'We zien wel of we het volhouden Urban Dance Squad aan vooravond van buitenlandse tournee Albert A. straalt kracht uit Kweekvijver NDT: mooi, maar niet al te sterk programma Minister D'Ancona reikt ECI-piijs uit KIJKUIT Exposities Concerten Theaters VRIJDAG 17 NOVEMBER 1989 KUNST PAGINA 23 De Utrechtse groep Urban Dance Squad staat zaterdagavond op het podium Eredoctoraat Aldo van Eijck DELFT (ANP) - De 71-jarige archi tect Aldo van Eijck krijgt een ere doctoraat van de Technische Uni versiteit in Delft. Het wordt hem verleend op grond van zijn uitzon derlijke verdiensten voor de ont wikkeling en vernieuwing van de architectuur en de stedebouw in de naoorlogse periode, zowel in Neder land als daarbuiten. De architect, die kritisch staat te genover de scheiding van wonen, werken en recreatie, vindt dat ste debouw, architectuur en beeldende kunst tegelijk moeten worden onf- wikkeld. Vanuit deze opvatting zijn zijn plannen voor de vernieuwing van delen van de binnensteden in Deventer, Zwolle en Amsterdam (Nieuwmarkt) uitgewerkt. De opvattingen van Aldo van Eijck zijn volgens de Technische Universiteit terug te vinden in on der meer het Burgerweeshuis van Amsterdam, de centrale ruimten (bedrijfsrestaurant en congresfacili teiten) van het Europees ruimte vaartcentrum ESTEC in Noordwijk en in Huize Padua in Boekei, een te huis voor geestelijk gehandicapten. Schrijver Janka gerehabiliteerd OOST-BERLIJN (AP) - De Oost- duitse schrijver Walter Janka, in 1957 vastgezet wegens zijn steun aan de Hongaarse opstand, heeft eerherstel gekregen. De inmiddels 75-jarige Janka stond ten tijde van de Hongaarse opstand van 1956 aan het hoofd van de socialistische uitgeverij Aufbau. Hij bracht verschillende jaren ach ter de tralies door. •Albert A.' door Nationaal Fonds naar een verhaal van Kurt Schwitters. Mimografie en regie: Wouter Steenbergen. Muziek: Theo Nijland. Bewegingstraining: Pauline Daniëls en Karin Post. Aankleding: Ellis Jansen-Ga- lesloot. Gezien in het LAK Theater op 16 no vember. Herhaling: 17 november. LEIDEN Vanaf het eerste mo ment is duidelijk, dat 'Albert A.' niet tot de normaal classificeerba re voorstellingen behoort. Een vrouw in een strak wit hemdje be gint drie grote doeken te beschil deren, een andere in zwart rijkos tuum begint in het Duits een ver haal van Kurt Schwitters te ver tellen en acht mimespelers star ten een ongeorganiseerd, kinder lijk aandoend bewegingsspel. Het feit dat een verhaal van Schwitters het uitgangspunt vormt voor deze voorstelling, zegt eigenlijk al veel. Deze Duitse beeldende kunstenaar was im mers een van de vertegenwoordi gers van het dadaïsme, zij het met een sterk individuele inslag. Niet voor niets verkoos hij om zich te onderscheiden van andere dadaïsten zijn eigen aanduiding 'Merz' en inderdaad: de tijdens de voorstelling langzaam vollopen de schilderijen vertonen sterke overeenkomsten met zijn 'Merz- bilder'. Als toeschouwer ziet men het ontstaan van drie grote as semblages waarvan de elementen zowel door associaties als door het toeval bepaalde lijken, altijd met een op de mens gericht ka rakter en zonder het politieke ele ment dat men bij sommige ande re Duitse dadaïsten vindt. Van het verhaal zelf, in 1922 in Der Sturm gepubliceerd, komt aanvankelijk weinig over. Als het associatieve de boventoon gaat voeren en de uit zijn eerste ge dicht bekende Anna Blume haar intrede doet, worden de verban den met de 'Merzbilder' en de door de mimegroep uitgebeelde scènes duidelijker, maar voor de toeschouwer is dat geen pro bleem. Tot dat moment heeft hij zich geen