Arts vervolgd voor doden comapatiënt 'Leuk verdragmaar je hebt er weinig aan 811 Wir levert kabinet nieuwe tegenvaller Proefproces na aankondiging Stinissen Deel omstreden lading zinkafval naar Duitsland Grafici gaan bij werk meer op milieu letten RUSTIGE DUITSE DODENHERDENKING Rechten van het kind officieel vastgelegd door VN BINNENLAND PAGINA 3 ROTTERDAM (ANP) - Van de 2.000 ton omstreden lading zinkafval. waarvan de afvoer naar Brazilië de afgelopen zomer door milieuorgani satie Greenpeace werd verhinderd, is 500 ton afgelopen donderdag per schip van Schiedam naar een ver werkingsbedrijf in de Bondsrepu bliek Duitsland overgebracht. Een woordvoerder van het Schie- damse bedrijf Tiel en Van Schie Milieu, waar het afval sinds twee maanden ligt opgeslagen, heeft dat zaterdag bevestigd. Voor de overige 1.500 ton is nog geen bestemming gevonden. Greenpeace verhinderde in juni van dit jaar de afvaart vanuit de Rot terdamse haven van een Russisch vrachtschip dat 1.000 ton van het zinkafval naar Brazilië zou trans porteren. De andere 1.000 ton was al eerder naar Brazilië verscheept, maar kwam weer terug maar Rot terdam omdat de Braziliaanse auto riteiten geen toestemming gaven voor verwerking in dat land. In augustus van dit jaar won het Nederlandse ministerie van milieu beheer een kort geding tegen de ei genaren van de omstreden partij, de handelsfirma's Magnus in Amster dam en Euromet in Londen. Zij werden door de Rotterdamse recht bankpresident verplicht de partij terug te sturen naar de producenten op straffe van een dwangsom van 50.000 gulden per dag. De producenten uit België, Dene marken en Italië weigerden tot nu toe hun aandeel terug te nemen om dat de lading intussen teveel zou zijn vermengd. Maar het ministerie ziet voorlopig af van innen van de dwangsom omdat de eigenaren niet verweten zou kunnen worden dat zij zich niet inspannen voor het vin den van een oplossing. Voor hen geldt "overmacht", vindt het minis terie. De Europese industrie produ ceert jaarlijks 400.000 ton zinkafval. De helft wordt in Europa verwerkt voor hergebruik. De andere helft gaat voor verwerking naar landen buiten Europa. Volgens Greenpea ce komt dat vaak neer op dumping in Derde-Wereldlanden, zoals Brazi lië. De bemoeienissen van de vorige milieu-minister Nijpels met de om streden lading worden gekritiseerd door de Utrechtse geochemicus prof. dr. R.D. Schuiling. Hij verwijt Nijpels uit te zijn geweest op goed koop politiek succes. Nijpels had het milieu grotere diensten bewe zen door zich in te spannen voor re cycling van afvalmetalen in plaats van "hindernissen op te werpen voor de handel in metaalafval dat is bestemd voor hergebruik", aldus Schuiling. Volgens Feber zal de arts, die de op zettelijke levensbeëindiging zelf meldde bij justitie, moord ten laste worden gelegd. Het leven van de co mateuze patiënt werd door de arts beëindigd naar aanleiding van ver klaringen van familieleden. Feber verwacht dat in het proefproces de vraag centraal komt te staan of een medicus tot levensbeëindiging mag overgaan zonder de uitdrukkelijke wens van de patiënt te kennen. Volgens de juridische regels moet de arts terecht staan wegens moord, maar Feber verklaarde dat die kwa lificatie in psychologische zin niet van toepassing is. Feber, die zelf niet als officier van justitie zal optre den, verwacht dan ook niet dat de arts, mocht hij schuldig worden be vonden, een hoge straf krijgt opge legd. De advocaat die de arts gaat ver dedigen, mr. Sutorius, verklaarde in het tv-programma het een slechte zaak te vinden dat het handelen van een arts 'gecriminaliseerd' moet worden om een duidelijke uit spraak te krijgen van de rechter. Su torius meent dat de zaak draait om ROOFMOORD - Een 75-jarige vrouw, die vrijdag dood in haar wo ning in Vinkeveen werd aangetrof fen, blijkt het slachtoffer te