Lugdunum heeft niet te klagen Marcel Valk weer de verlosser Winst in blessuretijd tegen Lisse pPVALLENDL [AANWEZIG WSB boekt belangrijke overwinning LDWS is 'mondiger' dan LFC UVS ontsnapt tegen Hermes DVS aan puntverlies Roodenburg dankt weer Yan der Burg Kickers blijft winnen MAANDAG 20 NOVEMBER 1989 SPORT PAGINA 15 LISSE Over geluk heeft Lugdunum gisteren bij FC Lisse niet te klagen gehad, want beide partijen hadden zich eigenlijk neerge legd bij een puntendeling. Hans van As dacht daar evenwel anders over, want in blessuretijd ontpopte hij zich met een vlammend en doeltreffend schot als matchwinner. Een vrolijk einde derhalve voor de Leidenaars die hun koppositie verstevigd zagen, maar te leurstelling bij Lisse dat nu de gevarenzone wel heel dreigend dichterbij ziet komen. De druiven waren dus zuur voor de thuisclub. Met gedisciplineerd voetbal werden de aanvallen van de gasten opgevangen, en in aanval lend opzicht zorgde uitblinker Paul Pijpers voor het nodige gevaar. De tactiek van de Lissenaren werd bij na beloond met een gelijkspel maar de extra klasse en het beetje geluk deed de overwinning toekomen aan de Leidenaars. Laszlo Nanai, de weinig spraakzame oefenmeester van FC Lisse, meende recht te heb ben op een punt. Vooral op basis van de getoonde inzet van zijn man schappen kon hij daar aanspraak op maken. Lugdunum kon echter wij zen op het veldoverwicht en het aantal kansen dat het zich creërde. Veel Het eerste kwartier beloofde veel voor de ongeveer 300 toeschouwers. Na zes minuten nam Lugdunum een 0-1-voorsprong. Uit een vrije trap plaatste Cees van Tongeren de bal met effect langs de rechterkant van de muur in de linkerhoek. Een wonderschoon doelpunt, waar Lis- se-doelman Piet Warmerdam uiter aard geen antwoord op had. Direkt van de aftrap scoorde Cor Bouckaert de gelijkmaker. Een scherp aangesneden voorzet van Patrick Bon bood de linkerspits een niet te missen kopkans: 1-1. In de dertiende minuut leed Jeroen Brus- see, die niet onverdienstelijk de plaats in nam van de aan zijn lies ge blesseerde Martin van Kins, balver lies waarna de levensgevaarlijke spits Pijpers kon oprukken. Ten koste van een corner werd hij ge stuit. Cor Bouckaert gaf Pijpers uit deze corner een nieuwe kans en die miste hij niet. Met een keiharde bij- Naam: Marianne Bult Club: Foreholte Leeftijd: 29 jaar Beroep: administratief mede werkster GAK Amsterdam Eigenlijk is Marianne Bult van Foreholte altijd opvallend aanwezig. Of zij nu in het veld staat of, zoals tegen Wakefield Metros in de eerste ronde van de Europa Cup, in Engeland op de tribune zit, niemand kan om de Amsterdamse gangmaakster van de Voorhoutse handbalsters heen. Gisteren was zij in de top per tegen landskampioen SEW (10-11) rüim drie kwartier opval lend afwezig om vervolgens met drie treffers binnen zes minuten de wedstrijd een compleet an der karakter te geven. Driemaal handbalster toch niet zonder? "Dat klopt. Maar ik vind het wel opvallend dat het bij mij 45 minuten duurde eer er wat uit kwam. Met een beetje geluk hadden we zelfs nog gelijk ge speeld. Als dat was gebeurd had ik zelfs heel tevreden teruggeke ken op deze wedstrijd. Nu doe ik dat natuurlijk niet. Is zo'n plotselinge omme keer te verklaren? "Sommige mensen denken dat als ik me kwaad maak, ik dat wel eventjes doe. En dan alleen op momenten dat het echt moet. Maar zo simpel is het natuurlijk niet. In de eerste helft gooide ik een paar keer hard tegen