Tot 1992 acht woningen voor 25 asielzoekers Voorstel B en W Voorschoten Sint arriveert morgen in vijf regiogemeenten 'Leiderdorp heeft behoefte aan een Culturele Raad' RIJNLANDS VERSLAAT RIJNLANDS Installatie-abonnement cai Leiderdorp afgeschaft Dader steekpartij naar psychiatrische inrichting VRIJDAG 17 NOVEMBER 1989 Geen snoep voor kinderen Oegstgeest REGIO - De Sint arriveert morgen in vijf van de zes regiogemeenten. Alleen in Voorschoten is "hij niet welkom. In Leiderdorp varen 150 schoolkinderen van De Hobbit en de Julianaschool morgenochtend de goedheiligman tegemoet om, sa men met burgemeester A.J.A.L. Bruggeman, het laatste stuk van de verre reis mee te maken. Om elf uur meert de boot af achter de Hoofd straat, ter hoogte van het rijksweg- viaduct. De muziekverenigingen Tamarco en Con Bravura staan daar klaar, sa men met de ruitervereniging Liet- horp en zwemmers van de Leider- dorpse Reddingsbrigade. In een rij tuig rijdt de Sint heen en weer tus sen Oranjegalerij en Hoofdstraat. Vervolgens gaat de rit via de Santhorst naar winkelcentrum Win kelhof, waar kinderen tussen half een en half drie aan de grijze baard kunnen voelen. In Oegstgeest wordt Sinterklaas morgenmiddag om kwart over één door burgemeester Sj.H. Scheen- stra en vertegenwoordigers van de Oegstgeester middpnstandsvereni- gingen ontvangen in het gemeente huis aan het Wilhelminapark. Daar na maakt de goedheiligman een rondrit door het dorp, waarbij hij de winkelcentra Haaswijk, Lange Voort en De Kempenaerstraat zal* bezoeken. De Sint houdt van kwart voor drie tot vijf uur zitting op de hoek van de De Kempenaerstraat en de Terwee- weg. Kinderen kunnen hier de uit gereikte kleurplaten inleveren en een cadeautje in ontvangst nemén. Anders dan in andere regioge meenten deelt de Sint in Oegstgeest geen snoepgoed uit. Als oude man is hij maar al te goed op de hoogte van de desastreuze werking van sui kergoed op het tandglazuur. Zoeterwoude-Rijndijk bereidt de grote kindervriend om twee uur een hartelijk welkom op het fa brieksterrein van Oosthoek aan de Rijn. Voorafgegaan door een zwarte pietenorkest van de Rijntamboers gaat de Sint met paard en wagen naar de Eendenkooi. Burgemeester A.J. Houdijk heet herh hier welkom en vervolgens komen de tractaties op tafel. Warmond wacht Sinterklaas za terdag 25 november op om half twee. Traditiegetrouw komen de Sint en zijn pieten in de gemeente haven aan en maken vervolgens een rondtocht door het dorp. Ook in Wassenaar komt de oude Spanjaard aan in de gemeenteha ven. Om twee uur spreekt de burge meester hem toe en daarna gaat de Sint per koets naar de Langstraat. Te voet gaat het dan naar bioscoop Astra, waar de makers van de hon derd mooiste kleurplaten een to neelvoorstelling mogen bijwonen. Strooigoed en cadeautjes maken het feest compleet. Geen geld voor intocht van Sint in Voorschoten VOORSCHOTEN - Sinter klaas wordt dit jaar niet offi cieel ingehaald in Voorscho ten. De Vereniging Centrum Winkeliers, die elk jaar de in tocht verzorgt, heeft geen geld over na de aanschaf van feest verlichting. "Nu de verlichting zo duur is uitgevallen, hebben we ervoor gekozen om op de intocht te bezuinigen", vertelt W. de Ru van de vereniging. De feestverlichting bestaat uit groene, van lampjes voor ziene takken die aan de lan-' taarnpalen in het centrum zijn bevestigd. De verlichting heeft tussen de 30.000 en 40.000 gulden gekost en de winke liersvereniging heeft er enke le jaren voor gespaard. Het in halen van de Sint zou de vere niging 6.700 gulden kosten, een bedrag dat boven de begroting uitgaat. De vereniging heeft