RCL risicoloos naar deling Noordwijk vindt zn Waterloo QB barst van het zelfvertrouwen RB kan het niet afmaken Lisse houdt de nul weer eens een keertje vast Goed spelend Leiden moet toch buigen Katwijk is na gelijkspel nog steeds een subtopper MAANDAG 20 NOVEMBER 1989 SPORT PAGINA 17 SPAKENBURG - Eindelijk heeft Noordwijk dan zijn Water loo gevonden. In Spakenburg, aan de boorden van het IJssel- meer, leed de ploeg van John Eel- man een op zich toch wel verras sende nederlaag tegen het thans modale IJsselmeervogels, de eer ste van dit seizoen: 2-1Maar waar Napoleon destijds na zijn neder laag de hand in eigen boezem kon steken daar hoefde de oefenmees- ter dat niet. 'Normaal' gesproken zou het goed voetballende Noord wijk zeker met de winst zijn gaan strijken, ware het niet dat IJssel- meervogels-doelman Raymond Koopman een meer dan hinderlij ke sta-in-de-weg bleek te zijn. Eelman voelde na afloop van het zinderende duel dan ook geenszins de behoefte zijn man schappen af te vallen: "Wat kan ik mijn jongens verwijten? Er is goed gevoetbald. Ze hebben wel tien grote kansen gecreeerd, ge schoten uit de tweede lijn. Dan moet het ook meezitten. En dat zat het dus niet". Zijn collega, voormalig Quick Boys-trainer Hans van der Zee, die dit seizoen zijn werkterrein heeft verlegd naar Spakenburg, waande zich echter voor even de generaal die zojuist dank zij een een uitgekiende strategie een be langrijke veldslag had gewonnen: "We hebben gestunt. Er ontbra ken natuurlijk een paar belangrij ke spelers, zoals Ibrahim Evre, Henk de Jong en Peter van de Berg. Dat is positioneel goed op gevangen. We hebben bewust zonder rechterspits gespeeld, lie ten hun linkervleugelverdediger, Kees Nulkes, vrij. Het is een goe de voetballer, maar we wisten dat hij zich geen raad zou weten met die vrijheid. Het was zaak hun spelletje te ontregelen. Ze hebben twee voetballende centrumverde digers (René van Hensbergen en Ted van Berkel, red.). Die hebben we goed opgevangen in de dek king. Zelf hebben we ruimte ge creëerd door ons terug te laten zakken. Ook omdat Jan-Joop Pruys sneller is dan hun recht- back (Andries Wendt, red.)". Toch keerde ook Van der Zee even later weer terug in de reali teit. Want een fraai srijdplan of niet, de overwinning viel niet al leen op grond daarvan te verkla ren. "Ik kan nu wel een mooi tak- tisch verhaal vertellen, maar we hebben natuurlijk heel veel te danken aan Koopman. Wat dat betreft hoef ik geen grote mond te hebben. Al wil ik niet zo ver gaan dat hij de wedstrijd voor ons heeft gered". Wat dat betreft had hij het ge lijk geheel aan zijn zijde. Pas in de blessuretijd van de tweede helft wist Noordwijk de excellerende Koopman te passeren door Fred Luesken die via de binnenkant van de paal raak schoot: 2-1. Daar voor had de ploeg, Koopman of niet, talloze mogelijkheden laten liggen. Afgezien van het eerste kwartier waarin beide ploegen niet voor elkaar onder deden, was Noordwijk heer en meester en was er sprake van een gigantische belegering van het IJsselmeervo- gels-doel. Het sein daarvoor werd in de twaalfde minuut gegeven door Ruth van der Groep. De laatste man van IJsselmeervogels tikte van dichtbij in, nadat een corner van Peter Wolfsen bij de eerste paal was doorgekopt: 1-0. Registers Vanaf dat moment trok Noord wijk alle registers open en zette de gastheren vast op eigen helft. Vooral op de linkerflank, waar zoals gezegd Kees Nulkes vrij spel had en Luesken een ware plaag vormde voor zijn directe te genstander Jeroen