zijn van een roofmoord. Sectie heeft uitge wezen dat de vrouw om het leven is gekomen door klappen met een hard voorwerp. Uit de woning van de vrouw zijn sieraden en kleding verdwenen. Binnenland k Zevencijferig Vanwege de groeiende vraag naar telefoonaansluitigen in Den Haag en omstreken gaat de PTT de be staande capaciteit verder uitbrei den. Begin december wordt het he le gebied zeven-cijferig. In de nacht van vrijdag op zaterdag is de laatste oude mechanische centrale buiten werk gesteld. Aidskinderen Nederland telt een 'relatief laag' aantal kinderen met aids. Dat heeft B. Eijrond van de Nationale Com missie Aids-bestrijdjng (NCAB) gis teren gezegd naar aanleiding van de aanstaande publikatie van het rap port 'Kinderen, HIV-infectie en aids'. Tot nu toe is slechts bij zes jongens en vier meisjes tussen de nul en de twaalf jaar oud aids vast gesteld. Van den Ende De Dienstenbnd FNV roept politiek Den Haag op Joop van den Ende geen toestemming te verlenen voor een binnenlandse commerciële om roep als hij geen duidelijkheid ver schaft over de positie van TV 10 en de 40 mensen die daar werken. Don derdag vindt er overleg plaats tus sen Van den Ende en de bond, die ontslafg vreest voor ongeveer 30 Duur plasje Terwijl hij stond te urineren is een Hagenaar in de nacht van zaterdag op zondag op de Bierkade in Den Haag van zijn polstasje beroofd. Daarin zaten onder meer 1500 gul den, persoonlijke bescheiden en gi robetaalkaarten. De daders hadden aan één duw voldoende om hem het tasje afhandig te maken. Ze gingen er vandoor in een auto. Domtoren Het college van B en W in Utrecht is bereid formeel eigenaar te worden van de uit de veertiende eeuw stam mende Domtoren. Tot nu toe is steeds onduidelijk geweest van wie de hoogste toren van het land (112 meter) eigenlijk was. Aanleiding van de stap van het gemeentebe stuur is de stopzetting van de onder- houdssubsidie (118.000 gulden per jaar), die Utrecht van de overheid ontving. Chinees vuurwerk De importeurs van vuurwerk in Ne derland verwachten dit jaar 15 tot 20 procent minder vuurwerk uit China te kunnen importeren. "Dat zal een aanzienlijk verlies aan inkomsten tot gevolg hebben", aldus voorzitter W.J. Broekhoff van de Federatie Vuurwerk Nederland. De federatie heeft uit China te horen gekregen dat de transporten zijn vertraagd. De politieke problemen in het land hebben daar mee te maken hebben, denkt Broekhoff. Ontucht Een 40-jarige directeur van een Doetinchems bejaardentehuis wordt verdacht van het plegen van ontuchtige handelingen met drie kinderen in zijn woonplaats Silvol- de. In 1985 zou hij een nu zevenjarig meisje seksueel hebben misbruikt. Ook" zou hij dit jaar ontucht hebben gepleegd met een jongetje en een meisje van drie jaar. De man ont kent. UTRECHT (ANP) - Druk en Pa pier, de grafische bond van de FNV (47.000 leden), pleit ervoor dat vakbondsleden per bedrijf af spraken maken met hun werkge ver over een milieuvriendelijke manier van produceren. Dat zei bestuurder René van Tilborg za terdag op de studiedag 'Schoon, ook jouw werk' in Rhenen. In de grafische industrie wordt veel met verontreinigende stoffen zoals inkt en schoonmaakmidde len gewerkt. Door gewenning gaan werkne mers vaak te weinig kritisch om met milieuvervuilende stoffen. Inktresten en met tolueen veront reinigde poetsdoeken verdwijnen volgens Van Tilborg te vaak in de gewone vuilnisbak, terwijl ze ge scheiden zouden moeten worden afgevoerd. Bedrijfsvloeren zijn vaak niet aangepast aan calamiteiten, zodat giftige stoffen geregeld in de bo dem verdwijnen. De bestuurder vindt dat werknemers zelf verant woordelijk zijn voor verbetering. Zeker vakbondsleden zouden "een goede neus voor het milieu" moeten ontwikkelen. Maar dat alleen is niet voldoen de. Als de grafische industrie echt schoon wil worden, dan moeten alternatieven worden