Uittocht dreigt bij Feyenoord IIP Tobber keert terug op topniveau AC Milan voelt weinig voor boycot van wereldbekerstrijd SpooTTV ft 'fTk'ïfr Vitesse op de Russische toer Leegloop bij Chemie Halle Rugklachten krijgen Peter van Noord niet klein Basketballers tasten in het duister DINSDAG 21 NOVEMBER 1989 SPORT PAGINA 17 Veranderingen op til in De Kuip ROTTERDAM (GPD) Trainer Pim Verbeek en technisch coör dinator Cor van der Gijp houden er ernstig rekening mee dat op korte termijn de technische staf van Feyenoord wordt uitgebreid. Vanavond wordt in de Kuip het rapport van Joop van der Reijden besproken en de daarin voorgestelde maatregelen zullen in de ko mende dagen bekend worden gemaakt. Van der Gijp en Verbeek zijn in de dagen bekend wordt, wat er gaat ge- afgelopen weken nergens meer bij beuren. Er moet bepaald worden of betrokken geweest en geen van bei- er spelers kunnen vertrekken, wat den is door Van der Reijden ge- er met het geld gebeurt enzovoorts, vraagd zijn visie te geven op de ont- Anders wacht de club straks het- wikkelingen van de afgelopen zelfde lot als FC Twente een paar maanden of op de toekomst. Dat is jaar geleden. Niemand dacht dat de volgens Cor van der Gijp een teken club zou degraderen, maar het ge- aart de wand. "Het is de laatste tijd beurde toch", zo angstvallig stil, dat ik op dit mo ment overal rekening mee houd. Er "y"0pj;i»6k moet natuurlijk een zondebok x. den gevonden". Het werkklimaat bij Feyenoord ver- De door Hans Kraay aangestelde slechtert met de dag en heeft tot ge- technisch coördinator wil zich nog volg dat het overgrote deel va niet uitlaten over de mogelijke ge- selectie op dit moment uitkijkt volgen of stappen, die hij zelf zal ne- een andere werkgever. Joop Hiele men. "Het hangt ervan af wie er zag afgelopen weekeinde zijn trans- komt binnenstappen. Daarbij komt fer naar Montpellier afketsen, maar dat de zaak voor mij weer anders Ton Lokhoff gaat ervan uit dat hij ligt dan voor Pim. Ik hoef geen car- deze week naar NAC vertrekt. De rière meer te maken en hij wel. Maar middenvelder bereikte gistermid- ik heb vanzelfsprekend geen zin dag overeenstemming met het be- meer om straks voor een nieuwe stuur van de Bredase club over een man vuilnisbakken buiten te gaan contract van drie en half jaar. NAC zetten, als je begrijpt wat ik be- heeft een kwart miljoen gulden 4$!!E.t t% tak jtpL s*as Ü3 - v v«-,v x -; •V' :HV. Banden van Nacional met drugsmaffia onderzocht (Van onze correspondent Adriaan van Wessem) MILAAN Moet AC Milan op 19 december wel of niet om de officieuze wereldbeker spelen als de tegenstander (Nacional uit Medellin) een prestige-object is van het beruchte cocaïne-kartel uit die stad? Deze vraag stelde de hoofdredacteur Candido Cannavo van het sportdagblad La Gazzetta dello Sport zich op de voorpagina van afgelopen vrijdag. Hij wilde daarmee een brede discussie uitlokken zodat de clubleiding van de Europa Cup-houder beseft welke achtergronden de aanstaande tegen stander heeft. Het opmerkelijke houding tie van de nationale ploeg. De trai- r van Nacional is Francisco Matu- la, die ook de bondscoach is. Hij weigert in elk interview in te gaan omdat de roze krant zich leden altijd tegen boycot van een sportevenement heeft uitgespro ken. Cannavo: "We zijn ook tegen op de vraag waarom de Colom- een boycot als het een politieke biaanse clubs de beste salarissen zaak zou betreffen. De Amerikaan se boycot van de Olympische Spe len in Moskou en de Russische