PORT sroo"rrv Bevlieging Bergkamp is genoeg voor Ajax Romario: de slagroom op de taart Baresi moet brommen Belloumi vrij op borgtocht Van arbiter Taal noch teken vernomen Profclub Haarlem is te koop PSV produceert zevenklapper in Utrecht Hiele ontploft bijna Jockey boekt 1138 zege's Deen Flemming Povlsen zwaar geblesseerd MAANDAG 20 NOVEMBER 1989 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 MILAAN (Reuter) - Franco Baresi, aanvoerder van AC Milan, is zater dag door de rechtbank van Milaan veroordeeld tot tien maanden ge vangenisstraf. Ook moet hij bijna 8500 gulden boete betalen. De rechtbank achtte hem schuldig aan ontoelaatbare financiële handelin gen bij de club, vijf seizoenen gele den. Baresi slaagde er niet in „inoffi ciële betalingen" van de club voor de belastingdienst te verantwoor den. Het is overigens vrijwel zeker dat Baresi, tevens aanvoerder van het nationale elftal, niet hoeft te zitten. Hij en de andere veroordeelden hebben aangekondigd in beroep te gaan. Volgens gerechtelijke bron nen in Milaan is het onwaarschijn lijk dat wie dan ook in de zaak daad werkelijk naar het gevang moet. Ook de toenmalige trainer Nils Liedholm en oud-voorzitter Gui- seppe Farina kregen zware straffen te horen. De Zweedse trainer moet volgens het vonnis een jaar naar de gevangenis en is veroordeeld tot het betalen van 12.500 gulden boete. Hij ontdook de belasting. De straf van Farina is vijfjaar en ruim 46.000 gul den boete vanwege het verduiste ren van geld. In totaal werden twin tig personen veroordeeld, onder wie vijf andere voetballers. Twintig an dere gedaagden werden vrijgespro ken. AC Milan was na het financiële schandaal vrijwel failliet. De club werd in 1986 gered door de huidige voorzitter Silvio Berlusconi, die vooral door het aantrekken van Gullit, Van Basten en Rijkaard de absolute top bereikte. De dame die gisteren het topduel in de Afdeling Lei den tussen Randstad Sport en VTL wilde bezoeken moest met haar kinderwagen (en baby daar in) vreemde toeren uithalen om ook daad werkelijk bin nen de poorten te geraken. Er daar niet veel DEN BOSCH (GPD) De jonge spelers van Ajax presteren te weinig en eten te veel patat. Vindt Leo Beenhakker, die in Amsterdamse gezinnen het liefst schalen dampende aardap pels, verse groente en een eerlijk stuk vlees opgediend ziet. Het eetgedrag van de jongeren heeft bij Ajax de afgelopen weken kennelijk navolging gekregen. Mogelijk zijn er wat ex tra fricadellen en kroketten in het vet gegooid, want behalve de 'patat-generatie' leken ook de ouderen, opgevoed met zuurkool en vette jus, gisteren tegen BW Den Bosch met ern stige maag- en darmklachten te tobben. stond namelijk een paaltje op hinderlijke wij ze in de weg. Met vereende krachten lukte het uiteindelijk om moeder en kind naar bin nen te loodsen. Misschien had het allemaal toch wat een voudiger ge kund als het hek ernaast was geopend. (foto Loek Zuyderduini Ajax was, al dan niet door verkeer de voedselgewoonten, in De Vliert niet of nauwelijks vooruit te bran den en riep slechts medelijden op. De ploeg, weer met Vink en Roy maar zonder Larsson (liesklachten) en Winter (ziek) en ook nog zonder Pettersson, dankte het aan een be vlieging van Bergkamp, veruit de gevaarlijkste aanvaller al was nodig dat er naderhand nog gelachen kon wor den (0-1). Oók door Leo Beenhakker die toch beter zou moeten weten en er verstandig aan zou hebben ge daan een straftraining op het pro gramma te zetten. Waarschijnlijk om er bij Ajax niet een nog grotere warboel van te ma ken, liet Beenhakker forse kritiek achterwege. Zo leuk Zo laat de doorbraak van Roy. te- nummer tien in de spelverdelersrol gen Den Bosch kleurloos, en Wit- is in ieder geval geen oplossing, zo schge, voortmodderend in het twee- werd twee weken geleden tegen FC de elftal, nog steeds op zich wach- Groningen en gisteren