de lat. Die hadden er net zo goed in kunnen gaan. En in de laatste minuut stond ik er misschien wat minder voor, toen lukte het weer niet. Terwijl ik besefte dat wij onze overtal situatie moes ten uitbuiten. Ik schuw het ini tiatief op zo'n moment zeker niet. Maar dat garandeert na tuurlijk nog niet altijd succes". Wie is jouw favoriete hand baller? "Mag het ook een voetballer zijn? Eentje die niet meer actief is? In het handbal heb ik name lijk geen voorbeeld, maar ik ken nog steeds geen voetballer die me meer aanspreekt dan Johan Cruijff, hoe aardig ze tegen woordig ook spelen. Met schaat sen is het precies eender: Ard Schenk is en blijft mijn favo riet". De sfeer bij Foreholte heet goed te zijn? "Ondanks de nederlagen blijft de stemming opperbest. Ik ga 's zondags na de wedstrijd graag uit in Het Generaaltje in Am sterdam. Volgende week gaan de andere speelsters trouwens ook weer mee. Het is een gezel lig bruin café in de binnenstad met leuke gasten en aardig per soneel, waar bovendien veel over sport Wordt gepraat. Spor ters komen er ook wel, maar dat zijn dan meestal wel handbal lers. Ik vind het daar stukken leuker dan in Roemenië, waar we onze volgende Europa Cup wedstrijd moeten spelen. Daar heb ik eigenlijk helemaal niets te zoeken". kopstoot liet hij Ton de Rooy en doelman Wim Eradus kansloos: 2-1. Doelpunten waarbij de aanvallers van Lisse alle ruimte kregen om te scoren. "Concentratieverlies", wist Lugdunum-trainer De Klerk, "we komen snel op voorsprong en ver wachten een gemakkelijke wed strijd, daar profiteerde Lisse van". Onrustig Uit voorgaande wedstrijden 'is ge bleken dat Lugdunum onrustig gaat spelen zodra de ploeg op ach terstand komt. Het verzorgde spel laten de groen-witten dan varen en wordt er veel gelopen met de bal of gekozen voor de lange trap naar vo ren. Gevolg is dan irritatie bij de spelers, zeker als de scheidsrechter twijfelachtige beslissingen neemt. Al deze ingrediënten waren weer aanwezig in het laatste half uur van de eerste helft, toen het spel flink aan spektakel had ingeboet. Scheidsrechter Boerman boekte in deze periode Cees Schouten (voor hem volgt een schorsing) en Van As, na rust werd ook Brussee op de bon geslingerd. Geheel onverwachts kwam Lugdunum zeven minuten voor rust langszij. Een corner van Cees Schouten kwam via een Lisse- verdediger terecht bij voorstopper Ton de Rooy die op de rand van het strafschopgebied de bal direkt op zijn slof nam en de 2-2 aantekende. Ook De Klerk zag de gelijkmaker van De Rooy als een meevaller: "We pakten het na de 2-1 verkeerd aan, namen te weinig initiatief. De ge lijkmaker had ik in ieder geval niet meer verwacht". In de tweede helft viel er tot aan de laatste minuut voor het publiek weinig te genieten. FC Lisse trok zich met elf man terug op eigen helft en Lugdunum had moeite om de opening te vinden. Hans van As en André Hoekstra kregen nog de kans om koppend te scoren maar hun inzetten gingen voorlangs. De Klerk tekende zes minuten voor tijd voor een gelijkspel. Met de wissel van Peter Bekkering voor Harm de Vos (Ton Boting verving eerder al de geblesseerde Marcel Prins) koos de Leidse oefenmeester voor een verdedigend ingestelde speler op het middenveld. Lugdunum kreeg echter meer. In de 91e minuut ontving Hans van As rechts voor het doel de bal uit een voorzet van de sterk spelende Ro bert de Roo voor zijn voeten. Zijn diagonale schot betekende de be slissing, en was reden voor