Schaatselite geveld Haastklus Samaranch Strijd om IJsselcup geen graadmeter Medisch onderzoek zwemtop belooft veel DDR-zwemster Otto beëindigt loopbaan Schaatsbond hoopt nog op rentree Van Gennip MAANDAG 20 NOVEMBER 1989 UTRECHT (GPD) - Als een witte tornado raast IOC-president Juan Antonio Samaranch over de aard kloot. De bejaarde bankier uit Bar celona had na Warschau en Brussel zaterdag even 'een paar uurtjes tijd' om in Utrecht aan alle nog in leven zijnde Nederlandse Olympische medaillewinnaars een draagspeld uit te reiken. Een revers-versiersel met de vijf Olympische ringen in brons, zilver of goud voor dagelijks gebruik. Een idee van Samaranch zelf, een paar jaar geleden door het IOC overgenomen. Twaalf landen gingen Nederland al voor. Dank zij de inspanningen van IOC-lid Anton Geesink vond de uitreiking in een grote bijeenkomst plaats. Het werd een uniek evene ment. waar alle medaillewinnaars, die nog konden worden opge spoord, van Antwerpen 1920) tot en met de Spelen in Seoul (1988) hun opwachting maakten. Bijna twee honderd in getal. Dat de druk bezette Samaranch in zijn agenda nog een gaatje aan trof was met name te danken aan de bijzondere hoge Olympische onder scheiding waarmee hij Fanny Blan- kers-Koen decoreerde. De atlete I kreeg als eerste Nederlandse deel- nemer de 'Olympic Award' voor haar bijzondere inzet voor de Olym pische beweging. De 69-jarige Spanjaard had er een glimlach en een kus voor over, maar kon vervol gens niet nalaten voor de derde keer binnen het uur een blik te werpen op zijn uurwerk. DEVENTER (GPD) De nationale schaatstop heeft het winterseizoen 1989/90 als een stel kneusjes ingezet. Een etentje, vlak voor het bezoek aan de voetbalinterland Nederland- Finland, was bij de kernploeg van Ab Krook verkeerd gevallen, waardoor Kemkers c.s. zich zaterdagmorgen met 'bleke bekkies' meldden in Deventer voor de IJsselcup. Weliswaar maakte hij van het handenschudden en de uitreiking geen haastklus, maar routinematig oogde het wel. Waarachtig vond de vriendelijke Samaranch na afloop van de huldiging nog even tijd een verzameling journalisten te woord te staan, alvorens hij zich naar het vliegveld spoedde voor zijn vlucht naar Lausanne, waar het Olympisch luistert geamuseerd r Op ongedwongen wijze sprak Sa maranch over enkele heikele zaken. Zijn bezorgdheid over de organisa tie van de Spelen in Barcelona was dit keer opvallend milder. „Ze be seffen nu dat de tijd snel passeert", zei hij. En over de kansen van Athe ne voor het organiseren van de Spe len in 1996: „Sommige mensen gaan er vanuit dat Griekenland de Spe len automatisch toegewezen krijgt omdat het honderd jaar geleden is dat de eerste Spelen op Griekse bo dem werden gehouden, maar ik kan u zeggen dat het IOC zal beslissen op grond van de feiten. De zes kan didaten hebben gelijke kansen". DELFT (GPD) Met een knipoog richting WK en Olympische Spelen, geeft Ton van Klooster nu al hoog op over de resultaten van het kine- siologische onderzoek waar de na tionale zwemtop zich sinds kort aan onderwerpt. De bondscoach was er begin deze maand zelf bij, toen het merendeel van de uit zeven zwem sters en vier zwemmers bestaande kernploeg zich bij de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Groningen meldde voor de eerste metingen. En hoewel de officiële re sultaten pas in de loop van decem ber verwacht worden, geeft een vroegtijdige analyse al uitzicht op verrassende uitkomsten. „Voorlopig is het nog een grove analyse", sprak Van Klooster giste ren na afloop van de selectiewed strijden voor de Europa Cup in Delft, „betreffen het conclusies die zijn getrokken uit videobeelden di rect na de eerste metingen, maar ze beloven veel. In twee gevallen kon meteen al 'ingegrepen' worden. Van Casper van Dam is vast komen te staan dat hij zijn spierén in de bo venbenen op lengte moet brengen. Hij 'vloeide' te weinig in het water. En één zwemster, wiens