Rlüsfoy 'Ik vind schrijven het wat er is' leukste Emmy gaat aan B.O.O.S. voorbij HOLLYWOOD- HUWELIJK Herman van Veen en VARA sluiten 'huwelijk' Ivo Niehe en zijn boek over de VIPS INGEN >AGINA 24 y 'Shirley door Bert Pol HILVERSUM (GPD) - De VARA is een intensieve samenwerking aangegaan met Herman van Veen en zijn produktiemaat- schappij Harlekijn. Het komen de seizoen zal door de VARA een reeks programma's worden uit gezonden waarin de Van Veen centraal staat. Naast twee muziekprodukties voor kinderen en volwassenen, respectievelijk 'Rode Wangen' en 'Blauwe Plekken', maakt de VARA een registratie van de nieuwe show van Herman van Veen. Daarnaast werkt deze om roep aan een portret van deze toonkunstenaar en clown. In dit programma wordt onder andere zijn succes in het buitenland be licht. Ook zal er een diepgaand interview met Van Veen worden uitgezonden. Verder zal de VARA de succesvolle Harlekijn- productie 'Alfred J. Kwak' op het scherm brengen Kees van Twist van de VARA omschrijft de nauwe samenwer king tussen zijn omroep en Her man van Veen als een huwelijk. „Beide partijen hebben er hoge verwachtingen van," aldus Van Twist. Het eerste resultaat van de samenwerking, het kinderpro gramma 'Rode Wangen', zal op zondag 26 november door de VARA op het scherm worden ge bracht. 'Haagse Pluim' voor Paul Acket DEN HAAG (ANP) - Paul Acket ontvangt de Haagse Pluim 1989. Dat heeft de ge meente Den Haag gisteren be kend gemaakt. Acket krijgt de ze promotieprijs voor zijn aan deel in de organisatie van het North Sea Jazz Festival, dat sinds 1975 jaarlijks in Den Haag plaatsvindt. De prijs om vat een kunstwerk en een be drag van 2500 gulden. De prijs wordt 2 januari 1990 uitgereikt. Ivo Niehe: 'Wat ik allemaal doe, heb ik nog nooit als werk gezien...' sen in de bus kwam. Voor een kwartje per stuk. „Dat is eigen lijk de start geweest van alles," aldus Ivo Niehe in het pand in Naarden waar zijn produktiebu- reau is gevestigd. En dat 'alles' is een heleboel. Niehe was ooit popmuzikant („Mijn vader zei altijd, je moet dat doen wat je leuk vindt"), ver diende geld als fotomodel, stu deerde Frans, deed ook nog twee jaar marketing, werkte bij een platenmaatschappij, kwam bij Aktua van de TROS terecht, pre senteerde een kwis en maakt nii de 'TV Show' en 'De TV Show op reis'. Verder heeft hij nog tijd voor theater, tennis, voetbal en is hij ook nog eens op het golfveld te vinden. Een bezige dag van achttien uur. Ivo Niehe, wiens broer ook net ambassadeur is geworden, ver volgt: „Wat ik nu allemaal doe, heb ik nog nooit als werk gezien. Nog geen seconde. Het is ver moeiend, maar het is allemaal zo leuk en zo afwisselend. Ik heb een aantal talenten meegekre gen, maar ik zie dat absoluut niet als een verdienste. Het is meer de verrukkelijke luxe dat je kunt kiezen waar je wel en geen zin hebt. Ik heb natuurlijk ook de presentatie gedaan van een mo deshow voor 500 gulden. Voor dat je in deze positie komt, gaat er wel wat aan vooraf. Het is wel een paar jaar beuken geweest, maar dat heb ik er graag voor over gehad." „Ik ben een buitengewoon onge- stressed mens geworden door de veelheid van het werk. Dat is waarschijnlijk de paradox van het leven. Toen ik eenmaal bij de televisie was had ik maar een doel: ik wilde uiteindelijk een bepaalde hoeveelheid televisie- tijd naar eigen goeddunken in vullen. Het reizen was wel het einddoel. Als het fysiek haalbaar was zou ik dit het hele jaar willen doen." Bij het schrijven van zijn boek heeft Ivo Niehe heel duidelijk er varen, wat een wereld van ver schil er ligt tussen de 'eenzaam heid van een schrijver' en het tv- werk. „Bij televisie moetje ieder shot van wat je wil vertellen ook als bewijsmateriaal aanleveren. Bij zo'n boek kun je ook nog eens wat fantaseren." En dat heeft hij ook gedaan. Bijvoorbeeld toen hij het hoofd stuk schreef over het interview met prinses Stéphanie van Monaco, die hij in zijn boek een wildebras noemt. „Ik heb gefan taseerd hoe het was als ik als aan staande schoonzoon op het pa leis ontvangen zou worden." Zou hij dat ook daadwerkelijk wil len? „Nou, destijds was het toch nog wel even aan de orde. Met vrienden hadden we een soort weddenschap afgesproken of het nog zou lukken of niet. Dat is heerlijk." Heerlijk vond hij het aanvan kelijk ook om als tv-man