moment behoeven ver velen door de veelheid aan visue le impressies van een voorstel ling, die een steeds sterkere fysie ke kracht uitstraalt. Wat begint als kinderspel, eindigt' als een wervelende satire op een orgie en daartussen passeren diverse sta dia en mogelijkheden van mense lijke relaties de revue. PAUL KORENHOF UTRECHT Eind augustus stond de Urban Dance Squad geprogrammeerd als hoofdact op het Leidse Werfpop-festi- val. Een gewaagde zet omdat de groep op dat moment nog niet eens een plaat had gemaakt. Nog geen drie maanden la ter blijken de programmamakers van Werfpop gelijk te hebben gehad. De debuutplaat Mental Floss For The Globe werd door de muziekpers juichend onthaald en elk optre den van de tournee van de Urban Dance Squad is uitver kocht. Morgen kunnen de bezoekers van het Leidse LVC nog éénmaal de topgroep in wording aanschouwen, voordat de vijf Utrechters vertek- ken voor een uitgebreide buiten landse tournee waarbij landen als Duitsland, Frankrijk, Canada en Amerika worden aangedaan. Het kan soms snel gaan in de pop muziek, maar in het geval van de Urban Dance Squad gaat het wel heel snel. Het is immers nog geen twee jaar geleden dat rapper Rude Boy Remington, gitarist René van Barneveld, deejay DNA, bassist Sil- vano Mattadin en drummer Michel Schoots een gelegenheidsgroep vormden om de reeds geboekte op tredens van een uit elkaar gevallen groep af te werken. Hun explosieve mengsel van rap, funk en hardrock sloeg echter in als een bom en al snel groeide het idee om van de Ur ban Dance Squad serieus werk te maken. Dat had overigens nogal wat voeten in de aarde, want gitarist René van Barneveld speelde op dat moment bij Fatal Flowers en ook de anderen hadden hun eigen muzika le projecten. "We zijn een paar keer uit elkaar gegaan, maar steeds weer bij elkaar geko men. Eigenlijk zijn we pas sinds het eind van vorig jaar serieus met de groep bezig", vertelt deejay DNA alias Arjan de Vreede, vlak voordat hij door z'n medemuzikanten we derom wordt opgehaald om naar een optreden te rijden. Vier keer per week optreden, re peteren, interviews doen en fans te woord staan gaat niet in je kouwe kleren zitten, erkent De Vreede. "We staan momenteel onder een enorme druk. Het gaat allemaal zo snel dat we het zelf nauwelijks kun nen bijhouden. We maken nu mee wat we altijd hebben gelezen van mensen die plotseling beroemd werden. Maar laten we er niet dra matisch over doen: we zien wel hoe lang we het volhouden". door Jan van der Plas de oefenruimte, tegenwoordig tij dens de soundcheck voorafgaand aan het optreden. Dat maakt dus weinig verschil. Bovendien hebben we een aantal van onze beste num mers zoals Underground en Let Me Guide You nog niet op plaat uitge bracht, dus we kunnen wel even vooruit". Pick-ups De rol van deejay Arjan de Vreede in de Urban Dance Squad wordt door sommigen nog weieens met verwondering bekeken. Het is dan ook niet gebruikelijk dat iemand met twee pick-ups en een mengta- feltje deel uitmaakt van een rock groep. Toch zijn het juist zijn scrat ches en 'cuttings' (korte muziekci- taatjes) die de Urban Dance Squad het moderne tintje geven dat de het begin groep onderscheidt van andere Ne derlandse bands. "Eén van onze be langrijkste kenmerken is dat we ele menten uit de discotheekmuziek weer terugbrengen op het podium". Om de druk e Schampere opmerkingen als zou de pick-up geen serieus te nemen muziekinstrument zijn wuift hij weg. "Je hebt er net zoveel toonbe- heersing en timing voor nodig als bij ieder ander instrument. Het ver schil tussen een gitarist en mij is dat