naam ik lie ver niet noem, zal haar hele sei- zoensopbouw moeten veranderen. Zulke adviezen zijn van onschatba re waarde". Het kinesiologische onderzoek in Groningen, waarbij de zwemmer op ingrijpende wijze wordt doorgelicht op o.'m. bouw en lenigheid van de gewrichten, maar ook wordt onder worpen aan een technische test, past in het nieuwe beleid van de KNZB dat volledig is afgestemd op de kernploeg. Die 'elite-groep' werd kort na de Europese kampioen schappen van dit jaar gevormd, en mag op allerlei privileges rekenen. Afgezien van de geïntensiveerde medische begeleiding, komen de elf selectieleden tien keer per jaar bij een voor een centrale training, en worden in de gelegenheid gesteld meerdere keren naar het buitenland af te reizen. In de kerstvakantie bij voorbeeld brengt men twee weken door in het Australische Perth, waar over ruim een jaar de WK wordt af gewerkt. Desondanks is ook de WK slechts een tussenstation. De Olym pische Spelen van Barcelona '92 blijven het uitgangspunt. Een wedstrijd zoals die de afgelo pen twee dagen in zwembad Kerk- polder in Delft werd afgewerkt, is momenteel dan ook niet meer dan een tussendoortje. Van Klooster gaf dat ook volmondig toe na een week end, waarin geen enkel nationaal re cord viel te klokken en de badmut sen maar matig gemotiveerd door het chloorwater kliefden. OOST-BERLIJN (Reuter) - De Oostduitse Kristin Otto, een van de succesvolste zwemsters aller tijden, heeft be sloten haar actieve loopbaan te beëindigen. In een interview met het blad Junge Welt zegt de 23-jarige Otto, die bij de Olympische Spelen van Seoul zes keer goud won, dat haar besluit definitief is. „Ik voelde bij de Europese kampioenschappen in augustus in Bonn, dat ik de grenzen van mijn mogelijkheden bereikt heb. Ik heb dus tegen mezelf gezegd, dat het tijd wordt te stoppen", zei de allround-zwemster, die zich bij het EK beperkte tot de rugslag. Otto gaat zich nu geheel richten op haar maatschappelijke carrière als radiojour naliste. Kristin Otto, die in 1982 als zestienjarige voor het eerst wereldkampioene werd, was voornemens al na de Olym pische Spelen afscheid te nemen. De „koningin" van Seoul keerde het wedstrijdbad maandenlang de rug toe, maar verscheen dit jaar bij de Oostduitse titelstrijd toch ineens weer op het startblok en kwalificeerde zich zon der noemenswaardige inspanning voor de Europese titelstrijd. De Drent, die een belangrijke rol tij dens de grote toernooien wordt toe gedicht, zag er zelfs vanaf om zijn Noren tijdens het gewestelijk on deronsje aan te trekken en kroop 100 kilometer noordelijker onder de wol. Ben van der Burg en Gert Bloemberg durfden in tegenstelling tot hun kernploeg-collega Kemkers de gok wel aan en stapten met slap pe benen het ijs op. Aangezien Krooks pupillen Bart Veldkamp en Thomas Bos de Zuid hollandse selectie-strijd voor de IJsselcup niet eens hadden over leefd en Europees en wereldkam pioen Leo Visser (zesde) zich keurig aan zijn woorden ("het schaatsen staat dit seizoen op een laag pitje") hield, was bijna de complete Neder landse schaats-elite of afwezig of niet in vorm tijdens de officieuze opening van het seizoen. Daardoor dreigde even de 34-jarige Zuidhol lander Hans Janssen, die nog nim mer potten op het ijs heeft kunnen breken, er met de bokaal vandoor te gaan, maar uitgerekend Anne Jan- Portijk, die door zijn coach is gepas seerd voor de Worldcup-opening in West-Berlijn. hield de eer van Krooks formatie hoog. Het enige fit te kernploeglid dankte zijn over winning aan een redelijke 1500 me ter. De part-time magazijnbediende in hang- en sluitwerk uit Heeren veen had zaterdag bepaald niet te klagen over geluk. Het 21-jarige Friese krachtmens,- die voor het tweede jaar deel uitmaakt van Krooks keurkorps, was een week eerder dan zijn ploeggenoten ziek geworden. Op het moment dat de concurrenten uit zijn ploeg door buikgriep geveld werden en meer op