ervoor gekozen om de goedheiligman op 2 december uit te nodigen bij de winkeliers die zijn aan gesloten bij de vereniging. Aan de klanten zal hij zoete lekkernijen uitdelen. De Ru noemt de huidige oplossing een goede, omdat vorige jaren ook niet-Ieden profiteerden van de intocht. "Sint komt nu toch, maar bij de leden zelf", zegt hij. De vereniging heeft 55 leden. Volgens de Ru zouden 20 andere centrumwinkeliers 'in aanmerking komen'. V/ASSENAAR - Het Rijnlands Lyceum uit Oegstgeest heeft gis teravond het Rijnlands Lyceum uit Sassenheim en het Rijnlands Lyceum uit Wassenaar versla gen tijdens een Songfestival in het Rijnlands Lyceum in Wasse naar. Aan het Nederlandstalige festival deden tien groepen en een solist mee. De winnende hand (zie foto) bestond uit dertien personen en bracht, net als de Sassenheimse nummer twee, een latin-achtig nummer. De Sassenheimse num mer drie, 'gitarist Van Boetze- laarbleek een nieuwe Raymond van het Groenewoud. De jury bestond uit Lies Schilp, bekend van de Bombita's en Gruppo Sportivo, een man van platenmaatschappij CBS en een presentator van Radio West. Het 500 koppige publiek roerde zich hevig en de 'Wasse- naarse' muziekleraar R. van Denzei was tevreden over kwali teit. ambiance en organisatie. Het tweede Songfestival wordt volgend jaar waarschijn lijk in Oegstgeest georganiseerd, waar de organiserende school de wisselprijs mag verdedigen. Als het aan Van Denzei ligt wordt de datum wat opgeschoven zodat leerlingen meer tijd hebben: "Vóór de zomervakantie leeft het festival niet en als je de herfstva kantie er aftrekt, houd je weinig oefenruimte over". (foto Ellen Martens) Woordvoerder van de Kunstkring: LEIDERDORP - Leiderdorp heeft een Culturele Raad nodig, zei W. Horn van de Leiderdorp- se Kunstkring gisteravond tij dens de raadscommissie wel zijn. Verenigingen en instellin gen hebben volgens hem be hoefte om zich daarin te laten vertegenwoordigen. Wethouder mevrouw C.A. Huigen achtte het geen taak van de gemeen te om een Culturele Raad in te stel len. Net als de Sportraad, moet zo iets door verenigingen zelf worden opgericht, opperde de wethouder. Hom oogstte wel succes met zijn verzoek om meer subsidie voor het organiseren van een cultureel weekeinde. Dit jaar is de presenta tie van verenigingen en instellingen niet doorgegaan omdat er te weinig geld was. De werkgroep activiteiten Muzenhof kreeg voor dit evene ment 3.200 gulden van de gemeente, 6000 gulden minder dan ze nodig zou hebben. D66-fractievoorzitter R.D. Stam stelde voor een cultureel weekeinde te bekostigen uit het overschot van het kunst- en cultuurfonds. De an dere partijen ondersteunden dit voorstel.jOm hoeveel geld het gaat, werd niet duidelijk. Of er jaarlijks subsidie komt voor een cultureel weekeinde, hangt af van het succes van dit evenement. Soortgelijke manifestaties trokken in het verleden weinig publiek. LEIDERDORP - Het Leiöer- dorpse college van burgemees ter en wethouders wil het instal latie-abonnement voor de cen trale antenne-inrichting (cai) in 1994 afschaffen. De gemeente wil op deze manier de burgers laten meeprofiteren van het overschot op het kabelnet van 260.000 gulden. In de huidige regeling kunnen Lei derdorpers de installatie-kosten van 690 gulden in een keer aflossen of een jaarlijks abonnement van 79 gulden nemen. "We kunnen een dergelijk installatie-abonnement niet met goed fatsoen handhaven", zegt wethouder van financién, G.H. J. Keijzers. "Als we de regeling niet afschaffen gaan de abonne menthouders over een paar jaar meer betalen dan 'degenen die het bedrag in één keer afgelost