Leython is DAC de baas LZ'86 toont veerkracht tegen DZV Heerhugowaard sterker dan Lisse Van Weerde behoort op schoolslag bij zwemtop mssms Chinese tafeltennister Doek valt voor vrouwen Docos stopt Kloppenburg PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 20 NOVEMBER 1989 LEIDEN Voor de twee Leidse hoofdklassers De Zijl/LGB en LZ'86 leverde het afgelopen weekeinde weinig resultaat op. De Zijl/LGB verloor met duidelij ke cijfers van titelpretendént Po lar Bears: 5-13. LZ verloor met klein verschil van DZV/Delft (8- 10). Bij de wedstrijd LZ-DZVleek er vlak voor tijd een verrassing in de lucht te hangen, maar arbiter Klopper deed de Leidenaars de das om. Na een sterke inhaalrace (5-8) was het de 17-jarige Bas Willemsen die in de laatste minuut de gelijk maker voor LZ liet aantekenen. Op dat moment wees alles erop dat LZ de Delftse opponent op de knieën had en de eerste overwin ning van het seizoen kon bij schrijven. Arbiter Klopper reikte DZV echter de helpende hand door de Leidenaars tot twee maal i toe op te zadelen met man- minder situaties. DZV profiteer de dankbaar. Toch kan gesproken worden 'an een opmerkelijk herstel van LZ dat na de monsternederlagen tegen AZC en Polar Bears zater dag liet blijken over de nodige veerkracht te beschikken. Het fel uit de startblokken geschoten DZV werd goed opgevangen door een zuinig spelend LZ dat in de eerste fase van de wedstrijd koel tjes met de kansen omsprong. La ter in het treffen bleek men min der op die taak berekend. Tref fend was het falen van midvoor Jim van Es, die vlak voor het ver strijken van de tweede periode een levensgrote kans op 5-3 om zeep hielp. Volkomen los van zijn tegen stander produceerde hij een schot dat op de handen van de waarlijk niet groots keepende Scherpbier belandde. Uit diens uitgooi scoorde DZV de gelijkma ker. Dat smaakte naar meer en de Delftenaren gebruikten de derde periode om het tot dan toe slechts optische overwicht ook in cijfers uit te drukken(5-8). LZ gaf zich echter niet gewonnen en mede dank zij de befaamde schutters- kwaliteiten van Ruud Muusse (6- 8 en 7-8) en Bas Willemsen kwam de équipe van de geplaagde trai ner Hans Parrel langszij. De slot minuut liep uit op een deceptie. Doelpuntenmakers LZ1886: Ruud Muusse 3, Renee van der Zeeuw, Michel van der Zeeuw, Wilco van der Zeeuw,Aarjan Mei rink en Bas Willemsen ieder een maal. De Zijl/LGB verloor voor de tweede maal van een titelkandi daat. Was vorige week AZC te sterk (18-13), dit keer won Polar Bears van de formatie van Albert Spijker. De 5-13 uitslag laat er geen twijfel over bestaan wie er zaterdag het sterkst was. De Edenaren hadden na één periode al orde op zaken (1-5). Albert Spij ker: „Vooral in die eerste periode was er zo'n verschil in tempo en alertheid dat Polar Bears wel moest profiteren. Daarna ging het qua veldspel eigenlijk wel gelijk op. Dat we van de acht keer met een man meer in het water niet één maal tot score konden komen is natuurlijk niet best. Dit ver klaart, met het uitstekende kee perswerk van Arnaud Posthuma in het Polar Bears goal, de groot uitgevallen nederlaag." De Zijl- /LGB blijft ondanks de nederlaag goed op schema. Albert Spijker denkt dan ook op de goede weg te zijn: „Het gaat nog met pieken en dalen maar we komen er wel." Pe riodestanden: 1-5, 3-8, 3-11 en 5- 13. Doelpunten De Zijl: Mark van Belkum 2x, Jeroen Duvekotte 2x en Edwin Redegeld. WZK heeft in de tweede klasse de topper tegen De Gouwe in winst omgezet. In Waddinxveen scoorde Ronald de Vette in het eindsignaal de winnende treffer. De