'Het moet nog een beetje groeien' Nathalie Geeris wil 't hoogste bereiken ana Enige echte Hollandse Milanfanclub wacht op meer belangstelling Leidse tennisjeugd doet het goed inan U.V.S. - HERMES-D.V.S. Egypte plaatst zich Voetbalster Ter Leede in Oranje HAARLEM Vanmiddag speelt Nathalie Geeris de belangrijkste wedstrijd uit haar prille voetballeven. Als bondscoach Bert van Lingen de Haarlemse tenminste laat opdraven in de interland te gen Ierland, die om 15.00 uur op het veld van ZFC in Zaandam be gint. Want verder dan vriendschappelijke landenwedstrijden heeft de 17-jarige rechtsbuiten van Ter Leede het nog niet ge schopt. Tegen de Ierse afvaardiging is het menens: Nederland be gint hiermee aan de voorronde voor de Europese kampioenschap pen. Waar en wanneer 'het eindtoernooi wordt gehouden, weet Geeris nog niet eens. "Dat zie ik dan wel weer", stelt de ClOS-studente nuchter. "We moeten in onze poule afreke- gen Ierland. "De concurrentie in on ze groep is groot. Bovendien heeft de trainer de opstelling nog niet be kend gemaakt. Die selectie vind ik altijd heel spannend. Eerst word je i met Ierland en Noord-Ierland bij de laatste dertig gekozen, dan bij om ons te plaatsen. Het enige wat ik de laatste twintig en uiteindelijk over die landen heb gehoord is ze blijven er zestien over. Mijn ploeg- tot de laatste minuut blijven knok- genote Marion van der Ploeg (bij ken. Maar de wedstrijdbespreking Ter Leede red.) is dit keer bij voor- moet nog komen. Dan krijgen we beeld niet door de selectie heen ge- ook tactische aanwijzingen". komen. Ook Tineke Datema zit er in Die kan de jonge Haarlemse goed i tegenstelling tot bij andere inter- gebruiken, want met haar vier jaar lands niet bij", voetbalervaring steekt zij schril af Van Lingen heeft met speelsters bij de meesten van haar medespeel- als Geeris en de eveneens 17-jarige sters. Geeris, die als meisje al wel —Margriet Limbeek voor de jeugd ge snel bij de nationale jeugdselectie kozen. De Ter Leede-spits beseft terecht kwam, maakt nu een jaar dat zij zich iedere keer weer moet deel uit van het volwassen keur- bewijzen en zou dat vanmiddag het korps van Van Lingen en Jan Der- liefst met één of meerdere treffers ks. Maar in de competitie acteert zij doen. "Ik scoor regelmatig, ik moet pas enkele maanden op het hoogste het niet alleen van mijn voorzetten niveau. "Spaarnestad, mijn vorige hebben". vereniging, kwam in de hoofdklas- De Haarlemse studente, die van- se .uit. Om interregionaal te gaan middag van dichtbij wordt gadege spelen, moest ik naar een andere slagen door familieleden en Ter vereniging uitzien. Via het zaalvoet- Leede-speelsters, profiteert volop bal kende ik al meisjes van Ter van de regeling die bij het CIOS in Leede. In Sassenheim voetballen ze Overveen voor topsporters geldt, op het hoogste niveau en het is er "Ik krijg vrij voor trainingen met de nog gezellig ook". selectie en kan mijn tentamens ver- In zo'n atmosfeer gedijt Geeris, schuiven. Sport betekent inderdaad die het voetballen van haar vader af- veel voor mij. Ik denk erover naast keek. Net als haar moeder handbal- voetbal tennis als keuzevak te ne- de ze jarenlang. Maar van hoger- meh. Als ik mijn opleiding heb afge- hand moest de jonge Haarlemse uit- rond, zoek ik wel een baan in de eindelijk ophouden met die sport, sport. Nee, niet in het