'Instroom buitenlanders moet worden afgeremd' WINTERSPORTART. TEGEN JODELPR/JZEN *SK/-SCHOENEN JACKS SNEEOIU5CR0EN WARME Hassler on-Duits Spaans voetbal heeft genoeg van Gil ©VER 'DE GRENZEN' Lokhoff blijft Verloskundige goed voor taaie berekend Justitie weerspreekt kritiek over kraakrel WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 PAGINA 19 Arsenal houdt gemoederen bezig Arsenal houdt de gemoederen in Engeland flink bezig. Niet alleen in het veld, maar vooral daarbuiten. Want zo gedisciplineerd als de nieu we koploper van de Engelse league zich gedraagt tijdens de twee keer drie kwartier, zo woest gaat het soms toe in de kleedkamer en buiten het stadion. Twee weken geleden na afloop van de thuiswedstrijd tegen Norwich City ontstond er een heuse vechtpartij tussen de spelers van Arsenal en Norwich, waarbij niet minder dan 19 spelers betrokken waren. De poli tie moest er aan te pas komen om de kemphanen uit elkaar te halen. Vorige week kwam Arsenal opnieuw negatief in het nieuws, nu dank zij Paul Merson en Steve Bould. Na terugkeer uit Millwall, dat met 1-2 was verslagen, zette het tweetal de bloemetjes eens flink buiten. Koud binnen, gingen de twee spelers in een café op de vuist met dronken supporters. Daarbij werd een stamgast toegetakeld, en moest ook het interieur het ontgelden. Merson werd door Arsenal een week geschorst en mocht vorige week niet op de training verschijnen. Gladbach ontslaat oefenmeester Borussia Mönchen-Gladbach heeft gisteren met trainer Wolf Werner gebroken. De 47-jarige oud-trainer van Borussia is de eerste coach die dit seizoen in de Bundesliga wordt ontslagen, hij is ook de eerste die voortijdig wordt weggezonden in Mönchen- Gladbach. In ruim 25 jaar Bun desliga hebben 160 coaches hun contract niet kunnen uitdienen. Borussia speelt sinds het begin van de Bundesliga, in 1963, in de hoogste klasse. De twee-voudige winnaar van de UEFA-beker heeft nooit eerder halverwege het seizoen zo slechts gestaan als dit jaar, laatste namelijk. In de kwart eeuw Bundesliga kende Mön chen-Gladbach slechts vier coaches, Weissweiler (elf jaar), Lattek (4), Heynckes (7) en Wer ner, sinds juli 1987. Werner wordt vervangen door zijn een jaar oudere assistent Gerd vom Bruch. 'Voetbalpaus weer weggestuurd De Braziliaanse spits Amarildo van Lazio Roma valt in Italië vooral op doordat hij aan z'n te genstanders de Bijbel uitdeelt. De speler zegt zelf zeer gelovig te zijn, maar handelt daar zelden naar: afgelopen zondag gaf hij een kopstoot aan een tegenstan der en werd voor de tweede keer in dit seizoen van het veld ge stuurd. Het commentaar van z'n trainer: „Hij moet zelf de Bijbel maar eens goed lezen". Van La zio kreeg Amarildo een extra boete van 30.000 gulden. Een rekruut van vijftien jaar.. Het vreemdelingenlegioen van Anderlecht heeft er weer een re kruut bij. De kooplustige club uit Brussel, waar tien verschil lende nationaliteiten al dage lijks voor Babylonische spraak verwarringen zorgen, lijfde de Ghanees Ni Lamptey in. Vol gens manager Michel Verschue- ren gaat het om het grootste ta lent van Ghana. Het zal nog wel even duren voordat Lamptey, een aanvaller, in de ploeg van Aad de Mos zal debuteren. Lamptey is pas vijftien jaar... Henk Vos bouwde in dienst van RBC, PSV, Willem II, opnieuw RBC en Eindhoven een strafregis ter op om U tegen te zeggen. In nau welijks twee jaar tijd werd hij voor 25 wedstrijden geschorst. Vreemd was het derhalve niet dat de Neder landse voetballerij hem twee seizoe nen geleden uitkotste. De toen nog pas 18-jarige aanvaller vluchtte naar België, waar Germinal Ekeren zijn Verbroedering De voetbalbond van West-Berlijn werkt een plan