tegen BW ten. De gebroeders De Boer en Den Bosch duidelijk. Bergkamp kennen inmiddels ook Behalve Richard Witschge heeft hun beperkingen, al is het talent c tegenzeglijk aanwezig. Van de aan komende generatie is tot nu toe al leen Marciano Vink nog niet door het ijs gezakt. De 19-jarige verdedi ger, technisch begaafd, onverstoor baar en appetijtelijk frivool, blijkt zelfs in een matig marcherende ook Arnold Scholten weinig begrip voor de aanpak van Beenhakker. De middenvelder, bij Ajax bezig aan zijn vierde contractjaar, wordt ondanks de reeks blessures stelsel matig over het hoofd gezien. Schol ten, die de hoop op een Frans avon tuur Nice en St. Etienne hadden ploeg op de been. Weinig andere vage interesse - inmiddels uit het Ajacieden kunnen dat dit seizoen an zichzelf zeggen. De tekenen van onrust nemen in tussen toe. De fricties onderling al evenzeer, zoals de affaire-Witschge bewijst. De arriveés verwijten de toch al niet in de Meer. Op het na 14 getalenteerde nummer tien egöios- wedstrijden opgemaakte tussen- me, gebrek aan inzet en te veel pa- rapport van Ajax, wemelt het van de tatjes mét. Dat Beenhakker er niet onvoldoendes. Beenhakker heeft in slaagt een akkefietje met de (mo- het elftal nog niet naar zijn hand menteel broodnodige) vernuftige kunnen zetten en het is opvallend technicus met spelinzicht snel uit dat spelers onder zijn leiding eerder de wereld te helpen, roept vraagte- slechter dan beter zijn gaan spelen, kens op. Frank de Boer met shirt- CAIRO (REUTER) - De Algerijnse voetbalinternational Lakdar Bel loumi is gisteren op borgtocht vrij gelaten door de politie van Cairo. De speler wordt ervan beschuldigd een Egyptische arts in een hotel in de Egyptische hoofdstad mishan deld te hebben. Gevreesd wordt dat het slachtoffer blind blijft aan zijn rechteroog. Volgens ooggetuigen zou Bellou mi in de eetzaal van het hotel, waar de Algerijnse ploeg na de nederlaag UTRECHT (GPD) LEIDEN - De afdelings wedstrijd De Sleutels-SVOW (met name voor SVOW belangrijk in verband met de twee de periodetitel) ging afgelopen zaterdag niet door. De voor dit duel aangewezen leidsman, de Haagse scheids rechter Taal, kwam niet opdagen. De Sleutels, als thuispelende vereniging, stelde daarop alles in het werk om een vervangende scheidsrechter te vinden. Het leek er op dat dat inderdaad zou lukken want de Oegstgeester arbiter Koppel werd bereid gevonden de wedstrijd te leiden. Inderdaad verscheen Koppel rond tien over drie, ruim veertig minuten na het geplande aanvangstijdstip, op de Vliet maar toen weigerde SVOW te spelen. Dick Bamhoorn, voorzitter van De Sleutels, benadrukte dat alles in het werk was gesteld om het duel door gang te laten vinden. "Er was een rapporteur aanwezig die het allemaal van dichtbij heeft gevolgd. Het was balen voor zowel De Sleutels als SVOW, maar volgens de reglementen hoeft er maar een halfuur te worden ge wacht". Van de Haagse arbiter werd, ondanks pogingen tot telefonisch kontakt, taal noch teken HAARLEM (GPD) FC Haarlem is te koop. Het bestuur van de hope loos onderaan de ranglijst van de eredivisie bungelende club is bereid morgen reeds voltallig af- of terug te treden mocht zich een kapitaal krachtig bedrijf of persoon melden, die Haarlem in zijn geheel wil over nemen. Volgens het (nog) zittende bestuur zijn er diverse constructies te verzinnen waardoor het plan gerealiseerd kan worden. Een mogelijkheid zou zijn te werken naar een model zoals dat in het verleden bestond bij clubs als AZ en FC Amsterdam, en heden ten dage bestaat bij SW, waar individuele geldschieters (respectievelijk de ge broeders Molenaar, Dé Stoop en John van Dijk) het voor het zeggen hadden en nog hebben. blonde hoofd heeft gezet, zei giste ren zo snel mogelijk bij Ajax te wil len vertrekken. De sterke voorkeur gaat uit naar en buitenlandse club die tussen de 