasjes ver spreid door het park worden de ter rastafels continu afgesopt. "Daar mee breng je het publiek ook een mentaliteit bij. Als alles schoon is zal men niet gauw afval laten rondslingeren", aldus Gehendges. Het park heeft ook duidelijk een In 25 jaar is het park uitgegroeid educatieve functie. In een kleine for- blokhut is een permanente tentoon- ke rotsomgeving leven, het herten- dal en de klippen met gemzen en steenbokken. Ook een echte pu bliekstrekker is het deel waar de jonge beren opgroeien. De levende knuffelberen dartelen en dollen in en rond hun zwemvijver en vertede ren menig hart. POPPENMUSEUM - De Oosten- rijkse hoofdstad Wenen heeft er een attractie bij: een poppen- een speel- Carel Bodenhorst i goedmuseum, dat onderdak heeft eigenaren, tevens skileraren, heden draaien en bovendien van de hellingen in hoogte verstel baar. De training: geconcentreerd ma ken de skiërs bochten van de linker naar de rechter kant van de baan, voortdurend in de gaten gehouden en gecorrigeerd door de trainer. Valt er iemand ondersteboven een van de drie (geen zeldzaam verschijnsel), dan blijven de skiërs op dezelfde hoog te). Bovendien zijn onze banen ge lijk en in de sneeuw kom je hobbels tegen". Nadelig voor het aanleren van de juiste techniek is dit echter niet, die blijft gewoon hetzelfde, beweert hij. Indoor Ski dit is dit jaar ook be- >us: snowboar- den. Een snowboard is een brede ski, waar je in tegenstelling tot nor male ski's en monoski's ook één aar smaller dan het de RuR uit Rot* snowboard) zijwaarts opstaat. Met Jvoorhoofd, even uit op het terrasje ®pn Fpn naast de banen. Voortdurende begeleiding, dat het grote voordeel van Indoor Ski, J meent Carel Bodenhorst. Dreae SK1' skiesters Elly terdam en Sandra Hond uit Den Haag, die even uitblazen op het ter- "Een volstrekt andere techniek" i voet achter i dus. rasje, beamen dit. Zij hebben eerder zegt Bodenhorst. Ook r gekregen in een uit het begin v 18de eeuw daterend paleis i Schulhof. zet hij de valvriendelijke' band i noodstop. Geen wel Indoor Ski Rotterdam. Samen met meteen stil met e de Marcel Zuur en Hans Verwoerd blessures dus, i leert hij liefhebbers van de lange lat- pak. Beginners, nog niet helemaal Er zijn 600 poppen uit de gehele ten op de kunstskibanen een goede overtuigd van hun eigen kunnen, wereld te bewonderen o.m. kogel- techniek aan, waar ze straks in de vinden houvast aan het rek onder- profijt van hebben. les gehad in de wintersportgebie den zelf, maar door te grote groepen ontbreekt het daar nogal aan indivi duele begeleiding. zijn de i toeristische attractie v scharnierpoppen met stoomaan- drijving, looppoppen met werkmechanisme exemplaren. Het lijks geopend van 10.00-18.00 Indoor Ski beschikt exotische naast elkaar gelegen ski-hellingen: lopende banden, met daarop stevig, hoogpolig kunstgras, dat door een i de skihelling. Hun eigen bewe- 1 twee gingen daarbij aandachtig bestude rend in de grote wandspiegels 1 zich. Na ongeveer iedere vijf minu ten intensieve training blazen de Snowboarden Natuurlijk kleven er ook nadelen aan de rollende skihellingen. Bo denhorst geeft het grif toe: "Dé echtheid van de afdaling is buiten maandag'tót conditietrainingen in het Kralingse Bos. Want niet alleen een techni sche, maar ook een lichamelijke voorbereiding is erg belangrijk, meent Carel. "Een wintersportva kantie vraagt veel van je lichaam". Wie wel eens een poging wil wagen i de kunstskibanen kan zich opgeven kennismakingsles, telefoon- 20.1 (010)4566160 (bereikbaar i met vrijdag tussen •22.00 uur, zaterdag en zondag tus- 12.00-14.00 uur). Gebruik van al het beweging (met de juiste techniek ski-materiaal is gratis. STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft er giste ren bij alle EG-lidstaten op aangedrongen de Kampucheaanse re gering in Phnom Penh diplomatiek te erkennen. De guerrillabe weging Rode Khmer, die tijdens haar bewind in de jaren '70 onme telijk leed en massamoorden aanrichtte, dient volgens het Parle ment in