gevonden voor vervuilende stoffen. Van Tilborg: "Ook al voeren we gevaarlijke stoffen af, we blijven toch het milieu bedreigen. Op die manier worden we geen schone, maar een iets minder vieze indus trie." DEN HAAG (GPD/ANP)) Het openbaar ministerie wil begin volgend jaar een uitspraak van de rechter over de strafbaarheid van een arts die het leven van een coma-patiënt opzettelijk heeft beëindigd. Advocaat-generaal mr. Feber van het gerechtshof in Den Haag kondigde het proefproces gisteren aan tijdens een dis cussie over euthanasie in het tv-programma Het Capitool. de vraag of een arts een patiënt moet blijven behandelen, hoewel hij weet dat geen verbetering in de situatie mogelijk is. De Coma Vereniging Nederland vindt het verwerpelijk dat de arts in het proefproces wordt voorgesteld als een misdadiger. Andere artsen zouden ook euthanasie plegen, maar niet worden vervolgd omdat ze het niet melden bij justitie. Voor zitter Van der Molen van de Coma Vereniging stelt wel belang te zien in het proces, omdat de vraag moet Worden beantwoord of een arts straffeloos kan blijven als hij eutha nasie op een coma-patiënt pleegt op grond van de wens van familiele den. De Coma Vereniging steunt Ge rard Stinissen uit Winsum in zijn pogingen zijn vrouw waardig te la ten sterven. Ineke Stinissen ligt al meer dan vijftien jaar in coma in het confessionele verpleeghuis Het Wiedenbroek in Haaksbergen. Haar man wil haar daar komend jaar weg halen om thuis haar leven te beëin digen. Het Wiedenbroek weigert de vrouw te laten gaan uit angst mede plichtig te worden aan euthanasie. Algemeen directeur E. Nij Bijvank zal desnoods een kort geding aan spannen om het vertrek van de vrouw te voorkomen. Advocaat-generaal Feber vroeg zich gisteren af of overplaatsing van Stinissen naar een ander verpleeg huis, waar mevrouw Stinissen op 'een zo natuurlijk mogelijke wijze' kan sterven, mogelijk is. Nij Bij vank ziet niets in dat idee. "Het Wie denbroek is een verpleeghuis op al gemene grondslag waarvan het handelen binnen hetzelfde wette lijk kader valt als andere verpleeg huizen. Wij willen alleen niet mee werken aan handelen dat strafbaar is. Ik neem aan dat hetzelfde geldt voor andere verpleeghuizen", aldus de directeur. Gerard Stinissen voelt ook niets voor verplaatsing. Hij zegt niet het risico te willen lopen dat artsen daar "toch weer de zinloze medische be handeling voortzetten". Hij is ook niet van plan het proefproces af te wachten omdat het jaren te laat zou komen. Stinissen wil wel een laatste beroep doen op de artsen van Het Wiedenbroek. Hoogleraar medische ethiek aan de Rijksuniversiteit Leiden, prof. dr.H.M. Dupuis, heeft dit weekein de alle medici in Nederland opge roepen een beroep te doen op de di-, rectie van Het Wiedenbroek de be handeling van mevrouw Stinissen te staken. YSSELSTEYN - De jaarlijkse do denherdenking op het Duitse mili tair kerkhof in Ysselsteyn is gisteren rustig verlopen. Geruime tijd na af loop van de plechtigheid kreeg een twintigtal anti-fascistische demon stranten toestemming om ook een krans op het kerkhof te leggen. Voor die tijd werden zij door de politie enkele kilometers voor het kerkhof tegengehouden. Het protest richtte zich onder an dere tegen het feit dat op het kerkhof "mensen begraven liggen die zijn gestorven omdat zij in uniform een fascistische dictatuur hebben ge diend die aan meer dan zestig mil joen mensen het leven heeft gekost". Ook is volgens de demonstranten de de herdenking misbruikt door oude en nieuwe nazi's om zich te manifes teren. Enkele jaren geleden was de weduwe van Rost van Tonningen aanwezig. Gisteren was daarvan geen spra ke. De plechtigheid op het kerkhof werd bijgewoond door enkele hon derden mensen waaronder talrijke militaire en burgerlijke autoritei ten uit de Bondsrepubliek Duits land, Nederland en andere