Bayern verliest punt, maar pakt Duitse herfsttitel Mi Sportieve crisis houdt aan in Kuip Droomdebuut Gillhaus Anderlecht stuit op nietig Germinal Koeman kan nederlaag niet voorkomen '8>VER =DE GRENZEN' Goede start vrouwenteam Van der Gijp inspireert Sparta ZAANDAM (ANP) - Het Neder lands vrouwenelftal heeft zaterdag de eerste stap gezet op weg naar de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbaltitel. In Zaandam, op het door 2200 toeschouwers om zoomde veld van ZFC, won de for matie van bondscoach Bert van Lingen met 2-0 van Ierland. Oranje heerste in de eerste kwali ficatiewedstrijd van groep 1 van de eerste tot de laatste minuut. Het scoren ging Nederland echter moei lijk af. Er moesten strafschoppen aan te pas komen om de uitblinken de Ierse doelvrouw Sue Hayden te verslaan. Nathalie Geeris van Ter Leede viel vijf minuten voor tijd in. Zowel in de eerste als in de twee de helft werd de lastig af te stoppen spits Marjoke de Bakker binnen de lijnen neergelegd. Oog in oog met de robuuste Hayden bleef aanvoer ster Ria Vestjens beide keren koel. Dat kon van haar ploeggenoten in het levendige duel niet altijd wor den gezegd. Het goedwillende, maar techniek ontberende Ierland ontsnapte aan een afstraffing, om dat de Nederlandse aanval gehaast en nerveus te werk ging. Een tiental kansen werd verprutst. Van Lingen heeft een viertal oud gedienden (Loes Camper, Vera Pauw, Hesterine de Reus en Marjan Veldhuizen) naar de selectie terug- ROTTERDAM (ANP) - De sportieve crisis bij Feyenoord houdt onverminderd aan. De Rotterdammers verloren zondagmiddag in een tumultueuze wedstrijd met 2-3 van FC Twente, dat zich uitste kend handhaafde in de subtop. Voor Feyenoord was het dit seizoen alweer de derde nederlaag in de Kuip. Als de manschappen van trainer Pim Verbeek zo angstig blijven voetballen als tegen FC Twente, zullen er nog vele volgen en wacht een harde strijd tegen degradatie. MAANDAG 20 NOVEMBER 1989 Nathalie Geeris: invalster bij Oranje. (foto Eizebet veenendaai) gehaald om het evenwicht tussen schieter Cees, was Van Lingen te de jeugd en de routine te herstellen, spreken. De bondscoach, die bijna elke week Dit voorjaar werd Nederland, een centrale training en een oefen- toen nog onder leiding van Piet Bu- wedstrijd met zijn meiden afwerkt, ter (thans trainer van FC Wagenin- liet tegen Ierland vijf debutanten gen), in de kwartfinale van de Eu- opdraven, over wie hij redelijk te- ropese titelstrijd door Noorwegen vreden was. Vooral over het dartele uitgeschakeld. In groep 1 van de spel van de 26-jarige Marleen Mole- nieuwe kwalificatieronde is Neder- naar, dochter van wijlen AZ-geld- land de gedoodverfde HAARLEM (ANP) - Met het huren van René van der Gijp heeft het an ders zo behoudende bestuur van Sparta een gouden greep gedaan. In één klap (van ruim anderhalve ton) is de Rotterdamse club, in ieder ge val voor de rest van het seizoen, ver lost van het kleurloze imago. Bo vendien is de Kasteelclub in aanval lend opzicht aanzienlijk sterker ge worden. p,,De hele week heeft in het teken van Van der Gijp gestaan", zei trai ner Baan na afloop van de triomf (4- 0) op Haarlem. „Sparta heeft in een paar dagen nog nooit zoveel publici teit gekregen. De club leeft weer." René van der Gijp (29) heeft één van de drukste weken van zijn voet balloopbaan, die ruim twintig jaar geleden bij Feyenoord begon, ach ter de rug. Op zijn agenda stonden de laatste onderhandelingen met het Zwitserse Aarau en Sparta, een testwedstrijd tegen Groot Ammers en de verhuizing naar Rotterdam. Van