in Los Angeles hebben strengste afgekeurd. Ik ben van me- de Calo keerde r ning dat zelfs de Grand Prix 1 Joop Hiele, die zijn transfer naar Montpellier tot zijn teleurstelling zag afketsen, is niet de enige die het wel gezien heeft bij Feyenoord. Zijn mede- de spelers Lokhoff en Smolarek vertrekken ook liever vandaag dan morgen ut De Kuip. (foto anp) Zuid-Afrika moet doorgaan zolang journalistieke plicht om te gaan t er landen zijn, wier sporters nu wor den gedupeerd, die gewoon zaken doen met het apartheidsregime. Maar deze zaak ligt anders. Het be treft hier geen politieke kwestie. Als dat wel het waar is dat Nacional daadwer- werd natuurlijk een uitdaging, prettig heb ik me er niet gevoeld. Als ik bij aankomst nog niet besefte hoeveel risico's ik liep, dan wist ik een uur. Voor mijn hotel moordaanslag gepleegd. niki, maar wil pas opstappen als de prof bij Feyenoord voor op, maar Rotterdamse club alle (financiële) dat vind ik niet erg. Het is geen toezeggingen, die Hans Kraay hem pretje om in deze periode bij Feye- heeft gedaan, is nagekomen. Marcel noord te spelen. Bovendien moet ik doel. Verbeek: "Ik heb sprek met Van der Reijden gehad. Dat was op maandag 6 november, daarna heb ik niets meer gehoord. Kort geleden bleek dat men iets plan was. Het feit dat er nog niets Brands is volgens Cor van der Gijp nog steeds in beeld bij RKC, dat denken vooralsnog aanhikt tegen een trans fersom van meer dan een half mil joen. mijn maatschappelijke carrière Lokhoff, die zijn carrière be kort ge- gon bij de eerste divisieclub. Feye noord heeft inmiddels een tegen bod gedaan. NAC-trainer Hans Ver- èl staat sceptisch tegenover de spelers wil weg. Het plezier transfer omdat hij graag een jong meeste jongens elftal wil opbouwen. Hij vraagt zich Lokhoff. Vandaag praat hij daarover met de clubleiding. Wlody Smolarek heeft buiten is gekomen, betekent af of daarin plaats volgens mij dat dat'iets'uit de hand is gelopen. Ik wacht de ontwikke lingen rustig af'. "Er moet nu gewoon duidelijk heid komen, dat is het belangrijk ste. Wat men met mij van plan is, weegt voor mij niet het zwaarst. Ik heb de resultaten niet mee, dus heb je als trainer weinig te vertellen. Maar voor Feyenoord als club is het noodzakelijk dat er binnen enkele dolgelukkig als mijn overgang r NAC snel rondkomt. Ik ga daar als semi-prof aan de slag. Het is de be doeling dat ik naast het voetballen met verzekeringswerk ga bezighou- ARNHEM (ANP/GPD) - Vitesse gaat samenwerken met de Russi sche topclub CSKA Moskou. Via voorzitter Karei Aalbers is de Arn hemse betaald voetbalclub in con tact gekomen met bestuurders van CSKA. Afgesproken is dat een be gin zal worden gemaakt met het op zetten van een samenwerkingsver band. In januari neemt een jeugdteam van Vitesse deel aan een toernooi in Moskou, terwijl het de bedoeling is dat CSKA in het vooijaar een trai ningskamp belegt in het nabij Arn hem gelegen sportcentrum Papen dal. Vitesse treedt daarbij op als gastheer. Ook zijn er plannen om trainigs- technische kennis uit te wisselen. Of de samenwerking leidt tot de komst van Russische spelers naar Vitesse valt volgens trainer Bert Ja cobs nog niet te zeggen. Gerrit Plomp wil weg bij VfL Bochum. De Westduitse club is be reid de Nederlander, voor wie trai ner Reinhard Saftig momenteel geen plaats in zijn keurkorps heeft. Erfenis Ton Lokhoff: "Het gros van de Cor van der Gijp erkent de proble- - - - die voorlopig niet oplosbaar vergald. Ik ben lijken. "De moraal