her kend te wofden. Dat is nu an ders. „De kick om op de buis met je hoofd te verschijnen voor mil joenen mensen, is zodanig gering geworden dat ik meer zaken af zeg dan ik aanneem." NAARDEN - Nu zijn boek uit is zegt hij: „Ik heb ontdekt dat ik schrijven het allerleukste vind wat er is. Het eenza me werk. En papier is zo geduldig. Ik had niet gedacht dat ik het zo prettig zou vinden. Als het boek goed ver kocht wordt dan weet ik nog niet wat ik verder doe." NEW YORK - B.O.O.S. is er niet in geslaagd een Emmy in de wacht te slepen. De jury van The National Academy of Television Arts and Sciences besloot gisteravond in New York de felbegeerde beeldje niet aan het programma van Bart de Graaff, maar aan My Secret Iden tity, een produktie van de Canadese Sunrise Films, toe te kennen. door Bert Mol Het beeldje werd in het luxueuze Sheraton Centre uitgereikt door Unicef-ambassadrice Audrey Hepburn. In de zaal zaten onder de ruim duizend aanwezigen behalve CNN-baas Ted Turner, Britse ty-komiek Benny Hill en de eerder genoemde Audrey Hepburn ook B.O.O.S-producent Rob de Boer, Bart de Graaff en de overige medewerkers van het programma. My Secret Identity is een serie rond een 14- jarige jongen, die door een toeval de beschik king krijgen over bovennormale gaven. In de catagorie kinder- en jeugdprogramma's stre den verder behalve B.O.O.S. ook Jim Henson met een aflevering uit The Storyteller en een BBC-produktie over het verhaal van een 11- jarig meisje, dat lijdt aan twee hersenumoren. In totaal streden dit jaar negentien program ma's, verdeeld over zes categorien, om de Emmy's, de belangrijkste internationale tele visie-onderscheiding. Britten De Britse inzendingen waren zeer succesvol. Zo won in de catagorie documentaires Yorkshire TV met een vier uur durend ver slag van de ware gebeurtenissen rond het Vietnamese dorp My Lai tijdens de Vietna mese oorlog. Een productie over de interna tionale heroïnehandel, gemaakt in opdracht van Channel 4, kreeg een Emmy in de catago rie drama. Teleurstelling Natuurlijk was er enige teleurstelling bij het B.O.O.S.-team dat niet zij waren uitverkoren. Bart de Graaff er zelf over: "Als je met vier programma's overblijft, maak je toch 25 pro cent kans. Als je het dan niet wordt, kan je wel zeggen dat je niet teleurgesteld bent, maar dat ben je wel een beetje. Dat is gewoon Eindredacteur Jeroen van Baaren zegt na dat eerste gevoel van teleurstelling zonder meer trots te hebben rondgelopen: "Die an dere produkties zijn ongetwijfeld miljoenen- produkties. En in dat rijtje staat B.O.O.S. dan opeens. Ja, ik ben enorm trots". Rob de Boer, de verantwoordelijk man ach ter B.O.O.S., zegt niet echt teleurgesteld te zijn. "We stonden wel op dat toneel, met grote letters, B.O.O.S.". BREUKELEN - Operettezanger Marco Bakker en filmster Wil- leke van Ammelrooy zijn gisteren getrouwd in het stadhuis van Breukelen. Uiteraard trok het huwelijk in Hollywood-stijl grote belangstelling. Willeke en Marco woonden al 12,5 jaar samen voordat ze de grote stap waagden. Beiden hebben al een huwe lijk achter de rug: Marco Bakker heeft een zoon, Willeke van Ammelrooy een dochter. (foto anp> Temple een uniek verhaal' Op televisie is er inmiddels al één aflevering te zien geweest met nieuwe prominenten die Ivo Niehe ergens op de wereld ontmoette. Hoewel het verras singen moeten blijven met welke nieuwe VIP hij in ge sprek is geweest, is Niehe be reid om er één te onthullen. In zijn derde tv-programma, vol gende week dinsdag, komt Shirley Temple de huiskamer binnen. „Ze is nu 68 jaar. Ze was ne gentien jaar filmster, negen tienjaar moeder en nu negen tien jaar in de public service. Ze begon als ambassadeur in Ghana, daarna in de Verenig de Naties en nu voor Amerika op die post in Praag, sinds twee maanden. Het is een van meest imposante vrouwen die ik ooit heb ontmoet.Als jong filmsterretje heeft ze vreselijke dingen meegemaakt, die nei gen naar kindermishande ling, weet Niehe. „Als je dan ziet hoe volkomen onbescha digd die vrouw er uit is geko men, dan is dat toch een uniek verhaal," Mocht 'VIPS' inderdaad vlot over de toonbank gaan, dan is het niet uitgesloten dat Ivo Nie he zich helemaal aan het schrij ven gaat wijden. Hij heeft vorig jaar een klein boekje geschreven „maar dat mag geen naam heb ben". Nu