trainen was derhalve niet veel gekomen. In overleg met Baan besloot Van der Gijp tegen Haarlem op de bank te beginnen. „Ik wil niets forceren. Ik verwacht binnen drie weken weer helemaal voluit te kunnen gaan. Ik hoop iets extra's aan dit Sparta te kunnen toevoegen.", al dus Van der Gijp. Het „enfant terrible" mocht zater dagavond in de 68e minuut van Baan invallen, toen het gezien de ruime marge (3-0) geen kwaad meer kon. Het eerste balcontact bleef ruim vier minuten uit, maar de sub tiele hakbeweging mocht er tenslot te zijn. Ook in zijn verdere acties maakte Van der Gijp, getooid in een afzichtelijke slidingbroek, de nodi ge indruk. De notoire lolbroek presteerde het zelfs om gedurende zijn korte speeltijd in een handgemeen met de robuuste Haarlem-verdediger He- lenklaken te raken. Het passje waar mee hij Houtman de vierde Sparta- treffer op een presenteerblad aan bood, kon Baan meer waarderen. „Peter kan goed koppen, maar in de combinatie blijft het behelpen", sprak Van der Gijp quasi-boos. „Het is maar goed dat hij scoorde, want zelf stond ik er ook uitstekend Hoewel scheidsrechter Dolstra met negen gele kaarten en twee dubieu ze strafschoppen het duel ontregel de, zou het te ver gaan het falen van Feyenoord te wijten aan de leiding van de Fries. Beide ploegen hadden evenveel last van het zwakke optre den van Dolstra, die geen moment de indruk van partijdigheid wekte. Het chronische gebrek aan zelf vertrouwen brak Feyenoord op nieuw op. Voortdurend werd de bal en de verantwoordelijkheid in de eerste helft afgeschoven. De meeste spelers hielden zich schuil, bang om voor eigen publiek fouten te maken. Er waren zondagmiddag overigens maar zesduizend toeschouwers in de Kuip. Dat aantal steekt schril af bij het duel tussen beide clubs in 1969, toen ruim 65.000 mensen de poorten van het stadion passeerden. Dat record zal door de aanpassin gen in de voetbaltempel nooit meer worden gebroken. Op slag van rust kwam FC Twen te, behoudend als altijd, verrassend op voorsprong. De meegekomen voorstopper Elzinga kopte een vrije trap van Huistra doeltreffend in, 0- 1. Feyenoords aanvoerder Van Geel mocht zich die achterstand per soonlijk aantrekken. Tot twee keer toe faalde de Brabander in het eer ste bedrijf oog in oog met doelman De Koning. Opmerkelijk genoeg gooide de thuisclub de schroom van zich af, nadat Roth in de 50e minuut met een tweede gele kaart achter zijn naam het veld had verlaten. Ge steund door het meelevende pu bliek, dat elke actie van FC Twente met een scherp fluitconcert bege leidde, ontwikkelde Feyenoord met tien man zowaar een offensief, dat in de 67e minuut de gelijkmaker op leverde. Van Geel, in stelling ge bracht door Keur, haalde verwoes tend uit, 1-1. Drie minuten later zorgde Nielsen voor 1-2, na goed voorbereidend werk van Zwijnenberg en Duif. Met dank aan Dolstra, die een onschul dige valpartij van KeuF met een strafschop honoreerde, kon Van Geel zijn ploeg opnieuw langszij schieten, 2-2. Een kostbaar gelijkspel ging ech ter toch nog aan het geplaagde Feyenoord voorbij. Huistra bleef van elf meter koel in alle opwin ding, die ontstond toen Dolstra weer naar de stip wees na wat trek en duwwerk van Mulder tegen Zwijnenberg. In de chaotische slot minuten kregen Van Geel en Smo- larek nog enkele goede mogelijkhe den, maar zij misten. Verbazing Vitesse blijft de verrassing van de eredivisie. De debutant versloeg zondag in Arnhem Roda JC, tot dan koploper. Het werd 2-0, door doel punten van Hilgers en Latuheru. Vi tesse staat na veertien