heb ben". B en W willen de kosten het sig naalabonnement niet verlagen. Uit de opbrengsten daarvan moet on der meer de uitbreiding van het ka belnet naar 30 zenders worden be kostigen. Schilderijen gestolen uit woning Warmond WARMOND - Een onbekende hoe veelheid antiek serviesgoed en een aantal schilderijen zijn gestolen uit een woning aan de Jan van Steen laan in Warmond. Naar nu bekend is geworden zijn de inbrekers in de nacht van woensdag op donderdag de woning binnengedrongen, na het openbreken van een raam. VOORSCHOTEN - B en W van Voorschoten willen voor 1 januari 1992 maximaal acht nieuwe woningen be schikbaar stellen aan asiel zoekers. Het grondbedrijf en de Algemene en de Christe lijke Woningbouwvereni ging zouden elk twee wonin gen moeten leveren. Daar naast wil het college twee woningen kopen voor de op vang. B en W Voorschoten: 100.000 gulden voor gebouw ijsvereniging VOORSCHOTEN - B en W van Voorschoten willen de plaatselijke ijsclub een eenmalige bijdrage van 100.000 gulden geven voor de bouw van een nieuw clubgebouw bij de ijsbaan aan de Anthonie van Leeu wenhoekkade. De club heeft in een eerder uitge brachte notitie gevraagd om een ge meentelijke bijdrage van 125.000 gulden. Uit eigen vermogen kan de vereniging een ton bijdragen, ter wijl acties en zelfwerkzaamheid 50.000 gulden moeten opleveren. Volgens B en W heeft de club zich ontwikkeld tot een groeiende vere niging die ook buiten het schaats seizoen actief is. Verder is de club bereid het gebouw aan derden te verhuren. Het oude gebouw van de ijsvereniging werd op 2 september 1987 door brand verwoest. Wanneer de plannen doorgaan heeft de gemeente 24 tot 25 nieuwe opvangplaatsen voor asielzoekers, naast de bestaande vijf plaatsen. Zo voldoet de gemeente aan de wens van de overheid, die er op aan dringt dat een gemeente per dui zend inwoners een plaats beschik baar stelt. Voorschoten zou ten min ste 22 plaatsen moeten bieden. De plannen van het college zijn uitgewerkt in een ambtelijke notitie die 21 november wordt behandeld door de raadscommissie welzijn. Aanleiding voor de rapportage wa ren brieven van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cul tuur, de Vereniging van Nederland se Gemeenten en de Werkgroep Vluchtelingenwerk Voorschoten. Zij drongen aan op uitbreiding van het aantal opvangplaatsen in de ge meente, omdat de stroom asielzoe kers groeit en er een groot tekort is aan opvangplaatsen. Overleg Het college wil twee woningen aan kopen nu uit gesprekken tussen wethouder L.L. Marselis en gede puteerde J.H. Boone duidelijk is ge worden, dat de provincie daar geen bewaar tegen heeft. Voor de acht woningen geldt dat B en W de voorkeur geven aan vier- kamerflats of 'soortgelijke wonin gen' voor de opvang van gezinnen of echtparen. Als de gemeenteraad het voorstel goedkeurt, zullen de woningen door de Woning Advies Commissie worden toegewezen. Het college moet nog overleg voe ren met de Algemene en Christelij ke Woningbouwvereniging over de plannen, maar hoopt de gesprekken voor 21 november af te ronden. VOORSCHOTEN - Zeven vrij willigsters van de Voorschotense afdeling van het Nederlandse Rode Kruis zijn gisteravond in de bloemetjes gezet. Mevrouw F. Bruggaar, W. Temmink, R. Bo- gerd. W. Loggen. D. Westervoor de. T. van der Zalm en I. Puls kregen een speld, een oorkonde en een bosje bloemen voor tien jaar trouwe dienst. Vice-voorzitter A. Tromp reik te de versierselen uit tijdens de jaarlijkse bazar in het Rode Kruis-gebouw aan de Anthonie van Leeuwenhoekkade. De ba zar werd geopend door wethou der L.L. Marselis en kan van daag