Peters, was de ploeg voortdurend gevaarlijk. Rechts op het middenveld zorgde de onvermoeibare en zeer wend bare Ruud Ort bovendien voor de nodige aanvullende impulsen, Die echter niet van een passende voortzetting werden voorzien. Zo slalomde Luesken kort na de ope ningsgoal langs Peters en voor- stopper Wim Muis, maar verzuim de de bal tijdig terug te leggen op de vrijstaande Geert-Jan Bakker. Dezelfde Bakker kopte vlak daar na een voorzet van Leonard van Utrecht (onopvallend en in de tweede helft gewisseld voor Timo Gerlof) over en knalde weer een minuut later steenhard via de vuisten van Koopman naast. Ook Van Hensbergen, Ted van Berkel, Luesken (na een te slappe terugspeelbal van Muis) en Ort troffen in de periode vlak na het eerste doelpunt een voortreffelijk reagerende Koopman op hun weg. De thuisploeg wist daar in aanvallend opzicht weinig tot niets tegenover te stellen. Tot Henk de Graaf in de 35ste minuut Van Berkel wegduwde en Ruth Bos, die net was teruggekeerd uit buitenspelpositie, in stelling bracht. De schermutseling was scheidsrechter Beldman uit Hol ten evenwel ontgaan, zodat Noordwijk zich, hoewel veel ster ker, ineens op een 2-0 achterstand wist. Ook in het tweede part kregen de kustbewoners nog alle gele genheid weer terug te komen in de wedstrijd, hetgeen niet lukte. Dat verleidde Wendt ertoe om uit frustratie Ruud van de Geest op een onbeschofte manier onderuit te schoffelen. Beldman hield zijn boekje echter op zak, iets wat hij bij een veel onschuldiger overtre ding in de eerste helft van Ort op Van der Groep niet had gedaan. Wel nam Eelman zijn back in be scherming door hem snel daarna te wisselen ten gunste van Mark Vink. Noordwijk was voor even de kluts kwijt maar IJsselmeervo gels verzuimde verder afstand te nemen via Pruys en Bos. Hierna ontdekte de Spakenburgers tot hun geruststelling wederom dat Koopman niet wenste te capitule ren in het ware bombardement dat Noordwijk ontketende. Van Utrecht, Ruygrok, Bakker en Luesken (beiden tot tweemaal toe), Van Hensbergen en Jos Smits keken moedeloos toe hoe de doelman hun inzetten be kwaam pareerde of hoe de bal ra kelings naast het doel verdween. Pas in de slotseconden wist Lues ken Koopman te passeren. "Tac tiek van IJsselmeervogels? Het was Noordwijk tegen Koopman", schetste Eelman de wedstrijd ui terst precies in vijf woorden. HERMAN JOUSTRA LEIDEN - FC Lisse heeft voor het eerst in zijn bestaan als eerste klasser een punt buiten Lisse ge pakt. In een erbarmelijke wed strijd tegen Marken scoorde het elftal van Wim Eilander niet, maar kreeg het evenmin een te gendoelpunt om de oren. Boekin gen waren er daarentegen in over vloed: zes spelers gingen op de bon. Al tijdens de warming up on dervonden de Lissenaren last van de weinig gastvrije thuisclub. De Marken-spelers liepen hen voort durend voor de voeten en zouden dat ook tijdens de wedstrijd blij ven doen. Lisse, dat al na een kwartier zijn eerste wisselspeler moest aanspreken omdat Ri chard Mulder geblesseerd af haakte, bracht het in elk geval nog tot twee kopballen tegen het houtwerk. Invaller Ron Kuilboer, afkomstig uit de zondag-selectie, kon een voorzet van Mark Ens net niet verzilveren. Diezelfde Ens had op zijn beurt onvoldoende aan een voorzet van Jan Broek huizen om Ijet net te doen bollen. Andere kansen waren weggelegd voor Erik Kattenberg, die te lang wachtte toen hij op de rand van het strafschopgebied kon uitha len, en de verdienstelijk debute rende Kuilboer. Marken stelde in sportief