Wassenaarse ploeg staat nu tot eigen verbazing alleen aan de lei ding. De Gouwe, gedoodverfd kampioen stond de gehele wed strijd aan de goede kant van de score. Pas 34 seconden voor tijd kwam WZK langszij (9-9). In de resterende tijd kon De Gouwe niet het geduld opbrengen te wachten tot het eindsignaal. Der tien seconden voor tijd kwam WZK weer in balbezit. Ronald de Vette zwom het hele bad over en door niemand gehinderd kon hij simpel 9-10 scoren. Topscorer: George van Rijn 3. Katwijk behaalde een regel matige overwinning op DSZ uit Den Haag. In de derde periode besliste de ploeg van Jan Midden dorp de wedstrijd. Alhoewel ook tot dan toe duidelijk de sterkste was daar op het scorebord nog niet veel van terug te vinden (4-5). In die derde periode stelden de Zeekanters definitief orde op za ken (4-8). De laatste minuten wa ren alleen nog belangrijk voor de statistiek. Eindstand 8-12. Ronald Heemrood 4, Arco Guyt 3, Evert van Wely 2, Martin Jonker, Hans Schaap en Dirk van Duyvenbode 1. Derdeklasser Vivax behaalde een ruime 12-4 overwinning op Sparta. Alleen in de eerste twee periodes kon Sparta tegenstand van betekenis bieden (5-3). Na dien walste Vivax met speels ge mak over Sparta heen. De doel punten werden gemaakt door Hans Treisburg 5,Eddy Hoek 3, Dick van de Bosch en Jack Frauenfelder 2. DKD speelde een goede wed strijd tegen Het Raket uit Delft. De Leiderdorpers konden het toch niet bolwerken tegen de Delftenaren die met 8-6 de zege naar zich toe trokken. Vooral zwakke eerste periode was de oorzaak van het verlies. Frank Dreef scoorde drie maal. Koploper Koudekerk kreeg van Sassenheim meer tegenspel dan op voorhand werd gedacht. Na twee periodes waren de ploe gen ook in cijfers aan elkaar waagd (4-4). In de laatste periode liep Sassenheim tegen de 8-5 i derlaag op. Paul Geurds trof tweemaal doel. De vrouwen van De Zijl/LGB beleven een sterke periode. Za terdag werd koploper Alliance met duidelijke cijfers verslagen: 8-4. De doelpunten werden ge maakt door Ingrid van Veen 3, Marion Rijsbergen 4 en Wendy Kater 1. De vrouwen van LZ wonnen verdiend van ZWV uit Zaandam. Na de eerste periode stonden de Leidse polosters al met 4-0 voor. Die marge bleef gehandhaafd. Eindstand 12-8. Wendy van Ber- kel en Coby van Haastrecht scoorden beiden driemaal. LEIDEN De rivalen Vlietwijk en Leiden hebben het voorbije week einde beiden hun wedstrijden met winst afgesloten. Leiden bleef Flo rida de baas, koploper Vlietwijk versloeg Duinwijck 6. In de derde klasse waren Merenwiek en Lisse 2 succesvol. BADMINTON In de eerste klasse bleek ook Heer- hugowaard '69 2 te sterk voor Lisse (10-1). Hellen Broerse: "Het team van Heerhugowaard was mentaal sterker, ze waren veel beter gemoti veerd". Peter Veltenaar, Dennis Versteegh, Jacqueline van Ravens- berg, en Christine van Santen zijn vorig seizoen ongeslagen gepromo veerd. Om in de eerste klasse te kunnen spelen zijn Rob Put en Hel len Broerse van Lisse 2 opgescho ven naar Lisse 1. In tegenstelling tot het tweede heeft Lisse 1 nog niet het juiste ritme gevonden. Hellen Broerse: "Ik kan niet aangeven Bowlingteam van Vermeulen klimt weer op LEIDEN - Het bowlingteam van Vermeulen uit Leiden kan terug zien op een redelijk weekeinde. In Eindhoven wist de ploeg gisteren twee van de drie wedstrijden in ei gen voordeel te beslissen. Door de resultaten is de ploeg weer wat ge klommen op de ranglijst van de Trioleague, de hoogste landelijke bowlingklasse. Vermeulen neemt thans een zesde plaats in met 12 punten. De Leidenaars wonnen hun wed strijd