de dol gelukkige De Klerk om het veld in te stormen en met zijn spelers een klein feestje te vieren. Het nieuws dat concurrent Olympia een punt had ingeleverd tegen DOSR deed de winst des te zoeter smaken. GIJS VAN OOSTEN LEIDEN In de derde klasse A heeft WSB gisteren in de uit wedstrijd tegen Nieuwkoop een belangrijke 0-1-zege behaald. In de slotfase scoorden de Noord- wijkerhouters het enige en win nende doelpunt. SJC speelde op eigen terrein gelijk (1-1) te gen ONA uit Gouda. DERDE KLASSE (zo) Nieuwkoop - WSB 1-1 Het aanvallende spel van WSB is eindelijk beloond met een over winning. Omdat Nieuwkoop de aanval ook niet schuwde zag het pu bliek een open wedstrijd die van het begin tot het einde boeide. In de eerste helft was Nieuwkoop de be tere ploeg en via Rene van Zaal en Sander Fauth kreeg de gastheer kansen om tot scoren te komen. Daar stelde Paul Warmerdam voor de gasten een gevaarlijke kopbal te genover. Na rust werd WSB ge vaarlijker. Cor de Groot trof uit een vrije trap de lat en de weer aanwezi ge Theo Aanhane vond ook paal en lat op zijn weg. Tien minuten voor tijd schoot Paul Warmerdam een voorzet van Berend van der Linden hard onder de keeper tegen de tou- wen:0-l. SJC - ONA 1-1 De Noordwijkers gingen met angst in de benen de confrontatie met ONA aan. Niet het voetballertd vermogen van de tegenstander maar hun meedogenloze spej werd gevreesd. De Gouwenaars bevestig den hun reputatie. Vijf spelers van ONA werden geboekt en één speler mocht voortijdig vertrekken. Voor rust scoorde Robert Pont 1-0 voor de thuisclub, maar in de tweede helft, die weinig meer met voetbal te maken had, scoorde Mario de Lange voor de gasten de gelijkma ker. LEIDEN - Bij de 'burenruzie' tussen tussen LFC en LDWS bleek de Vlietploeg gisteren de grootste mond te hebben. Niet alleen won de ploeg van trainer Cees Vermeulen het van Kana ries op het (luidruchtige) verba le vlak maar ook voetballend toonde LDWS zich met 0-2 de sterkste. In een overigens matige wedstrijd die, ondanks dat het een heuse der by betrof, slecht werd bezocht. Die ambiance spoorde de tweëentwin- tig acteurs ook al niet aan tot groot se daden. Dat aantal werd overigens door toedoen van LDWS maar net gehaald. Bij de Vlietbewoners was er schijnbaar weinig interesse voor het duel want vlak voor tijd hadden zich nog maar negen spelers ge meld. Uiteindelijk kon LDWS toch de wedstrijd met elf man beginnen. Ondanks de haperende start was het de bezoekende ploeg die de toon zette en de gastheer van meet af aan vast zette op het eigen grondgebied. Voor LFC wist de eenzaam opere rende spits Michel Mejri zich om ringd door LDWS'ers en hoewel hij zijn best deed kwam hij niet tot doelgerichte acties. Vrij snel na de verlate start van de wedstrijd kwam LDWS op voorsprong. Joop Tege laar sprintte het strafschopgebied binnen waar hij het uitgestoken been van Marco Moenen tegen kwam. De in de eerste helft redelijk fluitende arbiter Kraak aarzelde niet en wees zonder dralen naar de stip. Cees de Roode ontfermde zich over de elfmetertrap en faalde niet (0-1). Moenen zou even later zijn 'fout' goed maken door een inzet van Eric van der Weijden van de lijn af te ha len en even later zou Robert Drost een voorzet van zijn bij LDWS spe lende broer Loek bijna in eigen doel werken. Kansen die een indicatie waren voor het aanvallende over wicht van de bezoekers. Toch had LFC op gelijke hoogte moeten ko men maar scheidsrechter Kraak ging