onderwijs, lie- Geeris: "Zaalvoetballen mocht ik ver iets in de organisatorische ook niet meer, sinds ik bij de natio- sfeer". nale selectie zit. Maar dat vind ik "In het voetbal wil ik het hoogste niet zo erg, ik voetbal toch veel lie- bereiken. Daarvoor ben ik best be ver op het veld". reid het t Toch durft Geeris alleen maar te Ik rook t hopen op een plaats in de basis te- ik pas m RKViil^ Martina Navratilova lijkt de schouders op te halen in haar partij van gisteren tegen Monic 'iia Slims-toernooi in New York. Zo gemakkelijk ging het niet al won zij wel met 6-3,5-7 en 7-5. Festo is favoriet in toernooi Lu ba ander opzij te zetten, tl drink niet. Stappen doe de wedstrijd. Verder pro beer ik zo veel mogelijk van mijn trainers en oudere medespeelsters op te steken. Daarnaast heb ik wel wat meer ervaring dan die vier jaar dat ik in clubverband voetbal. Ik weet wel dat ik vroeger als ik uit school kwam meteen ging voetbal len met de jongens op het plein, uit- Meisjes deden toen nog nauwelijks dat verandert LEIDEN - Na de vroegtijdig schakeling van Luba Leiden ploeg van Festo BW 2 duidelijk fa- mij nog wel. Bij mij op school zijn er elk geval genoeg meisjes die ook voriet voor een plaats in de finale van het Luba-basketbaltoernooi. De Voorburgers schakelden eerder al promotiedivisionist Lokomotief uit en kunnen met de hulp van spe lers uit het eerste team een geslaag de gooi doen naar de Ton Kallen berg-bokaal. Die is nu nog in han den van Leiderdorp, dat een jaar ge leden Voorburg in de finale nipt versloeg (66-64). Leiderdorp kan zich morgen, wanneer de resterende drie wed strijden uit de kwartfinales afge werkt worden, in de Vijf Meihal plaatsen voor de laatste vier van het toernooi. De bekerhouder krijgt het echter niet makkelijk. Tegenstan der Hoofddorp heeft in de' voorron de al laten zien tot huzarenstukjes in staat te zijn. De ploeg van coach Lammerts hield Leiden ste plaats daarmee ting met Voorburg. Als rayonploeg heeft Hoofddorp een 10-0 voor- Erkenning van een fanclub door de sprong ten opzichte van het in de AIMC (Associazione Italiana Milan eerste divisie uitkomende Leider- Clubs), de overkoepelende organi- dorp. satie van AC Milan-aanhangers, Leiderdorp is niet meer de sterke schijnt deuren te openen die voor ploeg van twee seizoenen geleden, 'wilde' supporters in het slot blij- toen de aansluiting met de promo- ven. Het biedt de leden veel meer tiedivisie op het nippertje werd ge- mogelijkheden dan zo nu en dan mist. Vorig jaar moest coach Bert een bezoek aan wedstrijden van de Samson de rol van smaakmaker ongekend populaire Noord-Itali- bieden. Voor 25 gulden per jaarkrij verlaten aan concurrent Leiden en aanse topper. Althgns, volgens gen ze bovendien een maandblad LEIDEN - De Leidse tennisjeugd tot en met 12 jaar heeft afgelopen weekeinde in Breukelen uitstekend ge presteerd tijdens wedstrijden in het Audi A-circuit waarin om de twee weken de beste 32 spelertjes van Ne derland opdraven. Ook in de categorieën tot en met 14 en 16 jaar was het district Leiden vertegenwoordigd, maar daar waren de resulaten minder. In totaliteit bewees de jeugd dat de aansluiting met de landelijke top aanstaande is. Martin Verkerk bereikte de kwartfinale door sterk aanvallend spel. In de kwartfinale trof hij Peter Wessels, de eerste geplaatste. Bij een 4-2 voorsprong stokte de aanvalsdrift, zo