NAVO- landen. Onder hen bevonden zich ook de Duitse ambassadeur in Ne derland Otto van der Gablentz en enkele Nederlandse veteranen. (foto anp) DEN HAAG (ANP/GPD) - Het rijk zal dit jaar ongeveer 1 miljard gul den meer moeten uitgeven aan de wet investeringsrekening (wir) dan gedacht. Daarnaast tekent zich een tegenvaller af bij de belastingin komsten van 1,5 tot 2 miljard gul den. Ook de aardgasinkomsten val len tegen, met enkele honderden miljoenen guldens. Daar staat een meevaller van ongeveer 600 miljoen tegenover uit de verkoop van staats- aandelen (DSM en NMB) De nieuwe tegenvallers blijken uit de Najaarsnota die minister W. Kok (financiën) deze week naar de Kamer stuurt. Het gaat daarbij om een voorlopig beeld van de lopende begroting. Een definitief beeld volgt in de Februarinota, die begin volgend jaar verschijnt. Naar aanleiding van de tegenval lende wir-uitgaven laat Kok een on derzoek uitvoeren naar de naweeën van de wir, die formeel al begin vo rig jaar is stopgezet. Doordat de in vesteringspremie met de vennoot schapsbelasting wordt verrekend, is er een vertraging van enkele ja ren. Vooralsnog gaat Kok uit van eerder gemaakte berekeningen, die de wir-uitgaven voor volgend jaar op 1,8 miljard gulden stellen. In 1991 gaat het om 925 miljoen gul den. Daarna wordt het wir-fonds opgeheven. Bij de PvdA is enige irritatie over het feit dat in de volledige 'boedel beschrijving' van de vorige minister Ruding de nu aan het licht getreden nieuwe tegenvaller ontbrak. De nieuwe tegenvallers geven het der de kabinet Lubbers een slechte fi nanciële start. Vorige week stelde Kok in zijn 'Startbrief al dat het kabinet ge noodzaakt is de uitgaven voor het aangekondigde nieuwe beleid, in 1990, verder naar de toekomst te schuiven. In de Najaarsnota stelt Kok geen nieuwe bezuinigingen meer voor. Voor het eerst wordt in de Na jaarsnota ook een beschrijving ge geven van belastinginkomsten. Vol gens de raming, gebaseerd op de eerste drie kwartalen van dit jaar, treedt een tegenvaller op van 1,5 tot 2 miljard gulden. Een verklaring is nog niet voorhanden. Er is in elk ge val geen sprake van een tegenvalen- de economische groei en Financien gaat er dan ook van uit dat de belas tingtegenvaller niet blijvend is. Ko mend vooijaar wil de ministers ploeg bezien of extra maatregelen nodig zijn. Het financieringstekort van de rijksoverheid komt door de nieuw ste tegenvallers uit op 5,9 tot 6,0 pro cent. Dat is 0,2 tot 0,3 procent (800 tot 1200 miljoen gulden) meer dan het vorige kabinet in de Miljoenen nota 1990 heeft aangegeven. Daarin stond nog dat het financieringste kort dit jaar op 5,7 procent zou uit komen, 0,3 procent minder dan de afgesproken 6 procent. PvdA, CDA: pas op de plaats met defensie-uitgaven DEN HAAG (GPD) - De Kamer fracties van PvdA en CDA menen dat Nederland zich de komende tijd terughoudend moet opstellen bij besluiten over grote investeringen in defensie. Woordvoerders Stemer- dink (PvdA) en Fnnking (CDA) rea geren daarmee op het voornemen van de Amerikaanse minister van defensie Cheney om fors te bezuini gen op het defensie-budget van de Verenigde Staten. Stemerdink wil "pas op de plaats" maken bij de voorgenomen aanschaf van vijftig gevechtsheli kopters en het opknappen van de Leopard-I-tank. Ook Frinking meent dat bij grote investeringen "uiterste voorzichtigheid" moet worden betracht. "Je kunt beter iets overhouden op de defensie-begro ting en niks overbodigs doen dan de komende jaren worden geconfron teerd met de afschaffing van mate rieel dat net is besteld". Beide woordvoerders wijzen op de ontspanning in de internationale verhoudingen door de ontwikkelin gen in Oost-Europa. Omdat de Sov jetunie economisch vrijwel failliet is en moet bezuinigen op defensie, kunnen ook de Amerikanen tot re ducties overgaan. Mocht dat overi gens leiden tot een beperking