nadrukkelijk in de fout toen Peter Gijsman door Richard Pola- nen in het strafschopgebied kei hard werd neergehaald. Gijsman, nog niet zo lang geleden het enfant terrible van het Leidse voetbal, bleek echter zijn leven gebeterd te hebben. Niet alleen was zijn (terech te) protest tegen het niet geven van de strafschop kort en binnen de per ken maar weerhield hij, ondanks enkele harde overtredingen op zijn persoontje, Kraak van het geven van een boeking aan de tegenstan der. Alles pais en vree derhalve op de Boshuizerkade waar een dergelijke derby vroeger garant stond voor een smeuïg verhaal. LFC probeerde in het tweede part met meer aanval lend vermogen (voorstopper Dick van de Walle en Ger Nagtegeller meldden zich in de frontlinie) de ba kens nog te verzetten. Dat lukte wa rempel bijna ook nog. Een knal van Danny Verplancke werd door doel man Marco Kamphues met moeite gekeerd en in de rebound kreeg Van de Walle een dot van een kans. Kamphues verijdelde echter de po ging van de LFC-aanvoerder. LDWS kreeg echter de beste kan sen. Een vrije trap van De Roode be reikte een kwartier voor tijd Van der Weijden die met een eenvoudi ge kopstoot het pleit in het voordeel van de Vlietbewoners beslechtte (0- 2). LDWS kreeg nog een uitgelezen kans om de score te verhogen. Tege laar had de leukste actie van de saaie wedstrijd in huis. De speelse middenvelder zette aan voor een so lo langs een vijftal tegenstanders en met een lob verraste hij ook doel man Peter van der Wal. Zijn kunst stukje koos echter net de verkeerde kant van de paal. RUUD PATTIAPON LEIDEN - In de zondagvierdeklas- se A bleef koploper Kickers in de winning-mood met een overwin ning op Meerburg: 3-2. Concurrent Docos ging verrassend onderuit te gen Alphen (3-0) VIERDE KLASSE (zo) Kickers - Meerburg 3-2 In een door beide ploegen aanval lend gespeelde wedstrijd trok de thuisclub uiteindelijk aan het lang ste eind. Na een matig half uur spe len brak de jonge Sander Beuk de score met een schot uit een moeilij ke hoek open: 1-0. Herman Kliffen bracht de bezoekers halverwege het tweede part via een fraai genomen vrije trap op gelijke hoogte: 1-1. Vijf minuten laten mikte Hans Boom het leder achter Mollers: 1-2. Meer burg mocht slechts een paar minu ten van de voorsprong genieten, want uit een snelle aanval schoot verdediger Ruud Wesselius de bal daarna in de verste hoek: 2-2. Het was ten slotte uitblinker Wim de Hollander die Meerburg de gena deklap gaf: 3-2. Alphen - Docos 3-0 Ofschoon de uitslag anders zou doen vermoeden, waren het de Morsbewoners die de wedstrijd ge durende de eerste helft volledig on der controle hadden. De scherpte in het afronden van de legio kansen ontbrak echter. Vijf minuten voor de pauze caramboleerde het leder na een vrije trap van Hans Verkerk over de verstijfd staande Stephan Harteveld het doel in: 1-0. Na rust scoorde Verkerk opnieuw uit een vrije trap. De ongelukkige Luc Kok veranderde het leder daarbij nog van richting. Na rust scoorde Ver kerk opnieuw uit een vrije trap: 2-0. Dat Alphenaar Leverock tien minu ten voor het einde uit een voorzet van Rene van Engelen er nog 3-0 be tekende een extra stimulans voor de thuisclub. Stompwijkse Boys - Foreholte 0-5 De thuisclub werd tegen een furi eus spelend Foreholte al snel gecon fronteerd met onder meer een schot van Nico van Rijn tegen de paal. Een schot van de weer herstelde Stan Uljee werd in de rebound door van Rijn afgerond: 0-1. Na