hij elke week nieuwe snaren koopt en ik elke week nieuwe platen". Hetdèejayen, zoals het werken met pick-ups in vakkringen heet, heeft Arjan de Vreede geleerd in een tijd dat dat nog nauwelijks be kend was. Het feit dat hij en de an dere leden van de Urban Dance Squad al langere tijd met dit soort muziek bezig zijn is volgens hem bepalend geweest voor het succes, i beetje van de ke- "Wij hebben niet ingehaakt op een tel te halen heeft het management bepaalde rage, maar gewoon ge- van de groep besloten een tijdelijke daan wat we zelf wilden. Toen wij Over- begonnen kwamen ook vergelijkba- s bands als de Red Hot Chilli Pep- reèel gevaar. Dat bleek ben we daarvoor al zelf gemaakt, de plaatpresentatie vorige onafhankelijk van Amerikaanse oorbeelden. Het is dan ook echt nze eigen muziek". Bernstein weigert Nationale Medaille groep daags r maand in het Amsterdamse Paradi- so, waarbij een wat oververhitte rapper Rude Boy een nog veel meer oververhitte fan een knietje gaf, toen deze hem te lijf wilde gaan. Het ongelukkige maar onbenullige voorval haalde alle kranten en was volgens de berichten voor de Ame rikaanse platenmaatschappij Arista zelfs aanleiding om niet met de groep in zee te gaan. "Dat waar, diezelfde avond nog contract rondgekomen". Alle drukte rond de Urban Dance 'Innostress' (Brian Eno en David Byrne) en 'Passomezzo' van Ohad Naharin;- 'Septet Extra' van Hans van Manen/Ca- mille Saint Saës. Gezien op 16 november in het A T T danstheater in Den Haag. Het Nederlands Dans Theater 2, de voormalige junioren, is de ex perimentele kweekvijver voor het grote gezelschap. Dansers doen in deze volwaardige de pendance hun nodige podium ervaring op en jonge choreogra fen worden in staat gesteld hun eventuele talenten tentoon te spreiden. Een van die jonge choreogra fen is de Brit Paul Lightfoot (1966) die al vier jaar bij het NDT danst. Na twee workshop-ballet ten, komt hij nu met zijn officië le debuut 'The Bard of Avon'. Die Bard of Avon slaat op Willi am Shakespeare met wie Light foot een grap uit wil halen. Hij heeft de choreografie onderver deeld in de genres die Shake speare beoefende: komedie, sonnet, historie en tragedie. Op de achtergrond van een middel eeuws muziekje doen vijf dan sers om de beurt de hofnar schoenen aan en verbeelden zij meneer Schudpeer in het onder deel sonnet, komedie etc.. De grappen en grollen die het pro grammaboekje ons belooft, blij ven echter uit. De onderdelen verschillen nauwelijks van el kaar in sfeer en een echt goeie grap heb ik niet gezien. De op zich wel aardige bewegings vondsten komen zo uit het dans- woordenboek van Jiri Kylian en de choreografie mist elke vorm van dramatische opbpuw. Of de dansers nou onder of achter doeken kruipen, op elkaar gaan staan of liggen en zo een voor de hand liggende knipoog naar de sex geven, het mag niet baten: 'The Bard of Avon' is een lek kend vat vol ideeén. Het lijkt er op dat Lightfoot te hard van sta pel is gelopen en zich in de ma terie verslikt heeft. Hij kwam, zag, maar overwon niet. Voorlo pig blijft het uitzien naar nieuw werk om zijn werkelijke talen ten te kunnen beoordelen. De tweede premiare was af komstig van de Israëlische cho reograaf Ohad Naharin die een week of wat geleden ook al Queens of Golub' maakte voor het grote gezelschap. Dat viel toen een beetje tegen maar met 'Passomezzo' revancheert hij zich. Dit liefdesduet op allerlei anonieme gitaarliedjes, toont al le fases in de machtsverhoudin gen van een relatie. Naharin geeft dit angstige en wanhopige touwtrekken vorm in als altijd ongekend mooie en