van de Amerikaanse aanwezigheid in Europa, dan is het volgens Stemer dink en Frinking niet logisch dat de Europese landen het gat dat de Amerikanen achterlaten gaan op vullen. DEN HAAG - Na tien jaar onder handelen is de Verklaring voor de Rechten van het Kind vandaag door de Verenigde Naties omgezet in een verdrag. Dat schept meer verplich tingen dan een verklaring. Maar voor de Nederlandse kinderen zal er weinig veranderen. "Leuk hoor, zo'n verdrag, maar wat moet je er mee", menen de zeven kinder rechtswinkels in Nederland. door Anje Romein en Tineke Bennema Kinderen kunnen bij de kinder rechtswinkels als ze rechtshulp no dig hebben, bij voorbeeld als ze van huis zijn weggelopen. Maar ook als hun ouders gaan scheiden of als ze hun naam willen veranderen. Marij ke Zennipman, werkzaam bij de kinderrechtswinkel in Rotterdam: "Het verdrag is een stap in de goede richting. Het is altijd positief als er aandacht wordt besteed aan het recht van kinderen. Ook op interna- Brand: vijf doden LANDGRAAF (ANP/GPD) - Een uitslaande brand in een woning in het Zuidlimburgse Nieuwenhagen heeft gistermorgen het leven gekost aan vijf mensen. De slachtoffers zijn een 32-jarige vrouw, haar twee zoontjes van vier en anderhalf jaar, haar dochtertje van drie jaar en een logerend neefje van vier jaar. Eén man wist zich in veiligheid te bren gen. Hij raakte licht gewond. Door zijn hulpgeroep merkten buren dat er brand was. Zij waarschuwden rond half acht de brandweer van Kerkrade. Die gaf na ruim twee uur blussen het sein 'brand meester'. Over de oorzaak van de brand, die vermoedelijk is ontstaan in een van de slaapkamers van de kinderen, is nog niets bekend. Belendende hui zen liepen rook- en waterschade op. foorlog instuurden, bleven uit. Jan sen: "Tijdens de discussies zaten Iran en Irak gebroederlijk naast el kaar en deden geen mond open". De Amerikanen en Britten hiel den vast aan het vrijwillige in dienst gaan en daarvoor staat de mini mumleeftijd 15 jaar, de leeftijd die nu in het verdrag staat. Algerije had daarvoor overigens geheel andere beweegredenen: voor bevrijdings oorlogen moeten zoveel mogelijk mensen beschikbaar zijn. Volgens Jansen weerspiegelden de discussies de politieke verhou dingen van dat moment. Meer open heid in de Sovjetunie en de verbete ring van de betrekkingen tussen oost en west, droegen bij tot resulta ten. Jansen: "Vooral de laatste drie jaar is er veel veranderd. De Sovjet delegatie stelde zich veel construc tiever op, en was tot compromissen bereid waardoor we tot overeen stemming konden komen". Onderwijs Jansen verklaart tevreden te zijn met de Conventie, die geldt voor al le kinderen onder de 18 jaar. "Een heleboel rechten lijken voor ons land misschien vanzelfsprekend. Het recht op bescherming tegen marteling, tegen kinderexploitatie, het recht op vrijheid van menings uiting, naam en nationaliteit. Maar voor zoveel landen gelden die rech ten niet. Neem nou bijvoorbeeld China en het recht op onderwijs: daar zijn ze al blij als ze vier kinde ren op een bank in de klas kunnen zetten. Of bijvoorbeeld het recht op een naam en registratie na de ge boorte; in landen als Chili waar mensen zo kunnen verdwijnen, biedt dat de kinderen meer hou vast". Jansen ontkent dat door het ont breken van sancties de kleinemen senrechten net zo gemakkelijk ge schonden kunnen worden als voor heen. "Het is niet niks als een land internationaal in de kijker wordt ge nomen door een commissierapport. Geen enkel land vindt het prettig om in de beklaagdenbank te wor den gesteld". tionaal niveau. Maar feitelijk heeft het niet zo veel om het lijf'. Grootste obstakel voor een wer kelijk praktische invulling van het verdrag is dat kinderen (iedereen jonger dan 18 jaar) zich niet zelfstan dig tot een rechtbank kunnen wen den. "Kinderen kunnen zich nooit beroepen op hun