neemt met de dag af, het is niet anders. Pim en ik zijn er niet in geslaagd Feyenoord uit het dal te halen. Maar ik vraag me af of je ons dat mag aanrekenen. Wij zijn met een erfenis van vijftien bieding gekregen van PAOK Salo- den. Ik geef er mijn baan als full- jaar opgezadeld. Men mag alles van ons zeggen, maar niet dat we voor de problemen zijn weggelopen. De heren die de verantwoording dra gen voor alles, zijn hier sneller dan het geluid vertrokken". "Ik heb", vervolgt Van der Gijp, "zelfs de indruk dat we voor een karretje zijn gespannen. Drie maan den geleden riep Hans Kraay ons nog binnen en zei: 'zeg maar wie je wil hebben. Mario Been, Hoekstra of wie dan ook'. De bodem van de kas leek niet in zicht. Vervolgens was Kraay verdwenen en bleek er opeens helemaal geen geld meer voor aankopen te zijn. De beste spe ler die voordien wel was aange kocht (John de Wolf, red.) bleek ern stig geblesseerd. Aan de prestaties van een elftal, dat wij nooit hebben geformeerd, worden we nu opge hangen". de stad des doods tels van de club te onderzoeken. Na cional Medellin is de eerste Colom biaanse voetbalclub die de dat ik weer terug ben Zuidamerikaanse titel (de Copa Li- Voorlopig ga ik niet meer bertadores) won. Tevens levert de lombia club de meeste spelers aan de selec- HALLE (AFP) De Oostduitse voetbalclub Chemie Halle, uitkomend uit de hoogste afdeling, dreigt daaruit te verdwijnen door de grote leeg loop. Een aantal spelers heeft al van de gelegenheid gebruik gemaakt of denkt erover naar de Bondsrepubliek te verhuizen, anderen staan in de belangstelling bij DDR-verenigingen, die driftig aan het werven zijn geslagen. De 19-jarige jeugdinternational Thomas Klein koos voor een sport- loopbaan in het westen, na aan het begin van het seizoen een 'tweejarig contract' te hebben getekend voor Chemie Halle, dat momenteel op de negende plaats bivakkeert in de eerste divisie van veertien clubs. Volgens oefenmeester Karl Trautmann raakt hij om dezelde reden binnenkort de 25-jarige aanvaller Lutz Schnürer kwijt, terwijl Eduard Geyer, de trainer van Dynamo Dresden, al verscheidene keren is gesig naleerd in Halle op zoek naar versterkingen. Tot overmaat van ramp heeft doelman Karsten Hartel (28) besloten na afloop van de eerste competitiehelft te stoppen met voetbal. Franco Baresi breekt zijn arm MILAAN (Reuter) Verdedi ger Franco Baresi van AC Milan heeft zondag in het duel tegen stadgenoot Internazionale een arm gebroken. Dat heeft de clubarts gisteren gezegd. Hij verwacht dat de aanvoerder van de nationale ploeg een maand is uitgeschakeld. Hij mist de wed strijden om de Supercup tegen Barcelona, waarvan de eerste donderdag gespeeld wordt in de Catalaanse hoofdstad. Baresi raakte geblesseerd bij een botsing met de Westduitser Jürgen Klinsmann. Hij speelde de resterende 35 minuten met zijn arm in een strakke bandage. Pas na het slotsignaal consta teerde de medische staf de ernst van de blessure. De arm werd in het gips gezet. Morgen volgt een nieuw onderzoek. "We moeten bekijken of de breuk dank zij het gips zal helen. Anders is een operatie nodig", aldus dokter Giovanni Monti. Voorzitter Silvio Berlusconi: "Dit is het slechtste nieuws dat we op dit moment kunnen heb ben. Franco is één van de weini ge spelers in het team die onver vangbaar is". LANDSMEER Is Peter van Noord een medisch wonder of gewoon een oer-Hollandse jongen met een flinke dosis pit in zijn donder? De 26-jarige Amstelvener van 2,06 meter moet zelf