constateerde zijn privécoach Frank Vahle, die de technische en taktische vorming van het talent voor zijn rekening neemt. Dé klapper maakte de Noordwijkerhoutse Jolanda Mens. Zij bereikte de laatste vier hetgeen een prestatie van formaat genoemd mag worden. Martijn van de Berg en Ruby Pennings moesten al in de eerste ronde af haken. Bij de 14-jarigen geen verrassingen. Ralph van der Velde en Marieke Bethlehem sneuvelden al in de eerste ronde. Bij de 16-jarigen wist Rogier van Duyn 'eindelijk' te winnen van Ivo Snelders, voormalig nationaal kampioen. "Ik heb altijd al lekker tegen hem gespeeld maar nooit gewonnen", aldus de verheugde Van Duyn. Jammer genoeg liet hij in de tweede ronde tegen Mike Willems te veel beslissende punten liggen, geheel te gen zijn gewoonte in: 3-6, 3-6. Benny de Bruin en Barthel Swart speelden een teleurstellende eerste ronde in de oudste groep, al herstelde De Bruin zich door de troost-finale te bereiken. "Waar slaat dit nou weer op?" was het commentaar van Mirjam Siemerink en Nathalie van der Voort dat werd meegedeeld dat er voor een tweede maal moest worden geloot. Bij de eerste loting werd een 'verkeerd' plaatsingsschema gebruikt en dat had hen een te kloppen tegenstander opgeleverd. De tweede loting bracht hen latere halve finalisten. Beide meisjes verloren na een behoorlijke wedstrijd tegen Stephanie Rottien en Maaike Houdstaal. In de troostronde - zaterdagavond om 22.15 uur gespeeld - wist Miijam van Nathalie te 6-3, 6-5. KWALIFICATIE WK Egypte - Algerije 1-0 (1-0) 4 Hossam Hassan 1 - 0. Scheidsrechter: Ben Naceur (Tun). Toeschou wers: 85.000. Gele kaart: Benhalima (Alg). Eerste wedstrijd: Algerije - Egypte 0-0. Egypte gekwalifi ceerd voor eindronde WK in Italië. BUNDESLIGA FC St Pauli - Fortuna Dusseldorf 1 -0,1 .FC Nürnberg - VALKENSWAARD Enkelspel, kwartfinales: Zöcke (BRD) - Stich (BRD/6) 6-3 6-4; Srejber (Tsj) - Goldie (VSt/16-4 6-3; Winogradsky (Fra) - Olhovski (Sov) 6-3 6-2; Cahill (Aus/2) - Riglewski (BRD) 6-4 6-7 (3-7) 6-2. Dubbelspel, kwartfinales: Siemerink/Vekemans (Ned) - Feenstra/Kempers (Ned) 6-2 7-6 (7-4); JOHANNESBURG Mannen, kwartfinales: Rive (VSt) - Muller (ZAt) 6-3 6-3, Chamberlin (VSt) - Robertson (ZAf) 6-4 7- 5, Bates (GBr) - Botha (ZAf) 6-4 6-4, Van Rens- burq (ZAf) - Pate (VSt) 7-6 6-2. BUDAPEST, Open Hongaarse Mannen, enkel: voorronde: Devrind (Ned) - Masters (VSt) 21-14 21-18; Devirnd - Polak (Isr) 21-1121-11, Devrind - Lörenzi (Hon) 16-21 21-11 21-14, hoofdtoernooi, eerste ronde: Devrind - Von Scheele (Zwe) 14-21 21-1716-2112-21. Bak ker (Ned) - Fan Yi Yong (Chi) 14-21 14-21 18-21. Vrouwen voorronde: Keen (Ned) - Kadin (Zwi) 12-21 21 -17 22-20, Keen - Civantos (Spa) 21-8 21- 16, Keen - Chatelain (Fra) 12-21 17-21 Kloppenburg (Ned) - Böhning (BRD) 21-9 21-18 "M-1821-S21- COMPETITIE Den Bosch - Heerenveen 5-3 (3-0 0-3 2-0). Scheidsrechter: Van Agtmaal, toeschouwers: 300. Strafminuten: Den Bosch 18, Heerenveen 16. Topscorer: Snellen (Den Bosch), 2. Tilburg - Ge leen 3-9 (0-4 0-4 3-1) Scheidsrechter- Engels man, toeschouwers: 1500. Strafminuten. Tilburg 6, Geleen 22. Topscorers: Buckeridge, Franke en Van Steen (allen Geleen), 2. EUROPA CUP Landskampioenen Halve-finalepoule: CSKA Moskou (Sov) - Turku (Fin) 4-1 (4-0 0-1,0-0). SG Bern (Zwi) - Rotterdam (Ned) 3-2 (1 -1 0-0 2-1 17. Bood 0-1. 