een half uur spelen werd het 0-2 door Andre Berg verrast. In de tweede helft moesten de Stompwijkers al snel Walter de Kievit (rugblessure) mis sen, hetgeen de verdediging nog meer in verlegenheid bracht. In de 60ste miunuut verzilverde Ton Ar royo een door Stan Uljee goed voor gegeven bal: 0-3. Dezelfde Uljee be kroonde zeven minuten later een goede aktie met 0-4, waarna Nico van Rijn een kwartier voor tijd de 0- 5 binnenknalde. SJZ - SVLV 2-1 De met veel inzet spelende Zoe- terwoudenaren boekten een ver diende zege. In de negende minuut werd de verdediging van de bezoe kers in de luren gelegd door een LEIDEN - Voor de derde ach tereenvolgende keer werden de voetballers van UVS vergast op een rondje taart van de voorzit ter. Sinds Bart van Leeuwen 'zijn' ploeg beloofde met lekke- rijen op de proppen te zullen komen 'als de nul wordt vastge houden' is het smikkelen gebla zen in de Leidse kleedkamer. Na de braspartijen in Gorin- chem (0-1 bij Unitas en 0-3 bij SVW) konden de blauwwitten na de 2-0 zege op Hermes DVS wederom aanschuiven voor de van hoger hand beschikbaar ge stelde lekkernij. Die smaakte dubbel lekker, nadat de thuisploeg op de hoogste was ge steld van de resultaten van de con currentie. Dank zij het puntverlies van Voorburg en de nederlaag van Unitas is UVS weer koploper in de eerste klasse. Dat dat gebeurde na een ondermaatse vertoning, ach, daar maalde niemand meer om in de feestende Kikkerpolder. Geluk, goalie Marijn Mokveld en hopeloos falende Schiedammers hielden UVS gisteren in het zadel. "Als het 1-1 had geworden, hadden we niets te klagen gehad", refereer de trainer Ruud de Groot aan de Schiedamse overheersing in de tweede helft. Tot het moment waar op Marcel Valk zich als verlosser aandiende (hij scoorde 2-0 in de 71ste minuut)) doolde UVS plomp verloren rond. Van organisatie was geen sprake meer, spelers scholden elkaar de huid vol en waren nauwe lijks meer in staat het ronde speel tuig naar een collega te verplaatsen. Gerry Jansen van UVS neemt het doel van Hermes DVS onder vuur. De speler zou éénmaal doel weten te treffen. Zijn ploeg won met 2-0. (foto Henk Snaterse) Onwaardig Een koploper onwaardig dus, maar ook die heeft uiteraard het recht om slecht te spelen. En als dan ook nog wordt gewonnen, is dat dubbel meegenomen. UVS trof het echter dat Hermes DVS aan de Leidse for matie was gekoppeld. In deze ge daante is de Schiedamse ploeg, ge traind door oud-prof Simon van Vliet, een zekere kandidaat voor de drie degradatieplaatsen. Betere te genstanders hadden UVS evenwel met de feiten om de oren geslagen. Hoe anders was het met de blauw witten in de openingsfase gesteld. Ogenschijnlijk moeiteloos werd de Schiedamse defensie volgens de be kende patronen ontrafeld. Flank spelers Marcel Tolsma en Gerry Jansen degradeerden hun bewa kers tot hulpeloze toekijkers. Al in de 11de minuut plukte UVS rende ment van het overwicht. De opge rukte Jansen kapte in de 'zestien' zijn tegenstander Harry Vlasveld Het wachten was daarna op de verlossende 2-0. De kansen (Marcel Tolsma en Gerry Jansen) dienden zich aan, maar UVS weigerde het ui terst matige Hermes definitief het zwijgen op te leggen. Integendeel, de ploeg gaf aan het slot van de eer ste rondgang de tegenstander alle gelegenheid te herstellen van de op gelopen dreunen in de beginminu- ten. Dit tot grote ergernis van Ruud de Groot. "Typisch UVS. De wed strijd in je zak hebben, kansen krij gen op 2-0 