speeldagen derde, slechts titelverdediger PSV en Ajax deden het beter. Fortuna en MW speelden gelijk in de Limburgse derby. In Sittard werd het 1-1, vooral omdat de thuis club veel kansen miste. Fortuna blijft dit seizoen op eigen veld onge slagen. Willem II riep de moeilijk heden over zich af door in Tilburg onderuit te gaan tegen NEC. Roelof- sen, gehuurd van FC Twente, maak te het enige doelpunt voor de ploeg uit Nijmegen. FC Groningen speelde één van zijn betere thuiswedstrijden. Den Haag werd daarvan in het Ooster- parkstadion het slachtoffer, 2-1. Vo- lendam handhaafde zich in de mid denmoot door via een strafschop van Steur RKC te verslaan, 1-0. Karakteristieken EREDIVSIE Haarlem - Sparta 0-4 (0-2). 17. Sandel 0-1, 36. Houtman 0-2, 67. Sandel 0-3, 80. Houtman 0-4. Scheidsrechter: Luinge. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 6000. Volendam - RKC 1-0 (1-0). 51. Steur 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 4300. Gele k (RKC). BW Den E ri Bosch - Ajax 0-1 (04)). 81 Bergkamp 0-1. Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschouwers: 9.000. FC Utrecht - PSV 1-7 (1-4). 2. Willaarts 1- 0, 3. Lerby 1-1,13. Romario 1-2, 23. Romario 1-3, 25. Povlsen 1-4. 71. Romario 1-5, 83. Romario 1-6, 90. Ellerman 1-7. Scheidsrechter- Van der Ende. Toeschouwers: 17.500 (uitverkocht). Gele kaart: Heintze (PSV) en Ophof (FC Utrecht). Feyenoord - FC Twente 2-3 (0-1). 44 Elzinga 0-1, 67. Van Geel 1-1, 70. Nielsen 1-2, 79. Van Geel 2-2 (strafschop). 81. Huistra 2-3 (strafschop). Scheidsrechter: Dolstra. Toeschouwers. 10.029. Gele kaart: Roth (2x), Metgod, Troost (allen Feyenoord). Schmidt. Peeper, Rutten, De Koning en Duif (allen FC Twente). Rode kaart: Roth. Vitesse - Roda JC 2-0(1-0). 36. Hilgers 1- 0, 90 Latuheru 2-0. Scheidsrechter Reygwart. Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Vermeulen (Vitesse) en Verhagen (Roda JC). FC Groningen - FC Den Haag 2-1 (1-0). 30. Koorman 1-0, 56. Eykelkamp 2-0, 77. Otto 2-1. Scheidsrechter: Kammers. Toeschouwers: 6500. Fortuna - MW 1-1 (0-1). 7. Lanckohr0-1. 82. Duut 1-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 8500. Gele kaart: Maessen en Liesdek (beiden Fortuna), Thai en Driessen (beiden MW). t: Van /Vageningen). Emmen - De Graafschap 2-2 (1-2). 1. Van Stee 0-1, 10 Leeuwerik 0-2, 22. Schaap 1-2, 57. Veldwijk 2-2. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 1675. Gele kaart: Haverkort (Emmen). Eindhoven - RBC 2-0 (1-0). 8. Coumans 1-0, 72. Van Fulpen 2-0. Scheidsrechter Van Boekei. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Van Corstanje (Eindhoven), Meijer en Van der Laan (beiden RBC). Helmond Sport - Telstar 4-3 (3-1). 35 ündhout 1-0, 36. Van den Dungen 2-0, 42. Van den Hoogenband 2-1, 44. Kraus 3-1, 50. Van den Hoogenband 3-2, 70. Pronk 3- 3. 82. Meersen 4-3. Scheidsrechter- Van der Neut. Toeschouwers: 3000. Gele kaart Dusbaba (beiden Telstar). Go Ahead Eagles - Excelsior 2-0 (2-0). 3. Marbus 1-0, 22. Marbus 2-0. Scheidsrechter: Brekelmans. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Hofstede (GA Eagles) Heracles - DS'79 0-0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Liefden (DS). NAC-Veendam 3-0(1-0). 19 Van Gils 1- 0.48. Schapendonk 2-0,76. Schrijvers 3-0. Scheidsrechter- Van Haaften. Toeschouwers: 6108. Gele kaart: Nienhuis (Veendam). AZ - PEC Zwolle 0-0. Scheidsrechter Janssen. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Roos (AZ), Leusink, Westerbeek en Van Raalte (allen PEC). SW - Cambuur 2-2 1 -0). 