700.000 en 900.000 zal moeten neertellen voor de aan de bank vastgegroeide speler. Tegen zijn oude club mocht Scholten het weer eens proberen, maar optimisme voor de toekomst putte hij daar niet uit. „Want als ie dereen fit is, sta ik er weer gewoon naast. Het gaat met Ajax dit seizoen allesbehalve denderend. Toch speel ik nauwelijks. Dat zegt mij genoeg". Scholten, op de plaats van Winter, overtuigde niet in De Vliert en hij was niet de enige. Ajax wist zich geen raad met het veldoverwicht, koos voor een gezapig tempo zon der demarrages en speelde Den Bosch aldus keurig in de kaart. Het taktische geschuif van Beenhakker loste de problemen niet op. Ajax startte met Bergkamp in de spits en Willems daar vlak achter, switchte naar het koppel De Boer/Bergkamp en eindigde met Fischer/De Boer. Bergkamp, die het op drie verschil lende posities mocht proberen, zorgde er in de slotfase voor dat Ajax bij de degradatiekandidaat niet op 0-0 bleef steken. De fraaie wijze waarop Bergkamp na 81 troosteloze minuten Ajax aan twee punten hielp een effectvol schot van afstand deed vermoeden dat hij de snackbar de afgelopen week links heeft laten liggen. PAUL ONKENHOUT Romario de Souza Faria is de slag room op de taart van PSV. De anders zo slaperige, maar nu opmerkelijk gretige baltovenaar uit Rio de Janeiro produ ceerde gistermiddag bij FC Utrecht vier van de zeven PSV- treffers (1-7) en bracht daarmee zijn totaal in negen wed strijden op twaalf. De laatste was opnieuw de fraaiste. Net als eerder tegen Steaua Boekarest, toen hij half Nederland in vervoering bracht door de onnavolgbare manier waarop hij het derde doelpunt maakte, keken de bijna 18.000 toe schouwers in de Galgenwaard zich gistermiddag de ogen i 0-1 tegen Egypte verbleef, glas hebben gebroken gens te hebben weggegooid. De arts, Abdel-Hadi, kreeg splinters in zijn oog. Aanvankelijk verhinderde de Al gerijnse ambassade in Cairo dat Belloumi gearresteerd werd. Zater dagavond werd hij toch aangehou den en verhoord. Na betaling van een borgsom van 3800 dollar (8000 gulden) werd de verdachte voorlo- pig vrijgelaten. In afwachting van het verdere onderzoek moet de spe- Vanaf de rechterkant verzond Ge- orde. Hij gaat gewoon drie man Ier zich beschikbaar houden van de rets zes minuten voor afloop een ho- voorbij en scoort". Egyptische justitie. Een woordvoer- ge voorzet. Romario ving de bal met Hij doet dat de laatste weken aan der van de de Algerijnse voetbal- de borst op, legde hem dood voor de lopende band. Maar zo gemakke- bond liet echter weten dat Belloumi z'n voeten en stuurde vervolgens lijk als hem dat gistermiddag werd zondag gewoon met de selectie naar Verrips en doelman Van Ede de ver- gemaakt, beleven aanvallers het huis vliegt. keerde kant op. Uit pure blijdschap maar zelden. Zelfs als ze van het ka- Volgens de Algerijnse ambassade kegelde de Braziliaan de bal vervol- liber Romario zijn. Overmoedig ge in Cairo was de Egyptische arts ge- gens loeihard in het lege doel. „Ro- raakt door de vlotte openingstreffer wond geraakt tijdens een vechtpar- mario is een van de supersterren in van Willaarts, die Nielsen de bal tij in het hotel tussen Egyptische en het wereldvoetbal", prees Vanen- door de benen speelde en Van Breu- Algerijnse supporters. Hij deelde burg de Braziliaan, die vooral opviel kelen binnen 90 seconden passeer- mee dat Belloumi op dat moment door een serie gave en nimmer zelf- de, viel FC Utrecht met man en met de rest van de selectie op de zes- zuchtige acties. „Geef hem nou macht aan. De snelle gelijkmaker de etage van het hotel verbleef. maar de bal, dan komt het vanzelf in van Lerby had een waarschuwing moeten zijn. De thuisclub deed ech- ter of z'n neus bloedde, forceerde vier hoekschoppen op rij maar groef in feite het eigen graf. Vergiet Die naieve speelwijze kwam FC Utrecht duur te staan. Te meer i