uit om volgend jaar rond de paasdagen een toernooi te houden tussen de landskampioe nen en bekerwinnaars van Oost- en West-Duitsland. Het gaat daarbij om Bayern München, Borussia Dortmund, Dynamo Dresden en Dynamo Berlin Fiorentina heeft geschrokken kennis genomen van het feit dat Dynamo Kiev van plan is om het UEFA-cupduel tegen de Italianen in het eigen stadion en niet in Tiflis te spelen. In Kiev wordt een temperatuur verwacht van min 15 graden Celsius Dene marken is het enige land van de acht EK-deelnemers van 1988 dat volgend jaar ontbreekt bij het WK in Italië. Door de nederlaag vorige week tegen Roemenië liepen de De nen bovendien een premie mis van 85.000 gulden de man De WK- voorronden leverden in 310 wed strijd 739 doelpunten op. Dat waren 2,37 per wedstrijd. Het hoogste ge middelde werd bereikt in de deel groep Oceanië (3,2), gevolgd door Zuid-Amerika (3,0). Van alle gekwa lificeerde ploegen scoorde het Ne derlands elftal de minste doelpun ten per wedstrijd. Topscorer in de voorrondes was Mare Vanderlinden (België) en Seon-Hong Hwang (Zuid-Korea), die allebei zeven keer het doel troffen. Zuid-Korea boekte de hoogste overwinning: 9-0 op Nepal. broodheer werd. Sinds zondag wordt Henk Vos niet louter nog met gele en rode kaarten in verband ge bracht, maar ook met de drie tref fers waarmee hij Anderlecht de tweede opeenvolgende nederlaag bezorgde (3-1). - Ben je je streken inmiddels ver leerd? Vos: „Ach streken... Hier droom je natuurlijk van. Drie keer scoren tegen het grote Anderlecht, dat ver wacht je toch niet. Zoiets maak je waarschijnlijk maar een keer in je hele loopbaan mee. Ik had trou wens niet over gebrek aan geluk te klagen bij die doelpunten". - Niet zo bescheiden. Vos: „Ja, dat meen ik. Het resul taat tegen Anderlecht is ook de ver dienste van het hele elftal." - Je staat met acht doelpunten in middels tweede op de Belgische top- scorerslijst achter Frank Farina van Club Brugge (negen treffers). Vos: „Maar het is niet mijn voor naamste doel om topscorer te wor den. Ik probeer zo goed mogelijk mijn best te doen voor de club. Die hoge plaats op de topscorerslij st is mooi meegenomen. Al probeer ik natuurlijk om iedere wedstrijd een goaltje te maken". - In Nederland moesten ze je niet meer. Voetbal jij in België nu alle frustraties van je af? Vos: „Ik probeer deze lijn door te zetten en sportieve wraak te halen op iedereen die het niet in mij zag zitten. Ik hoop dat die mensen zich nog eens achter de oren zullen krab ben en zullen denken dat ze mij niet hadden moeten laten lopen". - In welk opzicht ben je in België veranderd? Vos: „Ik heb een echt goede vriendin ontmoet die voor honderd procent achter mij staat. En men taal ben ik ook een stuk sterker ge worden". - Droom je al van een topclub? Vos: „Ik sta nog anderhalf jaar on der contract bij Ekeren en probeer eerst hier zo goed mogelijk tot mijn recht te komen. Daarna hoop ik dat de topclubs voor me in de rij staan". - Je bent nu de gevierde man, maar zonder je drie doelpunten te gen Anderlecht zou je zondag tegen Cercle Brugge waarschijnlijk uit het elftal zijn gewipt. Hoe gek dat nu ook mag klinken. Vos: „Zonder die stunt was ik, denk ik, afgevallen als vierde bui tenlander. Germinal heeft onlangs Frank Schmoller (Westduitser-red.) als nieuwe aanvaller aangetrokken. En in de verdediging staan al Ernie Brandts en Eric van Rossum (bei den Nederlander-red.) en die heb ben goed gepresteerd. Ik ben niet bang voor concurrentie, dat kan zelfs stimulerend werken. Maar ik vind wel dat ik nu de kans moet krij gen mijn plaats te verdedigen en dat Schmoller moet wachten tot ik, of een andere buitenlander het laat af