Straatsburg diplomatiek en militair te worden geïsoleerd en haar zetel in de Verenigde Naties te verliezen. BINNENLAND/BUITENLAND/ECONOMIE ZOETERMEER (ANP) - In het on derwijs moet rust komen. Dat zei PvdA-minister van onderwijs Rit- zen gisteren op zijn eerste officiële overleg met vertegenwoorders van het hoger onderwijs. Ritzen vindt dat niet alleen het hoger onderwijs maar ook het basis- en voortgezet onderwijs de kans moeten krijgen de eigen krachten te gebruiken. Mensen moeten het gevoel hebben dat het ministerie geen belemme ringen in de weg legt als zij hun energie in het onderwijs steken. Op de agenda van het overleg stond het nog door ex-minister Deetman ingediende ontwerp-Ho- ger Onderwijs en Onderzoekplan (HOOP). In dit elke twee jaar ver schijnende beleidsplan laat de mi nister van onderwijs weten welk kant hij met het hoger onderwijs en het wetenschappelijk onderzoek uit wil. Zowel universiteiten als hoge- scholen hadden veel kritiek op het plan. Voorzitter Kemner van de HBO- raad stelde in het plan "serieuze aandacht voor het hbo te hebben ge mist. In sommige passages is zelfs sprake van een onwelwillende be nadering". Zijn collega van de vere niging van universiteiten (VSNU), Van der Schans, meende dat het voorgestelde plan niet serieus kan worden genomen en niet voldoet aan de vereisten als beleidsstuk. De financiëring van het hoger onder wijs is onvoldoende. Er zijn geen middelen voor nieuwe plannen, al dus de VSNU-voorzitter. De minister verklaarde bij het overleg de beschikbare middelen als uitgangspunt voor de uitvoering van het beleid te nemen. Hij wil met de hogescholen en universiteiten "in alle redelijkheid bezien" hoe dat het best kari gebeuren. Hij zei overi gens dat het beschikbare geld voor het hoger onderwijs hem zorgen geeft. "Het is een heel strak budget tair kader, maar het is vastgelegd in het regeerakkoord en daar ben ik ook aan gebonden", aldus Ritzen. Wat de studiebeurzen betreft zei de minister onder verwijzing naar het regeerakkoord dat men er van uit mag gaan dat besparingen op de studiefïnanciëring ten goede zullen komen aan het hoger onderwijs. Het bleef echter onduidelijk of in geval van tekorten die bedragen ten laste van de universitaire financiën worden gebracht. Wel zei Ritzen dat tekorten "in beginsel" op de eigen begroting moeten worden gecom penseerd. ATHENE (AP) - Een nieuw Grieks kabinet, bestaande uit de drie grote politieke partijen, is gisterochtend in de hoofdstad Athene beëdigd. De nieuwe regering, die tot april vol gend jaar zal aanblijven, telt 27 mi nisters en staat onder leiding van de 85-jarige premier Xenophon Zolo- tas, een econoom en voormalig pre sident-directeur van de Bank van Griekenland. Zolotas heeft de repu tatie een kundig en pragmatisch be stuurder te zijn. In r breed aanvaarde motie Thailand het communistische be- uitte het Parlement zijn bezorgd- wind in Kampuchea bestrijden, te heid dat de terugtrekking van de isoleren. Vietnamese troepen, die het huidi ge communistische bewind eind ja ren '70 in het zadel hielpen, heeft ge- op diplomatieke erkenning van het leid tot verheviging van de strijd en de vrees doet herleven dat de Rode Khmer opnieuw met geweld aan de macht zal komen. Absoluut voorko men moet worden dat de Rode Kh mer in Kampuchea weer de macht grijpt, omdat dit een "morele en po litieke ramp" zou zijn voor het Kam pucheaanse volk. De Europese Commissie, de Eu ropese Raad en de ministers van buitenlandse zaken werd verzocht door met name de politieke gev alles in het werk te stellen om het le- genen vrij te laten, de leiders van de Rode Kh- regime in Phnom Penh en op isole ring van de Rode Khmer, die in de Verenigde Naties nog steeds de Kampuchbaanse zetel bezet. Volgens het Europees Parlement moet de EG nu gehoor geven aan het verzoek van Vietnam om diplo matieke betrekkingen aan te kno pen. Bij het bewind in Phnom Penh werd erop aangedrongen de men senrechten volledig te eerbiedigen De actie van het Europees Parie die vanuit