ROTTERDAM (ANP) - Joop Hiele is furieus op drs. Joop van der Reij- den. De doelman van Feyenoord stelt de tijdelijke bewindvoerder in de Kuip verantwoordelijk voor het afketsen van zijn transfer naar Mont- pellier, de Franse club van Wilbert Suvrijn. „Die man weet van toeten noch blazen", brieste de tweede sluitpost van Nederland in de microfoon van Radio Rijnmond. „Hij weet nog minder van het betaalde voetbal dan een amateur. Ik voel me ronduit a- sociaal behandeld. Na dertien Feyenoord-jaren had ik op meer loyali teit gerekend". Op 9 november werd Hiele (30) opnieuw door Montpellier benaderd, nadat in de zomer zijn overgang naar Frankrijk was afgesprongen op de hoge vergoedingssom die Feyenoord toen nog voor hem vroeg. Bob Maaskant, de zaakwaarnemer van Hiele, kaartte de belangstelling van Montpellier bij Van der Reijden aan, die twee weken bedenktijd vroeg. Hiele en Montpellier hadden echter haast, omdat morgen in het Franse voetbal de overschrijvingstermijn verstrijkt. Van der Reijden bleek niet bereid tot meewerken. De oud-staatssecretaris schrok even min van het „ultimatum" van Montpellier, dat vrijdagavond 24.00 uur afliep. „Zaterdagmorgen om elf uur maak ik mijn beslissing bekend", zei Van der Reijden eind deze week tegen de verblufte Hiele, die bij kans ontplofte van woede. Van der Reijden toonde zich nauwelijks onder de indruk van de har de uitlatingen van Hiele. die overigens uitstekend speelde tegen FC Twente. „Ik kan me zijn boosheid best voorstellen", liet de tijdelijke Feyenoord-manager weten. „Ik kan wel wat hebben. Als staatssecreta ris werd ik dagelijks geconfronteerd met ontevreden mensen". Hij verklaarde de transfer van Hiele niet moedwillig te hebben ge blokkeerd. „Montpellier wilde slechts de helft betalen van het bedrag dat ik in mijn hoofd had. Van onderhandelingen wilde de clubleiding niets weten. Welnu, ik laat me geen eenzijdig dictaat opleggen. Boven dien wilde ik eerst een goede vervanger voor Hiele hebben. Dat lukte echter niet op korte termijn". Zelfs met handen en voeten i. Die stand stond al na 25 minuten op het scorebord. Tien minuten na dat de verdediging, die voortdurend de gelijkmaker van Lerby kroop op een lijn opereerde, zo lek was als Romario achter de rug van Stein- een versleten vergiet. Steinmann en mann vandaan en verlengde hij de De Koek klungelden als beginnelin- voorzet van Heintze met een gave „kwam dat doelpunt van Utrecht ons helemaal niet zo slecht uit. Dat was misschien wel de impuls die de ploeg nodig had". Het deed de PSV- trainer vooral deugd dat Lerby na die snelle achterstand een van de gen, ex-Ajacied Ophof kon op z'n fa- knal. Met twee mislukte terugspeel- gangmakers in de ploeg was. Daags voriete schoenenmerk geen orde in ballen van De Koek en Alflen kre- de chaos scheppen. „Het leek wel of gen Romario en Povlsen de kansen Ophof de doos nog om z'n schoenen op een presenteerblaadje. De ont had", verbaasde PSV-trainer Guus moeting Hiddink zich naderhand. „Hij stond treffers voortdurend te schaatsen". Het was (twee keer) en Ellerman golden lou daarom een wonder op zich dat de ter als toegift voor het massaal op schade voor de rust beperkt bleef gekomen Utrechtse publiek, tot vier PSV-treffers. „Achteraf', besefte Hiddink zich, het dramatische verlies Deense nationale ploeg in Boeka rest had Hiddink 'heel even' met daarmee beslist; de zijn Deense internationals gespro- de rust van Romario ken. „Je merkte vanmiddag aan al les", gaf hij de Denen net iets te veel ASCOT (REUTER) - Na twee pogin gen donderdag en vrijdag, is de Britse jockey Peter Scudamore za terdag geslaagd in zijn poging re cordwinnaar te worden. Zaterdag bleef hij op Ascot met het paard Ar den overeind en verbeterde de be staande topprestatie van 1138 over winningen. Het record stond sinds 1984 op naam van John Francome. De twee eerdere pogingen