weten. Na mijn drie doelpunten te gen Anderlecht kunnen ze me nu toch moeilijk over het hoofd zien". Thomas Hassler. Thomas Hassler krijgt bijna on-Duitse trekjes. De 23- jarige middenvelder van FC Köln, die West-Duitsland vorige week met zijn winnende treffer tegen Wales hielp aan een plaats bij het WK in Italië, ontpopt zich steeds nadrukkelijker als een zelfverzekerde prof die niet met zich laat sollen. Het bestuur van FC Köln kan daar ook sinds enige tijd over meepraten. Hassler beet stevig van zich af toen hij vanuit de media vernam dat Lazio Roma een concreet bod op hem had uitgebracht. „Ik sta erop", liet Hasler weten, „dat ik in het vervolg rechtstreeks in dit soort gesprekken wordt betrokken. Dat lijkt me eigenlijk niet meer dan fatsoenlijk". De achtvoudig-international, die nog tot 1993 onder contract staat bij FC Köln, wenst zich niet uit zijn evenwicht te laten brengen door de Italiaanse interes se. Hij past er voor uit te groeien tot een tweede Andy Möller, de ster van Borussia Dortmund die al weken de voorpagina haalt met allerlei voorbarige transferbe- richten. „Ik bepaal zelf waar ik het komende seizoen speel", vertelde Hasler vorige week aan iedereen die het maar horen wilde. „Diep in mijn hart blijf ik ge woon het liefst in Keulen, maar aan het financiële as pect kan ik moeilijk voorbij gaan. De Hassler van nu en die van een jaar geleden zijn in geen enkel opzicht met elkaar te vergelijken. Aan de vooravond van zijn debuut in de nationale ploeg stond hij journalisten nog hakkelend en stotterend te woord, bang als hij was betrapt te kunnen worden op een kritisch woord. Hulp van anderen heeft hij ook niet meer nodig. „Ie dereen kan rustig gaan slapen, want als er beslissingen moeten worden genomen dan kunnen mijn vriendin en ik dat zelf wel". Het Spaanse voetbal heeft meer dan genoeg van de president van Atleti- co de Madrid, Jesus Gil y Gil. De na tionale voetbalbond en de federatie van scheidsrechters in Spanje bui gen zich in ieder geval nog deze week over disciplinaire maatrege len tegen de omstreden president, vanwege zijn vijandige uitlatingen aan het adres van bestuursleden en bepaalde scheidsrechters. Ook moet Gil zich bij de Spaanse voetbalbond verantwoorden over een bedrag van 700 miljoen peseta's aan televisie-inkomsten (een kleine 9 miljoen gulden), die niet in de boe ken van Atletico zijn terug te vin den. En tenslotte zal Gil op het mat je worden geroepen door de Hoge Raad voör de Sport (CDS), die wei nig gelukkig is met de rol die de pre sident van Atletico speelt in het be teugelen van het geweld op en rond de Spaanse voetbalvelden. Dit laatste heeft alles te maken met de opschudding die Gil de afge lopen weken in voetbalkringen heeft veroorzaakt door onder de supporters van Atletico een stem ming uit te schrijven over het al dan niet doorgaan van de return-wed strijd voor de Spaanse beker tegen de hoofdstedelijke aartsrivaal Real Madrid, volgende week woensdag. Gil besloot tot die stemming, omdat hij van mening is, dat de Spaanse scheidsrechters dusdanig op de hand van Real zijn, dat zijn club ROTTERDAM (GPD) - Ton Lok hoff keert niet terug naar zijn oude liefde NAC. Hans Verèl, de trainer van de Bredase eerste divisieclub heeft op het allerlaatste moment een stokje gestoken voor de trans fer. die al in kannen en kruiken leek. Lokhoff had maandagmiddag met het bestuur overeenstemming bereikt over een drie en half-jarig contract en was in de veronderstel ling dat Verël op de hoogte was van de onderhandelingen. Dat bleek niet het geval te zijn. De UEFA heeft het hoger beroep, dat Feyenoord had aangetekend te gen de geldboete van ruim 30.000 gulden