en dan vervolgens de moeilijkheden opzoeken. Om gek van te worden". Intermezzo De oefenmeester gaf zijn ploeg tij dens het intermezzo de raad mee 'met het hoofd te voetballen'. Mar cel Valk moest vaker in het spel be trokken worden en er moest vooral meer pressie worden uitgeoefend. De raadgevihgen waren aan dove mansoren gericht. Valk vatte zijn taak in werkelijkheid wat tè na drukkelijk op. Op zijn werklust was niets aan te merken, maar Valk hield zich te vaak in eigen defensie op. UVS gooide daarmee zijn eigen glazen in, want voorin is de Kouder- ker op zijn sterkst. Nu liet de top scorer zijn ploeggenoot Hans de Kruijs aan zijn lot over. Die voerde op voorhand een verloren strijd te gen een overmacht aan verdedigers. Van Leids balbezit was dus geen sprake. Spitsuur derhalve voor het doel van Marijn Mokveld, die in de 55ste minuut niet over geluk had te klagen toen Harry Vlasveld de bal van dichtbij tegen de lat kopte. Daarna zag de Leidse poortwachter tot tweemaal toe de boomlange spits Oscar Biesheuvel in vrije posi tie opdoemen, maar de Schiedam mer faalde, zoals hij ook voor de rust een opgelegde kans had ver kwanseld. Dan deed Marcel Valk het aan de andere kant beter. De talentvolle spits speelde een van zijn mindere wedstrijden, maar één bevlieging was voldoende om UVS uit de ma laise te trekken. De doeltreffende knal van 20 meter was voor UVS een bevrijding. Mede omdat Her mes de poort achter openzette, ver kreeg de thuisformatie in het slot- kwartier de ene na de andere moge lijkheid. Op het onderdeel kansen missen slaagde gisteren zowat iede re UVS'er met vlag en wimpel. Met name Hans de Kruijs was de absolu te 'uitblinker'. Niettemin heeft UVS als lijstaan voerder voorlopig recht van spre ken. Aan de andere kant was Ruud de Groot weer niet blij met de ver worven koppositie. "Het is een ex tra belasting". Om er vervolgens aan toe te voegen: "Maar wat maakt het eigenlijk uit. Als we voluit gaan, zijn we door niemand in deze klasse te houden". ROB ONDERWATER snelle aanval van Joost Vink, die vrije doorgang had tot de achterlijn. Diens voorzet werd na slecht weg werken van doelman Rob Hannaart door Rob Retel doeltreffend bin- nengeschoven: 1-0. De tegenstoten van de gasten hadclen wegens een onzorgvuldige afwerking van onder anderen Jelle Raap en Corné Klaas- sen weinig glans. In de 18de minuut bediende de doorgebroken Harry Berg de goed vrij gelopen Rob Re- tel, die geen moeite had om met een zuivere kopbal zijn slag te slaan: 2-0. Tien minutenwoor rust verkleinde Corne Klaasen de marge via een be nutte strafschop tot 2-1. In een wei nig enerverende tweede helft stond Joost Vink te onscherp om verande ring in de score te brengen. UDO - Roac 1-2 Het beter verzorgde spel van de Rippers leidde na een krap half uur spelen tot de openingstreffer. Uit een voorzet van Per van Es kopte captain Hans Suzan de bal in eigen Oegstgeester doel: 0-1. Ondanks een gepeperde 'Braat-speech' in de rust, werd de misere voor de gast heer compleet, toen een afgezwaai de voorzet van Per Veilbrief in de 55ste minuut door doelman Michel van Haren in eigen doel werd ge werkt: 0-2. Een door Per van Es on gelukkig met de hand geraakte bal betekende een penalty voor UDO, welke blijkens het missen daanrvan voor Ronald de Jong een te grote opgave was. Tien minuten voor het einde tekende invaller Robert Duindam voor de 1-2, waarna Mi chel van Haren nog een omstreden penalty van Ruud Weenink