op- zichtt bitter weinig tegenover de wapenfeiten van de brigade van Eilander, die Wim Bouckaert en Arnold Vermeulen buiten het elf tal had gelaten. Welgeteld twee kansen kreeg de thuisclub, die zich verder uitputte in het over treden van de spelregels. Dirk Kaars ging zijn boekje twee keer te buiten, wat hem op uitsluiting kwam te staan. Henk Zeeman en Van Genen werden één keer ge boekt, net als de Lisse-spelers Kattenberg en Edward van der Putten. Ondanks de matige vertoning toonde Eilander zich tevreden met het behaalde punt. "We heb ben ons in elk geval de kaas niet van het brood laten eten. Het was jammer dat die Kaars pas in de tweede helft van het veld werd gestuurd, maar daar wil ik onze prestatie niet aan ophangen. Als FC Lisse in zijn normale doen is, wint het ook van een voltallig Marken. Maar na de forse nederla gen van de afgelopen weken, met de doelcijfers 2-8 over twee wed strijden, ben ik blij dat we de nul dit keer hebben vastgehouden". Roda Boys eenvoudig opgerold KATWIJK - Het was me het weekje wel op Nieuw Zuid. Spelen (en goed ook) tegen Ajax en Feyenoord, winnen met 6-1 van Roda Boys, de koppositie overnemen van streekgenoot Noordwijk en daar tussendoor maar liefst 11.000 toeschouwers de kassa's zien passeren. Dat zijn zaken die in het bestaan van een gemiddelde amateurclub niet elke week de revue passeren en vandaar ook dat er afgelopen zaterdag in de koude Katwijkse duinpan louter men sen met glimmende gezichten rondliepen, de mannen uit Aalst dan uitgezonderd. Op de rol staatrverder komende zaterdag de top per tegen aartsrivaal Rijnsburgse Boys en wat Quick Boys betreft kan ook die niet meer stuk. "Daar moeten we winnen", keek trainer Melbi Raboen alvast weer een week vooruit en de nadruk waarmee hij die woorden uitsprak, duidden op flink wat zelfvertrou wen bij de Haagse oefenmeester, die uiteraard momenteel in Katwijk op handen wordt gedragen. "Maar daar trek ik me weinig van aan", bleef hij onder dat laatste tamelijk nuchter, "want als ik twee keer ver lies dan nekken de supporters je hier weer net zo gemakkelijk ook. Het is nu zaak de concentratie te be waren en ons niet mee te laten sle pen door allerlei sentimenten. Ge woon goed spelen en winnen en aan het eind maar kijken wat zoiets op levert. Want dit is natuurlijk alle maal leuk, maar we zijn er nog lang niet". Dat mag dan zo zijn, feit is wel dat Raboen en zijn 'mannen hard op weg zijn om er dit seizoen iets bui tengewoon aardigs van te maken. De twee illustere profclubs moch ten eerder in de week al aan den lij ve ondervinden dat er met dit gere noveerde Quick Boys in voetbal- technisch- en taktisch opzicht echt niet meer valt te spotten. Wie ge dacht had dat Quick Boys vervol gens door die partijen hetzij enigszins blasé, hetzij behoorlijk vermoeid was geworden, kwam be drogen uit. Nog voordat midden moter Roda Boys uit Aalst namelijk zaterdag zijn bedoelingen kenbaar had gemaakt, lag nummer één al in de touwen. Tien minuten later ge volgd door nummero twee. Vergelijking De vergelijking met het duel tussen Nederland en Finland van vorige week woensdag drong zich onmid dellijk op. Ook hier op Nieuw Zuid was sprake van een gevecht tussen kat en muis, met de ploeg uit de Be tuwe nadrukkelijk in de rol van die laatste. Net als de Finnen dat deden, trok de voormalige club van Feye- noorder Jan van Deinsen van meet af aan een menselijke muur rond doelman Arie Vernooy op. Maar waar Oranje een uur nodig had om zo'n bouwwerk te slopen, daar had Quick Boys