rechten, zoals het recht op meningsuiting, onderwijs en godsdienst. Dat moet altijd via ouders of voogd of maatschappelijk werkster. In Nederland geeft de re gering kinderen geen stem, ze wor den onmondig gehouden", meent Zennipman. Een voorbeeld: een kind wil graag naar een vrije school, terwijl de ouders hun kind naar een rooms- katholieke school willen sturen. Het verdrag zegt dan dat het kind recht heeft op een eigen mening en dus naar de vrije school kan. Maar als de ouders voet bij stuk houden, wordt het kind toch naar een rooms- katholieke school gestuurd. "Het kind kan niet zelf naar de rechter stappen. De overheid gaat er nog steeds van uit dat bij zulke si tuaties geen rechter past, en dat het gezin zelf voor een oplossing moet zorgen. Bovendien zou het veel te veel geld kosten als kinderen naar de rechter zouden gaan. Daarom moet het initiatief om een kind te horen steeds van de rechter uit gaan". Een onderzoekje onder de rechters in ons land leert dat geen van hen echt bezwaren heeft om kinderen altijd te horen, maar nie mand is enthousiast. Echtscheidingen Kinderen kunnen dus in de praktijk weinig met het verdrag voor de Rechten van het Kind doen. "Alleen in geval van echtscheidingen heeft het voor kinderen zin een brief te schrijven naar de kinderrechter met het verzoek hun kant van de zaak te vertellen. De rechter moet dan ook naar het kind luisteren", aldus Ma rijke Zennipman. Als een kind de naam van de moe der wil dragen na een scheiding van de ouders, is daar beider toestem- drag voor de Rechten van het Kind staan geen sancties. Landen kun nen er wel op aangesproken wor den, als ze de regels niet naleven. Of die angst voor gezichtsverlies wer kelijk zal leiden tot veranderingen, vraagt Zennipman zich af. "In lan den als Iran en Irak zitten ouders zo vast aan hun godsdienst, dat ze kin deren zullen verbieden een andere godsdienst aan te hangen. Verdrag of niet. Wat dat betreft zijn we in Ne derland natuurlijk wel een stuk ver der". Voor Nederland onderhandelde mr. I. Jansen de afgelopen tien jaar in Genève over mensenrechten voor kinderen. "Van borstvoeding tot het recht je land te verlaten, ik heb de discussies allemaal meege maakt", vertelt hij. Een decennium vergaderen valt Jansen, die specia list is in familierecht, nog mee. Hij wijst erop dat per jaar slechts een week is vergaderd en er uiteindelijk 42 artikelen zijn opgesteld. Sommi ge artikelen hadden naar de Neder landse zin misschien wat ruimer ge kund, maar dan zouden minder lan den het verdrag ondertekenen. - Godsdienst "Zo hebben de islamitische landen ons met het artikel van vrijheid van denken, godsdienst en geweten aar dig in de tang genomen. Ik streefde naar het recht van het kind om zijn eigen godsdienst te kiezen. Maar de islamitische afgevaardigden kon den zich niet voorstellen dat een kind nog een ander geloof kan kie zen dan dat van zijn ouders. Het ar tikel is nu minder vergaand dan wij wilden, maar heeft het islamitische blok over de streep getrokken, zo dat een kind ook daar in ieder geval basisrechten heeft" Een ander twistpunt was de leef tijd waarop een kind in dienst mag of deel kan nemen aan een oorlog. Verrassend genoeg verzette een monsterverbond van Groot-Britta- nië, de Verenigde Staten en Algerije zich tegen een minimum leeftijd van 18 jaar. De verwachte protesten van landen zoals Iran en Irak, die soldaatjes van een jaar of 13 de Gol- Kinderen mogen vanaf 15 jaar als soldaat naar het front worden i stuurd. Pogingen de minimumleefijd op te trekken naar 18 jaar stuitten op verzet van Algerije, Groot-Brittannië en de VS. «oto gpd) ming voor nodig. "De meeste moe- niet zelfstandig iets kan ondeme- ders zijn daar natuurlijk wel toe be- men". reid, maar feit blijft dat een kind Op het niet naleven van het ver-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3