18. Oosterlee 0- 1, 32. Van Velzen 1-1, 85 Koopman 1-2 (strafschop), 87. Tebbenhoff 2-2 Scheidsrechter Klootwijk. Toeschouwers: 3800. Gele kaarf Van Velzen en Rietbroek (beiden SVV). Bijzonderheid- 82 wedstrijd vijf minuten onderbroken wegens gooien van rotjes. Topscorers 1 Romano (PSV) 12, 2. Kieft (PSV) 10, 3. Van der Laan (Den Haag), Van den Brom (Vitesse) 8, 5. Ronald de Boer (Ajax), Van Geel (Feyenoord), Hoekstra (RKC), Houtman (Sparta), Nielsen (FC Twente), Berghuis, Steur (Volendam), Loggie (Willem II) 7,13. Fischer, Winter (A|ax), Otto (Den Haag), Povlsen (PSV). Van Loen (Roda JC). Willaarts (FC Utrecht) 6. Feiten betaald voetbal EREDIVISIE Negen wedstrijden. Aantal toeschouwers: 75.329. Na veertien speeldagen: 993.836. Best bezochte wedstrijd: FC Utrecht - PSV. 17.500. Slechtst bezochte wedstrijd: Haarlem - Sparta, 1500. Rode kaart: 1. Na veertien speeldagen: 9 Gele kaarten: 16. Na veertien speeldagen: 254. Meeste gele kaarten: Feyenoord - FC Twente: 9. Aantal doelpunten: 27. Na veertien speeldagen: 363. Hoogste uitslag: FC Utrecht - PSV, 1- 7. Eerste treffer- Willaarts (FC Utrecht), 2e minuut. Topscorer van de dag: Romario (PSV): 4. Aantal toeschouwers: 26.583. Na z speeldagen: 442.995. Best bezochte wedstrijd: NAC - Veendam, 6108. Slechtst bezochte wedstrijd: Go Ahead Eagles - Excelsior, 1000. Rode kaarten: geen. Na zestien speeldagen: 15 Gele kaarten: 18. Na zestien speeldagen: 266. Meeste gele kaarten- AZ - PEC Zwolle, 4. Aantal doelpunten: 22. Na zestien speeldagen: 428. Hoogste uitslag: Helmond Sport - Telstar 4-3. Eerste treffer: Van Stee (De Graafschap), 1e minuut. Topscorer van de dag- Van den Hoogenband (Telstar), Marbus (Go Ahead Eagles), 2. Topscorer a zestien speeldagen: Van Velzen (SVV), 18. ABERDEEN (GPD) - Hans Gill haus heeft zaterdag een droomde buut bij zijn nieuwe club Aber deen gemaakt. De ex-PSV'er won niet alleen met 3-0 tegen Dun fermline maar nam tevens twee van de drie treffers voor zijn reke ning. Met zijn eerste doelpunt bracht Gillhaus het publiek volledig in extase. Een voorzet van midden velder Bobby Connor rondde hij met een sensationele omhaal in de lucht af. Dat gebeurde na een kwartier. Amper vier minuten la ter kopte de Brabander nummer twee in de touwen en kon hij niet meer stuk bij de aanhang van Aberdeen. David Robertson bracht de eindstand op 3-0. Gillhaus was in de voorste linie geposteerd naast de vedette Char ley Nicholas. Willem van der Ark, na Gilhaus en doelman Theo Snelders de derde Nederlander bij Aberdeen, zat op de bank. Manager Alec Smith noemde het optreden van de spits, voor wie een recordbedrag van 1,8 miljoen gulden is neergeteld, „het meest indrukwekkende debuut van een buitenlander in de Schotse com petitie in twintig jaar. Zijn eer ste doelpunt inspireerde het hele team. Ik denk dat hij een nieuwe dimensie gaat geven aan ons voet bal. Gillhaus is een speler naar mijn hart. Als hij zo blijft spelen, Hoewel de international aan vankelijk nuchter reageerde op alle euforie ('Ik heb genoeg mee gemaakt, ik laat me niet meer gek maken'), besefte hij dat hij binnen een week was gepromoveerd van wisselspeler bij PSV tot vedette in Schotland. „Ik hoop net als Theo Snelders te bereiken dat Thijs Libregts weer naar mij komt kijken. Ik wil mee naar het WK in Italië en zal er alles aan doen om weer in beeld te ko- LONDEN (Reuter) - Landskam pioen Arsenal heeft stadgenoot Chelsea zaterdag verdrongen van de eerste plaats in de Engelse eer ste divisie door met 3-0 te winnen van Queen's Park Rangers. Chel sea kwam voor eigen publiek niet verder