lachen om beide kwalificaties en houdt het er gemakshalve maar op dat zijn op merkelijke rentree op de velden en in het Nederlands basketbalteam meer te maken heeft met zijn tamelijk eigenzinnige karakter dan met andere zaken. Toch was hij, met 85 inter- voor 550.00 gulden te laten gaan. lands achter zijn naam, twee jaar geleden afgeschreven voor het beoefenen van (top)sport. Bochum Plompbdeze\omeToTC°rr Dus hoe zit dat nu eigenlÜk met de man bij Meppel dit seizoen plotseling weer op het i FC Utrecht. Vitesse is in de markt voor de libero, nu de dagen van laatse man Frans Thijssen lij ken geteld. De ex-international kampt met een chronische achilles- Landsmeer, pees-blessure. allerhoogste niveau terugkeerde? Een rondje langs chirurgen, or- thopeden en fysiotherapeuten bood hij zich met het geen soelaas. Voor Peter van Noord, Dieven grijpen naast recette Utrecht-PSV nationale basketbalteam voorbe reidt op de interland met Polen, morgen in Wroclav, en de twee thuisduels tegen België en Italië, al len kwalificatiewedstrijden voor het EK in 1991. "Na het WK in Span je in 1986 kreeg ik last van mijn rug. door Ad van Kaam UTRECHT (GPD) - Inbrekers heb- ben in de nacht van zondag op maandag de kluis van FC Utrecht leeggehaald, maar de teleurstelling moet groot geweest zijn, want de re- Ik heb toen nog cette van de competitiewedstrijd speeld bij Den Helder, maar op 19 FC Utrecht-PSV lag niet in de met januari 1988 was het over. Een ver- snijbranders open gemaakte brand- draaide rugwervel, zo luidde de dia- kast. De anderhalve ton aan entree- gnose, en derhalve ongeschikt om geld was door de penningmeester op wat voor niveau dan ook te spe- van de club onmiddellijk na afloop len. Het begin van een lijdensweg, de bank gebracht. De inbre kers verschaften zich toegang tot het stadion door het inslaan van een ruit. Volgens het eerste onderzoek mist FC Utrecht alleen een klein be drag aan kasgeld. 24 jaar jong pas en derhalve nog lang niet aan zijn top, was het over en sluiten geblazen. Een ramp. Wantje mag dan nog zo lakoniek en flegmatiek overkomen - zoals in zijn houding zit opgesloten - of nog zo groot en sterk zijn - zoals hij met zijn 2,06 meter en meer dan 100 kilo is - zomaar van de ene op de andere dag te horen krijgen datje verder alleen nog maar mag toekijken, daar had Van Noord nooit geen rekening mee gehouden. "Man, schei uit. Na verloop van tijd kreeg ik hartklop pingen en last van maagzuur. Ik kon niet tegen dat niksdoen. Heb nog wat geprobeerd op het gebied van coaching, maar dat was het ook niet. Ik kwam aan als een gek, woog op eens 118 kilo. Ze konden me wel mijn leven, dat opereren, maar daarbij niet de ga- want basketbal pas echt begon toen ik als kleine rantie geven of ik dan ooit nog kon jongen bij het Amstelveen van Theo lopen. Dat risico was te groot", al- Kinsbergen binnenstapte. Ik werd dus de speler die destijds bij Fresno afgekeurd bij Den Helder sta je dan". l daar State University in de VS zijn (bas- ketbal)opleiding genoot. WROCLAW (ANP) - De Neder landse basketbalploeg is gister avond tijdens de eerste training in het Poolse Wroclaw in het pikke donker gezet voor een antieke zwart-witfilm van de Beatles. Coach Harrewijn stuurde zijn mannen om zeven uur de vloer op van de speelzaal in de Hala Ludo- wa, het multifunctioneel centrum annex amfitheater van Wroclaw, waar basketbalwedstrijden wor den afgewisseld met met vlooien markten, popconcerten, kerk diensten en films. Harrewijn had