oorspronke lijke bewegingen en hij weet met één gebaar een heel sfeer- verhaal te vertellen. Verkrampt en kronkelend spartelen de dan sers door de ruimte. Maar ze we ten elkaar altijd te vinden om hun liefde te geven en te nemen. Voor wie enigszins poëtisch is aangelegd een must. Net als 'In nostress' waarin Naharin heel lyrisch de oorlog aan het oor logsgeweld verklaart. Choreograaf Hans van Manen poetste zijn ballet 'Septet Extra' uit 1973 extra op voor het NDT 2. De oorspronkelijke versie ken ik niet, maar de veranderde de tails zullen er ongetwijfeld toe hebben bijgedragen dat deze klassieker nog klassieker zal worden. 'Septet Extra' is een ko misch ballet waarin een ver meende vlieg een groep dansers stoort. Van Manen geeft het met zijn gebruikelijke helderheid en prachtig lijnenspel vorm, dus dat was genieten geblazen. Al met al een mooi programma van het niet altijd even sterk dansen de NDT 2. Aan persoonlijkheid ontbreekt het de dansers nog (op Davide Luca in 'Passomez zo' na), maar in de kweekvijver wordt aardig bewogen. WASHINGTON(AP) - De Amerikaanse dirigent-componist Leonard Bern stein heeft geweigerd de Nationale Medaille voor de Kunst 1990 te aanvaar den uit protest tegen het onthouden van een subsidie aan een tentoonstel ling over AIDS. Enkele uren later werd bekend dat het Nationale Fonds Squad lijkt de muzikale creativiteit voor de Kunst zijn beslissing had herroepen en besloten had de 10.000 dol- nauwelijks te hebben aangetast, lar grote subsidie voor de tentoonstelling in de New Yorkse galerie Artists "Onze nummers ontstaan uit jam- Space alsnog toe te kennen. sessies. Vroeger hielden we die in DEN HAAG (ANP) - Minister D'An cona van WVC heeft gisteren in Den niet Haag de tweejaarlijkse ECI-prijzen het uitgereikt voor essays of weten schappelijke verhandelingen. De prijs van 45.000 gulden ging naar Jet Wester, Gerrit Krol kreeg een twee de prijs (30.000 gulden) en de derde prijs (20.000 gulden) was voor Char les Crombach. Het thema voor de ECI-prijs luid- Nederland een weinig favoriete de deze keer: „Gaat het Nederlans vorm is voor het overbrengen van teloor?". denkbeelden. Zij acht voortzetting van de prijs gewenst omdat dan een De jury voor de prijzen bestond groeiende belangstelling en een ge uit Hans Gruijters, Monika van Pae- leidelijke verbetering van het ni- mel, prof.dr. Hans van den Bergh, veau van inzendingen mogen wor- prof.dr. G.A. Kohnstamm en Rudy den verwacht, aldus de jury die Kousbroek. Zij komt in haar rap- meer dan 200 inzendingen beoor- port tot de conclusie dat het essay in deelde. Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie: 'Revolutionair geld, Frank rijk en Europa' t/m 21/1 '90; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat. 'Opdracht Japan. Von Siebold, pio nier en verzamelaar', t/m 7/1 '90; di t/m za 10-17 uur. zo 14-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Rapenburg 28, 'Deir Alla', Nederlandse opgravingen in Jordaanse vallei, t/m 6/1in de Tatfeh-zaal: 'Egypt on my mind', aquarellen en tekenin gen van Frans de Haas, t/m 21/1di t/m za Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel 28-32, achtste tentoonstelling: 'Schilde rijen zoeken sponsors' en in de serie ten toonstellingen Verzameld en getoond: 'Een schilderijen van Anne Taytelbaum, van za 18/11 (15-18 uur) t/m 16/12; di t/m za 9-18 uur, do tot 21 uur. Galerie Amber - Hooglandse Kerkgracht 8, Expositie Klein en Goed, Kleine schilderin gen, porselein, prenten en textiel uit China en Japan, t/m 15/12. Fotogalerie De Kleine Klup - Nieuwe Rijn 1 Ronald Arthur van