het toilet dan het ijs bivakkeer den, was Portijk al weer op de been om te trainen en aan te sterken. Zijn ziekte had hem een paar kilo lichter gemaakt. "Doordat ik niet ben mee- geweest naar de voetbalwedstrijd in Rotterdam, heb ik dat bewuste etentje gelukkig misgelopen". Portijk had eveneens alle mazzel van de wereld met zijn ritindeling op de schaatsmijl. Na zijn matige 500 meter ("ik baalde van mijn tijd") moest hij heel wat goed maken om met name de sprinters op de 1500 meter van zich af te schudden. Te gen de tijd, dat de specialist op de middenafstand aan de beurt was, ging de wind liggen en zakte de felle zon achter de tribunes, waardoor de ijskwaliteit per minuut verbeterde. Portijk kwam daardoor als enige tot een acceptabele notering (2.01,90). Gezien het fraaie herfstweer wer den toptijden verwacht in Deven ter, maar schijn bedroog. Vermoe delijk had de ijsmeester zijn dag niet. Door middel van zijn overwin ning haalde Portijk zijn gram op Ab Krook, die hem in eerste instantie niet in de ploeg heeft opgenomen - de eerste se Portijk toch i nog eens een nachtje over slapen". Vrouwen Bij de vrouwen is de IJsselcup nau welijks een echte graadmeter voor het seizoen. Trainers en rijd(st)ers zien de ontmoeting veelal als een tussendoortje in de opbouwfase de grote toernooien. Christine Cup. Kemkers, Veldkamp, Bos Van der Burg zijn geselecteerd voor het treffen met de internationale top, het komende weekeinde in West-Berlijn. Portijk: "Ik ben boos geweest, dat Krook me niet de World Aaftink vormde zaterdag uit zondering op die regel. Zij zag haar eindzege in de openingsklassieker, als aanleiding om de toekomst hoopvol te schilderen. De 23-jarige sprintster kende naar Berlijn wil Het gaat dit eigen zeggen de 'besti Ik ploeg en voel me bij conditietrainer brak Aaftink door in het nationale Arie Koops meer op mijn gemak schaatsen. Mogelijk in vervoering dan bij zijn voorganger Jos Geijsel. gebracht door een nieuw sprintta- werden hé achtige trekken toegedicKt. De volgende sei- ertoonde evenwel aller- /ereenkomsten met een Koops (voormalig trainer van Leo lent, werden haar destijds Karin Ka- Visser, red.) heeft het allround- nia-achtige trekken schaatsen beter in zijn vingers". Na ontwikkeling in de zijn winst in Deventer zijn Portijks kansen op het Berlijnse tripje iets gestegen. Krook: "Misschien, dat ik Oostduitse prestatiecurve DEVENTER (GPD) - Trai ningsuren heeft ze nog nauwelijks gemaakt en ook van het voornemen om marathons te gaan rijden is nog weinig terecht gekomen. Toch werd zaterdag in Deventer gespeculeerd over een eventuele rentree van Yvonne van Gennip in de kern ploeg. De KNSB liet bij de samen stelling van de kernploeg de plaats Van Gennip eerder dit seizoen on bezet. Daaruit zou kunnen worden afgeleid dat in stilte wordt gehoopt op een rentree van de drievoudig olympisch kampioene. Vrouwencoach Jan Wiebe Last sprak enige tijd terug met Van Gen nip: „Heel even maar. net voor dat we op de baan in Haarlem gingen trainen". De vraag naar een mogelij ke terugkeer van Van Gennip be antwoordde hij aanvankelijk met een flinke glimlach. Enige tijd later zei Last „dat het mij persoonlijk weinig uitmaakt". Maar,stelde hij: „Het circus is nu los. Wanneer je Van Gennip halverwege het seizoen bij de ploeg haalt, krijg je misschien het idee van het vijfde wiel aan de wagen". Ook de BCK acht het vol gens de coach niet verstandig de Haarlemse tijdens het seizoen in de selectie op te nemen. Een week voor de eerste wereld bekerwedstrijd, de vroegere Sprin ters Meeting, in West-Berlijn heeft de Uwe-Jens Mey de Aziatische te genstanders een nederlaag toege bracht. De Olympische kampioen uit de DDR zegevierde tijdens wedstrij den in Inzeil op de 500 meter in 37.72 seconden. De Zuidkoreaan Ki-Tae Bae was zeven-honderdste, de Japanner Toshivuki Kuroiwa een-tiende seconde langzamer. Eric van den Boogert uit Eindhoven heeft de