19. Montandon 1-1, 43- Leuenber- ger 2-1, 46. Bartschi 3-1. 53. Otto 3-2. scheids rechter: Danko (Tsj). Toeschuwers: 850. Straf minuten: Bern 12; Rotterdam 12. Vrouwen, eerste speeldag: Cuba - Sovjetunie 3- 1 (15-6 11-15 17-15 15-4), China - Japan 3-0 (15- 12 15-10 15-4). Sugiarto (Ind) 15-7 15-2, Hall (Eng) - Fredriksen (Den) 15-6 15-5. Eindstand: 1 Yang 3, 2. Sugiar to 2, 3. Hall 1, 4. Fredriksen 0. Groep B: Nierhoff (Den) - Sidek (Mal) 15-1215-6, Zhao Jianhua (Chi) - Kurniawan (Ind) 15-17 15-10 15-9. Stand: 1. Zhao, 2. Kurniawan 2, 3. Nierhoff 1, 4 Sidek 0. Groep C: Hoyer-Larsen (Den) - Wiranala (Ind) 15- 9 15-13, Butler (Eng) - Lee Kwang Jin (ZKo) 15-6 2-15 17-16. Stand: 1 Hoyer-Larsen 3,2. Wiranata 2, 3. Butler 14. Jin 0. Groep D: Kukasemkij (Tha) - Baddeley (Eng) 17-15 15-5, Fook Kok Keong (Mal) - Xiong Guobau (Chi) 11-15 15-11 15-12. Stand: 1 Foo 3, 2. Xiong 2, 3 Vrouwen, enkelspel, groep A: Tang Jiuhong (Chi) - Van der Knaap (Ned) 11-1 11-5. Stand: 1 Tang 2, 2. Smith 13. Van der Knaap 0. Groep B: Susanti (Ind) - Hwang Hye-young (ZKo) 11-811-5. Stand: 1Susanti 2, 2. Hwang 13. Magnusson 0. Groep C: Huang Hua (Chi) - Coene (Ned) 11-311- 4. Stand: 1. Huang 2, 2 Nedergaard 1,3. Coene 0. Groep D: Han Aiping (Chi) - Troke (Eng) 11-5 11 -5. Stand: 1Han 2, 2. Kusmawardhani 13, Troke 0. Dekker Squash nadert de kop LEIDEN - De vrouwen van Dekker Squash zijn in de eerste divisie een punt ingelopen op koploopster Kampong 2. De Warmondse ploeg, die volgende week weer de beschik king heeft over Dominique Fleur, won uit van Diepput met 3-1 terwijl Kampong op punten won van Over- hout, 3-2, door een beter gamege- middelde. van Marjolein Anema die zich geen raad wist met de halfhoge, effect volle service van de Warmondse nummer één en Mary Gillies was met Lucy Douwes ook snel klaar, 9- 1, 9-5, 9-1. Jacqueline van der Poel game inleveren aan Fijke Nassy, 6-9, maar had daarna met af wisselend kort en lang spel de goe de taktiek gevonden om het volle ren van de derde speelster van Diepput te ontzenuwen, 9-6, 9-7, 9-5. Volleren deed de nummer vier van Diepput nog beter maar dan kon ook i •den cht CAPPELLE AAN DEN IJSSEL (GPD) - Drie Hollandse sterren in dienst van AC Milan en géén officiële Nederlandse fanclub. 'Dat kan dus echt niet", bedacht Renny Blom zich en kele maanden geleden. En dus toog hij met zijn vriendin naar Italië om de eerste contacten de poule en voorkwam te leggen met voorzitter Berlusconi. De eigenaar van de Milanese topclub kregen ze nooit zien' maar 'yia v'a' leidde zijn bezoek tot een officiële status voor 'Tulipani Rossoneri'. Dus beperken de acties zich tot op het moment niet. Het vinden dit lijkt sponsors blijkt een probleem. We moeten nu de nodige investeringen doen. Het is op dit moment niet meer dan een hobby". Maar die liefhebberij moet over 'En dat enige tijd wel degelijk geld gaan op hebben leveren. Behalve fan is Blom dan een bemiddelaar die aan de liefdes betuiging van Nederlandse suppor- - ters geld wil verdienen. "Dét mag Leiderdorp Blom. Hij somt op: "De supporters Het kost natuurlijk geld om dat te duidelijk zijn. Anders is het straks brieven aan krantenredacties amateurclubs. Daarin presenteren Blom en zijn vriendin Marjolein Mulder zich met recht als enige ech te Hollandse Milan-fanclub, maar de respons houdt begrijp ik niet, de echte fans wat aardigs te slechts een bescheiden