is er een omvangrijker exemplaar verschenen waarin hij zaken belicht, die in de afgelo pen jaren niet in zijrt 'TV-show Op Reis' aan bod konden komen. Gezien de omvang van 'VIPS' moet er heel wat zijn gebeurd op die vele tochten rond de wereld, wat de kijkers niet hebben ge- De presentator schreef zijn 'VIPS' tijdens de wat koelere avonduren. „Eerst met twee voe ten in een zwembad in Zuid- Frankrijk en daarna wanhopig 's nachts thuis, hoofdzakelijk in de kleine uurtjes heb geschreven". En zo ontstond een boek over mensen uit de politiek, de film wereld en andere stervelingen van wie Ivo Niehe op de achter kant van zijn boek zegt dat 'we reldberoemdheden één ding ge meen hebben; als je ze eenmaal mag ontmoeten, blijkt het bijna altijd de moeite waard'. Sportkrantje Toen hij zes jaar was gaf hij een sportkrantje uit. Dat hield hij tot zijn twaalfde vol. Al die jaren zorgde hij er voor dat het blaadje elke zondag bij' een aantal men- 5 JILP TSJl LP!.' Witte vlekken Polaroid Enschede heeft enkele tienduizenden rolletjes direct- klaar film teruggehaald naar de fabriek. Door een produktie-fout vormden zich kristallen op de lichtgevoelige laag, waardoor er witte vlekken verschenen op de foto's. Over de schade wil Pola roid zich niet uitlaten. Na een groot aantal klachten stopte Polaroid onlangs de pro duktie van films en werd een voorraad van 6.000 rolletjes in di verse magazijnen in Europa vast gehouden. Intussen werd in En schede door ingenieurs van de kwaliteitscontrole naarstig ge zocht naar de oorzaak van de wit te vlekken. Uiteindelijk bleek dat de door het Amerikaanse moederbedrijf geleverde 'paste', een grondstof voor het bereiden van ontwikke laar, niet deugde. De oplossing was snel gevonden. Door de films enige tijd tot 35 graden te verhit ten, lossen de gewraakte kristal len vanzelf op. Polaroid Europa richtte ijlings een bedrijfshal in als droogkamer. Weekeinde verplaatst De Egyptische regering heeft 'in het algemeen belang' besloten het weekeinde te verplaatsen. In plaats van op vrijdag en zaterdag zullen de ministeries en andere overheidsinstanties donderdag en vrijdag hun poorten sluiten. In geen geval zal de nieuwe re geling leiden tot een verkorting van de arbeidstijd, zo wordt ge steld in regeringsdekreet, dat maandag door de Egyptische pers werd gepubliceerd. De vele bedrijven in de staats- sector mogen zelf hun weekein- deregeling vaststellen. De chris telijke minderheid in Egypte houdt zo veel mogelijk op zondag vrij. Heksenbezem In het zuiden van de Braziliaanse staat Bahia woedt een ernsige plantenziekte op de cacaoplanta ges. De producenten hebben in een open brief aan de regering hun nood geklaagd. Ze zijn bang dat er zonder drastische maatre gelen over tien jaar geen cacao- boom meer over is in Bahia. Kort geleden werd het dorp Camacan getroffen door wat men De hond Idefix is eveals zijn baas, de West duitser Rocher Flechsig, een fervent motor rijder gewor den. Roger vond het beest als jong hondje tijdens een reis op de motor door Australië. Na terug komst in West- Duitsland gaf hij de hond een eigen motor, een speciaal voor dit doel omgebouwde mini-motor fiets met zij span voor de stabiliteit. En.... met af standsbedie ning... in de volkmond 'De Heksenbe zem' noemt. Aanzienlijke schade aan de bomen was het gevolg. Ge vreesd wordt dat zo'n 20 tot 30.000 hectare cacaobomen vernietigd moet woren om verdere uitbrei ding te voorkomen. Brazilië is een van de grootste cacaoproducenten ter wereld. De deelstaat bahia neemt van de na tionale produktie het leeuwedeel voor zijn rekening. Jaarlijks wordt hier 370.000 ton cacao ge produceerd. Zo'n vijf miljoen mensen zijn direct of indirect bij de produktie betrokken. En in juist dit deel van het land duikt de ziekte op. Maya ouder Archeologen die het afgelopen voorjaar in de jungle van Guate mala opgravingen hebben ver richt, hebben ontdekt dat de Maya-beschaving honderden ja ren ouder is dan totnutoe werd aangenomen. "Onze ontdekkingen duiden op een grootschalige Maya-ontwik- keling, waaronder grote tempels en andere grote gebouwen, die werden gebouwd in een periode waarvan eerder werd gedacht dat zij als hoogst ontwikkelde woon vorm kleine dorpen voort bracht", aldus Richard Hansen,

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 24