dan 2-2 tegen Southamp ton en bezet met een punt achter stand nu de tweede plaats, vóór Aston Villa. Het gelijkspel betekende wel dat Chelsea voor de 27e achter eenvolgende keer in eigen sta dion ongeslagen bleef. Gemakke lijk ging dat niet. Southampton Arsenal verovert weer koppositie nam een voorsprong van 2-0 door doelpunten van Matthew le Tis- sier, die vlak voor rust een straf schop benutte en in de 66e mi nuut voor de beslissing leek te zorgen. Chelsea herstelde zich echter en kwam binnen drie mi nuten op gelijke hoogte. Ex-Feye- noorder Kenneth Monkou gaf in de 73e minuut het voorbeeld, Ke vin Wilson volgde het 120 secon den later. De bijna 40.000 fans van Ar senal konden in het duel met Queen's Park de zevende compe titietreffer van Alan Smith al heel snel begroeten, maar moesten vervolgens bijna een uur geduld hebben voor meer. Ze werden toch nog op hun wenken bediend door Lee Dixon (strafschop) en invaller Sigi Jonsson. (Van correspondent Jurriaan van Wessem) MILAAN (GPD) Met een daverende 3-0 overwinning op Inter heeft AC Milan de hege monie in de Lombardische hoofdstad voor zich opgeëist. De hoge score in de 208e derby van Milaan was enigszins geflatteerd, maar de overwinning was meer dan verdiend. Het klasseverschil tussen de kampioen van Europa en die van Italië kwam pas in het laatste halfuur tot uiting. De lachende derde was echter Napoli, dat gisteren nog verder uitliep op de concurrentie ondanks het 1-1 glijkspel in eigen huis tegen Sampdoria. bunes boeiender dan het vertoonde spel bij de Milanese derby. Gisteren was daar echter geen sprake van. Het werd een boeiend gevecht in een hoog tempo. AC Milan ging te gen de verwachting in afwachtend van start. Trainer Sacchi bracht daarmee zijn collega Trapattoni in verlegenheid, want Inter had ook voor een afwachtende houding ge kozen. Steekspel Er volgde in de eerste helft een tac tisch steekspel, dat echter niet ten koste ging van het aanzien en de snelheid. Inter leek fysiek sterker in de felle persoonlijke duels en ver wierf de beste doelmogelijkheden. Topscorer Aldo Cerena miste de beste kans. Milan probeerde alleen met afstandschoten het vijandelijke net te vinden. Na de pauze nam Milan het initia tief over. De moedige Franco Baresi ging weer eens voorop in de strijd. In de vierde minuut trof hij bijna De fans van AC Milan zullen de overwinning van hun club opslaan in hun geheugen. Ook voor Marco van Basten was het een heuglijke dag. De oud-Ajacied leidde vlak na rust de overwinning in met een eer ste treffer. Het was zijn eerste goal in een Milanese derby. Na afloop maakte hij net als Rijkaard een on verschillige haast Hollands-nuchter aandoende indruk: „Een mooie overwinning en twee belangrijke punten", was zijn enige commen taar. De Italianen waren minder nuch ter. Voorzitter Berlusconi sprak van een,.historische overwinning, hoe wel de eindstand iets te overdreven Soms is het observeren van de tri- BRUSSEL (ANP)-De Nederlander markt was het Nederlandse Elftal, heeft hij met Anderlecht r P meer gewonnen. Vorige week ver- Anderlecht te kijk gezet. Met drie loor hij thuis met 0-1 van Gent, ook doelpunten in de tweede helft al een nieuwkomer. Bij Anderlecht, doel Marco van Basten blijft zijn tegenstander Mandorlini de baas. speelde Vos de club van Aad de Mos naar de tweede opeenvolgende derlaag: 3-1. KV Mechelen^dat terdag met 4-0 combinatie met Rijk- Nilïs en Grun ontbraken, de- aard. Een minuut later speelde hij buteerde de 17-jarige Nigeriaan Os- Verdelli uit en zette voor naar Van undu. Bij