positie weg- hebben de mogelijkheid om Milan- mak gelegd. De uittocht van spelers kon nelo (het trainingskamp) te bezoe- niet voldoende gecompenseerd ken, er worden onderlinge suppor- worden door aanvulling uit de eigen ters wedstrijden gespeeld, er zijn jeugd, waardoor Leiderdorp met voor .ons speciale plaatsen op de 'tri- name lengte en ervaring te kort buna arancio' en wij regelen natuur- komt. De resultaten zijn dan ook lijk de kaarten voor de wedstrij- grillig, maar desondanks kan Lèi- den". derdorp vandaag bij winst tegen "Begin december beginnen we ei- Racing Beverwijk weer aansluiting genlijk pas écht. Dan gaan we naar krijgen met de koplopers Early Bird AC Milan-Barcelona om de Super- en Rotterdam-Zuid. Succes in het cup". De interesse onder de twee- Luba-toernooi zou daarop een honderd leden voor die trip valt te-" fraai vervolg zijn en de ploeg weer gen. Tot nu toe zijn er slechts zes even uit de schaduw van Leiden ha- tien aanmeldingen, terwijl hij voor- len. af hoopte op een armada vanuit Ne- BV Lisse speelt morgenmiddag derland. in Waddinxveen in de kwartfinales Volgend jaar maart, wanneer de tegen Waddinxveen Flyers, dat de Europa Cup-houder een aantal be- wedstrijd met een 10-0 voorsprong langrijke wedstrijden speelt, moet begint. de belangstelling veel groter zijn. BVO Alphen treft het verrassen- "Anders is het bijna niët te doen", de BV Oegstgeest, dat met de eerde- weet Blom, zonder startkapitaal aan re winst op Lokomotief al heeft la- het avontuur begonnen. "Maar ik ten zien tot opmerkelijke resultaten weet zeker dat er straks een goede in staat te zijn. Oegstgeest, dat twee boterham aan te verdienen is", klassen lager speelt dan de Alphen- "Het moet een beetje groeien. We se formatie, zal echter alles uit de hebben nu ruim tweehonderd leden kast moeten halen om BVO van een en denken in de toekomst meer fans plaats bij de laatste vier af te hou- te kunnen meekrijgen. In maart wil den. len we onder meer de derby tegen Programma: De Sniep Waddinx- Inter en de Europa Cup-wedstrijd veen, 15.30 uur: Waddinxveen - Lis- bezoeken. We doen er alles aan om se, Vijf Meihal Leiden, 19.15 uur: bekendheid op te bouwen. Maar het BVO - Oegstgeest, 21.15 uur Hoofd- ontbreekt ons aan geld om campag- dorp - Leiderdorp. ne te voeren". i hebben ADVERTENTIE ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UI ^«SPORTPARK "KIKKERPOLDER KT ZOI Crab assurantiën BV, tel. 224700. Crab makelaardij og BV. tel. 225135. Ri|nsburgersingel 61 Leiden Plaatsing WK pas 8 december ROME (Reuter) - De FIFA zal het lijstje van voor het wereld kampioenschap geplaatste lan den niet eerder bekend maken dan 8 december, aan de voor avond van de loting. Gianpola Segola van het organisatiecomi té verklaarde gisteren in Rome dat de plaatsing van Engeland de grootste problemen oplevert. Segola duidde op de slechte reputatie, die Engelse toeschou wers in Europa hebben opge bouwd. Segola: "Mocht Enge land niet worden geplaatst, dan kan de FIFA, in theorie, toch vooraf bepalen waar de Engel sen moeten spelen. Daartoe kan worden overgegaan om veilig heidsredenen". FA-baas Grand Kelly had donderdag laten we ten te hopen op plaatsing van Engeland. Het team en de fans zouden dan in de eerste fase van het toernooi op het eiland Sardi nië verblijven. De FIFA haalde gisteren in Zürich een streep door de