het grensgebied met ment mag opmerkelijk worden ge noemd, aangezien de Algemene Vergadering van de Verenigde Na ties nog deze maand de Rode Kh mer heeft bevestigd als een van de partijen in een toekomstige interim- regering onder prins Norodom Sihanouk. Die beslissing werd ge steund door de Verenigde Staten, Canada, China, Groot-Brittanniè en Frankrijk, welke laatste sprak na mens de EG-lidstaten. EG-hulp voor slachtoffers noodweer Spanje Walesa krijgt een bos tulpen op de Amsterdamse bloemenmarkt. MADRID (GPD) Ter leniging van de eerste nood in het door aanhou dende slagregens getroffen zuiden van Spanje, heeft de Europese Commissie woensdag besloten 300.000 ecu's te schenken aan de slachtoffers. Volgens de EC moet deze schenking als een gebaar van Europese solidariteit worden be schouwd. De regering-Gonzalez heeft woensdag 1000 militairen in gezet om het gemeentebestuur van Malaga bij te staan. De militairen as sisteren bij de schoonmagkwerk- zaamheden. Grote delen van de stad hebben de afgelopen week tot twee maal toen ruim een meter onder wa ter gestaan. In heel Andalusie gingen de kin deren de afgelopen dagen niet naar school. Bussen en treinen reden niet of zeer onregelmatig. Een aan tal belangijke doorgaande wegen is door de politie afgesloten vanwege aardverschuivingen of waterover last. BUENOS AIRES (IPS) -- Een aantal Argentijnse parlementa riërs wil dat de resten van de be kende revolutionair Ernesto "Che" Guevara worden terugge bracht naar Argentinië. Zij heb ben daartoe een voorstel inge diend bij het parlement. De parlementariërs, allën lid van de oppositionele Radicale Partij, zeggen niet te weten waar het lijk van Che Guevara precies begraven is. Ze vermoeden ech ter dat zijn stoffelijke resten in Bolivia zijn, waar Che in 1967 om het leven kwam. "Che Gue vara was een strijder voor de vrijheid", aldus parlementariër Julio Bulacio. AMSTERDAM (ANP) - De Poolse vakbondsleider Lech Walesa vindt dat de Tsjechische autoriteiten zo snel mogelijk akkoord moeten gaan met de eisen van het volk. "Hoe lan ger zij wachten met het doorvoeren van hervormingen, des te hoger de prijs zal zijn die zij daarvoor moeten betalen", zo waarschuwde Walesa gisteren op Schiphol. Walesa verbleef enkele uren in Nederland op de terugreis van een bezoek aan de Verenigde Staten, Canada en Venezuela. Hij gebruikte zijn overstap om in gezelschap van de Poolse ambassadeur in Neder land een wandeling door de Am sterdamse Kalverstraat te maken. Op het Singel werd hij herkend door een bloemenman, die hem een bos tulpen in de handen drukte. Walesa heeft in Amerika opnieuw gepleit voor meer economische steun, niet alleen aan Polen, maar aan alle Oosteuropese landen om dat stagnatie in de Oosteuropese economie volgens hem stagnatie in de economie van de hele wereld zou betekenen. "In woorden was de reis succesvol. Of daden volgen, moeten we nog maar afwachten", aldus Walesa. Walesa is het eens met de voor spelling van de Economische Com missie voor Europa van de Verenig de Naties dat de economie in de Oosteuropese landen het komende jaar verder verslechtert door stakin gen en onrust onder de bevolking. De vakbondsleider maakte wel een uitzondering voor Polen en Honga rije omdat die landen "verder zijn in hun politieke ontwikkeling". De DDR zou ook een uitzondering zijn omdat daar wordt samengewerkt met de Bondsrepubliek. Walesa kritiseerde de 'op stabili teit gerichte' houding van de Wes terse landen ten opzichte van Oost- Europa. Walesa: "Wij kunnen ons geen stabiliteit veroorloven omdat we aan het verdrinken zijn. Die sta bilisatie-ziekte is gevaarlijk voor heel Europa en voor de hele wereld. Die ziekte kan leiden tot een revolu tie in de Oosteuropese landen en als resultaat daarvan zullen miljoenen mensen proberen te ontsnappen naar het westen. Door die massale emigratie zal de stabiliteit in het Westen eveneens aan het wankelen raken. Wij moeten nu doorgaan met hervormingen, zodat niemand hoeft te emigreren en dat men blij