schaatsmarathon van Den Haag gewonnen. Hij was in de sprint sterker dan Lex Cazemier. Robert Vunderink, die vierde werd, is de nieuwe leider in het klasse ment om de Aegon-beker. Het was de eerste marathon over 150 ron den. Bij de vrouwen won Petra Mool- huizen. Boukje Keulen leidt in de rangschikking. - Diederik van der Veen Meer- stadt, voorzitter van de KNVB, afdeling Leiden, tijdens de al gemene vergaderihg in Kasano- va in Sassenheim: "Ik wil u allen bedanken voor uw komst naar Noordw ijker hout". Idem "Het gaat goed met het voetbal. Het aantal leden van de KNVB is weer toegenomen, wellicht door de prestaties van het Nederlands elf tal. Na de successen in '74 en '78 en het EK-effect, krijgen we mis schien volgend jaar het WK-effect. We kijken daarom allemaal uit naar het belangrijke classificatie duel voor de WK, Nederland - Fin land". Columnist Frans Kotterer in Het Parool: „Libregts hoeft niet weg. Hij hoeft ook niet mee naar Italië, maar alla, hij is in dienst van de KNVB. Het maakt gewoon niet uit. Libregts is zelfs veruit te ver kiezen boven de als supervisor ge noemde Aad de Mos, het prototype van de ordinaire grote bek, die het allemaal wel even naar zijn hand zal zetten. Er is één voorwaarde. Libregts bemoeit zich in Italië niet met de tactiek". Columnist Jan Mulder in de Volkskrant: „Ik zou van Rinus Israel, de ijzeren ausputzer van Feyenoord. niet durven beweren dat zijn bele ving van het spel uitstekend was. Dat woord past niet bij Israel en ook niet bij voetbal. Beleving is een volleybal-term. Beleving hoort bij coaching en mekaar coachen. Beleving is een woord als vak en voetfout". De Vlaamse humorist Ka- magurka (Zeebroek Lue), via stripheld Bert Vanderslagmul- ders in Humo: „Om een einde te maken aan het voetbalgeweld dienen drastische maatregelen te worden genomen. Als symbool voor de doden van de laatste jaren wordt het terrein volgezet met houten kruisen. De scheidsrechter krijgt een kerkor gel in plaats van een fluitje en speelt bij elke overtreding een vol ledig requiem Alle spelers krijgen een zwarte uit rusting en de doelen worden ver buiten het zicht van de toeschouwers geplaatst. De uit slag van de wedstrijd wordt pas over twintig jaar bekend ge maakt, en mocht er toch nog ru moer ontstaandan wordt de bal vervangen door het hoofd van de aanstichter. Die hem zelf moet oppompen!" het NK driebanden-groot, in het Noordhollands Dagblad: „Ik troost me met de gedachte dat ik een goede toekomst achter me heb". Bert van Lingen, bondscoach van onder meer de Nederlandse vrouwenvoetbalselectie, in Haagse Post: „Bij mij thuis hangt er geen ver jaardagskalender op het toilet, ik heb geen tijd voor sociale contac ten. Dat soort, in de volksmond 'achterlijke' opvattingen, moet je hebben als je aan de top mee wilt doen". SVV-spits Peter van Velzen in Voetbal International: „De laatste man van Veendam vroeg laatst aan me ofm'n vrouw lesbisch was. Dat heb ik uiteraard meteen na de wedstrijd gecontro leerd". Panorama-columnist Cor Snel: „Wat te denken van heer Eysvo- gel, geciviliseerd tandarts te Heemstede, en al sinds mensen heugenis boerenknol op freelance basis. Van 's mans stemgeluid al leen al krijg ik immer spontaan trek in paardebiefstuk" Vitesse-trainer Bert Jacobs tegenover het ANP Alleen PSV en Ajax zijn beter. Wij zijn gepromoveerd met voet bal, niet met hop-klots-begonia- voetbal." Jacques Hogevvoning, ex-be- stuurslid betaald voetbal, in De TelegraaJ „Er is nu alle reden om Michels een bobo te De Asser schaatser Gert Bloemberg in de DGP-bladen „Ik wil het hoogst haalbare en dat is wereldkampioen worden." Wielrenner Johan van de Vel de in het NRCHandelsblad „Ik ben een twijfelkont gewor- ip Ard Schenk, chef de van het NOC, in De Volkskrant „De Olympische beweging is leuk voor mensen die barsten van hel geld." Frits Bos, gepensioneerd KN- VB-bobo, in de GPD-bladen „Ik ben een early bird." Arie