den Eijkel, landschap- en naaktfoto's, t/m 7/12, ma t/m za 10-22 uur, zo 12-22 uur. .10-16 uur. Signaal, Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur, za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34. tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Lak Galerie - Cleveringaplaats 1, schilderij en van Jeroen Olthof en foto's van Joke van katwijk, t/m 16/12; ma t/m vr 10-22 uur. Galerie 'Coup d'Arl' - Nieuwe Rijn 27, werk van Marie Louise Dekker, Marianne Benkö, Fer Hakkarl, Ria Koot', Paul Versteeg en Pe ter Schipper, tot 16/12; wo, vr, za, 10-18 uur, do. 10-21 uur. Bleijenberg-lijsten - Breestraat 113, olieverf Onderzoekscentrumm Sturing en Samenle ving - Maresingel 3, Meta van Arkel met fo tografisch werk, t/m 23/12, dag. tijdens kan- Galerie Liga Nieuw beelden - Pres. Steijn- straat 14, werk van verscheidene kunste naars uit de periode '45-'70, tot 14/1, vr, za en zo 11-18 uur. Katwijk Galerie De Witte Duif - Koninginneweg 12a, 'Boten in soorten', olieverven en aquarellen van kleine meesters, t/m eind nov; za 11 -13 Meubelpromenade Katwijk - Ambachtsweg 11-13, schilderijen van de katwijkse kunste naar Arnold Müller, vanaf za 18 (17 uur). Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, grafiek van: Sigrid Noordijk, Cemal Demir, Wouter His- schemöller en Hans van den Broek, t/m 14/12, ma t/m vr 8-17 uur. Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmadese- weg 55. zeefdrukken van Margreet Roden burg. t/m 23/11dag. 10-20 uur. Lisse Museum v Noordwijkerhout Leeuwenhorst Congrescenter - Langelaan 3, in de hal en twee hoofdgangen, Lidy van der Spek met textiele werkvormen, tot 8/12. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: 'Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Ter Aar Openbare Bibliotheek - Beukenpad 1, Lia Hulst, Tempera schilderijen en Clazien Juf fermans, beelden, tot 29/11ma, woe en vr 14-17 uur, vr 18.30 tot 20.30 uur, za 10-12 Voorschoten Galerie Mercedes - Voorstraat 35b, Louis Meys met landschappen en stillevens in olieverf, t/m 25/11woe en do 13-17 uur, vr iging Het Oude Raadhuis - Dorps- Kaija Molenaar-Arvila met beeld- Heily Bieringa met aquarel- 14/12; woe, do, en zo 14-16 uur, za Galerie De Pomp - Dorpsstraat 38, Evelyn Glansdorp met dimensionaal en plastisch werk, t/m 7/12; di 19-21 uur. woe 10-12 en 14-16 uur, do, za, zo 14-16 uur. Wassenaar Raadhuis De Paauw - Raadhuislaan 22. 'Nederlands Keramiek 1880 - 1930', Ju gendstil en Art Deco, t/m 19/11; di t/m vr 10- Cultureel Centrum Warenar - Kerkstraat, overzichtstentoonstelling 1956-1989 in 25 schilderijen van Henri 'de Goede' Bolleurs, t/m 12/11ma t/m vr 9-16 uur en tijdens eve- De Kulturele Kern Wassenaar. Teatral'. tex tielkunst voor theater en disign, t/m 17/12; ma t/m vr 110-16 uur. Galerie Bianca - Gravestraat 1werk van le den Wassenaarse Kunstvereniging, t/m 19/11, do vr zo 14-17 uur, za 12-17 uur. Stichting Historisch Centrum Wassenaar - Johan de Wittstraat. tentoonstelling 'Brons- graftijd Wassenaar', t/m 1/2 '90. za en zo Zoeterwoude Gerda van den Bosch - Weipoortseweg 3, Guus Sundermeijer met schilderijen, Tessa Braat met keramiek en Gerda van den Bosch met bronzen beelden, gedurende de Klassiek In de Taffeh-zaal van het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden wordt vanavond - we gens enorme belangstelling voor de drie vo rige - het vierde dia-concert gegeven. Het Ensemble Peregrino brengt om 20.15 uur 'Santiago de Compostela, muziek en beeld bij een pelgrimstocht', waarbij de Middel eeuwen in zang èn beeld herleven. Het Hanson Strijkkwartet geeft