worden bezocht van tien tot acht uur. Notaris Boom ver richt om acht uur de trekking van de traditionele loterij. (foto Henk Bouwman) Verkoop De Gevers Deynootschool aan de Voor schotense Schoolstraat verkoopt van daag van vier tot acht uur en zaterdag van tien tot twee uur verouderd lesmate riaal. Vanavond om zeven uur is er een veiling van de meest unieke spullen zoals wandplaten van Jetses, inktflessen met galnoteninkt, een tijdschriftenbak uit de jaren '50 met een boekenplankje, een complete serie boekjes 'Jaap en Ger- dientje' en een grote wandkaart van Pa lestina. Tango Cabaretier Bert Visscher brengt van avond het solo-programma Tango aan de Dnjepr' op de planken in de Muzenhof aan de Leiderdorpse Cor Gordijnsingel. Aanvang 20.18 uur. V&* (v Voorschotenaar ontslagen van rechtsvervolging DEN HAAG/VOORSCHOTEN - Een 42-jarige man uit Voorschoten is gisteren door de president van de Haagse rechtbank ontslagen van rechtsvervolging, zodat hij van het huis van bewaring kan worden overgebracht naar een psychiatri sche inrichting. Daar moet hij een jaar worden verpleegd, waarna hem voor onbepaalde tijd tbs en dwang verpleging wacht. De Voorschotenaar stak drié maanden geleden een 28-jarige plaatsgenoot met een groot mes in de buik, omdat laatstgenoemde niet was ingegaan op zijn avances. Uit het rapport van een psychiater en een psycholoog bleek de dader op het moment van de steekpartij, 's avonds in een bar/bistro aan de Voorstraat, volledig ontoereke ningsvatbaar. Ook nu is hij er gees telijk zeer slecht aan toe. De man verscheen gisteren niet voor de rechtbank, is in hongerstaking en communiceert alleen via gebaren taal. In een eerder geschreven verkla ring kondigde de dader aan zijn slachtoffer niet te willen doden, maar alleen te verwonden. De plaatsgenoot moest als gevolg van de steek worden geopereerd.' Omdat de dader de poging tot doodslag niet kon worden aangere kend en hij zo snel mogelijk onder behandeling moet komen, zag de rechtbank af van strafvervolging en verd direct na de zitting uitspraak Afrika-week Met een Afrikaanse markt wordt vandaag en morgen een themaweek over Afrika afgesloten in de Oegstgeester oorden Wijckerslooth en Rustenborch. De mark ten worden opgeluisterd met muziek en Afrikaanse decors en er kunnen houtsnij werken van Makondes worden bezich tigd en gekocht. Vanmiddag begint de markt om twee uur, morgen kunnen be zoekers van elf tot vier uur terecht aan het Van Wijckersloothplein. Klaverjassen Con Bravura organiseert morgenavond een klaverjas- en sjoelavond in het ge bouw aan de Beukenschans 57. De aan vang is om acht uur. De Buitengewonen beginnen een half uur later aan een potje bingo in de Muzenhof. Toneel De Warmondse toneelvereniging brengt morgenavond, vrijdagavond de 24ste en zaterdagavond de 25ste de klucht 'De onbetaalbare loodgieter' in 't Trefpunt aan de Herenweg 80. De spelers begin nen om kwart over acht. OEGSTGEEST - M. Noort van de buurtgroep Haaswijk en K. van Ommen van de buurtvere niging Haaswijk hebben gister middag een vleugelnoot 'geplant op de rotonde waar de Haas- wijklaan, Kleyn Proffijtlaan en Kerckwervelaan elkaar ontmoe ten. De boom stamt af uit de fami lie der Okkernootachtig en en moet het lange tijd kaalgebleven plantsoen verlevendigen. De aanplant gebeurde machinaal. Ook de Oegstgeester burgemees ter Sj.H. Scheenstra was aanwe zig. (foto Ellen Martens) Aptroot voert WD Wassenaar aan bij verkiezingen WASSENAAR - WD-fractievoor- zitter Ch.B. Aptroot is gisteravond unaniem gekozen tot lijsttrekker bij de komende gemeenteraadsverkie zingen. Mevrouw E. Tamboezer