lukten niet omdat Scudamore beide keren op de laatste hindernis uit het zadel werd geworpen. De 31-jarige Scudamore gebruik te elf jaar om tot het geweldige aan tal van 1139 overwinningen te ko men. Eerder dit jaar kwam de joc key al in de recordboeken terecht door het seizoen 88/89 af te sluiten met 221 overwinningen. Deze grens lijkt de jockey ook weer te over schrijden. Vijf en veertig procent van de races die hij tot nu heeft ge reden bracht hij op zijn naam. De meeste jockeys zijn al blij met een winstpercentage dat schommelt tussen de tien en vijftien. Scudamore heeft zich letterlijk zwetend een weg naar het succes gezocht. Dagelijks bezoekt hij de sauna om op het ideale gewicht te blijven. Voor dag en dauw is hij uit de veren om zijn paarden te trainen en voor iedere race inspecteert hij te maakt, en weet dus wat voor fantas- voet de baan. „Ik wil nog zeven jaar tisch evenement het is", blikte Ler- doorgaan. Mijn enige angst is de fa- by in Utrecht terug. „Het was m'n tale val. Iedere jockey leeft met die laatste kans. Dat is niet gelukt. Ik vrees dat het op een dag abrupt ein- heb daardoor toch een paar dagen digt", aldus de recordhouder, stuk gezeten. Het is nu een kwestie van de knop omdraaien. Ik heb nu alleen nog de competitie en de Eu ropa Cup waar ik mij op kan rich ten. Met revanchegevoelens heeft dat echter niets te maken. PSV en het Deense nationale elftal, dat zijn „Ik heb het WK een keer meege- „dat ze zich wilden revanche- twee totaal verschillende zaken. Die UTRECHT (GPD) De technische kerknie. Een kijkoperatie moet de- ze jongens is dit een goede leer- staf van PSV houdt er terdege reke- finitieve opheldering verschaffen. school. Hij had nog wat rubberen ning mee dat Flemming Povlsen Povlsen zou daarmee de vierde benen, daaraan kun je zien dat ze moet worden bijgeschreven op de speler zijn op wie PSV voorlopig moeten wennen aan voetbal op dit over Romario" lijst van langdurig geblesseerde geen beroep meer kan doen. Aan niveau", spelers. De Deense international Vanenburg en Kalusha wordt pas moest zes minuten na de rust van gedacht na de winterstop, voor Cho- FC Utrecht-PSV naar de kleedka- vanec geldt hetzelfde, mer worden gedragen na een on schuldige botsing met Utrecht-ver- De trainer van PSV maakte na de dediger Lettinck. Clubarts Van den rust van een nood een deugd en oro_ Hoogenband vermoedt een scheur- bracht de jeugdspeler Kammeron lopen afs ik er tegen Fortuna niet zeven keer werd verslagen, tje in de buitenmeniscus van de lin- in het veld voor Povlsen. „Voor de- weer bij ben". ALBERT GEESING Een lichtpuntje voor PSV is de spoedige rentree van Kieft, die ver moedelijk zaterdag al weer kan spe len. „Deze week train ik weer volop Ede, die met de groep mee. Het moet al gek twaalf keer werd gepasseerd Dat gold ook voor Cees Loffeld, de trainer van FC Utrecht. „Het grootste verschil tussen ons en PSV was het tempo", stelde hij timide vast. „De PSV'ers waren voortdu rend aanspeelbaar, ook doordat ze onophoudelijk van positie wissel den. En dan heb ik het nog niet eens De Braziliaanse kwelgeest was voor een niet gering deel verantwoordelijk voor de ont luistering van FC Utrecht. Dat was nog het meest pijnlijk voor de dit uitblinkende doelman Van dertien wedstrijden pas MAANDAG 17 00-18.00 EURO: Tennis kampioenschappen voor vrouwen in Bir mingham. 18 00-19 00 EURO: Tennis: World Youth Cup. 18 50-19 20 RTL V: Match 19.00-19.25 Ned 2: Sportpanorama. 19 00-21.00 EURO: NHL IJshockey: wed- stnjd van de week. 20 10-20 30 BBC 2. Autoraces: tweede dag van de vierdaagse RAC Lombard Ral ly door Engeland 21 00-22.00 EURO What a Week 22 00-23.00 EURO. International Motor Sport 23 00-00 00 EURO Boksen. Hagler- /Hamsho en Hagler/Hearns 00 00-00 30 EURO RAC Rally 00.30-02.30 EURO NHL IJshockey: wed-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13