tegen Bison uit Maarssen met 3-0, maar verloren vervolgens van Bowltech uit Vlaardingen met de zelfde cijfers. De laatste wedstrijd, tegen de koploper op dat moment, het Schiedamse Ommoord leverde weer een nipte winst op van 2-1. Dubbelslag voor snookeraar Toal LEIDEN - Steven Toal heeft het af gelopen weekeinde een dubbelslag geslagen. De in Alphen woonachti ge Schot won zaterdag een snooker- toernooi in de Snookerij in Leiden en bracht gisteren de vijfde ronde van het toernooi om de Rijnlandbo kaal in Warmond op zijn naam. In Leiden gunde hij het Leidse ta lent Marco Kleijn in de finale geen frame: 3-0. Daarvoor had hij in de halve eindstrijd voormalig Neder lands kampioen René Dikstra te ruggewezen. In Warmond verliep de eindstrijd tegen clubgenoot Wilbert van der Klugt van Potters iets moeizamer. Desondanks wist Toal te winnen: 2- 1. Toal kwam en passant ook tot de hoogste breaks. In Leiden wist hij een serie van 94 punten bij elkaar te spelen. Een dag later was dat een break van 54. DELFT Antoine van Weerde (LZ) boekte het afgelopen weekeinde bij nationale selectie-wedstrijden in Delft een prima resqltaat. Ook Han- neke Koopmans en Marieke Mas tenbroek kwamen met goede tijden uit het water. Veel jeugdzwemmers uit Leiden en omgeving vielen in de prijzën bij de derde Speedo-voor- ronde in Nieuwkoop. In Waddinx veen viel Fleur Bakker op door een uitstekende tijd op de 400 meter wisselslag. ZWEMMEN Antoine van Weerde kwam tijdens de selectie-wedstrijden met de tijd van 2.18,77 op de 200 meter school slag erg dicht in de buurt van win naar Ron Dekker. Het enige wat Van Weerde eigenlijk te kort komt is zijn ichaamslengte ten opzichte van Dekker en de verrassende num mer twee, Van Rijn. Dekker zijn tijd was 2.18,33 en van Van Rijn 2.18,67. Wel betekende de tijd van Van Weerde een nieuw kringrecord. Nieuwe kringrecords waren er ook voor Marieke Mastenbroek. De zwemster van De Zijl die, evenals nog een aantal zwemmers uit den lande, de ploeg uit de Kooi dit jaar voor de competitie is komen ver sterken veroverde drie kringre cords. Dé 50 meter vrije slag waarop zij derde werd, tikte zij aan in 0.26,07. Haar 100 meter vrije slag was ook een nieuw kringrecord 0.56,84. Op de 100 meter vlinderslag verbeterde zij het record met 1.4 se conde en bracht het op 1.03,86. Ook Hanneke Koopmans (Zijl) schreef een kringrecord op haar naam. De 200 meter schoolslag legde zij af in 2.38,57. Paulien Stastra (LZ) plaats te zich voor de Nationale Winter kampioenschappen (NWK) op de 100 meter rugslag met 1.07,81. In Waddinxveen realiseerde de twaalf jarige Flëur Bakker van LZ een fraaie toptijd op de 400 meter wisselslag. De beste jaargangspres tatie benaderde zij op 0,9 seconde. Haar tijd van 5.26,8 leverde wel een startbewijs op voor de NWK en een tweede plaats bij de meisjes onder veertien jaar. De tweede plaats moest zij delen met haar clubgenote Bianca Hoeks. Voor Hocks was de 5.26,8 precies genoeg voor een in- schrijflimiet. Nancy Kijk in de Veg- te werd met 5.24,4 eerste op de 400 meter wisselslag bij de vrouwen on der zestien jaar. Cristian de Groot (LZ) was de winnaar bij de jongens onder veer tien j'aar op de 400 meter vrije slag. Hij liet de klok stilstaan op 4.30,7. Dennis Schouten werd derde met 4.40,0. Marco Blokpoel (Zijl) kwam bij de mannen op de 400 meter vrije slag met de derde tijd uit het water in 4.26,9. Jeugd Bij de Speedo-wedstrijden tikte Remco Singeling (LZ) op de 100 me ter vlinderslag volgens de tijdwaar- nemers net iets eerder aan met 1.17,8 dan Micha Prins (Zijl) Voor Prins werd een tijd genoteerd van 1.18,0. Op de 200 meter wisselslag, waarop Singeling tweede en Prins derde werd, waren hun tijden in volgorde 2.49,4 en 2.51,8. De 100 meter schoolslag leverde Natasja Sierag (LZ) de eerste plaats op in 1.32,2, gevolgd door twee club genoten, Marielle Kraan met 1.35,0 en Rosan Bakker in 1.35,7. Sierag tikte ook als eerste aan op de rug slag (1.22,7), met op deze slag Jorien Kleywegt (Zijl) als tweede in 1.32,0 en wederom Rosan Bakker als der de. Tom Onderwater (LZ) was win naar op de schoolslag bij de jongens geboren in 1979 maar moest onver wacht veel tegenstand ondervinden van Patrick Kraan. Zij realiseerden tijden van 1.36,8 en 1.36,9. Onderwa ter was ook de snelste op de 100 me ter rugslag in 1.25,3 en voelde we derom de hete adem van een LZ- zwemmer in zijn nek. Van Iterson werd derde met 1.26,8. Ingeborg Hoeks en Joost Onderwater moch ten beiden een tweede prijs in ont vangst nemen voor de 100 meter vrije slag. Hoeks voor de tijd van 1.23,3 bij de meisjes en Onderwater bij de jongens in 1.24,2. Mathieu Spros van Katwijk was derde. An- nelies Kortekaas van De Colum- biaan won de 100 meter vlinderslag in 1.27,6 en kwam als tweede aan op de 200 meter wisselslag met 3.10,1. NORA BAKKER LEIDEN - Het doek is voor de vrouwen van Docos nu definitief gevallen. Het 7-3 verlies tegen Bruns/S- hot 2 zorgde uiteindelijk voor de knock-out. In dezelf de divisie heeft Comtest/Scylla, dankzij tweemaal winst in het afgelopen weekeinde, nog een miniem kansje om kampioen te worden. Vooral de verrassend spelende Vaalburg hielp de Leidse ploeg aan dit on verwachte resultaat. TAFELTENNIS In de eerste divisie vrouwen zijn zowel in de kop als in de staart vertegenwoordigers te vinden uit de Sleutel stad. Het slechte nieuws komt uit de Mors. Hier zag het vrouwenteam degradatie een feit worden. De beul die uiteindelijk het vonnis voltrok heette Shot 2. Het Wageningse team sloeg Docos met een 7-3 stand gena deloos naar de tweede divisie. Een dag later ontmoette Docos mededegradant Kluis. Het werd een gezellig onderonsje. Gedeeld leed is half leed, dacht men waar schijnlijk. Ook de uitslag werd aangepast aan dit the ma: het werd 5-5. Het goede nieuws kwam uit het centrum van Lei den. Het vrouwenteam presteerde de afgelopen maan den boven verwachting goed. De verrassing zat hem vooral in de altijd wat mager presterende Sophia Vaal burg. Zij kwam in het nu bijna gelopen seizoen als troef uit de bus. Ook in het afgelopen weekeinde kon zij de helft van haar partijen in winst omzetten. Tegen Maxell/Avanti scoorde Vaalburg tweemaal (slechts verlies op Ellen Bakker). Heidi de Haas en Judith Le- waar het nu precies schort". Lisse staat na zes wedstrijden onderaan de ranglijst. In de tweede klasse heeft Leiden zaterdag met 5-3 van Florida gewon nen. Wegens privé-omstandighe- den is Anita Kooijman vervangen door Annelies Segijn. Samen met broer Bram Segijn was ze succesvol in het eerste gemengddubbel. Ri vaal Vlietwijk staat na de 7-1 over winning op Duinwijck 6 stevig aan kop. Domper op het succes is de ernstige schouderblessure van Joke Tebeest, die waarschijnlijk zal stop pen met spelen. In de derde klasse lijkt Lisse 2 het juiste ritme te hebben gevonden. Heerhugowaard '69 6 werd ondanks afwezigheid van Petra van Dam met 6-2 verslagen. Met vier punten uit zes wedstrijden houdt Lisse 2 zowel Duinwijck 8 als Heerhuggowaard '69 6 onder zich. Na het puntverlies tegen Flair 2 heeft koploper Meren wiek weer orde op zaken gesteld: Zijderveld 9 werd met 5-3 versla