voor zijn ploeg een pittige trai ning van twee uur in petto. Tegen half negen werden de Polen in de Hala knap nerveus. Assistent-coach Heger, van origi ne een Tsjech die in het Pools kan communiceren, werd te verstaan gegeven dat de training onmid dellijk moest worden beëindigd. Er stonden buiten duizend men sen bij vijf graden onder nul te wachten voor de film van The Beatles. Harrewijn had er geen boodschap aan, dacht aan een truc en liet zijn mannen doorspe len. De Polen reageerden onverbid delijk. De deuren werden ge opend, waardoor de filmliefheb bers de zaal binnenstroomden. Die stelden niet bijzonder prijs op de aanwezigheid van de Neder landse basketballers en lieten een snerpend fluitconcert los op de spelers. Kort daarna werden de zaallichten zonder voorafgaande waarschuwing gedoofd. De nog ballende spelers moesten in het donker op de tast op zoek naar de trainingspakken, handdoeken, tassen en verfrissingen. Intussen begon boven hun hoofden - tijd is tijd - de speelfilm. Het incident had een vrolijk einde. Luid mee zingend verlieten de spelers na hun grabbeltocht over de vloer onder applaus van het publiek de Hala Ludowa. De hal is voor de wedstrijd van morgenavond uitverkocht. Dat betekent dat er 5000 man op de tribune zullen zitten voor de eer ste kwalicatiewedstrijd voor de eindronde van de Europese titel strijd in 1991. De Poolse ploeg ar riveerde eveneens maandag in Wroclaw. Een dag eerder was de selectie teruggekeerd van een drieweekse toemee door de Vere nigde Staten. Daar speelde het acht wedstrijden, won er twee, verloor er drie met normale cij fers en werd drie keer geveegd. Ten einde raad wendde Van Noord zich tot tienkamper Robert de Wit. "Ik las een artikel over hem in Sport International. Hij bleek dezelfde kwaal te hebben, ook een verscho ven wervel. Daar was eerst evenmin iets aan te doen, maar hij ging wèl naar de Olympische Spelen van Se oul. Dat gaf mij hoop, misschien had de rest het ook in mijn geval wel mis. Enfin, met zijn fysiotherapeut heb ik vervolgens een speciaal pro- gramma opgesteld. Ik moest mijn hele houding veranderen, inclusief mijn instelling. Dan zou ik weer kunnen spelen, ja zelfs kunnen te rugkomen op mijn oude niveau. On gelooflijk, maar waar, want het werkte nog ook. Nee, verder is er echt niets gebeurd, geen operatie, geen behandeling, geen medicij nen. Ja, afzien, dat zeker. Ik moest helemaal overnieuw beginnen, ik had voor geen meter conditie of souplesse. Dat zijn wel een paar vre selijke maanden geweest, daar al leen in de duinen". Maar dat had Peter van Noord er graag voor over. "Al was het alleen maar om het ongelijk te bewijzen van de mensen die mij zo gemakke lijk hadden afgeschreven èn had den laten vallen. Want dat is ook ge beurd. Je leert natuurlijk wel je mensen kennen als je in zo'n situa tie belandt. 'Eerst ben je alles, een dag later zien ze je niet meer staan, tel je niet meer mee. Maar goed, dat schijnt zo de gewoonte te zijn in het wereldje van de topsport, dus laat dat maar verder zitten. Nee, bij Den Helder hoefde ik niet meer terug te komen. Ja, als elfde man mocht ik op de bank gaan zitten, maar daar paste ik met mijn staat van dienst uiteraard voor. Meppel, de betrek kelijke nieuwkomer in de eredivisie wilde mij wel hebben. Dat heb ik gedaan". Doseren Sportief gezien betekende dat een stapje terug voor de doordouwer van weleer, die het vooral onder de borden moet hebben van zijn vecht lust en karakter. "Maar dat gaf niet, ik was