slechts een honderdtal tellen nodig om die stelling tot de grond toe af te branden. Met een vlammend schot van zeker dertig meter stak verdediger Kees Haas noot het vuurtje aan, dat daarna werd opgestookt door Gert Aande- wiel die op de rand van buitenspel de bal na een lobje van Leen van der Plas keurig langs de uitvallende doelman tikte. Het opzetje van de bezoekers om zo lang mogelijk de nul te houden, lag daarmee meteen aan barrels en omschakelen naar een meer aanval lend systeem was er niet bij. Quick Boys hield Roda in een ijzeren greep en hoewel Fred Kanbier en opnieuw Aandewiel mooie kansen lieten liggen was het duel voor rust al gespeeld. Het zegt genoeg van de overmacht als laatste man Richard Hoogervorst en voorstopper Johan Jonker in het vijandelijke straf schopgebied een één-tweetje kun nen maken en ook nog doeltreffend afronden. Hoogervorst, die vorige week even in aanvaring kwam met zijn trainer toen hij tegen Ajax zo maar het veld uitliep en prompt mocht blijven zitten, revancheerde zich met de derde treffer voor de thuisclub. Aanvoerder Floor van Duyn kogelde vervolgens vlak voor rust alle hoop van Roda van dichtbij de grond in: 4-0. De tweede helft had, achteraf be zien, beter schriftelijk afgedaan kunnen worden. Op het bitterkou de veld verloor Quick Boys aanvan kelijk zijn interesse en concentratie. Pas nadat Steven Aipassa, de enige Roda-boy die af en toe wat leuks liet zien, had tegengescoord, hervond Quick Boys zich nog enigszins. Jaap van Duyn, de beste man bij Quick Boys, stelde Leen van der Plas in staat te scoren. Toen die dat evenwel verzuimde en ook invaller Mart van der Plas een eenvoudige kans verprutste, deed Van Duyn het maar zelf: 5-1. Voorstopper Johan Jonker pikte tot slot zijn goaltje mee na een blunder van de Roda- doelman. "Kijk, dat is een toch een aardige uitslag", vond ook Raboen toch wel. "Daar kunnen ze in Rijns burg alvast een weekje over naden ken". AD VAN KAAM i overwinning i De laatste kans van RCL op Jos Loose. Het werd uiteindelijk 1-1 op sportpark De Bloemerd zoen. beeld. De vallende Ben Heemskerk RCL ziet zijn kopstoot fraai gekeerd door V oorschoten-doelman Leiderdorp. Voorschoten behaalde daarmee zijn achtste gelijke spel van dit sei- (foto Loek Zuydei LEIDERDORP "Het moet maar eens afgelopen zijn met die ge lijke spelen van Voorschoten" kon men afgelopen zaterdagmid dag lezen in het programmaboekje van de supportersvereniging van RCL. De spelers van RCL hebben deze uitroep waarschijnlijk niet onder ogen gekregen. Door het risicoloze spel van de thuis ploeg kon Voorschoten via een 1-1 eindstand zijn achtste punten- deling in dit seizoen op het conto bijschrijven. Trainer Theo de Waard repte na af loop weliswaar over het opbouwen van achteruit, maar zijn ploeg voer de dit wel erg ver door. Tot onge noegen van de supporters die voor het trage en daardoor saaie spel wei nig waardering op konden brengen. RCL startte overigens voortvarend. Na zeven minuten kwam het team al op een voorsprong. Na een vrije schop van André Zonneveld wist Marcel van der Blom zich behendig vrij te spelen. Op zijn inzet was doel man Jos Loose kansloos: 1-0. Voorschoten, dat zonder Cees Hulsebosch speelde, kwam snel te rug in de wedstrijd. Nauwelijks zes minuten later kreeg Rick Abma het op zijn heupen. Hij omspeelde knap enkele verdedigers en schoof de baj naar Hein de Graaff. Van dichtbij tikte de sterk spelende aanvoerder de 1-1 achter de verbouwereerde doelman Ron Sinteur. Regelmatig zorgden Abma