Ekeren deden de Neder- Basten, die wegdraaiend Van Rossum bewaker Ferri de score opende. In het laatste halfuur bouwde AC niet de enige Nederlan- Milande voorsprong uit. De egoisti- i St. Truiden, landers Brandts i de koppositie over. mee. Henk Vos is zijn streken verleerd. Vos In Nederland had hij enkele jaren geleden geen voetballeven meer. Erkend als groot talent, kwam hij woensdag tegen Finland, goed voor Van Basten (2-0), nadat hij Fern der die scoorde. Johnny Bosman sche Fuser scoorde halverwege de was bij KV Mechelen, net als tweede helft na een combinatie met meestal negatief in het nieuws. Hij speelde bij PSV, RBC en Willem II, maar verdween overal. Hij gedroeg zich niet altijd zoals het hoort en kreeg veel kaarten. De Brabander vluchtte de grens r het provincieclubje Eke- tien minuten tegen Sint Truiden vervanger verhoogden Mare Emmers (2) en Bruno Versavel tot 4-0. Hendrie Kruzen scoorde voor KV Kortrijk twee maal tegen Beerschot keling in de Europa Cup door Mal- Gullit) een diepte- Evani beheerst af. Voor In- ter betekent deze zware nederlaag extra gezichtsverlies na de uitscha- heugd met het verlies van Inter, dat nu een achterstand van drie punten heeft op de koploper. De Napolita- nen kropen door het oog van de naald tegen een sterk spelend Sampdoria. Maradona had zijn ploeg in de 25e minuut uit een straf schop nog aan de leiding geholpen, nadat doelman Pagliuca Alemao onderuit had gehaald. In de tweede helft had de bekerhouder het beste van het spel. Salsano raakte de lat en uit diens voorzet maakte Dosena in de 62e minuut gelijk. In de slotfa se miste Mancini de kans op de Ge- nuese zege. De spits sprak na afloop van een verloren punt. Juventus verspeelde ook een punt. In de laatste tien minuten liet het een 2-0 voorsprong (dank zij Za- varov en Fortunato) glippen: 2-2. De Romeinse derby eindigde in een 1-1 gelijkspel zonder incidenten. De wedstrijd werd om veiligheidsrede nen in de eeuwige stad rechtstreeks op de televisie uitgezonden. HAMBURG (DPA) - Bayern München is in een fraai decor herstkampioen van de Bondsrepubliek geworden. Voor 54.000 toeschouwers in het Westfalenstadion van Dort mund speelde de titelhouder 2-2 tegen Borussia, zodat de eerste helft van de competitie met 23 punten werd afgeslo ten. Leverkusen en Köln hebben evenveel punten, maar een slechter doelsaldo. In de Bondsrepubliek geeft de ten. Falkenmayer en Andersen wa- herfsttitel een goede indicatie voor ren goed voor de andere twee. De de krachtsverhoudingen. In 19 van laatste is, met Kuntz van Kai- de 26 gespeelde competities werd serslautern, topscorer met negen de beste club halverwege tevens de treffers. Voor Köln scoorden Has- kampioen. Toch heeft Bayern in de sier, Rahn én Littbarski. huidige editie genoeg achtervol- Leverkusen ging Bayern niet gers. Nog nooit was het op de helft voorbij door zijn gelijkspel bij zo spannend. Leverkusen en Köln Bremen: 0-0. De thuisclub stelde staan gelijk met de Beiers, Frank- bijna 24.000 toeschouwers teleur, furt op een punt, Stuttgart op twee. onder wie vele Oostduitsers die gra- Bayern, dat bijna een elftal ge- tis naar binnen mochten. Arie Haan blesseerden en geschorsten miste, beleefde, vier dagen voor de Eu- kwam tijdens het goede duel in ropese confrontatie met FC Ant- Dortmund met 2-0 voor, dankzij werp, een afgang met zijn VfB. Flick en Strunz. Breitzke en inter- Stuttgart verloor bij FC Homburg national Möller zorgden voor de met 2-4, na een achterstand van 0-4. eindstand. De volle tribunes tegen De Argentijnse spits