wed strijden Guatemala - El Sal vador en El Salvador - Guatema la. Reden voor de annulering is de toestand in El Salvador. Beide landen waren al kans loos in de kwalificatiegroep voor de eindronde van het we reldkampioenschap voetbal in 1990 in Italië. De twee wedstrij den zouden in Guatemala ge speeld worden, op 19 en 21 no vember. El Salvador had na inci denten in eerdere duels nog een schorsing lopen op wedstrijden in eigen land. niet meer te doen. Het kopen kaarten, het betalen van hotels en het vervoer kost nogal wat. We pro beren de mensen te lokken door aan te geven dat Tulipana Rossineri een echte fanclub is. Geen gezelschap voor zakenmensen die eens in de zo veel tijd een reisje willen maken. Nee, een club voor echte voetbal liefhebbers". Dezelfde categorie dus die vol gend jaar juni tijdens het wereld kampioenschap van de partij wil zijn. Inspelend op de gekte die straks ongetwijfeld gaat losbarsten, biedt Blom zijn leden de mogelijk heid om deel uit te maken van het Oranjedegioen. Zonder harde toe zeggingen te kunnen doen overi gens. Bestaansrecht "We moeten eerst ons bestaans recht bewijzen. Nu kunnen we in derdaad nog niet aantonen dat wc. daadwerkelijk voor kaarten kunnen zorgen. Ik weet niet precies hoe de verdeling van de entreebewijzen gaat verlopen. Maar we hebben al de nodige contacten opgebouwd. Als is gebleken dat onze fanclub be staat uit echte voetballiefhebbers die niet op zoek zijn naar rottigheid, dan wordt het een stuk gemakkelij ker. We proberen voorafgaande aan het WK een vriendschappelijke re latie op te bouwen met de Italiaanse fans van Milan. Het lijkt me dat de KNVB een dergelijk initiatief alleen maar kan toejuichen. Aan de andere kant weet ik dat ze er niet blij mee zullen zijn omdat ze alles centraal willen regelen". 'Zeist' is nog niet op de hoogte van de wijze waarop het organisa tiebureau 'Italia '90' de kaarten wil distribueren. En dus vraagt voor lichter De Leede zich af hoe 'Tulipa na Rossoneri' haar leden zekerheid wenst te geven over de aanschaf van toegangskaarten. "We weten het zelf nog niet eens". Wat wel vast staat is dat de entree- Marjolein Mulder en Renny Blom, initiatiefnemers van de Milan-fanclub. "Er moet een goede boterham mee te verdienen zijn (foto gplm bewijzen via de landelijke bonden in combinatie met reizen zullen lijk, worden aangeboden en dat de club- kaarthouders daarbij voorrang heb ben. 'Particulier initiatief van WK- gangers wordt nauwlettend gaten gehouden. Op voorstel Italiaanse minister van buitenland se zaken, Antonio Gava, wordt Dat is me niet helemaal duide- e hebben goede contac ten met het reisbureau van AC Milan. Als we laten zien dat onze club veel mensen op de been kan de brengen, kunnen ze daar misschien de iets voor ons doen. Ik hoop niet dat de KNVB zich bot zal gaan opstel- ipeelster die nog niet zolang geleden bij de eerste veertig van de wereldranglijst stond geklasseerd Marcella Mesker. Viviane Aalders kon een game pakken en daar bleef het bij, 0-9, 2r9, 9-5, 6-9. De mannen van Dekker Squash waren in de eerste divisie zonder Brian Witherden kansloos tegen het sterke Burgsquash, 0-4. Graeham Smith meende dat met Brian twee punten uit deze wedstrijd tot de mo gelijkheden behoorde. "Brian zou hebben verloren met wat betere cij fers dan ik", aldus Graeham Smith, "en Brielle van der Poel en Allard van der Weerden zouden winstkan sen hebben gehad". Graeham Smith verloor van Keith Bullen met 1-9, 1-9, 1-9. Briel le van der Poel bood Louk Klippel goede tegenstand maar het techni sche overwicht van Klippel was ge woon te groot, 2-9, 2-9, 3-9. Allard van der Weerden pakte een game van van der Stap, 9-1, 7-9, 2-9 en 6-9 en invaller Carel de Bruyn bracht van Vonderen tot heel diep adem halen alvorens toch te verliezen, 4-9, 9-3. 