en De Graaff voor grote paniek in de defensie van RCL. Met wat meer fortuin had Voorschoten zeker een voorsprong kunnen nemen. Abma scoorde tien minuten voor rust, maar scheids rechter Wenneker uit Den Haag, die een perfecte wedstrijd floot, keurde deze treffer af wegens buitenspel. Riny Oosterlee van RCL stond toen al onder de douche. Halverwege de eerste helft liet hij zich wegens een blessure vervangen door Cees Borst. Peil Na de pauze zakte het peil van de wedstrijd zodanig dat tijdens een van de blessurebehandelingen van af de tribune verzocht werd om maar een muziekbandje op te zetten om aldus nog enig leven in de brou werij te brengen. Trainer De Waard dirigeerde daarop Cees Ruys naar voren en Hanno van Breugel naar achteren. Het spel werd er echter nauwelijks beter op. Pas in de 27ste minuut van de tweede helft hervat te doelman Sinteur de wedstrijd voor de eerste keer met een verre uittrap. Voorschoten werd in de verdediging gedrukt en probeerde via counters zijn achtste gelijke spel te ontlopen. RCL kreeg nog wel kansen maar echt overtuigend was het allemaal niet. Alleen Ben Heemskerk had de winnende tref fer op zijn hoofd na een voorzet van Van der Blom. Zoals vaker dit sei zoen wist keeper Loose in deze fase van de wedstrijd redding te bren gen. Trainer Leo Holl, die drie minu ten voor tijd Pieter Terbrugge nog inbracht voor De Graaff, was na de wedstrijd niet ontevreden: "Vooraf hadden we getekend voor een ge lijkspel. Nu was het jammer dat we de winstkansen in de eerste helft hebben laten liggen." Een teleurge stelde De Waard verklaarde na af loop een matig RCL gezien te heb ben. Te veel ontzag voor de tegen stander en te weinig gebruik ma kend van de eigen kwaliteiten. GERARD KUIJPERS LEIDEN Teleurgesteld verliet Leiden-trainer Hen Beerenfenger zaterdag het veld van de Dordse tweedeklasser De Zwerver. Teleur gesteld omdat zijn formatie on danks goed spel de zege aan De Zwerver moest laten door een laat beslissend doelpunt (3-2) van Peter Sieman. Na een voortvarende com petitiestart, die de ploeg voor even bovenaan de ranglijst bracht, zijn de Leidenaars inmiddels afgezakt naar de middenmoot. Door absenties van Steef Pat- tiapon (nog niet fit genoeg om in de basis te beginnen) en de geschorste Ronald van Wattum was Beerenfen ger genoopt om enkele veranderin gen in zijn team aan te brengen. Om het middenveld van wat meer loop vermogen dan gewoonlijk te voor zien speelde Koos Siera, normaal gesproken in de achterste linie te vinden, op het middenveld terwijl de aanvallend ingestelde Hassan Kartal naar de verdediging werd verwezen. Aan het spel van Leiden was van deze wijzigingen weinig te merken. Sterker nog, Leiden voetbalde zoals het dit seizoen nog niet eerder deed. De combinaties oogden goed en ook de wil om te winnen was einde lijk eens aanwezig. Desondanks keek Leiden vlak voor rust tegen een ruime 2-0 achterstand aan. In de 20e minuut leidde, overigens voor de zoveelste keer dit seizoen, een verdedigingsfout de eerste tegen- goal in. Hassan Kartal wist niks be ters te bedenken dan het leer in te leveren bij de razendsnelle Chris van Driel die de overigens foutloos keepende Sebastiaan Jansen kans loos liet. In de 44e minuut verdub belden de gastheren de voorsprong. Een corner van Quido Mangert ver dween, nadat Peter de Haan de bal met zijn hoofd had getoucheerd, in het net: 2-0. Hoe leuk en onvoorspelbaar voet bal kan zijn bleek in de overige an derhalve minuut van de eerste helft. Eerst legde Johan Teske de