gen. In de vierde klasse verloor Lisse 3 de thuiswedstrijd tegen Zijderveld 10 met 1-7. In navolging van Lisse 2 zal in het vervolg in gewijzigde op stelling worden gespeeld. In dezelf de afdeling ging Kennemerland kansloos tenonder tegen Vlietwijk 2, dat na zes wedstrijden nog onge slagen is. Jowan Zonneveld: "We zijn eigenlijk te sterk voor deze klas- Spotvogels kreeg gisteren koplo per Victor Sio 5 op bezoek. Het team uit Leidschendam ontleent zijn kracht met name aan de sterke mannelijke bezetting. Corrinne Kortekaas: "Onze jongens werden volledig ingepakt!". De thuisploeg zegevierde in het tweede vrou wenenkel (Trudi Koets) en het eer ste gemengddubbel (Mark Beun en Corinne Kortekaas): 2-6. In dezelfde afdeling had Merenwiek 2 veel moeite met hekkensluiter Duin wijck 9. Voor de 6-2 overwinning waren maar liefst zeo drie-setters nodig. Zonder de geblesseerde Luuk Willems, en Annelies Smit moest Veglo zaterdag aantreden tegen Shuttle '74. In het eerste mannenen- kel kon Frits Eulderink, herstellen de van een achillespees-blessure, niet imponeren. Jan Altenburg bracht Veglo weer langszij. Tanja Vaes en invalster Karin Breukel schoten beiden tekort in de vrou wenenkels. Hierna was Veglo alleen nog succesvol in het mannendub- bel en in het eerste gemengddub bel, zodat het voor de zesde keer met 3-5 verloor. Veglo staat op de ranglijst nog net boven Aristo 2, dat eveneens nul punten heeft. In een spannende wedstrijd hielden Me renwiek 3 en Tybb elkaar precies in evenwicht: 4-4. Beide teams nemen hierdoor een middenpositie op de rang lijst in. Aristo 2 kon tegen Lei den 2 een gelijk spel afdwingen. Het was het eerste competitiesucces voor Aristo. In de enkelpartijen wa ren voor Leiden Jan Slingerland en Nora de Koning succesvol. Jan Slingerland en Jan Slats verloren het mannendubbel in de derde set met 18-16. Toen ook het vrouwen- dubbel werd verloren stonden de Leidenaars met 4-2 achter. Winst in de gemengddubbels bracht de eind stand op 4-4. De verdediging van DAC is kansloos tegen de slagkracht van Leython speler Jacques Paul Verhoeven. LEIDEN Leython won za terdag in een meer spannen de dan fraaie wedstrijd met 3-1 van rivaal DAC. De Lei- derdorpse reserves bleven dit maal niet achter en klop te het roemruchte Valboval met duidelijke cijfers: 3-0. Novo redde het niet tegen koploper Dinto (1-3). Gemini verspeelde een punt aan Zo- voc en raakte daardoor twee punten achter op lijstaan voerder Thornax. Bij de vrouwen zakte Leython ver der weg door een 3-0 neder laag bij Rijnmond 3. Leython en DAC gaven elkaar in de eerste set weinig toe en het ongeïn spireerde spel van de Leiderdor pers leidde tot een 11-13 achter stand. DAC kon het karwei echter niet afmaken: 15-13. In de tweede set ging Leython probleemloos ver der en de constant spelenmde Fer van Hal zorgde samen met Rik Ui- terwijk voor een 2-0 voorsprong in sets (15-7). Wie nu verwachtte dat de thuisploeg de wedstrijd simpel zou afmaken kwam bedrogen uit. DAC kreeg ruim baan: 4-15. Vooral het diepe serveren van DAC en het goe de blok van Rudolf Haitsma braken elke actie van de Leiderdorpers voortijdig. Het herstel van Leython kwam in de vierde set. Het werd 10-2 alvo rens DAC iets terug kon doen. Veel richtte dat verzet niet uit: 15-6. Ley- thon handhaafde zich daarmee in de subtop en kwam, door het verlies van beide koplopers, weer een stap je dichter bij de top. In de derde divisie gaf Novo de eerste set uit handen door een slech te pass uit de opslag van Dinto (15- 6). De geblesseerde spelverdeler Kees Ouwehand kon de aanval ook niet bedienen. In het vervolg ging het iets beter. Bart Pedersen scoor de frequent voor en achter de drie meterlijn en mede hierdoor pakten de Noordwijkers de tweede set met 13-15. Novo dacht daarna kansen te hebben tegen de koploper, maar kwam uiteindelijk toch te kort (15- 11. 