woensdag avond 22 november in de K&O-kapelzaal in Leiden een concert met medewerking van de pianiste Janny Lobbezoo. Op het pro gramma staat het strijkkwartet in Es gr.t., opus 127 van Ludwig van Beethoven en het pianokwintet in A gr.t., opus 81 van Antonin Dvorak. Aanvang 20.15 uur. Kaarten zijn bij K&O te bestellen, telefoon 071-121141. Jazz Hot House organiseert zaterdag 18 novem ber in de Waag het tweede concert van de maand november. Ditmaal Ken'Vermogen, een nonet, bijeengeroepen door de jonge gitarist/componist Wiek Hijmans. De musici 3 Bollenstreek - Heereweg Art Gallery Gérard- Rijksstraatweg 358, ten- gezamenlijk doel: het ontwikkelen van een eigentijdse, eigenzinnige en eigenaardige muzikale taal die via compositie en improvi satie tot stand komt. Aanvang 21.30 uur. Pop De muziek van de Alphense band Innocent Eyes is moeilijk te plaatsen. De band om schrijft zelf haar muziek als gitaarrock met invloeden van REM en the Cult. Wie zichzelf een oordeel wil vormen kan vanavond in het zoldercafé van het Leidse LVC terecht. Morgenavond in het LVC Urban Dance Squad, de band waarmee u elders op deze pagina een interview aantreft. Op zondag 19 november speelt Capital Swing in het Leidse café 'De Tregter'. Van het optreden wordt een videoregistratie ge maakt. Leiden Leidse Schouwburg vr 17, za 18, (voorpremière en première) 20.15 uur; musical: 'Geboren Vrienden', met o.a. Nelleke Burg, Marloes van den Heuvel, Hans de Booy. di 21wo 22, do 23,20.15 uur; musicalshow 'Cabaret', met o.a. Willem Nijholt, Lia Dora- na, Guus Verstraete sr. en Alexandra van de Marken. LAK-theater vr 17,20.30 uur; Nationaal Fonds: 'Albert A'. za 18, 20.30 uur; Dansgroep Mark Tompkins: 'Nouvelles'. zo 19, 15.00 uur; kindervoorstelling: 'De kleine en de grote koning', door kinderthea ter Ploef. Micro-theater vr 17. za 18, 20.30 uur; 'Hiroshima, mon amour', van Marguerite Dumas, door Thea tergroep Imperium. Alphen aan den Rijn Parktheater za 18, 20.30 uur; 'De geschiedenis van het paard', door Theater Toverlei. zo 19, 12.30 uur; koffieconcert door Frans van der Tak Reggy Meyler, piano a quatre-mains. Katwijk Tripodia wo 22,' 14.00 l jaar): 'Ik ben e« pentheater Eric Leiderdorp Muzenhof vr 17,20.15 uur; cabaretvoorstellingT ango aan de Dnjepr', door Bert Visscher. Den Haag Appettheater vr 17, za 18. wo 22, do 23. 20.15 uur; To neelgroep De Appel: 'Antonius en Cleo patra', van Shakespeare, met o.a. Geert de Jong, Erio Schneider en het Appelensem ble. AT&T Danstheater vr 17, za 18. do 23, 20.15 uur; Nieuw ballet van Ohad Naharin. 'Passomezzo' en The Bard' van Paul Lightfoot, 'Septet Extra' van Hans van Manen en 'Innostress', van Ohad Circustheater vr 17. za 18. zo 19, 20.15 uur; cabaret: 'Er wortdt gestrooid', met Jos Brink, Frank San ders, Lucie de Lange en Bas Groenenberg. Diligentia vr 17, 20.15 uur; cabaretprogramma met lur; kleutervoorstelling (4-6 in, jij bent twee', door Pop- a Burgerjon. Hans Liberg: 'Rolls Royce Kadett'. zo 19, 11.30 uur; gezinsconcert door Jaap van Zweden (viool) en Ronald Brautigam (piano), werk van Brahms en Franck. zo 19, 20.30 uur; jazzconcert door het Mon ty Alexander Trio. wo 22, 20.15 uur; solo-toneelvoorstelling door Herman Verbeeck: 'Kaas', van Willem Elsschot. do 23, 20.15 uur: concert door het Prazak Kwartet, mmv Hans Roelofsen, werken van Haydn, Rossini en Smetana. Dr. Anton Philipszaal vr 17, di 21,20.15 uur; het residentie Orkest olv Aldo Ceccato, mmv Laura de Fusco (pia no), werken van Ravel, Stravinsky en Dvo- rék. za 18, 20.15 uur; Rotterdams Philharmo- nisch Orkest olv Witold Lutoslawski, mmv Anthony de Bonaventura (piano), werken van Lutoslawski. wo 22. 