bal op het hoofd van Mark Duindam die 2- 1 aantekende maar nog voor het rustsignaal had Rob Bink beide ploegen op gelijke hoogte gebracht. Arjan Wilting kreeg het in de toege voegde tijd even op zijn heupen en speelde twee man uit alvorens Rob Bink in staat te*stellen de gelijkma ker te produceren. Beide ploegen streden in de twee de helft niet meer op het scherpst van de snede en leken genoegen te nemen met een puntendeling. Vijf minuten voor tijd kreeg de thuis club toch de zege, en daarmee meer dan waar het recht op had. Een voorzet van Mangert werd door de vrijstaande Peter Sieman ingetikt. Een seconde voor tijd kreeg Rob Bink nog een grote kans maar een herhaling van de eerste helft zat er niet meer in. Het bleef derhalve bij 3-2 voor De Zwerver. LEIDEN Katwijk koestert elk puntje dat het in de eerste klasse pakt. In Nijkerk hielden de man nen van Arie Lagendijk zaterdag Sparta op 0-0, waarmee de 'begro ting' weer was gehaald. Katwijk bezit nog altijd de status van sub topper en kan het zich voorlopig nog steeds veroorloven niet naar beneden te kijken. Toch sloop in Nijkerk na vijf minuten de angst in de ploeg van Lagendijk, toen Jaap Guyt zich met een verdraaide knie moest la ten vervangen. Zijn plaatsvervan ger André de Best was weliswaar als breekijzer achter de hand ge houden, maar het was geenzins de bedoeling de lange invaller 85 minuten lang als stormram te la ten fungeren. Door toedoen van Pim Lange- veld en Leon Meijs kregen De Best en Piet van Duyn in de eer ste helft aardige kansen om de score te openen, maar beiden faal den. Toen Marco van der Plas oog oog verscheen met Sparta- doelman Kroon leek de openings treffer in de maak, maar hij kreeg de bal niet langs de goalie, één van de vier invallers van Sparta. Tegenover de Katwijkse moge lijkheden stelde linkerspits Jan van der Craats, terug na een schorsing van vier wedstrijden, enkele daden, maar ook Teun van Duyvenvoorde hoefde de gang naar het net niet te maken. In de tweede helft kwam de thuisclub wat meer aan counte ren toe, maar Kees Guyt en de zij nen hielden het hoofd koel. Wel liepen Meijs (vasthouden), en Henk Lagemaat (aantikken van een tegenstander) in de overigens sportieve wedstrijd tegen een boeking op, net als Snijders van Sparta. Met Theo Scholten als vervan ger van de niet geheel fitte Arie van Beele ging Katwijk de slotfa se in, maar dat veranderde niets meer aan de gelijke stand, waar mee beide elftallen vrede hadden. DELFT "Ik ben er nog niet uit", reageerde Rijnsburgse Boys-trainer Arie Kurver op de 3- 3 van zijn ploeg in de uitwedstrijd tegen Vitesse Delft, "moet ik er nu blij mee zijn of niet? Aan de ene kant zeg ik ja, omdat we na een 2-0 achterstand goed zijn te ruggekomen. Maar daar staat weer tegenover dat we een 3-2 voorsprong verspeeld hebben". Vitesse Delft-Rijnsburgse Boys was een wedstrijd van uitersten, waarin het publiek de winnaar was. Niet dat het werd getrak teerd op verzorgd voetbal met technische hoogstandjes. Daar voor leende de zachte, hobbelige grasmat zich niet en misten beide ploegen de vorm van de dag. De spanning en het spektakel voor beide doelen vergoedden echter veel. De wedstrijd was nog slechts 18 minuten oud of de Rijnsburgers keken al tegen een 2-0 achterstand aan. In de derde minuut werd Johan de Kroon, dit keer als mandekker weinig impo nerend, uitgespeeld door Ron Vermeulen. Vanuit een moeilijke hoek knalde de Delftenaar de bal vervolgens ongenadig hard ach ter doelman Jan Blankespoor. Een kwartier later