wegens wangedrag van zijn supporters, afgewezen. toch nooit kan winnen. Slechts 9.465 stemmen werden er afgelopen zaterdag bij de wedstrijd van Atleti co tegen Barcelona uitgebracht, op een totaal van 27.000 onder geregi streerde supporters verspreide stemkaarten. En de uitslag laat niets te wensen over: 79,5 procent van hen vindt dat de bekerwed strijd tegen Real gewoon moet doorgaan. Maar eigenlijk was de magere opkomst van de Atletico- supporters in de topwedstrijd van afgelopen zaterdag tegen Barcelona al een veel betere graadmeter van wat zij van Gil vinden. Want met 30.000 toeschouwers was het Vin- cente Calderon-stadion nog niet voor de helft vol. Koersen v Eerste koers. 1609 m: 1 Esmeralda K (C. Baas) 2.04-.3 -1.17,3, 2 Exito Frisians. 3. Ebolt Tefka. Niet gestart: Esterille K Toto: winnend 1.30. plaats 1.50 2.10 7.20. koppel 3.50. trio 44.90. Tweede koers. 1609 m: 1. Castro W (J. Hayema) 2.08.7 - 1.20,0, 2. Cupido. 3. Develina Dartel. Toto: win nend 8,10, plaats 2,80 1,60, koppel 21,10, trio 210,50. Derde koers, 2440 m: 1. Jungle Love (A. Mollema) 3.17.3 - 1.20,9, 2. Nick Hoff, 3. Dartel Westland. Toto: winnend 1,40, plaats 1,20 1,20 1,20, koppel 2,20, trio 9,30. Vierde koers, 2000 m: 1 Deter Ruimzicht (C. Hetteling) 2.43.9 -1 22,0.2. Dayan Buitenzorg. 3. Carol Buitenzorg. Niet ge start: Zingara John. Toto: winnend 4,10, plaats 2,80 2,80, koppel 13.70. trio 63.00. Vijfde koers. 2000 m: 1Crissi Westland (P. Gommans) 2.40,4 - 1 20.2, 2. Charitable, 3. Chario Chan. Toto:" win nend 7.30, plaats 2,001.40 2.10. koppel 12.60. trio 114,30. Zesde koers. 2000 m 1 Binky Hanover (C. Roodenrijs) 2.39,2 - 1.19.6. 2. Afra Baker. 3. Crown Jewell. 4. Chokey Treen. Toto: winnend 6,20, plaats 3,20 3,40 1,90, koppel 107,90, trio 2016,80, kwartet niet gespeeld. Zevende koers, 1609 m: 1. Ashton T (R. Krom kamp) 2.05,8 1.18,2, 2. Zodiak. 3. Berta Buiten zorg. Toto: winnend 3,80, plaats 1.60 2,90 4.30. koppel 22,10, trio 341,00. Achtste koers. 2000 m: 1Cwando Ruimzicht (L. Kokkes) 2.41.4 -120,7,2. Beauty Space, 3. Ceradine Jeanet. Toto: winnend 3,40. plaats 1,90 3,40, koppel 28.50. trio 101,50. Negende koers. 2000 m: 1. Aty van de Lente (G. van Eykelenborg) 2.35.3 -1.17.7, 2 Be Quick, 3. Zenith Nora. 4. Voila Cartouche. Niet gestart: War Glory. Toto: winnend 3,00. plaats 1,70 2,30 1,60. koppel 20,60, trio 140,60, kwartet 1056,00. Tiende koers, 2000 m: 1Zozo Nevele (A. van der Blonk), 2. Vriend, 3. Zeus Boekelte. Niet gestart: Brilliant Shot, Whippet Postille en Veric Brach. Toto: win nend 8,60, plaats 1,50 1,40, koppel 9.40, trio 20,40. W-5 Spel 8-2-3-3-10. Uitkering 24.403,20. Omzet totalisator: 296.148,00. Belgrado. Internationaal toernooi, zevende ronde: Kasparov (Sov) - Kozul (Joe) 1-0, Short (GBr) - Hjartarson (IJs) 1-0, Ehlvest (Sov) - Nikolic (Joe) 1/2-1/2, Ljubojevic (Joe) - Joesoepov (Sov) 1/2-1/2, Agdestein (Noo) - Damjanovic (Joe) 1-0, Timman (Ned) - Popovic (Joe) 1/2-1/2. Stand: 1 Kasparov 6 punten, 2. Joesoepov 4 1 3. Short, Hjartarson, Ehlvest 4.6. Timman 31/2 17 Nikolic 31/2,8. Agdestein 3 1,9. Liubojevic 3.10. Damljanovic 21/2,11. Popovic 11/2 1,12. Kozul 1. Identificatieplicht bepleit in ambtelijke nota DEN HAAG (GPD) - De komst van buitenlanders naar Nederland moet worden afgeremd. Dat schrijft een ambtelijke werkgroep van diverse ministeries in de derde interdepartementale nota Vreemdelingenbeleid. De ambtenaren stellen voor een al gemene identificatieplicht in te v ren, omdat de identiteit vai derland verblijvende buitenlanders meer. politieagenten ook vaak moeilijk is vast te stellen. De len nodig. Boven de al geplande uit- werkgroep wil gezinshereniging, breiding van 155 