al zielsgelukkig dat het weer mocht na al die ellende rond dat af keuren. En ik moest zelf, maar dan Peter van Noord: "Mijn streven is plaatsing voor dat volgende EK" letterlijk, toch ook een stap terug. Ik heb mijn gewicht kunnen terug brengen tot 102 kilo. Moet doseren, mezelf ook ontzien. Er niet meer zondermeer inkleunen, zoals ik dat vroeger gewoon was. Een beetje slimmer spelen, meer rust nemen. Ook eens achteruit stappen, als dat kan. Dat was wel wennen in het be gin, want zo ben ik normaal niet. Maar het moet wel, want anders krijg ik weer problemen met mijn rug". Zijn revalidatie-periode heeft Van Noord inmiddels met succes afgesloten, want na een toch moei zame aanloopperiode ("Ik stond in het begin stijf van de zenuwen of er iets mis zou gaan", kroop hij met zijn forse gestalte al snel weer bo ven het maaigras uit. "Ik ben in april opnieuw begonnen met een doel. Dat was terugkomen in de ere divisie. Toen dat was gelukt trad fa se twee in werking, het Nederlands team. Ik wil hoe dan ook het hoog ste halen en voor mij is dat Oranje. i Zuid-Amerika kunnen betalen. Risico's De Italiaanse journalist Alessandro harde feiten terug: "Het was mijn kelijk de club van Pablo Escobar Het is toch anders als je het ziet dan (de ongekroonde koning van het dat je het leest. Ik werd toch een Medellin-kartel) is, dan vinden wij beetje als een spion gezien, maar de dat dat niets meer met sport te ma- voorzitter van Nacional, Perez, ken heeft. Drugs is een bedreiging hield een betrouwbaar betoog. Hij de mensheid, om over de zegt dat hij de club kan runnen met de inkomsten uit de entreegelden en van de tv-rechten en sponsors, i door weg te blij- Bij elke thuiswedstrijd zitten er ven, maar alleen als de geruchten op 35.000 mensen op de tribunes. Dus enige waarheid berusten". die cijfers kunnen wel kloppen. Vorige week stuurde de Gazzetta Maar het is een moeilijke zaak, want niet zonder risico een verslaggever net voor ik vertrok werd een AC Milan wel als het aan voorzit ter Berlusconi ligt: "Wij horen ook wel die geruchten. Voor ons staat de club buiten het cocaïne-kartel, zo lang er geen harde bewijzen zijn. We spelen om de wereldcup, want als wij het niet doen wordt Medellin kampioen zonder te spelen". Trai ner Arrigo Sacchi wil niets van een boycot weten: "Het is een beetje op geblazen, hoor. Ik heb in het buiten land ook vaak verhalen gehoord dat in Italië de maffia regeert en dat Maradonna betaald wordt de ca- morra (de Napolitaanse maffia). Wij vinden het ook niet terecht als zulke dingen over ons landen worden ge zegd. Wie weet is Nacional wel het symbool van het verzet. Ik ga er van uit dat de club de sportieve ambitie heeft om de wereldcup te winnen, net als wij". Van de spelers is, wie anders, Ruud Gullit de enige die eventueel aan een boycot wil denken: "Het is een delicate kwestie. Ik ben zoals elk weldenkend mens tegen de drugsmaffia en als Nacional daar banden mee heeft, vind ik dat we niet moeten spelen". scheidsrechter in Medellin moord die tegen de andere club van die stad had gefloten. Ja, ik ben blij Milaan. Ik heb, als nieuwkomer, de goede tijd meegemaakt met jongens als Akerboom, Plaat, Van Helfteren en Hagens. Nu die perikelen rond die Amerika-reis achter de rug zijn, staat er weer een goede ploeg. Ja, en daar hoor ik sinds kort weer bij". "Mijn streven is plaatsing voor dat volgende EK. Ik vind dat trou wens aan onze stand verplicht. De helft van de jongens speelt met Den Helder in de