20.15 uur; Leden van het Residentie Orkest, werken van Mendelssohn, Debussy en Schonberg. Koninklijke Schouwburg vr 17. za 18. 20.15 uur; Het Nationale To neel: 'Shirley Valentine', solovoorstelling van Anne-Wil Blankers. di 21, 20.15 uur; Het Nationale Toneel: 'De Tijd en het Vertrek'. Nederlands Congresgebouw zo 19,16.00 uur; Ballet: 'De Notekraker' van Tschaikovski. Amsterdam Carré vr 17, za 18, di 21 en woe 22, 20.15 uur; Toon Hermans met Theater Pittoresque', mmv Maurice Hermans, Gemma van Eek zo 19. ma 20 en do 23. 20.15 uur; Freek de Jonge met 'De Volgende', Concertgebouw vr 17, 20.15 uur; Het Brabants Orkest olv Thomas Sanderling mmv Naum Grubert piano, werk van Rachmaninow, Moussorgs- ky en Mahler. za 18, 20.15 uur, zo 19, 14.15 uur; Neder- landsch Philharmonisch Ortkest olv Ken- Ichiro-Kobayashi mmv Pavel Gililov piano, werk van Chopin en Korsakow. za 18, 15.00 uur; Borodin Kwartet met werk van Beethoven en Sjostakowitsj. zo 19. 20.15 uur; Nana Mouskouri. di 21. 20.15 uur: Raamwerkrecital Julian Bream, gitaar, werk van Bixtehude, Bach, Giuliani, Tippett. Takemitsu en Villa, woe 22 en do 23, 20.15 uur. Koninklijk con certgebouworkest olv Carlo Maria Giulini, werk van Brahms. Ravel en Starvinsky. C.C. Amstelveen zo 19, 14.00 uur, Scapino Ballet Rotterdam met 'Oreibates'. 'La notte'. Sound of Music', en een nieuw ballet van Wubfce. di 21 t/m do 23. 20.15 uur; Hoofdstad Ope rette met 'Eine nacht in Venedig' van Jo- hann Strauss met Germaine Compier, Bert Simhofer, Ton Hofman, Anita Heins, Jacco van Renesse e.a. Muziektheater za 18, 20.15 uur, zo 19, 13.30 uur; Taller Amsterdam, 'Satyricon' van Bruno Mader- na, mmv Noordhollands Philharmonisch Or kest olv Lucas Vis, met o.a. Annetl An- dnessen, Rudie de Vries, Peter Dijkstra. Maarten Koningsberger, e.a. Nieuwe de la Martheater zo 19,14.00 uur; 'Eeuwige jeugd', met Hen- ny Orri, en Ellen Vogel, di 21 t/m do 23, 20.15 uur: 'Geboren vrien den', musical van Willy Russell, met Nelleke Burg, Marloes v.d. Heuvel, Hans de Booij, Frank Rigter, e.a. Stadsschouwburg za 18, 20.15 uur; Toneelgroep Amsterdam met 'Lulu', Met Joop Admiraal, Marjon Brandsma, Chris Nietvelt, Warre Borgmans ma 20 t/m woe 22, 20.15 uur: Het nationale Toneel met Tussen Ons', van Alain Ayck- bourn, Will van Kralingen, Marie-Louise Sthems, Peter Tuinman en Anne-Marie- Heyligers. do 23. 20.15 uur; Dorothy Donegan Trio. Rotterdam De Doelen vr 17, 20.15 uur: Rotterdams Philharmo nisch Orkest olv Witold Lutoslawski mmv Anthony de Bonaventura. za 18, 20.15 uur; Trio Monty Alexander, zo 19. 11.00 uur; Zondagochtendconcert met Hetty Blok in 'Zie zo', begeleiding Bas Odijk. di 21woe 22. do 23, 20.15 uur: Rotterdams Philharmonisch Orkest olv Richard Hickox mmv Martin v.d. Merwe. Luxor Theater vr 17. za 18. zo 19. 20.15 uur; Musical 'Sweet Charity', met Simone Kleinsma. woe 22, do 23.20.15 uur: Camaretten 1989. Cabaretfestival Rotterdamse Schouwburg za 18. 20.15 uur, zo 19. 15.00 uur; R.O. Theater met 'Ik, Feuerbach', met Lou Lan- dré en Sylvia Poorta. ma 20, 20.15 uur: Blackgreywhite, Japanse dansvoorstelling. di 21, 20.15 uur: 'Zomergasten', het Zuide lijk Toneel met o.a. Else Dottermans. woe 22. do 23, 20.15 uur: Scapino Ballet Rotterdam, dansvoorstelling met een ge mengd programma. Theater Zuidplein ma 20. 20.00 uur; Telebingo. di 21 en woe 22.20.15 uur 'Eeuwige jeugd', met Henni Orri en Ellen Vogel, do 23, 20.15 uur; Trinity, dansvoorstelling door Opus One.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 23