cellen, moeten er het over laten komen van familiele- volgens de werkgroep nog den uit het land van herkomst, be moeilijken of zelfs verbieden. bijkomen. De werkgevers zouden volgens Volgens PvdA-Kamerlid Van de ambtelijke werkgroep zelf de Traande v^rsVeUenTsh.jd met ™orsteUer> zoude" worden aange. kosten van uitzetting van jllegale het regeerakkoord. Daarin is afge sproken dat gezinshereniging mo- Nu doet het Rijk dat. Verder moet het opsporingsbeleid worden ver- i Ne- scherpt. Daarvoor zijn behalve op het in het regeerakkoord afge- sprokken beleid. Het Centrum Buitenlanders vindt de voorstellen immoreel. Directeur teWzètten%reemdïïingen Rabbae zegt dat vooral de tweede BINNENLAND Bernhard reikt Erasmusprijs uit f V <- J Onderzoek over 14 jaar in Zaanstreek DEN HAAG (ANP/GPD) - Een ge zonde zwangere vrouw is bij een verloskundige in vertrouwde han den. In een hospitaal komen zelfs meer 'kunstverlossingen' voor bij gezonde moeders dan bij bevallin gen onder leiding van vroedvrou uitstekend werknemers moeten gaan betalen-. niet trouwen met een part ner uit het land van herkomst, ook niet als die partner al in Nederland woont. Rabbae vindt het niet vol doende dat werkgevers opdraaien voor de kosten van uitzetting. Hij meent dat er een boete moet wor den betaald van een ton per illegale werknemer. "Dan zullen de werk gevers het wel nalaten". Dat blijkt uit 'Het Wormerveer Onderzoek' waarop de Zaanse gy naecologe Martine Eskes vandaag AMSTERDAM (ANP) - Prins Bernhard heeft gisteren in het Paleis op de promoveert aan de Universiteit van Dam in Amsterdam de Erasmusprijs voor de rechten van de mens 1989 uit- Amsterdam. Eskes onderzocht de gereilèt aan Niall Macdermot, de secretaris-generaal van de Internationale praktijkvoering van verloskundi- Commissie van Juristen (ICJ) in Geneve. gen in Wormerveer in de jaren 1969- De prins roemde daarbij het baanbrekende werk dat de ICJ heeft ver- 1983. De vrouwenarts concludeert richt op gebied van de mensenrechten en het respect dat daarvoor interna- dat verloskundigen uitstekend kun- tionaal is afgedwongen. De Erasmusprijs wordt elk jaar toegekend aan nen werken aan de hand van 'ver een persoon of instelling die een voor Europa bijzonder belangrijke bijdra- loskundige indicatielijst'. Dat is een ge heeft geleverd op cultureel, sociaal of sociaal-wetenschappelijk gebied. Uist waarop exact staat vermeld bij De prijs, van 200.000 gulden, is aan de ICJ toegekend voor de wijze waar- welke verwikkelingen naar de spe- op zij zich inzet voor de onafhankelijkheid van de rechterlijke macht en de cialist moet worden doorverwezen. juridische professie en opkomt voor de rechten van armen en misdeelden in Met een goed verwijsbeleid weten de hele wereld. (fotoANP) de verloskundigen het percentage ADVERTENTIE AMSTERDAM (GPD) - Justitie politie in Amsterdam zijn niet der de indruk van de kritiek van Tweede Kamer op het politie-optre- den bij de kraakrel maandag. Officier vj Wit meent dat enig inzicht draaiboek voor de ontruiming de kraakpanden in de Tesselscha- destraat duidelijk had gemaakt dat vuurwerk bekogelden. "Dat zal uit de rapportage moeten blijken". Toen de ruim 200 krakers zich te- afgelopen rugtrokken in het kraakpand, maar justitie L. de Seen verzet boden bij binnenkomst van de politie, was er volgens De Wit geen reden om arrestanten te maken. "Je houdt iedereen aan, of niemand. Een tussenweg is niet 'dë'l^èidsiijnen* slakker'zijn^dan denkbaar. Als je iedereen aanhoudt, vroeger". moet je 200 man dubbel verhoren: Gisteren liet de Tweede Kamer 6etui6e en als verdachte. Dat is weten 'zeer verbaasd' en 'teleurge steld' te zijn dat bij de rel geen kra