Maciel, tot nog Bayern brachten het gemiddelde toe nog geen enkele keer trefzeker, van Dortmund op 38.000, verreweg scoorde twee keer. het hoogste. Ook de andere vereni- Borussia Mönchengladbach staat gingen mogen niet klagen. Tot nog voor het eerst in zijn geschiedenis toe werden de wedstrijden bezocht halverwege onderaan. De ploeg van door 3,2 miljoen mensen, een half Igor Belanov verloor thuis met 0-1 miljoen meer dan vorig seizoen. van Uerdingen, waardoor al zeven nederlagen op rij zijn geleden. Nog FC Köln verloor thuis met 3-5 van nooit, ontsloeg Borussia een trainer. Eintracht Frankfurt. Eckstein was De verwachting is, dat met die tradi- de beste schutter met drie doelpun- tie binnenkort wordt gebroken. ren. Hij promoveerde met die club (3-1), Van Ankeren en de Zeeuw naar de hoogste klasse en bewaart Van Vossen met de hak hadden r daarin zijn doelpunten mooiste wedstrijden: Twee tegen Club Brugge, nu drie tegen An derlecht. Voor 7000 toeschouwers bleef het tot de 77e minuut 0-0, waarna Vos voor het eerst raak mikte. Hij kapte Adri van Tiggelen tot twee maal toe uit. „Die wordt al een dagje ouder", lachte hij na afloop. Zeven minuten later maakte Vos 2-0. Oliviera zorg de voor 2-1, Vos bracht de eindstand in de slotminuut op 3-1. Sinds Aad de Mos, grappig be doeld of niet, vertelde dat hij in de aandeel in de produktie van Beve- ren tegen Antwerp (3-1). FF. Verheugd Napoli toonde zich'ook (Van onze correspondent Ruud de Wit) MADRID Een uitblinkende Ronald Koeman heeft zaterdag niet kunnen voorkomen dat Bar celona een 1-0 nederlaag leed bij Atletico de Ma drid. Koeman, die in het met 30.000 toeschou wers mager gevulde Vincente Calderon-stadion zijn beste wedstrijd tot nu toe in Spanje speel de, kreeg te weinig steun van het middenveld om de aan het begin van de eerste helft opgelo pen achterstand weg te werken. Het was ook aan de Nederlander te danken dat het elftal van Johan Cruijff niet met een grotere nederlaag naar de Catalaanse hoofdstad moest terugke ren. Cruijff had tegen zijn gewoonte in zijn elftal met een verdedigend concept het veld in ge stuurd. Koeman speelde laatste man en de aan val bestond slechts uit Beguiristain, Salinas en Laudrup. Barcelona begon sterk, met onder meer een uitstekende kans voor Salinas, maar slaagde er niet in te scoren. Toen vervolgens de Madrileens uitblinker Manoio in de elfde mi nuut doelpuntte, nadat hij door een ongelukkig misverstand tussen doelman Zubizarreta en Aloisio de bal voor zijn voeten had gekregen, was het gedaan met de aanvallende initiatieven van Barcelona. In de laatste vijf minuten van de eerste helft was het slechts aan Koeman en Zu bizarreta te danken, dat een wervelende Futre en een onverslijtbare Bustingorri de score niet verder opvoerden. In de tweede helft kon een onmachtig Bar celona op gen enkele wijze het spel naar zich toe trekken.Een weinig spraakzame Cruijff vond na afloop dat zijn elftal uitstekend gespeeld had en slechts had verloren, omdat aan het begin enige goede kansen waren gemist. „Ik kan dit elftal niets verwijten en er is voor de toekomst geen enkele reden tot paniek". De overwinning van Atletico op Barcelona had tot gevolg, dat Real Madrid steviger alleen op kop in de Spaanse competitie blijft. Zelf won Real de moeilijke uitwedstrijd tegen Tenerife met 2-3, door doelpunten van Hugo Sanchez (tweemaal) en Butragueno. De overwinning kwam moeizaam tot stand en halverwege de tweede helft keek Real nog tegen een 2-1 achter stand aan.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14