moest pareren om erger te voorkomen. Van Nispen - DSOV 0-2 Een wonderschone vrije trap van Sergio Setzu betekende een kwar tier voor de thee 0-1. Dezelfde speler zorgde na rust ook voor de 0-2. LEIDEN Na een weinig overtui gende seizoenstart is Roodenburg eindelijk in vorm gekomen. De uit wedstrijd tegen Verburch in Poeldijk leverde weliswaar slechts een 1-1-gelijkspel op, maar het team speelde naar eigen zeggen 'voorlo pig de beste wedstrijd van het sei zoen'. Een 1-0-achterstand bij rust werd na een uitstekende tweede helft tien minuten voor tijd wegge werkt door een fraai doelpunt van aanvoerder Marcel van der Burg die inmiddels zijn gewicht in goud waard is. Verburch nam direct na de aftrap het initiatief. Als typische West- land-ploeg beschikt Verburch, net als Velo en Tonegido, over een aan tal lange mannen in de spits, die zo veel mogelijk met lange ballen wor den bediend. Eenvoud troef. De aanvalsgolf van de Poeldijkers hield een kwartier aan. Pas daarna kreeg Roodenburg enige greep op de wedstrijd, maar op het moment dat de Leidenaren dachten de partij te kunnen controleren, kwam Ver burch op voorsprong. Roodenburg had weer eens problemen met het snel overschakelen na balverlies. Het speeltuig werd door de West- landse acherhoede onderschept, waarna de slecht gedekte Verburch- spits Martin van Meer van grote af stand werd weggestuurd. Alleen voor doelman Marcel Vink vrijge- speeld, had Van Meer geen moeite met scoren: 1-0. Na de rust drong Roodenburg de tegenstander op de eigen helft te rug. Met Cees Verver in de basis en Richard Gottmer als invaller voor de met een blessure uitgevallen Ni co van As was Roodenburg lange tijd de sterkste. Toch kreeg Ver burch in gevaarlijke counters de beste kansen, waarmee hun spitsen echter slordig omsprongen. Pas tien minuten voor tijd promo veerde Marcel van der Burg zichzelf tot man van de wedstrijd. De aan voerder maakte zijn zoveelste be langrijke doelpunt voor Rooden burg, dit seizoen zijn vijfde in negen wedstrijden. Ditmaal kreeg hij de bal van Gottmer in de voeten ge speeld aan de rand van het zestien metergebied, waar hij twee verdedi gers omspeelde en de bal onhoud baar in de hoek schoot. Trainer Wim Rijsbergen kon zich na afloop tevre den tonen over zijn ploeg; hij stapte opgewekt rond in de kleedkamer. Blauw Zwart blijft zonder doelpunten LEIDEN Blauw Zwart heeft in de tweede klasse een gelijkspel moe ten toestaan aan Rijswijk. Op eigen veld kwamen de Wassenaarders niet verder dan een 0-0 eindstand. Daarbij mocht het elftal uiteindelijk zijn doelman Kees Nieuwdorp zeer dankbaar zijn. Die redde tien minu ten voor tijd de wedstrijd door een strafschop van de bezoekers on schadelijk te maken. Rijswijker Kees Toet schoot laag en hard in de hoek, maar Nieuwdorp wist zijn hand er tegenaan te krijgen en zag de bal via de paal buiten de lijnen belanden. De terugkeer van Frank Voorham (als tennisleraar zat zijn werksei- zoen er op, waarna hij toegaf aan de smeekbede van zijn ploeggenoten om weer mee te spelen) bracht meer lijn in het Wassenaarse spel. De kan sen voor Wijnand Bakker (afstands schot) en Danny Minnema leverden echter niets op. Een schot van laatste man Ton Lubbe kon door Rijswijker Marco de Vroedt ten kos te van een blessure nog van de lyn worden gehaald. Aan de andere kant misten ook Coen van 't Hart en Kees Toet een aantal riante moge lijkheden.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15