finale-poule van de Eu ropa Cup I. Dan hoor je met je natio nale team niet in een Challenge- round voor louter B-landen thuis", aldus Peter van Noord. Die het dan niet kan laten om de korte voorbe reiding van Oranje ("Dit is toch een lacher voor profs, die paar trainin gen in Landsmeer") te hekelen. Want hij mag dan door een diep dal zijn gegaan, zijn hart ligt nog altijd voorop zijn tong. En bovendien barst hij weer ouderwets van ambi tie. Hij wil wel weer. Maar wat Hockeyvrouwen in Leiderdorp tegen Engeland LEIDERDORP De Leiderdorpse hockeyclub Alecto ontvangt mor genavond het Nederlands vrouwen team op sportpark De Bloemerd. De selectie van trainer Roelant Olt- mans treedt dan om zeven uur aan voor haar tweede duel in een serie van vijf testwedstrijden tegen En geland in de week van 20 tot 26 no vember. Het zware programma van Oranje, dat gisteravond begon met een 3-2 overwinning in Cuyk, dient als voorbereiding voor de trip van 14 dagen naar Australië, eind janua ri, waar Nederland eveneens een testserie afwerkt. Tevens wordt het een verkenning voor het in mei volgend jaar in Australië te houden wereldkam pioenschap, waar Nederland zijn ti tel zal verdedigen. Vervolgens gaat de reis naar de Verenigde Staten, zeslanden-toernooi wordt deelgenomen. De toegang tot de officiële interland in Leiderdorp is gratis. Jan Gisbers lijft Gert Jakobs in VALKENSWAARD (ANP) - Gert Jakobs heeft gisteren in Valkens- waard een contract voor twee jaar met de PDM-ploeg van Jan Gisbers afgesloten. De schaatsende profwielrenner vertrok vorige week bij de ploeg van Jan Raas. De Zeeuwse ploeglei der liet Jakobs gaan, ondanks het feit dat de Drent nog contract van een jaar had. Hennie Kuiper heeft van de orga nisator van de Ronde van Spanje de bevestiging gekregen, dat hij met zijn Westduitse ploeg aan de start kan komen. De ploegleider gaat er vanuit dat hij alle drie Nederlanders - Ad Wijnands, Ralf Moorman en Kees Hopmans - zal meenemen. Kuiper hoopt dat de Oostduitse Olympisch kampioen Olaf Ludwig als kopman zal fungeren. De onder handelingen over diens profdebuut verlopen overigens uiterst moei- DINSDAG 15.00-16.00 EURO: Voetbal: samenvat tingen van kwalificatiewedstrijden voor het WK in 1990. 16.00-17.00 EURO: Handbal: Vierlanden- toernooi. 17.00-18.00 EURO: Tennis: Federation Cup voor vrouwen in Japan. 17.40-18.05 Ned 1: Sport op 1. 18.00-19.00 EURO: Handbal Polar Cup. 19.00-20.00 EURO: What a Week 19.50-20.20 RTL V: Aanvallen: quiz. 20.00-21.00 EURO: Paardesport: con cours hippique in Hannover. 20.20-20.40 BBC 2: Autoraces: derde dag van de vierdaagse RAC Lombard Rally door Engeland. 20.25-21.05 Ned 3: Sport Studio. 21.00-22.00 TV 5: Sport. 21.00-22.00 EURO: Motorsport: WK. 22.00-23.00 EURO: Gewichtheffen voor zwaargewichten. 23.00-23.36 Ned 2: Sport extra: verslag van de feestelijke uitreiking van de olympi sche draagmedailles. 23.00-00.00 EURO: Worstelen. 00.00-00.30 EURO: RAC Rally. 00.30-01.30 EURO: What a Week. 01 00-01.10 BBC 2: Autoraces" samen vatting van de derde dag van de vierdaag se RAC Lombard Rally door Engeland. WOENSDAG 10.00-11.00 EURO" What a Week. 11.00-12.00 EURO: Tennis: Federation Cup voor vrouwen in Japan. 12.00-13.00 EURO: Handbal: Polar Cup. 13.00-14.00 EURO: Worstelen. 14.00-14.30 EURO: RAC Rally. 14.05-15.40 Did 1" Sport extra: tennis, Masterstoernooi voor vrouwen in Essen. 14.30-18.00 EURO: Tennis: Masterstoer nooi voor vrouwen in Essen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17