15-8). Gemini/Kangeroes-trainer Kees de Ridder was erg teleurgesteld over het puntverlies van zijn ploeg. Zeker in de eerste set was dit te wij ten aan de vele foute services (11- 15). In de twee volgende speelperio den kwamen de Voorschotenaren beter voor de dag. Weinig fouten en een goede verdediding brachten setwinst met 15-4 en 15-10. Gemini kwam in de vierde set met 6-12 ach ter, maar had bij 12-13 dank zij de sterke buitenaanval weer zicht op de overwinning. Een scheidsrech terlijke dwaling bracht Gemini van slag en Zovoc profiteerde (12-15). Gemini stelde in de afsluitende set orde op zaken, maar kon daarmee het verlies van een punt niet meer teniet doen (15-7 en 3-2). Leython 2 kwam tegen Valboval in de eerste twee sets geen enkel moment in gevaar. De Woerdenaren werden met 15-10 en 15-9 weggezet. Alleen in de derde set moest Ley thon door wat slordigheidjes een opgelopen achterstand wegwerken, maar dat lukte: 16-14. In de promotieklasse had Grafi- con Donar dit keer geen problemen met de arbiters, maar desondanks werd verloren. Op het geroutineer de spel van Radius 3 moesten de Merenwijkers het antwoord schul dig blijven: 9-15, 11-15, 12-15. Gemini 2 liet zich in de eerste set verrassen door het aanvalsgeweld van Voy (1-15). In de volgende sets herstelden de Voorschotenaren zich enigszins, maar het krachtsver schil bleek toch te groot: 8-15 en 7- 15. Leython 3 en Netwerk legden twee rommelige, maar boeiende sets op het veld (14-16, 15-13). Daar na namen de Leiderdorpers het heft in handen: 15-8, 15-9. LUSV deed het slecht. Tegen het lager geklas seerde Blokkeer 3 werd een duide lijke 3-0 nederlaag geleden. OOk VCS redde het niet. In Boskoop won thuisploeg Askon met 3-1. De Sassenheimers, die het lek in de verdediging niet boven water kon den krijgen, trokken alleen de der de set naar zich toe. De i Leython werden in de eerste set volledig weggeser- veerd door Rijnmond 3 (15-3). In de volgende set toonden de Leider- dorpse volleybalsters hun kwalitei ten, maar verder dan 12-13 liet Rijn mond de opponente niet komen (15- 13). Rijnmond bleef zowel in de aan val als in de service een stukje beter, waardoor ook de derde set voor Leython verloren ging: 15-11. In de promotieklasse verloor de reeds eerder uitgedunde selectie van WVV spel verdeelster Josee Purvis, waardoor de basis wel heel erg smal is geworden. Bij koploper Dosko wreekte zich dit op ondub belzinnige wijze. Binnen drie kwar tier stond de ploeg weer buiten me te en 3-0 nederlaag aan de broek (15- 4, 15-3, 15-6). Ook Novo heeft te maken met een te smalle basis. Dat illustreerde het Alphense DAC door de Noordwijk- sen met een 0-3 nederlaag op te za delen. Novo opereerde te statisch en kon aan het einde van de sets niet doordrukken. Gemini 3 kon alleen beschikken over spelverdeelster Elly van leeu wen, maar dat bleek geen bezwaar want zij deed het uitstekend. Gemi ni toonde zich beweeglijker dan te genstander Zovoc 2 en had vooral een technisch overwicht, dat via 15- 6 en 15-13 tot 2-0 leidded. in de der de set liep het door enige wissels wat minder (8-15), maar in de vier.de set liep Gemini onder leiding van Ria Marchand en Nicole van Nie- kerk over Zovoc heen (15-5en 3-1). pelaar deden hetzelfde. Daarnaast werd