staat tweede op de lijst en A. Pruijs derde. Waren alle leden het eens over de top 3, over veel andere posi ties moest worden gestemd. Zo schoof J. Lintjer van de zesde naar de vierde plaats en schoot H.P. de Greef. kapper en oud WD- raadslid, van de elfde naar de zesde plaats. Mevrouw E.L. van Dijk- Staats, die door het bestuur op de dertiende plaats was gezet, eindig de op een verkiesbaar geachte tien de plaats. Nieuwkomer R.P. Veld- huyzen, door het bestuur op een vierde plaats gezet, moest gister avond genoegen nemen met een ze vende positie. De zittende raadsleden mevrouw E.R. Vegter-Nienhuys Mulder en M.J.F. Zeven-Postma behielden hun vijfde en achtste positie, maar raadslid J. Vos zakte van zeven naar negen. Elfde staat P.W. Kanters, twaalfde R.A.F. de Lind van Wijn gaarden en dertiende E.S. Ressing. De twee huidige WD-wethou- ders, C. Barning en A.F. Cocheret de la Morinière, stelden zich niet herkiesbaar en kunnen door Ap troot, Pruijs en Tamboezer worden opgevolgd. VRIJDAG 17 NOVEMBER Leiden ruilbeurs van postzegels, mun ten, stickers enz. van 19.00 tot 22.00 uur in buurthuis 't Spoortje, Bernhardkade. klaverjas- en sjoelavond bij wijkveremging Aktief, Berlage- straat 2, aanvang 20.00 uur. lezing: "Paranormaal is nor maal'. door paranormaal genezer Manjn Westerbeeke, 20.00 uur in iv de open avond bij Petra Gospel koor. aanvang 20.15 uur in de Pe- trakerk. bijeenkomst met lezing RK Jongerenfgroep Leiden over 'het dekenambt en dekenaat', door de heer Banning, aanvang 20.00 uur in St. Jacobshof, Doezastraat. voorpremière van de musical 'Geboren Vrienden', met o.a. Nel- leke Burg en Hans de I vang 20.15 Leidse Schouwburg. concert in de seri vond Kamermuziek, ïan Uhlhorn en Thom Bollen, pi; Vrijdag- noduo, aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. voorstelling 'Albert A', door Na tionaal Fonds, aanvang 20.30 uur in het LAK-theater, Cleve- ringaplaats. voorstelling: 'Hiroshima, mon amour', door theatergroep Imperi um, aanvang 20.30 uur in het Mi- cro-theaer. Oude Vest. Leiderdorp cabaretvoorstelling: Tango aan de Dnjeper', door Bert Vis scher, aanvang 20.15 uur in de Muzenhof. afhalen lidmaatschapskaarten IJssportvereniging, Mauritssingel, van 19.30 tot 20.30 uur. Voorschoten veiling oud schoolmateriaal. Gevers Deynootschool, School straat, kavels bezichtigen vanaf 16.00 uur, veiling om 19.00 uur. ZATERDAG 18 NOVEMBER vlooienmarkt in de Pieters van 9.30 tot 16.30 uur. bingo-avond in buurthuis Op Eigen Wieken. Valkenpad. aan vang 20.15 uur. optreden 'In the Grain', an .Droomfabriek, Oude Singel, vanaf 21.30 uur. j afhalen lidmaatschapskaarten IJssportvereniging, Mauritssingel, van 10.00 tot 11.00 uur. klaverjas- en sjoelavond Con Bravura, aanvang 20.00 uur in het clubgebouw, Beukenschans. Gevers Deynootschool, Scvhool- straat, van 10.00 tot 16.00 uur. esoterische markt Emin Foun dation, met o.a. Tarot, de Aura en Numerologie, vanaf 14.00 uur in het Bondsgebouw, Leidseweg 100. ZONDAG 19 NOVEMBER Leiden kindervoorstelling: 'De grote e i klein ning', theater Ploef, aanvang 15.00 uur in het LAK-theater, Cleveringa- plaats. film: 'Crafts of Edo'. in kader 'Opdracht Japan, Von Siebold. pic- laar', aanvang 15.00 l- museum voor Volkenkunde. dialezing over midden.-Oosten- i Rijks- Leiderdorp rommelmarkt bij Tamarco, Splinterlaan, van 10.00 tot 16.30 optreden Sylvia Harinck met gospelsongs en ballades, Baptis tengemeente, aanvang 19.00 uur in het Zijlkwartier, Van der Marck- straat. Cantatedienst mmv COV Ex celsior, aanvang 18.30 uur in de Dorpskerk.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16