5-9 en 8-10. De vrouwen van LSRC scoorden hun eerste winstpunt in de eerste divisie tegen ASRC 3: 3-1 voor AS- RC. "We waren wel kansloos", vond Karin Swiers, "maar zo'n eerste winstpuntje doetje toch wel goed". Het Leidse punt kwam.natuurlijk van Jana van Duyn die Judy Willi ams, toch een ervaren speelster, tot wanhoop dreef met haar service, 9- 0, 9-1 en 9-5. Karin Swiers was tegen Pauline Bokma niet kansloos. Als zij haar concentratie had weten te bewaren zou een tweede winst puntje voor LSRC zeker niet onmo gelijk zijn geweest. Nu werd het 3-9, 8-10,9-6 en 5-9. Claire Freling had de sterkste speelster van ASRC, Albe- da Jelgersma tegenover zich en kon pas in de derde game tegengas ge ven, 0-9, 3-9 en 6-9. Sandra Bakker, die Kitty Klaassen in de Leidse ploeg vervangt, kon niet op tegen Janine van Dqk, 0-9, 0-9, 5-9. Maar na enige gewenning in deze klasse moet zij zeker meer in de melk kun nen brokken. Kwaliteit bezit zij stel lig- De mannen van LSRC lijken weer af te stevenen op een strijd voor behoud van de plaats in de der de divisie. Ditmaal waren zij kans loos tegen HSRC 4, 0-4. In de vierde divisie staan de man nen van Holiday Inn op de derde plaats. Zij wonnen Vc\n Estec met 3- 1. Marco van der Berg, Gerard Plat- tenburg en Wim Heek wonnen hun wedstrijden zonder alteveel proble men. Ton Rijsbergen verloor met 1- 3. FRANK BONTE Kloppenburg en Keen gaan verder BUDAPEST (ANP) - Mirjam Klop penburg en Gerdie Keen hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de open Hon gaarse tafeltenniskampioenschap pen. De tien dagen geleden gehuw de Kloppenburg, die nu onder de naam Hooman door het'leven gaat, schakelde in Budapest zonder al te veel moeite de Westduitse Ilka Böh ning uit. Keen was te sterk voor de Israëlische Hadas Goldkranz. Gerard Bakker jr., de enige Ne derlandse man die direct voor het hoofdtoernooi werd geplaatst, ver loor van de Chinees Fan Yi-Yong. Peter-Paul Devrind kwalificeerde zich via drie zeges, maar ging in de eerste ronde onderuit tegen de Zweed Torhas von Scheele. CAIRO (AFP) - Egypte heeft zich gistermiddag als 22ste land gekwa lificeerd voor de WK-voetbal in Ita lië. Egypte won voor eigen publiek de tweede wedstrijd tegen Algerije met 1-0 door een doelpunt van Hos sam Hassan. Het eerste duel was ge ëindigd in een gelijkspel: 0-0. ADVERTENTIE les len tegenover Dat i het e voetbalvandalen stuk moeilijker maken. We willen met zijn collega van de deelnemende landen een gi zamenlijk beleid ontwikkelen. Het mentn is de vraag of die plannen ruimte ten ziei bieden aan fanclubs zoals die van Renny Blom, die op eigen initiatief reizen wil organiseren. goede wil tonen, maar ik moet eerlijk toegeven dat we op dit mo- ets tastbaars kunnen la- FRED SEGAAR ZONDAG A.S. 14.00 UUR De belangrijke wedstrijd Randstad sport Aangeboden door metselbedrijf ZWAAN-NOORDERVLIET - VTL

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21