kers zijn gearresteerd. RPF-Kamer- lid Leerling heeft opheldering ge ëist bij de ministers van binnen landse zaken en justitie. Officier van justitie De Wit stelt echter dat van te voren met de politie is afge sproken dat alle krakers zouden worden opgepakt die zich schuldig maakten aan openlijke geweldple ging. ernstige vernielingen en aan poging om anderen letsel toe te brengen. "Dat betekent niet dat het in de praktijk altijd mogelijk is ar restaties te verrichten". De Wit wijst erop dat de krakers onverwachts op diverse plaatsen barricades opwierpen en in de brand staken. Hij kan niet zeggen waarom de aanhoudingseenheden van de politie ook geen arrestaties verrichten toen de relschoppers de Mobiele Eenheid met stenen en werken het O.A. O O Politiewoordvoerder Klaas Wil ting: "Als je een collectief aan houdt, moetje kunnen bewijzen dat iedere persoon zich schuldig heeft gemaakt aan vernielingen. Dat lukt je in dit soort gevallen niet. Daarom is nu, maar ook in het verleden, al tijd het beleid geweest om krakers uit een pand te laten vertrekken. Uit de Tesselschadestraat liepen 200 man weg, terwijl er maar tien had den gewoond. Wie moetje daiv heb ben?" Wilting: "Het is-afschuwelijk dat drie auto's zijn verwoest, maar de politie-tactiek heeft er wel voor ge zorgd dat er in de omgeving van de kraakpanden nauwelijks schade is aangericht." Een woordvoerder van burgemeester van Thijn stelt ook te vreden te zijn over het politie-optre- den. 'TCPMëRj^N/wtfregeh otrf fai/f/ï&efaekfftf ter op! nog siewTs4aAGeN(%'%?*) tA/jbe&ZACHT 43, ZE/PBN, TSC.04-2S34Z7- F¥JU(.E-FïEV PRjD&ceEfy keizersneden en kunstverlossingen beperkt te houden. Grove fouten is Eskes in Wormer veer niet tegengekomen: "Ik zou hoogstens kunnen pleiten voor nog iets meer aandacht voor combina- Een verloskundige blijkt ook Een, acdter staat zelf te beslissen hlnprfHmir vv k t zwangere moet wor- zen kunnen worden". Voor de gezonde zwangere met een ongecompliceerde verloskun dige voorgeschiedenis zijn er vol gens Eskes duidelijk voordelen om in eerste instantie te kiezen voor de verloskundige bij de bevalling. Bij de vrouwenarts'is het alleen noge- lijk in het ziekenhuis te bevallen. Daar komt nog bij dat de vrouw die kiest voor hulp van de verloskundi ge zo min mogelijk wordt blootge steld aan onnodige technische be geleiding. Eskes: "In een ziekenhuis, met al die bewakingsapparatuur om je heen zijn de resultaten niet beter, maar is het aantal 'kunstbevallin gen' zoals keizerssneden of tangver lossingen groter. Misschien onder invloed van de omgeving, vreemde mensen die in en uit lopen en appa ratuur om je heen waar je nerveus van kunt worden. Bevallen op een plek waar je je het prettigst voelt heeft een duidelijk effect op een gunstig verloop. En dat kan in Ne derland op een verantwoorde ma- Bolderkar-vader opnieuw vervolgd ROTTERDAM (GPD) - De Schie- damse 'Bolderkar-vader' die in mei dit jaar werd vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs, wordt toch ver volgd. Officier van Justitie mr. Mo raal gaat in hoger beroep tegen de vrijspraak, nadat hij zeven maan den heeft nagedacht over de zaak. De vader en zijn advocaat mr. D. Vermaat hadden verwacht dat mr. Moraal de zaak zou laten rusten. De directie van het medisch kleu terdagverblijf De Bolderkar in Vlaardingen meende dat de man zijn 4-jarig dochtertje seksueel had misbruikt en deed daar vorig jaar aangifte van bij de politie. Tijdens het verhoor gaf hij het misbruik toe, maar later ontkende hij weer. De Bolderkar wees vorig jaar in totaal veertien ontuchtgevallen aan. Justitie vervolgde acht vaders.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19