Haan. trainer van VfB Stuttgart, in Sport 90 „Met de journalisten van Bild Zeitung heb ik geen problemen. Ik praat gewoon niet met hen." Van Veenendaal De Sassenheimse amateur Frank van Veenendaal is voor de tweede keer uitgeroepen tot de beste regio wielrenner van het jaar. Zaterdag ontving hij in het Antonius Club huis in Leiden de verzilverde Cas- ba-bokaal uit handen van Tour de France-renner Twan Poels, die de nog vakantie vierende Jelle Nijdam verving. Van Veenendaal won dit jaar de bokaal met groot overmacht voor Etienne Vergeer en Martien Kok kelkoren. De met studie gestopte Van Veenendaal wil graag toetre den tot de rijen van de profs, maar kreeg vreemd genoeg nog geen aan biedingen. Van Veenendaal kan na melijk terugzien op een uitstekend jaar met enkele bijzondere overwin ningen. Vooral op bergachtige tra jecten kan hij uitstekend uit de voe ten. Drie overwinningen met bijzon dere bijverschijnselen kan hij zich nog goed voor de geest halen. Zo kwam hij in de Grote Prijs Wim Hendriks samen met een galoppe rend paard als winnaar over de eindstreep en kwam hij in het Fran se Saint Cere, na als eerste te zijn ge finisht. zwaar ten val. De overwin- ningsbloemen werden in een zie kenhuis in Bordeaux nabezorgd. Een andere prachtige herinnering was de overwinning in de slotetap pe van de Vredeskoers, met de aan wezigheid van meer dan honderd duizend mensen. De toekomst ziet er voor Van Vee nendaal goed uit. Voor het nieuwe seizoen is hij net als Kokkelkoren gekozen in de nationale amateurse lectie van bondscoach Piet Kuys. Maar als er alsnog een profploeg aan de bel trekt zal Van Veenendaal Kindersport De fietscross moet uit het slop wor den gehaald. Om de in populariteit achteruit hollende wielervariant van de motorcross te promoten had Fietscrossvereniging De Bollen streek uit Lisse de Leidse Groen- oordhallen gisteren omgetoverd in een sfeevolle crossbaan. Kunstma tig opgeworpen hindernissen dien den als uitdaging voor de honder den deelnemers uit binnen- en bui tenland, onder wie enkele wereld kampioenen. die vooral uit het Ver enigd Koninkrijk afkomstig waren. Liefst 51 Engelsen hadden de moeite genomen de dagreis naar Leiden te maken. Dave Buckinger, behalve vader van vier fietscrossers ook leider van de Engelse afvaardi ging, verklaart het enthousiasme aan gene zijde van de Noordzee voor de indoorwedstrijd als volgt "In Engeland wordt alleen buiten gereden, weer of geen weer. Voor deze wedstrijden zijn wij vanmor gen overgevaren. We n^men van avond de volgende boot weer te rug". In Engelsen is fietscross vooral een sport voor tieners, zoals Claire (10), Benjamin (14), Simon (16) en Joanne (18) Buckinger bewijzen. Maar in Nederland ligt dat anders. Teammanager Dick Bulten vindt het bepaald geen kindersport. Jon gens en meisjes tussen de 12 en 24jaar zijn volgens hem bij uitstek geschikt voor deze behendigheids- sport. Oud-wereldkampioen Phil Hoog- endoorn uit Nieuwerkerk aan de IJssel valt zo ook nog net binnen de termen. "Weliswaar heb ik dit jaar nog geen titel veroverd", zegt de we reldkampioen van 1984, "maar daar laat ik het niet bij zitten. Door mijn werk als kraanmachinist heb ik dit jaar minder kunnen trainen. Dat is volgens mij de reden van mijn te rugval, niet het feit dat ik plotseling te oud zou zijn". Bulten vergelijkt fietscross met andere explosieve takken van sport waar jonkies vaak de toon aange ven, zoals turnen en zwemmen. "Fietscross is wat mij betreft geen voorportaal voor andere sporten, zoals motocross of wielrennen. Na tuurlijk. sommige fietscrossers zoe ken hun heil elders. Wilco Groenen- daal, de heersende wereldkam pioen, is bij voorbeeld op de motor gestapt maar er net zo hard weer af gevallen. Daarom kan hij deze pro motiedag in Leiden ook niet mee maken". Zo'n 500 overwegend jonge fiets crossers konden gisteren wél aan de drukbezochte wedstrijd- en demon stratiedag in de Groenoordhallen