het dubbel verloren (eindstand: 6-4). Gisteren moest Scylla weer aantreden. Ditmaal was Schimmert/Moonen de tegenstander. Men kwam een 7-3 eindstand overeen. De verliespunten kwamen van Vaalburg (tweemaal) en De Haas (eenmaal). Met nog één wedstrijd te gaan (nog wel tegen kampioenscon current Tempo Team/Amsterdam) kijkt Scylla aan te gen een 5 punten achterstand op de nummer 1. Conse quentie is dat het Leidse team deze week minimaal met 8-2 zal moeten winnen van de ploeg uit de hoofd stad. Een onlogische, maar niet onmogelijke prestatie. In Oegstgeest kwam Red Stars op bezoek. Het team van BT Lifters stelde niet teleur. Uiteindelijk moch ten de Oegstgeest-spelers met een 12-6 overwinning tevreden een pilsje pakken. Het had allemaal nog wat mooier kunnen zijn ware het niet dat Herman van der Broek in zijn eerste partij een vervelende rugblessure opliep. Met veel pijn en moeite wist Van der Broek toch nog zijn partij tegen zwakste tegenstander van der Grient om te zetten in winst. Schipaanboord en Reitsma hadden duidelijk geen last van pijntjes. Bei den wonnen al hun potten. Ron Schipaanboord won daarnaast ook nog zijn dubbel met Paul de Jong. Het mannenteam van Docos reisde af naar Haarlem. Tegenstander GTTC bleek even sterk als het team uit Leiden: 5-5. Het leeuwendeel van de score kwam op naam van Michel van der Kooij te staan. Hij mocht driemaal winst laten noteren. Van Weeren en Van der Hulst waren beiden goed voor één puntje. WOUTER LANGEVELD BUDAPEST (ANP) Mirjam Hooman-Kloppenburg heeft in Budapest de successen van enige weken geleden niet kunnen voortzetten. Na haar winst in de open Oostenrijkse titelstrijd bleef de speelster uit Leiderdorp in het afgelopen bij de open Hongaarse kampioenschappen buiten de prij zen. In de derde ronde het enkelspel werd de tien dagen geleden gehuwde Kloppenburg gedwarsboomd door de Chinese Chen Zine, nummer vijf van de wereldranglijst. Met Gerdie Keen kwam Hooman-Kloppenburg in de kwartfinales van het dubbelspel. Het als eerste geplaatste Hongaarse koppel Cila Batorfi/Gabriele Wirth bracht de opmars van de Nederlandse speelsters tot stand. Vier van de vijf finales leverden een Chinese zege op. De Joegoslaaf Ilie Lupulescu tekende voor de enige Europese winst. Bij de finales van het vrouwen enkel, het vrouwen dubbel en het gemengd dubbel stonden uit sluitend Chinese ping-pongspelers aan tafel. Chen Zihe geldt in de tafeltenniswereld als schier onbespeelbaar. Klop penburg, die sinds haar huwelijk onder de naam Hooman door het leven gaat, speelde zaterdag anderhalve game uitstekend tafeltennis maar brak tenslotte op het „anti-spel" van haar tegenstandster. Met Keen kon Kloppenburg de schade niet herstellen. Het Nederlandse duo kreeg in de kwart-eindstrijd nimmer greep op Batorfi, de Europese kampioene van 1986 en de linkshandige Wirth (13-21 21-19). Desondanks leek bij 16-13 en 17-14 in de beslissende derde game een halve-finaleplaats in zicht. Via 17-21 eisten de Hongaarsen met 19-21 de game en de partij op. In het gemengd dubbelspel verloor Kloppenburg, volstrekt onnodig, met Gerard Bakker junior van het Franse paar Aubry/Hucliez, 19-21 in de derde game. Mirjam Kloppenburg, (archieffoto) VOLLEYBAL - Olympus heeft zaterdag het recordaantal competi tieoverwinningen van Van Houten VCH in de hoogste klasse van de vrouwencompetitie geëvenaard. De uitwedstrijd tegen Zaan '69 werd met 3-0 (15-3 15-8 15-10) gewonnen. Het betekende overwinning 104 in successie voor de ploeg uit Sneek.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18