kreeg Paul Riemens bij een vrije trap van Re né Slegtenhorst alle gelegenheid van de Rijnsburgse defensie de bal in te koppen. Blankespoor redde in eerste instantie, maar werd in de rebound alsnog door André Gronsveld gepasseerd: 2-0. Rijnsburgse Boys had er tot dat moment weinig van terecht ge bracht. De nummer twee van de ranglijst startte met Hans Zwaan, Nico Oosterlee en Ron Carli als spitsen en had Leon Vonk, Martin de Louw en Wim Hooymans op het middenveld geposteerd. Daar liep eveneens, zij het wat verlo ren, Fred Bodaan rond. Hij had in de defensie geen vaste man om dat de dekking van de twee Delft- se spitsen aan De Kroon en Dick Heemskerk werd overgelaten. Het werd nog drukker in het ge bied tussen aanval en verdedi ging toen laatste man Hennie Koet, eindelijk weer eens in de basis door een blessure van Huug Aandewiel, opschoof. De Rijns burgers hadden de mazzel dat een tegengoal niet lang op zich liet wachten. Na 25 minuten spelen bracht Carli de bal voor het Delft- se doel, kopte Zwaan door en tik te De Louw het leder in de tou wen: 2-1. Geïnspireerd door deze treffer ging Rijnsburgse Boys op zoek naar meer. Koet en de in de lucht oppermachtige Zwaan kre gen karisen, maar benutten ze niet. Ook de thuisclub liet een fraaie mogelijkheid ongebruikt. Kort voor de pauze verscheen Gronsveld geheel vrij voor Blan kespoor, die de bal tot zijn op luchting net naast het doel zag verdwijnen. Zo agressief als Vitesse de eer ste helft begonnen was, zo fana tiek startte Rijnsburgse Boys in de tweede, Kurver had in de pau ze besloten zijn druk bezette mid denlinie wat meer ruimte te ge ven en gooide er in de persoon van De Louw een vierde spits te genaan. Vitesse zocht naar een antwoord, maar moest dat voor alsnog schuldig blijven. Op aan geven van Carli (fraaie solo) maakte Koet al snel gelijk en in de 64ste minuut was dezelfde speler verantwoordelijk voor 2-3. Carli zette van links voor, Zwaan was zijn tegenstander in de lucht weer eens de baas en Koet rondde af. Wie verwacht had dat Rijnsburg se Boys na deze inhaalrace zijn voorsprong zou consolideren, kwam bedro gen uit. De mandekkers bleven ach terin verstoken van rugdekking en aan de andere kant van het veld ging de jacht op doelpunten onverminderd voort. Kurver: "Ik heb er geen moment aan gedacht Koet terug te halen. We hadden gewoon die vierde goal moeten maken, dan was er niets aan de hand geweest". Rijnsburgse Boys, met inmiddels Jaco van Delft voor Vonk, slaagde niet in die opzet. Oosterlee en Zwaan kwamen in scoringspositie zon der daarvan gebruik te maken. Omdat Vitesse ook va-banque ging spelen steeg de amuse mentswaarde in de slotfase. Het duel werd een loterij, waarin Vi tesse uiteindelijk nog een punt zou grijpen. Verdediger Martin de Graaf nam de bal na een afgeslagen aan val van buiten het strafschopge bied ineens op de pantoffel en gaf Blankespoor geen schyn van kans: 3-3. In de resterende zes mi nuten kwam in deze score geen verandering meer. Ver in de twee de helft nam bij Rijnsburgse Boys Hilmar de Groot de plaats in van Oosterlee. Van Delft en Oosterlee werden net als de Delftenaren Steutel, De Graaf en Vermeulen opgeschreven door scheidsrech ter Veltrop. Op de tribune zat Quick Boys-spion Freek Rienks driftig aantekeningen te maken voor de confrontatie van komen de zaterdag. Kurver: "Dat had dit keer weinig zin. We hebben tegen Vitesse zo ongeveer drie verschil lende systemen gespeeld". CHRIS HARTMAN

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17