deelnemen. Zij zullen in de nabije toekomst moeten bewijzen dat hun sport, die in Nederland nog ruim 1500 officiële beoefenaars telt, te midden van allerlei andere snelle sporten levensvatbaar is. KOOS HANEVELD Koos Haneveld was jarenlang een van de steunpilaren van RCL.dat toen nog op een hoger plan acteer de. Begin jaren zeventig ver scheen hij voor het eerst in de hoofdmacht van de Leiderdorpse Racing om daar voorlopig niet meer uit te verdwijnen. De top tijd. in de eerste klasse zaterdag, mocht hij binnen de lijnen bele ven. Zo'n vier jaar geleden hield hij het eindelijk voor gezien en deed een stapje terug. Nu trapt hij nog, op 38-jarige leeftijd, een bal letje in het vierde. 'Ik heb geen zin meer om te wor den afgeknepen tijdens de trai ning. Gelukkig trainen we om een uur of half negen, vroeger bij het eerste was dat halfzeven. Dat gaf wel eens problemen. Als je net zwaar getafeld had stond je zo bij een hekje. Die tijd is voorbij. Maar het is zeker geen recreatie voetbal wat ik nu speel. Het team bestaat voor een deel uit oud-spe lers van het eerste: Ab Braat, Pe ter Piket. Hugo Minderhoud. Noem maar op. Er wordt nog steeds goed gevoetbald. De sfeer is ook fantastisch. Het gaat niet al leen om de wedstrijd. Na afloop blijven we allemaal hangen. Ge zellig napraten, een kaartje gooi en. Met een biertje". Zo was het ook in 'zijn tijd' in het eerste. "Dat is echt een wereld van verschil met nu. Ik denk heus wel dat dat ze hun stinkende best doen, maar de sfeer is anders. Niet iedereen blijft hangen na de wedstrijd. Bij ons wel. Dat kwam ook omdat John Huguenin een fantastische trainer was. Die stond gewoon tussen de spelers. Theo de Waard? Heeft dezelfde klasse als Huguenin, maar dat is niet voldoende. Er gingen vroeger veel supporters mee naar uitwed strijden. de vrouwen ook. Het klikte geweldig. Toegegeven, als de prestaties goed zijn is de sfeer vanzelf beter. Maar toch...We wa ren allemaal maatjes". Zo kwam Haneveld ook bij RCL terecht. Als voetballer op jeugdige leeftijd begonnen bij UVS. dat destijds nog aan de Wassenaarse- weg speelde, maakte hij op en ge geven moment de overstap naar RCL. "Ik speelde bij UVS op de za terdag. dat kon toen nog. Omdat er een tekort aan velden bestond, toen al in de Kikkerpolder, is die tak opgedoekt. Met een man of wat zijn we naar RCL gegaan: Leo Holl, Sjoerd Teske. Bram Brandt. Allemaal vrienden van elkaar". Een schitterende periode volg de. "Het mooist vond ik toch het winnen van de NCRV-bokaal. De beker met de oortjes hé. Tegen DO- Koos Haneveld. VO werd het 2-1 in de finale. We zijn nog een paar keer op tv ge weest. Jammer dat de NCRV-tv later niet meer uitzond op zater dag. Die bokaal verdween daar om ook. Het jaa r dat we debuteer den in de eerste klasse werden we nog bijna kampioen ook. Het werd ten slotte toch ifog Zwart Wit '28" Hij moet beamen dat datzelfde RCL is weggezakt. "Ja. de klad kwam er in. Zelf heb ik dat niet meer echt meegemaakt, geen de gradatie of zo. Maar echt goed is het nu niet meer. We wonnen nog niet eens zo lang geleden met het oude eerste van het huidge team. Met 2-1. Dat was toch wel lachen. Een paar jaar terug hebben ze me nog even teruggehaald bij het eer ste omdat het zo slecht liep. Als voorstopper, terwijl ik normaal laatste man speel. Ik ben helemaal geen plakker, iemand die zijn man de hele wedstrijd achterna loopt. Nu zou ik dat al helemaal niet meer kunnen. Ja. tnisschien met een paar zuurstofflessen op m'n rug. Maar ik deed het voor de club. Nu zou ik het niet meer doen. Al dat publiek dat dan onmiddel lijk begint over Heintje Davids". Al te veel wedstrijden ziet Haneveld niet meer van het eerste. Omdat hij zelf af en toe moet spe len. En omdat hij het vaak leuker vindt met 'zijn maatjes in de kan tine te zitten na afloop. "Ik ga wel even kijken legen Voorschoten. HERMAN JOUSTRA

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21