is te le ven waar men nu is. Daarom is het in het belang van de Westerse lan den de helpende hand te bieden". regering telt vier oud ministers van economische zaken en financien, negen leden van Nieu we Democratie, zeven van de Pan- helleense Socialistische Beweging (PASOK), en vier van de linkse coa litie. De andere zeven ministers zijn technocraten die ook zitting had den in de vorige interimregering. Geen van de drie politieke leiders zit in de regering. Na de plechtigheid verklaarde Zolotas dat hij zijn plannen volgen de week woensdag aan het voltalli ge parlement zal voorleggen. De vrijdag daarna zullen de 300 afge vaardigden stemmen over de plan- Autist niet 7, maar 1,5 jaar alleen op kamer DEN HAAG/BEETSTERZWAAG (GPD) De hoofdinspecteur voor de geestelijke volksgezondheid Jan van Borssum Waalkes, heeft "een vergissing" gemaakt, toen hij schreef dat een autist al zeven jaar in een kamer in een zwakzinnigen internaat opgesloten zit. Zijn woordvoerster Annette Dijkstra: "Heel vervelend. Na controle van zijn gegevens bleek dat hij een fout je heeft gemaakt". De door Van Borssum Waalkes beschreven man blijkt 'maar' anderhalf jaar in afzon dering te leven. Het gaat om een 28-jarige man uit de zwakzinnigeninrichting Bomer- oord in Beetsterzwaag. De inspec teur voor de volksgezondheid in het noorden, drs. J. Euwema, stelde al direct dat het om een "geconstru eerd" verhaal ging, waarvoor een persoon uit een instelling ergens in het noorden model had gestaan. "Wat doet het er eigenlijk toe of het anderhalf jaar is of zeven jaar", zegt Euwema. "Ik wil mijn hoofdin specteur niet onderuit halen. Waar het om gaat is dat er in de zwakzin nigenzorg nog veel schrijnende ge vallen zijn, voor wie het geld ont breekt om ze goed te behandelen". nen. Tijdens een eerste ontmoeting met kabinetsleden zei Zolotas dat hij de nationale schuld wil vermin deren door te bezuinigen op de - overheidsuitgaven en door het aan trekken van buitenlandse inves teerders. Een waardevermindering van de drachme, de Griekse munt, achtte Zolotas uitgesloten, maar een waardedaling op de valuta markt zou niet worden tegenge gaan, aldus de premier. De Griekse munt is in de afgelopen jaren een aantal malen gedevalueerd. De Atheense beurs reageerde po sitief op de installatie van de rege ring; de beursindex sloot donder dag 5,87 punten hoger. Tientallen vrouwelijke opbellers hebben tijdens radio-uitzendingen in de ochtend, geprotesteerd tegen de afwezigheid van vrouwen in het kabinet, alhoewel 20 vrouwelijke af gevaardigden in het parlement ge kozen zijn. Het kabinetsakkoord werd woensdag bereikt na overleg tussen oud-premier Andreas Papandreou, de leider van PASOK, Konstantine Mitsotakis van de conservatieve Nieuwe Democratie, en de commu nist Harilaos Florakis, die aan het hoofd staat van Coalitie van Links en Vooruitgang. Het besluit om in april opnieuw algemene verkiezingen te houden werd dinsdag genomen na vier ron den van besprekingen tussen con servatieve, socialistische en com munistische leiders. Hierdoor werd voorkomen dat de Grieken dit jaar voor de derde maal naar de stembus zouden moeten. Bij de verkiezingen van 18 juni en 5 november behaalde geen van de partijen een meerder heid. Het bleek bij de onderhande lingen niet mogelijk een duurzame coalitie te Fraude en geweld bij verkiezingen NEW DELHI (AP) - Op de eerste dag van de drie dagen durende par lementsverkiezingen in India zijn woensdag bij geweldplegingen minstens 40 mensen om het leven gekomen. De Congrespartij van premier Rajiv Gandhi en het oppo sitie voerende Nationaal Front be schuldigden elkaar gisteren van op hitsing, intimidatie en stembusfrau de. De nationale verkiezingscom missie gelastte een nieuwe stem ming bij 636 stembureaus. Op de eerste verkiezingsdag werd in 221 districten gestemd. Verkie zingscommissaris R.V.S. Peri Sastri verklaarde dat "uit bijna alle" dis tricten klachten over fraude en ge weld waren ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 11